Yay Burcu Kadını ile Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını ile Terazi Burcu Erkeği Uyumu
15 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 6.563 kez okundu.

Gezmeyi, eğlenmeyi, yemek yemeyi kısacası hayattan zevk almasını bilen kadınlar yay burcu tesiri altında doğan kadınlardır. Tatlı dilli, sempatik, sevecen, disiplinli, sözü dinlenen ve dinleyen bir kadın tipidir. Sevgili olmak için en güzel adaylardan bir tanesidir. Onunla iken asla sıkılmaz, vakti sorgulamaz, yanlış yapsanız dahi doğruymuş gibi rahat olur içiniz. Çünkü yay kadını anlayışlı olup kesinlikle yargılayıcı değildir. Ön yargıyla yaklaşmaz, daima irdeler. Bana iyi ise sıkıntı yok deyip geçer. İkili ilişkilerinde baskın taraf olurlar hep. Sözü dinlenilen ve ağır basan taraf genellikle yay kadınıdır. Bu özelliğinden midir bilinmez, en çok aldatılan burç sıralamasında ilk sırayı alırlar.

Aldatılmaya olan tepkileri diğer kadınlara oranla daha sert ve şiddetlidir. Ayrıca yüzünde daima tebessüm barındıran yay burcu kadını seksi ve alımlı tavırlarıyla erkeği büyüler. Çok güzel değillerdir fakat güzelliğe de inanmazlar. Bu yüzden bu onlar için güzelliğin bir önemi yoktur. Tatlı dilleri, kıvrak zekaları, alımlı tavırları ve jest mimikleri ile erkeği tesiri altında bırakır. Karşısındaki adamdan tek beklentisi sadakat ve cömertliktir.

Birçok özelikle donatılmış olan yay kadınından aşağı kalır bir yanı olmayan bir diğer burç kesinlikle terazidir. Egosu yüksek, ketum, tutumlu, bazen cimri, daima sorgulayıcı, şüpheci, konuşkan olmayan, sessiz ve kendi halinde tipler olarak bilinirler. Terazi erkeğiyle tartışarak vakit kaybetmeyin. Çünkü yine bildiğini okuyacak ve sizi anlamayacaktır. üçüncü bir pencereden kendine bakan terazi erkeği olgun olacağım derken ipin ucunu kaçıran erkeklerdir. Sade ve abartıdan uzak bir hayatları vardır. Ve bunun da hep böyle olmasını ister. Karşısındaki kadından beklentisi değil, beklentileri olan bir erkek tipidir. Cinsel yaşam şeklinden giyim tarzına kadar her detayla ayrı ayrı ilgilenir ve kusursuz olmasını ister. Fakat bu dışardan baskıcı ve yobaz görünmelerine neden olur.

Birbirine yer yer benzeyen bu iki burcun anlaşması oldukça zordur. Eğer önceden yerleşmiş duygular varsa, terazi burcu erkeğinin tutumlu olmayı abartmaması gerekir. Yay kadının ise eğlence ve sosyal hayatını terazi erkeğini de dahil ederek yaşaması gerekir. Karşılıklı özveri ve anlayışla anlaşmaları mümkün fakat uzun süreli olmayan beraberlikler çıkmaktadır bu ikiliden. Yoğun tartışmalarla geçen ilişki bu şekilde yıpranarak sonlanır.

Yay burcu kadını olarak bir terazi erkeğine aşık olduysanız kendinize en uygun birini buldunuz demektir. Terazi erkeği hava elementidir, siz yani yay ise ateş. Bu iki element birbirine çok uygundur. Terazi erkeği ile birlikteyken arkadaşlar ve sosyal yaşam içinde olacaksınız. Terazi burcu erkeği kesinlikle evde oturamaz. Burçlar içinde en çok gezmeyi seven Terazi burcudur. Terazi erkeği güzel görüntüsünü korumak için çok fazla zaman harcar ve son derece hoş görünüşlü ve seviyelidir. Genellikle bu hem kadın hem erkek terazi burçları için de geçerlidir. Terazi burcu erkeği maddi durumu ne olursa olsun zevk ve lüks sahibidir. Her zaman gece kulübün de, mekanlar da, barlar da ve restoranlar da boy gösterir. Ayrıca yeni yerleri keşfetmekte üstüne yoktur, gittiği her yeri moda haline getirmekte üstüne yoktur. Terazi tam bir evlilik burcudur, yay ise tam tersi bekarlar burcu.

