Yay Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

15.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Yengeç Burcu Erkeği Uyumu

Yay burcu kadını değişken ve esnektir. Yengeç erkeğinin bu duruma katlanması ya onu çok şımartır yada çok sinir eder. Yengeç erkeği geçmişine bağlıdır fakat partneri geleceğe dönüktür. Yengeç erkeğinin sürekli geçmişte takılı kalıp dert yanması yay kadınını çıldırtacaktır ancak çok iyi dinleyicidir, karşındakini canı gönülden dinler, çözümler önerir. Yengeç erkeği kolay incinen yapıdadır bu nedenle onunla konuşurken dikkatli olmalısınız, patavatsız konuşmalar onu derinden yaralayabilir. Yengeç burçlar içinde en kuvvetli hafızaya sahiptir, ona söylenenleri hayat boyu unutmaz ayrıca onunla olan ilişkinizi asla hafife almamanız gerekir.

Yay Kadını ile Yengeç Erkeği Aşk Uyumu

Ateşin suyla imtihanı

Yay kadını ve yengeç erkeğinin ilişkisi oldukça zor olacaktır. Yürümesi için çok çaba sarf edilmesi gerekecektir. Temel de çok farklı iki burçtur. Yay ateş elementidir, neşeli, iyimser ve duygusal değildir, yengeç ise su elementidir oldukça duygusal ve son derece karamsardır. Sürekli somurtan ve depresyon hali yay kadınını bunaltacaktır. Su ve ateş burçları kesinlikle uyumlu değildir.

Şüpheci yaklaşımı çileden çıkartabilir

Beraber olan taraflar yay kadını ile yengeç erkeği ise, yengeç erkeği tüm anlayışı ve yön verici tavrıyla ilişkiyi olabildiğince uzun soluklu yapar. Yengeç, ilişkide anlayışlı ve sevecendir. Çok iyi bir partnerdir. Sadece aşırı düşkünlüğü, kuşkucu tavrı (bu karşı taraftan ötürü oluşabilir) ve kıskançlıkları sorun olabilir. Çünkü yay kadını kıskanılmaktan nefret eder. Aksine kendisine güvenildiğinin söylenmesi daha çok hoşlarına gider.

Yay kadını takdir edilmekten, ilgi görmekten hoşlanır, sahip olduğu şeyin en iyisini olmasını isteyen , havalı olma gayesi olan bir yapıdadır. Bu başlarda güçlü bir kadın görüntüsü yaratsa da, zamanla karşı taraf için şikayet nedeni olabilir. Bu da yay kadınını anlayışsız, tartışmacı ve tahammülsüz yapar. Bu nedenlerden dolayı yay burcunun bu özelliklere dikkat ederek hareket etmesi gerekir.

Tutkulu, kıskanç, sahiplenen yapısı ile her şeye katlanabilir

Onlar aşk yaşamında çoğu zaman huysuz olsa da bunun arkasında aslında tutku dolu bir aşık yatmaktadır. İnanması zor ama şefkatli bir aşıktır. Birlikte olduğu kişi onu gerçekten iyi tanıyor olması gerekir. Çünkü o, söylemek istediklerini direkt söylemez. Hareket ve davranışlarından sizin anlamlar çıkartmanızı beklerler. Ayrıca durum ne olursa olsun, karşısındaki kişiyi gerçekten seviyorsa gitmesine asla izin vermeyecektir. Aynı şekilde karşısındaki ona ne yapmış olursa olsun kolay kolay vazgeçmeyecektir. Ama bunu yapmadan önce karşısındakinin buna değip değmeyeceğinden de emin olmak ister. Bu yüzden de başka erkekleri tanıma isteğinin önüne geçemez.

