Aslan Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

30.01.2016
Aslan Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Ateş elementine dahil olan aslan burcu ile su elementine dahil olan yengeç burcu; karakter yapıları nedeniyle, burçlar dünyasında belki de en iyi anlaşacak burçlardır; çünkü bir taraf yönetilmekten, diğer taraf ise yönetmekten hoşlanır. Yengeç erkeği sessiz, sakin ve uyumlu yapısı ile karşı tarafın kendisini yönetmesine izin verecektir ve karşı taraf da lider ruhlu ve uzman bir yönetici olduğu için bunu zevkle kabul eder.

Her ikisi de tutkulu, evine düşkün ve eşine sadık burçlardır. Bu nedenle uzun ömürlü bir ilişki kurabilirler, hatta evlilik de yapabilirler. Yengeç burcu erkeği; evi ve ailesi için hiçbir fedakarlıktan kaçmayacak olan, sadık bir kişiliktir. Aslan burcu kadını ise çalışmayı sevdiğinden, evine birçok katkıda bulunacaktır.

Aslan Kadını ile Yengeç Erkeği Aşk Uyumu

En İdeal Çiftlerden

Aslan kadını ve yengeç erkeği burçlar dünyasında birbirlerini tamamlayan karakterleri nedeniyle, en iyi anlaşan burçlardan biridir. Aslan kadını ilişkide yönetmekten hoşlanır, partneri ise yönetilmekten. Diğer burçtaki erkekler bu konuyu problem etse de, bu onlar için herhangi bir problem teşkil etmez. İlişkilerine başlamadan önce arkadaş olurlarsa, ilişkileri daha uzun ömürlü olabilir; fakat direkt aşk ilişkisi olarak ilişkilerine başlarlarsa, önlerinde sabretmeleri gereken uzun bir yol olur.

Aşk için bir arada olabilecek en ideal çiftlerden biridir. Biri duygusal, evcimen ve tam bir aile insanı iken; diğeri lider ruhlu, korumacı ve tam bir romantiktir. Bu yüzden birbirlerini bulduklarında aynı zamanda birbirlerinden çok etkileneceklerdir. Evine fazlası ile bağlı olan yengeç erkeği, partnerinin kendisini korumasından ve sahiplenmesinden çok etkilenecektir. Aslan kadını ise sevgilisinin sadakati ve uyumu karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Bu iki burç ilişkisi, her açıdan uyumlu ve ideal bir birliktelik olacaktır. Bu anlamda astrolojik açıdan uyumları da tartışılmaz.

Aşık Olmak Önemli

İlişkide ikisi de aşık olursa sevdiğine son derece sadıktır. Yengeç erkeği, aşık olmasa bile partnerine sadıktır; fakat sevgilisi için aynı şey söylenemez. Eğer aşık olmazsa ve partnerinde sevmediği özellikleri varsa, bunları değiştirmeye çalışmadan onu terk edebilir; fakat eğer sevgilisine aşıksa, ilişkisini yürütmek için onun için zor olan büyük fedakarlıklar bile yapabilir. Her ikisi için de aşık oldukları insan çok önemlidir.

Aslan kadını da yönetici ve koruyucu yapısıyla partnerine beklediği sevgiyi verirse, onun için mükemmel kadın ve hayat arkadaşı olabilir. İlişkilerinde sadakat, güven ve ilgi her zaman var olacaktır. Birbirlerini desteklerler ve birbirlerine kimsenin güvenmediği kadar güvenirler. Her ne kadar zıt karakterlere sahip olsalar da, bu ilişkiyi ilginç ve güzel kılan yanı odur. Biri saldırganlığı, diğeri nasıl daha yumuşak olacağını öğretebilir ve böylece birbirlerini tamamlarlar.

Tam Bir Romantik

Yengeç erkeği kesinlikle çok romantiktir, bunu her türlü jest ve romantik hareketlerle göstermeye bayılır, bazen karşısındakini sıktığını fark etmeden fazla ilgili davranır Düşünceli, anlayışlı ve ilgili davranışları her kadınının hayalini süsler. Romantik sürprizler yapar, karşısındakini şımartmaya bayılır, onu ilgisi, sevgisi ve aşk dolu sözcükleri ile boğar. Onunla birlikte olmak isteyen çok fazla kadın vardır; fakat ilişkiyi yürütebilmeyi her kadın başaramaz. Aslan kadını da partnerinin bu ilgili ve romantik yaklaşımlarından hoşlanır.

İlişkinin başlarında bu romantik sürprizler ve ilgi onu şımartır; fakat ilişkileri ilerledikçe erkeğinin bu fazla ilgili tavrı onu sıkabilir. Öte yandan, ilgisizlik de onun pençelerinin çıkmasına sebep olur. Yani eğer yengeç erkeğiyseniz ve partneriniz de aslan kadınıysa, sakın ha onu ilgisiz bırakmayın yada ona bunu hissettirmeyin. Ne onu fazla ilgiye boğun ne de ilgisiz bırakın, ara sıra küçük jestler, romantik sürprizler ve güzel laflar onun için yeterli olacaktır.

