Kova Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

16.02.2016
Kova Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Kova burcu kadınının karakteristik özellikleri nelerdir? Oğlak burcu erkeğinin karakteristik özellikleri nelerdir? Bu iki burç birbiriyle anlaşabilir mı? Her iki burcun beklentileri nelerdir? Mutlu olurlar mı?  Gibi tüm soruların tek tek cevabına bakalım.

Bu kadınlar, yapısı gereği sert, inatçı, mantıksal, kıskanç, kuralcı, fedakar, sevecen ve zariftir. Daha birçok özelliği bulunan kova kadının en belirgin özellikleri bunlardır. Zor güvenir fakat güvendi mi bunu sonuna kadar hissettirir. En özelini ilk olarak size açıklar. Sizinle yaşar. Ve bundan ötürü de asla pişmanlık duymazlar. Yaşadıkları ilişkide tutkulu ve eğlencelidir. Tüm muzipliklerini, saf hallerini, çocuksu yanlarını ve en doğal hallerini sadece partneri ile yaşarlar.

Ailesine ayrı bir önem veren kova kadını hem kendi ailesine hem de eşiyle olan ailesine ayrı bir saygı ile bağlıdır. Sabır katsayısı oldukça yüksek olan bu kadın kolay kolay kızmaz ve hemen de alınmaz. Sadece bazı bam telleri vardır kendine ait. O sınırlara girilmediği sürece ondan mutlusu ve mutlu edeni yoktur. Küçük görülmek, saygısızlığa uğramak, ilgisiz kalmak, yalan söylenmek ve gurur kırıcı tavırlar sergilenmesi bu kadının tahammül sınırlarını zorlamaktadır.

Kova burcu ile ilgili pek bilinmeyen şeylerden biri de, iki tane yönetici gezegene sahip olduğudur. Bu iki yönetici gezegen birbirlerin tam zıttı olmakla beraber ikisi de onu etkiler. Satürn ve Uranüs bahsi geçen iki gezegendir. Astrolojiye biraz ilgisi olanların fark edeceği üzere; Satürn aynı zamanda oğlak burcunun da yönetici gezegenidir.

Bu iki gezegenin ne ifade ettiğine bakmak gerekir ise: Satürn sabretmeyi, kurallara uymayı, bütüne ait olmayı temsil eder. Nitekim Satürn zaman tanrısı olarak mitolojilerde geçer ve o; bir saatin işleyişi gibi toplumla bir arada işlememizi öğütler. İşte oğlak burcu bu saatin ana ve yönetici mekanizması olma isteği üzere programlanmıştır. Bu lider olma etkisi kova burcunda da kendini gösterir. Ancak bütüne uyma konusunda Uranüs devreye girer. Uranüs mitolojideki en eski Tanrı olarak geçen cennet ve gökyüzü tanrısıdır. O değişimi sembolize eder. Bütüne uymaz ve asidir. Bu burç üzerindeki en büyük etkisi ise özgürlük isteğidir. Oğlak burcunun aksine bir yere ait olmayı sevmez.

İlişki denildiği zaman birçok şey akla gelebilir. Arkadaşlık ilişkisi, aşk ilişkisi, iş ilişkisi, ebeveyn çocuk ilişkisi… Doğduğumuz andan itibaren sosyal varlıklar olmamızın neticesinde bu ilişki tarzlarının içinde çok sık yer alırız. Kimilerinden acı deneyimlerle ayrılır kimileriyle ise beraberliğimizi koruruz. İşte bu ilişkileri etkileyen en önemli etken bizlerin karakteristik yapısıdır. Bu yazımızda sizlerle; bu iki burcun farklı ilişki temaları içerisinde birbirlerinden nasıl etkilendiklerini inceleyeceğiz.

Kova Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerini çekerler

Her iki burç da Zodyak’ta arka arkaya gelen ancak birbirlerinin tam zıttı olan iki burçtur. Kova burcunun genelde herkesi etkileyen bir dış aurası vardır. Soğuk ve asi gözükebilen bu burcun insanları diğer insanlar üzerinde bir çekim alanı oluşturup, çevreleri tarafından havalı gözükebilirler. İyi olan ve iyi gözüken şeylere merakı olan oğlak burcu ilk başta bundan etkilenecektir. Kendinden emin, düşünceli ve idealist yaklaşımları da kova burcunu oğlak burcuna yakınlaştıracaktır. Bu ikilinin ilişkilerinin başlama aşaması işte bu kadar kolaydır.

