Akrep Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

27.01.2016
Akrep Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Akrep burcu kadını tam bir güç delisi ve otoriter bağımlısıdır. Otoriter kuramadığı bir ilişki içerisinde çok fazla duramaz ve gider. Bunun yanı sıra oldukça da ev hayatını sever. Temizlik ya da ev düzeni için bir şeyler yapmaya bayılır. Hayatı boyunca araştırmacı kişiliği ve fazlaca olan merakı ile oldukça bilgi sahibi olmuştur.

Oğlak burcu erkeği, kendine çizdiği duvarı ile içerisine hapsolmuş olabilir. Oldukça abartıyı severler, genel olarak övülmeye ve kendine olan öz güvenlerine bayılırlar. Her şeyi yapabileceğine inanır ve müthiş derecede de güç delisidir. Aslında tam bir heyecan düşkünüdür, çoğu zaman gerçek kişiliklerini ortaya koymaz. Daha çok ciddi duran fakat içlerinde fırtınalar kopan kişiliğe sahiptirler. Macera ararlar fakat evren ona bunu resmen yasaklamıştır. Bazı zamanlarda saçma davranışları ile ön plana çıkabilir.

Akrep kadını ve oğlak erkeği uyumu oldukça güzel bir birliktelik oluşturur diyebiliriz. Oğlak burcu erkeğinin kariyer ve güç hedefleri ile akrep burcunun otoriter yapısı oldukça anlayışlı bir birlikteliği de beraberinde getirecektir. Bunun yanı sıra iki burcunda kariyer planlamalarına verdikleri önem ile birbirlerini anlayacak ve sorun çıkarmayacaklardır. İşle ilgili olan planlamalarda özellikle ayrı ayrı yaptığınız görüşmeler ya da iş hayatınıza verdiğiniz önem ile birbirinizi gayet iyi anlayabilirsiniz.

İlişkilerinin ilk zamanları, kadın, erkeği çözmeye çalışır fakat oğlak erkeğinin duygularını saklama çabası bu kadının kuvvetli sezgilerinden bir yere kadar kurtulabilir. Tutku ve arzularını birbirlerinde bulurlar ve birbirlerine her gün yeniden aşık olurlar.

Akrep Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Tutkuyu yaşamayı severler

Burçlar arasında akrebi en etkileyen, en dikkat çekici burç oğlak burcudur. İki burç için önemli olan tutkulu aşktır ve birbirilerini ortak noktaya taşırlar. Oğlak erkeğin bu tutkuyu önüne gelenle yaşamaması akrep kadının, ilgisinin nedenleri arasındadır.

Oğlak burcunun kapalı kutu misali, duygularını saklaması, kimi zaman partnerine ilgisizlik gibi gözükse de bir zamandan sonra bu meraka dönüşür ve tutku ve sezgileriyle karşındaki kişinin içindeki aşkı anlayabilir. Akrep kadını hırsıyla meşhur ve elde edemediği şeylerin peşine düştüğünden dolayı kendisi için cazip bir adaydır.

Akrep kadını oğlak erkeğini elde edene kadar da rahat durmayacaktır. Bu ikili, ilişkilerini ilk günden belli etmeye meyillidirler. Fakat astrolojide bilinmesi gerekende bu iki burç arasındaki aşkın yüzde 70 ihtimalli olmasıdır. Yani ya yüzde 70 olacaktır yada yüzde 70 ihtimalle oluru yoktur. Kendi ruhunun derinliklerine girmesini ister bu konuda oğlak erkeği duygularını belli edemese de aşkı yaşayacağı için bunu başarabilir.

Duyguları belli etmekte birbirlerine yardım ederler

Fakat akrep burcu kadını, duygularını belli etmekten son derece kaçınan bu erkekleri sadece sezgileriyle anlayabilir. Bir süre sonra anlayacaktır ki oğlak burcu bir kere sevdiyse tam seven bir burçtur. Ve akrep kadını ilgiye alakaya önem veren olmasına rağmen bu erkeği kabullenecektir. Bu erkeğin her konuda kadınına olan desteği de dışarıdan açıkça fark edilecektir. Akrep oğlak uyumu ihtimali yüzde 70 olsa dahi yükselenlerin etkisini de unutmamak gerekir. Bu durum hiçbir şekilde problem olmayacaktır.

Gayet iş düşkünleri olduğunuz için arada bir de olsa dışarıda romantik bir yemek yemek, ikinizin de duygularını ortaya çıkaracaktır. Kaçamaklar her zaman iyidir. Bu durum duygularınızı ortaya çıkarıp ilişkinizi kuvvetlendirecektir.

Bazı sorunlar da elbet olacaktır. İlişkide her zaman olumlu olaylar olmaz. Keyfinizin kaçacağı ya da anlamayacağınız bir durumda birbirinize çatmanız gayet normal olacaktır. Bunun haricinde akrep kadınların siniri de oldukça fena bir yapıdadır. Sinirlenince her şeyi kırıp dökebilir. Buna kalpler de dahil. Fakat bu durumu göz önüne alamam diyorsanız bu ilişkiyi bitirmeniz de yarar vardır.

