Kahve Falında Kapı Görmek

Kahve Falında Kapı Görmek
23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.663 kez okundu.

Kahve falında kapı görmek, kişinin evli veya bekar olmasına ya da genç veya yaşlı olmasına göre farklı anlamlara sahiptir. Evli ise size sunulacak bir seçeneğin habercisidir. Bu bir iş teklifi de olabilir, çocuk isteyip istememeniz hakkında bir konuşma da olabilir. Ancak belirgin bir koyulukta ayrıca hafif de olsa aralık bir şekilde görünüyorsa bu size bolluk bereketin geleceğinin habercisidir.

Bekar ise çevrenizdeki insanların yalanlarını duymaktan sıkıldığınız ve kaçıp gitmek istediğiniz anlamına gelir. Size yalanların söylenip durması sizin yaşantınızda zorluklarla mücadele etmenize neden olduğundan bu insanlardan uzaklaşmak istiyorsunuz. Ufak bir kapı ise bu insanlardan kurtulacağınız anlamına gelir. Genç yaşlarda ise, bu kişinin bir sıkıntının üstesinden gelmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Özellikle aile veya arkadaş çevresinde oluşabilecek kavgalardan fikir ayrılıklarından uzak olması ya da bunlara mahal vermemesi gerekmektedir. Ayrıca çevresinde bir takım dedikodular dönmekte ve bazılarının oyununa düşürülmesi planlanmaktadır. Bunlara karşı da dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunlara ek olarak hayatınızda gitmeyi görmeyi istediğiniz bir yere yolculuk yapacağınız anlamına gelir. Bu bir şehir, ev ya da bir yakınınızda olabilir. Daha ileri yaşlarda iseniz son zamanlarda sizi zor duruma sokan insanları yaşantınızdan çıkarmak istediğiniz ancak onların hayatınızda büyük yerleri olduğu anlamındadır. Onları atmak onlardan kopmak istiyorsunuz ancak onlar sizin yaşantınızda bir evin kapısı gibiler. Onlarsız ev, ev olamaz. Bu sebepten onlarla yüzleşmeli ve sorununuz neyse bir an önce açıklamalarınızı yaparak sorunu çözmeniz gerekmektedir. Ekonomik anlamda bazı sorunlarınızı da düzene sokacağınız ve daha rahat bir hayata başlayacağınız anlamına gelir.

Aşk

Aşk hayatınızda bir takım sorunların artık yoluna gireceği anlamına gelmektedir. Fazla kıskançsınız bu kıskançlıklarınız sevgiliniz ile aranızda sorunlar olmasına neden oluyor. Ondan fazla beklentiniz var, bu da ilişkide sizi ve onu mutsuz ediyor. Kendinizde yapacağınız değişikler, bu sorunların artık biteceğine işaret eder. Artık karar alacak, gereksiz yere kıskançlıklar yapmayacaksınız. Çünkü sizde biliyorsunuz ki sevgilinizin gözü sizden başka kimseyi görmüyor. Ona karşı daha güvenli yaklaşacak daha huzurlu bir döneme gireceksiniz.

Evliliğiniz boyunca tek hayaliniz bir çocuk sahibi olmak. Bu sembol gösteriyor ki artık bir çocuk sahibi olacaksınız. Eşinizle birlikte uzun süre tedaviler görmüşsünüz. Artık bu tedavilerin meyvesini yiyeceksiniz. Kısa zaman içinde çocuk müjdesi alacak, hanede güneş doğacaktır. Artık kendinizi suçlamayı bırakarak, hamileliğinize yoğunlaşacaksınız. Eşinizle beraber çok mutlu ve bereketli bir döneme gireceksiniz.

Kısa zaman önce ayrıldığınız sevgilinizin size geri döneceği anlamına gelmektedir. Siz başta geri duracak, peşinizden koşmasını isteyeceksiniz. Ama ona olan sevginiz sayesinde kıyamayacak, barışacaksınız. Ayrılığı geride bırakacak, daha mutlu birlikteliğe başlayacaksınız. Sevgilinizle her şeyin daha güzel olacağı döneme gireceksiniz.

