Boğa Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

30.01.2016
Boğa Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Boğa burcu toprak grubu, 21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında doğanların burcudur ve oldukça baskın bir karakterlere sahiptir. Oğlak burcu da toprak grubunun 22 Aralık ile 21 Ocak tarihleri arasında doğanların burcudur. İki burcun uyumu, burçlar alemi içinde en mükemmel uyum gösteren iki burç olarak bilinir. Mükemmel uyum göstermelerinin birçok geçerli nedeni vardır. Hem aynı burç grubunda olmaları hem de ilişkilerden ve hayattan beklentilerinin benzer yönlerde olması, bu mükemmel uyumu yakalamalarını sağlamaktadır.

Boğa Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Genel görünümleri ve ilk etkileşim

Boğa burçlarının en bilindik özellikleri bir toplumda kaç kişi olursa olsun en çok dikkati çekmeleridir. Bunun nedeni hem maddi hem de manevi estetiğe sahip olmalarıdır. Yani dış görünüşe özen gösterirler ve bunun yanı sıra da sıcakkanlı, güler yüzlü, anlayışlı kişilerdir. Kendisine benzer özellikteki kişilere aşık olurlar ve böyle kişileri hayatlarına alırlar. Hem maddi hem de manevi estetik anlayışlarına en çok oğlak burcundaki kişiler uyum gösterirler.

Çünkü en bilindik özellikleri, fiziksel bakımdan çok çekici olmalarıdır. Hem yüz güzelliği, hem vücut yapısı olarak kendilerini her zaman belli ederler. Zaten tüm burçlar içinde spor yapmaya en düşkün olan burçlardır. Bu nedenle birbirlerini fark etmeleri fazla uzun sürmeyecektir.

İlk adımı atmakta inatlaşırlarsa kaçırdıkları zamana yazık

Fiziksel olarak birbirlerine son derece çekici gelen bu iki burcun, birbirlerini fark etmemesi neredeyse olanaksızdır. Birbirlerini fark ettikten sonra, bu ikilinin arasında bir aşkın başlaması aslında biraz da boğa burcuna bağlıdır. Çünkü kendini belli etme konusunda hiçbir çekingenliği olmayan oğlak burçlarının, aşk konusunda büyük çekinceleri vardır. Karşı tarafa kendilerini açmaları bazen oldukça uzun sürmektedir.

Ancak boğa burçları bu konuda biraz daha sabırsız ve girişken oldukları için genelde ilk adım atan taraf olmaktadır. Ancak bir de iki tarafın da inatçı karakterde oldukları düşünülürse ve boğa burçları adım atmama konusunda inatlaşırsa, bu ilişkinin başlaması da epey uzun sürebilir. Bu ilişki başladıktan sonra da mükemmel bir aşkın kapıları da açılmış olur.

Aşk için yaratılmış güzel bir kadın

Tam anlamıyla sevgi için yaratılmış olan boğa burcu kadınları, kendilerine oldukça güvenen, dış görünümü olarak da tam anlamıyla iddialıdır. Oldukça kültürlüdür, iyi giyinmeyi sever, ayrıca oldukça da etkileyici bir yapıya sahiptirler. Aşk anlamında daima karşı cinse karşı sadıktırlar. Aynı zamanda bir birlikte olacağı erkeğin de kendisine sadık olmasını ister.

Disiplin ve sadakatin hayat bulduğu bir burç

Oğlak burcu erkeği ise dış görünüş olarak kadınları kolay etkiler. Boğa kadını için dış görünüş önemlidir. İki burç için de güzellik ve bakım ön plandadır. Bu yüzden birbirlerini bu anlamda etkilemeleri uzun sürmeyecektir. Ayrıca zeka olarak da birbirlerinden etkilenirler. Disiplin burcu olan oğlaklar, hırslı ve para kazanmayı seven partnerini bu anlamda çok severler.

İlişkiden beklentileri bu aşkla hayat bulur

Burçlar arasındaki en uyumlu çiftlerden birisidir denilebilir. ,olağanüstü arkadaşlıkları ve ileriye dönük sağlam bir ilişkileri oldukları söylenir. Aşk anlamında ise adeta birbirleri için yaratılmışlardır. İlişkileri uzun ömürlüdür. İki burç da sabır ve ilişkide huzur arayan burçlardır.