Yengeç burcu hayatına bir kez girdiniz mi bilmelisiniz ki sizi birtakım zorluklar bekliyor. Öncelikle bu şefkat ve duygu dolu burç aynı davranışları sizden de görmeyi bekleyecektir. Ayrıca ailesi ve arkadaşları çok önemlidir ve her zaman böyle kalacaktır. Eğer bu konularda siz onu kısıtlamaya kalkarsanız, mutlaka tepkisini gösterecektir. Ayrıca değişimi hiç sevmez ve onu değiştirmek imkansızdır. Siz ne kadar uğraşsanız da değişime karşı direnç gösterecektir. Ayrıca bu burç gelenekçidir. Onun bu özelliklerine karşı anlayışlı olmanızı bekleyecektir sizden. Aksi takdirde mutlu bir birliktelik yaşamayabilirsiniz.

Sevgisi boyutuyla kıskançlığı artacaktır

Dönem dönem ruhsal dengesizlikler ve duygusal problemler yaşayabilir. Partnerinden de bu konularda anlayışlı olmasını bekleyecektir. Onunla birlikteyseniz siz de bu durumlar karşısında nasıl davranmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yoksa göz açıp kapayıncaya kadar yengeç burcunu kaybedebilirsiniz. Diğer burçların aksine gereksiz kısıtlamalar ve kıskançlıklar yapmaz. O sizi ne kadar seviyorsa o kadar da kıskanacaktır. Yani bir bakıma sizi ne kadar sevdiğini kıskanma boyutundan anlayabilirsiniz. Aynı şekilde sizi seviyorsa sahiplenecektir de.

Nerede nasıl davranması gerektiğini bilir güvensizliği kendine hakaret kabul eder

Yay burcu kadını fiziksel olarak bile girdiği ortamda hemen fark edilebilir. Her daim gülümser halde olan gözleri ve oldukça hacimli, dalgalı saçlarını görmezden gelmek olanaksız gibidir. Güzel olduğu kadar kültürlü olan yay kadını nerede nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir. Eğer onun yanındaysanız hiçbir konuda asla şüphe duymazsınız. Kısa bir süre gözlemlerseniz her hareketinin akılcı ve mantık çerçevesinde olduğunu anlamanız mümkün.

Genel olarak yalnız kalmayı sevse de çok iyi dosttur. Her konuya karşı duyarlıdır. Her şeye ilgi duyabilir. Olumsuzluklardan çok çabuk etkilenir ve moralsiz kalabilir. Onlar için para tam anlamıyla bir araçtır. Oldukça bonkör ve hatta savurgandır. İhtiyacı olan kimseler için harcamaktan hiç çekinmez.

Yalandan nefret eder

Yengeç burcu erkeği gözleriyle ve giyimiyle sizin ilginizi çekebilir. Özellikle giyim konusunda kendilerini özgü tarzıyla çok iddialıdır, nerede ne yapacağını çok iyi bilir. Her zaman ağır başlılığını sürdürür. Yalandan nefret eder. Yalanınızı görmüşse şayet artık onun için bitmişsinizdir diyebilirim. Duygusal olarak çok hassastırlar ve dolayısıyla kırılmaları da çok kolay olur.

İlişkiler arası saygıya çok önem verir. Hayatlarında asla vazgeçemem dedikleri yönlerindendir. Herkese saygılı olduğu gibi çevresindeki insanlarında aynı şekilde onu sevmesini ve saygı duymasını bekler. Belki de onları o yapan yönleri de budur. Çok iyi bir gözlemcidir, karşılaştığı herhangi bir durumu kolaylıkla analiz edip çözüm üretir.

Aşk eşittir sadakat

Onun için, aşk hayatını tanımlayan kelime sadakattir. Eğer karşısındakini gerçekten seviyorsa ve partnerinin de onu sevdiğinden emin ise her zaman bu aşka sadık kalacaktır. Partnerinin bundan rahatlıkla emin olabilir. Tabiri caizse başka biri ağzıyla kuş tutsa da onun dikkatini ve ilgisini çekmeyi başaramayacaktır. Çünkü onun gözü sevdiğinden başkasını görmez. Ancak bir kez aranızda tartışmalar başladı mı ve onun hiçbir şeyi doğru düzgün yapamadığını dile getirdiniz mi onu geri döndürmek çok zor olacaktır. Ama o şefkatli burç, giderken bile aynı yumuşaklığını devam ettirecektir. Sizi asla kırmadan sessizce hayatınızdan çekip gider.

