Yay Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

04.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Doğuyor, büyüyor ve aşık oluyoruz. Aşık olduğumuz zamanlarda bazı şeyler bizim için daha önemli oluyor haliyle. Bunların başında da sevdiğimiz beyefendi/hanımefendi ile olan burç uyumumuz geliyor. Eğer siz bir yay burcu kadınıysanız ve sevdiğiniz bir kova burcu mensubu ise neler olabilir, bir bakalım.

Yay Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

İkisi de oldukça açık sözlü ve özgürlüklerine düşkündür

Yay burçları hayallerine ulaşmak için diğer burçlara oranla daha fazla çabalar, bu en belirgin özellikleri arasında yer alır. Özgürlüklerine olan bağlılığı üst noktadadır. İnsanlar genellikle bu özelliğinden dolayı tanınır. Enerjisi hiç bitmeyen bir şekilde üst nokta da yer alır. Coşkusu hiç dinmez ancak çok da inatçı ve huysuz yapıya sahiptir. Yay burcu ateş grubuna girmektedir. Girişken, yönetici, hırslı ve aceleci insanlar olurlar. Enerjileri hiç bitmek bilmez. Mars tarafından yönetilirler.

Burçlar içinde en iyi anlaştığı burçtur

Kova burcu genel özelliklerine baktığımızda ise tüm burçlar arasında en huysuz, en inatçı burç olarak tanınır. Deneyselliğin, yaratıcılığın burcudur. Ayakları çoğu zaman yere basmaz. Havai burcu olarak da bilinir. Bunu da kendine özgü bir şekilde ortaya çıkarırlar. Ayrıca da özgürlüğüne de çok fazla düşkündürler. Aşıktır da diyebiliriz, kova için dostluk çok önemli bir olgudur.

Dostlarını da kendisi gibi görüşlere sahip insanlardan seçerler. Şimdi ise biraz da kova burcu ile yay burcunun genel özelliklerine gelecek olursak eğer, yay burcunun burçlar dünyasında en iyi anlaştığı burçların başında kovalar geliyor. Burç uyumu için puan düzeyinde gösterecek olursak 10 üzerinden 9 desek yeridir. 1 puan kırmamızın sebebi ise ikisinin de fazlasıyla açık sözlü ve özgürlüklerine düşkün olmalarıdır.

Pembe panjurlu bir ev hayali kurmazlar

Kova burcunun olgun tavırları ve yüksek IQ’ları yay burcunu etkilemeyi başaracaktır. Yay burcu sıra dışı ve farklı olmaktan hoşlandığı için kova burcu daha en başta ilgisini ona yönlendirecektir. Kova burcu çalışkandır, zaman zaman hayatı tiye aldığını görebilirsiniz, yani iş ve hırs pek partnerine göre değildir. Kova burcu ise mantığını çoğu zaman işteki başarısında kullanır.

Yine de bu ikilinin birbirlerini tamamlayamayacaklarını söylemek yalan olur. Yay burcu her daim karşısındaki kişinin de kendisi kadar özgüveni sergilemeyi çok da sevmez. Aşk hayatında birbirinin sosyal tavırları çevresindeki insanlara açık olduğunun belirtisidir. Aşk hayatlarında sıradan pembe bir hayat yaşanmayabilir ama heyecanların farklı boyutları kaçınılmazdır.

Dünyayı değiştireyim derken kendini bile unutur

Kova erkeği ev ile ilgili hemen hemen bütün işleri yay kadınına bırakacaktır. Ancak bu işleri yaptığında değişen detayları da fark etmez. Hatta bir süre sonra ilgisi tamamen farklı yerlere kaydığında bu durum yay kadını için de büyük bir hayal kırıklığına sebep olacaktır.

Dürüst ve açık sözlü erkeklerdir

Kova erkeği aşk ilişkilerinde oldukça dürüst ve açık sözlüdür. Ne istediğini açıkça ve çekinmeden söyler. Bu da her kadın için oldukça önemli bir meziyettir çünkü ilişkide sağlam temel atılması için önemlidir.

Güven ve bağlanma sorununu çözerlerse en büyük engel ortadan kalkar

İki aynı burç iki ayrı karakter ve ikisi de özgürlükçü birbirlerine zaman ayırıp bir ilişkiyi yürütmeleri zaman zaman zor olabilir. Ancak birbirlerine anlayış gösterecekleri için aralarındaki problemleri çözmeleri de zor olmayacaktır. Bir yay burcu için aşk ilişkisi kadar önemli olan bir diğer şey ise arkadaşları olmasıdır. Aynı durum kova için de geçerli diyebiliriz. Kovalar güven ve bağlanma sorununu halledebilirlerse eğer partneri ile birlikte mutlu mesut bir ilişki yaşayabilirler.

