Terazi Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

31.01.2016
Terazi Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

Terazi ve balık burçları özü itibariyle birbirine benzeyen fakat bazı noktalarda birbirinden ayrılan karakterdir. Birbirinin aynası olacak bu kişilerin beraberliklerinde aşk ve evlilik gibi uyumların sağlanabilmesi için her iki tarafı da doğru tanımak gerekmektedir. Bunu sağlayabilmek için astrolojik araştırmalardan yardım alarak her iki burcu da kendi bünyelerinde değerlendirmek gerekir.

Öncelik olarak terazi burcu, flört etmeyi seven, zafiyetleri olan, olmazsa olmazlarına bağlı, ihtiraslı, güçlü düşünceleri olan, alınganlık dereceleri çok düşük olan, inandıkları değerler yanlış dahi olsa körü körüne bağlı olan, zor ikna olan, aşırı duygusal, sevecen, dost canlısı, sempatik, kur yapan, aldatma potansiyeli yüksek, kaygılı ve zevkli bireylerdir. Terazi kadını, sanatsal yönü ağır basan, estetik değerlerin olduğu tüm işlere ilgi duyan, cazibeli, kararsız, başkalarının dediklerine çabuk inanan, çekimser, etnik veya vintage parçaları kullanan, modayı takip etmekten ziyade kendi modasını baştan yaratan, çekici, hoş sohbet, sevdiği zaman partnerine sadık, kimi zaman ağır başlı, adalet duygusunu yoğun bir şekilde barındıran, kişisel arzularına göre yaşayan, çabuk alınan, kırılgan ve duygusal bir kadın karakteri ortaya koyan bir yapıya sahiptir.

Diğer burcumuz olan balık burcu ise merhametli, insani değerlere önem veren, çılgın, içi içine sığmayan, tuttuğunu koparan, naif ruhlu, alıngan, kırılgan, sorumluluk almaktan hoşlanmayan, gezmeyi, bakımlı olmayı ve dikkat çekmeyi seven, kendisine aşırı güvenliğini söyleyen fakat öz güven eksikliği yaşayan, zafiyetleri olan, çok çabuk karar değiştiren, fikri sabit, sanatsal aktivitelerde yer almaktan büyük bir zevk alan bir karaktere sahiptirler.

Balık erkeği evinde vakit geçirmekten haz eden, minik sürprizler ile mutlu olabilen, büyük beklentiler içinde olmayan, rahatına düşkün, ilgi ve iltifat konusunda zafiyetleri olan, daima bakımına dikkat eden, çekici görünmeyi seven, iddialı, hayalperest, sevgi dolu, alıngan, çok çabuk karar değiştiren, görsel sanatlara daha yoğun bir ilgiyle bakan, duygusal, içine kapanık, utangaç, hayalperest, ailevi değerlere önem veren, inandığı değerlere bağlı olan, hassas, bam teli olan, işinde disiplinli olabilen, özgür ruhlu gezgin olmayı isteyen bir yapıya sahiptirler.

Sonuç olarak baktığımızda ise ikilinin anlaşması biraz zorlu olan bir süreç olacaktır. Biraz fedakarlık ve sabır ile anlaşabilirsiniz fakat bu durum çok uzun sürmeyeceği için fazla hayallere kapılmamanızı önerebiliriz.

Terazi Kadını ile Balık Erkeği Aşk Uyumu

Bu iki burcun uyumu tam bir zıt kutuptur. Oldukça tartışmalı geçer, çok da anlaşma sağlanamaz. Sabır gerektiren ve anlayış isteyen bir birliktelik bile olsa bir yerden sonra illaki patlak verecek ve anlaşamamak sizi çileden çıkaracaktır. Terazi kadınının sürekli mantığı ile hareket etmesi partnerini rahatsız edecek ve aynı şekilde balık burcu erkeğinin sürekli hayal dünyasında olması da onu çileden çıkaracaktır. Böyle bir uyum söz konusu bile olamaz. Balık erkeğinin bir diğer özelliği de herkesin derdini dinlemesidir. Bu durum kötü bir durum olmasa da herkesin derdini dinledikten sonra rüya alemine kapılıp insanlara olağan dışı çareler sunması insanları sinir edebilir.

