Akrep Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

28.01.2016
Akrep Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Akrep burcu cazibeli, azimli, hırslı, sır tutabilen, tutkulu, ciddi ve saldırgan bir yapıya sahiptirler. Kişilik olarak inatçıdırlar. Terazi burcu kararsız, tartışmayı sevse de zerafetiyle tartışabilen, kızgınlık anında dengeyi kurabilen, uyumlu bir yapıya sahiptirler. Çekim gücü yüksek, sakinliği ve zerafetinde baştan çıkartıcı bir havası vardır.

Akrep burcu kadını, güzellik, fizik, delici bakışlar ve etkileyici duruş ile nerede olsa kendini belli eder. Meraklı yapısı sayesinde oluşan bilgi ve zekası ile oldukça etkileyici bir kişiliğini de unutmamak gerekir. Bunun yanı sıra, ev hayatına oldukça düşkün olması ve temizliğe karşı verdiği önem ile de bilinebilir. Bu özellikleri ile oldukça dikkat çeker ayrıca aşk hayatı da gayet ihtiraslı bir özelliğe sahiptir. Hırs ve tutkunun birleşimi ile partnerine oldukça heyecanlı bir aşk yaşatabilir.

Terazi burcu erkeği ise üstün zekası ve pratik beyin yapısı ile etrafındaki insanları kendine hayran bırakmaya bayılır. Bunun yanı sıra dengesizlik içerisinde olabilir. Hatta kararsız da olabilir. Fakat bu durumlar karşısındaki insanı etkilemesine engel olmayacaktır. Bu durumun aksine böyle olumsuzlukları mükemmel fırsatlara çevirebilir. Mantıklı konuşması ile etkilemeyeceği insan yoktur. Romantizmin ya da mükemmel bir aşkın açık adresidir. Partnerine öyle bir aşk yaşatır ki şaşırtmaması neredeyse imkansızdır.

Akrep kadını ve terazi erkeği uyumu ise harika bir birliktelik ile taçlandırılabilir. Bu birliktelik gayet bilgi dolu ve aynı zamanda aşk ile de özdeşleştirilebilir. Bunun yanı sıra terazi erkeği kendini yönetmesine izin verdiği partnerini aslında mantığı ile kendi yönetir. Egosunun da verdiği davranışları ile akrep kadınını oldukça etkileyebilir. Ateşli ve tutkulu olabilecek bu birliktelik, küçük sorunlar dışında gayet iyi sonuç verebilir.

Akrep Kadını ile Terazi Erkeği Aşk Uyumu

Birbirleriyle uyumu yakalarlar

Her zaman zoru seven ve mücadeleci ruhu ile diğer kadınlardan ayrılan bir kadın, akrep kadını…Yufka yürekli adam! Ah! Ne denir ki? Kelimeler kifayetsiz sizi anlatmaya. Ah, canım benim terazim… Ah ki ne ah! Sen ne kadar güzel sevebilecek bir adamsın. Neden böyle kaşları çatık bir kadına rastladın zannediyorsun? Çünkü; belli etmese de o kadın sevmekten çok korkuyor, cesareti yok! Hep kalbini kırmışlar da kaşlarını öyle çatmış durmuş. Ama artık seninle olmak istiyor. Aradığı adam tam olarak sensin. Hoş, seni istemeyecek bir kadın bilemiyoruz var mıdır?

Aşktan yana sürekli vurgunlar yemiş, kalbi kırık bu hassas kalbi ancak senin gibi bir adam eski haline döndürebilirdi! Havada uçan kuşun, yerde yürüyen karıncanın canı yansa senin haberin olur kuzum. Bu kadının ne acılar çektiğini mi tahmin edemeyeceksin? İyi ki varsın ayol iyi ki… Akrep kadını daha önce sana rast gelmediği için her gün lanetler okuyacak. Eğer kalbi kırık bir kadına denk geldiysen ne güzel! Ama eğer daha önce olumsuz tecrübeler yaşamamış bir kadın ile tanışırsan ah ki ne ah deriz! Seni bile beyefendiliğini, ince düşünceliliğini yerin dibine batıracak birine dönüştürebilir! Aman çok dikkatli ol. Hatta bu kadınları şöyle ikiye ayırabiliriz; acı çektikçe daha da kötü olanlar ile acı çektikçe kötülüğü normal seviyeye düşenler!