Ortak Özellikleri

  • Girdiği ortamda dikkat çekerler. Kültürlü kişilerdir.
  • Akıllı ve zekidirler.
  • Sıkıcı ortamlar onlara göre değildir. Her an enerjiktirler.
  • Gezmeye aşık kimselerdir. Evde oturup, meyve yemek ve televizyon seyretmek onlara göre değildir.
  • Para araç olarak gördüklerinden, savurgan bir tutum sergileyebilir.
  • Emir almayı sevmezler, özgürlükleri ikisi için de son derece önemli ve dokunulmazdır. Bu nedenle birbirlerinin sınırlarına, özgürlüklerine saygılı olacaklarıdır. Haliyle ilişkileri içerisinde “Sen kim oluyorsun da beni kısıtlayabiliyorsun?” yada “Oldu canım! Yok mu başka emrin?” gibi yakınmalar olmayacaktır

Her İki Burcun da İletişimi Güçlüdür

Konuşmayı, sohbet etmeyi seven çiftimizin iletişim konusunda bir problem yaşamadıklarını görürüz. Yalnızca her ikisi de konuşmayı sevdiklerinden birbirlerini dinlemeyi öğrenirler ise mutlu birlikteliklerinin sürüp gideceğini bildirmek isteriz. Çiftimiz yeni, ilginç bilgilere meraklı olduklarından bu öğrendiklerini partnerlerine de anlatmaktan hoşlanırlar. Hatta sırf partnerleri için bile yeni bir şeyler öğrenmek isterler. İletişim içerisinde yay burcu kadını da partneri ile birlikte heyecan içindedir. Anlatacaklarını nefes nefese anlatırlar genelde. Birçok farklı konuda konuşmaktan hoşlanırlar. Partnerler arasında adeta bilgi alışverişi söz konusudur. Bu bilgi akışı sırasında sergiledikleri iletişim çok çok güçlüdür.

Aşk öncesi arkadaşlıkları dolu dizgin yol alacaktır

Yay burcu ilişkide rahat olabilmek ister. Kova burcu ise eşiyle yahut sevgilisiyle her şeyden önce dost olmak ister. Haliyle bu iki burç bir araya geldiğinde güçlü ve deli dolu bir arkadaşlık ortaya çıkacaktır. Bu arkadaşlığın verdiği güven, huzur, tensel çekimle birleştiğinde ortaya mükemmele yakın bir aşk çıkar.

Bunların dışında yay burcu kadını oldukça sıkılgandır. Her şeyden sıkılır. Partneri dünyayı değiştirmek isten bir karaktere sahip olabileceğinden, eşine yahut sevgilisine bazen yeterli ilgiyi veremeyebilir. Bu durumda yay burcu kadını üzülecektir. Ancak söylenmek yerine, sevgilisine yardım etmeyi seçerse, dünyayı yerinden oynatabilecek bir çift olup çıkarlar. Aslında her ilişkide olduğu gibi, bu ilişkide biraz çaba, hoşgörü, anlayış ve aşk ile evliliğe doğru giderek mutlu sona kavuşur.

Güçsüz kadınlara tahammülü yoktur

Kova erkeği mantıklı ve cesaretli bir yapıdadır, ilişkiyi dengede tutabilir. aynı zamanda da geleneksellikten uzaktır ve bu yönü ile de yay kadınının anlaşabileceği bir erkek profili çizer. Yay kadını ona aşık olduğunda kova erkeği onun için gökten yıldızları bile indirebilir. Kıskanç değildirler ve karşı taraf üzerinde hakimiyet kurmayı istemezler. Birlikteyken neşeli ve eğlenceli bir çift olurlar ve fantezi dünyaları dolu doludur. Ayrıca macera yaşamaya bayılırlar. Kova erkeğinin güçsüz kadınlara tahammülü yoktur, bu yüzden yay kadınının güçlü kişiliği ve olayların üstesinden tek başına gelmesi onun için bir takdir sebebidir. Kova erkeğinin en büyük isteği dünyayı daha güzel bir yer haline getirmektir. Onunla bir hayatı paylaşmak istiyorsa yay kadınının onun düşüncelerini tutku ile savunması gerekecektir.

