Akrep Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

27.01.2016
Akrep Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

Boğa burcu erkeği gerek otoriter yapısı gerekse sinir yapısı ile oldukça ön planda olan bir burçtur. Bu özellikleri bilinse de aslında çok da duygusal bir yapısı da olabilmektedir. Sinirlenince öfkeden gözü döner, etrafındakileri önemsiz olarak görünce kalp kırabilir. Böyle bir durumda onun yanından uzaklaşmalı ve sakinleşmesini beklemelisiniz. Bu durumun yanı sıra, kovalamaktan yana değil tam aksine kadınları peşinde koşturan yapıya sahiptir. Bu yönü ile öz güveninin tavanda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çok fazla sinirlenmez ama sinirlenince de tam sinirlenir. Ev insanıdır ve aslında tek hayali bir eve sahip olmak ya da bir ailesi olmasıdır.

Akrep burcu kadını gerek fiziği gerekse hırslı yapısı ile oldukça dikkat çeken bir özelliğe sahiptir. Bu özelliğinin yanı sıra onları asla ağlayarak göremezsiniz. Güç konusunda o kadar kendine güvenir ki ağlamayı zayıflık olarak algılar. Bir ortamda varsa kesinlikle onu fark edebilirsiniz. Gerek fiziki özellikleri gerekse göz alıcı bakışları ile kendini fark ettirmek için elinden geleni yapacaktır.

Akrep kadını ve boğa erkeği uyumu ise birbirlerini bulduklarında bırakmayacak kadar uyumlu bir çift olabilirler. Bunun yanı sıra birlikte oldukları zamanlarda her şeyin üstesinden gelebilecek bir güce de sahip olacaklardır. İki burç insanı da güce olan düşkünlükleri ile bilinse de birbirlerine de bir o kadar düşkün olabilirler.

Bu iki burcun uyumunu farklı açılardan değerlendirmek mümkün. Öncelikle bu burçlar arasındaki ilişkinin ne tür bir ilişki olduğuna karar vermek olmalı ve yapılacak incelemeler bu şekilde gerçekleştirilmelidir.

Aralarındaki ilişki bir aşk mı, güzel bir arkadaşlık mı yoksa sadece bir iş ilişkisi mi? Öncelikle bunu belirlemeliyiz ve akrep boğa uyumuna bu şekilde bakmalıyız. Şunu da söylemeden geçemeyeceğiz ki çiftimiz ne tür bir ilişki yaşarsa yaşasın, haritaları değerlendirildiğinde aralarında müthiş bir uyum olduğu görülmektedir. Aslında birbirine zıt iki burçtan bahsediyoruz ancak birbirleri ile harika bir burç uyumu yakalayacaklardır.

Akrep Kadını ile Boğa Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerine uyum sağlarlar

Akrep burcu eğer severse tutkulu bir aşık olacaktır. Boğa burcu ise sevecen, zarif ve uyumlu mizacıyla dikkat çeker. Birbirlerine fazlasıyla duygusal yönden hitap ederler. Çünkü her ikisi de derin duygulara sahiptir. Ancak akrep burcu negatif bir etki aldıysa partnerine karşı kıskanç, şüpheci ve kısıtlayıcı bir tavır sergileyebilir ve kendisinden uzaklaşmasına neden olabilir.

Akrep burcu canlılığı ve yaratıcılığıyla boğa burcunu etkileyecektir. Partnerinin ruhunun derinliklerini keşfetmek ister. Boğaların böyle bir gereksinimi yoktur ve açık bir insandır, bilmek istediklerinizi anlatacaktır. Bu durum da akrep kadının işine gelir, zaten karşısındaki erkeği merak eder ( özellikle ilk başta ) ve kendinden bahsetmek istemez.