Kesinlikle bu kadınlarla bir alıp veremediğimiz yok! Sadece hem aşkı hem mantığı aynı kaba sokmaya çalışıp çalışıp da sürekli aşka orada yer bulamayan bir hal içinde oluşlarından mustaribiz! Hem o olsun hem bu tamam biz de aynı fikirdeyiz ama olduramıyorsanız da neden şu çocukların kalbine aşk diye diye girip de onları bir türlü sevemiyorsunuz? Bunu bu adamlara yapmayın artık! Tamam sizin de haklı olduğunuzu kanıtlayacak adamlar ile tanış oldunuz fakat; masumca sizi sevenleri neden bu yolda kurbanınız seçtiniz?

Akrep burcu kadını derin duyguları ile terazi burcunun pratik zekası birbirini tamamlayan bir puzzle parçası gibi olacaktır. Öyle ki terazi burcu erkeği sohbet etme yeteneğine ve karşısındaki insanı dili ile etkilemeye bayılır. Bu durum akrep kadınında biraz ters orantılıdır çünkü çoğu zaman yalnız kalmayı tercih edip kendi kafasını dinlemeyi seçebilir. Böyle durumlarda partneri biraz sıkılabilir. Bu sorunu çözebilirseniz harika bir birliktelik sizi bekliyor olabilir.

Zıt özellikleriyle uyumu yakalayabilirler

Burç uyumunu yakalamaları, çelişen karakteristik özellikleri nedeniyle zor olsa da, imkansız olmayacaktır. Akrep burcunun yalnızlık ihtiyacı ile birlikte, terazi burcunun sosyal olma ihtiyacı bazı durumlarda çakışabilir ve ikilinin arasındaki ipleri gerebilir. Ayrıca terazi burcunun partnerini sürekli yanında istemesi de, bu gerilimi arttırabilir.

Terazi burcu birliktelik ve sadakat ister. Düşüncelerin de dahi uzakta olursa, bunu hemen fark edip, akrep burcunu kendi sosyal dünyasına çekmek isteyecektir. Sürekli konuşma ve sosyal olma ihtiyacı, onun için zorlayıcı olacaktır. Zira bazı dönemlerde akrep kadını, partnerinin bu yaklaşımlarına karşı tepkisiz kalıp, iç dünyasında huzuru aramak isteyecektir. Ve maalesef ki; daralma etkisi ile birlikte saldırı mekanizması ortaya çıkabilir.

Akrep burcu için önemli bir kriter olan aşk; bu ikili arasında gerçekleştiği taktirde kolay kolay bu olumsuzluklara pabuç bırakmadan devam ettirecektir. Eğer ki, aşkın tükendiği noktaya gelirse akrep kadını artık partnerinin yanında duramayacaktır. Aşk onun kolay kolay elde edemediği bir duygudur. Bu sebepledir ki çok önem taşımaktadır.

Kısa süreli ilişkiler yerine uzun süreli ilişkiler tercih ederler. Genel olarak bilinir ki; akrep burcu kıskanç bir burçtur ve partneri buna çok dikkat etmesi gerekir. Birlikteliklerinde akrep biraz agresif olabilir lakin terazi burcu bu agresifliği uyum ve sakinliği ile alt edebilir. İki taraf içinde aşk önemli bir noktadır. Bu da tutku ve cinsel yaşamlarındaki heyecanın dorukta olabileceğinin garantisi olabilir.

Terazi burcu erkeği sakinliği tercih ettiği için, karşıdan gelebilecek herhangi bir tepki karşısında hemen ortamı durgunlaştırabilecek yeteneğe sahiptir. Akrep burcu kadını için bu olumsuz bir yön olacaktır zira içindeki enerjiyi atmak için, tartışmaya ihtiyacı olacaktır ve karşı tarafta bunu sürekli dengelemeye çalışacağı için sinir olacaktır.

Sabır göstermeleri gerekir

Aralarındaki ilişkide anahtar nokta, sabır ve hassasiyettir. Kararsızlık terazi burcunun genel özelliği olarak kendisini burada da gösterecektir. Dengesiz bir davranış ile birlikte yavaş yavaş bu akrep kadınına olan ilgisini kaybedecektir ya da kararlılığından etkilenecektir. Hükmetmek isteyecektir. Alımlı akrep kadını tarafından etkilenen taraf, terazi erkeği olacaktır.

