Yay Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
15 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.017 kez okundu.

Ateş elementinden olan yay burcu, aktif, yerinde duramayan, neşeli bir burçtur. Ayrıca hoşgörülü ve naziktir. Yardımsever, merhametli ve yufka yüreklidir ancak tabi ki sadece olumlu özellikler taşımamaktadır. Tüm bu olumlu özelliklerinin yanında, sorumsuz, ayakları yere basmayan ve aklı havada bir yapısı vardır. Bu burcun kadını çok iyimserdir. Bardağa daima dolu tarafından bakarlar. Fakat asla bir yere bağlı kalamazlar. Her zaman hareketlidir ve ilişkilerinde de yerinde duramayan bir tutum sergiler. Ayrıca aile kurma konusunda da çok zorlanırlar. Açık sözlülerdir, durdukları yerde duramazlar. Bu yüzden de yay kadınını yanınızda tutabilmek için biraz daha fazla çaba harcamanız gerekecektir.

Toprak grubuna bağlı olan başak burcu erkeği ise dikkatlidir. İnce düşüncelidir. Lafını ölçer biçer ve karşısındakini incitmeden konuşur. Doğruyu ve yanlışı çok iyi bilir. Sevdiklerine karşı asla yanlış yapmazlar ve karşısındaki kişilerden de bunu bekler. Temizliğe çok önem verirler. Ayrıntılar onlar için çok önemlidir. Bazen çok fazla alıngan olabilir. Kendisi karşısındaki insanı kırmamaya dikkat ettiği gibi, karşısındaki kişiden de aynı özeni bekler.

Bu burcun erkeği de kadını da benzer özelliklerdedir. Başak erkeği dış görünüşlerine çok önem verirler. Özellikle de saçları onlar için çok önemlidir. Karşısındaki insandan da dış görünüşüne önem versin ister. Tüm bu olumlu özelliklerin yanında olumsuz özellikleri de söyleyecek olursak, çok inatçıdır. Kendi istediği olsun ister. Bazen ise duygusal yönü çok ağır basar.

İkili arasındaki uyumu ele aldığımız zaman biraz zorlanılan ama mutlu bir ilişki görebiliriz. Aklı havadaki yay kadını ile detaylara önem veren başak erkeği ilk başlarda biraz tartışmaların yaşandığı bir ilişki yaşayabilirler fakat sonradan yay kadının neşeli hali başak erkeğinin hoşuna gidecektir. Aynı zamanda yay kadını da kendisini hiç incitmeyen başak erkeğinden hoşlanacaktır. Sonuçta farklı iki karakter birbirini dengeleyecektir ve mutlu sona ulaşılacaktır.

Başak toprak elementi, yay ise ateş elementidir. Aralarında keskin zeka çekimi olur. Karşılıklı zekalarıyla birbirlerini kolayca alt edebilirler. Başak erkeği konuşkan, politik, kararlı ve detaycıdır. Ona kayran olmamanız elde değildir. Aranızda ki en büyük problem, eğlence ve çalışmaktır. İkiniz de zıt şeylerle mutlu olursunuz. Başak erkeği çalışırken siz ise eğlenirken. Zaman içerisinde başak erkeğinin çalışması sizi bunaltır ve kaçmanıza sebep olur. Başak erkeğinin çalışma hırsından sıkılmasanız bile titizliğinden sıkılabilirsiniz. Sürekli dağınıklığı toplayan, evin içinde peşinizden gelerek, dağınıklığınızı toplaması sizi delirtir.

Yay burcu kadını olarak titiz olamazsınız. Başak erkeğinin görünüşünden beklenmese de yatakta arzulu, tutkulu oluşu size zevk verir. Başak iletişim konusunda iyi olduğu için size isteklerini rahatlıkla dile getirir. Siz ise onu sözlerinizle tahrik edebilirsiniz. Başak erkeği bu durumu çok erotik bulur. Başak erkeğini gevşemesi için aklını işten uzaklaştıracak şekilde konuşmalısınız. Bu ilişkinin şansı size bağlıdır. Başak erkeğiyle farklı elementler de olmanız ilişkinize yüzde 50 şans verir. İyimserlik ve zekanızı kullanarak uzun süreli birliktelik yaşamanız mümkün.

