Yay Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
15 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.194 kez okundu.

Ateş elementinden olan yay burcu, aktif, yerinde duramayan, neşeli bir burçtur. Ayrıca hoşgörülü ve naziktir. Yardımsever, merhametli ve yufka yüreklidir ancak tabi ki sadece olumlu özellikler taşımamaktadır. Tüm bu olumlu özelliklerinin yanında, sorumsuz, ayakları yere basmayan ve aklı havada bir yapısı vardır. Bu burcun kadını çok iyimserdir. Bardağa daima dolu tarafından bakarlar. Fakat asla bir yere bağlı kalamazlar. Her zaman hareketlidir ve ilişkilerinde de yerinde duramayan bir tutum sergiler. Ayrıca aile kurma konusunda da çok zorlanırlar. Açık sözlülerdir, durdukları yerde duramazlar. Bu yüzden de yay kadınını yanınızda tutabilmek için biraz daha fazla çaba harcamanız gerekecektir.

Toprak grubuna bağlı olan başak burcu erkeği ise dikkatlidir. İnce düşüncelidir. Lafını ölçer biçer ve karşısındakini incitmeden konuşur. Doğruyu ve yanlışı çok iyi bilir. Sevdiklerine karşı asla yanlış yapmazlar ve karşısındaki kişilerden de bunu bekler. Temizliğe çok önem verirler. Ayrıntılar onlar için çok önemlidir. Bazen çok fazla alıngan olabilir. Kendisi karşısındaki insanı kırmamaya dikkat ettiği gibi, karşısındaki kişiden de aynı özeni bekler.

Bu burcun erkeği de kadını da benzer özelliklerdedir. Başak erkeği dış görünüşlerine çok önem verirler. Özellikle de saçları onlar için çok önemlidir. Karşısındaki insandan da dış görünüşüne önem versin ister. Tüm bu olumlu özelliklerin yanında olumsuz özellikleri de söyleyecek olursak, çok inatçıdır. Kendi istediği olsun ister. Bazen ise duygusal yönü çok ağır basar.

İkili arasındaki uyumu ele aldığımız zaman biraz zorlanılan ama mutlu bir ilişki görebiliriz. Aklı havadaki yay kadını ile detaylara önem veren başak erkeği ilk başlarda biraz tartışmaların yaşandığı bir ilişki yaşayabilirler fakat sonradan yay kadının neşeli hali başak erkeğinin hoşuna gidecektir. Aynı zamanda yay kadını da kendisini hiç incitmeyen başak erkeğinden hoşlanacaktır. Sonuçta farklı iki karakter birbirini dengeleyecektir ve mutlu sona ulaşılacaktır.

Başak toprak elementi, yay ise ateş elementidir. Aralarında keskin zeka çekimi olur. Karşılıklı zekalarıyla birbirlerini kolayca alt edebilirler. Başak erkeği konuşkan, politik, kararlı ve detaycıdır. Ona kayran olmamanız elde değildir. Aranızda ki en büyük problem, eğlence ve çalışmaktır. İkiniz de zıt şeylerle mutlu olursunuz. Başak erkeği çalışırken siz ise eğlenirken. Zaman içerisinde başak erkeğinin çalışması sizi bunaltır ve kaçmanıza sebep olur. Başak erkeğinin çalışma hırsından sıkılmasanız bile titizliğinden sıkılabilirsiniz. Sürekli dağınıklığı toplayan, evin içinde peşinizden gelerek, dağınıklığınızı toplaması sizi delirtir.

Yay burcu kadını olarak titiz olamazsınız. Başak erkeğinin görünüşünden beklenmese de yatakta arzulu, tutkulu oluşu size zevk verir. Başak iletişim konusunda iyi olduğu için size isteklerini rahatlıkla dile getirir. Siz ise onu sözlerinizle tahrik edebilirsiniz. Başak erkeği bu durumu çok erotik bulur. Başak erkeğini gevşemesi için aklını işten uzaklaştıracak şekilde konuşmalısınız. Bu ilişkinin şansı size bağlıdır. Başak erkeğiyle farklı elementler de olmanız ilişkinize yüzde 50 şans verir. İyimserlik ve zekanızı kullanarak uzun süreli birliktelik yaşamanız mümkün.

Yay Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Burçlar iş hayatımız, aile hayatımız ve aşk hayatımızla ilgili bizlere bilgiler sunar. Yeni tanıştığımız birinin ya da hoşlandığımız kişinin karakterini burcu sayesinde tahmin edebiliriz.