Birbirleri ile gurur duyarlar

Kova özgürlüğüne düşkün, marjinal, ileri görüşlü, maceraperest; oğlak gelenekçi, mükemmeliyetçi, fedakar, azimlidir. Her ikisinin de ortak noktası; lider olmalarıdır. Ama bu durumda kesinlikle kovayı kendine rakip olarak görmemelidir. Çünkü onlar bir CEO iken, kova bir devrimin, yada kadın hakları komitesinin lideri olarak ön plana çıkacaktır. Bu ikili bir ilişki içerisinde bulundukları takdirde; bu burç kendisi gibi lider olan kova burcuyla gurur duyacak, o da oğlak burcunu her daim destekleyecektir.

Kıskançlık olabilir

Eğer bu ikili arasında bir aşk ilişkisi mevzu bahis ise kıskançlık konusunun bir sorun olması muhtemeldir. Özgürlüğünün kısıtlandığını hisseden bu kadın hemen gidebilir. Onlar  kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Bir ilişki içerisinde olması onun arkadaşlarıyla eski günlerdeki gibi eğlenmesine engel olmamalıdır. Bu gibi durumlarda oğlak kendini ilgisiz ve yalnız hissedebilir. Ancak burada bu erkeklerin bilmesi gereken; partnerinin içten içe ona gereken hassasiyeti göstereceğidir. Bunun en basit örneği bu tarz bir geziden dönen kova kadını hemen partnerini arayacak ve ona büyük bir iştahla gününü anlatacaktır. Hatta yolda partneri ile döndüğü yerde geçireceği bir günün planını kurmuştur bile.

Zamanla birbirlerine daha da bağlanabilir

Bu bağlanma oğlak burcunun hoşuna gidecektir. Ayrıca partneri çalışırken rahatsız edilmek istenmeyen bu burcu en iyi anlayabilecek ve ona saygı duyabilecek en iyi burçlardan biridir. Oğlak sevdiği zaman tam sever. Ciddi düşünür ve en önemlisi ciddi fedakarlıklar yapabilir. Partneri için de kendisi için de en iyisini ister ve bunu karşı taraftan da bekler. Kova burcu bu konuda hassas olmalı ve özellikle oğlak burcu hasta olduğunda ona özel ihtimam göstermelidir, ona özel olduğunu hissettirmelidir.

Her zaman gelecek planı yaparlar

Kova burcu kadını geçmişin geçmişte kaldığını düşünür ve geleceğine odaklanır. İki farklı düşünce sebebiyle aralarında sorunlar yaşamaları söz konusudur. İkili bir birliktelik içine girdiklerin de iki kişiden birinin kişisel özelliklerini geri plan da bırakması gerekir aksi takdir de aşk yaşamaları imkansız hale olur. Bu ikilinin birlikteliği, oldukça zor birliktelik olacaktır. Kovalar son derece özgürlüklerine düşkündür ve sınırlanmaya gelemezler.

Bu nedenle, birbirlerine dünyayı zehir edebilirler. Fakat bu ilişki için mücadele etmelerinde hiçbir engel yoktur. Zor bir birliktelik gibi görünse de aralarında geçen zıtlıklar zaman zaman tutkulu, vazgeçilmez bir aşkın başlamasına da neden olabilir. İkili arkadaşlık ilişkilerinde çok iyi anlaşırlar. Durum aşk ilişkisine gelince ise sınırları zorlamaları gerekir.

Oğlak burcu erkeği her ne kadar geleceğin sürekli planlayan bir erkek olsa dahi geçmişinden sürekli olarak izler çıkarmaya çalışan ve ondan bir türlü kopamayan erkeklerdir. Kova kadınına ise göz attığımız zaman daha çok hayatına göre yaşamak isteyen ve geçmiş için sadece eski bir defter terimini kullanan kişiler olduğunu görmekteyiz. Bu birbirinden çok farklı düşüncelere sahip ve her zaman penceresinin yönü birbirine zıt olan bu iki kişinin bir aşk yaşaması çok ama çok zordur ve zor olacaktır.