İkisi de çok büyük arzulara ve fikirlere sahiptir. Aslında her iki burç da hiçbir konuda asla alttan almazlar. Ayın zamanda çok kararlı bir yapıya sahiptir. Bir akrep burcu ile tanıştığınızda ondan oldukça fazla etkilenirsiniz ve onu seversiniz. Kendinizde eksik olan ne ise onda olmasını beklersiniz. Aslında farklı olan bu burçların benzer özellikleri de vardır. Akrep, boğadan daha araştırmacıdır ve toprakla uyumludur.

Zıt karakterleri çekim sağlar

İki burç birbirini tamamlayan iki karakterdir. Ancak bu tamamlanma, iki tarafın da zıtlıklarından kaynaklanır. Bu yüzden başlangıçta bu zıtlıklar yüzünden çatışmalı bir durum oluşabilir. Boğa erkeğinin, akrep kadınının kıskançlıklarına tahammül etmesi ve ona sadık olması gerekir.

Akrep kadınının cinsellik anlayışı, partneri ile aynı değildir. Boğa erkeği için cinsel yaşam 2. hatta 3. plandayken, akrep kadını için çoğunlukla aşktan bile önce gelecektir. Bu erkekler, akrep kadınını her konuda doyuma ulaştırabilirlerse onun için vazgeçilmez olacağı bir gerçektir.

Zıtlıkların uyumunu yansıtan bu ikili mükemmel ilişkiyi yansıtmasa da geçerli bir birlikteliği yansıyabilir. Boğa erkeği, partneri için evde kalıp onunla baş başa vakit geçirdiğinde bu ilişkide umut var demektir. Güçlü duyguları olan bir burçtur ve bu duygulara karşılık verecek bir kadınla birlikte olmak ister. Onun aradığı bu durum da bu kadında fazlasıyla mevcuttur. Akrep kadını tutkulu, güvenilir ve sadık bir aşıktır. Su grubu ve toprak grubunun bu iki burcu birbirini tam anlamıyla tamamlayacaktır.

Boğa burcu erkeğinin tek dikkat etmesi gereken akrep burcu kadınının hırsıdır, o kadar hırslıdır ki bazen gözünün önünü bile göremez. Bunun dışında kavga edecekleri bir noktada otorite konusu olacaktır. İkisi de ilişki içerisinde bir otorite kurmak isteyecektir. Fakat ikisinin de otorite aşkı yüzünden sorun kaçınılmaz olacaktır.

Bu sorunları aştıktan sonra bu ilişkinin evliliğe bile gitmesi beklenebilir. İki burç insanı da gayet birbirleri için yaratılmış bile olabilir. Sadece biraz emek ve biraz sabır gereklidir bu ilişki için.

Genellikle birbirlerinden karşılık beklerler

Akrep kadını, olanı biteni size anlatmadan sizden yorum bekler. Kendini açmaz, sizin onu açmanızı bekler. Kendisi hakkında çok fazla bilgi vermez, sizden onun hakkında bilgi toplamanızı ister. Bu nedenle bu kadınlara açılmak biraz zordur. Yıllar geçse bile bu öyle olacaktır, değişmez. Bu kadınlar hep bir gizli yönetici görevindedir. Her olaya karışır ama karıştığını da kimse fark etmez. Sakin görünürler ancak çok büyük fırtınalar koparabilirler. Tutkularını dizginlemek zordur.

Gidişli gelişli bir yapı vardır, size gelip de seni seviyorum demez bu nedenle aranızda kırgınlıklar oluşabilir. Bu konularda ikili dikkatli olmalıdır. İkili birbirini zedelemeden her konuda birbirine yardımcı olmalıdır. Sezgileri çok kuvvetlidir, kendisi bile böyle olmasına şaşırır ama tahmin ettiği şeyler yüzde doksan doğru çıkar. Bu özellikleri doğuştan gelişmiştir. Boğa erkeğini ya batırır ya da zirveye çıkarır, bunun ortası yoktur. Bu ilişkide önemli olan iki burcun birbirine nasıl davrandıkları ve isteklerini karşılamalarıdır.