Yay burcu kadını özgürlüğünü ve bireyselliğini kaybetmemek için evlilikten kaçar. Evlenmeye karar vermesi için her şeyden hevesini almış olması gerekir. Terazi erkeğiyle ev hayatınız muhteşem olacaktır. Terazi erkeği iyi ev sahibidir ve zarif, yumuşak dekor anlayışı vardır. Sanata çok düşkündür. Yay kadını olarak yatakta ince ve hassas olmalısınız çünkü terazi erkeği hafif narin dokunuşlardan hoşlanır. Sizde ki şehvetli ve oyuncu yapınız teraziye çok cazip gelecektir.

Yay Burcu ile Terazi Burcu Uyumu

Oldukça şanlı bir özelliğe sahip olan yay burçları aynı zamanda özgür takılmayı seven kişilerdir. Hatta çoğu kişi tarafından özgürlükçü ruhu ile tanınmaktadır yaylar. Her şeyden kısa süre sonra çabuk sıkılan yay burçlarının ne olursa olsun enerjileri her zaman yükseklerdedir. Son derece enerjik olan tavırlarından dolayı çevresinde yer alan kişiler tarafından sevilmektedir. Terazi burcuna sahip olan kişiler ise tıpkı sembollerinden de anlaşılabildiği gibi son derece dengeli bir karaktere sahip olan kişilerdir. Fakat ne kadar dengeli olurlarsa olsun aynı zamanda oldukça da kararsız kişiler olduklarını söylemek mümkündür. Terazi burcuna sahip olan kişilerin en dikkat çekici özelliği oldukça kibar olmalarıdır. Bu özelliklerinden dolayı çevresi tarafından her zaman el üstünde tutulmayı başarmaktadırlar. Hatta bu özellikleri onları ideal eş yapmayı başarmaktadır desek daha doğru olacaktır. Fakat çoğu kişi için ideal olan teraziler, yay burçları içinde ideal midir? Birbirlerini çekerler mi yoksa iterler mi? Hadi gözlerinizi iyi açın sevgili yaylar ve teraziler, aranızdaki oluşacak uyumu birde bizlerden duyun.

Yay ve Terazi Aşk Uyumu

Yay burcuna sahip olan kişiler biraz daha hareketli bir yaşantıya sahip olduklarından dolayı, terazi burcuna sahip olan kişilerin oldukça dengeli olan yapısına bayılacaktır. Hatta bir terazinin bir yaya çekici gelmesinin en önemli nedenlerinden biri de bu olacaktır. Yay burçlarının daha önce yaşamış oldukları ilişkiler biraz daha karmaşık yapıya sahip olduğundan dolayı, terazi ile yaşayacağı ilişki oldukça durgun ve olması gereken gibi olacaktır ki yaylar bu esnada kendilerini doğu kişi bulduğuna ikna edebilecektir. Teraziler açısından baktığımız zaman ise oldukça durgun olduklarından dolayı hayatlarına almış oldukları bir yayın onlara renk ve biraz neşe kattığını fark edeceklerini söylemek mümkündür. Böyle bir durumda oda doğru bir kişi ile karşı karşıya olduğunu düşünecektir.

Terazi burcuna sahip olan kişiler ne kadar durgun gözükse dahi aslında içlerinde oldukça fazla tutkuya sahip olan birini barındır maktadırlar. Hele ki bu tutkuyu olur da yay burcuna yansıtmak isterlerse işte o an yay burçlarını avuçlarına almayı başarmayı başarabilirler. Kısacası baktığımız zaman her ne kadar birbirlerinden çok farklı karaktere sahip gibi dursalar dahi, terazi burcu ve yay burcu oldukça güzel bir aşkı yakalamayı başarabilecek bir çift olabilmektedirler. Çünkü bu ikili zıt olan özelliklerini birbirlerinden bulduklarından dolayı, her geçen gün kendilerini birbirine dahada çok çekmeyi başaracak ve her yeni geçen gün onların aşkının büyüyüp daha tutku dolu olmasını sağlayacaktır. Yani tüm her şeyi gözden geçirir ve yay burcuna sahip kişi ile terazi burcuna sahip kişinin arasında oluşacak aşkı yorumlar isek, 100 üzeriden 80 puan ile geçer not vererek bu aşkı onaylayabiliriz.

