Başak Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

15.02.2016
Başak Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Başak kadını ve ikizler erkeği arasındaki uyum birçok yönden incelenebilir. Çünkü iki taraf da birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Önemli olan sizin bu iki burç arasındaki ilişkinin ne tür bir ilişki olduğuna karar vermeniz ve incelemeyi ona göre yapmanızdır. Bu ilişki bir aşk ya da flört mü yoksa arkadaşlık mı veya bir iş ilişkisi mi? İlk önce buna karar vermeli ve birliktelik uyumunu bu şekilde değerlendirmelisiniz. Merak etmeyin! Aralarındaki ilişkinin türü ne olursa olsun kafanıza takılan soruların yanıtlarını burada bulabileceksiniz.

Başak Kadını ile İkizler Erkeği Aşk Uyumu

Korkunun ecele faydası yok

Bir yanda enerjik olup hayatı doya doya yaşamak isteyen bir erkek, diğer yanda ise kendini genel olarak iş hayatına adamış olan bir kadın. Oldukça farklı özelliklere sahip olan bu ikili bir araya geldiğinde nasıl bir uyum elde edebilir dersiniz? Neyse siz çok düşünmeyin biz açıklayalım.

İkizler erkeğinin gözünü ciddi olacak bir ilişki her zaman korkutmaktadır. Hal böyle olunca bu kişiler daha çok küçük flörtler yaşamaktadır, bu yüzden adları çapkın olarak çıkmıştır. Başak kadını ise bir ilişki yaşamak istediği vakit ciddi adımlar atmak istemektedir çünkü bu kişilerin hayatlarında emin olacakları net çizgilerin olması gerekir.

Kısa süreli can sıkan ilişkiler bunların biraz canını sıkmaktadır. Şimdi farklı düşünceye sahip olan bu ikilinin karşılıklı gelmesiyle neler olacak biraz detaylı inceleyelim. Aslında yukarıda bahsettiklerimize baktığımız zaman bu ikilinin çok zıt özelliklerinin olduğunu gördük. Fakat bardağın diğer kısmından baktığımızda ortak özelliklerinin de çok fazla olduğunu görebiliriz.

İlişkileri canlı kalır

İkizler erkeği daha çok başına buyruk ve canının istediği gibi yaşamayı seven kişilerken partnerleri ise ilk bakış adeta disiplin abidesidir. İlk başlarda onun bu özgür hareketleri sevgililerinin son derece canını sıkacaktır. Fakat zeki başak kadınları belli birtakım planlar kurarak onları bu konuda yola getirmeyi başarabilecektir. Kadının fendi erkeği yendi.

Aslına baktığımız zaman toprak grubunda yer alan başak kadınları ile hava grubunda yer alan partnerleri son derece başarılı bir ilişkiye imza atabilirler. Bu çift dışarıdan bakıldığı zaman çok zıt özelliklere sahip gibi durduklarından aşk hayatlarının çok sıkıcı olacağı düşünülür. Fakat işin içine girildiğinde öyle olmayacağı çok net bir şekilde görülür. Oldukça renkli ve hoş bir ilişkinin meydana gelmesi çok yüksek bir ihtimaldir.

Benzer özellikleri ile uyumu yakalarlar

Uyumlarının bir diğer göstergesi de iki burcun da aşırı stresli bir hayatı olmasıdır. Bu aşırı stresli hayatlar sonunda ikisi de aynı hastalıklardan şikayetçi olabilir. Hızlı düşünme ve konuşma yetenekleriniz sayesinde ikiniz de çok mantıklı kararlar verebilirsiniz.

Olayları değerlendirirken daha çok konuşmaktan yana olduğunuzdan çift olarak sorunların üstünde çok fazla durmaz, konuşarak her şeyi halledebilirsiniz. Bu özellik de kavga anlarının çok uzun sürmemesi demektir. Ancak başak kadını biraz daha uzun süre küs kalabilir ve ikizler erkeği bu durumu naz olarak değerlendirebilir.

Benzeyen yönler zaman zaman olumsuzluklara neden olabilir

Uyumlarını tek olumsuz yanı ise duygusallık eksikliği olacaktır. İki burç da çok fazla mantıklı düşündüğü için duygusallık geri planda kalacaktır. Çok fazla romantizm olmayan bir uyum olacaktır. Ancak romantizmi aramayacak kadar uyumlu olduğunuz için gayet mutlu olabilirsiniz.

Bu çift son derece tarafsız ve doğruyu arayan Merkür tarafından yönlendirilen burçtur. Çok fazla ortak yönleri vardır ve bu ortak yönleri zaman zaman birbirlerini sıkabilir. Güneşleriniz 90º dik açı yaptığı için birbirlerine, ilişkiniz mücadeleci olacaktır. Bu erkekler boyun eğmeyen yapıya sahiptir.

İkizler erkeğine göre imkansız diye bir şey yoktur, becerikli ve son derece zekidirler. Bir şey yapmadan önce iyice düşünür ve en iyi şekilde yapmaya çalışır. İletişim kurmak iki burç için de önemlidir. Hissetmekten çok düşünmeyi seçerler. Keskin zekalıdırlar ve entelektüel yapıya sahiptirler. Partnerleri başak kadınından daha esnektir ama onun kadar kolay adapte olamazlar.

