Terazi Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

12.02.2016
Terazi Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Her şeyden önce şiir sevmeyen insanların da varlığından haberdar ederek başlamak istiyoruz! Bunu normal karşılayanlar olacağı gibi aksini asla düşünemeyenler de olacaktır. İlk gruptan olmayanların hikayesine hoş geldiniz. ”Şiir sevmeyen giremez!” Biliyoruz, bayağı iddialı bir giriş oldu. Fakat; bahsi geçen bu kadın ve erkek dile getirmekten korksalar da yürekleri ağızlarına da gelse bu böyle! Duygularına bir türlü hakim olamamak! Gerçi burada geçen kadın zaman zaman gemileri yakıp son derece duygusuz kararlar da alamıyor değil. Ama bir başak burcu erkeği ile tanıştığında gemiden de limandan da olmak istemeyeceği çok ama çok açık.

Terazi-başak burçlarının uyumu çoğu alanda rastladığımız güzel bir enerjidir. Birbiriyle iyi ilişkiler kuran bu iki burç, partner olarak bir araya gelirse durum ne olur, nasıl ilerler, sorun yaşayacakları yerler ne olur gibi soru öbekleri birikebilir. Oysaki bunları anlamak zor değildir. Eğer arzu edilirse her iki burcunda uyumu, astrolojik araştırmaların bize sunduğu veriler ile anlaşılabilir. Bunun için yapmamız gereken her iki burcun da ayrı ayrı değerlendirilerek uyumlarının hangi konularda sağlanacağını gözlemlemek.

Öncelik olarak terazi burcunu ele alırsak, terazi burcu, yapı olarak ikizlere benzer fakat ortam içindeki uyumu, konuşma tarzı, zevkleri, duruşları ve düşünce tarzları bakımından farklılık göstermektedir. Kırılgan, alıngan, ortam içinde farklı görünmeyi seven, ses tonu etkileyici, çekici, iletişim yetenekleri kuvvetli, konuşurken göz teması kuran, flört etmekten hoşlanan, ilgiye bayılan, iltifatlardan hoşlanan, aklına koyduğunu muhakkak yapan, sevecen ve sıcakkanlı kişilerdir.

Diğer burcumuz olan başak burcu ise, zor beğenen, karşısında yer alan kişiyi yerli yersiz uyarma gayesi olan, titiz, temizliğine düşkün, dikkatli, disiplinli, kararlı, inatçı, tuttuğunu koparan, cazibeli, prensipleri olan, eleştirel bakış açısıyla hayatını yaşayan, öz eleştiri konusunda zayıf, aşık oldukları zaman zaafiyet gösteren bir yapıdadır. Başak erkeği güzel olan her şeye özenen, bulunduğu ortamın en’ i olmak isteyen( en güzeli, en şıkı, en…), ortam içinde beğenilen, çekici, sevimli, konuşma tarzıyla dikkat çeken, sıcakkanlı, temizlik delisi, hastalık hastası, en ufak bir gribi bile abartabilen, inatçı, tartışmacı, naif, sanatsal yetenekleri olan, becerikli, gezmeyi seven, geleneklerine içten içe bağlı olan, kadının her zaman zarif olması gerektiğini savunan ince bir ruha sahiptir.

Bağlanmaktan ve aşık olmaktan korkan, aşık oldu mu en zarif aşık olan, disiplinli, titiz, zarafete önem veren, karşı cinste kabalık ve aykırı tavırlardan nefret edip , kadınlığın tam anlamıyla sergilendiği zarif tavırlardan hoşlanan, ailesine ve değerlerine düşkün, mantıklı ve de akılcı yapısı dikkatleri üzerine çeken bir yapıya sahiptirler.

