Kova Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

16.02.2016
Kova Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Kova kadını dürüst ve açık sözlüdür, yalan söylemeyi beceremez. Cesurdur, bu özelliği sayesinde de düşüncelerini ifade etmekten çekinmez. Sert ve ciddi görüntüsüne rağmen oldukça alçak gönüllü ve uçarıdır. Erkeği ise dürüst, açık sözlü, arkadaş canlısı olması yanı sıra oldukça da merttir, sözlerinin arkasında her zaman durmayı bilir.

Kova erkeği en az partneri kadar özgürlükçü ve bağımsızlığına düşkündür. Partnerini her zaman kendi yerine koyar, hayatını yaşamasına izin verir bu sayede ilişkilerinde emir vermek yada ilgi alanlarını kısıtlamak gibi durumlar oluşmaz. Bu da en büyük çekincelerinden biri olan, ilişkilerdeki kısıtlanma sorununu çözecektir. Kova burcu kadını partnerinin kendisine yeni vizyonlar, fikirler katmasını ister.

Kova Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

Hem mantıksal, hem güçlü hem de birbirleriyle düşünce olarak benzer olan iki kişinin birlikteliğidir

Bu yüzden ilişkileri oldukça eğlenceli geçecektir. Duygu ve düşüncelerinde ortak özellikler fazlaysa gayet uyumlu ve dengeli bir şekilde ilerleyecektir. Ancak partnerlerden birisinin bile aklında kötü bir düşünce var ise ilişki yürümeyecek ve araya inatçılıklar girecektir. Aynı zamanda ilişki içerisinde problemleri ortaya çıkacak ve çözülemez hale gelecektir.

İki kova burcunun birlikteliği sonuna kadar inatçılıkla geçecektir

Kova burçları genel anlamda oldukça inatçı burçlar olduğundan, bu ikilinin ilişkilerinde bir problem oluştuğunda mutlaka bir tarafın alttan alması ve fedakarlık yapması gerekmektedir. Bu yüzden bu ilişkide her iki tarafın da oldukça tedbirli olması gerekir. Çünkü bilindiği gibi  inatları yüzünden ilişkilerinde en gereksiz konudan bile tartışma yaratabilirler. Bu nedenle her iki tarafında bu konuya dikkat etmesi gerekiyor.

Kova burcu normal hayatta inatçı, ego sahibi ve her zaman dediğim dedik bir burçtur. Bu yüzden çevresindeki insanlara zor zamanlar yaşatabilir. Onu inadından vazgeçirmek oldukça zor olacaktır. Aynı zamanda eleştirilmeyi çok sevmeyen bu insanlar, herhangi bir konuda kendilerini sonuna kadar savunabilirler. İnatçı ve lider ruhlu sebebiyle partnerine zaman zaman da olsa kötü anlar yaşatabilir ve ilişkiyi ayrılığa sürükleyebilir. Bu nedenle her zaman düşünceli olmalıdır. Yani ilişkiyi uzun süreli devam ettirmek için mutlaka ikisinden birisinin inatçı kişiliğini bir kenara atıp ilişkisini dengede tutmalıdır. Aksi takdirde kısa süreli ayrılıklar yaşanabilir.

Sosyalleşme ve yenilikçilik, bu burcun her iki cinsi için de oldukça önemlidir

Bu konuda da birbirlerini rahatlıkla tamamlayabilirler. Değişimi sevmeleri ile yeni hayaller kurma, gerçekleştirme yönünde birbirlerini teşvik edebilirler. Kova burcu erkeğinin baskıcı olmayan tarafı sizi yanıltmasın, kıskançlık onda da oldukça fazladır lakin bu özelliğini sadece sevdiği kadına hissettirir.

Oldukça sadık bir çift olurlar

Sevdiği kadınının dışında kıskançlık duygusu sergilemez. Kadını da zaten bir kez bağlandıktan sonra erkeğine sadık kalacaktır. Astrolojinin dahi çocukları olarak bilinen kova burçlarının kadını ve erkeği ideal çift örnekleri için başı çekmektedir. Birbirlerinin aynası olan bu burç çiftinin oldukça şanslı ve hayat yolu için uyumlu olduğu görülüyor. Naçizane önerimiz kendi burcunuzdan kişilere daha çok şans vermeniz. Pişman olmayacaksınız.

Birbirlerini alttan almaları gerekir

Bu ilişkide hiç sarmadığınız bir zamanda belirli bir konuda aniden tartışma çıkabilir. Bu büyük kavgalar sebebiyle ilişki çok fazla yaralar alabilir ve geri dönülmez hale gelebilir. Tabii ki bu çiftin birbirlerini anlayarak problemleri alttan almaları ile beraber bütün sorunlar kaybolabilir. Kova burcunun astroloji dünyasında en iyi anlaşacağı burç yine kendi burcu olan kovadır. Bu ikilinin birlikteliği ya olur yada olmaz. Ancak şundan emin olabilirsiniz ki, özgürlüğüne düşkün, gezmeyi seven ve birbirlerini anlayabilecek iki insanın birlikteliği olacaktır.