Başak burcu erkeğinin aradığı tüm özellikler Yay burcu kadınında vardır. Yay kadınına sevgisini hissettirdiği takdirde, Başak erkeğinin yaptıramayacağı şey yoktur. Başak erkeği ilgi meraklısıdır. Yay burcu kadını, Başak burcu erkeğine her zaman ilgi göstermelidir. İlgisiz kalan Başak erkeği, hemen huysuzlaşır ve durumu inada bindirir. Yay burcu kadını bu konuda dikkatli olmalıdır. Başak erkeği, Yay kadınının özgürlüğe düşkünlüğünü unutmamalıdır. Yay burcu kadını fazla kısıtlandığını hissettiğinde kaçmak ister. Başak erkeği bunun bilincinde olmalı ve Yay kadınına güvenmelidir. Çünkü Yay burcu kadını bulunduğu ortamlarda nasıl davranması gerektiğini iyi bilir.

Başak burcu kadını, kendini her zaman güvende hissetmek ister. Yay erkeği, Başak burcu kadınının bu isteğini karşılayacaktır. Yay burcu erkeği partnerine karşı son derece korumacıdır. Partnerini mutlu etmek için her şeyi yapar. Başak kadını, istediği her şeyi bu ilişkide bulacaktır. Yay burcu erkeği kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Bu yüzden Başak burcu kadını bu konuda dikkatli olmalıdır. Yay erkeğinin uzaklaşmasını istemiyorsa onu sıkmamalıdır.

Yay ve Başak Aşk Uyumu

Yaylar ateş grubunda, başaklar ise toprak grubundadır. Ateş grubu ile toprak grubu arasında oluşan aşk son derece tutkuludur. Birbirine bağlı ve tutkulu ilişkileri ile dikkat çekerler. Ancak başak burcunun eleştirel yaklaşımı ve düzen düşkünlüğü ile yay burcunun enerjik ve iyimser yaklaşımı uyumsuzluğa neden olabilir. İki taraf da ilişkileri için fedakârlık gösterir ise ilişkilerinde sorun yaşamazlar. İki burcunda meraklı ve öğrenmeye aç tavrı ilişkilerini eğlenceli hale getirir. Birlikte yeni şeyler keşfetmeyi ve öğrenmeyi en büyük zevkleri olarak görmeye başlarlar. Başak ve yay burcu ilişkisinde, ayrılsalar bile birbirlerini asla unutamazlar. Çünkü iki burç da aradıkları aşkı, tutkuyu ve heyecanı bu ilişkide bulacaklardır.

Yay ve Başak Evlilik Uyumu

Burç uyumları evlilik konusunda oldukça fazla önem taşır. Burca inanmayan kişiler dahi evleneceği kişinin burcuna ve özelliklerine bir kez olsa bakar. Çünkü burçlar arasındaki benzerlikler ve farklılıklar evliliğin nasıl ilerleyeceğini, mutlu olup olmayacaklarını ve evliliklerinin ne kadar süreceğini gösterebilir. Her burç birbirinden farklı özelliklere sahip olabileceği gibi kişilik bakımından benzer özelliklerde yakalanabilir. Evlilikte uyum çok önemlidir. Uyum yoksa anlaşmazlıklar yaşanabilir, kavgalar çıkabilir. Bazen uyumsuz çiftler anlaşıp evlilik sürdürebilirler ancak bu çok fazla görülen bir durum değildir. Bazen de farklı özellikler uyum yakalamayı sağlar. İlla benzer özellikler taşımanın gerekli olmadığını ortaya çıkartır. Bu duruma örnek yay kadını ve başak erkeğinde verilebilir. Genelde özelliklerine bakıldığı zaman anlaşamayacakları düşünülür çünkü oldukça zıt özelliklere sahiplerdir. Ancak bu zıtlıklardan nasıl bir mutlu evlilik ortağı çıktığı da yine bu ikili tarafından ispat edilir. Evlilikte ilk başta sıkıntı yaşayabilirler ancak zamanla, birbirlerini tanıdıkça ve sevdikçe bu sıkıntılar ortadan kalkacaktır. Daha mutlu bir evlilik sürmeye başlarlar. Eğer evliliğin ilk zamanlarında ayrılmazlarsa daha sonra ayrılmazlar. Çünkü bu ikili aşka ve bağlılığa çok değer verir. Ancak uyum konusunda çok başarılı olduklarını söyleyemeyiz.