Özgür Ruhlu Dişi Aslan

Dışarıdan bakıldığında aslan kadını soğuk, kibirli ve gösteriş yapmayı seven biri olarak görülebilir. Kimi zaman kibirli olabilir, gösterişi sevdiği de bir gerçektir; fakat aslında iyi niyetli ve şefkatlidir. Onu iyi tanıyan biri mutlaka hakkında güzel şeyler söyleyecektir. İki taraf için de ilişki mükemmel olmalıdır. Aslan kadını bazı sınırlar ve kurallar koymayı sever; fakat kendisine emir verilmesinden ve kurallar konulmasından hoşlanmaz. Bu yüzden lider olma ihtiyacını, yengeç erkeği ile ilişkilerinde gidererek kendisi için mükemmel erkeği bulmuş olur.

Ateş elementine bağlı olan aslan kadını yapısı nedeniyle biraz sert ve disiplinlidir. Aynı zamanda aşkta da disiplini ve yönetmeyi sever, kendisine karışılmasından nefret eder. Özgürlüğüne müdahale edildiği takdirde partnerinden soğuyabilir, hatta onu terk edebilir. Romantizm ve ilgi onun için elbette önemlidir; fakat çok aşırıya kaçıldığı zaman bundan hoşlanmaz. Yengeç erkeği onun için en iyi adaylardan biridir; çünkü diğer burç erkekleri gibi özgürlüğüne engel olmaya çalışmaz. Sadece hayatına uyum sağlamakta zorlanabilir; ama sert yapısını, kendi uysal yapısıyla tamamlayarak onun için en ideali olabilir.

Kıskançlık Çanları Çalıyor

Yengeç erkeğinin partnerinin özgürlüğünü engellemeyeceğini ve onun için en iyi adaylardan biri olduğunu belirtmiştik; fakat o da çoğu erkek gibi aşık olduğu kadını sahiplenir ve kıskanır. Aslan kadını da her ortamda gözler onun üstünde olsun ister, ilgi çekmeyi sever ve bazen erkeklerle flört bile edebilir. Yengeç erkeği de haliyle partnerini kıskanır ve genellikle bunu içine atar. Sevgilisine bir şey söylemez; fakat tavır koyar. Aslan kadını ise bunu fark ettiğinde kendini kısıtlanmış hissedebilir. Bu konuyu tartışmadan konuşup, ikisi de beklentilerini güzel bir şekilde karşı tarafa iletirse, sorunu çözebilirler. Daha önce de söylediğim gibi bu ilişkinin kilit noktası; iletişimdir. Güven ve dürüstlüğü de atlamayalım tabii.

Uğurlu Bir Aşk

Bu iki ilişkide aslan kadını sabit enerjisiyle yengeç erkeğine şans getirebilir ve hayatında bazı güzel yeniliklere yol açar. Aynı zamanda aşık olduğu erkeği her konuda destekler, onu korur. Ona destek olan ve arkasında duran biri olduğunda partnerinin bir şeyleri başarma olasılığı artar. İşteki pozisyonu olumlu yönde değişir yada güzel girişimlerde bulunabilir. Yani her başarılı yengeç erkeğinin arkasında bir aslan kadını vardır.

Bazı Büyük Fedakarlıklar

Bu ilişkinin yürümesi biraz da yapılan fedakarlıklara bağlıdır. Bu iki zıt karakter, birbirlerine ilgi çekici gelebilir ve bu da aralarındaki uyumun güçlenmesini sağlar; fakat bu zıt karakterleri her ne kadar birbirlerini tamamlasa da bazen büyük fikir ayrılıklarına ve kavgalara sebep olabilir.

Örneğin aslan kadını lüks ve gösterişi sever ve bu yüzden alışveriş yapmayı çok sever, haliyle biraz savurgan olabilir. Partneri ise aksine zenginlik ve savurganlık göstermekten nefret eder. Bu gibi durumlarda ikisinden birinin fedakarlık yapması gerekir yada ikisi de fedakarlık yapıp, orta yolu bulabilirler. Bir taraf daha az savurgan olup, diğeri de onu daha anlayışla karşılayabilir. Yani çoğu şeyde olduğu gibi bunda da çözüm doğru iletişimden geçer. Fedakarlık ve anlayış bu ilişkide var olduğu sürece, ilişkinin yürüme olasılığı daha çok artacaktır.