Terazi kadını ise zora gelmeyen, kanaatkar olmayan, bulunduğu konum ne ise zirveyi hedefleyen, çalışmaktan hoşlanmayan, üşengeç ama yapamayacağı için değil yapmak istemediği için üşengeç olan, konuşma üslubu bakımından dikkat çeken, seksi hatları olan, severse eğer şehvetli bir partner olan, kadınlığını mükemmel kullanabilen zarif bir yapıya sahip iken, bakımlı olmayı seven, kendine düşkün, sevecen, iyi niyetli, aşırı derecede romantik, ince ruhlu, sürpriz yapmayı seven, partneri ile vakit geçirmekten hoşlanan, dürüstlüğe önem veren, sadeliği benimseyen, huzurlu ve sakin yerleri tercih eden elit bir ruha sahip bireylerdir. Kanaatkar, az ile yetinen, bulunduğu ortamda saygınlığı isteyen, disiplinli, modern, düşünceli ve sevecen bir yapıdadır. Sevdiği zaman tam bir aşk kadını olduğundan, onlarla olan erkekler onlara karşı zaafiyet duyar.

Bu kadın her zaman kendine güvenen erkeklerden hoşlandığı için aşırı yumuşak kalbe sahip bu adamın içindeki kendine güvenen yanını hiç göremeyebilir ve ilişkiye sürekli kendi yön verecekmiş gibi bir kaygıya kapılırsa; adam bunu hemen fark edecektir. Aşık olacağı kadından ikinci insan muamelesi görmek onu daha da yaralar. Yaralanan bu adam da öfkesine hakim olamaz! Sonuçları siz tahmin edin… “Sadece gerçekten sevmiş olanlar…” İşte bütün uyumsuzluğun anahtarı!

Terazi Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Az önce geçen saygı da en nihayetinde bir yerde son noktaya gelecek. Ama ya gerçek sevgi? İşte o ne bencillik ne de başka bir şey kabul edemez. Tüm engelleri aşmalarına yardım edecektir bu iki insana. Gerçekten isterler ise kendi aralarında farklı farklı çözümler de geliştirebileceklerdir. Zira terazi kadını ve başak erkeği aşırı ağır basan karakterlerde oldukları için kendi isteklerinin gerçekleşmesi için sonuna kadar mücadele vereceklerdir. ”İnat” her ikisini de tanımlayan harika bir kelime ve bu çekişmenin sonunda ya aşk ya da nefret kazanacaktır! Aşk kazansın diyorsan…

İlişkilerden Farklı Şeyler Beklerler

İyi birer çift olabilirler ancak başak erkeğinin geleneklerine olan bağlılığı, eski kafalı oluşu ve ailesine düşkünlüğü partneri ile soruna yol açabilir. Özgürlüğüne düşkün, giyimine kuşamına dikkat eden ve buna karışılmasından hoşlanmayan, sevgilisiyle her yerde rahat tavırlar sergileyen bir yapıya sahiptir. Oysa başak, kadınının ağır başlı ve onun sözlerini dinlenmesini ister ve sevdiğini kıskanıp sahiplenen başak, teraziyi bunaltabilir. İnatçılık eden bu çift karşılıklı olarak bu yönlerini törpülemez ise zamanla ilişkinin sonuna gelinmesine neden olabilir. Şayet taraflar terazi erkeği ile başak kadını olursa, başak tüm sahiplenici iç güdüleri ile ilişkiyi yürütür. Fakat bunu hissettirmez.

Oyunlar Oynarlar

Oldukça zeki erkek olan başak, kadını rahat bırakır, hiç sormaz, sorgulamaz, hiçbir şeyden anlamıyor gibi davranır ve bu şekilde devam eder. Ta ki partneri buna inana kadar. Bu şekilde sevgilisini tartar. Bu taktiği ile kadını hem sıkmamış olur hem de attığı her adımdan haberi olur. Sadece sevgi ve sadakat sunarak erkeğinin aklını başından alarak, farklı bir kadın çizgisini korur. Terazi kadını ise partneri ile tam bir uyum gösterdiğinden halinden şikayetçi olmaz.

Uyum Yakalarlar

Uyumlu, romantik, sevecen ve tutkulu bir sevgili olur. Aralarındaki tek sorun, başağın özgüvenli tavrı, giyim tarzı ve arkadaş çevresi olabilir. Nadiren sorun yaşayan tatlı bir çift izlenimi oluşturduklarından özü itibariyle uyumlu ve gözde birer çift olurlar.

Terazi burcu kadını partnerinin çalışkanlığından etkilense, başak erkeği de onun gibi gevşemeyi öğrense aralarındaki uyum iyi olur. Başak erkeği çok titizdir ve partneri bu duruma çıldırır.

