Aslan Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

18.03.2017
Aslan Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir ?

Aslan burcu çocuklarını en iyi temsil eden kelime; enerji olacaktır. Her gün her saat her dakika bir enerji patlaması halindedirler. Hatta bu hareketlilik genelde aileleri tarafından garipsemektedir; fakat her ne kadar yorucu bir uğraş sağlasa da bu çocuklar adeta evin neşeli bülbülüdür demek mümkündür. Anne ve babalarının en büyük mutluluk kaynağıdır. Bazen öyle bir hırs yaparlar ki, anne ve babalarının nereye kadar dayanabileceklerini merak ederek gün boyu ağlamaya çalışırlar. Tabii bu duruma bir süre sonra anne ve baba dayanamayıp tepki gösterir.

Aslan burcu çocuğu, o kadar zeki ve fazla uyanıktır ki istediği herkesi ellerinde yönetmeyi çok iyi başarır. Adeta bir filmin yönetmeni olup herkesi oynatan karakterdedir diyebiliriz. Bu minikler daha küçük yaşta hayatındaki herkese belli bir rol belirlerler kafalarında ve bu rolleri çok geç kalmadan uygulamak için alttan alttan planlar kurarlar. Siz onların küçük boylarına aldanıp, onları her ne kadar hafife alsanız da onlar çok kısa süre içerisinde sizi avucuna alır ve sizde tıpış tıpış onların size uygun gördükleri rolde oynamış olursunuz. Gerek annesi, gerek babası gerekse herhangi biri hiç farkına varmadan bu çocukların kuklası oluverir bir anda.

Aslan Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Onları Temsil Eden Kelime “Enerji”

Aslan burcu çocuklarını en iyi betimleyecek kelime varsa o da “enerji”dir. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjiye sahip olan bu minikler adeta evin neşe kaynağıdır. Bu enerjileri bazı zamanlarda ebeveynleri tarafından garipsenir, hatta onları yorabilir. Bazen sırf ebeveynlerinin ne kadar dayanacağını merak ettiği için bile saatlerce ağlayabilir. Yine de bu minikler tatlı ve masum yüzleriyle ebeveynlerine bütün yaramazlıklarını unutturabilir.

İstediğini Elde Etmek için Her Yolu Deneyebilir

Bu enerji dolu çocuklar, bütün aile bireylerini yönetmeyi çok severler. Bunu fark ettikten sonra sürekli olarak yapmaya devam edeceklerdir. Bir sette film yönetmeni neyse, evdeki yönetmen de Aslan burcu çocuğudur. Bu minkler aynı zamanda Dünyayı parmaklarının ucunda döndüreceklerine inanır ve kendilerini evin tek hakimi olarak görürler.

Daha küçük yaşlardan itibaren bütün aile bireylerinin rolünü kafasında belirler ve büyüdükçe siz farkına varmasanız da onun size uygun gördüğü rolü oynarsınız. Küçük yaşlardan itibaren, size biçtiği roller ile istedikleri her şeyi yaptırırlar. Ufacık boylarıyla, minik şirin yüzleriyle siz farkına varmadan sizi etkilerler. İstedikleri bir şey için, devamlı ağlayarak anne ve babalarını testten geçirerek pes ettirebilir. Bakıldığı zaman yaşından daha olgun duruşu olan bu çocuklar, emir verme ve kafa tutma gibi huylarıyla sizi zorlayabilir. Bu huyları içinde taşıdığı liderlik içgüdüsünden gelir, ebeveynleri sabırlı olursa sakinleşeceklerdir.

Dikkatler Hep Üzerinde Olsun İsterler

Belkide en belirgin özelliği, merkezde olma istekleridir. Bu minikler, küçük yaşlarından itibaren aile büyükleriyle birlikte çevredeki herkesin dikkatini çekmenin yollarını keşfederler. Her zaman ailenin en dikkat çeken kişisi olmak isteyen bu minikler, ne yapıp ne edip ailenin merkezinde oluverirler.