Yay kadını ateş elementine, başak erkeği de toprak elementine mensuptur. Burçların elementleri farklı olursa uyum oranları azalır. Bu ikilinin farklı kişisel özelliklere sahip olmasının nedeni de budur. Yay kadını ne kadar neşeli, yerinde duramayan ve pozitif biriyse başak erkeği tam tersi ciddi, soğukkanlı, şaka kaldıramayan ve dikkatli biridir. Evlilikte bu durum başka adaptasyon sorunu yaratabilir. Kişisel yönlerini daha fazla kavradıkları zaman birbirlerine alışabilirler ve evlilik uyumunu yakalayabilirler. Bunun için sabır ve gerçek aşk gereklidir. Bu ikisi varsa mutlu evlilikte vardır.

Eğlence anlayışları farklıdır

Yay kadını her zaman daha eğlenceli ve neşelidir. Ayakları yere basmayan yapısı onu oldukça hareketli biri yapmaktadır. Dur durak bilmez, yorulmaz ve sıkılmaz. Hayatı doyasıya yaşayan bir yapısı vardır. Eğlenceyi çok sever ve bundan asla sıkılmaz. Ancak başak erkeği böyle değildir. O daha çok ciddi ve sakin bir yapıya sahiptir. Eğlence anlayışı yay kadınına göre çok farklıdır. Sevdiği kişilerle dolu bir ortamda sakin müzik eşliğinde sohbet etmek ister. Kafası ancak bu kadarını kaldırır. Fazla kalabalık ve gürültülü ortamlar kesinlikle başak erkeğine göre değildir. Yay kadını ise eğlence denince gürültülü ve kalabalık ortamları aklına getirir. Bu durum, bu ikilinin evlilikte beraber eğlenmesine mani olabilir. Özellikle ilk aylar kimin istediği seçilecek tam bir muamma olacaktır. Eğer çiftler birinde alınganlık varsa daha zor bir hal alabilir. Zaman içinde buna alışıp birbirlerinin sevdiği eğlence anlayışlarına alışabilirler.

Anlayışlıdır

Evlilikte anlaşılmak, yaşanan sorunları yada farklı düşünceleri, istekleri anlayışla karşılamak çok önemlidir. Bu olgun davranış çiftler arasında kavga çıkmasını engeller ve daha uyumlu olmalarını sağlar. Bu olgun davranışı herkes beceremez ve anlaşmazlıklar noktada başlar. Çünkü anlayışlı olmak empati kurabilmek anlamına gelir ve çiftler kendilerini birbirlerinin yerine koyamazsa, ne hissettiklerini anlayamazlar bu da birbirlerine yardım etmelerini zorlaştırır. Bu ikili için bunu söyleyemeyiz, bu ikili hem birbirlerine hem de diğer insanlara karşı oldukça anlayışlı davranışlar sergilerler. Bu anlayışlı tavırları ilişkilerini güzel bir şekilde devam ettirmelerini sağlar. İkisi de farklı özelliklere sahip olsalar da birbirlerinin düşüncelerine ve isteklerine saygı duyarlar. Sevdikleri yada sevmedikleri şeyleri değiştirmeye çalışmazlar. Bu sayede farklılıklar arasından uyumu yakalayabilirler. Hatta evliliklerinde biraz zaman geçtikten sonra birbirlerinin sevdiği şeyleri sevmeye başlayıp, alışabilirler. Bu ikili oldukça anlayışlı iki burçtur.

Düşüncelidir

Düşünceli olmak demek sadece iyi anında yanında olmak değildir, en kötü anında bile yardımına koşmaktır ve bu ikili için bu özelliğin var olduğunu söyleyebiliriz. Yay kadını da başak erkeği de oldukça düşünceli insanlardır. Duyarlı yapıları sayesinde diğer insanlara, hayvanlara ve doğaya karşı oldukça saygılı tavırlar sergilerler. Bu durum evliliklerinde de geçerlidir. Düşünceli yapıları sayesinde farklı özellikleri arasında uyum yakalarlar. Başak erkeği çok romantik olmasa da eşine düşünceli jestler yapabilir ve yay kadını böyle ufak şeylere bayılacaktır. Abartıyı sevmeyen yay kadını, partnerinin bu minimalist yönüne aşık olabilir. Yay kadını zaten eşini mutlu etmek çok farklı şeyler deneyebilir. Düşünceli yapıları ise başak erkeğinde daha çok olur. Çünkü her şeyi aşırı inceleyen, detaylara fazla önem veren bir yapıya sahiptir.Eşinin moralini bozan bir şey varsa anında anlar ve ona göre hareket etmeye başlar. Onu mutlu etmeye çalışır ama bundan önce sorunu öğrenmeye bakar ve sorunun üzerine gider. Düşünceli yapısını daha çok sorunları çözerek gösterir. Yay kadını, partneri ile beraberken kendini hep güvende hissedebilir. Hastayken başak erkeği onu iyileştirmek için elinden geleni yapacaktır, tüm işlerini bir kenara itecektir ve etrafında pervane olacaktır. Bu durum yay kadınını çok mutlu edecektir.