Yay Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirlerini Anlarlar

Zodyak’ın iki serbest ruhu olan bu ikilinin sıradan bir ilişki sürdürmeleri beklenemez. Yay burçlarının en iyi anlaştıkları burç sıralamasının başını meşhur kova burcumuz çeker. Çok iyi anlaşmalarını ise iki burcun da birbirlerinin ayna yansıması olmalarına bağlayabiliriz. Özgürlüklerine aşık, kısıtlanmaktan köşe bucak kaçmaya çalışan bu iki burcun erken zamanda evlenmelerini beklemek anlamsız olabilir. Aynı zamanda ikisi de özgürlük delisi oldukları için birbirlerini baskıladıklarını görmeyiz. Birliktelikleri çoğunlukla çok sıkı dost, arkadaş olmakla başlar.

Beraber o kadar iyi vakit geçirirler ki ” göz açık kapayıncaya kadar vakit geçti ” cümlesi bu burçlar için söylenmiş olsa gerek. Maceracı ve gezmeyi seven bu iki kafadar ömürleri boyunca şehir şehir, ülke ülke gezebilecek potansiyele ve enerjiye sahipler. Dostluk temelinde başlayan bu beraberlik zamanla romantik bir ilişkiye döner. Birbirlerini anlayışla karşıladıkları sürece çok çok uzun süreli evliliğe adım atmaları da mümkün. Beraber oldukları süre zarfında keyifli zaman geçiren çiftimiz birbirlerini anlama konusunda da diğer burç çiftlerine göre oldukça şanslıdırlar.

Ne Kadar Uyumlular?

Sıkıcı olan, sessiz sakin ortamlar her iki burcu da bunaltır. Çünkü her ikisi de her an bir enerji içindedir. Bu yüzden bu tür ortamları onları hayal edebileceğimiz en son ortamlar olarak nitelendirebiliriz. Hatta o kadar kaçarlar ki sessiz ortamlardan uyurken bile sessizliği sevmezler. Bu yüzden kulaklıkları ikinci en iyi dostlarıdır diyebiliriz. Konuşmayı sevdikleri gibi dinlemeyi de çok seven bu ikili sabahtan akşama kadar birbirlerini dinlemekten çekinmezler. Çünkü onları göre dinlemek karşısındaki insanı tanımanın ilk adımıdır. İnsanları incelemeyi, fikir belirtmekten hoşlanan çift birbirlerini incelemekten de çekinmezler.

Bayılırlar demek belki de daha doğru bir açıklama olur. Muhteşem ikilimiz düşünce bakımından da birbirlerine oldukça fazla benzerler. Deyimi yerindeyse polyanna çiftimiz her olaya pozitif bakmakta üstlerine yoktur. İnsanlığa faydamız olsun görüşündedirler daha çok. Birbirlerini tamamlayan, hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları şeyler birbirine çok yakın olan sağlam bir bağ yaratabilirlerse bu güzel ilişkiyi evlilikle taçlandırma durumları yüksek ihtimal. Fakat başta da dediğimiz gibi bu ikilinin pat diye evlenmelerini bekleyemeyiz. Çünkü hürriyetlerine zincirlenmiş çiftimiz evlilik dünyasını bir nevi hapis olarak algılayabilirler.

Evlilik Yolunda Nasıldırlar?

Oldukça iyi bir kombinasyon sergilerler. Her ikisi de fazlasıyla hayat dolu, seyahat etmeyi seven yapıya sahip olduklarından evlilikleri içerisinde de dur durak bilmeden sürekli gezip yeni dostlar, yeni ahbaplar edinirler. Kulüpler, dernekler, organizasyon içinde kaybolmayı tercih ederler. Yeni bilgiler edinebilecekleri, yeni insanlar tanıyabilecekleri ortamlarla bütünleşmekten çekinmezler. Birbirlerine oldukça çekici gelen bu ilişkiyi keyif alarak sürdüreceklerdir. Bu ilişkide çok derin, tutkulu aşk değil, mantığın, zekanın üstün geldiği bir ilişki aramalıyız. Onlar için mantık üzerine kurulu olan bir ilişki, aşk üzerine kurulu olan bir ilişkiden çok daha önemlidir.