Güven ve sadakat her ikisininde kırmızı çizgisidir

İki burcun aşk hayatında da güven ve dürüstlük olmazsa olmaz değerdir. Yalan, gizlilik asla onlar için aşk hayatında kabul edilemez. Boğa kadını ilişki yaşarken daima sahiplenilmek ve güvende olmak ister. Bu isteğini oğlak burcu erkeği kesinlikle karşılar. Çünkü oğlak burcu erkeği partnerini her zaman mutlu etmeye çalışır, kıskanç ve güvenilirdir. Partnerini her zaman sahiplenir. Çoğu kadın gibi boğa kadını da kendisine değer veren erkeklerden hoşlanır.

Duygulardan ziyade mantığı ile hareket ederler

Boğa kadını ailesine önem verir ve ailesine olan bu düşkünlüğü oğlak erkeği için de geçerlidir. Her ikisi de kendine özen gösteren, güven veren, gelişime ve değişime açık burçlar oldukları için iş ortaklığı kurmalarında da başarılı bir sonuç elde edeceklerdir. Boğa kadını güçlü ve güzel bir fiziksel yapıya sahiptir. Partneri gibi bakıma ve görselliğe önem veren birini etkilemek, onun için zor olmayacaktır. Fakat ilk etkileşim ne kadar boğa kadını için önemli olsa da güven ve sadakat konuları daha öncelikli beklentileri içinde yer alır. Duygularını mantığı ile bastırma eğilimi gösteren yapıya sahiptir.

Aradıkları güven ve sadakati birbirlerine verirler

İkisi içinde bir ilişkide en önemli duygu güvendir. Sadakatin ve uyumun bir arada olduğu bu ilişkide uzun yıllar mutlu bir aşk ve sağlam temellerle oluşturacakları bir evlilik hayatı sürdürülür.

Amaçları için yaşayan hırslı ve çalışkan kişilerdir

Boğa kadını kıskançtır, aynı zamanda hırslı ve çalışkandır. Bu yüzden oğlak burcu erkeği ile bu yönde mükemmel bir ilişkiye sahip olabilir. Çünkü ikiside hedeflerine ulaşmak için her zaman çabalar. Boğa burcu inatçıdır ve ilişkiyi hep kendisi yönetmek ister. Bu yüzden oğlak erkeği buna kesinlikle izin vermelidir.

Her zaman en yükseği hedeflerler ve bunun için çaba gösterirler

Oğlak burcu ile bütünleşmiş bir kelime olan “hırs” hayatlarında son derece önemlidir. Her zaman en yüksekte kendileri olmak isterler, rakip olarak gördükleri bir kimseden aşağıda olmayı asla kabul etmezler. Bir başarıyı elde etmek için büyük bir disiplin ve düzenlilik ile çalışırlar. İstediklerini elde ettikten sonra da onu kaybetmemek için çabalarlar. Bu özellikleri en fazla iş konusunda belirgindir. Ayrıca en iyi özelliklerinden biri de olayların kötüye gitmesini önleme yeteneğine sahip olmalarıdır. Yani iş ortamında olumsuz bir durumu önceden sezerler ve bu kötü durumun daha kötüye gitmemesi için de önlemler alırlar.

Birlikte zenginliğin keyfini süreceklerdir

Boğa burçları da iş ortamında mutlaka istediklerini alılar. Oğlak burcu kadar hırslarını belli etmeseler de sürekli planlar yaparak istedikleri başarıyı yakalarlar. Müsriflikten hiç hoşlanmayan bu burçlar, bir üründen maksimum verim sağlamaları da onların en iyi özelliklerinden biridir. Yani beraber yapacakları iş veya ortaklık mutlaka başarı ile sonuçlanacaktır. Birbirlerini tanıdıklarında fakir olsalar bile bu ortaklık soncunda mutlaka zengin olacaklardır. Çünkü ikiside hayatlarını mali olarak çok iyi dengelerler. Tasarruf yaparken hayatın güzelliklerinden geri kalmazlar.