Terazi erkeği sosyalliğini ön plana çıkardığı anda, partneri tarafından kıskançlık krizi etkisiyle birlikte kısıtlanmaya çalışılacaktır. Kendince sevgisini göstermeye çalışan terazi, karşılığını bulursa tutkulu bir aşk bu ikiliyi bekliyor alacaktır. İlişkide kesinlikle eşitlik diye bir düşüncesi yoktur. Bu sebeple de; akrep kadını karşı tarafı kısıtlarken, kendisine ait özgürlük alanı ister. Bu ikilinin cinsel hayat dinamikleri de birbirini tutacağından; sürprizli, canlı, tutkulu bir yaşamları olacaktır. Yine de akrep burcu, her zaman olduğu gibi fikirler üzerinde çok fazla üstünlük taslamamalıdır.

Benzer özellikleri konusunda avantajlıdırlar

Akrep kadını, merak edeceği ve sürprizli bir ilişkiyi tercih edeceği için, partneri bunu kendi avantajına çevirebilir. Sürekli merak hali, daha da bağlanmaya sebep olabilir. Bu sürekli taze tutulan bir durum olursa eğer birliktelik devamlı olacaktır. Sosyal olmayan yönlerini, terazi erkeği ile ortaya çıkaracaktır daha doğrusu çıkarmak zorunda kalacaktır.

Dış görünüşe önem vermeden, iç dünyalarını değerlendirmek için insanları tanıma yolculuğuna çıkartacaktır, her seferinde. Aralarındaki bir olumsuzluk da, üstünlük isteği olabilir. İki taraf da bunun dengesini kurduğu sürece, birliktelikteki sorunlar elbette çözülecektir.

Nasıl davranılmalıdır?

Bu kadınlar o kadar hırs dolu o kadar hırs dolu ki! Öyle bir yere gelir ki ilişkiniz, nerede sevdiğini nerede nefret ettiğini çözemez hale gelirsiniz. Ne istediklerini asla anlayamaz sizin gibi ”Hayat; bayram olsa!” şarkılarını söyleyen adamlar… Başka bir adam olsa vallahi olur ama siz olamazsınız. Çok ağlamak isterseniz orası ayrı tabii. Kaldı ki erkeklerin ne kadar ağladığı görülmüş zaten dimi? Terazi erkeği de olsanız erkeklerin biyolojileri ortada ayol, ”Çok da önemsemem.” derseniz buyurun, sevin. İlişkinizde asla söylememeniz gereken cümleler:

  • Seni çok seviyorum! Bu cümleyi ağzınıza sakız yapacak olursanız, aşık olduğunuz kadın tarafından sevginizin ve aşkınızın sorgulanmasına sebep olacaktır.
  • Neden hem benim ile hem de değil gibisin? Sürekli ilerlemek için fırsatlar kollayan bu kadınlar için bu cümle kendilerini kısıtlıyor hissi uyandıracaktır, haliyle bu da onların boğulması anlamına gelir. O boğulmaz, boğar!
  • Neden sürekli konuşamıyoruz? Söyledik ya aşkının yanında ilgilenmesi gereken bir sürü işi var, azıcık nefes almasına izin verin şu kadının!
  • Hala beni ilk günkü kadar çok sevip sevmediğini merak ediyorum? Bu da soru mu şimdi çok çocukça! vs. vs…
  • Aşırı romantik bir adam olmanız ilk defa akrep kadını karşısında kötü hissetmenize sebebiyet verebilir. Bakın kesin konuşmuyoruz böyle de olabilir anlamında! Ama siz o kadından daha zeki ve çelik davranabilirseniz ters köşe de yapabilirsiniz. Gerçekten onun buna değer olduğunu hissediyorsanız, tek taraflı da yürütebilirsiniz tabii!!!

“Uyumu yakalayabileceğiniz özellikte bir kadın olarak bakalım şimdi de!”; demiş miydik, hatırlayamadım; içlerinde hepsi öyle olacak değil ya bu akrep kadınının ayol! İlla ki kadir-kıymet bilecek, vefalı birine de denk gelebilirsiniz. İşte tek sıkıntı bunu nasıl anlayacağınız! Çok basit; bizden size küçük ama çok küçük bir sır: bir gün ona ne yaşatırsanız yaşatın o kadın hala size ilk gün davrandığı incelikle, sevecenlikle davranıyorsa bilin ki sizi gerçekten seviyordur. Ve ondaki bu sevgi o kadar büyük olacak ki buna hiç şüpheniz olmasın bu defa da siz sevgiden boğulacak gibi olacaksınız! Bu defa siz düşünün!