Puzzle gibi bir kadın

Başak kadını partneri gibi daldan dala atlayan bir tip değildir. Daha konsantre ve belli konulara odaklanabilir özellikle detay ve analizde çok kuvvetlidir. Toprak elementi onu pratik ve gerçekçi yapar, partneri ise bu kadınının bu özelliğine hayrandır. İki burç da kindar değildir, her sorunu konuşarak problemlerini halletmek isterler. Bu özellikler, birlikte huzur dolu zamanlara işaret etse de fazla akıllı ve analitik olduklarından aralarında kuvvetli bir bağ oluşmayabilir.

Aşk ilişkileri üzülerek söylüyoruz, zorlu olacaktır. Aslında ikizler erkekleri ayakları yere basan ve hayatına emin adımlarla devam eden bu kadınından kolayca etkilenebilir. Onun düşünen, sorgulayan, ölçen, tartan ve ona göre hareket eden akıllı bir kadın olduğunu fark eden bu adam onu beğenebilir ve onunla bir ilişki kurmak isteyebilir.

Öte yandan toprak grubundan olan başak kadını hayatında daima bir düzen ister, kalıcılık için hayli mühimdir. Ancak hava grubundan olan partneri çok fazla değişken bir yapıya sahiptir, bu durum aralarındaki ilişkiyi tehlikeye sokar. Bu kadın erkeği anlamaya, onun peşinde koşmaya ve ona yetişmeye çalışırken yorulacaktır.

Fedakarlık gerektirir

Kısaca tüm cümleleri toparlayacak olursak, başak kadını ve ikizler erkeğinin uyumlu ve güzel bir aşk yaşama ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu ihtimalinin yüzdesinin artması için her iki tarafın da kendisinden birkaç fedakarlıkta bulunması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.

İletişim kurma ve gönül alma konusunda oldukça başarılı bir erkektir

Başak kadını oldukça çekici, adaletli ve kendine güvenen bir burçtur aynı zamanda kendine güvendiği kadar karşısındakine de güvenmek ister ki partneri de tam bu noktada uyum gösterir. Hem güven konusunda hem de tarafsız olma konusunda oldukça uyumlu olan bu burçlar fazla uyumdan sıkılabilirler. Bu kadınlar alıngan yapıları ve kırılgan özellikleri ile bilinirler, en ufak sorunlarda bile kırılıp küsebilir. Fakat kin tutma özelliği yoktur, sadece yapılanları kolay affetmez ancak bir diğer özelliği ise merhametli olmasıdır.

İkizler erkeği ise çok fazla aksiyon dolu bir ilişki arar, birlikte olacağı kadında da aradığı bir özelliktir. Bunun yanı sıra iletişim kurma konusunda da oldukça mükemmel bir kişiliğe sahiptir. Her şey daha iyi olsun diye çaba gösterir.

İkilinin iletişim ve genel hatları ile uyumu ise oldukça fazladır. Hatta çok fazla uyumlu olan bu çift bazı zamanlarda uyumdan sıkılabilirler bile. Hem adaletli hem tarafsız olan bu burçlar haktan yana olacaklardır. Bunun yanı sıra kadının alınganlık yaptığı konularda erkek hemen gönlünü almayı bilir. Kadınının detaycı olan kişiliği ve daha pratik olan zekası bu erkekleri etkileyecektir.

Sıkı bir dost olurlar

Aşk yönünden pek uyum sağlayamayan bu çift arkadaşlığa sahip olabilir çünkü ikisinin de yöneticisi Merkür’dür. Bu durum aralarında derin sohbetlerin geçmesine olanak sağlar. Zihinsel düşünmek, konuşmak, araştırmak ve incelemek iki burç için de önemli olduğundan aralarındaki arkadaşlık iki tarafa da çok şey öğretecektir. Meraklı ve sorgulayan yapıları birlikte pek çok şey keşfetmelerini sağlayacaktır. Ancak farklı özelliklere sahip başak kadını ve ikizler erkeğinden bahsettiğimizi unutmayalım! Aralarında zaman zaman fikirsel olarak zıtlaşmalar ortaya çıkabilir. Bu durum tarafların hayata ve olaylara farklı bakmalarından kaynaklanmaktadır. Ancak saygı çerçevesinde edilen sohbetler sayesinde çok güzel bir arkadaşlık kurabilirler.

Eleştirilmekten nefret ederler

Kararları pek değişmeyen bir kadınsınız ve karşınızda aklı bir karış havadaymış gibi davranan bir adam var. Bu yüzden bu mantıklı kadın, yapacağı en doğru şeyin bu adamdan ayrılmak olduğunu düşünecek ve ondan vazgeçecektir. Bunun yanı sıra başak kadını yaşadığı ilişkilerde güvence arar ancak ikizler erkeğinin ne yapacağı belli değilmiş gibi hareket etmesi ona bu güvenceyi veremez. Bu yüzden aralarında sağlıklı bir ilişki kurulması zordur.