Birbirlerini tamamlarlar

Akrep ve boğa bir aşk ilişkisi içine girerlerse aralarında mükemmel bir uyum olacaktır. Çünkü bu akrep kadınının tutkuları yoğundur. Aynı zamanda duygusaldır ve sezgisel yeteneği çok gelişmiştir. Bu özellikleri fark eden boğa erkeği, aradığı her şeyi partnerinde bulacaktır. Bunun yanı sıra ruh eşini arayan, kalıcı başarılar kazanmaktan hoşlanan, hırslı ve para kazanmayı seven bu adam, kendini tamamlanmış hissedecektir. Aslında iki taraf da birbirini tamamlar.

Adımlarını sağlam atan akrep kadını, güçlü bir konumu olan boğa erkeğine güven duyar. Aralarındaki cinsel uyum da ilişkilerini perçinler ve güzel bir aşk yaşarlar. Birbirlerini tutku ile severler, benim deyip sevdiklerini sahiplenme özellikleri vardır ve oldukça da kıskançtırlar.

Sahip oldukları bu benzer özellikler, birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlar. Bu hususta size tek önerimiz var: Birbirinizle çok fazla zıtlaşmayın, inatlaşmayın! Boğa erkeği, akrep kadınını kıskandırırsa sevdiği adamı kaybetmek istemeyen bu kadın kinlenebilir ve aşklarının büyüsü bozulabilir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir.

Yemekler konusunda da benzer özellikler göstermektedirler. Bu ikili güzel sofralarda olmaktan hoşlanırlar. Bu açıdan da uyumlu olduklarını söylemek mümkündür. Öte yandan, çalışmayı seven ve işine düşkün bu adam, hırslarına yenik düşüp bu duygusal kadını ihmal etmemelidir. İşi ve sevdiği kadın arasındaki dengeyi sağlamayı bilmelidir. Yoksa akrep kadınını kaybedebilir ve bu en son isteyeceği şey bile olmamalıdır.

Her iki burç da sahiplenici ve kıskanç olduğu için birbirini iyi anlar. Bu kadınlar öfke nöbetleri sırasında, sabırlı olan boğa burcu alttan alarak partnerinin kızgınlığını geçirecektir. Değişikliklerin zaman kaybı olduğuna inanırlar ve düzenli bir hayat yaşamak isterler. Bu ikili arasında inanılmaz bir güçlü enerji mevcuttur.

Yönetim ve yatırım konusunda iyidirler

Akrep kadını, para konusunda tam bir harikadır. Birkaç ev geçindirebilir hatta bir servet bile yönetebilir ve yatırım işlerini severek yapar. Devlet işlerinde de başarılıdırlar. Can alıcı noktaları seçer ve onun üzerinde yorumlar yaparak karşısındakini bezdirir. Onun fikirlerine güvenebilirsiniz. Boğa erkeği de oldukça sabırlı kişiliğe sahiptir. Bu nedenle ikisi iş hayatında iyi bir ortak olacaktır.

İş konusunda benzer karakterlere sahiptirler

Aralarındaki iş ortaklığı ikisi için de çok güzel bir deneyim olacaktır! Bir kere hırsları olan ve son derece çalışkan bir yapıya sahip boğa erkeğinin başarısız olma ihtimali yoktur. Hayatı boyunca çok büyük başarılara imza atmak ister ve bu isteklerini de gerçekleştirir. Aynı şekilde akrep kadını da uzun vadeli hedefler oluşturmaktan ve bu hedefler doğrultusunda emin adımlar atmaktan hoşlanır. Aralarında bir iş ortaklığı olacaksa kısa sürede yükselmeleri ve başarıdan başarıya koşmaları mümkündür.