Yay ve Terazi Evlilik Uyumu

Gezmeyi, eğlenmeyi çok seven ateş grubu olan yay burcu kadınları dengeli, uyumlu hava grubu burcu olan terazi burcu erkeğinden fazlasıyla etkilenmeye meyillidir. Çünkü her anlamda dış görünümüne önem veren, bakımlı olmayı seven ve dikkat çeken bir hava grubu burcudur. Etkileyici bir konuşmaya sahip olduğundan partnerini kolaylıkla etkileyebilir. Her iki burcun üyesi de yardımseverliğiyle dillere destan olduğundan birbirlerinin dikkatini bu yönden çekmeye başlayacaklardır. Karşılaşmaları herhangi bir yardım derneğinde veya hayvan severler kulübünde olması yüksek ihtimal.

Her ikisi de gezmeyi, yeni insanlarla tanışmayı, yeni ortamlarda bulunmayı sever. Bu konuda birbirlerine destek çıkarak özgür bir ilişki devam ettirirler. Konserlere, derneklere, kokteyllere hatta durmaksızın şehir şehir gezmelere bayılırlar. Olaylara genellikle iyimser yönünden bakarlar ve karşılaştıkları olumsuz koşullarda birbirlerine destek çıkarak problemleri aşmayı başarırlar. Hatta onları zor ve olumsuz durumlardan iyimser doğaları kurtarır. Yay burcu kadını ve partnerinin sanki ruhları bir bütündür. Uyumları, dengeleri, birbirlerine yaklaşma biçimleri o kadar derin bir hal alır ki zaman zaman kimse böylesi bir ilişkinin gerçek olabileceğine inanamaz. Çünkü ilişkileri bir rüyadan farksızdır. Çiftin kendileri bile bazen rüyada olduklarını düşünmeleri yüksek ihtimal.

Birlikteyken hayata karşı mücadelelerini verirken daha başarılı olurlar. Birbirlerinin yaşamlarına bir sihirli değnek misali dokunurlar. Birlikte oldukları zaman dilimi içinde o kadar mutlu, huzurlu, neşeli vakit geçirirler ki o an zaman dursun isterler. İki burcun da gelişmiş mizah duygusu partnerlerini deyim yerinde ise gülmekten öldürebilirler. Evlilik hikayelerinin çıkış noktası çoğu zaman geçirdikleri mutlu zamanların sonucunda doğar. Birlikte ne kadar hoş, neşeli vakitler geçirdiklerini düşünen çiftlerimiz evlenmeye karar verirler. Birbirlerini çoğu anlamda tamamlayan partnerlerimiz bazı konuları aşarlar ise şayet çok uzun birliktelikleri olacak, evlilikleri masal gibi tabiri caizse sonsuza kadar mutlu mesut sürüp gidecektir.

Birbirine Karşı Yaklaşımları Nasıl Olur?

Örnek çift olarak nitelendirebileceğimiz çiftimiz birbirlerine karşı oldukça sevecen, saygılı, kibar davranışlar sergileyecektir. Birbirlerinin kalbini kırmamaya özen gösterecektir. Çünkü çiftlerimizin ikisi de kavga ve gürültüden hoşnut olmayıp sevdiklerini kırmaktan çekinirler hatta korkarlar. Partnerlerine karşı büyük bir özveri içerisindedir her iki burç da. Özellikle yay burcu kadını partnerine karşı asla ön yargıyla yaklaşmaz, bunun yerine önce ortada olan problemin neden olduğuna dair fikirler üretmeye başlar. Nedeni bulduğu zaman ortak çözümler üretmek için adımlar atar. Bu yönden terazi burcu erkeği böyle bir partneri olduğu için mutlu olmalıdır. Fakat o da zaten yay burcu kadını kadar anlayışlı ve çözüm odaklıdır. Bu yüzden birçok problemi birlikte aşabilirler.

Birbirlerine bir dağ gibi engel teşkil etmezler. Çiftler arasında birbirlerini en iyi anlayan burçlardır. Bazen yay burcu kadını çok açık sözlü olduğundan cümlelerini kırıcı şekilde söyleyebilir. Bu durum karşısında daha duygusal ve hassas olan terazi burcu erkeği zor anlar yaşayabilir. Fakat yay burcu kadını hatasını anlar anlamaz partnerine kendisini affettirmek için çok çeşitli yollar deneyecektir. Kinci bir tavır gütmeyen terazi erkeği partnerini kolay affeder. Onun için sevgisi ve partneri gururundan daha önce gelir. Yay burcu kadınına merhaba diyen konu ise terazi burcu erkeğinin kararsız duygu ve düşünceleridir. Neyse ki değişken bir ruha sahip yay kadını eşinin bu kararsızlığıyla baş etmekte zorluk çekmez.