Aslanlar hep övülmek ister

Oğlak burcu erkeği sürekli kuralları olan ve her zaman hayatları boyunca planlı bir şekilde yürümeye devam eden başarılı erkeklerdir. Bu sebepten dolayı gerek çevresi gerekse etrafında yer alan kadınlar tarafından her zaman övülmeyi ve ilgi görmeye başarmaktadır. Fakat bu durum çevresinde yer alan kova kadınları tarafından pekte öyle olan bir durum değildir. Çünkü onlar her zaman özgür ruhlu kalmak isteyen kişiler olduğundan dolayı partnerinin oluşturmuş olduğu kurallar onları adeta kendilerini kafeste hissetmiş gibi olmalarına zorlamaktadır.

İşte özellikle bu sebepten dolayı bu ikilinin pek yürüyebilecek bir ilişki yaşayacağını söylemek çok zordur. En gizli gözyaşı döken erkek tipi genellikle bu burca mensup bireylerden ortaya çıkmaktadır. Aşkı nasıl mı zirvede yaşıyor ise acısını da aynı şekilde yaşar. Fakat eğer ona yanlış yapılırsa anında siler ve tek bir gözyaşı dahi dökmez. Gururlu ve öz güvenleri yüksektir.

Zıt karakterleri aralarında çekim yaratır

Kova burcu çevresine karşı ne kadar duyarlı olursa olsun bakıldığı zaman fazla egoya sahip olan kişilerdir. Onların bu egolu duran davranışları partnerini oldukça rahatsız etmeyi başarmış olacaktır. Çünkü aslana bakıldığı zaman egolarının yüksek olmadığını ve insanlarla çok kolay bir şekilde tartışmaktan geri kalmayacağını görebilmekteyiz. İşte yüksek egoya sahip olan kova burcu kadınına oğlak burcu büyük bir şiddetle tartışmaktan asla geri kalmayacaktır. Bu tartışmaya ya büyük bir aşkın meyvelerini doğurarak ilk kıvılcımların tohumunu atmalarına yardımcı olacaktır yada birbirlerinden nefret edip daha ilk adımda birbirlerini bir kalemde silmelerini sağlayacaktır. Eğer ki bu iki kişi birbirlerine karşı bir kıvılcım duyar ve bir aşkı başlatabilir ise adeta birbirlerini de çok değişik şeyler keşfedeceklerdir.

Bu keşif onları birbirlerine çekecek ve birbirlerini renkli dünyalarında çok değişik anlara şahit olmalarını sebep olacaktır.Kova kadını ile oğlak erkeği hayatı, bu iki insanın birbirlerinden farklı karaktere ve özelliklere sahip olmaları aslında onların duygularının daha da çoğalmasına ve bu duyguların vesilesi ile aralarındaki ilişkinin ciddi olabilecek bir beraberliğe yol almasına sebep de olabilir. Sır küpü olan oğlak erkekleri dışarıdan bakıldığı zaman oldukça keşfedebilecek biri oldukları görülmektedir. Eğer ki olur da kova kadını partnerini keşfetmek isterse onun dünyasında kaybolacak ve bu hareketleri ile aynı zamanda onu bir o kadar da kendine çekmeyi başarabilecektir. Bu ilişki ciddi adımlarla ilerleyecek ya da daha en başında kül olup gidecektir.

Birbirlerine anlayış göstermeleri gerekmektedir

Oğlak burcunun düzenli hayatı ve partnerinin anın tadını çıkarana kadar yaşamak istemesi birbirlerinden farklı özelliklere sahip olmalarını göstermektedir. Kovaların özgür hayatına müdahale etmek isteyecek, partneri ile aralarında oldukça büyük sorunlar çıkacaktır. Bu iki insan her ne kadar birbirlerini nasıl olsa daha iyi arkadaşlık ilişkisi açısından bakıldığı zaman son derece iyi bir dostluk elde edecekleri görülmektedir.