İlk başlarda sorunlar çıkabilir

Bu ikilinin ilk ayları sıkıntılı geçebilir. Çünkü farklılıklar evlilik olunca daha çok gün yüzüne çıkar, sevgililik döneminde bilinmeyen yönler ortaya çıkar ve zorluk yaşanır. Bu süreçte ikili birbirini gerçekten seviyorsa sabırla alışmayı bekler ve birbirini daha iyi tanımaya çalışır. Farklılıklardan benzerlikler bulmaya çalışır. Eğer başarılı olurlarsa çok mutlu bir evlilik onları bekler. Eğer ilk aylarda yaşanan sıkıntılar çözülmezse, evlilik yürümeyebilir.

Duygusal bir uyum yakalayabilirler

Başak erkeği oldukça ciddi bir yapıya sahiptir. Genelde çoğu duruma ciddi bir şekilde yaklaşır ve eğlenmeyi çok beceremezler ancak yay kadını öyle değildir. Aşırı eğlenceli ve neşeli bir yapıya sahiptir. Genelde onu somurturken görmek çok zordur. Yüzü hep güler çünkü oldukça pozitif bir yapıya sahiptir. Evin neşesi yay kadını olacaktır. Başak erkeği çok bunaldığı ve karamsarlığa yakalandığı zaman yay kadını hemen modunu yükseltebilir. Onu motive edecek şeyler mutlaka bulur ve pozitif düşünmesini sağlar. Böylece ön yargılarını ve negatif enerjisini kırar. Birinin pozitif birini de karamsar ve kaygılı olması onları birbirlerine daha çok yakınlaştırır çünkü yay kadını başak erkeğinin kaygılarını güzel diliyle yok eder ve ona yardım eder. Başak erkeği sıkıntıya düştüğü zaman ve kötü hissedince hemen kendini eşinin güzel dilinde bulabilir. Bu durum evlilikte güzel bir uyum yakalamalarını sağlar. Duygusal anlamda birbirlerini çok güzel desteklerler. Başak erkeği de oldukça gerçekçi bir yapıya sahiptir. Olayların en kötü yanını düşündüğü için olabilecekleri önceden kestirebilir. Yay kadını aklı bir karış havada bir yapıya sahiptir ve genelde olayların kötü yanını aklına getirmez. Bu yüzden bir sorunla karşılaştığı zaman ne yağacağını bilemeyebilir. Başak erkeği ona öğüt verip yol gösterir, eğer yanlış yoldaysa doğru yolu bulması için yardımcı olur. Böylece kendi kişisel özellikleri sayesinde sevdiklerine duygusal anlamda destek çıkabilirler ve yardımda bulunabilirler.

Eğlence ve çalışmak sıkıntı olabilir

Yay kadını oldukça eğlenceye düşkün bir yapıya sahiptir. Çoğu zaman sorumluluklarını ve görevlerini görmezden gelir ve eğlenmek, gezmek ister. Bu durum başak erkeğini çileden çıkartabilir. Çünkü kendisi tam bir görev meraklısıdır. Sorumluluklar yerine gelmeden eğlenilmesi onu çok sinirlendirir. Evin görev dağıtıcısı kesinlikle başak erkeği olacaktır. Görevleri tek tek ayarlar ve eşine belli görevler verir. Yay kadını bu görevleri yerine getirmede özellikle ilk aylar çok zorlanabilir çünkü buna alışık değildir. Gezmek, eğlenmek tam ona göredir. Sorumsuz ve ayaklara yere basmayan yanı başak erkeğini çıldırtır. Yay kadını da partnerinin bu kadar çok çalışmasına sinir olabilir. Başak erkeği için tam bir işkolik diyebiliriz. Sorumluluk sahibi biridir ancak bazen bunu abartabilir ve kafasını işlerinden bir dakika dahi olsa kaldırmayabilir. Yay kadını gezmek, beraber vakit geçirmek isterken başak erkeği sadece çalışmak isteyebilir ve evliliklerinde uyumsuzluk yaşanabilir. Başak erkeğinin bu sıkıcı hali yay kadınını bunaltabilir ve evden kaçmak isteyebilir. Böyle bir durumda kendi başına bile çıkabilir. Başak erkeği çok hırslıdır bazen hırsından başka bir şey göremez ve yay kadını ilgisizlikle suçlayabilir.

