Aslan Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

30.01.2016
Aslan Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

Öncelik olarak aslan burcu; otoriter, ben merkezli düşünen, kibirli, egolu, özgüvenleri oldukça yüksek, tahammülü olmayan, çabuk dost edinebilen, zeki, kurnaz, maneviyatı kuvvetli, kafasına koyduğunu yapan, sezgileri kuvvetli, kötü niyetli olmayan, içten içe her şeyin en iyisini isteyen, hırslı, kanaatkar görünen; fakat başarıya hayranlık duyan, çok fazla arkadaşı olan; ama çok az dostlar edinen, savurgan olmayan, cesur, cömert, yalana tahammül edemeyen, dürüstlüğe ve samimiyete önem veren, ailesinin kararlarına göre hareket eden, düşünceli, diktatör, zor ve yetenekli bireylerdir; fakat kadını ve erkeği değişkenlik gösterir. Özleri itibariyle aynı olsalar da, farklı özellikleri ile dikkat çekerler.

Aslan kadını, hırslı, kendine fazlasıyla güvenen, yanlış yapsa da bunu zor kabul eden, gururlu, inatçı, sabit fikirli, inandığı değerler peşinde koşan, çalışmayı seven, işinde başarılı, emir almaktan hoşlanmayan, cazibeli, cilveli, hayalperest, karşısındaki insana göre rol değiştiren, farklı görünmeyi seven, pratik zekaları ile her durumdan sıyrılabilen, gururlu, ihtiyatlı, cömert, sorgulayıcı, hafızası kuvvetli, bir dediğini asla unutmayan, güçlü bir yapısı vardır.

Diğer burcumuz olan boğa burcu ise; uyumlu, pratik fikirleri olan, ihtiraslı, kendine has özellikleri olan, sevecen, zeki, kararlı, kendine düşkün, bakımlı, hoş görünmeyi seven, tembel, üşengeç, sürprizlerden hoşlanan, romantik, tahammülü yüksek, sabırlı ve kararlı bir karaktere sahiptirler. Boğa erkeği, tek eşlilikten yana olan, sadakate önem veren, karşı taraftan sadece bunu bekleyen, uyumlu, düşünceli, tutkulu, yalandan nefret eden, yumuşak huylu, kindar olmayan, boş vakitlerini yemek yaparak, evinde vakit geçirerek, hobiler edinerek değerlendiren ince ruhlu karaktere sahiptir.

Aslan Kadını ile Boğa Erkeği Aşk Uyumu

Aslan ve boğa birbiriyle atışan, çoğu yerde karşı karşıya gelen iki burç olsa da, özü itibariyle çok iyi anlaşırlar. Her iki burç da, birbirlerine yapı olarak benzer karakterleri sergilemektedirler. Bunu daha net söyleyebilmek için her iki burcun da karakterlerinin detaylı araştırmalarına göz atmak gerekir. Bu konuda birçok astrolojik yazı bulunmakta olup, bunlardan yardım alınabilir.

İlk adımı boğa atar

Çiftin bir araya gelişi, tatlı tesadüfler veya arkadaş ortamı ile başlamaktadır ve genel olarak ilk adım daima boğa erkeğinden gelmektedir; çünkü partneri aşkından ölse de asla adım atmayı tercih etmez. Birçok şeyin kendiliğinden oluşmasını bekler bu durum egosundan kaynaklanır, aynı zamanda dikkat çekmekten ve beğenilmekten hoşlanır, tabi bu partneri için de geçerlidir. Duygularını dahi, karşı taraf açıkladıktan sonra açıklar.

Fedakarlık gerekebilir

Ateş elementine dahil olan aslan ile toprak elementine dahil olan boğanın birlikteliğinde uyum yakalamak çok zor olacaktır. Kısa süreli bir ilişki kuracaklarsa mutlu olabilirler; fakat uzun süreli ilişkiler için mutluluğu yakalamak bayağı zorlu olacaktır. İkisi de lider ruhlu olduklarından ilişkide yöneten olmak isteyeceklerdir. Bu nedenle, eğer bazı fedakarlıklar yapabilirlerse uyum yakalayabilirler.

Boğa burcu erkeğinin aşırı kıskanç olması, partnerinin de bunu güven sorunu olarak algılaması tarafları yıpratıp, yorabilir. Aslan burcu kadınının isteklerinin dozu epey aşsa da, karşı taraf aşık olduktan sonra nazını çekebilir. Bu durumda inanılmaz uyum yakalayabilirler. Eğer sağlam ve uzun süreli bir ilişki yada evlilik düşünüyorsanız, fedakarlık etmeli ve birbirinizin kişisel alanlarına saygı göstermelisiniz.

Aşk dolu olurlar

Aslan burcu kadını ile boğa burcu erkeği her fırsatta sıkıca sarılan ve öpüşmeye doyamayan sıcacık bir çifttir. Dünya görüşleri ufak tefek şeyler dışında, neredeyse aynıdır ve kolay kolay uyumsuzluk yaşamazlar. İlişki içinde erkek hareketlilikten hoşlanırken, kadın ara ara dinlenmekten keyif alır. Aslan kadını enerjisini toplayınca karşı tarafa nazaran daha enerjik ve aktif olur. Sinirli yapıya sahip olsa da, ilişkilerinde alttan alan taraf olur ve alçak sesle tartışmaya özen gösterir.

