Aslan Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Aslan Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Uyumu
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 15.485 kez okundu.

Ateş elementine dahil olan aslan burcu ile su elementine dahil olan yengeç burcu karakter yapıları nedeniyle burçlar dünyasında belki de en iyi anlaşacak olan burçlardır. Çünkü bir taraf yönetilmekten, diğer taraf ise yönetmekten hoşlanır. Yengeç erkeği sessiz, sakin ve uyumlu yapısı ile karşı tarafın kendisini yönetmesine izin verecektir ve karşı tarafta lider ruhlu ve uzman bir yönetici olduğu için zevkle bunu kabul edecektir.

Her ikisi de tutkulu, evine düşkün ve eşine sadık burçlardır. Bu nedenle uzun ömürlü bir ilişki kurabilirler hatta evlilik de yapabilirler. Yengeç burcu erkeği, evi ve ailesi için hiçbir fedakarlıktan kaçmayacak olan sadık bir kişiliktir. Aslan burcu kadını ise çalışmayı sevdiğinden evine birçok katkıda bulunacaktır.

Aslan kadını baskın karakterli olduğundan bu ilişkinin yöneten burcudur. Bu yönüyle birçok burç erkeği ile ters düşerken yengeç erkeğinin sakin ve uyumlu yapısı ile kendini tamamlar. Başlangıçta duygularını göstermekte ve ifade etmekte zorlansa bile karşı taraf sabırla ve sadakatle onun açılmasını sağlayacaktır. Harika bir ilişki kurabilirler ve mükemmel bir evlilik hayatları olabilir. Her iki tarafta çocuklara ve aile hayatına düşkündür. Ayrıca en iyi babalar da yengeç burcu erkekleridir.

Sadakat, güven ve ilgi bu ilişkinin kilit ve odak notası olacaktır. Sorun yaşanmadığı sürece tutkulu ve huzurlu bir aşk bu çifti bulacaktır. Sağlam ve uzun süreli bir ilişki için de karşılıklı birçok fedakarlık yapmaları gerekmektedir. Yengeç erkeği, aslan kadınının öz güvenli, cesur ve enerjik yapısına uyum sağlayamadığı takdirde uzun süreli bir ilişki kurmaları olanaksızdır.

Nazik, ağırbaşlı, hassas bir insan olan yengeç burcu erkeği, karşı tarafın gururlu ve mağrur yapısı yüzünden kolayca kırılabilir. Aynı şekilde aslan kadını da gereksiz duygusallıklarından, evcimen yapısından ve sessizliğinden sıkılabilir. Fakat ikisi de sevdiğine sadıktır ve dürüst burçlardır. Aralarındaki birçok sıkıntıyı ve sorunu konuşarak çözebilirler. Sevdikleri insanlara değer verirler ve onları özenle seçerler. Bu açıdan birbirlerini iyi anlarlar. Cinsel hayatlarında da baskın taraf, baskın karakterli olan kadın olacaktır. Onun yenilikçi ve değişik fantezilerine uyum sağlayabilirse, yengeç erkeği de çok mutlu olacaktır.

Aslan kadını ve yengeç erkeği, aşk için bir arada olabilecek en ideal çiftlerden biridir. Biri duygusal, evcimen ve tam bir aile insanı iken diğeri lider ruhlu, korumacı ve tam bir romantiktir. Bu yüzden birbirlerini bulduklarında aynı zamanda birbirlerinden çok etkileneceklerdir. Evine fazlası ile bağlı olan yengeç erkeği, aslan kadınının kendisini korumasından ve sahiplenmesinden çok etkilenecektir. Aslan kadını ise yengeç erkeğinin sadakati ve uyumu karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Aslan ve yengeç ilişkisi her açıdan uyumlu ve ideal bir birliktelik olacaktır. Bu anlamda astrolojik açıdan uyumları da tartışılmaz.

