Yay Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

03.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

Hava ve su grubunun mensubu olduğu bu iki burç arasındaki uyum nasıl olur? Çok fazla ortak fikre sahip olmaları onların özgürlüklerini kısıtlayıp bir ilişki yaşamalarını sağlar mı? Her iki burcun da ortak ilgi alanları ve ortak düşüncelerinin olması onların ilişkilerine nasıl bir hareket getirir? İki tarafın da öğrenme araştırma istekleri ilişkilerine nasıl bir yön verir? Bu sorulara net cevap vermek için ikisinin de öncelikle istemeleri gerektiğini belirtmek lazım. Tabii ilişkilerde ilk beğeni etkili olsa da önemli olan bunu ilişki boyutuna taşımak ve hepsinden önemlisi bu ilişkiyi yürütmektir. Ya en başta kaçacaklar ya da ortak amaçlar, fikirler ve ilgi alanları arttıkça doğal olarak aralarındaki ilişki güçlenecek ve daha uyumlu bir çift olacaklardır. Peki her şeye rağmen yay kadını ve balık erkeği arasında detaylı bir inceleme yaptığımızda nasıl bir uyum vardır hiç merak ettiniz mi?

Yay Kadını ile Balık Erkeği Aşk Uyumu

Aşk kapısının anahtarı karşılıklı iletişim

Mükemmel bir aşkı dibine kadar yaşayabilecek müthiş bir ikili olurlar. Tabi bu durumun meydana gelebilmesi için bu ikilinin birbirleri hakkında birtakım fedakarlıklarda bulunmaları gerekir. Bu fedakarlıklara kısaca bir göz atalım ve ilk olarak yay kadınlarına değinerek cümlelere başlayalım. Bu kadınlar her ne olursa olsun özgürlüğünden vazgeçemeyen kişilerdir. Rahat takılmak onların en sevdiği şeyler arasında gelmektedir. Balık erkekleri ise son derece duygusal ve evine düşkün yapıya sahip olan kişilerdir. Bu konuda birbirlerine bu ikili garip gelecek ve birbirlerini anlamakta zorluk çekeceklerdir. Bu sebepten aralarında ufak da olsa tartışmalar meydana gelecektir. Eğer ki olgun bir hareket sergileyip güzelce konuşmayı başarırlarsa birbirlerini anlayacaklar ve o hayallerini kurdukları mükemmel aşkın kapısını aralayacaklardır.

Geleceklerine bu ilişkiyi ne kadar yürütmek istedikleri ve duyguları karar verecek

Birbirlerine karşı zıt gelen tavırları görmezden gelir ya da yontmaya çalışırlarsa bu ikili arasında güzel bir beraberlik meydana gelebilecektir. Ama olur da katı duvarlarından vazgeçmeyip inat yaparlarsa o güzel aşka yazık edip yok edeceklerdir. Tüm cümleleri kısaca toparlamak gerekir ise, yay kadını ve balık erkeğinin bir aşk yaşama ihtimalinin 100 üzerinde 50 puan ile olabilme ihtimali olduğunu rahatlık ile söyleyebiliriz. Bu ilişki her iki tarafından birbirlerine göstermiş oldukları fedakarlık boyutuna göre yön bulacak ve ilerleyecektir. Tüm olanların sonunda ya tam bir aşk olacak ya da aşk küllerinden tamamen yok olacaktır.

Kolay güvenen, insanları olduğu gibi kabul eden yapıya sahiptir

Balık burcu çok nadiren kırıcı olabilir o da konuşurken yanlış kelimeleri kullanmasından kaynaklanır. Her duruma ve ortama ayak uydurabilecek yapıda insanlardır. Sorumluluk almaktan ve sorumluluk altına girmekten çok korkarlar. Sanki aldıkları sorunluluk onları kısıtlayacakmış, özgürlüklerini ellerinden alacakmış gibi hissederler. Buradan da özgürlüklerine ne kadar düşkün olduklarını anlayabiliriz. İnsanlara hiçbir art niyet beslemez ve yapmacıklıktan nefret ederler. İnsanlara çok kolay güvenir ve bu durum onlara pek çok kez sorun yaratmaktadır. Yargılanmaktan hiç hoşlanmazlar, insanları olduğu gibi kabul etmekten yanadırlar.

Dengeyi iyimser bakış açısı sağlar

Balık erkeği doğası gereği çok nazik ve kırılgan bir yapıdadır. Bu yüzden partnerinin huzursuz olduğu dönemlerde onun kırılmasına sebep olabilecek hareketlerden kaçınmalıdır. Bu sorunlar ufak tefek detayları kapsasa da genel olarak bakıldığında ilişkinin yıkılması için önemli bir sebep oluşturabilir. Aslında bu erkek hassas yapısı ve duygusal oluşuyla, yay kadınının enerji dolu ve iyimser yapısı birbirini bütünleyen özelliklerdir. Zaten bu ikilinin arasındaki dengeyi kuran da onların bu bütünleşmeleridir.

Huzursuz hareketleri kalp kırıklıklarına neden olabilir

Balık burcu oldukça hassas yapıya sahip olan kişilerken eşleri ise oldukça şüpheci ve her zaman huzursuz hareketler sergileyen kişiler olarak bilinmektedirler. İşte bu durumda yay kadınları ara sıra tatsızlık çıkararak bilinçsiz bir şekilde onların kalplerini kırabilirler.