Yay Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Burçlar iş hayatımız, aile hayatımız ve aşk hayatımızla ilgili bizlere bilgiler sunar. Yeni tanıştığımız birinin ya da hoşlandığımız kişinin karakterini burcu sayesinde tahmin edebiliriz.

Başak burcu erkeğinin aradığı tüm özellikler Yay burcu kadınında vardır. Yay kadınına sevgisini hissettirdiği takdirde, Başak erkeğinin yaptıramayacağı şey yoktur. Başak erkeği ilgi meraklısıdır. Yay burcu kadını, Başak burcu erkeğine her zaman ilgi göstermelidir. İlgisiz kalan Başak erkeği, hemen huysuzlaşır ve durumu inada bindirir. Yay burcu kadını bu konuda dikkatli olmalıdır. Başak erkeği, Yay kadınının özgürlüğe düşkünlüğünü unutmamalıdır. Yay burcu kadını fazla kısıtlandığını hissettiğinde kaçmak ister. Başak erkeği bunun bilincinde olmalı ve Yay kadınına güvenmelidir. Çünkü Yay burcu kadını bulunduğu ortamlarda nasıl davranması gerektiğini iyi bilir.

Başak burcu kadını, kendini her zaman güvende hissetmek ister. Yay erkeği, Başak burcu kadınının bu isteğini karşılayacaktır. Yay burcu erkeği partnerine karşı son derece korumacıdır. Partnerini mutlu etmek için her şeyi yapar. Başak kadını, istediği her şeyi bu ilişkide bulacaktır. Yay burcu erkeği kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Bu yüzden Başak burcu kadını bu konuda dikkatli olmalıdır. Yay erkeğinin uzaklaşmasını istemiyorsa onu sıkmamalıdır.

Yay ve Başak Aşk Uyumu

Yaylar ateş grubunda, başaklar ise toprak grubundadır. Ateş grubu ile toprak grubu arasında oluşan aşk son derece tutkuludur. Birbirine bağlı ve tutkulu ilişkileri ile dikkat çekerler. Ancak başak burcunun eleştirel yaklaşımı ve düzen düşkünlüğü ile yay burcunun enerjik ve iyimser yaklaşımı uyumsuzluğa neden olabilir. İki taraf da ilişkileri için fedakârlık gösterir ise ilişkilerinde sorun yaşamazlar. İki burcunda meraklı ve öğrenmeye aç tavrı ilişkilerini eğlenceli hale getirir. Birlikte yeni şeyler keşfetmeyi ve öğrenmeyi en büyük zevkleri olarak görmeye başlarlar. Başak ve yay burcu ilişkisinde, ayrılsalar bile birbirlerini asla unutamazlar. Çünkü iki burç da aradıkları aşkı, tutkuyu ve heyecanı bu ilişkide bulacaklardır.

Yay ve Başak Evlilik Uyumu

Yaylar, eşini mutlu edebilmek için her şeyi yapabilir. Ancak Yay burcu, Başak burcu ile mutlu olmak istiyorsa özgür ruhundan vazgeçmelidir. Çünkü Başak insanı korumacı ve kıskanç bir kişiliğe sahiptir. Eşinin sadece onunla ilgilenmesini bekler. Aynı şekilde başak burcu da yay burcu ile mutlu olabilmek için iş aşkından vazgeçmelidir. Eşine zaman ayırmalı ve aşk hayatını ön plana çıkarmalıdır. Fedakârlık göstermedikleri takdirde evlilikleri boşanma noktasına gelebilir. Her iki burç da oldukça inatçı bir yapıya sahiptir. Bazen inatları yüzünden birbirlerini kırabilirler. İsteklerinden taviz vermek yerine inatlaşmayı seçerlerse ilişkilerinde ciddi sorunlarla karşılaşabilirler.

Eğer evlilikleri boyunca gerekli fedakarlığı gösterirlerse ömür boyu sorun yaşamazlar. Birbirlerine karşı her zaman sevgilerini korurlar. Çünkü partnerlerinde aradıkları tüm özellikleri, birbirlerinde bulurlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git