Her iki kişinin de aynı özelliklere sahip olması iki tarafında birbirleri arasındaki ilişkinin dengede kalmasını neden olmayacaktır. Bu sebepten dolayı her iki tarafta muhakkak dikkatli bir şekilde ilişkide ilerlemelidir. Onlar sosyal ve kültürel konularda oldukça bilgilidir. Yani bu hayatta çok zarif ve güzel zevkleri olan bir burçtur. Bu yüzden ikisi de özgürlüğüne düşkün olduğundan birbirlerini anlamakta zorluk çekmeyeceklerdir. İlişkilerinin başlarında birbirlerinin kıymetini çok bilmeseler de ileri dönemlerde birbirleri için çok kıymetli olacaklardır. Eğer ikisi de birbirine gerçekten aşık ise ilişkileri sonsuza dek eğlenceli bir şekilde geçebilir.

Hayata bakış açıları aynıdır

Aynı burçtan iki insanın kusursuz uyumlu olabilmesi tabi ki mümkün değildir ancak ikisi de birbirlerinin aynası olabilecek, bir bakışıyla ne demek istediğini anlayabilecek özellikte, ideal bir çift olacaktır. Hayata bakış açılarının ve hayattan beklentilerinin aynı olması, aşktan önce mantık insanı olan bu burç çiftinin uyumunu beraberinde getirir.

Bu burç aklımıza inatçı olması ve aşk dolu duygusal bir insan geliyor. Bu nedenle aşk ilişkileri her zaman doludizgin devam edecektir. Ancak ikilinin birbirlerini kırmamak için yüksek egolarını bir tarafa atmaları gerekir. Üstün olma özelliklerini bir kenara atarlarsa aralarındaki ilişki daha da güçlenecek ve birbirlerine aşkları daha da artacaktır. Kova insanı ilişkide her zaman fedakarlık yapar ve partnerinden de aynı fedakarlığı bekler. Eğer birbirlerini gerçekten seviyorlarsa, sevdiği için elinden ne geliyorsa yapar ve onun için her türlü zorluğa katlanır.

Orta yolu bulmaları gerekir

Genel olarak zihinsel olarak çok güçlüdürler ve düşünceleri birbiri ile uyumludur. İlişkileri eğlencelidir. Kovaların amaç ve hedefleri aynı ise verimli şekilde hareket ederler. Fakat amaçları belirlerken inat ortaya çıkarsa ilişkilerinde birtakım sorunlar oluşur. İkisininde aynı özelliklere ve yapıya sahip olması avantaj değil dezavantaj yaratır. İki tarafında ilişki içerinde dikkatli olması gerekir. Umulmadık birçok konuda aralarında tartışma çıkabilir ve bu tartışmalar ilişkilerine ciddi anlamda zararlar verir. Fakat bazı inatlaşmalar da kötü olacak diye bir zorunluluk yok.

Kovalar birbirlerine aşk ile bağlanabilir ve çok güzel uyum sağlayarak eğlenceli ilişki söz konusu olabilir. İki tarafta özgürlüklerine düşkündür. İki kova burcunun ilişkisinde özgürlüğün hakim olduğu bir birliktelik olması kaçınılmazdır. Bu kadınını en iyi anlayan yine aynı burcun erkeğidir. Onların egosu çok yüksektir. Aralarında son derece eğlenceli ve mantıklı ilişki olacaktır. Güzel, tutkulu ve ciddi bir aşk için iki tarafın da egolarından kurtulması gerekir yoksa birbirlerinin egosu altında ezilmeleri ve kaçmaları kaçınılmazdır. Aşk hayatında eğlenceyi arayan seven bir kova kadını beklentilerini yine partnerinde bulur.

Benzer özellikleri sayesinde uyumu yakalarlar

Her ikisi de aynı özelliğe sahip kova kadını ve kova erkeği… İki farklı inat özelliğine sahip bu iki kişinin bir araya gelmesi biraz kafaları karıştırmaktadır elbette. Bakıldığı zaman her iki kişinin de oldukça fazla zeki olduğunu görmekteyiz. Özellikle düşünceler konusunda birbirleri ile oldukça güzel bir uyum yakalayabilecek bu ikili aslında eğlenceli bir ilişkiye şahit olabilmektedir.

Eğer ki bu iki kişi hayata aynı pencereden bakan ve hayattan istedikleri aynı şey olan iki kişi olursa çok uyumlu bir şekilde bir ilişki adım atmaya başarırlar ve hatta ve hatta bu ilişkiyi mutlu bir sonla taçlandırmayı bile başarabilirler. Fakat her iki tarafında hayattan beklentileri farklı ise bu durum konusunda ilişkide inatlar ortaya çıkmış olacak ve zamanla birbirlerini zedelenmesine sebebiyet vermiş olacaktır. Böyle bir durumda ilişkinin fazla yürüyebileceği ne söylemek pek söz konusu değildir.