Aslan burcu miniklerinin öylesine sevimli tipleri vardır ki, her an şirinliklerine kapılırsınız. Bu çocuklar bir şey istediklerinde hemen sevimli ve şebek halleriyle kendilerini fazlasıyla sevdirirler, ilginizi çekmemesi neredeyse imkansızdır. Bununla da yetinmezler; etraflarındaki herkese bu şirin hallerini muhakkak gösterirler.

Bilindiği üzere aslanın doğadaki varlığının karşılığı “ormanlar kralı” olmasıdır. Aslanın bu özelliği ismini verdiği burcun bireylerine de yansımıştır. Bu nedenle bu minikler daima ailenin göz bebeği olmak isterler ve bu durumun daima sürmesini isterler. Ailede ve çevrede lider olma eğilimi yüksek olan bu çocukların aileleri tarafından ilgi görmesi önemlidir. Başta anne ve baba olmak üzere tüm aile bireylerinin onun dikkat çekmek için yaptıklarını fark etmesi ve ilgi göstermesi iyi olacaktır. Ebeveynlerin bu miniklerin ihtiyaç duyduğu ilgiyi göstermeleri; onların bu şirin hallerini görüp her türlü ilgiyi vermeleri, onlarla sürekli olarak iletişim halinde olmaları aradaki bağın kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Bu çocuklar doğaları gereği lider yapılı olmakla birlikte, aile bireylerinin emir kipi içeren cümleler kullanmalarındansa,  güzel ve ılımlı kelimeler içeren, etkili bir iletişim tarzı beklerler. Eğer çocuğunuz bir aslan çocuğuysa, yaptığı sevimlilikleri görüp ilgi göstermeniz ve etkili bir şekilde iletişim kurmanız iyi olacaktır.

Lider Ruhlu Minikler

Yönetici gezegeni Güneş olan Aslan burcunun en spesifik özelliklerinden biri de “liderlik ruhu”dur. Öyle ki bu burca sahip olan kişilerde küçük yaşlardan itibaren fark edilen belirgin bir özelliktir. Küçüklüklerinden itibaren devamlı olarak bunun için çabalayacaklardır. Biraz büyüdüklerinde arkadaş gruplarına katılırlar. Bu grupta lider olan çocuklar genelde Aslan burcundan çıkar. Zaten doğal olarak liderlik ruhunu içinde taşıyan bu çocuklar, bunu elde etmek için arkadaşları arasında liderlik kavgasına girebilir. Eninde sonunda hedefine ulaşan bu hırslı minikler, zekalarını öyle iyi kullanırlar ki ebeveynleri gibi arkadaşları arasında da otorite kurabilir. Aynı zamanda takım ruhuna sahip olan bu çocuklar, arkadaş grubunda daima takım kaptanı olabilme potansiyeline sahiptir. Bu potansiyelleri, içgüdüsel olan liderlikleriyle doğru orantılı olarak kendini gösterir.

Zoru Başarmayı Severler

Okul hayatında da zoru başarmayı sever ve bundan oldukça keyif alırlar. Daha çok sayısal derslerde öne çıkarlar. Okul başarıları genel anlamda iyidir, kendi çabaları ile yeni şeyler öğrenmeye bayılırlar. Çoğu zaman başkasının yardımına ihtiyaç duymayan bu minikler, hayatlarının her alanında olduğu gibi, okul başarısında da akranlarına göre fazlasıyla iddialıdır.

Daima En iyi Olmayı İsterler

Hayatının her alanında merkezde olmak isteyen bu iddialı minikler, burçlarının onlara verdiği bir özellikle daima en iyi olmak için çabalayan kişilere dönerler. Hiçbir konuda altta kalmayı kabul etmez; kendisi ile ters düşen kim varsa çekinmeden büyük tartışmalara girebilir. Bazı zamanlarda inatçı ve agresif tavırları can sıkabilir. Şiddeti sevmeseler de “dediğim dedik” denebilecek davranışlar sergileyebilirler.

