Terazi Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Terazi Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.774 kez okundu.

Aslan burcu erkeği genellikle kendine olan güveni ve bulunduğu ortamdaki üzerine çektiği dikkat ile bilinir, genellikle gösterişli ve dikkatleri üzerinde isteyen bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra gece hayatına olan düşkünlükleri de oldukça fazla olduğundan çapkınlıkları ile de bilinirler. Övgüyü çok sever ve her dakika övülmek isteyen bu burç erkekleri, her zaman ilişkide otoriter yapıya sahip olmak ister ve kendisine tıpkı burcu gibi, kral gibi davranılmasını ister.

Terazi burcu kadını ise güzelliği ile ön planda olan bir burçtur. Maddiyata çok düşkün olmayan bu burç kadını, güzelliğine oldukça düşkündür. Yalnızlıktan nefret eden bu burç kadını, ne olursa olsun hiçbir zaman yalnız olmayı tercih etmez. Bunun yerine sevse de sevmese de bir flört bulur ve flört eder. Bunun yanı sıra ise arkadaşlık konusunda da oldukça hassastır. Herkesi bıkmadan dinleyebilir. Arkadaşlarının dertlerine ortak olmayı çok sever.

İkili arasındaki uyum ise gayet zor bir uyumdur. Bu uyum, çok fazla fedakarlık istediği gibi sabır da gerektiren bir birliktelik olacaktır. Yani zorlama bir birliktelik denilebilir. Bu birliktelik ile mutlu olmak için aşırı derecede aşk gerekir. Yoksa bu ilişki çok fazla ömrü olan ilişki değildir. Terazi kadını güzelliğine önem verir iken aslan burcu erkeği de çok fazla önem verir. Bu durum birbirlerini kıskanmaya kadar gidebilir iken ikisi de bu durumu çok fazla kaldıramaz.

Bu durumun haricinde eğer çok aşırı sevgi var ise bu birliktelik kıskanılacak şekilde de sürebilir. Ancak sevgi ve saygı ile sürdürülebilen bir ilişkidir. İki burç da şık giyinmeyi sever ve sürekli olarak eğlenmeyi seven burçlardır.  Birikim yapmak ikisinin de huyu olmadığından daha çok para harcamayı severler. Kazandıkları parayı doğrudan harcar ve birikim yapmak nedir bilmezler. Aslan erkeği kendine o kadar çok güvenir ki adım atması bile gücünü gösterebilir. Bu duruma terazi burcu kadını hayran olabilir.

İkilinin bir çok ortak noktası vardır. İkisinin de idealleri aynıdır, iyimser yapıları ve doğal cazibeleri vardır. Terazi kadını sanata, müziğe ve edebiyata çok meraklıdır, oldukça zevklidir de. Terazi kadını kuralcıdır aslan erkeği de katı kurallarına katlanarak dış görünüşüne özen göstermeli. Aslan erkeğinin yağlı ya da sarkık vücudu varsa bu yatak ilişkilerinin bitmesine sebep olabilir. Terazi kadını koruyuculuğu sever ve erkeğini herkesten üstün tutar. Bu tavrı da erkeğinin şımarmasına ve ilişkinin renklenmesine neden olur.

Terazi burcu kadını boş alanlara ihtiyaç duyar ve bağımsızlığı sever. Romantik yapısı sayesin de bir kırmızı gül aldığında partnerini öpücüklere boğarak ödüllendirir. Aslan erkeği sosyaldir ve kalabalık ortamları sohbet etmeyi sever. Çok mantıklıdır tartışmak yerine çözüm arar ve konunun derinine iner. Terazi kadını ve aslan erkeği birlikte iyi zaman geçirerek değişim dolu bir hayat geçirebilir. Aslan burcu erkeği tam terazi kadınına göredir. İyimser, hoşgörülü, tutkulu ve güçlüdür. Sadece odaya girişinizle bile terazi kadınının kalbini hoplatmanız mümkün. Tam bir romantik aşık olan aslan erkeği, terazi kadınını el üstünde tutar. Aslan erkeğiyle olan aşkınız tek düze olmaz. Fakat liderlik yapısına sahip olduğu için size hükmetmek ister. Size karşı çıkışların da alttan almak terazi kadınına düşüyor. Aslan erkeği terazi kadınının hayatında ki tek erkek olduğuna ikna olursa, etrafınızda ki erkeklerden rahatsız olmayacaktır.