Kolayca empati yaparlar

Bu iki burç arasında güzel bir arkadaşlık doğması mümkündür. Zıt özellikleri olduğu kadar birbirine benzer özelliklere de sahip oldukları için empati yapabilirler. Dertleşirken birbirlerini kolayca anlayabilir, birbirlerine yardımcı olabilirler. Bu hususta sadece tek bir şeye dikkat etmek gerekir: Akrep kadınının kapalı bir yapıya sahip olması. Eğer adımlarını sağlam atan bu kadın, boğa erkeğinin dostluğunu kabul ederse ona kendini açabilir. Böylelikle aralarındaki paylaşımlar artabilir. Akrep kadınları bazen de hissettiklerini hiç anlatmazlar. Beklerler ki karşı taraf onları keşfetsin. Boğa erkeği biraz çaba gösterirse bu kadını çözebilir ve aralarındaki arkadaşlık ilişkisi daha sağlam bir şekilde devam edebilir.

Ortak yönleri fazladır

Aralarında uyumlu bir ilişki yaşanabilir, tencere kapak kadar birbirine uygundurlar. Bu iki burç karakter olarak aslında bakılırsa birbirinden çok farklıdır. Zıtlıklarıyla birbirlerini tamamlarlar. Bu nedenle birbirlerini fazlasıyla çekerler. Akrebin su elementi, boğanın ise toprak elementi olduğunu biliyor muydunuz?

Beraberlikleri çok fazla verimli olacaktır. İki burç da çok aşırı sosyal değildir. Evde oturup birlikte film seyretmekten, müzik dinlemekten, evde zaman geçirmekten büyük keyif duyarlar. Akrep akıllı, açık sözlü tutkulu ve duygusaldır. Kendine oldukça güvenir. Etkileyici bir dış görünüme sahiptir.

Akrep Kadını ile Boğa Erkeği Evlilik Uyumu

Güç Doğan Birliktelik

Burçlarının özellikleri gereği birbirlerini buldukları zaman asla bırakmayacak kadar güçlü bir ilişki kurarlar. Her ikisi de doğası gereği gücü sevse de evliliklerinde ön planda olan birbirlerine olan bağlılıklarıdır. Evliliklerinde sadakatsizlik görülmez. Hayatın merkezinde olan aşk ilişkiyi güçlü kılar ve iki burç evliliklerinde birbirlerini tamamlayıcı özellikler gösterirler. Akrep kadınının otoriterliği zaman zaman küçük sorunlara sebep olsa da, boğa erkeği bunu dengeleyebilecek iradeye sahiptir. Aynı amanda öncelikli hayali bir ev ve bir eşe sahip olmak olduğu için, iki burcun evliliği bir güç savaşı değil, güç birlikteliğine dönüşecektir.

Zıt Karakterlerin Bütünlüğü

Evliliklerinde birbirlerini tamamlamaları, zıt karakterlerini uyum içinde yaşamalarından kaynaklanır. Bu evlilikte saygı esastır, bu yüzden her iki burç karakteristik özelliklerini eşine zarar vermeyecek şekilde özgürce yaşar. Birlikte vakit geçirdiklerinde, bu zıt özelliklerini ve uyum içinde yaşadıklarını daha iyi fark ederler. Yaşanan bir aşk evliliği olduğu için akrep kadını zaman zaman kıskançlık içeren davranışlar gösterebilir. Boğa erkeğinin güçlü duyguları, partnerinin kıskançlığının üstesinden gelecek ve çok büyük sorunlar yaşanmadan kıskançlık problemi çözülecektir.

Çekim Gücü

Biri su biri ise toprak elementi olduğu için evliliklerinde güçlü bir çekim olması kaçınılmazdır. Beraber vakit geçirmek, bu çekimin gün geçtikçe artmasına sebep olur. Akıllı, açık sözlü ve sert görünüşüne rağmen oldukça duygusal olan akrep kadını ve tam bir ev erkeği olan boğa evliliklerinde çekim gücü sayesinde mutluluğu yakalayacaklardır.