“İkinci İyi”nin Aslan burcu çocuğu için kabul edilebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle arkadaşları arasında daima en iyi olmayı hedefler ve bunun için adeta savaşır. Ormanda Aslan neredeyse, arkadaş gruplarında Aslan burcu minikleri o konumda olmak ister. İyi şeyleri kolayca algılayan ve çabucak benimseyen yapıları vardır. Buna bağlı olarak küçüklüklerinden beri oluşturdukları “iyi” algısını hayatlarının her alanında kullanırlar. Bu algıyı “en iyi” yapabilmek onların neredeyse hayat gayesidir. Arkadaş gruplarında, münazaralarda, katıldıkları yarışmalarda adeta bir maraton koşucusu gibilerdir. Gücünü kullanacağı alanı belirlemek istiyorsanız, onu takım kaptanlığı ve sınıf başkanlığı gibi pozisyonlara yönlendirmek doğru bir seçenek olacaktır.

Eğer Aslan burcu çocuğunun anne veya babasıysanız, onu eleştirmemeyi öğrenmelisiniz. Zira bu çocuklar eleştirilmekten asla hoşlanmazlar. Onlara karşı yaptığınız eleştiriler hangi konuda olursa olsun “en iyi olabilme çabalarını” zedeleyecektir. Yenilgiyi kabul edemeyen bu çocuklar, normal zamanlarda ebeveynlerinden sürekli olarak övgü duymak isterler. Böylesine övgüye ve sevilmeye ihtiyacı olan çocukların kötü eleştirilerden haz etmemesini normal kabul etmelisiniz. Özellikle kalabalıkta söylenen kötü sözler onları oldukça üzer, size karşı kinlenebilirler.

Aslan burcunun Astrolojide yönetici gezegeni Güneş olduğundan, bu burcun çocukları da girdiği ortama adeta Güneş ışıkları saçar ve girdiği her ortamı ısıtır. Sıcakkanlı ve samimi tavırlarıyla çevresindeki insanları ne şekilde memnun edeceğini iyi bilir. Bu nedenle çevresinden olumsuz yorum aldığında kendini değersiz ve işe yaramaz hisseder; bu da gururunun zedelenmesine sebep olur.

Babalarıyla İletişimleri Oldukça Önemlidir

Bu burcun çocukları çoğunlukla babalarına düşkün olurlar. Öyle ki küçük yaşlarda babalarıyla olan iletişim şablonları bütün hayatlarını etkileyecektir. Bütün çocuklar ilgi çekmeyi ister; ancak Aslan burcu çocukları doğaları gereği bu ilgiye adeta muhtaçtır. Özellikle kız çocukları babalarına oldukça düşkün olur. Bu nedenle ebeveynlerin çocuğun babasıyla yeterli vakit geçirmesi konusuna dikkat etmeleri ilk dikkat edilmesi gereken konudur.

Babalarına düşkün olduğu kadar ailede en çok tartıştıkları kişi babaları olabilir. Bunun sebebi “baba rolü”nün içlerindeki liderlik ruhuna ters düşmesidir. Babalarına düşkün oldukları kadar, liderliği onlarla paylaşamama sorunu yaşayabilirler.

Hareketli ve Aktif Minikler

Bu minikler asla pasif olan taraf değildir. Yaşamları daima oldukça hareketlidir. Küçük yaşlardan itibaren bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjileri vardır. Okul hayatına başladıklarında çok hızlı bir şekilde arkadaş edinirler. Çok kısa süre içerisinde arkadaşları arasında popüler olabilirler. Zaten liderlik konusunda üst düzey çabası olan bu çocukların arkadaşları arasında popüler olması kaçınılmaz olacaktır. Büyüdükçe sosyal ortamları ve arkadaş çevreleri devamlı olarak genişler. Sınıf ortamında yapılan yarışlarda ve etkinliklerde hep bir adım öne geçme çabaları öğretmenleri tarafından kolayca fark edilebilir. Yapılan etkinlik her ne olursa olsun bu çocuklar hep bir adım önde olmak isteyeceklerdir, bu konuda pasif olmaları pek mümkün değildir. Bu aktiflikleri bazı durumlarda sınıf ortamında veya diğer arkadaş ortamlarında kurallara uyma konusunda onları zorlayabilir.