Bu ikilinin flört dönemleri gibi evlilik dönemleri de sıradan olması beklenmemelidir. İlişkileri ise herkes tarafından alkışlarla desteklenen türdendir. Onlar için evlilik; düğün, nişan gibi geleneksel törenlere para dökmek yerine bu parayı paraşütte öz çekim yaparken harcamak daha mantıklı gelir. Çünkü ikiliye göre evlilik müessesesi için bu gibi geleneksel törenler şart değildir. Yay burcu kadını partnerinin esprili iletişiminden oldukça hoşlandığı için gün içinde beraber olmasalar bile fırsat buldukça elleri telefonlarına gidecektir. İkisi de değişime çok açık olduklarından evli çiftimiz yemeklerini evde bile yeseler sürekli değişik ülke mutfaklarından tatlar yaratmaya çalışacaklardır.

Birbirlerini Anlayışla Karşılarlar

Tempolu bir hayatın ayrılmaz parçası olan bu iki burç birbirlerini gördükleri andan itibaren kendilerini anlayacak biriyle karşılaştıklarını daha ilk dakikadan anlarlar. İki burç da özgürlüklerine o kadar düşkündür ki bu konuda ikisi de birbirlerine asla kısıtlama yapmayacaklardır. Sohbet etmeyi aşırı sevdiklerinden günlük yaşamda yaşadıkları sevinçleri, üzüntüleri birbirlerine anlatacak, birbirlerine destek olacaklardır. Mutlulukları da üzüntüleri de tek başına yaşamak yerine birlikte yaşamak isteyeceklerdir. Kısacası birbirlerine karşı o kadar anlayışlıdırlar ki ilişkilerinde hem dost hem aile olurlar.

Haksızlıktan Nefret Ederler

Deli dolu olan bu çiftin diğer bir ortak noktası ise haksızlığa tahammül edemezler. Böyle bir durumla karşılaştıkları anda adeta bir at gibi şahlanır, şaha kalkarlar. Genel olarak her ikisi de açık sözlü olan çift insanlardan da kendileri gibi olmalarını isterler. Hümanist olan kova erkeği haksızlıklara karşı savaştığı bu hayat yolunda evlendiği kadının da yanında olmasını isteyecektir. Bu durumda yay kadını her halükarda hazırdır.

Evliliklerinde Nelere Dikkat Etmeleri Gerek?

Her ne kadar ilişkileri cıvıl cıvıl, hayat dolu olsa da onların da zaman zaman sorun yaşadıklarını görebiliriz. Kova erkeği ilişkide sakin tavır sergileyen, adaletli, sadakatli bir kişiliğe sahiptir. Mutfak işleri konusunda bir erkek olmasına rağmen bir kadından çok daha becerikli tutum sergilediklerini görebiliriz. Aşırı hareketli olan yay burcu kadınını nasıl kontrol edeceğini bilir. Bu ilişkide en çok fedakarlık yapan ve özverili olan taraf kova erkeğidir. Çünkü partneri, hayatının belli bir zamanına kadar ciddiyete önem vermeyip dağınıklığı sever. Eğer mantık evliliği yapamadılar ise evlilikleri tüm olumsuz durumlara karşı duvar gibi dimdik yıkılmaz.

Maddiyata Dikkat Etmeleri Gerek!

Çiftimiz gezmeye bayılıyor demiştik değil mi? Her şeyin bir bedeli nihayetinde oluyor. Özgürlüklerine, gezmeye hatta ülke ülke şehir şehir gezip yeni ortamlar görmeye meraklı bu çiftimizin bir kötü huyu var ki düşman başına sevgili okuyucular. ” Savurganlık ”

Ellerinde servet olsa bir yaprak misali döküp savurma potansiyeline sahip olan bu çiftimiz hane içine güvenilir bir mali müşavir bulsalar kendilerine iyilik yapmış olurlar doğrusu. Bu konuyu çözüme kavuştururlar ise gül gibi geçinip giderler.

Evliliklerinin Temelinde Güven İsterler

Güven duygusunu ilişkilerine empoze etmeye çalışan çift asla bu duygunun zedelenmesini istemezler. Sadece ev ortamında değil, iş ortamında da arkalarında destekleyici, güvenle dokunan, yanlışa imkan vermeyen bir elin olmasını isterler. Hani nikahta evlendirme memuru iyi günde kötü günde diye bir soru sorar ya işte bu soru onlar için klişe bir soru değildir. İnanarak ve böyle olmasını temenni ederek cevap verirler bu soruya. Bu yüzden de evliliklerinde birbirlerine yanlış yapmamak için büyük çaba gösterirler. Çünkü onlar için güven eksikliği demek felaketin diğer adı demektir. Bu yüzden evlilikleri diğer burçların evliliklerinden daha başarılı sürecektir.

