Boğa Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

30.01.2016
Boğa Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

Boğa kadını oldukça entellektüel bir kimliğe sahip olup, koç erkeğinin uçarı sohbetlerini basit bularak tepkisiz kalacaktır. Ağır ve sakin tavırlar da partneri için oldukça sönük kalacaktır. Çünkü koç burçları oldukça canlı ve hayat doludur. Boğa burcu kadını etkili ve güzellik düşkünü biri olmasına rağmen onun katı kuralları ve tutucu yanları vardır. Sevgi onun için çok önemlidir.

Kolay kolay karar veremez, fakat karar verdiğinde ise kararından dönmeyen bir yapısı vardır. Sadakat onun için çok önemlidir, her şeye rağmen baskı altına alınamaz ve her an patlamaya hazır bir bomba gibidir. Bu nedenle koç erkeği ile iyi bir iletişim içine girip etraflıca aralarındaki farklılıkların aşılabilir boyutlarda olup olmadığını anlamaları gerekir.

Boğa Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

Biri anahtar, diğeri kilit misali

Anahtar kilit uyumu diye bir şey mutlaka hepiniz duymuşsunuzdur. Anahtar ve kilidin tüm özellikleri aynı mıdır, yoksa tam tersi farklı mıdır? Anahtar ve kilidin özellikleri birbirinden tamamen farklıdır, ancak anahtarın kilidi açmasını sağlayan asıl bu farklılıktır. Tüm farklılıklara rağmen aralarında kusursuz bir uyum vardır. Koç ve boğa da aynı anahtar ve kilit gibi birbirlerinden çok farklıdırlar ama bu farklılığın içerisinde mükemmel bir uyum vardır.

İlişkileri tekdüze bir yaşama heyecan katar

Boğa kadını hayatında fazla değişiklikler istemez, partneri ise tam tersi hayatında sürekli değişiklikler ister. Burada boğa kadınının tekdüzeliği, partnerinin ilişkiden soğumasına sebep olabilir. Ancak aralarındaki sevgi gerçek ve güçlü ise ikisi de bunun üstesinden gelebilirler. Koç erkeği bir gün yorulup dinlenmek istediğinde boğa kadınının kollarına kendisini bırakabilir. Koç erkeği partnerinin fikirleri bakımından, boğa kadını da onun durağanlığı bakımından arka planda kalmaktadır. Bu bireyler için sorunlar ayrılmaya sebep olmak yerine, onların birbirlerini tamamlamalarını da sağlayabilir.

Kavgaları ayırıcı değil birleştirici olur

Bu uyumluluklarının arasında ikisinin de tek eşli olmaktan hoşlanmaları yer almaktadır. İkisi de inatçı bir yapıya sahip olmalarına rağmen yapılan kavgalarda muhakkak birinden birisi adım atarak bir araya gelmektedirler. Koç ilişkilerinde güvenmek ister ve bu güveni verebilecek olan en iyi burçlardan biri sadık özelliği ile bilinen boğadır. 2-3 haftada bir kavga edebilirler. Ancak bu kavgalar bitirici olarak düşünülmemeli aksine aşklarının taze kalmasını sağlar.

Sığınılacak değil, demir atılacak güvenilir bir limandır

Koç burcunun sabırsızlığı ile boğa burcunun ağırkanlı oluşu aralarında bazen sorunlara sebep olsa da aslında bir denge sağlanması için önemli bir noktadır. Her ne kadar kıpır kıpır bir yapıya sahip olsa da gün geldiğinde dinlenmek isteyecek sakin bir liman arayacaktır. Bu liman güvenilir bir boğa burcundan başkası olamaz.

Doğuştan güven veren yapıya sahiptir

Tüm kadınlar güzeldir ama boğa burcuna sahip kadınlar daha güzeldir. Dış görünüşleri oldukça dikkat çekicidir. İstediklerini almakta üstlerine yoktur. Tuttuğunu koparan bir burçtur. Arkadaşlığa ve dostluğa oldukça önem verir. Sevdiklerinin mutlu olması için elinden geleni yapar. Çok güçlü bir karaktere sahipler. Ama iç dünyasında oldukça kırılgandır.

En olumlu özelliğinden biri hayatının her alanında güvenilir olmasıdır. Kendilerine oldukça güvenen ve ayakları yere sağlam basan bir burçtur. Dıştan sert görünebilirler ama onları tanıdıkça ne kadar sıcakkanlı insanlar olduğunu anlarsınız. Bir ilişkilerde istedikleri ve en çok önem verdikleri şey sadakattir. Karşısındaki verdiği güven kadar aynı güveni almak ister.

Hızlı yaşar kimseye bağlanmaz

Koç burcu erkeği dış görünüşleri oldukça dikkat çekicidir. Kendilerini çok güzel ifade ederler. Özgüvenleri çok yüksek kişilerdir. Hayatına çok kişi girmiş olabilir ama bu onu güvensiz biri yapmaz. Gerçekten sevdiğinde oldukça sadık olurlar. Çok neşeli ve eğlenceli bir kişiliğe sahip olan koç burcu erkeği karşısındaki kişinin de öyle olmasını ister. Sıcakkanlı ve samimi davranışlarıyla bilinirler.

Soğukkanlı insanlar hayatlarında pek yer almazlar. Bir kadını çok çabuk etkileyebilme özelliğine sahiptirler. İlişkileri çok hızlı başlayıp çok hızlı biter. Genellikle ilişkileri kısa süreli sürer. Ama birisi gerçekten severse onun için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Sevdiğinde baskı kurmayı sever ama baskıya maruz kalmaz. Otoriter bir yapıya sahiptir.

