Yengeç Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Uyumu

Yengeç Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Uyumu
1 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.516 kez okundu.

Elementlerin su grubuna dahil olan yengeç burcu fazlasıyla duygusaldır. Hava grubuna dahil olan ikizler burcu ise çift karakterli bir kişiliğe sahip olmasının yanında fazlasıyla havai ve maceracıdır. Bu açıdan çok fazla uyumlu bir birliktelik olarak görülmese de bazı noktalarda birbirinize uyum sağlarsanız güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

İkizler erkeğinin maceraperest yapısı, yengeç kadınını kendi kabuğundan çıkarabilir. Yengeç kadının duygusal derinliği de ikizler erkeğini etkileyebilir. Farklılıklarınızı görüp bunlara uyum sağlamanız ilişkinizi güçlendirecektir. Zor bir birliktelik olsa da farklı kutuplar birbirini çeker ve güzel bir birliktelik yaşanabilir. Ancak bu ilişki de kadına oldukça büyük bir yük düşmektedir.

İkizler burcu erkeği, özel hayatından çok arkadaşlarıyla ilişkilerine önem verir. İş çıkışı arkadaşlarıyla eğlenmeyi, evde dinlenmeye tercih edecektir. Oysa yengeç kadını evcimen bir yapısı olduğundan evde zaman geçirmeyi çok sever. Bu ikilem, zamanla aralarında çatışmaya neden olacaktır. Bu durumda iki taraf da birbirini dinlemeye ve anlamaya özen göstermelidir.

İkizler erkeğinin çift karakterli yapısı aşk hayatında da kendini gösterecektir. Bir anı bir anını tutmayan tavırları, yengeç kadınını oldukça kırabilir. Aşk hayatında birden fazla flörte karşı değildir, bir yandan da size sadık olan bir yönü vardır. Bu ikileme katlanabilirse ilişki rayına girecektir, ama yengeç kadını için bu duruma katlanmak çok zordur, fazla kırılgan ve duygusal yapısı, evcimen tutumları çoğu zaman ikizler erkeğini sıkar. Bu ilişkide yapıcı olmak da yıkıcı olmak da her iki tarafın duygusal tutumuna bağlıdır.

İkisi de hem mantığını hem de duygularını kullanmayı bilen burçlardır. Eğer çabalarlarsa çok daha iyi ikili olabilirler. Yengeç kadını, ikizler erkeğinin entelektüel yapısına ve esprili kişiliğine hayran olacaktır. İkizler erkeği de yengeç kadınının tutkulu bakışlarına ve duygulu kişiliğinden etkilenecektir. Dengeli ve anlayışlı olurlarsa çok uyumlu bir ikili olabilirler ve uzun bir ilişki yaşayabilirler.

Cinsel hayatlarında iki tarafta etkin olacaktır. Entelektüel ve mizahi yapısını cinsel hayatında da aktif olarak kullanmak isteyen iki tarafta bu aşamada son derece uyumlu olacaktır. Birbirinin yanında mutlu ve huzurlu olacaklardır.

Yengeç burcu kadını su grubundandır. Bu da onu çok derin ve gizemli kılar. Aynı zamanda bu durum ruhunda gelgitler oluşmasını sağlar ayrıca çok enerjiktir ve devamlı hareket eder. Birine aşık olduğunu iddia ederken aslında o kişinin kibar ve sempatik bir arkadaşından da hoşlanabilir. Bunun sebebi içgüdüsel bir durum değildir. Çünkü aşkta seçim yapmakta zorlanabilir. Yengeç kadını mücadeleci ruhlu bir erkek ister. Böyle bir erkekle karşılaştığından itibaren, iyi bir ev kadını ve sadık bir eş olacaktır. İkizler erkeğinin sadık bir eş olmasını sağlamak için kendi işinden vazgeçmeyi bile düşünür. Hatta tutumlu biri olmamasına rağmen erkeğini zor duruma sokmamak için işlerini hesaplı yapar.

İkizler erkeği fazlasıyla kaprislidir. Bu yüzden yengeç kadınının onunla yaşarken kapris çekmesi gerekecektir, derindir ve bu derinlikleri doldurmak için ikizler erkeğinin sevgi ve anlayışına ihtiyacı vardır. Ancak ikizler erkeği ince ruhlu olduğu için bunu başarabilecek durumdadır. Yengeç anaç bir kadındır ve iyi bir ebeveyndir. Kocasına ve çocuklarına da son derece ilgili ve bağlıdır. Yengeç burcu kadını şakadan da hoşlanmaz. Bu yüzden onun ikizler erkeği esprili tarafını onun yanındayken mümkün olduğunca törpülemelidir. Çok farklı ve aslında zıt karakterler olsalar da ortak olan küçük detayları kullanmaları halinde son derece uyumlu ve birlikte mutlu bir çift olurlar.

Yengeç Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Yengeç burcu ile ikizler burcuna baktığımızda iki burcun birbirine karşı uç noktalarda olduğunu söylemek mümkün. Aslına bakıldığında doğum tarihleri bu denli yakın olan burçların uyumunun birbirine benzer taraflarının az oluşu oldukça ilginç bir olay. 22 Mayıs- 22 Haziran doğumlu ikizler burcu ile 23 Haziran- 22 Temmuz doğumlu yengeç burçları farklı karakterler sergilerler. Peş peşe dünyaya gelmiş olan bu burçlardan yengeç burcu içine kapanık bir tavır takınırken ikiler burcu dış dünya ile çok fazla haşır neşirdir. Bu noktada ilk olarak bir uyumsuzluk görebiliriz.

