Kova Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Kova Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Uyumu
16 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 6.188 kez okundu.

Kova burcu kadınının karakteristik özellikleri nelerdir? Oğlak burcu erkeğinin karakteristik özellikleri nelerdir? Bu iki burç birbiriyle anlaşabilir mı? Her iki burcun beklentileri nelerdir? Mutlu olurlar mı?  Gibi tüm soruların tek tek cevabına bakalım.

Kova burcu kadını, yapısı gereği sert, inatçı, mantıksal, kıskanç, kuralcı, fedakar, sevecen ve zariftir. Daha birçok özelliği bulunan kova kadının en belirgin özellikleri bunlardır. Zor güvenir fakat güvendi mi bunu sonuna kadar hissettirir. En özelini ilk olarak size açıklar. Sizinle yaşar. Ve bundan ötürü de asla pişmanlık duymazlar. Yaşadıkları ilişkide tutkulu ve eğlencelidir. Tüm muzipliklerini, saf hallerini, çocuksu yanlarını ve en doğal hallerini sadece partneri ile yaşarlar.

Ailesine ayrı bir önem veren kova kadını hem kendi ailesine hem de eşiyle olan ailesine ayrı bibar saygı ile bağlıdır. Sabır katsayısı oldukça yüksek olan kova kadını kolay kolay kızmaz. Ve hemen de alınmaz. Sadece bazı bam telleri vardır kendine ait. O sınırlara girilmediği sürece ondan mutlusu ve mutlu edeni yoktur. Küçük görülmek, saygısızlığa uğramak, ilgisiz kalmak, yalan söylenmek ve gurur kırıcı tavırlar sergilenmesi kova kadının tahammül sınırlarını zorlamaktadır.

Oğlak burcu erkeği ise kova kadınının aksine romantik ve düşünceli bir karaktere sahiptir. Ortam içinde bunu çok göstermeseler de oğlak erkeği yaşadığı ilişkide tutkuyu, romantizmi ve aşkı en zirvede yaşar ve de yaşatır. Çılgın sürprizler, güzel sözler ve en özel anların yaratıcıları genellikle oğlak erkeğidir. Partnerinde dürüstlük ve saygı dışında hiçbir beklentisi yoktur çoğunun.

Genel itibariyle istedikleri bu olduğundan ufacık bir samimi tebessüm onlara yetebilmektedir. En gizli gözyaşı döken erkek tipi genellikle bu burca mensup bireylerden ortaya çıkmaktadır. Aşkı nasıl mı zirvede yaşıyor ise acısını da aynı şekilde yaşar. Fakat eğer ona yanlış yapılırsa anında siler ve tek bir gözyaşı dahi dökmez. Gururlu ve öz güvenleri yüksektir.

Karakteristik özellikleri zıt olan bu iki birey çok nadiren anlaşmaktadır. Bu da kova kadının katı yapısından ötürü ortaya çıkmaktadır. Oğlak çabalamaktan bıkmaz fakat o çabaladıkça kova kadını bir şey yapmaz ise oğlak erkeği geri çekilir. Pireyi deve yapan kova kadını ise uzatmadan bitirir ilişkiyi. Ondan ince romantizmler beklemek yerine size hissettirdiği detaylarla ilgilenin. Yapısı gereği duygusunu açığa vuramaz oğlak gibi. Eğer bu iki çift mutlu olmak istiyor ise oğlak erkeğinin hiç pes etmemesi kova kadınının da kendini bu konuda biraz törpülemesi gerekmektedir.

Kova burcu kadınlarının en zorlandığı ve kendilerini sınırlandırılmış hissettikleri ilişkiler genelde oğlak burcu erkekleriyle yaşanır. Oğlak erkeğinin en büyük bilinen özelliği kuralcı ve hırslı olmasıdır. Sürekli uyum sağladığı ve herkesin de uymasını istediği kuralları vardır. Kuralları hırsıyla birleştiğinde her şey daha sert hale gelir ve bu durum da kova kadınını sınırlandırmış olarak hissetmesine sebep olur.