Basmakalıp yargılardan sıkılanlar mı var aranızda? İşte bu ilişki tam size göre olabilir. Zarafet ve asillik timsali olan bu iki karakter karşısında dudağınızı ısıracaksınız. Başınızın dönme ihtimali de hiç yok değil! Bu kadar duygusal olup da bu kadar sözlü dile getiremeyen aslan burcu erkeği ve terazi burcu kadını… Onlar lafta olmadığını biliyorlar bazı şeylerin de ondan. Hem de kimselerin bilemeyeceği kadar çok… Tutku; birine aşırı bağlanmanın ötesinde sahip çıkmanın diğer adı… Kolay kolay sevemez kolay kolay kimsecikleri hayatına alamazlar. Ama bir defa tutuldular mı, işte o zaman iş bambaşka bir hal alıyor. Kalplerinin sesini sonuna kadar açabiliyorlar. Arzularına kul, köle olmaya dünden razılar. Bu uğurda feda edemeyecekleri hemen hemen hiç bir şey yok!

Her iki taraf da benzersiz ve kusursuz… Tıpkı aradıkları gibiler. Yani; ”Biz birbirimiz için biçilmiş kaftan!” bu ses içlerini gıcıklatacak. Adeta aşk sarhoşluğu içinde dans ederlerken bulacaklar kendilerini. Sadece duygusal yönden değil tensel olarak da muhteşem bir uyum! Birbirlerine dokunmadan edemeyecekler. Bunun önüne geçmeye çalışsalar da karşı koyabilecek gibi değil! Bu noktada aslan burcu erkeği ve terazi burcu kadınının kıskançlık krizlerine karşı çok dikkatli olmalarını öneririz. Yapacakları seyahatler ile zaman zaman dikkatlerini sadece kendileri üzerinden çekmek de fayda var! Birbirlerini tüketmeye başladıklarını fark ettikleri ilk anda müdahale etmeleri gerekir farklı etkinliklere başvurarak… Çevrelerindeki arkadaş gruplarında değişiklik yapılabilir. Her zaman tekrarlanan alışkanlıklar geçici olarak da olsa terk edilmeli gibi.

Birbirlerine karşı savunmasız kalacak davranışlardan da son derece uzak durulmalı. Etkin fiziksel uyumlulukları yerini yorgunluklara ve kırgınlıklara bırakmaya çok müsait. Bu nedenle her zaman hassas olmayı elden bırakmamak aslan erkeği ve terazi kadını yüreğine su serpecektir. Unutmayın ki sadece ikisi tüm kızgınlıkları yok edebilir. Huzuru, küçük sarılmalar ile çok rahat sağlayabilirler. Duygusal anlamda gel-git yaşasalar da bedenleri buna zaten izin vermeyecektir. Sportif ve kültürel takipler artırılabilir. Böylece fazla enerjinizi atmanızı ve daha sağlıklı düşünmenizi sağlayacak zamana sahip olacaksınız. Belki bunun yanında gizlice ”En sevdiklerimiz” adlı vereceğiniz küçük bir parti ile son zamanlarda ihmal ettiğiniz dostlarınızın da gönlünü kazanabilirsiniz kim bilebilir? Belki evinizin içinde çok küçük değişikler de son derece iyi gelebilir. Balkonunuzda aşık olduğunuz kişi ile organik ürünler yetiştirebilirsiniz. Ya da küçük bir bahçe kiralık varsa bakabilirsiniz. Böylece doğal ve samimi bir ortamda sağlıklı besinler yetiştirme şansınız olmuş olacak hem de kötü enerjinizden toprağın o en cömert haliyle arınmış olacaksınız. Keyifli saatleriniz de yanınıza kar kalacak.