Kıskançlığı özgür ruhlu kadına ters düşebilir

Yengeç erkeği evine oldukça bağlıdır işten çıkıp eve gelmişse bir daha onu çıkarmanız çok zordur. Evde televizyonun karşısında dizinizde yatsın meyvesini yesin ister. Ayrıca çok kıskançtır. Yay kadını hayatına sizi aldıktan sonra da sizinle gezip eğlenmek isteyecektir ama tabii ki yalnızlıktan asla vazgeçmeyecektir. Özgürlüğü onun için her şeyden önemli olabilir. Yengeç erkeği duygusaldır anlarını duygulu dolu dolu yaşamak ister fakat bu konuda da partneri ile ters düşeceklerdir. Dolayısıyla bu ikilinin ilişkisi çokta uzun vadeli olmayacaktır.

Yay kadının karakteristik özellikler

Yay burcu sorumsuz, aşırı iyimser, içten içe dindar, sevecen, dost canlısı, inatçı, hayalperest, uyumlu, agresif, çok çabuk yükselen, dışa dönük, kültürlü, kitap okumayı ve gezmeyi seven bir yapıya sahiptirler. Yalan söylemekten hoşlanmaz fakat durumu kurtarmaya yönelik profesyonel bir şekilde yalan söyleyebilirler. Bundan rahatsızlık duysalar da, beyaz yalan olarak adlandırırarak kendilerini rahatlatırlar.

Yay kadını insanlara karşı nazik, tebessüm eden, gülümser, duyarlı, çabuk sıkılan, hassas, eğlenceye ve gezmeye düşkün, duyarlı, dostlarını sıkılmayacakları şekilde aynı kafa yapısından seçen, kıskançlığa tahammülü olmayan, kavgayı uzatan, mükemmelliyetçi, gururlu, kibirli, ben merkezli yaşayan, tuttuğunu koparan, çekinmeden dilediğini dile dökebilen, art niyetsiz ve adil bir karaktere sahiptirler. Bu burcun yengeç ile uyumunu iyi bir şekilde görebilmek için, yengeç burcunun da aynı şekilde detaylıca araştırılması gerekmektedir.

Yengeç erkeğinin karakteristik özelliği

Yengeç burcu yapısı gereği hümanist, insancıl duyguları ağır basan, haksızlığa tahammülü olmayan, narin yapılı, duygusal , çabuk ağlayabilen, sıkılgan, zafiyetleri olan, coşkulu, neşeli, kıskanç ve detaycı bir karaktere sahiptirler. Yapı olarak balık insanına çok benzemektedir. Fakat inatları, olaylara bakış şekilleri, düşüncelerine karşı olan derin bağları onları ayrı kılmaktadır.

Bu burcun insanını iyi tanıyabilme adına, yengeç kadını ile yengeç erkeğini ayrı kategorilerde değerlendirmek gerekir. Yengeç kadını, kendine güveni olan, iyi bir anne profili oluşturan, sevecen, merhametli, duygusal, maceraya düşkün, romantik , ilişkisine fazlasıyla sadık, güvenilir, dürüst, evine ve geleneklerine derinden bağlı, sezgileri kuvvetli ve ortam içinde çekiciliği ile dikkat çeken bir yapıları vardır.

