Yengeç Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Yengeç Burcu Kadını ve İkizler Burcu Erkeği Uyumu

İkilinin birbirine karşı uç noktalarda olduğunu söylemek mümkündür. Aslına bakıldığında doğum tarihleri bu denli yakın olan burçların uyumunun birbirine benzer taraflarının az oluşu oldukça ilginç bir olay. 22 Mayıs- 22 Haziran doğumlu ikizler burcu ile 23 Haziran- 22 Temmuz doğumlu yengeç burçları farklı karakterler sergilerler. Peş peşe dünyaya gelmiş olan bu burçlardan yengeç kadını içine kapanık bir tavır takınırken partneri ise dış dünya ile çok fazla haşır neşirdir. Bu noktada ilk olarak bir uyumsuzluk görebiliriz.

Elementlerin su grubuna dahil olan yengeç kadını fazlasıyla duygusaldır. Hava grubuna dahil olan ikizler erkeği ise çift karakterli bir kişiliğe sahip olmasının yanında fazlasıyla havai ve maceracıdır. Bu açıdan çok fazla uyumlu bir birliktelik olarak görülmese de bazı noktalarda birbirinize uyum sağlarsanız güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

İkizler erkeğinin maceraperest yapısı, partnerini kendi kabuğundan çıkarabilir. Aynı şekilde partnerinin de duygusal derinliği onu etkileyebilir. Farklılıklarınızı görüp bunlara uyum sağlamanız ilişkinizi güçlendirecektir. Zor bir birliktelik olsa da farklı kutuplar birbirini çeker ve güzel bir birliktelik yaşanabilir. Ancak bu ilişkide kadına oldukça büyük bir yük düşmektedir.

İkisi de hem mantığını hem de duygularını kullanmayı bilen burçlardır. Eğer çabalarlarsa çok daha iyi ikili olabilirler. Yengeç kadını, ikizler erkeğinin entelektüel yapısına ve esprili kişiliğine hayran olacaktır. İkizler erkeği de onun tutkulu bakışlarına ve duygulu kişiliğinden etkilenecektir. Dengeli ve anlayışlı olurlarsa çok uyumlu bir ikili olabilirler ve uzun bir ilişki yaşayabilirler.

Yengeç Kadını ile İkizler Erkeği Aşk Uyumu

Dengeyi yakalamakta zorlanabilirler

İki burç için aşk noktasında bir birlikteliğin söz konusu olduğunu söyleyebilmek çok mümkün değildir. Tam olarak yengeç burçları aşka aşık iken, ikizler burçlarının bu taraklarda hiç ama hiç bezi yoktur. Bu yüzden aşk hayatı için olumsuz yorumlar yapmak çok da yanlış olmaz. Aşkın yaşandığı ilk dönemde bu uyuşmazlık çok fazla dikkat çeken bir detay olmayacaktır. Bu aşamada yengeç kadını her zaman alttan alarak partnerinin uçarı hallerini törpülese de zaman içinde bu denge bozularak tahammül edemeyecektir. Bu durum karşısında ikizler erkeği kendini değiştirmek yerine iyice hırçın tavırlar sergileyecek ve bunun sonucu olarak da aradaki aşk kısa zaman içinde bozulacaktır.

Sadıktırlar

İkizler erkeğinin çift karakterli yapısı aşk hayatında da kendini gösterecektir. Bir anı bir anını tutmayan tavırları partnerini oldukça kırabilir. Aşk hayatında birden fazla flörte karşı değildir, bir yandan da size sadık olan bir yönü vardır. Yengeç kadını bu ikileme katlanabilirse ilişki rayına girecektir, ama onun için bu duruma katlanmak çok zordur, fazla kırılgan ve duygusal yapısı, evcimen tutumları çoğu zaman sevgilisini sıkar. Bu ilişkide yapıcı olmak da yıkıcı olmak da her iki tarafın duygusal tutumuna bağlıdır.

Enerjik bir yapıları vardır

Yengeç burcu kadını su grubundandır. Bu da onu çok derin ve gizemli kılar. Aynı zamanda bu durum ruhunda gelgitler oluşmasını sağlar ayrıca çok enerjiktir ve devamlı hareket eder. Birine aşık olduğunu iddia ederken aslında o kişinin kibar ve sempatik bir arkadaşından da hoşlanabilir. Bunun sebebi içgüdüsel bir durum değildir. Çünkü aşkta seçim yapmakta zorlanabilir, mücadeleci ruhlu bir erkek ister. Böyle bir erkekle karşılaştığından itibaren, iyi bir ev kadını ve sadık bir eş olacaktır. İkizler erkeğinin sadık bir eş olmasını sağlamak için kendi işinden vazgeçmeyi bile düşünür. Hatta tutumlu biri olmamasına rağmen erkeğini zor duruma sokmamak için işlerini hesaplı yapar.