Mesela yaz sıcaklarında sevdiğiniz ile birlikte hala havuz keyfi yapmadıysanız bunu iki defa düşünmelisiniz. Kuvvetle muhtemel yoğun iş temposunun içinde bunu hep ertelediniz! İş ile aşk hayatını her ikisini de çok güzel idare ediyor oluşunuza kimsenin itirazı olmayacak, fakat kendinizi böyle küçük ödüller ile şımartmayı da bilin! Hala aileleriniz ile tanışmadıysanız anne ve babalarınıza muhteşem bir hafta sonu yaşatabilirsiniz. Terazi kadını ve aslan erkeği olarak her zaman ilişkiye ciddi bir hava katacak unsur olarak düşünmeyin bu tanışma faslını. Siz ikiniz de ne yaptığınızı bilen bireyler olduğunuz içi ailelerinize ne yaşatsanız da onlar sizi haklı bulacaklar ne olsa! Kolay bir parkurun olmasına da dikkat ederek treking yapmayı neden düşünmeyesiniz?

Bunun yanında belki her gün onunla dışarıda buluşmayı seçebilirsiniz. Bir an bile ayrı kalmak sizin sinir kat sayılarınızı artıyor olabilir. Buna karar verecek olan biz değil tabi ki sizsiniz! Farklı şehirde olduğunuzdan dolayı dert yanmak size hiç yakışmaz işte! Her hafta sonu ya da iş hayatınızdaki en ufak boşluklarda soluğu onun yanında -zaten biz söylemesek de- alacaksınız. Ve bu inişler çıkışlar aslan burcu erkeği ve terazi burcu kadınını birbirine her geçen gün daha da bağlayacaktır. Onu göremediğiniz her dakika onu daha da çok hayal edeceğinizden hiç kuşkunuz olmasın. Zaten bir ilişkideki var olan engeller aşkı katmerleştirmesin de ne yapsın? Sevginin her geçen gün büyüyen bir his olduğunu onu çoğaltabilen kalplerde daha da anlamlı hale geldiğini etrafınıza kanıtlamış olacaksınız. Biliyoruz, biliyoruz! Sizin aranızdaki sevginizin herhangi bir kanıta ihtiyacı yok. Bu zaten onlar içindi. Aramızda kalsın bu sır! Bazen sırlara ihtiyacımız yok mu zaten?

Terazi Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Aslan burcu, tıpkı bir aslan gibi ilişkilerinde yöneten tarafta olmak ister. Bu yönüyle lider olmayı, yaşam dolu olmayı temsil eder. Doğal davranmayı severler ancak bu durum kendilerinin çekici olduklarını düşünmesi ve kimsenin onlara karşı koyamayacağı düşüncesiyle birleştiğinde karşı taraftan ukalalık olarak algılanabilir. Güce ve gösterişe önem verdikleri kadar bunu dışarıda sergilemekten de ayrıca hoşlanırlar. Dikkat çekmekten hoşlandıkları için eğer bir ortamda yeterince dikkatleri üzerine çekemediklerini fark ederlerse dikkat çekmek için zaman zaman karşısındakileri utandıracak şekilde konuşabilir. Dikkat çekmek sadece ilişkilerinde ya da bulundukları ortamda değil aynı zamanda yaşam koşullarıyla da ilişkilidir. Lüks ve şatafatlı bir yaşam için maddi kazancı önemserler. Güç istekleri sebebiyle insanların kendisine ihtiyaç duymasını isteyip bu ihtiyacı oluşturmak için de çabalayabilirler.

Terazi burcunda ise hayatında denge olması en önemli unsurdur. Karar verme aşamalarında kararsızlıkları ile ön planda olduklarından bu durum aslan burcunun yönetim isteğiyle birleştiğinde uyumlu bir ilişki oluşabilir. Ancak bu durum süreklilik kazandığında terazi burcunun istekleri göz ardı edildiğinde ilişkide problemler oluşabilir. Terazi burcunun naifliği ve kibarlığı sevmesi, aslan burcunun düşündüğü her şeyi istediği gibi söylemesi isteğiyle birleştiğinde ilişkilerinde çatışmalar oluşabilir. Ancak terazi burcunun hayatının her alanında olduğu gibi duyguları ve mantığı arasında da denge kurması göz önüne alındığında, terazi burcu içinde olduğu ilişkiyi değerlendirme kapasitesine sahiptir. Terazi burcunun içine girdiği tartışmalarda sürekli adil olma ve olayları objektif değerlendirme isteği kendi ilişkisine de yansıyarak, tartışmaların sağlıklı şekilde çözülmesine sebep olur.