Duygusal Uyum

Boğa erkeği sevecen, naif ve uyumlu ve duygusal yönü oldukça kuvvetlidir. Akrep kadının ise uçlarda yaşadığı kuvvetli duyguları vardır. Bu yüzden evliliklerinde duygusal uyum olması kaçınılmazdır. Akrep kadını her daim eşinin derin hislerini merak eder ve zaman zaman ona bir his kaşifi gibi yaklaşır. Boğa erkeği ise eşini zorlamadan hislerini açığa çıkaracaktır. Akrep kadını çoğu zaman duygularını açmayabilir. Geri planda kalıp hiçbir şey hissetmiyormuş gibi davranabilir. Böyle durumlarda eşinin kendisini açmasını bekler. Boğa erkeği bunun farkındadır. Gönül almasını bilir ve bu kadınının duygularını fark ettiğini söz ve davranışlarıyla belli eder. Her iki burç duygu yönünden de birbirlerine karşı ayna görevi görürler.

Denge İlişkisi

Akrep kadınının iyi olduğu konular, evliliklerinde dengeyi sağlar. Manevi anlamda oldukça yetenekli iken, boğa erkeği maddi konularda başarılıdır. Sonuç itibariyle maddi manevi denge üzerine inşa edilmiş mutlu bir evlilik vardır. Ayrıca bu erkekler garantici yapısından dolayı kendisi ve ailesi için her zaman doğru adımlar atmak ister. Akrep kadını ise güçlü sezgileriyle ona destek olur. Her iki burcun sevgilerini gösterme şekillerinin birbirinden farklı olması evliliklerinde avantaj sağlar. Maddi manevi ihtiyaçları karşılanmış, sevgi eksikliği yaşanmayan bir evlilik geri kalan her konuda da kendi içinde dengeyi sağlayabilecektir.

Aşk Evliliği

Evliliğe adım atmış ve aynı hayatı paylaşmakla yıpranmayan bir aşkları vardır. Aşka dayanan bu evlilik, onlar için adeta güvenilir bir limandır. Hayatın getirdiği her zor durumda ya da her güzellikte evliliklerine sığınırlar. Aşkları onlara yeni bir bakış açısı kazandırır. Evliliklerine her zaman aşkın penceresinden bakarlar. ”Bir olmak” onlar için bir aşk evliliğinin temel yapı taşıdır.

Evdeki Yaşam

Evdeki yaşama uyum sağlama konusunda birbirlerine benzer özellikler gösterirler. Bu erkekler için yoğun iş hayatının verdiği yorgunluktan dolayı evde kalıp dinlenmek daha caziptir. Akrep kadını ise burcunun karakteristik özelliklerinden dolayı buna uyum sağlayabilir. Her akşam bir değişiklik yapak için dışarı çıkma ihtiyacı hissetmez. Gerek duydukça sosyalleşir. Değişikliğe ihtiyacı olduğuna inandığı zamanlarda dışarı çıkar ve boğa erkeğinin ev yaşamına kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Sakin Bir Hayat İsteği

Evliliklerinde sakin bir yaşam ve doğa ile iç içe, huzurlu bir evleri olsun isterler. Onlar için önemli olan birbirlerine yakın olmaktır. Geri kalan her şeye uzak olmak ikiliyi olumsuz etkilemez. Evliliklerinin ilk senelerinde yaşam şartları gereği doğa ile iç içe bir ev hayallerini gerçekleştiremeseler de bu konuda sağlam adımlar atarlar. Bu hayallerini ne kadar erken yaşta gerçekleştirirlerse o kadar huzurlu bir evlilikleri olur.

Eşler Arasında Farkındalık

Akrep kadını özellikleri gereği her ne kadar bu konuda zorlansa da gözü kapalı güvenmek ve sahiplenilmek ister. Gözünü kapattığı anlarda bile eşinin varlığını hissetmek bu kadınlar için kaçınılmaz bir özelliktir. Boğa erkeği ise sahiplenici ve sağ duyulu karakteriyle kadınının bu ihtiyacını en iyi şekilde karşılar. Akrep kadını için kendisini sahiplenen biriyle hayatını paylaşmak önemlidir. Boğa erkeğinin bu konuda farkındalığı gelişmiş olduğu için eşine ve kurdukları düzene bağlı, her konuda eşini destekleyici ve sahiplenicidir.