Ailevi konularda birbirlerini anlamaları gerekir

Yengeç burçları evcimen yapıda insanlardır. Annelik ve babalık iç güdüleri yüksek olup dışa karşı duvar örerek duvarın içerisine çok az insan alır ve bu çevrede hayatını geçirmeyi tercih ederler. Hayatındaki kadının veya erkeğin de bu şekilde olması onların en büyük tercihidir. Ancak gel gelelim ikizler burcu bu istekten çok uzakta bir yapısı vardır. Çevrelerinin her zaman geniş olmasını tercih ederler, hayatlarındaki insanlardan kısa zaman içinde sıkılma huyları vardır. Bunun yanı sıra duvar örmeyi bırakın bahçelerinde çitleri dahi yoktur. Dışa dönük ve sosyal tavırları ilk dönem için yengeç kadınının ilgisini çekse de ikizler erkeğinin değişken ve vurdumduymaz tavrı karşısında ilişkiden adeta buz gibi soğurlar.

Anlayış göstermeleri gerekir

İkizler erkeği fazlasıyla kaprislidir. Bu yüzden eşinin onunla yaşarken kapris çekmesi gerekecektir, derindir ve bu derinlikleri doldurmak için onun sevgi ve anlayışına ihtiyacı vardır. Ancak ince ruhlu olduğu için bunu başarabilecek durumdadır. Yengeç kadını anaç bir kadındır ve iyi bir ebeveyndir. Eşine ve çocuklarına da son derece ilgili ve bağlıdır. Fakat şakadan hoşlanmaz. Bu yüzden eşi esprili tarafını onun yanındayken mümkün olduğunca törpülemelidir. Çok farklı ve aslında zıt karakterler olsalar da ortak olan küçük detayları kullanmaları halinde son derece uyumlu ve birlikte mutlu bir çift olurlar.

Birbirlerini anlamaları gerekir

İkizler burcu erkeği, özel hayatından çok arkadaşlarıyla ilişkilerine önem verir. İş çıkışı arkadaşlarıyla eğlenmeyi, evde dinlenmeye tercih edecektir. Oysa yengeç kadını evcimen bir yapısı olduğundan evde zaman geçirmeyi çok sever. Bu ikilem, zamanla aralarında çatışmaya neden olacaktır. Bu durumda iki taraf da birbirini dinlemeye ve anlamaya özen göstermelidir.

Yengeç Kadını ile İkizler Erkeği Evlilik Uyumu

Arada anlaşmazlıklar yaşayabilirler

Genel bir çerçeveden bakıldığında evlilikte çok fazla sorun görünmeyebilir. Ancak bu durum sadece yüzeysel olarak böyledir. Evliliğin ilerleyen dönemlerinde büyük onları beklemektedir. Evlilikte her zaman için alttan alan taraf yengeç kadınıdır ancak bu noktada ikizler erkeği fevri hareketleri ile bilinir. Evlilik içinde her isteğinin yapılmasını ister ve bencil davranır. Bu tavrı eşlerini rahatsız edecek ve evlilik içinde kısa sürede sorunlar baş gösterecektir.

Ailelerine bağlıdırlar

Yengeç burçları evcimen bir yapıdadır. Annelik ve babalık iç güdüleri yüksektir ve aileye önem verirler. Bu noktada tam manası ile aile onlar için kutsaldır. Ev içinde olmayı severler, dışa kapalı bir tutumları vardır. Ancak ikizler için bunu söylemek çok mümkün değildir. Bağımsız ve ben merkezci tavırları vardır. Bu tavırları dönem dönem çok rahatsız edici boyutlara ulaşır. Ev içinde durmak ikizler burcu erkeğini bir süre sonra bunaltır. Bu durum hassas yengeç kadınının kırılmasına ve kabuğuna çekilerek dış dünya ile bağlantısının kopmasına sebeptir. Bunun yanı sıra ikizler erkeğinin değişken birçok tavrı vardır ve bu tavır karşısında zaman zaman eşleri ne yapmaları gerektiğini bilmez.

İlgi isterler

İkizler erkeğinin mutlu bir anı kısa zaman içinde bir balon gibi söner ve içine kapanıp oturur. Değişken tavırları aile içinde sorunlara yol açabilir ve eşleri bu duruma anlam veremez. Bunun yanı sıra yengeç kadınları da tam manası ile nazlıdır. Nazlı yapılarının birileri tarafından fark edilmesi onların hoşuna gider, ruhlarının okşanmasını ve ilgi görmeye bayılırlar. Ancak partneri bu noktada olayın farkında bile olmadığı için onlarda bir soğuma ve uzaklaşma başlar.

Büyük bir aşk duydukları insandan bekledikleri ilgiyi göremeyen yengeç kadınları genel olarak kabuğuna çekilir ve ilişkiden uzaklaşmaya başlar. Bu durum da evlilik içinde sorunların baş göstermesine sebep olur. Eğer eşleri aileye düşkün tavırlar içine girer, sorumluluklarının farkına varır ve ona gereken ilgiyi gösterir ise evlilik hayatları iyi gidebilir. Ancak genel olarak bu evliliğe pek olumlu bakmak mümkün değildir. Bir evlilik içinde iki burç da ayrı dünyaların insanlarıdır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.