Para

Aile büyüklerinden birisini uzun seneler önce kaybetmişsiniz. Aslında hiç bir beklentinizde olmamış geride bıraktıklarından. Onun ölümü sizde şok etkisi yarattığı için, parayı mirası hiç gündeme dahi getirmemişsiniz. Bu aralar sıkıntılı dönemden geçiyor olabilirsiniz ama bu durum geçecek. Çünkü o aile büyüğünüzden size yüklü miktarda miras kalmış. Bu miras üzerinden yıllar geçmesine rağmen neden elinize gelmemiş merak konusu olsa da, bu miras sayesinde feraha kavuşacaksınız. Her gün ettiğiniz duaların üzerine dua katarak, ona şükredeceksiniz.

Yeni bir ev anlamına gelmektedir. Maddi açıdan alamadığınız o evi artık alacağınıza işaret eder. Birikimlerinizin üzerine bir yerden alacağınız parayı ekleyerek, hayalini kurduğunuz o eve artık sahip olacaksınız. Çok çabalamış, çok uğraşmışsınız. Hayatta her şey istediğiniz gibi olmuş bir tek bu eve ulaşamamışsınız. Artık bir adım ötenizde olan bu ev size mutluluk, yenilik getirecek.

Aile ve Yaşam Alanı

Anneniz ve eşiniz arasında kaldığınız durumdan kurtulacağınız anlamına gelmektedir. Evlendiğinizden beri annenizin gereksiz çıkışlarına maruz kalmış, eşiniz ile huzurunuz bozulmuş. Annenize olan düşkünlüğünüz yüzünden bu durumu görememişsiniz. Ama artık gözlerinizi açacak, aslında annenizin haksız olduğunu anlayacaksınız. Karşılıklı oturup konuşarak bu işin üstesinden geleceksiniz.

Hane içerisinde bir mevlit olacağı anlamına gelmektedir. Bir dileğinizin gerçekleşmesi durumunda mevlit okutacağınızı söyleyerek niyet etmişsiniz. Nihayet istediğiniz dileğiniz gerçekleşmiş. Kısa zaman içinde hane de kalabalık bir mevlit okutacaksınız. Bu mevlit sizi öyle rahatlatacak ki, üzerinizden resmen bir yük kalkacak.

Dostlarınız ile aranıza girmeye çalışan bir kara kedinin varlığının açığa çıkacağı anlamına gelmektedir. Sizin hakkınızda yalan yanlış konuşarak dostlarınız ile aranızda sorunlar yaşanmasına neden olmuş. Kısa zaman içinde siz tüm bunlara şahit olacak o kişinin açığa çıkmasını sağlayacaksınız. Arkanızdan neden bu şekilde konuştuğunu anlamlandıramıyor olsanız da, dostlarınızla aranızdaki sorunların çözülmesine çok sevineceksiniz.

Çocuğunuzun çok hareketli olması sizi endişelendiriyor. Sabahtan akşama kadar peşinde koşmak sizi fazla yormuş. Kısa zaman içinde biri ile karşılaşacak çocuğunuzun geleceği hakkında konuşacaksınız. Siz çocuğunuza yaramaz diyorsunuz ama çocuğunuzun aslında üstün zekalı olduğunu öğreneceksiniz. Çok gurur duyacak ve geleceği için elinizden geleni yapacaksınız. Yeni bir okul ve yeni arkadaş çevresi edinmesine imkan sağlayacak, daha huzurlu bir döneme gireceksiniz.

İş ve Kariyer Hayatı 

Kariyer odaklı hayatınızda, her şeyin planlı olması sizi çok mutlu ediyor. Burcunuzun temel özelliği olan disiplin sayesinde çok güzel mevkilere geleceksiniz. İş hayatında sevilen ve saygı duyulan birisiniz. Yaptığınız işler ile güzel başarılara imza atıyorsunuz. Daha başarılı ve bol kazançlı bir döneme gireceksiniz.

Yeni bir iş kuracağınız anlamına gelmektedir. Hayalinizdeki işe, nihayet girecek ve çok güzel paralar kazanacaksınız. Kimsenin sizden beklemediği çalışma performansı sergileyerek, herkesi şaşkına çevireceksiniz. Aslında istediğiniz iş olduğunda, elinizden hiç bir şey kaçmaz. Güzel bir işe sahip olacağınız ve herkesin takdirini toplayacağınız harika bir dönem sizi bekliyor. Keyfini çıkartın.