İlk dönemlerde çıkabilecek ufak tefek sorunları atlatırsalar ilişkileri ilerledikçe uzun soluklu ve mutlu bir birliktelikleri olacaktır. Bu ilişkide mutlaka bir yöneten bir de yönetilen olacaktır. Yönetici olan şüphesiz aslan burç kadını olacaktır. Yengeç erkeği de bu durumdan şikayetçi olmaz çünkü bu durum ona göre bir sevgi gösterisi olacaktır. İki burcun birlikteliği ideal ve sorunsuz bir birliktelik olacaktır. Ancak aslan burcunu etki altına almak ve onunla ilişki kurmak yengeç erkeği için her zaman çok kolay olmayacaktır. Ancak yengeç erkeği mücadeleci bir karaktere sahip olarak aslan kadını ile bir sadakat sorunu yaşamadıkça kalıp mücadele etmeyi tercih edecektir. Aslan kadınına uyum sağlamak zaman zaman zor olsa da bu birliktelik ikisini de mutlu edecektir.

Aslan Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Sevgili hanımlar yazımızın bu bölümünde aslan burcu ile yengeç burcu arasında aşk, evlilik ve cinsellik uyumundan bahsedeceğiz.

Aslan ve Yengeç Aşk Uyumu

En İdeal Çiftlerden

Aslan kadını ve yengeç erkeği burçlar dünyasında birbirlerini tamamlayan karakterleri nedeniyle en iyi anlaşan burçlardandır. Aslan kadını ilişkide yönetmekten hoşlanır, yengeç erkeği ise yönetilmekten. Diğer burç erkekleri bu konuyu problem etse de yönetilmek yengeç erkeği için herhangi bir problem teşkil etmez. İlişkilerine başlamadan önce arkadaş olurlarsa ilişkileri daha uzun ömürlü olabilir fakat direkt aşk ilişkisi olarak ilişkilerine başlarlarsa önlerinde sabretmeleri gereken uzun bir yol olur.

İlişkinin Kilit Noktası: İletişim

Yengeç erkeği ilişkisinde aslan kadınına göre daha duygusal ve hayalperest olur. Aslan kadını ise daha çok mantık ve akıldan yanadır, pek fazla duygularıyla hareket etmez. Duygusal bir yapısı olan yengeç erkeği, bazı şeyleri içinden tutar, partneriyle paylaşmaktan çekinebilir. İçine attıkça ilişkilerinde sıkıntılar ve problemler çıkmaya başlar. Mesela yengeç erkeği iş, okul, aile ya da arkadaş hayatında problemler yaşayıp kötü bir gün geçirdiğinde içine kapanır ve kimseyle konuşmamayı tercih eder. Aslan kadını ise, kötü bir gün geçirdiğinde bunu dışarı yansıtır ve sorununu dile getirmekten çekinmez. Onu dişi pençelerini böyle günlerde sıklıkla görebilirsiniz.

Aslan kadını, yengeç erkeğinin içine kapandığını, onunla sorunlarını paylaşmadığını fark ettiği an onunla iletişime geçmeli, sıkıntısını dinleyip ona destek çıkmalıdır. Dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece yengeç erkeği içine kapanmaya devam eder. Eğer ikisi de sıkıntılarını birbirleriyle paylaşmazlar ise, ileride büyük bir kavga ve ayrılık gerçekleşebilir. İlişkilerinin kilit nokta iletişimdir. Sakın yengeç erkeğinin kabuğuna çekilmesine, aslan kadının ise size karşı pençelerini çıkarmasına izin vermeyin.

Aşık Olmak Önemli!

İlişkide aslan kadını da yengeç erkeği de aşık olursa sevdiğine son derece sadıktır. Yengeç erkeği, aşık olmasa bile partnerine sadıktır fakat aslan kadını için aynı şey söylenemez. Eğer aslan kadını aşık olmazsa ve partnerinde sevmediği özellikleri varsa bunları değiştirmeye çalışmadan onu terk edebilir. Fakat eğer partnerine aşıksa ilişkisini yürütmek için onun için zor olan büyük fedakarlıklar bile yapabilir. Her ikisi için de aşık oldukları insan çok önemlidir.