Otoriteye Karşı Sağduyu

Akrep kadınının vazgeçemediği bir otoriterlik iç güdüsü vardır. Boğa erkeği ise bu otoriteye karşı sakin ve sağ duyuludur. Akrep kadını için bu durum otoritesini sarsıcı olarak algılanmaz. Aksine, boğa erkeğinin sağduyusu, kendisinin içsel dengesini oluşturur. Böylelikle eşinin otoritesine nerede boyun eğeceğini ve nerede bu otoriteye karşı duracağını iyi bilir. Çünkü evliliğe giden bu ilişkinin başında bunu göze alacak cesareti göstermiştir.

Sınırları Zorlayan Karakteristik Özellikler

Akrep kadını tutkuludur, sınırları zorlar. Kafasına koyduğunu yapmak ister ve bu konuda engel tanımaz. Boğa erkeği ise değişime bu kadar açık değildir. Bazı konularda tutuculuk gösterir. Bu iki burcun her ne kadar sınırları zorlayan karakteristik farkları olsa da evlilik çatısı altında uyum içerisinde yaşamaları mümkündür. Bu erkekler zaman zaman partnerinin kafasına koyduğu şeyi yapması için yol gösterip ona destek olur. Aklının almadığı, kalbinin tatmin olmadığı konularda ise onu durdurur. Akrep kadını bunu bir engellenme olarak görmez. Eşi tarafından korunduğunu, sahiplenildiğini ve doğru adımlar atması için yardım ettiğini düşünür ve bu onu mutlu eder. Karşılıklı iletişim halinde olmak evliliklerinde yaşanması muhtemel krizlerin önüne geçecektir.

Yoğun Bir İlişki

Akrep kadını ile boğa erkeği karakterleri gereği yoğun bir ilişki yaşarlar. İki burcun da ilişkilerine ayıracak vakitleri her zaman vardır. Birbirlerine karşı kuvvetli duygular hissederler ve bunu açıklamaktan çekinmezler. Duygularını ifade etme şekilleri sadece sözde kalmaz. Bunu karşılıklı yaşayarak birbirlerine yoğun bir şekilde hissettirirler.

Gün Geçtikçe Artan Sevgi

Evlilik ilişkisi gün geçtikçe artan sevgi üzerine dayanır. Bu iki burcun temel mantığı aşklarını eskitmemektir. Her ne kadar özellikleri birbirinden farklı olsa da ortak nokta olan sevgilerinde buluşurlar ve evliliklerine emek vermeyi tercih ederler. Akrep kadınının etkileyici bir üslubu ve bitmeyen bir cazibesi vardır ve partnerinin buna kayıtsız kalması mümkün değildir. Boğa erkeği ise uyumlu, sevecen ve iradelidir. Zıt kutupların birbirini çekmesi kuralıyla yürüyen bir dengesi vardır.

Kontrol Altına Alınan Tartışmalar

İkilinin arasındaki benzer noktalardan biri sinirlendikleri zaman gemileri yakacak kadar çılgın bir noktaya gelebilme ihtimalleridir. İkisi de bunun çok iyi farkındadır. Bu yüzden aralarında hassas bir denge sağlarlar. Duyguları güçlü olan boğa erkeği ve bütün duyguları uçlarda yaşayan akrep kadını arasında tartışma çıkabilecek noktalar önceden kontrol altına alınır ve buna dair eşler arasında belirli kurallar konulur.

Sert Kabuklar Romantizmle Kırılıyor

Yüzeysel olarak bakıldığında benzer özellikler gösterirler ve derine inildiğinde farklılaşır. Akrep kadınının sert kabukları vardır. Hayat tecrübeleri, tanıdığı ve belkide darbe aldığı insanlar bu sert kabuğun her bir parçasını oluşturur. Boğa erkeği, eşiyle önce bir ilişki daha sonra evlilik çatısı altında bir araya geldiğinde derin duyguları ve romantizmi ile bu kadınının sert kabuğunu kırar. Bir yanı her zaman romantik olan ama bunu belli etmeyen akrep kadını, partnerine karşı iç dünyasını açarak ve yoğun bir sevgi duyarak karşılık verecektir.