Yanlış anlaşılmalar sonucunda ayrıldığınız iş yerine geri döneceğiniz anlamına gelmektedir. Sizin arkanızdan kuyunuzu kazan kişi sizin işten çıkmanıza neden olmuş. Ama siz işten çıktıktan sonra da rahat durmamış, yaptığınız işler üzerinde oynamalar yapmış. Fakat yöneticiniz bu sinsinin açığa çıkmasını sağlamış. Neden size kötülük yaptığını anlatamasa da yöneticileriniz hiç vakit kaybetmeden sizi iş yerine geri çağırarak, tekrar işe geri dönmenizi sağlamış. Tekrar çalışmaya başlayacak, hayatınızda daha öz güvenli olacağınız yeni bir döneme gireceksiniz.

Sağlık Hayatı

Sağlığınız son derece yerinde olduğu anlamına gelmektedir. Endişelerinizin boşa çıkacağı ve kendinizi silkelemenize işaret eder. Boş yere panik yapıyor, durduk yere hasta gibi davranıyorsunuz. Fazla evhamlı oluşunuz size iyi gelmiyor. Güzel bir tatil sizin yenilenmenizi sağlayacak. Kısa zaman içinde bir tatile çıkarak kendinizi ödüllendirin.

Hamilelikleriniz hep sorunlu geçmiş, ve düşükle sonuçlanan gebelikleriniz olmuş. Artık  düşük yapmaktan korkar hale gelmişsiniz. Endişelenmeyin, hamileliğiniz çok güzel geçecek ve sağlıkla kucağınıza çocuğunuzu alacaksınız. Yıllardır beklediğiniz bu bebek, sizi çok mutlu edecek ve sağlıkla sıhhatle kucağınıza alacaksınız.

Kahve Falında Bahçe Kapısı Görmek

Zorlu ve sancılı zamanların ardından kavuşulacak sonsuz ferahlık ve huzura işaret eder. Yıllarca çekilen sıkıntılar, üstesinden gelinemeyen problemler ya da altından kalkılamayan kötü olayların ardından gelecek günlerin mutluluk dolu, sakin ve sıkıntılardan uzak olacağını gösterir. Yeni fikirlerin edinileceğine, bu fikirler ışığında da geleceğe dair bir takım yatırımlar yapılarak bir daha asla zor günler yaşanmayacağına dalalettir. Özellikle parasal anlamda yaşanan sıkıntıları unutturacak kadar maddi gelir elde edileceğini ve bu gelirin huzur ve mutluluğu da beraberinde getireceğini gösterir. Maddi anlamdaki ferahlıkla beraber insanlarla olan ilişkilerin de düzeleceğini ve arkadaş çevresinin giderek artacağını işaret eder.

Huzura giden yolda ilk adımların zaten atılmış olduğunu, devam etmek için gereken cesaretin ne kadar olumlu sonuçlar vereceğini gösterir. Cesaret gösterildiği takdirde zorluklarla baş etmek çok kolaylaşacak ve her problem çözüme kavuşturulabilecektir. Bununla beraber özellikle iş hayatında yaşanan sıkıntılar, fazla çaba göstermeye gerek kalmadan kendiliğinden yok olacaktır. Aile ile ilgili sorunlarda ise bireyler birbirlerini daha iyi anlar hale gelecek, böylece aile içi dayanışma artacak ve en ufak bir sorunun çözümünde herkes birbirine yardım edecektir. Büyük ve heybetli bir görünümde ortaya çıktıysa zorlukların aşılması için çok kısa bir süre geçeceğini gösterir. Daha küçük ve harapsa o zaman biraz daha sabırlı olmak gerektiği, ancak sabrettikten sonra erişilecek ferahlığın bir daha asla kaybedilmeyeceği anlamına gelir.

Kahve Falında Ev Kapısı Görmek

İş ile yorumlanır. Şayet işsiz ise işe girecek demektir. Eğer çalışan biri ise yeni bir işe başlayacağı eski işinden ayrılacağı ile yorumlanır. Bu yeni iş kapısı eskisinden çok daha kazançlı olacaktır. Bazı yorumculara göre yeni bir kapıdan girmeye yeni bir haneye katılmaya kısacası evlenmeye işarettir.

Evden çıkacak biri ile yorumlanır. Hanesinden birinin evden ayrılacağı anlamına gelir. Bu ayrılma bir eğitim sebebi ile yada iş vesilesi ile gerçekleşecek bir ayrılık olabilir. Geçici süreli bir ayrılık olsa da süre olarak oldukça uzun olacaktır. Bu ayrılığın hayırlı bir sebeple olacağına işarettir.