Heyecandan Ziyade Huzur

Aslan kadını bazen ilişkisinin heyecanlı olmasını ister, partneri ise huzurlu ve sakin bir ilişki yaşar. Özellikle her ne kadar ilişkinin başları oldukça romantik ve heyecan dolu olsa da ilişkileri devam ettikçe bazı şeyler bir rutin haline gelebilir. Yengeç erkeği romantikliğini sürdürse de sessiz ve sakin bir yapısı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.İlişkileri heyecanlı olmaktan ziyade huzur dolu ve samimi olur. Eğer partneri biraz sabrederse o da buna zamanla alışır.

Bu ilişkide mutlaka bir yöneten, bir de yönetilen olacaktır

İlk dönemlerde çıkabilecek ufak tefek sorunları aşabilirlerse, ilişkileri ilerledikçe uzun soluklu ve mutlu bir birliktelikleri olacaktır. Yönetici olan şüphesiz aslan burcu kadınıdır. Yengeç erkeği de bu durumdan şikayetçi olmaz; çünkü ona göre bir sevgi gösterisidir. İki burcun birlikteliği ideal ve sorunsuz bir birliktelik olacaktır; ancak aslan burcunu etki altına almak ve onunla ilişki kurmak, partneri için her zaman kolay olmaz. Yengeç erkeği mücadeleci bir karaktere sahip olarak, sevgilisi ile bir sadakat sorunu yaşamadıkça, kalıp mücadele etmeyi tercih edecektir. Karşı tarafa uyum sağlamak zaman zaman zor olsa da, bu birliktelik ikisini de mutlu edecektir.

Aslan yengecin konuşmasına yardımcı olmalıdır

Yengeç erkeği, ilişkisinde aslan kadınına göre daha duygusal ve hayalperest olur. Partneri daha çok mantık ve akıldan yanadır, pek fazla duygularıyla hareket etmez. Duygusal bir yapısı olan yengeç erkeği, bazı şeyleri içinden tutar, partneriyle paylaşmaktan çekinebilir. İçine attıkça ilişkilerinde sıkıntılar ve problemler çıkmaya başlar. Mesela iş, okul, aile yada arkadaş hayatında problemler yaşayıp, kötü bir gün geçirdiğinde içine kapanır ve kimseyle konuşmamayı tercih eder. Aslan kadını ise, kötü bir gün geçirdiğinde bunu dışarı yansıtır ve sorununu dile getirmekten çekinmez. Dişi pençelerini böyle günlerde sıklıkla görebilirsiniz.

Aslan kadını, sevgilisinin içine kapandığını, onunla sorunlarını paylaşmadığını fark ettiği an, onunla iletişime geçmeli ve sıkıntısını dinleyip, ona destek çıkmalıdır. Dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece yengeç erkeği içine kapanmaya devam eder. Eğer ikisi de sıkıntılarını birbirleriyle paylaşmazlar ise, ileride büyük bir kavga ve ayrılık gerçekleşebilir. İlişkilerinin kilit noktası; iletişimdir. Sakın yengeç erkeğinin kabuğuna çekilmesine, aslan kadının ise size karşı pençelerini çıkarmasına izin vermeyin.

Güven ve Dürüstlük

Bir yengeç erkeği için dürüstlük, ilişkisindeki neredeyse her şeyden daha çok önemlidir. Yalancı biriyle ilişkiye başlasa bile asla devam ettirmez. Yalandan nefret eder ve gerek aşk hayatında gerek iş hayatında ve arkadaşlıklarında, karşısındaki kişi yalana başvuruyorsa ondan soğuması oldukça olasıdır. Aslan kadını da yalanı sevmez, yapmacık hareketlerden nefret eder; fakat bazen güzel oyunculuk sergilediğini de atlamayalım.

Yengeç erkeği için güven ve dürüstlük konusunda en az sıkıntı yaşayacağı burç kadını şüphesiz aslandır, lakin yengeç erkeği karşısındakini fazla tanımadan güvenemez. O yüzden ilişkinin başlarında içinde şüpheler olabilir. Karşı tarafı tanıdıkça bu şüphesi ortadan kalkacaktır. Partnerinin yapacağı en iyi şey, ilişkinin başında onun güvenini kazanmak ve her zaman ona karşı dürüst olmaktır. Eğer ondan bazı şeyleri saklarsa bu hiç hoşuna gitmez ve ayrılıklarına sebep olabilir. Aslan kadını da yalandan hoşlanmaz; ama karşısındakini bazen affedebilir, partneri ise duygusal yapısına rağmen bu konuda fazlasıyla serttir ve karşısındakine çok kırılır. Eğer ilişkinizi devam ettirmek istiyorsanız, mutlaka dürüst olun.

