Yaraya İyi Gelen Kremler

19.07.2017
Yaraya İyi Gelen Kremler

Görsellik biz kadınlar için olmazsa olmazımız.Hatta vazgeçilmezimiz. Minicik cilt kusurlarımız için bile güzellik merkezlerinde saatler geçirebiliriz. Sivilce lekeleri, güneş yanıkları, yaşlılık izleri, kırışıklıklar, kahverengi lekeler vb lekeler zamanla biz kadınlarda oluşabilen lekeler. Fakat bunlar dışında bizim için büyük bir sorun daha varsa onlar da şüphesiz yara izleridir. Herhangi bir nedenle cildinizde yaralar ortaya çıkabilir. Trafik kazası, burkulma, yanma, kesikler, iş kazaları veya düşme gibi kazalardan ötürü oluşan yaralar, geride iz bırakabilir. Bu yaralara ek olarak ameliyat izleri de eklenebilir. Bu yaralar, derinlik farkı ile baş edilmesi oldukça zor izler bırakabilmekte. Ödem toplayan, kabuklu, kahverengi, su toplamış, kahverengi vb yüzeysel olmayan yaralar reçeteli kremler ile tedavi edilebilmektedir. Yüzeysel yara izleri ise reçetesiz kremler ile tedavi edilebilir.

Medical birçok krem içinde en çok bilinenleri sizlere tanıtacağız şimdi. Bu kremleri özellikleri bakımından evinizde bulundurabilir ve yaranın ilk evresinde uygulayarak iz bırakmasını engelleyebilirsiniz.

Contractubeks

Bu krem bilinen yara kremleri arasında en sık tercih edilenidir. Yaranın tahribatını azaltarak kısa sürede iyileşmesini sağlayıp herhangi bir iz bırakmasını engelleyecek türden bir ilaçtır. Eczanelerden temin edilebilir. Fakat doktor tavsiyesi ile. Bu krem Bebanthene göre oldukça tercih edilmesinin sebebi daha medical olması ve yaraya direkt etki etmesidir.

Xerajel

Piyasadaki en pahalı yara kremidir. Fakat pahalı olması dışında etkisi kanıtlanmış dünyaca ünlü bir kremidir. Çocuklarda da kullanılabilen bu krem ameliyat izleri gibi derin yara izlerini iyileştirerek pürüzsüz bir cilt dokusu oluşmasını sağlar. Yüz, boyun ve dirsekler de kullanımı yaygın olan bu kremin estetik alanda daha fazla kullanıldığını da söylemek gerekir. Tüm eczanelerden temin edebilir ve kullanabilirsiniz.

Scarex Yara Kremi

Klinik ortamda etkinliği kanıtlanmış bir yara kremidir. Silikon bir jel tabaka halinde yara zeminine sürülür ve yaraya direkt etki ederek cilt dokusuna zarar vermeden yaranın iyileşmesini sağlar. Hamilelik izleri, sezeryan izleri, dikiş izleri, ameliyat izleri, yarık dudak ameliyatı izi gibi estetik doku korunumunu sağlayan Medical bir kremdir. Bu yara kremi akne tedavisinde, ağrılı sivilce tedavisinde vb yaralarda da kullanılabilmektedir. Bu krem deriye nüfus ettikten sonra güneşe çıkmamanız gerekmektedir. Hem yaranın daha kısa sürede iyileşmesini sağlar hemde kremin etkisini arttırmış olacaksınız.

Medicasol Yara Kremi

Daha çok yüzeysel yara izlerinin tedavisinde kullanılan bu yara kremi reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Hafif yanık yaraları, ezilme, deri soyulması, tırnak izleri, mutfak kazalarındaki hafif yaralanmalar vb yaralanmalardan oluşan yara izlerinin tedavisinde kullanılan bir kremdir. İnce bir tabaka halinde yara olan bölgeye sürülür. Bu krem sürüldükten sonra güneş ışıklarına maruz kalmamanız gerekiyor. Bu nedenle gece surmenizde daha olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.