Birbirlerini Motive Ederler!

En iyi motivasyon kaynakları birbirleridir. Yapacakları bir iş olsun, girilecek bir sınav veya bir mülakat olsun bunlardan hemen önce partnerlerini dinlemeyi tercih ederler. Çünkü en iyi yol gösterecek, en iyi akıl ve motive verecek partnerleridir. Birbirlerine hem eş hem arkadaş hem de dost olurlar. Bu çiftler üzüldüğünde teselliyi hep eşinde bulmak isteyecektir. İkisinin de beklentisi aynı olduğundan bu beklentilerini kolaylıkla karşılar, birbirlerinin en büyük destekleyicisi ve motivasyon kaynakları olurlar.

Terazi Burcu Erkeğinin Evlilikte Sabır Duygusu!

Fazla değişken yapıya sahip olan yay burcu kadınının davranışlarını en iyi dengeleyen belki de terazi burcu erkeğidir. Hayat arkadaşının hareketli davranışlarına karşın sakin tavırlar sergileyen terazi burcu erkeği eşini bu noktada dengeler niteliktedir. Bir sorun olduğunda dinlemeyi seven ve çözüm odaklı olan terazi erkeği eşini hayran bırakarak  ‘ iyi ki evlenmişim ‘ diye düşündürür. Çiftler sonuç olarak evliliklerinde güven içinde bir ilişki yaşarlar. Yay kadınının dobra oluşu bazen incitse de terazi erkeği bu sorunu da çözüme kavuşturacaktır. Hatta evliliklerinde sorun ne kadar büyük olursa olsun terazi erkeğinin sabrı sayesinde olumsuzluklar minimum olacaktır. Böyle bir partnere sahip olduğu için şanslıdır diyebiliriz.

Evliliklerinde Kıskançlık var mıdır?

Ateş grubu olan yay burcu kadını ve hava grubu olan terazi burcu erkeği arasında kıskançlık asla olmaz dersek yalan söylemiş oluruz. Genel olarak her ikisi de bireysel özgürlüğe önem verirler. Fakat bu bakımlı ve dikkat çekici olan terazi erkeğinin güzel kızların dikkatini çektiği zaman yay burcu kadınını sinirlendirmediği anlamına gelmez. Sevgi dolu, neşeli yay burcu kadını gider yerine aniden patlayan bir volkan dağı gelir. Bu durum karşısında terazi burcu erkeği sakin tavırlarını korumalıdır. Çünkü kendileri de böyle bir durum karşısında sessiz kalamaz. O yüzden terazi burucu erkeği eşinin sözlerini kesmemeli, onu sonuna kadar dinlemelidir. Böylelikle aniden patlayan yay kadını kısa zaman içinde kendine gelecektir.

Evliliklerinde Savurganlardır!

Gezmeyi, yemeyi ve içmeyi seven çiftler para tutma konusunda pek de iyi değillerdir hatta vasattır diyebiliriz. Alışverişe, gezmeye, yemeye ve içmeye o kadar önem verirler ki ellerindeki paranın nasıl cüzdanın dibini bulduğunu anlamazlar. İşin kötüsü bu durum onları hiç rahatsız etmez. Çünkü paralarını sevdikleri, eşleri yanında iken ve yapmayı en çok sevdiği şeyleri yaparken bitirmişlerdir. Böyle bile olsa bu durum sonucu değiştirmez. Çiftlerimiz tutumsuz olup para biriktirmeleri neredeyse bir rüyadır. Hadi diyelim bu rüyaları gerçekleşti ellerine bir para geçti veya piyangodan para çıktı paranın vay haline diyebiliriz. Çünkü hareketli yaşamı seven çiftimiz yine bu paranın hakkını verecektir. Neyse biz iki gönül bir olunca samanlık seyran olur diyerek ortamı yumuşatalım en iyisi. Ne olursa olsun birbirlerinin sevgisinden beslenen çifti bu durum tabi ki yıkıma uğratmayacaktır. Peki enerji dolu yaşamı seviyor para olmayınca nasıl gezecekler, gezemezler ise monotonluk onları sıkmaz mı diye soruyorsanız merak etmeyin, çiftimiz o kadar pratik zekaya sahiptirler ki para onlar için dert değildir. Onlar mutlaka gezmenin, eğlenmenin bir yolunu bulacaktır.

Nasıl Anne Baba Olurlar?