Yengeç erkeği bunu her türlü jest ve romantiklerle göstermeye bayılır, bazen karşısındakini sıktığını fark etmeden fazla ilgili olur. Onun için ilişkisi mükemmel olmalıdır. Aslan kadını için de ilişkisi mükemmel olmalıdır. İlişkide bazı sınırlar ve kurallar koymayı sever fakat kendisine emir verilmesinden ve kurallar konulmasından hoşlanmaz. Bu yüzden aslan kadınının lider olma ihtiyacını, yengeç erkeği ilişkilerinde gidererek aslan kadını için mükemmel erkek olabilir.

Aslan kadını da yönetici ve koruyucu yapısıyla yengeç erkeğine beklediği sevgiyi verirse onun için mükemmel kadın ve hayat arkadaşı olabilir. İlişkilerinde sadakat, güven ve ilgi her zaman var olacaktır. Birbirlerini desteklerler ve birbirlerine kimsenin güvenmediği kadar güvenirler. Her ne kadar zıt karakterlere sahip olsalar da bu ilişkiyi ilginç ve güzel kılan yanı odur. Biri saldırganlığı diğeri nasıl daha yumuşak olacağını öğretebilir ve böylece birbirlerini tamamlarlar.

Tam Bir Romantik!

Yengeç erkeği kesinlikle burç erkekleri arasında en romantik olanıdır. Düşünceli, anlayışlı ve ilgili davranışları her kadınının hayalini süsler. Romantik sürprizler yapar, karşısındakini şımartmaya bayılır, onu ilgilisi, sevgisi ve aşk dolu sözcükleri ile boğar. Onunla birlikte olmak isteyen çok fazla kadın vardır fakat onunla birlikte olmayı ve ilişkilerini yürütebilmeyi her kadın başaramaz. Aslan kadını da yengeç erkeğinin bu ilgili ve romantik yaklaşımlarından hoşlanır.

İlişkinin başlarında bu romantik sürprizler ve ilgi onu şımartır fakat ilişkileri ilerledikçe yengeç erkeğinin bu fazla ilgili tavrı onu sıkabilir. Fazla ilgi onu sıktığı gibi ilgisizlik de onun pençelerinin çıkmasına sebep olur. Yani eğer yengeç erkeğiyseniz ve partneriniz de aslan kadınıysa sakın ha onu ilgisiz bırakmayın ya da ona bunu hissettirmeyin. Ne onu fazla ilgiyle boğun ne de ilgisiz bırakın, ara sıra küçük jestler, romantik sürprizler ve güzel laflar onun için yeterli olacaktır.

Özgür Ruhlu Dişi Aslan

Dışarıdan bakıldığında aslan kadını soğuk, kibirli ve gösteriş yapmayı seven biri olarak görülebilir. Aslan kadını kimi zaman kibirli olabilir, gösterişi sevdiği de kaçınılmaz bir gerçektir fakat her ne kadar dışarıdan soğuk gözükse de aslında iyi niyetli ve şefkatlidir. Onu iyi tanıyan biri mutlaka onun hakkında güzel şeyler söyleyecektir.

Ateş elementine bağlı olan aslan kadını yapısı nedeniyle biraz sert ve disiplinlidir. Aynı zamanda aşkta da disiplini ve yönetmeyi sever, kendisine karışılmasından nefret eder. Özgürlüğüne müdahale edildiği tekdirde partnerinden soğuyabilir hatta onu terk edebilir. Romantizm ve ilgi onun için elbette önemlidir fakat çok aşırıya kaçıldığı zaman bundan hoşlanmaz. Yengeç erkeği onun için en iyi adaylardan biridir çünkü o diğer burç erkekleri gibi onun özgürlüğüne engel olmaya çalışmaz sadece hayatına uyum sağlamakta zorluk yaşayabilir ama aslan kadınının sert yapısının kendi uysal yapısıyla tamamlayarak onun için en ideali olabilir.

Kıskançlık Çanları Çalıyor!