Kova burcu kadını geçmişin geçmişte kaldığını düşünür ve geleceğine odaklanır. İki farklı düşünce sebebiyle aralarında sorunlar yaşamaları söz konusudur. İkili bir birliktelik içine girdiklerin de iki kişiden birinin kişisel özelliklerini geri plan da bırakması gerekir aksi takdir de aşk yaşamaları imkansız hale olur. Oğlak erkeği ve kova kadınının birlikteliği, oldukça zor birliktelik olacaktır. Kova kadınları son derece özgürlüklerine düşkündür ve sınırlanmaya gelemezler. Bu nedenle, birbirlerine dünyayı zehir edebilirler. Fakat bu ilişki için mücadele etmelerinde hiç bir engel yoktur. Zor bir birliktelik gibi görünse de aralarında geçen zıtlıklar zaman zaman tutkulu, vazgeçilmez bir aşkın başlamasına da neden olabilir. İkili arkadaşlık ilişkilerinde çok iyi anlaşırlar. Durum aşk ilişkisine gelince ise sınırları zorlamaları gerekir.

Oğlak burcu erkeği sürekli kuralları olan ve her zaman hayatları boyunca planlı bir şekilde yürümeye devam eden başarılı erkeklerdir. Bu erkekler bu sebepten dolayı gerek çevresi gerekse etrafında yer alan kadınlar tarafından her zaman övülmeyi ve ilgi görmeye başarmaktadır. Fakat bu durum çevresinde yer alan kova kadınları tarafından pekte öyle olan bir durum değildir. Çünkü kova kadınları her zaman özgür ruhlu kalmak isteyen kadınlar olduğundan dolayı oğlak erkeklerinin oluşturmuş olduğu kurallar onları adeta kendilerini kafeste hissetmiş gibi olmalarına zorlamaktadır. İşte özellikle bu sebepten dolayı bu ikilinin pek yürüyebilecek bir ilişki yaşayacağını söylemek çok zordur.

Oğlak burcu erkeği her ne kadar geleceğin sürekli planlayan bir erkek olsa dahi geçmişinden sürekli olarak izler çıkarmaya çalışan ve ondan bir türlü kopamayan erkeklerdir. Kova kadınına ise göz attığımız zaman daha çok hayatına göre yaşamak isteyen ve geçmiş için sadece eski bir defter terimini kullanan kişiler olduğunu görmekteyiz. Bu birbirinden çok farklı düşüncelere sahip ve her zaman penceresinin yönü birbirine zıt olan bu iki kişinin bir aşk yaşaması çok ama çok zordur ve zor olacaktır.

Oğlak burcunun düzenli hayatı ve kova burcunun anın tadını çıkarana kadar yaşamak istemesi kişilerin birbirlerinden farklı özelliklere sahip olmalarını göstermektedir. Kovaların özgür hayatına müdahale etmek isteyecek oğlak burcu erkeği ile aralarında oldukça büyük sorunlar çıkacaktır. Bu iki insan her ne kadar birbirlerini nasıl olsa daha iyi arkadaşlık ilişkisi açısından bakıldığı zaman son derece iyi bir dostluk elde edecekleri görülmektedir. Konu aşk ilişkisine geldiği zaman bu iki kişi birbirlerinden zıt olan konularla büyük bir tutku ile birbirlerini çekip vazgeçilmez bir ilişkinin tadını çıkarabilme özelliğine de sahiptir. Fakat bu iki insanın bu tutkulu ilişkiyi yaşayabilmesi için gerçekten birbirlerine karşı duygu beslemeleri ve birbirlerini alttan alıp birbirlerini anlamaya çalışmalarını öğrenmeleri gerekmektedir. Yoksa değil bir ilişki adeta düşman olacaklardır.

Kova burcu oldukça çevresine karşı ne kadar duyarlı olursa olsun bakıldığı zaman fazla egoya sahip olan kişiler oldukları görülmektedir. Onların bu egolu duran davranışları bu erkeği oldukça rahatsız etmeyi başarmış olacaktır. Çünkü bu erkeğe bakıldığı zaman egolarının yüksek olmadığını ve insanlarla çok kolay bir şekilde tartışmaktan geri kalmayacağını görebilmekteyiz. İşte yüksek egoya sahip olan kova burcu kadınına oğlak burcu büyük bir şiddetle tartışmaktan asla geri kalmayacaktır. Bu tartışmaya ya büyük bir aşkın meyvelerini doğurarak ilk kıvılcımların tohumunu atmalarına yardımcı olacaktır ya da birbirlerinden nefret edip daha ilk adımda birbirlerini bir kalemde silmelerini sağlayacaktır. Eğer ki bu iki kişi birbirlerine karşı bir kıvılcım duyar ve bir aşkı başlatabilir ise adeta birbirlerini de çok değişik şeyler keşfedeceklerdir. Bu keşif onları birbirlerine çekecek ve birbirlerini renkli dünyalarında çok değişik anlara şahit olmalarını sebep olacaktır.

