El Çatlamasına İyi Gelen Kremler

19.07.2017
El Çatlamasına İyi Gelen Kremler

El çatlaması pek çok insanın başına gelebilen bir durumdur. Bu bakımdan bu durumun pek çok nedeni olabilir. Soğuk havalar, kullanılan sabunlar veya bazı sağlık sorunları bu nedenler arasında sayılabilir. Ancak bu sorunu bazı kremleri kullanarak gidermek mümkündür.

Arko Krem Klasik

İlk akla gelen kremdir. Yeşil tüpteki bu klasik krem içerisindeki yağ sayesinde derinin yumuşamasını sağlar ve ellerin kısa sürede iyileşmesini sağlar. Çatlamalara neden olan sebeplerden birisi de derinin mevsim geçişleri sonucunda gerilmesidir. Bu krem gerilmeyi ortadan kaldıracak ve yumuşaklığı sağlayacaktır. El çatlması konusunda ilk başvurulacak ve gönül rahatlığıyla kullanılabilecek olan bu krem piyasa uygun fiyata rahatlıkla bulunabilmektedir. İçerisinde balmumu özü bulunması sayesinde aynı zamanda cilde pürüzsüzlük de katmaktadır. Bu krem çocuklarda da rahatlıkla kullanılabilir. Diğer yandan kremin antiseptik özelliği sayesinde bakterilerin oluşması da önlenir. Bu sayede iyileşen çatlakların yeniden oluşması da önlenmiş olacaktır. Ayrıca bu krem özellikle kimyasallarla çok uğraşılan meslekler ve bulaşık çamaşır gibi deterjan tahrişine maruz kalanlar için oldukça fayda sağlamaktadır.

Neutrogena El Kremi

Bu krem Norveç mucizesi olarak görülmektedir. Özellikle kuru ciltlerde oluşabilecek olan tahriş ve çatlamalar bakımından oldukça etkilidir. Etki süresi oldukça uzun olan bu kremin aynı zamanda ferahlama ve rahatlama sağlayarak ağrıları kısa sürede geçireceğini söylemek de mümkündür. Kremin içeriğinde nemlendirici ve gliserin bulunmaktadır. Bu sayede deriye kolaylıkla nüfuz eden bu krem gerekli havanın deri altına işlemesini sağlayacaktır. Diğer yandan cildin doğal nemini kaybetmesini de önleyen bu krem farklı markalara nazaran daha fazla gliserin içermektedir. Üstelik parfüm içermeyen formüller içermesi sayesinde zararlı etkileri en aza indirir ve alerji olma ihtimalini ortadan kaldırır.

Bioderma Atoderm Mains (Hand Cream)

Bu ürün Bioderma tarafından yalnızca el için üretilmiştir. Hem koruma hem iyileştirme amacı güden krem gliserinin yanında shea yağı ve laminarya içermektedir. Bu da el sağlığı ve gerekli nem ile yağın kazanılması konusunda yardımcı olmaktadır. Özellikle ellerin yumuşak yapıya sahip olması için tasarlanan kremin parfüm içermemesi ayrı bir tercih sebebi olarak karşımıza çıkar. Diğer yandan her mevsim ve her şartta oluşan çatlak ve yaraları iyileştirmek üzere formüle edilmiştir.

Kapederm Krem

Hem koruyucu hem iyileştirici hem de nemlendirici olma amacıyla üretilen bu kremin tamamen doğal bitki yağları ile üretildiği bilinmektedir. Üretimi sırasında kullanılan suyun termal olması diğer ürünlerden ayıran bir avantaj olarak görülebilir. Termal su aynı zamanda şifalıdır ve yaralar üzerinde iyileştirici etkisi bulunur. Bu sayede cilt görümünü ve elastiklik açısından hızlı etki yapacağı kesindir. Kremin aynı zamanda atioksidan özelliğe sahip olması zararlı bakterilerin yeniden oluşumunu keserek koruma sağlamaktadır. Ayrıca kremin içeriğinde bor, selenyum ve magnezyum elementleri insan ihtiyacı oranında bulunmaktadır. Bu krem gün içinde sık sık kullanılabilir. 6-8 defa kullanılması tavsiye edilmektedir. Bir miktar, yara üzerine sıkıldıktan sonra iyice yedirilir. Ardından koruma amaçlı bir iki dakika ellerin kapalı tutulması önerilir. Bunun için çorap kullanmak fayda sağlayabilir. Ayrıca kullanmadan önce ellerin iyice kuru olduğuna dikkat etmek gerekir.

Lierac Phytolastil Jel

Özellikle çatlaklar için üretilen bu krem aynı zamanda cilt destekleyici özelliğe de sahiptir. Bu krem diğerlerinden farklı olarak çatlakların oluşum sebebine yönelmiştir. Örneğin ani kilo kaybı, hamilelik veya ergenlik dönemi gibi durumlarda çatlamalar oluşmaktadır. Bu bakımdan çatlakları en hızlı şekilde gidermeyi hedefleyerek üretilmiştir. Krem bu gibi durumlarda cildin esnekliğini artırmayı ve nemi korumayı hedeflemektedir. Kremin içeriğinde aslanpençesi, sarmaşık ve zemberek otunun harmanlanarak konsantre edildiği görülmektedir. Günde bir veya iki defa kullanılması tavsiye edilmektedir.