Sevdiğinde ancak itaat eder

İlişkileri nasıl olur? Beklentileri ne gibi konuları açık sözlülükle ilişki öncesinde oturup konuşmalı. Her ikisi de o kadar dobradır ki bu konuları dile getirmekten çekinmezler. Boğa burcu kadını sağlam adımlar atar. Duygularıyla mutlaka hareket eder ama mantığını devre dışı bırakamaz. Ciddi ve ağır başlıdır, partnerine bu durum ilk başta çok sıkıcı gelir. Çünkü ilişkide romantizme oldukça önem verir ve partnerinin ayağını yerden keser. İlişkide eğlenceye oldukça önem verir. Ancak zamanla tanıdıkça ve iç dünyasına indikçe daha çok bağlanır. Boğa kadını biraz dik kafalıdır ama sevdiğinin sözünü dinler. Karşı taraf ona güven verdiği sürece oda sadık kalır.

Her ikisi de zor güvenen burçlardır

Bu konuda ilk söyleyebileceğimiz şey iki burç bireyinin de aldığı kararların arkasında durma potansiyelinin benzer olması diyebiliriz. İki burç bireyi de kararlarına ve düşüncelerine sadıktır ve yalan dolandan sahtelikten hoşlanmazlar. Dobralık ve açık sözlülük yönleri de birbiri ile bağdaşır. Koç burcu çok zor güvenen bir burçtur. Boğa ise çok güvenilir ve samimi, sıcak özellikler taşır. Bu nedenle iki burç birbirine kolaylıkla güvenebilir ve uzun vadeli ilişkilere yelken açabilirler.

Hakimiyet kurma oyunu son ana kadar sürecektir

İyi bir iletişim kurmaları ve birbirlerini tolere edeceklerine karar vermeleri durumunda bir ilişkileri olabilir. Koç erkeğinin partnerine tolerans göstermesi durumunda ihtiraslı yapısını da görmeyi başarabilir. Boğa kadını ayakları yere sağlam basan, mantığı kadar duygularını da önemseyen ama zor beğenen bir yapıya sahiptir. Lükse düşkün evcimen yapısı vardır. Koç burcunun hayat dolu neşeli eğlenceli yapısı ile tezat oluşturabilir. Boğa burcu bildiği konularda dediğim dedik bir tavrı varken partneri de bir o kadar inatçıdır. Her ikisinin bir biri üzerinde hakimiyet kurma durumları söz konusu olacaktır. Birbirinin davranışlarını oluşuna bırakırsa mutlu olacaklardır.

Zıtlıkların içinde dengeli uyumu yakalarlar

Boğa burcuna sahip bireyler ile koç burcuna sahip bireyler arasında büyük zıtlıklar vardır. Örneğin koç burcu yerinde duramayan kıpır kıpır bir yapıya sahip iken partneri rahatına düşkün dinamik bir hayattan uzak durmayı tercih eder. Ancak bu durum zıtlık gibi görülse de çiftlerin birbirlerini tamamlaması açısından önemlidir. Sonuçta her ikisi de dinamik bir yaşamı tercih etseler dinlenmelerini sağlayacak durumu nasıl ortaya koyacaklar?

Yada tam tersi ikisi de dinamik yaşamdan uzak kalmayı tercih etseler aşklarına nasıl bir heyecan katacaklar? Bu açıdan aralarında her ne kadar büyük zıtlıklar var gibi görülse de bu durum onların hayatlarının dengeleri için oldukça gereklidir. Düşünün ki koç erkeği yorgun, onu boğa kadını sakinliği rahatlatacak, onunda canı sıkkın ise de partneri ona hayatının kıpır kıpır canlılığı ile sihirli bir dokunuş yaparak onun tüm can sıkıntısını giderecektir.

Boğa Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

Evlendikten sonra birbirlerini sevgiyle tolere ederler

Boğa burcu kadını oldukça büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Koç erkeği de bu güzelliğe oldukça düşkündür. Bu açıdan evlilikleri tam bir aşk evliliği olabilir. Ama ikisinin de kendilerinde var olan bazı özelliklerinden kaynaklı bu aşk sönebilir. Boğa kadınının mantık delisi olması, koç erkeğinin ise düşünmeden sürekli kıpır kıpır olması ikisini de sıkabilir. Ama sevgi her şeyin üstesinden gelir.

Evliliklerinde özgürlük isteği ağır basabilir

Koç burcu uyumlu, temiz, konuşmasını bilen kadınlardan hoşlanır ve yanında rahat davranmak ister. Ona güvenmek ister ve onun da kendisine güvenmesini isteyerek ilişkide özgürlük bekler. Bu noktada istediği özelliklerden biri olan ağır başlı, rahat, temiz, güvenilir biridir. Ancak iş özgürlük noktasına geldiğinde değişebilir.

Çünkü boğa burcu çok kıskançtır. Bu kıskançlıktan dolayı koç burcunun istediği özgürlüğünü kısıtlayabilir. Koç burcu da bu duruma evlilik öncesi dayanabilir belki ama evlilikte artık onunda kendisine güvenmesini bekleyeceğinden evlilikleri aralarındaki sevgiye bağlı olarak kısa sürebilir. Ancak arada gerçekleşen bazı kavgalar ise aşklarının taze kalmasını sağlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.