Aynı zamanda çok iyi bir “girişimci”dir. Desteklendikleri zaman iyi işler çıkarabilirler. Çeşitli hobileri küçük yaşlardan itibaren keşfederler. Aileleriyle birlikte yaptıkları her gezi onlar için bir hareket ve keşif demektir. Çok yüksek enerjiye sahip olan bu çocuklar aileleri tarafından desteklendiği taktirde çok başarılı olabilecek kapasiteye sahiptir. Zira bu çocuklar pohpohlanmaktan oldukça keyif duyarlar.

Onaylanmaktan Büyük Keyif Alırlar

Daima iyi olmaya ihtiyaç duydukları gibi sizin geri bildirimlerinizle tamamlanırlar. Onun başarısını takdir etmeniz halinde daha başarılı olduğunu görebilirsiniz. Etrafındaki insanlardan reaksiyon alamayan bir Aslan burcu çocuğu iç dünyasında çok mutsuz olacaktır. Çünkü onun daima ilgi görmeye ve onaylanmaya ihtiyacı vardır. Sürekli olarak başarısını takdir etmeli, onu onure etmelisiniz. Aksi taktirde kendini işe yaramayan, değersiz ve başarısız biri olarak görecektir.

Aslan Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı ?

Dikkatler hep üzerinde olsun ister

Tam olarak ismini üzerinde taşıyan minik aslanlar olarak adlandırılabilir. Bu çocuklar ailelerinin arasında da her zaman lider olmak isterler ve bu durumu da çok iyi başarırlar. Bu çocuklar karşılarında kim olursa olsun daima davranışları çok iyi takip edeler. Ailelerinin onlara olan hareketleri özellikle onlar için çok önem taşımaktadır.

Aslan burcu çocukları her zaman ailenin en ilgi çeken kişisi olmak isterler. Hatta bunun için yaşı ne kadar küçük olursa olsun ellerinden gelen her türlü çabayı gösterirler. Tabii o kadar sevimli ve kırılamayacak tipleri vardır ki ne yapsalar hedeflerine çok rahat ulaşmayı başarırlar. Bu sebepten dolayıda ailelerinin en merkezinde onlar olurlar. Bununla da yetinmezler, kendilerini sevimli ve şebek halleriyle fazlasıyla sevdirerek sürekli ilgiyi üzerilerinde toparlamayı başarırlar. Anne ve babalarından bunlara fazla ilgi göstermek bir alışkanlık olur zamanla. Hatta bu çok bilmiş çocuklar bu şirin tavırlarını sadece anne ve babasına göstermekle kalmaz, etrafında bulunan herkese; ama herkese bu tatlı halleri muhakkak gösterir. Hal böyle olunca da onun bu tatlı hallerini kim görürse görsün dayanamaz ve ona ilgi göstermeye başlar.

Bu sebepten dolayı başta baba olmak üzere tüm aile üyelerinin çocuğu ile  sürekli iletişim içerisinde olmaya çalışması gerekmektedir. Bu çocuklara emir kipi verilen cümleler kurmamalısınız. Zaten doğaları gereği lider bir yapısı olan bu çocuklar, bundan dolayı emir almak yerine emir vermek ister. Onlara emirle söylediğiniz her söz onları istediğiniz şeyin tersini yapmaya teşvik eder. Bu nedenle onlara ılımlı ve güzel kelimeler içeren etkili bir konuşma tarzıyla yaklaşın.