Eubos El Kremi

Bu krem hassas ve kuru ciltler için gündüz bakım kremi olarak üretilmiştir. Bu nedenle aktif korum sağlayarak gün boyu etki etmektedir. Bünyesinde var olan pantenollü hydro-regulatory factor ( hidro-düzenleme faktörü) sayesinde hem bakım hem de nem sağlayan bir etkiye sahiptir. Krem üreticileri aynı zamanda cildin lipit dengesini sağlama konusunda yardımcı olacağını söylemektedir. Diğer yandan bu krem cildin yağ seviyesini artırmakta olan krem vücut yüzeyinde yağlı tabaka bırakmaz. Ayrıca içeriğinde bulunan kahvrengi yosunun farklı işlemlere tabi tutulması sayesinde zararlı UVL ışınlarına karşı aktif koruma sağladığı bir gerçektir. Dermatologlar tarafından gerekli testleri başarıyla geçen bu krem egzma için de fayda sağlayacaktır.

Burt’s Bees

Bu krem diğerlerine nazaran aşırı hassas ve çok çabuk çatlayan eller için bir el kremi üreterek piyasaya sürmüştür. Kullanıcılar tarafından tam not alan krem limon özlü olarak da üretilir. Üretici firma hiçbir şekilde içerisinde paraben, sülfat, ftalat veya petrokimyasal içermediğini iddia etmektedir. Krem ihtiyaç duyuldukça sık sık kullanılabilir.

Nivea El Kremi

İçerisinde bulunan N10 sayesinde cildi yumuşatma özelliğine sahiptir. Ayrıca parrafinum liquidum sayesinde mineral yağı içerdiği bilinmektedir. Bu yağ bebek kremlerinde bulunan yumuşatıcı özelliğin aynısını barındırmaktadır. Klasik Nivea el kreminin oldukça sık kullanıldığı ve kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar aldığı görülmektedir. Diğer yandan gliserin yönünden zengin olduğu da bir gerçektir. Ayrıca kremin provitamin b5 içermesi cildi onarıcı özelliğe sahiptir. Ancak parafin içermesi yönünden bir dezavantaj olduğunu söylemek gerekir. Çünkü bu madde bir petrokimya özelliği taşımaktadır.

Atelier Rebu / Almond Milk El Kremi

Bu krem badem özlü olması sayesinde koruyucu ve besleyici özelliğe sahiptir. Ayrıca besleyici olması ve kremin hızla emilmesi sayesinde çabucak iyileşme sağlayacaığı bir gerçektir. Öte yandan paraben içermemesi olumlu bir özellik olarak karşımıza çıkar. Krem aynı zamanda shea yağı ile zenginleştirilmiş ve E vitamini sayesinde antioksidan özelliğini sağlamıştır. Bu sayede eller dış etkenlere karşı korunacaktır. Ayrıca kremin hafif pudra kokusu içermesi ve elleri sıkılaştırarak kırışıklıkları azaltması bir diğer tercih sebebidir.

Dove Intensive Nourishment El Kremi

Bu krem gergin ellerde kullanılır ve çatlamaya karşı koruma sağlar. Diğer yandan zengin içeriği sayesinde kuru ve sıkı elleri nemlendirir ve yumuşatır. Ayrıca yatıştırıcı özelliği sayesinde yaraları onarır ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. İçerisinde deep care complex bulunması sayesinde rahatlatıcı losyon özelliğe bürünmesi sağlanmıştır. Dermatolojik testleri de başarıyla veren bu krem yapışkanlık hissi vermez. Hızlı emilim sağlar. Kullanımı da oldukça kolay olan kremin gerektiği sürece sık sık kullanılmasında bir zarar görülmemektedir. Üstelik kremin oldukça uygun fiyata rahatlıkla piyasada bulunması bir avantaj olarak görülmektedir.

Gül Yağı Kremi

Gül yağının için de besleyici vitaminler bulunmakta ve ciltteki tüm sorunlara çözüm getirmektedir gece yatmadan bir saat önce ellerinizi güzelce kremleyin ve yıkamayın sabah uyandığınız da yıkayın kremin gece boyunca deriyle temas etmesi el çatlaklarının hızlı geçmesini sağlar. Bu kremi düzenli her gece uygulayın el çatlaklarınız geçinceye kadar devam edin.

Bepanthol Krem

Bepanthol Krem

Evde mutlaka bulunması gereken bu değerli krem dirsek, diz, topuk, el hemen hemen tüm cilt bölgesine gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Bepanthol krem, ilk kullanımdan sonra bile yumuşaklık verir. El çatlakları geçinceye kadar uygulayabilirsiniz.

Yves Rocher Krem

Oldukça önlü olan bu krem için de bitkisel yağlar bitkisel karışımlar ve bolca vitamin bulunmaktadır, yıpranın deriyi hızla onarır ve yaraları iyileştirir cilde yumuşaklık verir, el çatlaklarını sık sık yaşıyorsanız bu kremi mutlaka uygulayın ellerinize günde bir defa düzenli olarak uygulayın el çatlaklarınız geçinceye kadar devam edin.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.