Yengeç ve İkizler Aşk Uyumu

İki burç için aşk noktasında bir birlikteliğin söz konusu olduğunu söyleyebilmek çok mümkün değildir. Tam olarak yengeç burçları aşka aşık iken, ikizler burçlarının bu taraklarda hiç ama hiç bezi yoktur. Bu yüzden aşk hayatı için olumsuz yorumlar yapmak çokta yanlış olmaz. Aşkın yaşandığı ilk dönemde bu uyuşmazlık çok fazla dikkat çeken bir detay olmayacaktır. Bu aşamada yengeç her zaman alttan alarak ikizlerin uçarı hallerini törpülese de zaman içinde bu denge bozularak ikizler burcuna yengeç burcu tahammül edemeyecektir. Bu durum karşısında ikizler burcu kendini değiştirmek yerine iyice hırçın tavırlar sergileyecek ve bunun sonucu olarak da arada ki aşk kısa zaman içinde bozulacaktır.

Bununla birlikte yengeç burçları evcimen yapıda insanlardır. Annelik ve babalık iç güdüleri yüksek olup dışa karşı duvar örerek duvarın içerisine çok az insan alır ve bu çevrede hayatını geçirmeyi tercih ederler. Hayatında ki kadının/ erkeğin de bu şekilde olması onların en büyük tercihidir. Ancak gel gelelim ikizler burcu bu istekten çok uzakta bir yapısı vardır. Çevrelerinin her zaman geniş olmasını tercih ederler, hayatlarında ki insanlardan kısa zaman içinde sıkılma huyları vardır. Bunun yanı sıra duvar örmeyi bırakın bahçelerinde çitleri dahi yoktur. Dışa dönük ve sosyal tavırları ilk dönem için yengeç burcunun ilgisini çekse de ikizlerin değişken ve vurdumduymaz tavrı karşısında ilişkiden adeta buz gibi soğurlar.

Yengeç ve İkizler Evlilik Uyumu

İkiliye genel bir çerçeveden bakıldığında evlilikte çok fazla sorun görünmeyebilir. Ancak bu durum sadece yüzeysel olarak böyledir. Evliliğin ilerleyen dönemlerinde büyük kavgalar yengeç burcu ve ikizler burcunu beklemektedir. Evlilikte her zaman için alttan alan taraf yengeç burcudur. Ancak bu nokta da ikizler burcu erkeği / kadını fevri hareketleri ile bilinir. Evlilik içinde her isteğinin yapılmasını ister ve bencil davranır. Bu tavrı yengeç burçlarını rahatsız edecek ve evlilik içinde kısa zaman sonra sorunlar baş gösterecektir. Yengeç burçları evcimen bir yapıdadır. Annelik ve babalık iç güdüleri yüksektir ve aileye önem verirler. Bu noktada tam manası ile aile onlar için kutsaldır. Ev içinde olmayı severler, dışa kapalı bir tutumları vardır. Ancak ikizler burcu erkeği ve kadını için bunu söylemek çok mümkün değildir. Bağımsız ve ben merkezci tavırları vardır. Bu tavırları dönem dönem çok rahatsız edici boyutlara ulaşır. Ev içinde durmak ikizler burcu erkeğini, kadınını bir süre sonra bunaltır. Bu durum hassas yengeç burcunun kırılmasına ve kabuğuna çekilerek dış dünya ile bağlantısının kopmasına sebeptir. Bunun yanı sıra ikizlerin değişken birçok tavrı vardır. Bu tavır karşısında zaman zaman yengeç burçları ne yapmaları gerektiğini bilmez.

İkizlerin mutlu bir anını kısa zaman içinde bir balon gibi söner ve içine kapanıp oturur. Değişken tavırları aile içinde sorunlara yol açabilir ve yengeç burçları bu duruma anlam veremez. Bunun yanı sıra yengeç burçları tam manası ile nazlıdır. Nazlı yapılarının birileri tarafından fark edilmesi onların hoşuna gider. Yengeç burçları ruhlarının okşanmasını ve ilgi görmeye bayılırlar. Ancak ikizler burcu erkeği ve kadını bu noktada olayın farkında bile olmadığı için yengeçlerde bir soğuma ve uzaklaşma başlar. Büyük bir aşk duydukları insandan bekledikleri ilgiyi göremeyen yengeçler genel olarak kabuğuna çekilir ve ilişkiden uzaklaşmaya başlar. Bu durum da evlilik içinde sorunların baş göstermesine sebep olur. Eğer ikizler burcu aileye düşkün tavırlar içine girer, sorumluluklarının farkına varır ve yengeç burcuna gereken ilgiyi gösterir ise evlilik hayatları iyi gidebilir. Ancak genel olarak bu evliliğe pek olumlu bakmak mümkün değildir. Bir evlilik içinde iki burçta ayrı dünyaların insanlarıdır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git