İnişli Çıkışlı Bir İlişkileri Olur

Bir araya geldiklerinde aşkları bir dargın bir barışık ilerler ve bütün emek de balık erkeğine ait olur. Gerçekten seven kadın erkeğini sahiplenir, sever, sayar ve evcimen tavırları ile ciddiyete sürükler. Bunun nedeni terazi burcu kadının çapkın oluşu ve bunu inkar etmesidir. Balık erkeği için başka birine bakmak bile aldatılma kavramı içine girer. Bu konuda başarısız olan partneri ilişkinin süresi uzayınca, ciddiyetin ve sevginin farkına varınca sadakati tercih eder.

Bunu yaparken de güzele bakmak sevaptır deyişinden de uzaklaşmaz. Can çıkar ama huy çıkmaz hesabı! Kendi inandıkları değerlere göre yaşarlar. Bu nedenle partner olduğu vakit, daima çabalayan, ilişkiyi kurtaran, fedakarlıklar eden ve yorulan taraf balık burcu olur. Cefasını iyi çekerse ancak o zaman sefasını sürer. Özetle terazi kadını da partnerini bir nevi bu şekilde sınar.

Romantikler

İlişkilerinde sevgi kuşları olurlar. Tabi balık gerçekten aşık ise, ayran gönüllü olup, sadece hayran oldukları kadınlar ile beraber olurlar. Gerek güzellik gerek zeka. Bu nedenle aşık bir balık ile beraber olan terazi kadını tüm isteklerini tek bir adamda görür ve onun aşkına aşık olur. Hoş sürprizler, güzel romantizm dolu anlar, sevgi sarhoşu edecek cümlelerin hepsi bu burcun erkeğinde mevcut. Yeter ki istesin ve sevsin!

Sorunlar Yaşayabilirler

Nadiren sorun yaşansa da bu sorunlar, balığın sorumsuzluğu, değişken, kuşkucu ve alıngan tavrından dolayı yaşanır. Partnerinin de hırslı, paraya olan zafiyetleri, bitmeyen istekleri ve doyumsuzluğu tartışmalara neden olur. Fakat, bunlar uzun süreli kırgınlığa neden olmayıp hemen barışırlar. Her iki taraf da karşılıklı duygular besliyor ise, uzun yıllar süren saygılı bir beraberlik yaşanmış olur. Bu da her iki tarafın aşk uyumlarının pozitif olduğunu gösterir.

Birbirlerini Oldukları Gibi Kabul Etmeliler

Balık burcu erkeği liderlik ruhuna sahiptir ve hep ön planda olmayı sever ve bu da terazi burcu kadınına oldukça çekici gelir, onun güçlü yapısına, güven duygusuna ve sabit fikirli olmasına hayran olur. Ancak başlarda bu özelliklere vurulsa da zaman içerisinde partnerini tanıyınca ağzının sadece laf yaptığını anlayacaktır. Balık burcu erkeğini her zaman odak noktası olmak ister ve sahnede olmaktan keyif alır. Bu sebeple onu kaybetmemek için sürekli övmeli ve başarısız olduğu her işte bile onun en iyisini yaptığına inandırmalıdır, tabi kaybetmek istemiyorsa.

Çaba Harcamaları Gerekir

Balık burcu erkeği eleştirilmekten nefret eder ve bu durum karşısında aşırı sinirlenip tepkilerini kontrol edemez. Böyle bir durumda bavulu toplar, hayallerini yıkar duygularına set çeker. Terazi kadınını anında terk eder. Terazi burcu kadınını insanların yanında övdüğü zaman karşı çıkıp yok canım gibi tavırlar sergilemek yerine gülümseyip geçin. Genelde balık burcu erkeği kararlarının uygulandığını sansa da partneri bu ilişki de en son kararı veren olur, bu şekilde hareket ederse onu kolayca yönetebilir. Bu şekilde uyum yakalanabilir.