Fikir ayrılıklarına düşebilirler

İkilinin bazen pek uyumlu olduğu söylenemez. Akrep kadını, tartışmalarda ya da küçük sürtüşmelerde kendisine cevap verecek birini ister. Ancak terazi erkeği tam bir uzlaşmacıdır ve kesinlikle ses çıkarmaz. Fikir ayrılıklarına düşmez ve her zaman uyumlu olmayı tercih eder. Sular yükseldiğinde de dalgaların durulmasını sağlayacaktır. Bu erkeklerin dünyasında uyum ve sükunet hakimdir. Kadın ise daha farklıdır. O tartışmalar olmadan ilişkiyi yürütemez ve sinirlerini boşaltamaz, ancak bu aşırı tavırları terazi erkeğinin de dengesini bozabilir ve çıldırtma noktasına getirebilir.

İkilinin nasıl uyum sağlayacağı da tartışma konusudur. Birbirlerinin yaşama biçimini anlamakta zorlanacaktırlar ve bu onlar için adeta bir sır olarak kalacaktır. Fakat bu durum ikili arasında uzun süreli bir birliktelik gerçekleşmesine de sebep olabilir. Birbirlerine sürekli çözmesi gereken bulmacalar sunduğunda ilgisini çekecek ve merak uyandıracaktır. Çünkü terazi erkeği iyi tanıdığı insanlardan zamanla sıkılabilecek biridir.

Birbirlerine saygı göstermeleri gerekir

Terazi burcunun sosyalliği ve diğer insanlara olan merakı ile bu işleri daha da zorlaştırabilir ve akrep akrep kadınının bu sosyalliği anlamlandıramaması ile kıskançlık krizleri körüklenebilir. Orta yol bulunmalıdır aksi taktirde ilişkileri yara alabilir. Bu kadınların tam güven sağlanması gerekmektedir. Terazi burcunun denge ihtiyacı istediği ve akrep burcunun önde olmak istediği konulardan ise; ilişkide çatışma çıkabilir.

Akrep burcunun, patronluk taslama isteği ile birlikte, bu çatışma hali yorucu bir hal alabilir. Terazi erkeğinin eşitlik ve adalet anlayışı da bunu körükleyebilir. Fakat sakin ve zarif tavırları ile birlikte bu erkekler, bunun da üstesinden gelebilir. Bir diğer hususta; akrep kadını, partnerinin kararsızlığının sebebini asla anlayamayacaktır. İstediğinden emin, net düşüncelere sahip olan bu kadınlar, onların konu hakkında elde edebildiğince bilgi edinmek ve enine boyuna düşünme isteğini pek mantıklı bulmayacaktır.

Akrep Kadını ile Terazi Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirleri arasında çekim olacaktır

Akrep burcunun, ilişkilerinde tutkulu ve baştan çıkarıcı özelliklere sahip bir burç olduğunu söylemiştik. Terazi burcunun da aile kurma ve evlilik gibi konulardaki öncü adımları ile birlikte, birbirlerini kendilerine mıknatıs gibi çekecektir ve evliliklerinde iyi bir çift uyumu yakalayabileceklerdir.

Akrep kadının kıskançlığı sebebiyle çıkabilecek sorunlar; iki tarafın da birbirine atabilecekleri küçük adımlarla çözümlenemeyecek şekilde olmayacaktır. Özgürlüğüne ve sosyalliğine düşkün terazi erkeği, ilişkilerindeki dengeli ve sakin yapısı ile aile kavramına olan düşkünlüğü ile partnerinin bu kıskançlığını alt edebilir. Onlara sağlayacağı güven ile birlikte, kendisine harika bir eş edinmiş olacaktır.

Akrep burcu, başkalarınca takdir edilmeyi ve sevilmeyi seven terazi erkeğine gereken sevgiyi verebilirse; ihtiyacı olan sevgiyi dışarıda aramaktansa evinde, eşinde bulacaktır ve partnerinin kıskançlığına maruz kalmayacaktır. Dediğimiz gibi iki tarafın da atması gereken küçük adımlarla, yürüyecek bir evlilik…


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.