Kendilerini mutlu eden şeyler farklıdır

Evlilikte eşleri mutlu eden şeylerin farklı olması sorunlara neden olabilir çünkü bu durum farklı şeylerden hoşlandıklarını gösterir ve beraber bir etkinlik yapmakta zorlanabilirler. Biri mutlu iken diğeri zorla yapıyor olabilir. Bu ikili içinde aynı şey geçerlidir. Yay kadını eğlenirken ve gezerken çok mutludur ancak başak erkeği çalışırken, evde sıcak sıcak otururken mutludur. Yay kadını kalabalık ortamlardan hoşlanırken başak erkeği kalabalık ortamlardan nefret eder ve asla giremez. Bu farklılıklar anlaşmazlıklara neden olabilir. Başak erkeği için iş hayatı çok önemlidir, başarılı olmak için çok emek harcar ve çoğu zaman aşkı bir kenara bırakabilir. Yay kadını bu durumdan çok rahatsız olur. Hareketli yapısı başak erkeğini bunaltırken başak erkeğinin sıkıcı yapısı partnerini bunaltır ve uyumsuzluk ortaya çıkabilir. Evlilikte zaman geçtikçe sevdikleri şeyler birbirine benzemeye başlar ve uyumsuzluklar ortadan kalkabilir. Yay kadını yerinde duramayan bir yapıya sahiptir, eşi ise onu yanında tutmak için çok çaba sarf etmelidir.

Yay kadınları aile kurma konusunda zorlanır

Yay kadınları oldukça eğlenceli, dışa dönük, gezmeyi seven ve yerinde duramayan insanlardır. Bu da sorumluluk almalarını ve birine bağlı bir hayat sürmelerini zorlaştırır, hatta bu fikir onları korkutur. Her kadın gibi anne hayali kurmak yerine dünya turu yapma hayalleri kurarlar. Bu yay burçlarının doğasında olan bir özelliktir. Birini çok sevseler dahi onunla ciddi düşünmeye yanaşmazlar. Bu karşısındaki kişinin kalbini kırabileceği için bu konu hakkında hep ikilim de kalırlar ancak ev geçindirmek, yemek yapmak ve çocuk bakmak onlara göre değildir. Maceraperest yanları buna izin vermez. Ancak başak erkekleri böyle değildir. Onlar çok çabuk olgunlaşırlar ve hayatlarını belli bir dönemden sonra planlamaya başlarlar. O plan doğrultusunda hareket ederler. Her şeyi önceden ayarlarlar. İşlerini kurup, yuva kurmak isterler. Bu düzen ve detaycı tavırları onları çok iyi, sorumluluklarını bilen bir eş ve baba yapar. Ancak dışarıdan sıkıcı görünebilir. Eğer hazırsa ve yaşının geldiğine inanıyorsa, beraber olduğu kişiyle evlenmek isteyebilir, evlilikten korkmaz çünkü düzenli bir ev hayatı onun en çok sevdiği şeydir. Eşi ve çocuklarıyla mutlu, huzurlu bir hayat sürmek onun hayalidir. Başak erkeği, partnerini evliliğe ikna ederken zorluk çekebilir.

Başak erkeği çok titizdir

Tüm burçlar arasında en titiz olan burç hiç şüphesiz başak burcudur. Her anlamda aşırı titiz ve düzenlidir. Yaşadığı ve çalıştığı yerin temiz, derli toplu olmasını ister. Eğer dağınık bir yerse kesinlikle oturamaz ve çalışamaz. Dağıtan kişiye çok kızar ve dayanamayıp kendi toplar. Bu konuda da yay kadınıyla anlaşmazlık yaşayabilir. Çünkü yay kadını biraz vurdumduymazdır. Bazen dağınıklığı tutabilir ve bu durum başak erkeğini çileden çıkartabilir. Başak erkeği evinin her zaman düzenli ve temiz  olmasını bekler. Eğer istediği şeyi bulamazsa temizliğe kendi girişir. Yay kadını temizlik yaparken mutlaka işine karışacaktır, kendi istediği gibi olmasını isteyecektir ve gerçekten temiz olduğuna inanmayıp kendisi de el atacaktır. Bu durum tartışmalara neden olabilir. Evlilikte eşinin yardım etmesi çok güzel bir şey olsa da her şeye karışmak sıkıntıya yol açabilir. Başak erkeği ayrıca düzen tutkunudur. Her şeyin yerli yerinde ve simetrik olmasını ister. Yay kadınının fazla rahat tavırlarını onu çileden çıkartacaktır. Detaycı olduğu için temizlik konusunda en ince detaya kadar inceler.