Nerede ne yapması gerektiğini bilir, ikna kabiliyeti yüksektir

Yay burcu kadını denildiğinde akla ilk gelen yalnızlığı sevmesi ve özgürlüğüne düşkün olmasıdır. Her zaman nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. Onun yanındayken bu konuda asla endişelenmezsiniz. Araştırmaya meraklı olduğundan her konuda bir fikre sahiptir. İkna kabiliyeti oldukça iyidir, karşısındaki birine istediği bir şeyi kolayca kabul ettirebilir. Öz güvenleri oldukça yüksektir. Her hareketini akıllıca ve mantık çerçevesinde yapar, asla bir işi yapmış olmak için yapmaz ve emir almaktan nefret eder.

Daha iyi bir dünya için hayal kurmaktan ve hayallerinde yaşamaktan mutludur

Balık burcu erkeği dendiğinde ise akla ilk gelen sıfat hayalperest olmasıdır. Hayatının her yerinde hayallerine yer vardır öyle ki hayal kurarken pek çok zaman gerçekten uzaklaşır. Dikkat çekici özelliğinden bir diğeri ise duygusal olmasıdır. Hayatını tam anlamıyla duyguları ve hayalleriyle yaşadığını söylemek mümkündür. Her zaman nasıl davranması gerektiğini bilir ve nezaketi asla elden bırakmaz. İnsanları incitmek ya da kırmak onun için çok zordur ve asla bilerek böyle bir şeyi yapmaz.

Yalnızlığına aşık, kısıtlanmaya gelemez

Yay kadınından bir şey istediğinizde rica makamında bunu iletmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü diğer şekilde asla yaptıramayacaksınız demektir. Kısıtlanmaktan da hiç hoşlanmaz, sizi hayatına alma aşamasındayken kısıtlayacağını ve özgürlüğünü elinden alacağını hissettiği anda sizinle ilişkisini kesecektir. Yalnızlığına aşıktır fakat bununla birlikte iyi dostluklar da kurabilir.

Heyecan ve aksiyon filmi gibi bir ikili

Bu çifte bakıldığı zaman hayata bakış açısından dolayı düşüncelerinin neredeyse birebir aynı olduğunu görülmektedir. Bu sebepten bu ikili birbirine karşı her daim bir çekim gücü içerisinde olacaktır ve bu da aralarında daima hoş bir ilişkinin oluşmasını sağlayacaktır. Gerek yay kadınları gerekse de balık erkekleri her zaman her şeyi merak eden kişiler olarak bilinmektedirler. Hal böyle olunca bu ikili yan yana geldiğinde beraber merak edecek çok fazla konu bulmaktadırlar. Bu konular onların meraklarının peşinden gitmesine ve yeni şeyler öğrenmelerine sebebiyet vermektedir. Bu serüven boyunca hem heyecanlı hem de atraksiyon dolu bir ilişkiye şahit olacaklardır. Bu sebepten dolayıdır ki bu çift herkesin çok hoşuna gidebilecek aslında herkesten çok kendi hoşlarına gidebilecek bir ilişki yaşayacaklardır.

Öğrenmeye ve keşfetmeye meraklı yapıları ortak karakteristik özellikleridir

Yay kadını ve balık erkeğinin ilişkisi her zaman hareketli bir tempoda ilerleyecektir. İki burcun da pek çok konuda ortak düşünceleri vardır. Bu ortaklıklar hem aralarındaki ilişkiyi güçlendirecek hem de uyumlu bir çift olmalarını sağlayacaktır. Tüm bu ortak noktaların temelinde de iki tarafın duyduğu aşırı merak vardır. Bu yüzden sürekli öğrenmek isterler ve araştırmalar yaparlar. Ancak her ikisi de mütemadiyen huzursuz oldukları için bu aralarında sorunlar olmasına ve tartışmalarına sebep olabilir. Bu konuda en büyük zararı ise genelde erkek görür.

Yay Kadını ile Balık Erkeği Evlilik Uyumu

Çabuk sıkılan yapısı ile ilgisiz tavırlar sergileyecektir

Bu çift ilk zamanlarda oldukça büyük bir heyecan ile nikah masasına oturmak isteyeceklerdir. Hatta evliliklerinin ilk günlerinde hatta aylarında bu heyecanları devam edecektir. Hal böyle olunca da balık burcuna sahip olan kişiler kendilerini bu süreç boyunca oldukça mutlu hissedeceklerdir. Fakat eşleri her şeyden çabuk sıkıldığı gibi evlilikten de çabuk sıkılacak ve kendini bundan sonra başka uğraşlara vererek yoğunlaşacaktır. Onlar ise evlilikleri esnasında her zaman duygusal anlar ve ilgi görmek istediğinden yay kadınlarının sıkılmış hallerine çok üzüleceklerdir. (Bu kadınlar kim ile evlenirse evlensin bir süre sonra evlilik onları sıkacaktır.)

Çingene ruhunu renklendirilmeye ihtiyaç duyar

Bu ikili evlilikleri boyunca sürekli olarak kendilerine değişik uğraşlar bulmazlarsa oldukça sıkıcı bir evliliğe sahip olurlar. Buldukları uğraşlar onların birbirleri ile vakit geçirmesine yardımcı olduğu gibi birbirleri arasında daha güzel bir uyumun oluşup evliliğin alevlenmesine de katkıda bulunacaktır. Yani kısaca baktığımız zaman değişik şeyler üretmedikleri sürece yay kadınının ve balık erkeğinin evliliklerinin pek renkli olma ihtimali yoktur. Ama her şeye rağmen bu çiftin iyi bir evliliğe sahip olma ihtimali yukarıda da bahsettiğimiz gibi yarı yarıya olabilecek bir orana sahiptir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.