Sıradan Anne Baba Olmak Onlara Göre Değil

Flört dönemleri, evlilik dönemleri sıra dışı olan bu çiftin sıradan bir anne baba olmalarını beklemek zaten çok anlamsız olurdu. Öncelikle kova erkeği çocuklarına çok güzel bir dinleyici olacaktır. Fakat çocuklarının sorunlarına yol göstermekle birlikte asla o sorunları, problemleri kendileri düzeltmek için yardım etmeyecektir. Çünkü kova babaları çocuklarının bu hayat yolunda düştükleri zaman kimsenin kaldırmasına ihtiyaç duymamalarını ister. Bu davranışları bir nevi hayata hazırlamaktır onlara göre. Hatta bu konuda o kadar ısrarcıdır ki kendileri bir problem olduğunu hissettikleri anda çocuklarının düşünme yetilerini, problem çözme yetilerini kazanabilmeleri için tabiri caizse ortadan sıvışırlar.

Yay anneleri ise çocuklarının en iyi dostu olmalarının yanı sıra onlar da çoğu kez partnerinin görüşünde olup en güzel varlıkları olan çocuklarının her koşulda yalnız başına problemlerini aşmaları için çaba gösterecektir. Anne olmanın da göstermiş olduğu ince tavırlarla kendisine “Ne yapabilirim?” sorusunu sorarak kafa patlatacaktır dersek yeridir. Hiçbir zaman ben iyi bir anneyim demeyecek sürekli eğitimlere, seminerlere katılıp çocuklarını yetiştirmede bilge bir anne rolünü canlandıracaktır. Dikkat etmeleri gereken nokta ise bütün bu çabaları disiplin kurallarını uygulamayı öğrenmediği takdirde boşuna gidecektir.

Birbirlerine İlham Kaynağıdırlar!

Bilge yapıya sahip çiftlerimiz birbirlerine verdikleri bilgi ile öneri ile adeta birbirlerine karanlıkta ışık ve ilham kaynağı olurlar. Birbirlerinin pusulası olurlar bir nevi. Kararsız kaldıkları, aşamam dedikleri problemler karşısında ilk birbirlerine danışırlar. Aldıkları yol gösterici öneriler ile hem motive olurlar hem de ne kadar şanslı olduklarını düşünürler. Çünkü yollarını kaybettiklerinde, çıkmazda hissettiklerinde bilirler ki ilham kaynakları çok uzakta değildir.

O yüzden dertlerinin dermanını, yaralarının merhemini uzakta aramazlar. Ne zaman başlarını çevirseler sevgili partnerlerini görürler. Başlarını yaslayabileceği bir omuz ya da gülmelerine vesile olabilen bir çift göz ile buluşurlar. Bundan dolayıdır ki birbirlerine ilham kaynağı olmalarının yanı sıra teselli sokağı da olurlar.

Evliliklerinde Hangisi Daha İnatçı?

İlişkilerinde her ne kadar baharda dans eden çiçekleri andırsalar da her evlilikte olduğu gibi bu ikilinin ilişkisinde de sorunlar çıkabilir. Kova erkeği her ne kadar doğası gereği rahat, serbest, sakin bir tavır sergilerse sergilesin bir kez haklı olduğu konusunda ısrarcı olursa yay burcu kadınının vay haline. Çünkü haklı oldukları konusunda ısrarcı olan kova burcu erkeği hiç kimseyi dinlemeyip bu konuda inadını tüm ihtişamıyla sergiler.

Bu durum karşısında partneri alttan almaya çalışıp onun gönlünü almaya çalışmalıdır aksi takdirde kova burcu erkeğinin inadı dinmeyecektir. Fakat bu inat her ne kadar güçlü olursa olsun aralarındaki çekim gücü ağırlık basacak, kova burcu erkeği partnerine sevgisini, aşkını esirgemeyecektir.

Evliliklerinde Hangisi Daha Romantik?

Partnerlerin neşe dolu evliliklerinde kova burcu erkeği partneri olan yay burcu kadınından daha romantiktir. Ayrıca kova burcu erkeği eşinden romantiklik bekler. Bu beklentiye girmesinin sebebi de aslında partneridir. Çünkü ilişki başlangıcında yay burcu kadını romantik bir tavır sergileyip zamanla bu davranışlarını terk eder. Çünkü doğaları gereği aşırı romantiklik onlara göre değildir. Kova burcu erkeği ise bu davranışın ilk günkü gibi sürüp gitmesini ister. Çünkü böyle durumlarda partnerine kendisini daha yakın hisseder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.