Yengeç erkeğinin aslan kadınının özgürlüğünü engellemeyeceği için onun için en iyi adaylardan demiştik. Fakat yengeç erkeği de çoğu erkek gibi aşık olduğu kadını sahiplenir ve onu kıskanır. Tabii yengeç erkeğinin kıskançlığı biraz daha fazla olabilir. E, aslan kadını da her ortamda gözler onun üstünde olsun ister, ilgi çekmeyi sever ve bazen erkeklerle flört bile edebilir. Yengeç erkeği de haliyle partnerini kıskanır ve genellikle bunu içine atar. Partnerine bir şey söylemez fakat tavır koyar. Aslan kadını ise bunu fark ettiğinde kısıtlanılmış hissedebilir. Bu konuyu tartışmadan konuşup ikisi de beklentilerini güzel bir şekilde karşı tarafa iletirse sorunu çözebilirler. Daha önce de söylediğim gibi bu ilişkinin kilit noktası iletişimdir. Güven ve dürüstlüğü de atlamayalım tabii.

İlişkiyi ayakta tutanlar: Güven ve Dürüstlük

Bir yengeç erkeği için dürüstlük ilişkisindeki neredeyse her şeyden daha çok önemlidir. Yalancı biriyle ilişkiye başlasa bile asla devam ettirmez. Yalandan nefret eder ve gerek aşk hayatında gerek iş hayatında ve arkadaşlıklarında karşısındaki kişi yalana başvuruyorsa ondan soğuması oldukça olasıdır. Aslan kadını da yalanı sevmez, yapmacık hareketlerden nefret eder. Fakat ara da sırada güzel oyunculuk sergilediğini de atlamayalım.

Yengeç erkeği için güven ve dürüstlük konusunda en az sıkıntı yaşayacağı burç kadını şüphesiz aslan kadınıdır. Lakin yengeç erkeği karşısındakini fazla tanımadan güvenemez. O yüzden ilişkinin başlarında içinde şüpheler olabilir. Aslan kadınını tanıdıkça bu şüphesi ortadan kalkacaktır. Aslan kadınının yapacağı en iyi şey ilişkinin başında onun güvenini kazanmak ve her zaman ona karşı dürüst olmaktır. Eğer ondan bazı şeyleri saklarsa bu yengeç erkeğinin hiç hoşuna gitmez ve ayrılıklarına sebep olabilir. Aslan kadını da yengeç erkeği gibi yalandan hoşlanmaz ama karşısındakini bazen affedebilir, yengeç erkeği ise duygusal yapısına rağmen bu konuda fazlasıyla serttir ve karşısındakine çok kırılır. Eğer yengeç erkeğiyle ilişkinizi devam ettirmek istiyorsanız mutlaka dürüst olmalısınız.

Uğurlu Bir Aşk

Aslan kadını ve yengeç erkeği ilişkisinde aslan kadını sabit enerjisiyle yengeç erkeğine şans getirebilir ve hayatında bazı güzel yeniliklere yol açar. Aynı zamanda aslan kadını aşık olduğu erkeği her konuda destekler, onu korur. Ona destek olan ve arkasında duran biri olduğunda yengeç erkeğinin bazı şeyleri başarma olasılığı artar. Aslan kadını hayatına girdikten sonra işteki pozisyonu olumlu yönde değişebilir ya da güzel girişkenliklerde bulunabilir. Yani her başarılı yengeç erkeğinin arkasında bir aslan kadını vardır.

Bazı Büyük Fedakarlıklar

Bu ilişkinin yürümesi biraz da yapılan fedakarlıklara bağlıdır. Aslan kadını ve yengeç erkeğinin zıt karakterleri birbirlerine ilgi çekici gelebilir ve bu da aralarındaki uyumu güçlendirir fakat aslan kadınının ve yengeç erkeğinin zıt karakterleri her ne kadar birbirlerini tamamlasa da bazen büyük fikir ayrılıklarına ve kavgalara sebep olabilir.

Mesela aslan kadını lüks olmaya ve gösterişli gözükmeye bayılır. Bu yüzden alışveriş yapmayı çok sever, haliyle biraz savurgan olabilir. Yengeç erkeği de aksine zenginlik ve savurganlık göstermekten nefret eder. Bu gibi durumlarda ikisinden birinin fedakarlık yapması gerekir. Ya da ikisi de fedakarlık yapıp orta yolu bulabilirler. Aslan kadını daha az savurgan olabilir, yengeç erkeği de onu daha anlayışla karşılayabilir. Yani çoğu şeyde olduğu gibi bunda da çözüm doğru iletişimden geçer. Fedakarlık ve anlayış bu ilişkide var olduğu sürece ilişkinin yürüme olasılığı daha çok artacaktır.