Zıt özellikleri birbirlerini çeker

Bu ikilinin en büyük farkı, akrep kadını duygularını herkese göstermek isterken oğlak erkeğinin kendini daha fazla kapamasıdır. Çok dikkatlidir ve kendini duygularını her zaman saklamak zorunda olduğunu düşünür. Aslında bu durum akrep kadınını da biraz hayal kırıklığına uğratır çünkü tutkulu ve duygularını canlı canlı yaşamayı seven biridir.

Oğlak erkeğinin içe kapanıklığını gördüğünde, beklediği duygusallığı hemen yakalayamayınca ilişkiden beklediğini bulamayabilir. Bu yüzden akrep kadınının partnerine zaman vermesi ve onun için sabırlı olmayı öğrenmesi gerekir.

Sabır göstermeleri gerekir

Sabır göstermeyi öğrenmesi halinde ilişkisinin meyvelerini de ileri dönemlerde görecektir. Sakin yapısının ve duygularını belli etmemesinin altında son derece akıllı ve tutku dolu bir erkek vardır. Üstelik akrep kadını oğlak erkeğinin kendisine açılmasını sağlarsa artık ona koşulsuz şartsız güvenebilecek demektir. Aynı zamanda en sadık burçlardandır. Cinsellik konularında biraz hareketliliğe ihtiyacı vardır ki bu da akrep kadını için zor değildir. Bundan sonra oğlak erkeğinden akrep kadını için kusursuz bir aşık olur demektir.

Sezgileri ile hareket ederler

Burçlar arasında çekici bakışları ile tanınan akrep burcunun bu özelliği erkeklerinde olduğu kadar kadınlarında da bir hayli mevcuttur. Göz hapsine alıp ondan gitmek istemeyeceğiniz kadar büyüsüne kapılabilirsiniz. Akrep burcu, çekici bakışlarının yanı sıra cazibeli, akıllı, dürüst ve güvenilir özelliklere sahiptir. Çoğu zaman sezgileriyle harekete geçer.

Güçlü sezgilerini aklının süzgeciyle geçirip, doğru ve mantıklı kararlarla sağlam bir şekilde yolunda ilerler. Hayatta her şeye sahip olmak isteyen bir tarafı vardır. Sahip olamadıkları için üzülürler ve eğer siz onun sahip olmadıklarına sahip olmuşsanız, sizi içten içe kıskanır. Bu kıskançlık uzun dönem sizi tehlikeli bakışların altına almasına sebep olur. Hırslıdır, zenginliği ve lüksü çok sever. Hayattaki ideali budur desek yalan söylemiş olmayız.

Dürüstlük her ikisi için de çok önemlidir

Akrep burcu kadının bir diğer özelliği erkeğinde de mevcut olan dürüstlüktür. İnanılmaz ölçüde mükemmele yakın dürüstlük abidesidirler. Karşılarındaki kişiler bu özelliklerinden dolayı onlara hem gıpta eder hem de ürkütücü bulabilirler. Dürüstlüğe bu kadar çok önem veren akrepler, karşılarındaki kişilerinde dürüst olmasını isterler. En ufak yalana bile tahammülleri yoktur.

Güvenmedikleri kişileri çevrelerinden uzaklaştırırlar. Şüpheci özellikleri de bu duruma eklenince katlanılmaz bir hal alabilir.Eğer akrep burcunun kuyruğuna basmışsanız size saldırma olasılığı çok fazla yüksektir. Haksızlık karşısında susmak onlara göre çok ters kalan bir durumu ifade eder. Ne durumda olursa olsun mutlaka hakkını sonuna kadar koruyacaktır. Sevdikleri insanları titiz bir çalışma içerisinde adım adım takip ederler. Bu özellikleri karşılarındaki kişiyi fazlasıyla sıkabilir.

Ortak özellikleri vardır

Oğlak burcu erkeği; azimli, çalışkan, dürüst, disiplinli biridir. Burçlar arasında çalışkanlıklarıyla nam salmış olan oğlak burcu, erkeğinde de bu özelliklerini son derece yansıtır. İdeali her zaman yükselmektir ve istediği şeylere sahip olmak konusunda başarılıdır. Gizemli özelliği ile çevresindeki bakışları üzerine hemen çekiverir. Soğuk karakterleri, sevdiklerini belli etmemeleriyle, karşısındaki insanı çileden çıkartan ama bir o kadarda sahiplenici özellikleri vardır.

Karşındaki kişiyi gel git etkisiyle kendisine bağlamayı ve hatta sırılsıklam aşık etmeyi çok iyi bilir. Dürüst ve güvenilir bir burçtur. Karşısındaki insanda da bu özelliğin mevcut olmasını ister. Oğlak burcu erkeği aşık olmuşsa son derece aşık, sahiplenici ve kıskanç olmaktadır. Karşısındaki kadının akıllı, bakımlı ve ne istediğini bilen bir karaktere sahip olmasını ister. Çok iyi bir eş ve mükemmel bir baba olmaktadırlar. Tam evlenilecek erkekler kategorisinde ilk sıralarda oğlak erkeği gelmektedir.