Eğer güven problemini aşarlarsa ve aralarında bir birliktelik olursa iki taraf da birbirini olduğu gibi kabul etmeli ve bu şekilde hareket etmelidir. Sakın birbirinizi eleştirmeyin! Çünkü iki taraf da eleştirilmekten nefret eder. Tavsiyelerimizi dinleyip sevgi, saygı ve anlayış çerçevesinde ilerlerseniz güzel bir birlikteliğiniz olabilir.

Hayatlarında iş harici her şey ikinci planda kalır

Başak kadınları hayatları boyunca genelde bilgi neredeyse onlar orada olacak şekilde yaşarlar. Oldukça zeki olan bu kişiler aynı zamanda zekalarını heba etmeden kullanmayı da çok iyi bir şekilde başarmaktadırlar. Hayatlarındaki ilk sıralama iştir, onlar için işleri bir yana diğer şeyler ayrı bir yanadır. Aynı zamanda bu kişiler çevresinde yer alan kişiler ile her zaman mesafeli bir ilişki kurmaktadır. Öyle fazla samimi olmak hiç onlara göre değildir.

Çift karakterli ikizler erkeği ise oldukça zekidir aslında. Bu zekalarını tıpkı partnerleri gibi iyi bir şekilde kullandıkları zaman kendilerine çok faydaları olmaktadır, genelde pratik bir çözüm aramakta zekalarını kullanırlar (Tabi bu da onlara fayda sağlamaktadır). Ancak onlar beş dakika önce mutluluktan gökyüzünde gezerken, beş dakika sonra hüzünlenip kendi içine kapanabilmektedir. Onların bu hallerini çözmek ne yazık ki çok zordur. Zaten çift karakterini öğrendiğiniz vakit siz de bu duruma alışacak ve aldırış etmeyeceksiniz.

Ya o ya ben noktasına gelebilirler

Birlikte çalışıyorlarsa ortalık biraz karışabilir. Çünkü düzen meraklısı başak kadını, fikirleri kısa süre içinde değişebilen ikizler erkeğini biraz savruk bulacak ve onunla bir iş ilişkisi içine girmek istemeyecektir. Öte yandan bu kadını kontrolcü ve kuralcı olarak nitelendiren bu adam da kısa bir süre sonra onunla çalışmaktan sıkılacaktır.

Birlikte katıldıkları iş toplantıları aralarındaki farklılıklar yüzünden hararetli tartışmalara sahne olabilir. Bunun yanı sıra iki taraf da düşündüğünü olduğu gibi söylemekten hoşlandığı için görüşmelerinin kalp kırıklıkları ile son bulması mümkündür. Eğer birlikte çalışmak zorundaysanız size tavsiyemiz, saygıyı elden bırakmamanız olacaktır. Çünkü her insan ayrı bir bireydir ve yaşamını bu şekilde sürdürür. Karşı tarafın yanlışını ya da eksiğini gördüğünüzde onunla nazikçe konuşun. Unutmayın! Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

Başak Kadını ile İkizler Erkeği Evlilik Uyumu

İstediğini gerçekleştirmekte üstüne yoktur

Bu ikili bir evlilik yaşadığı zaman ilk zamanlarda biraz zorlanabilmektedirler. Aslında bu zorlanma daha çok başak kadının cephesinde gerçekleşecektir çünkü eşinin bazı hal ve hareketleri onun hiç alışık olmadığı tarzdadır. Bunu fark eden kadınlar hayrete düşeceği için ilk zamanlarda oldukça zorlu günler geçireceklerdir. Fakat azimli olduklarından ikizler erkeğini istedikleri ölçüye getirebilmek için ellerinden ne geliyorsa hepsini yapmak için kolları sıvayacaktır. Azmin sonunun selamet olduğunu herkese kanıtlayarak eşlerini istedikleri kıvama rahatlıkla getireceklerdir.

Aslında bu süreç oldukça meşakkatli olsa da sonu oldukça güzel olan bir süreç olacaktır. Bu durumu atlatan çiftin daha sonradan karşısına pek bir engel çıkmayacaktır aslında. Arada sırada ufak tartışmalar yaşansa de onun dışında bir sorunları olmayacaktır. Beraber gayet güzel vakit geçiren bu ikili mutluluklarını evliliklerine de yansıtmayı başaracaklardır.

Dip not

Bizce gayet güzel ve uyumlu bir evliliğin onları beklediğini söyleyebiliriz. Fakat bu ikilinin evlilikleri esnasında tıpkı aşk hayatlarında da olduğu gibi bazı fedakarlıklarda bulunmaları gerekmektedir. Ancak bu yapılan fedakarlıklar sonucunda güzel bir evlilik her iki taraf için de elde edilmiş olacaktır. Aynı zamanda bu fedakarlığı her ne kadar ikiz erkeğinin yapması gerekse diye düşünülse de başak kadının da kendinden fedakarlıkta bulunması gerektiği unutulmamalıdır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.