Aslan burcu çocukları, her zaman ilgi çekmek isterler. Bunun için bir sürü şebeklikleri yaptıkları görülmektedir. Siz de onların bu tatlı hallerini lütfen görün ve üzerinden ilginizi eksik etmeyin. Onlara gösterdiğiniz her ilgi türü bu çocukları daha da mutlu etmektedir ve bu çocukların size olan bağlarının daha da kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Bu çocuklar genel olarak pek eleştiriye açık değillerdir. Bu sebepten dolayı özellikle anne ve babaları onları pek eleştirmemelidir. Özellikle başkalarının yanında onları eleştirmek gibi etkileşimlere girmeye kalkışmamalıdır. Eğer ki söylenilecek bir söz varsa, uygun bir dille ve gülümseyen ifadelerle bu çocuklara söylenmelidir. Özellikle başka çocuklarla asla ve asla kıyaslanmaya çalışılmamalıdır. Çocuğunuz sizin daima sözünüze değer verecektir ve siz de çocuğunuzun verdiği bu değere sahip çıkmalısınız.

Aslan doğadaki varlığı ormanlar kralı olarak bilinir. Bu özelliğini ismini verdiği burcun bireylerine de yansıtmıştır. Öyle ki ailenin göz bebeği olmak isterler. Ailede ve dışarıda lider olma eğilimleri yüksektir. Eleştiriye açık değildirler ve çok çabuk alınırlar. Bununla birlikte kendileriyle gurur duyarlar. Kendilerine yapılan herhangi bir kötü davranışı yahut haksızlığı asla unutmazlar; ancak kendilerine iyi yaklaşıldığında iltifat ederek veya güzel sözlerle çok kolay kalplerini kazanabilirsiniz.

Babalarıyla iletişimi çok önemlidir

Genelde babalarına düşkün olurlar. Babalarıyla kurdukları iletişim hayatları boyunca kişiliklerini etkileyecektir. Bu yüzden ebeveynlerin ilk dikkat etmesi gereken konu; çocuğun babasıyla yeterli vakit geçirmesidir. Hem babalarına düşkün olup, hem onunla liderliği paylaşamama sorunu yaşayabilirler. Bu yüzden ailede en çok babayla tartışırlar.

Aslan burcu çocukları doğanın bir yansıması olarak güce sahiptirler. Bu gücü doğru alanlarda doğru şeylere yönlendirmek sizin elinizdedir. Liderlik gücünü sınıf başkanlığında, takım kaptanlığında kullanmasını tavsiye ederek gücünü kullanacağı alanı kontrol edebilirsiniz. Bütün çocuklar ilgi çekmek isterler; ancak onlar ilgi çekmeyi biraz daha fazla isterler. Onun bu isteğini bilerek göstermeniz gereken ilgi seviyesini ayarlamalısınız.


Aslan Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Hareketli ve aktiftirler

Ateş grubuna mensup burçlar arasında yer almaktadır. Öz güvenleri oldukça yüksektir. Liderlik özelliği hem okul hayatında hem de aile hayatında kardeşleri arasında göze çarpacak derecede yüksektir. Oyun sırasında da liderlik özelliklerini göstereceklerdir. Davranışları tutarlı, kişilikleri kararlıdır, çok değişken bir yapıları yoktur. Genel olarak hayatlarının her dönemlerinde ulaşmak istedikleri bir hedefleri vardır ve o hedefe ulaşana kadar pes etmeden çaba gösterirler. Yaşamı hareketlidir, pasif değil aktif olmayı seçerler, sosyal ortamları ve arkadaş çevreleri genellikle çok geniştir. Küçük yaşlardan itibaren okul hayatlarında da göreceğiniz arkadaşları arasında popülerlik ve liderlik özelliğine rastlamanız kaçınılmazdır diyebiliriz. Girişimcidir, yeni şeyler denemeyi yeni deneyimler yaşamayı çok severler, çeşitli hobileri küçük yaşlardan itibaren edinirler.