Aslan Kadını ile Yengeç Erkeği Evlilik Uyumu

İki burç da hayata her zaman pozitif bakar, fakat aslan burcu bunu çoğu zaman içinde yaşar. Bu nedenle de bu iki burç çok iyi anlaşır. Evlilik hayatlarında ise her zaman birbirlerini tamamlayıcı olurlar. İkisi de birbirine sımsıkı sarılır ve güzel bir aile olurlar. Evlilikleri sevgi ve saygı dolu olur. Küçük kavgaları olsa bile bunu kolay atlatırlar. İki burç da ilişkilerinde birbirlerine karşı sadık oldukları gibi, evlilikte de ailelerine sadıktırlar.

Maddi ve manevi yönden uyumu yakalarlar

İkisi de çalışmayı sever bu yüzden genelde aile hayatlarında maddi problemler yaşanmaz. Eğer yengeç erkeği maddi bir zorluktan geçiyorsa; aslan kadını her ne kadar lükse ve gösterişe düşkün olsa da, bu süre boyunca bazı kısıtlamalar yapar ve ona hem maddi hem de manevi açıdan destek olur. Özgürlüğü ve dışarıda olmayı seven aslan kadını, evlilikte çocuklarıyla vakit geçirmeyi buna tercih eder; fakat bazen bunalabilir ve bekarlık hayatını özleyebilir, bu gibi durumlarda partneri onu tatile çıkarıp, bir nebze de olsun eğlenmesini sağlayabilir.

İkisi de çocuklarıyla iyi anlaşır

Yengeç erkeği, burçlar arasında en iyi baba olacak erkektir. Aslan kadının disiplinli yapısı çocukları eğitirken de ortaya çıkar, eşi ise çocuklarına daha yumuşak davranır. Bu yüzden bu ikilinin evliliğinde genelde daha çok sevilen taraf baba olur; fakat ikisi de çok iyi birer anne, baba ve eş olurlar. Birbirlerini artık çok iyi tanımaları, ikisinin de olgunlaşması, ilişkilerini ve aile hayatlarını mükemmel kılabilir. Kısacası, aile hayatları da ilişkileri gibi bazı fedakarlıklar yapıldığı sürece huzur ve mutluluk dolu olacaktır.

Uzun Ömürlü Bir İlişki

Aslan kadını ve yengeç erkeği ilişkisi hemen bitecek bir ilişki değildir. Genelde bu ilişki uzun ömürlü olur, hatta evlilikle bile sonuçlanabilir. Yengeç erkeği bir ilişkiye başladığı zaman ilişkisini uzun tutmaya çalışır. Eğer partnerine aşık olursa ve onun hayatının kadını olabileceğini sezerse, hiç tereddüt etmeden onunla evlenmek ister. İkisi de yuva kurmak ister; fakat karar vermek partneri için daha zordur. Özgürlüğüne düşkün olduğu için evliliğin onu bazı açılardan kısıtlayacağını düşünebilir; ama gerçekten yengece aşık olmuşsa etraflıca düşündükten sonra cevabı mutlaka evet olacaktır.

Birbirlerine sadıktırlar

Sadakat, güven ve ilgi bu ilişkinin kilit ve odak notası olacaktır. Sorun yaşanmadığı sürece, tutkulu ve huzurlu bir aşk bu çifti bulacaktır. Sağlam ve uzun süreli bir ilişki için de karşılıklı birçok fedakarlık yapmaları gerekmektedir. Yengeç erkeği, partnerinin özgüvenli, cesur ve enerjik yapısına uyum sağlayamadığı takdirde, uzun süreli bir ilişki kurmaları olanaksızdır.

Nazik, ağırbaşlı, hassas bir insan olan yengeç burcu erkeği, karşı tarafın gururlu ve mağrur yapısı yüzünden kolayca kırılabilir. Aynı şekilde aslan kadını da gereksiz duygusallıklarından, evcimen yapısından ve sessizliğinden sıkılabilir; fakat ikisi de sevdiğine sadıktır ve dürüst burçlardır. Aralarındaki birçok sıkıntıyı ve sorunu konuşarak çözebilirler. Sevdikleri insanlara değer verirler ve onları özenle seçerler. Bu açıdan birbirlerini iyi anlarlar.

Mükemmel uyumu yakalarlar

Aslan kadını baskın karakterli olduğundan bu ilişkinin yöneten burcudur. Bu yönüyle birçok diğer burçtaki erkeklerle ters düşerken, yengeç erkeğinin sakin ve uyumlu yapısı ile kendini tamamlar. Başlangıçta duygularını göstermekte ve ifade etmekte zorlansa bile, karşı taraf sabırla ve sadakatiyle onun açılmasını sağlayacaktır. Harika bir ilişki kurabilirler ve mükemmel bir evlilikleri olabilir. Her iki taraf da çocuklara ve aile hayatına düşkündür. Ayrıca en iyi babalar da yengeç burcu erkekleridir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.