Yalandan nefret ederler

Birlikte zaman geçirmelerinin ardından olur da ilişkilerini sürdürebilirler ise; birbirlerine hep yalan söylemek zorunda kalacaklar ve belki de aldatmalar bile yaşanabilir. Çünkü; birbirini anlamayan iki insandan her şeyi bekleyebilirsiniz. İlişkilerini insani bir şekilde bitirmeleri en güzel son olur. Hayatın zaten stresli ve insanı yorgun düşürdüğünü hatırlayacak olursak; terazi kadını gerçekten yorgun ve zaman zaman hatta her zaman çocuk ve kırılgan bir özellikte partnerini her zaman omuzlarında taşıması gerektiği bir yük olarak da görebilir.

Öfkelerini kontrol etmeleri gerekmektedir

Her tartıştıklarında herkes kendini haklı bulacak, asla uzlaşma imkanları olmayacak! Öfkeden deliye dönüp birbirlerine sarmaktan kendilerini alamayacaklar. Bu da ilişkilerini daha da çıkmaza sokacak. Kendilerini mükemmel bulan iki insanın yan yana olması trafikte muhtemel bir kaza yaşanacak olması kadar korkunç ve hatta ürkünç. Öldürmeyen ama aşırı yaralayan, yaraladıkça hırpalayan bir ilişki.

Sürdürülemez gibi. Bencilliğinin önüne ancak aşkıyla geçebilen bu terazi kadını ilişkilerinde pek fazla bir şey yapabilecek potansiyelde olamayacağı gibi partnerinin gerçek gücünü hiçbir zaman göremeyecek. Ya asıl sebeplerden yada daha başka bir sebeplerden. Kavgalar, gürültüler eksik olmayacak. İlerleyen zamanlarda ancak birbirini engelleyen ve sömüren bir yumağa dönüşürse bu birliktelik hiç şaşmamak gerek.

Benzer düşünce yapıları vardır

Terazi burcu kadını ise aslında tam zıt yönde olan bir burçtur, kesinlikle mantığının peşinden gider. Mantığı ile hareket eden ve her zaman için önce akılcı düşüncelere yer veren bir yapıdadır. Bunun yanı sıra gelecek oldukça önemlidir. Evlilik düşüncesi ile terazi burcu kadını resmen bir düşünülebilir.

Bu kadınların son derece duygusal olan partnerine karşı ilgi duyması biraz şaşırtıcı olabilir. Güçlü yapıları ile bilinen bu karakterde olanlar güçlü erkek isterler yanlarında! Bunu daha açık söyleyecek olursak neredeyse maço erkeklere karşı ayrıca bir sempatileri vardır. Balık burcu erkeği için bu özellik onlar için pek görünmüyor gibi. Erkeklerin ağlayabileceği ihtimalini akıllarından silen bu kadınlar karşısında acı çekmeye hazır mısınız beyler?

Pek tutunacak gibi değilsiniz birbirinize ama bizden söylemesi! Ne kadar severseniz sevin bu terazi burcu kadını ikna edebilecek gibi durmuyorsunuz! Bu korkunç bir gerçek olsa da sizi yanınızda olacak. Başka bir yere konuyu getirecek olursak; her iki tarafın duygusallık çeşidinin farklılık gösterdiği çok bariz. Bu nedenle biri diğerini duygusal olmamakla bile suçlayabilirler. Bu da onların birbirlerine uygun olmadıklarını bir kere daha gösterecektir!

Terazi Kadını ile Balık Erkeği Evlilik Uyumu

Evlerine sadıktırlar

Bu ikilinin evliliği gerçekleşmiş ise, evine düşkün, sadık, sevecen, ev konusunda sorumsuz, rahat tavırları olan, iyimser, anlayışlı ve kıskanç bir balık erkeği ortaya çıkar. Onun bu tavrına karşı, tutkulu, çocuklarına düşkün, hassas, gezmeyi seven, ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanan, evini zevkle dekore eden, süslü bir ev kadınına dönüşen terazi burcu kadını onunla uyumlu bir evlilik yürütür. Sadece her iki tarafın da alıngan ve çabuk kırılan bir yapısı olduğundan, birbirlerine karşı daha nezaketli davranmaları gerekir.