İlişkileri Emek İster

Yan yana gelen her kadın ve erkeğin mutlaka ama mutlaka birbirini üzeceği gerçeğinden hareketle bu birlikteliğimiz için de durumun böyle olacağını ve genel olarak; erkeğin daha çok acı çekecek taraf olacağının söylememiz gerek. Toprak grubundan olan başak erkeği kadın olsun erkek olsun daima eşsiz paylaşımcı özellikleri ile bir ilişkide hep en çok çilekeş rolü üstlenir. Eh! Haliyle onlar da insanlar bir yere kadar gelebiliyorlar.

Ondan sonrası güçlerini tüketiyor. Sürekli memnuniyetsiz ve huzursuz halleri ile bilinen terazi kadını aradığı huzuru; -her zaman böyle olacak demiyoruz ama- bir başak burcu erkeği bulması oldukça zor görünüyor! Çünkü; ne bu erkeğin sonsuz yardımsever ve geniş yürekliliğini taşıyabilecek bir ruha sahip bu kadın ne de zamana ihtiyacı olacak olan bu adamı bekleyecek kadar sabrı. Bunlara meydan okuyabilecek nitelikte bir kadınsa orası ayrı tabii.

Alttan Almaları Gerekir

Aşırı yanlış anlaşılmalara konu olabilecek bir ilişki sevenlere… Yani; ben bir ilişkide küçük tartışmaları seviyorum hatta bayılıyorum derseniz ne ala! ”Ancak bu şekilde ilişkime hareket getirebiliyorum.” diyerek aklınıza da kalbinize de yatıracaksanız neden bu ilişki sizinle olmasın? Bazı negatif yanlarınızı tolere edecek olursak gelelim; “Birlikte olursak ne olur?” sorusunun cevabını aramaya! Bu ilişkiye terazi burcu kadını ve başak burcu erkeği birbirlerini tanımaya başladıkları andan itibaren saygı çerçevesinde yaklaşmaları halinde bu işi beraber yürütebilme şansları da var.

Ama yok sadece bir tarafa yüklenilecek olursa ne yazık ki ilişkinin uzun soluklu olması mümkün gözükmüyor! Mesela; kadın sürekli kendinden sadece aşk bekleyecek bu adamı hafife alır sadece kendi hayallerinden ve hedeflerinden bahsedecek olursa aşırı derece kalbini kırmış olacak ve bu da telafisi imkansız birtakım yollara girilmesi anlamına gelir demektir. Bu sebeple önce saygı sonra sabır diyoruz.

Bazı özelliklerini törpülemeleri gerekir

Bu ikili oldukça uyumsuz olmak ile beraber, ilişkileri birbirlerinden sıkılmaktan öteye gidemez. Birkaç ortak yön dışında bu ilişkinin çok fazla yürüyeceği de söylenemez. Duygusal olmadan yada iki burcun da bazı özellikleri törpülenmeden bu ilişki çok da iyi sonuçlanmaz. Sürekli olan tartışmaları ve yoğun olan kavgaları ile birbirlerini yıpratmaktan başka bir şey yapmazlar. Sevgililik dönemlerinde belki bu kadar zıtlığı gözünüz görmeyecektir. Fakat eğer ciddi bir adım atacak iseniz bu durumu iyice gözden geçirip ve birbirinizi iyi tanıyıp tekrar düşünmenizde fayda vardır.

Birbirlerinin yetenekli yönlerinden etkilenirler

Terazi kadını, partnerinin organizasyon yeteneği, görgülü yapısı, hoş stili yada güzel konuşmasından hoşlanmış olabilir. Astrolojik yönden uyumlu çift değiller. Terazi hava, başak ise toprak elementidir, bu farklı grup uyumlu değildir. Farklı elementler olsalar da ortak özellikleri vardır. Başak erkeğinin pratik ve gerçekçi oluşu terazi kadınının hoşuna gider. Terazi kadınının da analiz özelliği partnerinin hoşuna gider. Normalde de durum böyledir, oher şeyi analiz eder. İki burç da kaliteden ödün vermeden abartısız giyimden hoşlanırlar ve harcadıkları paraya acımazlar. Başak erkeği çalışarak mutlu olurken, partneri eğlenerek mutlu olur.