Güvenmeleri zaman alır

İkilinin burç uyumu kusurlu bir yapıya sahiptir. İlk başlarda oğlağın gizemi ve akrebin çekiciliği burçları birbirine çekebilir. Ortak özelliklerinden olan dürüstlük onları birbirlerine bağlayan bir durumu oluşturabilir.

Daha sonraki dönemlerde ne kadar uyumu yakaladıklarını sansalar da kavgalar ve tartışmaların ardı arkası kesilmeyecektir. Bu durum onların bazen aşklarını git gide tutkuya dönüştürmelerinde yardımcı olsa da ilişkileri uzun ömürlü olmayacaktır. Yaşadıkları ilişki süresinde birbirlerinin hiç unutmayacakları mükemmel sevdikleri kişiler olabilecektir.

Sahiplenirler

Aşırı derecede kıskanç özelliğe sahip olan akrep kadınlarının, bu durumu altında mükemmel bir sahiplenme duygusu yatar. Ne kadar sert bir kabuğu olduğu düşünülse de, dışarıdan gözüken ile içi arasında fark vardır. İçi son derece yumuşaktır. Bu özelliğini, size aşıksa rahat bir şekilde gösterecektir.

Size mükemmel bir şekilde itaatkar ve aşık olacaktır. Bu kadının bir diğer özelliği ise kibirli olmasıdır. Karşısındaki insan üzerinde nüfuz kurmaya bayılır. Kendi gücünün ve yapacaklarının farkında olan akrep, girdiği her ortamda dikkat çeker. Bu dikkat çekmesi çoğu çevrede tanınmasına yol açacak bir ün bile getirebilir.

Duygusal ve kıskançtırlar

Akrep son derece tutkulu, ihtiraslı, sert görünümünün altıda son derece duygusal bir bünye taşıyan, burçlar arasında kıskançlığı ve kindarlığıyla bilinen bir burçtur. Akrep kadını ilişkide ilgi ve aşk, yeri gelince tutku isteği aşırı olduğundan dolayı, karşı taraftan bunu en aşırı seviyede bekleyecektir. Güven olarak ekonomik güvencenin yanı sıra duygusal güvence ister ve karşısındakinden bu güvenini bulamaması sonucu yapacağı şey ya sessizce gitmektir ya da tam bir intikamcı olabilmektedir.

İlişkilerini canlı tutmaları gerekir

Oğlak burcuna gelecek olursak eğer, hayatta karşı istekleri ve arzularının en başına kariyerlerini ve hayallerini koyan, hayata karşı istekleri ve arzularının en başında aşk, tutku, güven bulunduran akrep burcuna olan ilgisini göstermekte biraz zorlanabilir. İkisini ortak noktada da buluşturan tutku, ilişkilerini ayakta tutmaya yarayan bir unsur olarak gözükecektir. Oğlak burcu ekonomik güvence isterken, partneri ise duygusal güvence istemesi birbirlerini anlamalarına yol açar. Her ne kadar belli edemese de duygularını yoğun yaşaması bakımından sezgileri kuvvetli olan akrep kadını tarafından fark edilecektir. Akrep ve oğlak uyumu için tutkulu bir ilişkisi olacağını söylesek de, yükselen burçlarında etkisi altında olduklarını unutmamak gerekir.

Akrep Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Ortak noktaları çoktur

Oğlak erkeği hayatında düzen, istikrar, kariyer odaklı yaşam isterken, akrep kadını evlilik hayatında aşk, heyecan ve macera ister. Bu konuda zor bir ikililerdir evlilikte. Fakat akrep kadının bu erkeğe güçlü hissettirmesi ve bu erkeğinde, akrep kadınını yatakta dizginleyebilmesiyle bu sorun ortadan kalkacaktır. Evlilikte çoğu zaman oğlak burcu erkeği kendisini evcimen görür, partneri ise ne kadar evcimenim diye geçinse dahi evlilik hayatında atraksiyon isteyecektir.

Akrep burcunun sabrından söz edecek olursak, aşka ve sevgiye önem verdiğinden dolayı oluşabilecek aşırı kıskançlık ve bağlılık oğlak burcuna verdiği değerden dolayıdır. Eğer akrep kadını,  partnerinden bu ilgiyi ve değeri göremezse sabredecektir. Fakat bu sabretme zamanında ondan en ufak aşk belirtisinden de mutlu olacaktır.

Ne yazık ki duygularını belli edemeyen oğlak erkeği, düşüncelerini partnerine açık açık ve net bir şekilde söylemelidir. Fakat aradaki çekim kuvvetliyse eğer, partneri onu hayatın sakin ve atraksiyon olmadan yaşanılabileceğine alıştırabilir. Akrep burcu kadının hırsını da gözetmezsek şayet, kendi hayatını oğlak burcu erkeğini alıştırabilir. Bu bakımdan değişik bir deneyim olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.