Heyecandan Ziyade Huzur

Aslan kadını bazen ilişkisinin heyecanlı olmasını ister. Yengeç erkeği ise huzurlu ve sakin bir ilişki yaşar. Özellikle her ne kadar ilişkinin başları oldukça romantik ve heyecan dolu olsa da ilişkileri devam ettikçe bazı şeyler bir rutin haline gelebilir. Yengeç erkeği romantikliğini sürdürse de sessiz ve sakin bir yapısı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Yengeç erkeğinin ilişkileri heyecanlı olmaktan ziyade huzur dolu ve samimi olur. Eğer aslan kadını biraz sabrederse o da buna zamanla alışır.

Uzun Ömürlü Bir İlişki

Aslan kadını ve yengeç erkeği ilişkisi hemen bitiverecek bir ilişki değildir. Genelde bu ilişki uzun ömürlü olur hatta evlilikle bile sonuçlanabilir. Yengeç erkeği bir ilişkiye başladığı zaman ilişkisini uzun tutmaya çalışır. Eğer partnerine aşık olursa ve onun hayatının kadını olabileceğini sezerse hiç tereddüt etmeden onunla evlenmek ister. Aslan kadını da yengeç erkeği de yuva kurmak ister. Fakat karar vermek aslan kadını için daha zor olur. Özgürlüğüne düşkün olduğu için evliliğin onu bazı açılardan kısıtlayacağını düşünebilir. Fakat gerçekten partnerine aşık olmuşsa etraflıca düşündükten sonra cevabı mutlaka evet olacaktır.

Dikkat! Bu aile aşırı mutluluk içerebilir!

Aslan kadını da yengeç erkeği de ilişkilerinde birbirlerine karşı sadık oldukları gibi evlilikte de ailelerine sadıktırlar. İkisi de çalışmayı sever bu yüzden genelde aile hayatlarında maddi problemler yaşanmaz. Eğer yengeç erkeği maddi bir zorluktan geçiyorsa aslan kadını her ne kadar lükse ve gösterişe düşkün olsa da bu süre boyunca bazı kısıtlamalar yapar ve ona hem maddi hem de manevi açıdan destek olur. Özgürlüğü ve dışarıda olmayı seven aslan kadını evlilikte çocuklarıyla vakit geçirmeyi buna tercih eder. Fakat bazen bunalabilir ve bekarlık hayatını özleyebilir, bu gibi durumlarda yengeç erkeği onu tatile çıkartıp bir nebze de olsun eğlenmesin sağlayabilir.

İkisi de çocuklarıyla iyi anlaşır, özellikle yengeç erkeği burç erkekleri arasında en iyi baba olacak erkektir. Aslan kadının disiplinli yapısı çocuklarını eğitirken de ortaya çıkar, yengeç erkeği ise çocuklarına aslan kadınına göre daha yumuşak davranır. Bu yüzden bu ikilinin evliliğinde genelde daha çok sevilen taraf baba olur. Fakat ikisi de çok iyi birer anne, baba ve eş olurlar. Birbirlerini artık çok iyi tanımaları ve ikisinin de olgunlaşması ilişkilerini ve aile hayatlarını mükemmel kılabilir. Kısacası aslan kadını ve yengeç erkeğinin aile hayatları aynı ilişkileri gibi bazı fedakarlıklar yapıldığı sürece huzur ve mutluluk dolu olacaktır.

Aslan ve Yengeç Evlilik Uyumu

Yengeç burcu hayata her zaman pozitif bakan bir burçtur. Aslan burcu da her zaman pozitif ve sevgi doludur fakat bunu çoğu zaman içinde yaşar. Bu nedenle de bu iki burç çok iyi anlaşır. Evlilik hayatların da ise her zaman birbirlerini tamamlayıcı olurlar. İkisi de birbirine sımsıkı sarılır ve güzel bir aile olurlar. Evlilikleri sevgi ve saygı dolu olur. Küçük kavgaları olsa bile bunu kolay atlatırlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git