Terazi burcu kadını güzel, gösterişli ve çekici bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra maddiyata sadece güzelliği için önem verir ve yalandan nefret eden bir kişiliği vardır. Çok fazla birikim yapmaz ve ev hayatını oldukça sever, partnerinden de çok fazla ilgi bekleyebilir. Güzelliğine çok önem verdiği için partneri tarafından aldığı iltifatlar onu oldukça mutlu edebilir.

Başak burcu erkeği ise işine oldukça düşkündür, çalışarak mutlu olan burçlar arasında neredeyse birinci sırada yer alır. Çalışma aşkı ile doğmuş olan bu burç özellikleri bakımından işe düşkün olduğu belirtilebilir. Her şeyden önce çalışma aşkı gelir. Bu yüzden de çok fazla ilişki de yaşayamaz. İlişki sırasında çalışma hayatını riske attığını düşünür ve aklı sürekli iş hayatında kalır.

Ara sıra farklı yönlerinden dolayı sorun yaşarlar

Genel olarak baktığımızda bir aşk veya evlilik ilişkisinde bu iki burcun uyumu ise çok olumlu değildir. Terazi kadını genel itibari ile eğlenceye düşkündür. Başak burcu erkeği ise tam bir işkoliktir, birikim yapabilir fakat terazi burcu kadını birikim yapmak yerine harcama yapmayı daha çok düşünebilir. Bunun yanı sıra başak erkeği oldukça titiz ve bazı şeylere takıntılı olabilir ki bu durum da partnerini resmen çileden çıkarabilir.

Terazi Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

İyi Birer Eş ve Ebeveyn Olurlar

Terazi kadını ile başak erkeğinin evliliği tam bir uyum sergiler. İkiside evliliğin sorumluğunun bilincinde olan, sevecen, merhametli ve iyi bir ebeveyn olurlar. Terazi burcu yapısı gereği tam bir ev kadını ve rol model bir anne örneğidir. Başak erkeği de yetenekli ve becerikli bir ev erkeği olur. Her ikisinin de kafa yapısı, hayat görüşü ve yaşam şekilleri birbirine benzemektedir. Bu nedenle uyumları on numara olur.

Kolay Öfkelenirler

Her iki taraf da sinirlenince fevri davranabilirler. Bunu biraz törpülemeleri gerekmektedir. Ayrıca başak erkeğinin emrivaki konuşma üslubu, zor beğenen tavrı, eleştirel sözleri ve aşırı kıskançlıkları bırakması eşinin de kendi sosyal çevresiyle arasında mesafe oluşturması, evli bir kadın çizgisini koruması ve bu yapıdaki bir erkeğin eşi ise eşinin ailesinin yapısına göre dikkat etmesi gerekmektedir. Karşılıklı anlayış ve özen sağlanır ise evlilik uyumları mümkündür.

Duygusal Değiller

İki burç da duygusal değildir, duygularını kolayca dışarı çıkartacak olan yine kendileridir. Duygularını açığa çıkarmamak ilişkinizi sıkıcı hale getirebilir. Mum ışığında kırmızı şarap içerken, mali bütçeleri tartışmayı bırakmalısınız. Sadece zekanızla değil fiziksel açıdan da birbirinizi etkilemenize fırsat vermelisiniz. Bu durumda birlikte eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Dürüstlük önemlidir

Dürüst olacaksın bir defa! dermişiz… Bu defa bu ilişkide ”aşırı” dürüst olmak başınıza ”aşırı” belalar açabilir. Zaten her iki taraf istemeyecekleri kadar dürüst ve kimse kendi ile yüzleşecek kadar cesur olamaz! Aralarında gerçekleşecek dürüstlüğün derecesi o kadar fazla gelecek ki küçük, şirin ve beyaz yalanlara ihtiyaç duyacaklar.

Kimse bu kadar gerçeği kaldıramaz dimi? Burada da asla geri adım atamayacak ve yüreği her daim deli fırtınalar estirecek olan bu kadın karşısında duran eşine çok büyük iş düşüyor adamım! Üzgünüz, siz her zaman bu kadını taşıyacak kadar güçlü olabilmelisiniz. Yoksa; burnu yere düşse alacak gibi durmuyor bu deli kadın!


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.