Birbirlerinin dikkatini çekmeye başarırlar

Aslan partnerini sahiplenen, kıskanan, yön veren, otoriter, sevecen, hayran tavırlar sergileyen, tutkulu, hırslı, ufak sürprizler yapan bir yapıya bürünürken; boğa kadını mağrur ve masum bir görüntü ile partnerinin aklını başından alır ve onu asıl deli eden, bu görüntüsünün altında zeki ve çekici bir kadının olmasıdır. Özü itibariyle; zeki erkeklerden hoşlanır ve hayranlık duyduğu erkekle ile beraber olur. Hayatlarına aldıkları kişiler, özenle bu detaya göre seçerler. Özet olarak uyumlu bir aşk hayatı yaşayarak güzel bir hikayeye imza atarlar.

Her iki tarafın beraberliğinde boğa erkeği, romantik, kadınına düşkün, düşünceli, sevecen ve ilgili davranırken, partneri otoriter, yön verici, cilveli ve kaprisleri olan bir yapıda davranır. Halinden şikayetçi olmayan boğa için bu ilişki zevkli bir hal alarak ilerler.İki burcun uyumu da oldukça yüksektir. İlişkide çabuk öfkelenir ve ani patlamalar yaşayabilirler ve her tartışmanın sonunda barışmak sizin için zevkli hale gelir.

Birbirlerine anlayış gösterirler

Farklılıkları olduğu kadar, birbirlerine benzerlikleri de çok olan iki burçtur. Lüks bir yerde yemek yerken bile karşılaşabilirler. Müsrif olarak görülen bu iki burç insanı, lüks konusundaki seçimleri ile çok iyi anlaşabilirler; çünkü ikisi de kendileri ve zevkleri için para harcamayı sever. İsterlerse, uyumlu ve düzenli bir beraberlik yakalayabilirler. Hayatın güzelliklerinden büyük ölçüde zevk alan ikili, birlikte hoş vakit geçirebilir.

Bu iki burç, birbirlerini çok sevdikleri zaman bir uyum yakalamak için çaba gösterebilir. Aslan kadını partnerinin inatçı, çalışkan, sakin ve bir o kadar da hareketli ve hassas yapısına uyum sağlayıp, saygı gösterebilirse mutlu olabilirler. Birbirlerinin canlı, enerjik, dürüst yapısına, özgür ruhuna saygı duyabilirse uyumlu ve huzurlu bir birliktelik söz konusu olabilir. Bu ilişkide uyumu sağlamak bu iki lider ruhlu insana düşmektedir.

İki burç ilk bakışta uyumsuz olabilir; fakat ritmi yakaladıktan sonra mükemmel bir ilişki ortaya çıkar. Konuştuklarında neşelerini yansıtırlar; fazlasıyla sıcakkanlı olup, tam bir aşk ikilisi olurlar. Boğa burcu erkeği için her zaman kazanmak önemlidir; kazanmak için her yolu dener ve rakiplerine kesinlikle acımaz. Ayrıca hayli uyanıktır ve ilişkisinde istediğini yaptırmak onlar için hiç zor değildir.

Aslan Kadını ile Boğa Erkeği Evlilik Uyumu

Çiftin evlilikleri uyumlu bir şekilde ilerler. Boğanın arada kafasına esen üşengeç ve sıkıcı ruh halleri, partneri için tartışmalara neden olabilir. Ayrıca aslan kadının otoriter ve ben bilirim tavırları, her şeyin kendi istediği gibi olmasını istemesi boğa için sorun olabilir. Çok nadir bir şekilde tartışan bu ikili, karşılıklı oturup, konuşurlar ise sorunları aşabilirler. Aslan kadını her konuda fedakar olabilse de, hatasını kabul etme konusunda oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Eğer taraflar şikayetçi oldukları yanlarını törpülerler ise oldukça uyumlu bir evlilik sürdürebilirler. Her iki burç da ailesine, evine ve çocuklarına düşkün, evcimen bireylerdir.

Aslan ilgi bekler

Aslan kadını ilgi görmeyi sevdiğinden, partneri ona tüm ilgisini ve sevgisini sunmalıdır. Boğa erkeği sevdiğine karşı sadık olduğundan dolayı bu durum onun da hoşuna gidecektir. Aslan burcu kadını ilişkide yöneten olmak ve yöneten iç güdüsüyle ön planda olmak ister. Bu da, lider ruhlu partnerinin hoşlanmadığı bir durumdur; aralarında liderlik çatışması çıkabilir. Kısa bir ilişkide liderlik uyumu yakalayabilirler; fakat uzun süreli ilişkilerde bu uyumsuz yapılarından dolayı oldukça yıpranabilirler. Bu yüzden evlilik hayatları fırtınalı ve zor olacaktır.

Birbirlerini tanıdıkça ısınırlar

Eğer evlenen taraflar aslan kadını ile boğa erkeği ise; boğanın hırçın tavrı, kavgaları şiddetli yaşamaları, eşi için tartışma nedeni olabilir. Ayrıca aslan kadını sorumsuz, rahat ve sinirli bir yapıda görünebilirler; fakat evlilikte bu huylarından arınmış olur. Tüm kötü algılanan özelliklerini, tamamen bir koruma kalkanı olarak kullanır. Asla kendini hemen açmaz. Onları tanıyabilmek için, yaşamak gerekir. Evliliklerini sevdikleri kadınla gerçekleştirmiş ise evine ve eşine düşkün bir adam olur. Boğa kadını da mutfakta şahane eserler meydana getirerek, onun kalbine midesinden ulaşır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.