Konu aşk ilişkisine geldiği zaman bu iki kişi birbirlerinden zıt olan konularla büyük bir tutku ile birbirlerini çekip, vazgeçilmez bir ilişkinin tadını çıkarabilme özelliğine de sahiptir. Fakat bu iki insanın bu tutkulu ilişkiyi yaşayabilmesi için gerçekten birbirlerine karşı duygu beslemeleri ve birbirlerini alttan alıp birbirlerini anlamaya çalışmalarını öğrenmeleri gerekmektedir. Yoksa değil bir ilişki adeta düşman olacaklardır.

Karakteristik özellikleri zıt olan bu iki birey çok nadiren anlaşmaktadır

Bu da kova kadının katı yapısından ötürü ortaya çıkmaktadır. Oğlak çabalamaktan bıkmaz fakat o çabaladıkça partneri bir şey yapmaz ise oğlak geri çekilir. Pireyi deve yapan kova kadını ise uzatmadan bitirir ilişkiyi. Ondan ince romantizmler beklemek yerine size hissettirdiği detaylarla ilgilenin. Yapısı gereği duygusunu açığa vuramaz oğlak gibi.

Eğer bu iki çift mutlu olmak istiyor ise oğlak erkeğinin hiç pes etmemesi partnerinin de kendini bu konuda biraz törpülemesi gerekmektedir. Bu kadınlarının en zorlandığı ve kendilerini sınırlandırılmış hissettikleri ilişkiler genelde partneri ile yaşanır. Oğlak erkeğinin en büyük bilinen özelliği kuralcı ve hırslı olmasıdır. Sürekli uyum sağladığı ve herkesin de uymasını istediği kuralları vardır. Kuralları hırsıyla birleştiğinde her şey daha sert hale gelir ve bu durum da partnerinin sınırlandırmış olarak hissetmesine sebep olur.

Oğlak sürprizler yapıp ilişkiyi canlı tutar

Oğlak burcu erkeği ise partnerinin aksine romantik ve düşünceli bir karaktere sahiptir. Ortam içinde bunu çok göstermeseler de  yaşadığı ilişkide tutkuyu, romantizmi ve aşkı en zirvede yaşar ve de yaşatır. Çılgın sürprizler, güzel sözler ve en özel anların yaratıcıları genellikle oğlak erkeğidir. Partnerinde dürüstlük ve saygı dışında hiçbir beklentisi yoktur çoğunun.

Bu iki lider burç arasındaki iletişimi ilişkinin türü de çok etkileyecektir

İlişkinin iş arkadaşlığı olduğunu varsayalım. Masa başı işte çalışmaktan pek memnun olmayan kova burcu, partnerinin hayret dolu bakışlarına maruz kalabilir. Zira kova burcu onun gibi işinde yükselmeyi hedeflemeyecek; aksine işten ayrılıp dünyayı gezme gibi planlar kuracaktır. Kova burcunun öğle molalarında yaptığı sistem eleştirileri de, oğlak burcunun “Ama insanların yaşamaları için kuralara ihtiyaçları var” eleştirisine maruz kalabilir. Yine de birbirleri için vazgeçilmez öğle arası dostları olacaklardır. Zira ikisi de birbirlerine saygı duymayı bilecek olgunlukta olacaklar ve saygılı bir şekilde fikir tartışmalarında bulunacaklardır.

Kova Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Bu ikilinin yaşayacağı bir diğer sorun ise zevklerinin uyuşmamasıdır

Evlerini düzerken, düğün alışverişinde beğendikleri ürünler hep farklı olacaktır. Ancak bu iki farklı zevkin mahsulü olan ev harika bir dekorasyona sahip olacaktır. Evlilik hayatı içerisinde liderlik inatlarını bırakıp eşit olmaları gerekmektedir.

Bu iki burcun ilişkisi ebeveyn – çocuk ilişkisi olarak değerlendirilirse, evde birçok kez kuşak çatışması yaşanılacağı söylenebilir. Kova burcu bir genç oğlak burcu bir ebeveynin beklentilerini karşılamak için çaba sarf etmeyebilir. İyi sınav notları kovalar için pek önem arz ermemektedir. Bu burçtan bir ebeveyn ve oğlak bir genç arasında da bazı sorunlar olabilir. Geçmişe pek değer vermeyen kova burcu ebeveyn, evladının geçmişe olan hassasiyetini yeterince kavrayamaz ise kalbini kırabilir


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.