Terazilerin hayatlarında daima huzuru araması ve bunun için çabalamaları , aslanların dikkati üzerine çekme istekleriyle birleştiğinde aralarında anlaşmazlıklar oluşabilir. Terazi burcu hayatında genelde romantizm aramaya devam eder ancak aslan burcu için romantizm daha çok diğerlerine sergileyebileceği bir gösteriş malzemesidir. Başkaları onun hazırladığı, yaşattığı romantizmi görmedikçe aslan burcu için bunun bir değeri yoktur. Terazi burcunun romantizm anlayışı daha çok kendi duygusal durumuyla ilişkilidir ve bu durum başkaları tarafından görülüp, değerlendirilsin istemez. Aralarında yaşadıkları anlaşmazlıkları doğru şekilde iletişim kurarak çözebilirler.

Terazi ve Aslan Aşk Uyumu

Aslan burcu ve terazi burcu insanları güzel bir aşk hayatına sahip olabilir. Aslan burçları girişken, enerjik ve romantiktir. Sevdiği kişiyi iktidarlara boğabilir. Yaşamayı çok sever ve sevdiği insana yaşamın en güzel yanlarını tattırmak ister. Terazi ise zariftir, sevecendir. Sevdiği kişiyi nasıl yanında tutacağını iyi bilir. Terazi anlayışlıdır. Aslan burcunun aşırı gururu kimi zaman teraziyi rahatsız etse de dengeleyici ve uyumlu kişiliği sayesinde bu sorunu çözebilir. Bu ilişkide iki taraf da çok eğlenecektir.

İki burcun da sosyal olması sebebiyle kalabalık ve eğlenceli bir ortama sahip olacaklardır. Terazi burcu yalnızca iyi bir partner değil aynı zamanda da iyi bir dosttur. Aslan ve terazi aşkı gerekli uyum yakalandığı zaman ömür boyu sürdürülebilir. Aslan burcunun muhtaç olduğu güven duygusunu terazi ona yaşatacaktır. Bu iki burcun insanı birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahiptir. Eğer sorunlar karşısında vazgeçmeyip ilişkileri için çaba sarf ederlerse sorunların üstesinden gelmeleri pek de zor olmayacaktır.

Terazi ve Aslan Evlilik Uyumu

Teraziler aşırı kararsız bir yapıya sahip olduklarından evlilik kararı almaları epey güç olacaktır. Doğru partneri bulduklarından emin olmaları gerekmektedir. İki taraf için de güven çok önemlidir ve daima birbirlerine destek olurlar. Sorumlulukların paylaşılması çok önemlidir. İçgüdüsel olarak birbirlerini sahiplenirler ve korurlar. Aslan burcunun yönetme isteği ve terazi burcunun bağımsızlığına olan düşkünlüğü arasındaki tezata dikkat etmek gerekmektedir. Fakat aradaki uyum ve çekim sorunların kolayca aşılmasına yardım edecektir. Terazi ve aslan burcu insanları eğlenceli ve hareketli bir evlilik yaşamına sahip olabilir.

Sanata ve estetik güzelliklere olan düşkünlükleri nedeniyle işler romantik ve zarif bir şekilde ilerleyecektir. Birbirlerine dünyanın merkeziymişçesine sevgi ve bağlılık gösteren bir çift olmaları muhtemeldir. Terazi için evi, ailesi çocukları çok önemlidir. Aslan bunun bilincinde olmalıdır ve evlilik süresince eşine daima ilgisini belli etmelidir. Terazi küçük sürprizleri bile büyük bir cömertlikle ödüllendirir. Küçük bir hediyenin karşılığında partnerinden öpücüklerini esirgemeyecektir. İkili kalabalık bir çevreye sahip olarak güzel bir aile yaşamına sahip olabilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git