Sadakat Sorunu Olmayan Bir Evlilik

Doğaları gereği oldukça sadıktır. İki burçta da kıskançlık duygusu fazladır. Fakat bunu kontrol altına almasını iyi bilirler. Kontrol edilemeyen kıskançlığın evliliklerine zarar vereceğini farkında oldukları için bu konuda içsel dengeyi sağlamayı başarmışlardır. Boğa erkeği tutucudur, eşi ise kıskanç. Zıt olan bu noktada herhangi bir çatışma yaşamamak adına ve tabii ki birbirlerine duydukları yoğun sevgiden dolayı evliliklerinde sadakatsizlik görülmez.

İlk Bir Yılları

Evliliklerinde ilk bir yıla çok dikkat etmelidir. Bu bir yıl içerisinde ortak noktalar bulurlar. En başından beri birbirlerine her zaman sevgi doludur. Anlaşmanın yolunu illaki bulurlar. Bu uyumun ilk bir yıl devam etmesi sonraki yılları da teminat altına alacak ve evlilikleri mutlulukla devam edecektir.

İletişim Yeteneğiyle Süren Evlilik

Akrep kadını her konuda yetenekli ve lider ruhludur. Beyni çözüm odaklı çalışır ve iletişime açıktır. Boğa erkeği bunu taktir eder ve iletişim konusunda eşinin tavsiyelerini alır. Evliliklerinde ne yapılması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmaz. Bunun yerine anlaşabileceği noktalar bulurlar ve görev dağılımı yaparlar. Kim hangi konuda daha iyiyse söz söylemesi gereken kişi odur. Evliliklerinde iletişime dayanan adil bir hiyerarşi vardır.

Gizemli Bir Kadın ve Sakin Bir Erkek

Akrep kadını gizemli, zeki ve kendine güvenli oluşuyla birçok zorluğun üstesinden gelebilir. Öfkesine genellikle hakim olabilir ve güçlü bir duruş sağlar. Bunu başaramadığı zaman mutlaka haklı yönleri vardır. Her ne kadar sert ve gizemli görünse de boğa erkeğine sevgisini koşulsuzca gösterebilir. Boğa erkeği ise eşinin görkemine ve hoyrat yönlerine karşı sakin ve duyarlı bir duruş sergiler. Sınırları zorlanmadığı müddetçe sakin davranmayı tercih eder. Eşinin geleneksel davranmasını isteyebilir ama bunun için onu zorlamaz. Her iki burç da iddialı ve kararlıdır ve evliliklerini uyum içerisinde devam ettirirler.

Finansal Konular

Finansal konularda hırslı ve geleceğe yatırım yapma eğilimindedir. Her konuda olduğu gibi finans yönetiminde de birbirlerine denge sağlarlar. Ailede çocuk varsa çocuklarının geleceği üzerine yatırım yapmayı tercih eder. Onlar için en büyük yatırım eğitimdir. Bu iki burç kendilerinin ve çocuklarının eğitimine ciddi yatırımlar yaparlar. Boğa erkeği doğası gereği rahat ve lükse düşkündür. Akrep kadını da iyi şartlarda yaşamak ister. Bu ortak nokta eşlerin finansal konularda anlaşmazlık yaşamasını engeller. Böylece birikim yapabilirler. Boğa erkeği bu konuda eşine destek olur. Sonraki yıllarda değeri artabilecek gayri bir gayrimenkul alıp bunun üzerinden gelir sağlamak konusunda uzlaşabilirler. Finansal konularda ikili tek başına lider değildir. Bu evlilikte ortaklaşa verilen kararlar üzerinden maddi planlar yapılır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.