Fedakarlık yapmaları gerekir

Kova burcu denildiği zaman akla gelen ilk kelime özgürlük kelimesidir. Bu burcun hem kadını hem de erkeği özgür kalmayı çok sevdiklerinden dolayı bu konuda çok rahat bir şekilde birbirlerini anlayabilme özelliğine sahip olacaklardır. Birbirlerini çok rahat bir şekilde anlayabilecek olan bu iki kişi eğer ki gerçek anlamda birbirlerine aşık olabilirlerse ideal çift olmayı başarabilirler. Yüksek egoya sahip olan bu burçlar aynı zamanda bir o kadar macera sever ve eğlenceli kişilerdir. Bu kişiler ilişkilerinde duygularından daha çok mantıklarını devreye sokarlar.

Egosu ve inatçılığını bir kenara bırakırsa daha mutlu olacağı bir birliktelik olur

Kova burcu eğlenceli bir burç olduğu gibi özgüveni de oldukça yüksek olan bir burçtur. Aynı zamanda ilişkilerinde egosu yüksek de olabilir. Bu nedenle ilişkide problem yaratmaması açısından her iki partnerin de egolarından vazgeçmeleri gerekmektedir. Aşk hayatında çok fazla ciddi olmayan bu burç aşk hayatında ve evlilik hayatında her zaman eğlenceli olmayı ilke edinir. Bu nedenle bir kova burcunun en iyi anlayacak yine bir kova burcudur. Birlikte bütün zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirebilirler.

Her ikisi de eğer ki yüksek olan egosundan vazgeçip ilişkisini odaklanabilir ise güzel bir ilişkiyi meydana getirmeyi başarabilirler. Eğer ki egolarından vazgeçemez iseler muhakkak bir tanesi zarar görecek demektir. Tüm yazdıklarınızdan yola çıkacak olursak kısaca toparlamak gerekirse bu kadınları aşk yaşarken her ne olursa olsun içerisinde bir tutam eğlence olmasını istemektedirler. Kova burcu erkeği de partneri gibi aynı istekleri istediğinden dolayı, ikili birbirlerinde aradıklarını rahat bir şekilde bulabilme özelliğine sahiptirler. Bu sebepten dolayı bu ikilinin eğlence dolu bir ilişkisi olabilir.

Az önce de bahsettiğimiz gibi bu ikili eğer ki hayata aynı pencereden bakıyor ise beraber çok mutlu günlere şahit olabilme özelliğini kazanırlar. Fakat zıt düşüncelere sahip iseler ilişkilerini tamamen çıkmaz bir sokağa getirebilirler. Bu sebepten dolayı bu ikili arasındaki ilişkinin birbirlerinin karakterlerine göre olup olmama ihtimali hakkında tek bir yorum yapılamaz. Umarız ki hayata aynı pencereden bakan kişiler sinizdir ve hep mutlu bir aşkı beraber yaşarsınız.

Kova Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Hayata bakış açıları aynıdır

Evlilik yaşamında aynı burçtan olan iki insanın birlikteliği ortak özelliklerinden dolayı iyi olabilirken monoton yaşamdan dolayı kötü de olabilmektedir. Bir kova erkeği için kova kadını hayallerindeki kadındır. Çünkü her ikisinin de hayata bakış açısı ve hayata karşı duruşu aynıdır. Her ikisi de sosyal olmayı, arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi ve beraber farklı ortamlara gitmeyi severler. Arkadaşlarıyla birlikte hayatı daha zevkli bir hale getirebilirler.

Ayrıca yeniliklere de çok aşina olan bu iki insan hayatlarında farklı bir olay yaşadıklarında kendilerini daha mutlu hissederler. Aşklarını kalpleri ile değil daha çok mantıklarıyla yürütürler. Kova burçları evlilikte de ciddi olmaktan çok eğlenceli olmayı tercih ederler ve sevdiklerine tam anlamıyla hayatı yaşatırlar. Duygusal yönü de oldukça fazladır. Duygularını belli etmeyi severler. Çevresindeki insanlara yardımcı olabilmeyi, insanların zor gününde yanında olmayı isterler.

Monoton bir evlilikleri olmaz

Kova burçları astroloji dünyasındaki burçların en hoşgörülü ve en alçak gönüllü olan burcudur. Sıradan bir hayat onlara göre değildir. Tekdüze olmayı ve yaşamayı sevmezler. Her ikisi de özgür olmaya ve sıra dışı şeyler yapmaya bayılırlar. Bu yüzden birbirlerini iyi anlayabilirler. Evli iken çok fazla kıskançlık yapmayan kova burçları birbirlerine fiziksel anlamda da oldukça değer verirler. Ancak onların aşkları sadece duyguya bağlı değildir. Bu burçları ister kadın olsun ister erkek ilişkide daima dürüsttürler. Bu özellikleri de evlilik yaşamında gayet başarılı olmalarını sağlar. Bu ikili birbirlerine ihtiyaçları olduğu güven ve sadakati sağlarlar ise ömür boyunca mutlu olurlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.