Sadıktır

Evliliklerinin yıllar boyunca devam etmesinde sadık olmaları faktörü çok önemlidir. İkisi de yalandan ve arkadan iş çevirmekten hiç hoşlanmaz. Birbirlerine asla yalan söylemezler ve habersiz iş yapmazlar. Çok farklı şeylerden hoşlanıyor olsalar dahi birbirlerine haber vermeden o şeyi yapmazlar. Bu sadık yönleri onları birbirlerine daha çok bağlar ve evliliklerini yıllar boyunca ayakta tutar. Başak erkeği zaten oldukça açık sözlü bir insandır, aklındaki hemen söyleyebilir. Ama bunu kırmadan yapmayı da başarır. Kendisi oldukça kırılgan olduğu için karşındaki kişiye karşı temkinli davranır. Bu ne kadar düşünceli bir burç olduğunu göstermektedir. İkisi de sevdikleri kişilere asla yanlış yapmazlar ve karşılıklı beklerler. O yüzden iki tarafta birbirine çok güvenebilir. Güven olan bir ilişkide çok fazla sıkıntı yaşanmaz. Her ne kadar farklı özellikler olsa da bu ikili birbirine güvendiği sürece evlilikleri devam edecektir.

Bakımlıdır

Bakım iki burç içinde çok önemlidir. Özellikle başak erkeği en bakımlı ve titiz burçların başındadır. Çevresinin temiz olması dışında kendi temizliğine de çok önem verir ve dikkat eder. Bakımını yapmadan dışarı adımını atmaz. Mutlaka temiz kokmalıdır, saçı yapılı olmalıdır, kıyafetleri ütülü olmalıdır. Özellikle saçları onlar için çok önemlidir. Aynı şeyleri karşısındaki kişiden de bekler. Bakımsız biriyle beraber olmak istemez. Kendi gibi güzel kokan, temiz ve üstü başı iyi biriyle olmak ister. Bu konuda yay kadınıyla güzel bir uyum yakalayabilir çünkü yay kadını da oldukça bakımlı bir kişiliğe sahiptir. Tıpkı başak erkeği gibi temizliğine, giyim kuşamına ve saçına önem verir. Bu ikiliyi evlerinde maske yaparken görebilirsiniz. Beraber çok  şık ve uyumlu giyinerek herkesi kendilerine hayran bırakabilirler.

Evleri

Bu ikilinin evleri hakları söylenilecek en doğru şey kesinlikle temiz ve düzenli olacağıdır çünkü içinde başak erkeği vardır. Başak erkeği asla pis ve dağınık bir ortamda yaşayamaz, eşi dağınık olsa ve evi toplamıyor olsa dahi kendi toplar ve yine temiz bir evde yaşar. Bu yüzden oldukça temiz bir eve sahip olduklarını diyebiliriz. Yay kadını daha rahat ve çekimserdir. Evin temizliğinden eşinin sorumlu olduğunu düşünüp kendini tamamen çekebilir ada eşine yardım etmek için el atabilir. Ev dekorasyonu ile daha çok ilgilenir. Gezip gördüğü yerlerden topladığı şeyleri evin her yerine koyar ve renkli, farklı süs eşyalarıyla dolu bir ev yapar. Başar erkeği fazla kalabalık evden hoşlanmaz, sadelik ve rahatlıktan yanadır. Evde kullanılmayan eşyaları atabilir. Yay kadını ise gereksiz ne varsa güzel ve anlamlı deyip eve doldurabilir ve sık sık değişiklik yapmak ister. Canı sıkıldığı zaman eşyaların yerini veya direk eşyaları değiştirebilir. Başak erkeği ise bir kere sevdiği ve sahiplendiği eşyalarından bozulana kadar kopmak istemez. Bu ikili, evlilikleri boyunca ev düzeniyle alakalı sıkıntılar yalayabilir.