Okul yaşamı ideal öğrenci profilindedir diyebiliriz. Liderlik özelliği, kararlılık yapısı ve girişimci ruhuyla çok başarılı bir okul hayatı geçirecektir. Sınıf ortamında aktif süreçler geçirecektir. Okul ortamında da kendini gösterecektir. Sınıf ortamında ve oyun esnasında da hep bir adım önde olmak isteyecektir. Yalnız enerjileri çok yüksektir ve genellikle çok hareketli bir yapıları vardır. Bu nedenle bazen sınıf ortamında kurallara uymakta zorluk yaşayabilir. Hayal gücü açısından zengin bir çocuğa sahipsiniz. Bu hayal gücü özelliğini okulda veya ev ortamında çeşitli şekillerle size yansıtacaktır. Onu pekiştirmeyi ve desteklemeyi ihmal etmemelisiniz. Ders başarıları genellikle yüksektir. Siz desteklediğiniz de ve pekiştirdiğiniz de daha olumlu bir okul süreci geçireceksiniz.

Pratik zekaları gelişmiştir

Aslan burcu çocuğu, hayatının her alanında güçlü ve dimdik ayakta durmayı seven bir yapıya sahiptir. Başarı aşığı olarak da bilinir. Bu nedenle derslerinde de en iyisi olmaya her zaman adaydır. Zorlandığı her konunun bir şekilde üstesinden gelmeyi başarır. Pratik zekası ve kolay kavrayabilme özelliği sayesinde çok kısa bir süre içinde en zor dersi ve en fazla konuları bile öğrenebilir. Bu özelliği sayesinde sınıfın en başarılı kişisi olması muhtemeldir. Her zaman ve her yerde lider olmayı, hep birinci olmayı ister. Bu kişilikte başka kişilerle karşılaştığında ise aralarında güç savaşı yaşanabilir. Bunu önlemek için duygularını ve kendisini dizginlemesi gerekir.

Lider ruhludur

Bu çocuklar sürekli olarak enerjik hareketler sergiledikleri için fazlasıyla düşüp, kalkarlar. Bu sebepten dolayı da üstleri başları büyüyene kadar hep yara bere içerisinde olur. Aynı zamanda en büyük özelliklerinden birisi, lider olma istekleridir. Sürekli olarak bunun için çabalayacaklardır. Özellikle arkadaşları arasında hep liderlik için kavgalara gireceklerdir ve gün sonunda hedeflerine ulaşmış, hepsini ele geçirmiş olacaklardır. Bu çocuklar zekalarını öyle güzel kullanırlar ki, istediklerini anında bir şekilde ne yapıp edip, elde etmeyi başarırlar. Büyüklerin bile bu çocuklardan öğreneceği birçok şeyi vardır aslında.

Okul hayatlarında en çok sayısal derslerde ön plana çıkarlar. Her zaman zoru başarmayı severler ve bundan büyük keyif alırlar. Bazen inatçı yönleri ağır basar ve karşısındaki insana sözünü geçirebilmek için farklı yollara başvurabilir. Şiddeti asla sevmez; ama hiçbir konuda altta kalmak istemez. Bu nedenle kendisi ile ters düşenlerle büyük tartışma yaşayabilir. Kimi zaman sessizliğe bürünür. Bu zamanlarda daha çok kafa karışıklığı yaşadığı ya da bunalıma girdiği dönemler de yaşanır. Okul hayatı genel anlamda iyi olsa da, bazen agresif tavırları nedeni ile can sıkıcı şeylere yol açabilir. Güçlü kişiliği nedeni ile derslerini kendi çabaları ile yapmaya ve öğrenmeye çalışır. Başkasının yardımına çoğu zaman hiç ihtiyaç duymaz; fakat takım ruhuna sahiptir ve çok iyi bir takım kaptanı olabilir. Hayatının her alanında olduğu gibi okul hayatında da iddialıdır ve bunu her şekilde yansıtır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.