Kova kadını ile oğlak erkeği hayatı, bu iki insanın birbirlerinden farklı karaktere ve özelliklere sahip olmaları aslında onların duygularının daha da çoğalmasına ve bu duyguların vesilesi ile aralarındaki ilişkinin ciddi olabilecek bir beraberliğe yol almasına sebep de olabilir. Sır küpü olan oğlak erkekleri dışarıdan bakıldığı zaman oldukça keşfedebilecek bir erkek oldukları görülmektedir. Eğer ki olur da kova kadını boğa erkeğini keşfetmek isterse onun dünyasında kaybolacak ve bu hareketleri ile aynı zamanda bu erkeği bir o kadar da kendine çekmeyi başarabilecektir. Bu ilişki ciddi adımlarla ilerleyecek ya da daha en başında kül olup gidecektir.

Kova Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu

İlişki denildiği zaman birçok şey akla gelebilir. Arkadaşlık ilişkisi, aşk ilişkisi, iş ilişkisi, ebeveyn çocuk ilişkisi… Doğduğumuz andan itibaren sosyal varlıklar olmamızın neticesinde bu ilişki tarzlarının içinde çok sık yer alırız. Kimilerinden acı deneyimlerle ayrılır kimileriyle ise beraberliğimizi koruruz. İşte bu ilişkileri etkileyen en önemli etken bizlerin karakteristik yapısıdır. Karakteristik yapımızda genel anlamda burçlarımızla alakadarlık. Bu yazımızda sizlerle; kova burcu ve oğlak burcunun bu farklı ilişki temaları içerisinde birbirlerinden nasıl etkilendiklerini inceleyeceğiz.

Oğlak burcu ve kova burcu Zodyak’ta arka arkaya gelen ancak birbirlerinin tam zıttı olan iki burçtur. Yine de arka arkaya gelmelerinden dolayı mıdır bilinmez; birbirlerini çekerler. Kova burcunun genelde herkesi etkileyen bir dış aurası vardır. Soğuk ve asi gözükebilen kova burcu insanları diğer insanlar üzerinde bir çekim alanı oluşturup, çevreleri tarafından havalı gözükebilirler. İyi olan ve iyi gözüken şeylere merakı olan oğlak burcu ilk başta bundan etkilenecektir. Oğlak burcunun kendinden emin, düşünceli ve idealist yaklaşımları da kova burcunu oğlak burcuna yakınlaştıracaktır. Bu ikilinin ilişkilerinin başlama aşaması işte bu kadar kolaydır.

Kova burcu ile ilgili pek bilinmeyen şeylerden biri de, kova burcunun iki tane yönetici gezegene sahip olduğudur. Bu iki yönetici gezegen birbirlerin tam zıttı olmakla beraber ikisi de kova burcunu etkiler. Satürn ve Uranüs bahsi geçen iki gezegendir. Astrolojiye biraz ilgisi olanların fark edeceği üzere; Satürn aynı zamanda Oğlak burcunun da yönetici gezegenidir.

Bu iki gezegenin ne ifade ettiğine bakmak gerekir ise: Satürn sabretmeyi, kurallara uymayı, bütüne ait olmayı temsil eder. Nitekim Satürn zaman tanrısı olarak mitolojilerde geçer ve o; bir saatin işleyişi gibi toplumla bir arada işlememizi öğütler. İşte Oğlak burcu bu saatin ana ve yönetici mekanizması olma isteği üzere programlanmıştır. Bu lider olma etkisi Kova burcunda da kendini gösterir. Ancak bütüne uyma konusunda Uranüs devreye girer. Uranüs mitolojideki en eski Tanrı olarak geçen cennet ve gökyüzü tanrısıdır. O değişimi sembolize eder. Bütüne uymaz ve asidir. Kova burcu üzerindeki en büyük etkisi ise özgürlük isteğidir. Oğlak burcunun aksine bir yere ait olmayı sevmez.