Çocuk

Çocuk konusunda çekimser taraf çok bellidir, yay kadını. Çocukları çok seviyor olsa da iş bakmaya gelince korkabilir ve yapamayacağını düşünebilir. Tıpkı evlilik sürecinde yaşadıklarını birde çocuk sahibi olmak konusunda yaşayabilir. Birinin ona bu konuda yardım etmesi, destek olması gerekir aksi halde çocuk sahibi olmak fikrini aklına getirmeyebilir. Bu kişide hiç şüphesiz başak erkeği olacaktır. Başak erkeği de çocukları çok sever, bakmasını da çok sever. Tam bir baba rolündedir. Çocuklarını korur, hep yanlarında olmaya çalışır, ne yaparlarsa yapsınlar haberlerinin olmasını ister ve katı kurallar koyar. Kural koyma konusunda başak erkeği oldukça iyidir. Çocuklarını katı kurallar eşliğinde büyütmek ve kendine, ailelerine, evine bağlı olmalarını ister. Yay kadını ise daha rahat bir anne olacaktır. Çocuklarını fazla sıkmayacaktır hatta rahat bırakacaktır. Kendi hallerinde, düşe kalka büyümelerini, doğru ve yanlışı kendilerinin ayırmalarını isteyecektir. Bu konuda başak erkeği ile anlaşmazlık yaşayabilir. Çocuklarının eğitiminden, özel hayatına pek çok konuda fikir ayrılığına düşebilirler ve bu noktada çocuk arada kalabilir. Yay kadını çocuğu ile gezmek isterken başak erkeği onun evde kalıp ders çalışmasını isteyebilir. Çocukların arada kalmaması için mutlaka ebeveynlerin önceden bu konu hakkında konuşması ve fikir birliği yapmaları gerekir.

İlgi beklerler

Evlilikte en çok ilgi bekleyen tarafın kadın olması düşünülür ki çoğunlukla böyledir. Ancak bu ikilide işler değişebilir,erkek daha fazla ilgi bekleyebilir. Başak erkeği tam bir ilgi meraklısıdır. Her ne kadar işinde gücünde olmak ve bası zamanlar rahatsız edilmemek istese de bu ilgisizlikten hoşlandığı anlamına gelmez. Aksine partnerinden çok fazla ilgi bekler. Dışarıdan görünen sertliğinin altında bir kedi yatmaktadır. Sevdiği kişinin ona durmadan nasıl olduğunu sormasını bekler. Özellikle kötü hissettiği zamanlarda koca adam küçük bir çocuğa dönüşebilir. Yay kadını ise böyle şeylere fazla gelemez aksine fazla sıkıldığını ve bunaltıldığını düşünürse kaçabilir. Özgür ruhlu olduğu için kısıtlamalara kesinlikle gelemez. Başak erkeği sıkılmak ister. Çoğu zaman duygusal ve kırılgan tavırlar sergileyebilir. Bu noktada devreye yay kadınının iyi huylu ve hoşgörülü kalbi girer. Yay kadını karşısındaki kişinin mutsuz ve duygusal görümüne kesinlikle katlanamaz, hemen modunu yükseltmek için bir eyler yapmaya çalışır, iyi olacağını ve üzülmemesi gerektiğini anlatır, aklına güzel şeyler getirmeye çalışır. Böylece başak erkeğiyle beraber çok güzel bir denge kurar. Bu denge evlilikte uyumu yakalamalarına yardımcı olur.

Sosyallik

Bu ikili sosyallik konusunda sıkıntı yaşayabilir. Çünkü eğlence anlayışları çok farklıdır. Bu yüzden bekarken takıldıkları ortamlar, arkadaş çevreleri çok farklı olabilir. Yay kadını daha cıvıl cıvıldır ve kalabalık bir arkadaş ortamına sahiptir. Ancak başak erkeği öyle değildir. Çok güvendiği ve sevdiği birkaç arkadaşı vardır.  Güven duymadığı kimseyle arkadaşlık etmek istemez çünkü oldukça temkinli ve bir o kadar da şüpheci bir insandır. Genelde kendine benzeyen kişiler ile arkadaşlık kurmaya çalışır. Yay kadını ondan farklıdır ancak işin içine aşk girerse farklılığı görmezden gelir ve onu elde etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır. Sosyal ortamlarının farklı olması bazı noktalarda kötüdür. Çünkü beraber aynı etkinliklere katılmakta ve aynı arkadaş ortamlarında takılmakta zorluk çekebilirler. Bu sorunu zamanla, evlilikleri iyice rayına oturunca düzelebilir. Ancak ondan öncesinde beraber, eş olarak sosyalleşme konusunda sıkıntı yaşayabilirler.