Sevecen, anlayışlı olan çiftimiz çocuklarına karşı da aynı tutum içinde olacaklar. Yay burcu kadını çocukları için vazgeçilmez bir dost olurken terazi burcu erkekleri ise sakin ve adaletli bir baba olacaktır. Hemen baba olayım diye beklemez. Fakat baba olduğu takdirde hem çocuklarına çok düşkün bir baba olur hem de partnerleri yay burcu kadınına bağlılığı daha da artar. Hatta eşine olan bağlılığı ve sevgisi hiçbir zaman eksilmeyecek. Çocuklarından önce daima biricik partneri gelecektir. Yay burcu kadını için dürüstlük önemli olduğundan bu duyguyu çocuklarına da aşılamaya çalışacaktır. Bu çiftin çocukları da tıpkı kendileri gibi neşeli, hayat dolu, eğlenceli tipler olacak. Çocukları büyüdükçe çiftlerin evlilikleri de kırk gün kırk gece süren düğünleri andıracaktır.

Birbirlerine Karşı İletişimleri Nasıl Olur?

İletişimleri hem ilişkilerinde hem de evliliklerinde çok güçlüdür. Arada bazen her ilişkide olduğu gibi pürüzler çıkmakla beraber bunlar çok uzun süre devam etmez. Yeni bilgiye açık bireyler olduklarından öğrendikleri bilgiler hakkında eşleriyle sohbet etmek isteyecektir. Bir şeyler öğretmek onları çok mutlu eder. Gezdikleri, gördükleri yerler hakkında partnerleriyle uzun uzun konuşabilirler. Bu süre içinde zamanın nasıl geçtiğini her ikisi de anlamaz. Çünkü onlar için birlikteyken geçen zamanın pek önemi yoktur. Sohbetleri o kadar derin, eğlencelidir ki bazen gülmekten gözlerinden yaşlar gelebilir. Hatta birçok tartışmada yaşasalar hayatlarında bu tartışmalar gülüşmelerle sonlanması yüksek ihtimal. Çünkü çiftler birbirlerini anlayan, birbirlerine karşı empati kurmasını bilen partnerler ile birlikteler.

Kişisel Alan Önemli!

Her ikisi için de kişisel alan, hane içi önemlidir. Bir problem yaşasalar dahi bu problemleri kendi aralarında çözmek isterler. Olaya kimsenin dahi olmasını istemezler. Çünkü çiftimiz için olayları çözmeye dair hakeme ihtiyaç yoktur. Onlar bir şekilde problemlerini çözecektir. Olaylara birinin dahil olması ortalığı arap saçına benzetecektir. Bu yüzden çiftimiz kişisel alanlarına dikkat edip problemlerine kimseyi dahil etmemesi gerekir. Böyle olduğu sürece her ne olay olursa olsun çözüm kendiliğinden gelecektir.

Haksızlığa Tahammül Edemezler!

Deli dolu olan bu çiftin diğer bir ortak noktası ise haksızlığa tahammül edemezler. Böyle bir durumla karşılaştıkları zaman fırtına gibi ortalığı kasıp kavurur, darmaduman ederler. Genel olarak her ikisi de açık sözlü olan çift insanlardan da kendileri gibi olmalarını isterler. Yay burcu kadını haksızlıklara karşı mücadele ettiği hayatında evlendiği adamın da yanında olmasını isteyecektir. Bu durumda yay burcu kadını arkasını döndüğünde partneri de orada olacaktır. Bu konuda birbirlerinin en büyük destekçisi olacaktır.

Evliliklerinde Güvensizlik İstemezler!

Güven duygusunu evliliklerinin temeli gibi gören çift, hayatta bu duygunun yara almasını istemezler. Sadece birlikte oldukları zamanda değil, beraber olmadıkları zaman da arkalarında destekleyici, güven ile yaklaşan, yanlışa izin vermeyen bir elin dokunmasını isterler. Hani gözüm kapalı güvenirim derler ya işte bu deyimi hayatlarında en çok isteyen çiftimizdir. İnanmak ve ilişkileri boyunca güven duygusunun daim olmasını temenni ederler. Bu yüzden de evliliklerinde birbirlerine yanlış yapmamak için büyük çaba gösterirler. Çünkü onlar için güven eksikliği demek kötü bir evliliğin diğer adı demektir. Bu konuda ikisi de aynı düşünceye sahip olduklarından evlilikleri diğer burçların evliliklerinden daha başarılı sürecektir. Birbirlerine yaklaşımları hep dikkatli adımlarla olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git