Kova özgürlüğüne düşkün, marjinal, ileri görüşlü, maceraperest; oğlak gelenekçi, mükemmeliyetçi, fedakar, azimlidir. Her ikisinin de ortak noktası; lider olmalarıdır. Ama bu durumda oğlak kesinlikle kovayı kendine rakip olarak görmemelidir. Çünkü Oğlak bir CEO iken, kova bir devrimin, ya da kadın hakları komitesinin lideri olarak ön plana çıkacaktır. Oğlak burcu ve kova burcu bir ilişki içerisinde bulundukları takdirde; Oğlak burcu kendisi gibi lider olan Kova burcuyla gurur duyacak, Kova burcu da Oğlak burcunu her daim destekleyecektir.

Bu iki lider burç arasındaki iletişimi ilişkinin türü de çok etkileyecektir. İlişkinin iş arkadaşlığı olduğunu varsayalım. Masa başı işte çalışmaktan pek memnun olmayan Kova burcu, Oğlak burcunun hayret dolu bakışlarına maruz kalabilir. Zira Kova burcu Oğlak burcu gibi işinde yükselmeyi hedeflemeyecek; aksine işten ayrılıp dünyayı gezme gibi planlar kuracaktır. Kova burcunun öğle molalarında yaptığı sistem eleştirileri de, Oğlak burcunun “Ama İnsanların yaşamaları için kuralara ihtiyaçları var” eleştirisine maruz kalabilir. Yine de birbirleri için vazgeçilmez öğle arası dostları olacaklardır. Zira ikisi de birbirlerine saygı duymayı bilecek olgunlukta olacaklar ve saygılı bir şekilde fikir tartışmalarında bulunacaklardır.

Bu iki burcun ilişkisi ebeveyn – çocuk ilişkisi olarak değerlendirilirse, evde birçok kez kuşak çatışması yaşanılacağı söylenebilir. Kova burcu bir genç Oğlak burcu bir ebeveynin beklentilerini karşılamak için çaba sarf etmeyebilir. İyi sınav notları Kova burcu için pek önem arz ermemektedir. Kova burcu bir ebeveyn ve Oğlak burcu bir genç arasında da bazı sorunlar olabilir. Geçmişe pek değer vermeyen Kova burcu ebeveyn, evladının geçmişe olan hassasiyetini yeterince kavrayamaz ise kalbini kırabilir.

Kova ve Oğlak Aşk Uyumu

Eğer Kova burcu ve Oğlak burcu arasında bir aşk ilişkisi mevzu bahis ise kıskançlık konusunun bir sorun olması muhtemeldir. Özgürlüğünün kısıtlandığını hisseden Kova hemen gidebilir. Kova burcu kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Bir ilişki içerisinde olması onun arkadaşlarıyla eski günlerdeki gibi eğlenmesine engel olmamalıdır. Bu gibi durumlarda Oğlak burcu kendini ilgisiz ve yalnız hissedebilir. Ancak burada Oğlak burcunun bilmesi gereken; Kova burcunun içten içe ona gereken hassasiyeti göstereceğidir. Bunun en basit örneği bu tarz bir geziden dönen Kova burcu hemen Oğlak burcu partnerini arayacak ve ona büyük bir iştahla gününü anlatacaktır. Hatta Kova burcu yolda Oğlak burcu partneri ile döndüğü yerde geçireceği bir günün planını kurmuştur bile.

Zamanla Kova burcu Oğlak burcuna daha da bağlanabilir. Bu bağlanma Oğlak burcunun hoşuna gidecektir. Ayrıca Kova burcu çalışırken rahatsız edilmek istenmeyen Oğlak burcunu en iyi anlayabilecek ve ona saygı duyabilecek en iyi burçlardan biridir. Oğlak burcu sevdiği zaman tam sever. Ciddi düşünür ve en önemlisi ciddi fedakârlıklar yapabilir. Partneri için de kendisi için de en iyisini ister. Ve bunu karşı taraftan da bekler. Kova burcu bu konuda hassas olmalı ve özellikle Oğlak burcu hasta olduğunda ona özel ihtimam göstermelidir. Ona özel olduğunu hissettirmelidir.

Kova ve Oğlak Evlilik Uyumu

Oğlak burcu ve kova burcu ikilisinin yaşayacağı bir diğer sorun ise zevklerinin uyuşmaması olacaktır. Evlerini düzerken, düğün alışverişinde beğendikleri ürünler hep farklı olacaktır. Ancak bu iki farklı zevkin mahsulü olan ev harika bir dekorasyona sahip olacaktır. Evlilik hayatı içerisinde liderlik inatlarını bırakıp eşit olmaları gerekmektedir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git