Fikir alma

Evlilikte çiftlerin birbirine destek olması çok önemlidir.  Destek alma her konuda olabilir. Özellikle fikir alışverişinde bulunmak her iki kişi içinde çok faydalı olabilir. İkili farklı özelliklere ve düşüncelere sahip oldukları için çok fazla fikir ayrılığı yaşayabilirler, genelde bir konu hakkında fikirleri farklı olabilir. Bu durum aralarında bilgilendirici münakaşalar çıkmasına neden olabilir. Özellikle başak erkeği konuşkan, politik ve kararlı bir yapıya sahiptir. Hemen hemen her konu hakkında fikre sahip olabilir çünkü öğrenmeye ve araştırmaya açık bir yapısı vardır. Merak ettiği her şeyi kolay bir şekilde öğrenebilir ve bunu başkalarına anlatmak için can atabilir. Bu kişi ilk başta eşi olacaktır. Öğrendiği yada yorumlamak istediği her şeyi eşiyle paylaşabilir. Yay kadını farklı düşünüyorsa münazaradaymış gibi hissedip işi ciddiye alabilir. Bu sayede ikili farklı şeyler öğrenip, birbirlerinin ufkunu açabilir. Farklılıklardan uyum yakalamayı burada da yakalayabilirler.

Ortak hobiler edinebilirler

Bu ikilinin evliliğini ayakta tutan şeylerden biride ortak hobi edinebilir olmalarıdır. İkisi de yeniliklere açık bir yapıya sahiptir. Yani birbirlerinin sevdiği şeyleri gözlemleyip, öğrenmek isteyebilirler ve eğer hoşlarına giderse kendileri de yapmak isteyebilir. Farklılıklara açıklardır. Başak erkeği her ne kadar sıkıcı ve işkolik görünse de gezmeyi, sinema ve tiyatroya gitmeyi, müzik dinlemeyi sever. Bunları yay kadınları da sever. Ortada buluşabilecekleri bir hobi bulabilirler ve beraber gidecekleri bir etkinlikleri olabilir. Yalnız yay kadını bulunduğu ortamda sıkılmak istemez, başak erkeğinin sakin olmasını, sıkılsa da belli etmemesini ve kıskanç tavırlar sergilememesini bekler. Başak erkeği de bunu fark edecektir ve elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Beraber vakit geçirmek evlilikleri için çok iyi bir değerlendirme olacaktır.

Değişim

Değişimden kasıt evlenince çiftlerin birbirlerine ayak uydurmak için değişmesidir. Bu kimi zaman doğrudur kimi zaman değildir. Başak ve yay burçları evliliğinde bunun sıkıntısı yaşanabilir. Başak erkeği karşısındaki kişiyi değiştirmek isteyebilir, kendine benzemesini ve onun özelliklerini taşımasını isteyebilir, kendi istedikleri olsun ve ondan habersiz bir şey olmasın ister. Bu istekler yay kadınının hiç istemeyeceği şeylerdir. Yay kadını anlayış ister. İkili oldukça anlayışlıdır ancak bazen başak erkeği yay kadınını değiştirmeye çalışabilir. Bu onun doğasında vardır. Yay kadını ise bu durumdan hiç hoşlanmaz. Birisi için, onu çık sevse sahi değişmek ona göre değildir. O karşısındaki kişinin onu her haliyle sevmesini ister ve bekler. Eğer başak erkeğinin onu değiştirmeye çalıştığını anlarsa evliliği çıkmaz bir yola sürükleyebilir. Başak erkeği çok eleştirel bir insandır. Biri aklındaki fikirlerini direk söyleyebilir. Eğer hoşlanmadığı bir şeyse eleştirerek değişmesini isteyebilir. Ancak yay kadını buna müsaade etmek istemez ve ortaya ciddi bir uyumsuzluk çıkabilir. Bu ikili arasında en çok çıkacak kavga sebebi bu olabilir.

Huzurlu bir evlilik

Huzurlu bir evlilik yaşamak kesinlikle ikisinin elleri arasındadır. Çünkü yaptıkları her yanlış huzurlarını kaçırabilir ve uyumlarını bozabilir. Her evli çiftte olduğu gibi çiftimizin evliliğinde de huzur en çok istenen şeylerden biri olacaktır. Eğer huzursuz ve mutsuz hissediyorlarsa evliliği bitirme kararı alabilirler. Huzurlu olmaları ise sabırlarına ve anlatışlarına göre değişir. Farklı özelliklere sahip olmak ve buradan bir uyum yakalamaya çalışmak her zaman daha zordur ve çiftleri yorabilir. Eğer gerçek aşk ve güven varsa başka bir şeye gerek kalmaz, tüm engeller yıkılır ve bir şekilde uyum yakalanır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git