Kıskançlığı ile bunaltan, evcimen, evinde vakit geçirmeyi seven, yeni şeyler üreten, yetenekli, maharetli, leziz yemekler yapan, çocuklarına aşırı düşkün, hırslı ve tuttuğunu koparan bir balık erkeği ile çocukları için dünyaları dize getirebilen, kaşı gözü oynayan, tartışmacı, alıngan, değişken ruh hali olan, eşinin yemeklerine bayılan, eşiyle tatlı muziplikler yapan bir terazi kadının evliliği gerçekleşmiş olur.

Sezgileri kuvvetlidir

Balık burcu erkeği oldukça duygusal ve sezgilerinin peşinden giden bir yapıya sahiptir. Bu durum ona çoğu zaman iyiliği ve güzelliği getirse de bazı zamanlar ise kendisinin istemeyeceği sonuçlar doğurabilir, genel itibari ile sevdiklerine çok fazla değer verir. Etrafında olmalarına bayılır. Bazen yalnız kalmak istese de bu durum etrafındakiler ile ilgili değil tamamen kendisi için olan bir durumdur. Ancak bu şekilde rahatlayabilir ve kendine gelebilir. Genellikle hayalperest ve rüya aleminde yaşayan bir yapısı ile bilinir. Bu durumda bazı zamanlarda gerçek ile hayal alemini birbirine karıştırabilir, duygularını ön plana aldığında maddi yönleri hiç düşünmez ve bu durumda bile insanlara yardım edebilir. Birikim yapmayı hiç sevmez ve geleceğe olan yatırımı da hiç yoktur.

Birbirlerini tamamlarlar

Asaletin timsali olan bu kadının bakışlarını, siz duygusal ve gittiği her yerde dikkati üzerine çeken balık erkeği olarak çok ama çok seveceksiniz. Tabi bunu onun da sizi seveceği cinsten anlamlar ile destekleyemiyoruz! Zira sizin çekiciliğiniz bu kadınlara göre sahte. Yani; aşkınızı nasıl kanıtlarsınız bunu hesap etmeye başlasanız iyi olur! Bir erkeğin ağlayabileceği gerçeğine bu kadınlar çoktan gözlerini kapamışlar. Bu da sizin gibi duygusal adamları ne kadar çok yaralayacak gelin de anlatın onlara!

Hassas ve hayalperest olan bu adam ise terazi kadınının her zaman gerçekleri ona hatırlatmasına bir türlü katlanamaz! Gerçeklerden bu kadar çok kaçıp hayatı sadece zihninde yaşarken ona bu çok ağır gelir. Derken aşık olduğu terazi burcu kadını bile olsa bu öfkesini dışa vurmaktan kendini alamaz! Bu da her ikisini üzer. Neden iyi insanlar birbirleri ile anlaşamaz? Çünkü; iyi olmak, sadece iyi olmak anlaşmak için asla yeterli gelmez! Bu her zaman böyle olmuştur ve bunun dışına çıkabilen çok nadir insan vardır. Siz de bu insanlardan olabiliriz diyorsanız şunlara kulak verebilirsiniz;

Hiç kimsenin kendinizden daha değerli olmadığını fark edin, fakat bunu bir başkası üzerinde onu kullanmak olarak da algılamayın. Herkesin duyguları var, herkes insan! Neden diye çok az sorgulayın, eğer beraberseniz yola bakmayı deneyin. Yok eğer beceremiyorsanız da bırakın! Kendinize saygı duyun ki aşık olduğunuz kişi de size saygı duysun. Birbirinizin hayatlarında aşırı kısıtlayıcı olmayın. Unutmayın ikiniz de aşırı özgürlük tutkunusunuz!

Gerçekler ile hayallerin buluştuğu bir nokta, bir zaman ve bir mekan mutlaka vardır. İşte siz de ayrıştığınız değil birleştiğiniz o anları yakalamaya odaklanın! Kavga mı ettiniz, bununla barışın demek ki ilişkinizde kavga var! Asıl önemli olan her kavgada biraz daha az yaralanıyor olmanız. Eğer daha fazla yaralanmaya başlamışsanız, uçmaya yani; yollarınızı ayırmaya hazırlanmanız gerekiyor demektir bu! Cidden birbiriniz anlamadığınızı görün! Bu hiç değil ise doğru çözüm arayışına iter sizi.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.