Monotonlaşan ilişkiye heyecan katmak oğlak erkeğine düşer

İki burç da ailesine ve evine çok düşkündür. Boğa kadını daima evini sahiplenir ve asla sorumluluklarından şikayet etmez. Bu özelliği partnerini en çok çeken şeylerden birisi olacaktır. Aşk ve tutkusu karşısında, oğlak erkeği aşkını daima canlı tutacaktır, kesinlikle onun enerjisinden etkilenecektir. Yalnız iki burç da toprak burcu olduğundan ilişkilerinde az da olsa monotonluk yaşanabilir. Bu yüzden oğlak burcu işlerinden zaman bulup mutlaka partnerine romantik ve aşk dolu dakikalar ayırmalıdır.

Beraberliğini korumak için az konuşur

Oğlak erkeği güçlü ve iddialıdır. Yeri geldiğinde yanındaki kadın için meydan okumayı da bilir. Titizlik derecesinde düşünceli ve utangaç olarak kabul edilmesine yetecek kadar sabırlı bir yapıya sahiptir. Çok az konuşur, aslında bu beraberliğini korumak adına yaptığı bir taktiktir. Çünkü duygularının incinmesinden korkar. Bu burç erkeğine aşık olduysanız tekrar görüşmek istediğinizi sizden duyması gerekir. Beraber dünyanın en uyumlu çiftlerinden birini oluştururlar. Boğa kadını hayatına girdiği insanlar üzerinde iz bırakır. Bu kalıcılığı, oğlak erkeğini etkilemeye yetecektir.

Boğa Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Yuvası için mücadele eden iyi bir eş iyi bir anne adayıdır

Boğa kadınının güzellik ve estetiğe olan düşkünlüğünü en güzel partneri anlayacaktır. Duygusal açıdan ise oğlak erkeği yuvası ile böyle bütünleşen bir başka kadına zor rastlar. Çünkü ailesini ve çocuklarını da sahiplenirler. Dikkatini en çok çeken de boğa kadınının bu anaç ve sahiplenici tavrıdır. Ciddi ve sakin yapılarıyla ailede yönetici sıfatını rahatlıkla üstlenebilir. Bu aynı zamanda oğlak erkeğinin de işine gelecektir çünkü evin içindeki yükünün ve sorumluluğunun paylaşılması onun yükünü hafifletecektir.

Evleri için masraf yapmaktan çekinmezler

Her iki burç da toprak grubuna ait olduğu için, evlerinin rahatlığını ve dekorunu çok fazla önemserler. Ev dekoru gibi konularda son derece zevklidirler ve evleri için para harcamaktan asla çekinmezler. Bu nedenle de bu çiftin bireyleri evleri için ortak para harcamaktan keyif alacaklardır. Bu durum ise evliliklerinin sağlamlaşmasında önemli bir faktör olacaktır.

Evlilik yıl dönümlerini asla unutmaz ve birbirlerini şımartırlar

Bu çiftin evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde birbirlerine alacakları hediyelerde bile dikkatli olurlar. Boğa burcu insanları hayatın her alanında hep en iyiyi isterler. Örneğin en güzel tatili yapmak, en güzel kıyafeti giymek, en güzel kokuları koklamak ve en nihayetinde de en güzel yemekleri yemek isterler. Nereye giderlerse gitsinler her zaman ilk önce en iyi ne yiyebilirim, ne içebilirim diye düşünürler. Durum böyle olunca da bir insanı etkilemenin ilk yolu ona güzel yemek yapmaktan veya en iyi restoranlara götürmekten geçer. Evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde, boğa burcundaki kişiyi etkilemenin yolu budur.

Yemek yemeyi bu denli sevdikleri için de genelde kilo almaya müsait bir yapıları olan boğa burçlarının, oğlak burcundaki partneri ise genelde spor yapmayı seven ve fit olmaya yönelik faaliyetlerde bulunan kişilerdir. Hem aktif olmayı seven hem de marka düşkünlüğü olan oğlak burcundaki bir kişiyi etkilemek için de ona pahalı saatler, tanınmış ve bilinmiş markalardaki şapka ve ayakkabılar veya iyi bir spor salonundan üyelik gibi hediyeler alınabilir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.