Sezgilerinin güçlü olmasının yanında ve iyi bir gözlemcidir

Ona yaklaşan kişinin niyetini sezgileri sayesinde çok iyi anlayabilir. Bu nedenle onlara yalan söyleyebilmek mümkün değildir. Ayrıca eleştiri almaktan nefret eder. Tüm yaptıklarını istediği için yaparlar ve bunun konulmasını asla istemezler. Mağrur ve masum tavırları ile dikkat çeken, ağırbaşlı, romantik, sevecen, dürüst, karşılıklı saygıya fazlasıyla değer veren, duygusal, sevdiği insana derinden bağlanan, ortam içinde saygınlığı ile tanınan, insanlara yardımcı olacak fikirler sunmaktan zevk alan, düşünceli bir yapıya sahiptirler. Kendilerine yalan söylenip kaldırılmaktan asla hoşlanmazlar. Eğer bunu fark ederler ise size hiçbir açıklama yapmadan sizden uzaklaşırlar. Kısaca kendisi ile cezalandırır.

Zeka sokan doyumsuz sohbetlere imza atarlar

Ortam içindeki uyumu ve hareketli yapısı ile dikkatleri üzerine çeken yay burcu, sevecen ve eğlenceli bir yapıya sahiptir. Yapı olarak yengeç burcuna benzediğinden anlaşmaları oldukça kolay olur. Her iki tarafın da enerjisi yüksektir. Ortam içinde birbirlerini hemen fark edebilirler. Yengeç burcunun, konuşma üslubu, zeka kokan sohbetleri ile partnerinin aklını alır. Fakat lükse olan düşkünlüğü çiftin arasında tartışmaların yaşanmasına neden olabilir.

Yay Kadını ile Yengeç Erkeği Evlilik Uyumu

Evlilikleri büyük bir sınav verecektir

Evlilik ciddi bir müessese. Evleneceğiniz insanın kim olacağı, nasıl bir karaktere sahip olması gerektiği, duruşu, hayat görüşü ve hatta kültürü dahil birçok özelliğin oldukça büyük bir önemi vardır. Taraflar yay kadını ve yengeç erkeği ise, evliliklerinde nadiren sorunlar yaşanır ve bu sorunların büyük bir çoğunluğu yay kadınının zor karakterinden meydana gelir. Sık sık söylenmesi, tartışmaları uzatıp alttan almaması, tahammülsüz olması, sinirlenince ne söylediğini bilmemesi, kırıldığı zaman kırıcı olması sorunları da beraberinde getirir.

Bu demek değildir ki yengeç erkeği kusursuzluğu ile evlilik yürütür. Onunda elbette kusurları vardır. İyi bir dinleyici olmaması, tartışmalarda sonuca ulaşmak yerine tartışmalardan kaçınması, kırgınlığı abartılı yaşaması, kendi köşesine çekilmesi, sinir bozucu bir sessizliğe bürünmesi yay kadını için sorun demektir.

Sorunlar özveri ile çözüm bulursa ilişkileri uzun yıllar sürebilir

Yay kadını tartışmaların yaşandığı vakit, sorunun da aynı vakitte çözülmesini ister. Konuyu uzatsa da karşı tarafın bunda baskın olmasını isterler. Eşlerinin güçlü olduğuna ancak bu şekilde inanırlar. Bunların dışında her alanda birbirleriyle anlaşan birer çift olurlar. Mutfakta beraber yemek yapabilen, beraber sıkılabilen, beraber gülebilen ve beraber eğlenebilen tatlı bir çift olabilirler fakat bu evlilik tamamen tarafların özenine bağlı.

Yengeç burcu kanaatkar, sevecen, hoş sohbet ve uyumlu bir karaktere sahip. Eğlenmekten zevk alan, hareketli ve ortam içindeki uyumuyla dikkat çeken yay burcu iyi birer partner olurlar. Evlerinde vakit geçirmekten hoşlanıp sade bir yaşam seven yengeç burcu, yay burcunun yaşam şekline ayak uydurmakta zorlanabilir ve bu konu biraz sorun olabilir. Fakat aşılmaz değildir. Karşılıklı saygı sağlanır ise bu ikilinin evliliği sorunsuz olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.