Sıkıntılarının sona ermesi ile mutlu, ferah ve rahat günlerin olacak. İş ve maddi sıkıntıların yoluna girdikten sonra, heyecanlı ve tutkulu bir aşk arayışına gireceğin görünüyor. Arkadaşların sevgilileri ile birlikteyken senin yalnız olman, canını sıkıyor gibi görünüyor. Aslında etkileyici bir yapın var etrafında seninle birlikte olmak için can atan pek çok bayan var. Sen biraz seçim konusunda çok titiz davranıyorsun. Bu zamana kadar yaptığın gereksiz harcamalardan ötürü şu sıralar biraz maddi sıkıntı çekiyor gibisin. Maddi sıkıntılarını çözmek için ailenden destek göreceksin. Eline geçen parayı birikim olarak değerlendirmen, ileride sıkıntı çekmeni de önleyecektir. Çok renkli ve şen şakrak bir kişiliğin var, bu halin ile etrafındaki herkesi mutlu edebiliyorsun. Yeni bir iş teklifi söz konusu olabilir.

Kahve Falında Aydınlık Kapı Görmek

Kişinin zorlu günler geçirdiği ve bu günlerini artık geride bırakıp yeni bir başlangıç yapmak istediğini ifade eder. Yeni başlangıçlar genelde aşk iş ve parasal durumlardan dolayı olabilir bu yüzden fincanda görülen sembolün yeri çok önemlidir. Fincanı alt ve üst olarak değerlendirdiğinizde üstte ise sizin için açılacak güzel günlerin pek yakında geleceğini ifade ederken altta olması sizin değişim ve başlangıç yapmak için biraz daha zorlu yolunuz olduğunu ifade etmektedir. Ayrıca fincanı saat yönünde dörde bölersek o zamanda bu durumun gerçekleşeceği zaman hakkında da bilgi verir. Tabakta çıkmışsa o zaman fincanınızı doğrular ve yeni bir başlangıcı size müjdeler.

Tek başına yeni bir başlangıç olarak ifade edilse de yanındaki diğer figürlerle de değerlendirilip ona göre yorumlanması gerekmektedir. Eğer bu kapının önünde veya arkasında kalp varsa sevdiğinizle ilgili bir sorunun geride kalacağı ve yeni bir başlangıç yapacağınıza, bir bayrak varsa işinizle ilgili bir değişiklik yaşanacak veya yeni bir işe başlayacağınız, bir insan figürü varsa o zamanda birinden yardım alarak bunu gerçekleştireceğiniz şeklinde yorumlanır.

Çok yakın bir zaman içerisinde sizi sevindirecek bir haber alacaksınız. Bütün acı ve sıkıntılarınız geçecek. Yeni bir kişiye aşk kapılarını açacaksın. İkinci baharını yaşayacaksın diyebilirim. Ama çevrendeki söylentileri dikkate almamalısın. Sevdiğin birisi bir rahatsızlık geçirecek bu süreçte yanında sen olacaksın. Kısa vakitte atlatacaktır.

Kahve Falında Kapı Tokmağı Görmek

Senin için gelmek üzere olan kısmetlerin kısa süre içerisinde kapını çalacak olduğuna da işaret etmektedir. Sen öyle bir haldesin ki tam artık yalnızlıktan sıkılıyorsun ve ne yapacak olduğunu bilmiyorsun ve o an senin hayatına gelip yerleşiyor. Aslında o kadar çok kişi de var ki senin hayatında yer almak isteyen sen bir türlü kısmetin bağlanmış gibi armudun sapı üzümün çöpü der iken kimseyi beğenmiyor oluşundan dolayı da bir ömür yalnız kalmaya kendini mahkum ediyorsun. Artık bu durumdan kendin de sıkılarak pes edip hayatına girmek isteyenler için kafa yapına uygun olan birini kabul etmen gerçekten de senin için de o kadar iyi olacak ki hem de hayatının her alanında senin yanında yer alacak olması oldukça da iyi olacaktır.

Her şeyin yanı sıra sana gelen bu kısmetlerden birinin sadece lafta da değil bir ömür olan hayatını da sana adamak için gelmiş olmasından dolayı her iki taraf da o kadar mutlu olan anlar geçiriyor ki görünce emin olabilirsin ki kendin bile hayretler içerisinde kalıyorsun. Gözlerinden ziyade o kişiye kalbin ile bakıyor olman da senin hayatın daha da özel olan anlarını gerçek kişi ile geçirmen konusunda da sana oldukça önemli yardımlarının olacak olduğuna da işaret etmektedir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git