Yengeç Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu

Yengeç Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu
1 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.504 kez okundu.

Su elementine dahil olan yengeç burcu ile ateş burcuna dahil olan koç burcu karakter yapısı olarak birbirinin tam zıttı yapıdadır. En az su ve ateş kadar zıt yapıda oldukları için de birbirlerinin çekimlerine kolayca kapılabilirler. Eğer isterlerse bu uyumsuz durumu aşabilirler. Dışa dönük ve içe dönük iki özelliği birbirlerine uydurabilirlerse oldukça güzel bir ilişki süregelecektir.

Yengeç kadını, koç erkeğinden ilgi, sevgi ve şefkat bekleyecektir. Fakat bu ilgiyi her zaman görememesi kendini mutsuz hissetmesine neden olabilir. Koç burcu, bu noktada biraz daha ilgi ve sevgi göstermekten çekinmemelidir. Eğer birbirlerinin kişisel alanlarına saygı duyarak birbirlerini anlamaya çalışırlarsa bu ilişki gelecek vaat edebilir.

Koç erkeği, lider kişilikli bir burç olduğundan kadının üzerinde hakimiyet kurmak isteyebilir. Fazla duygusal ve romantik olan yengeç kadını, bu durumu kabullenebilir fakat karşı da gelebilir. Bu yüzden birbirlerini her zaman anlamak ve ilişkiyi dengelemek üzerine çaba sarf etmeleri gerekmektedir.

Yengeç kadınının sezgileri ve duygusal yapısı güçlü olduğundan koç erkeğinin kendisine güvenmesini sağlayabilir, bu yönüyle onu kendine bağlayabilir. Bu da kendisini ilişkinin gizli yöneteni yapabilir. Eğer birbirlerini bu noktada anlayabilirlerse birliktelikleri son derece güzel olacaktır. İki tarafta aşırıya kaçan özelliklerini törpülediklerinde ilişki evlilik ile taçlanır ve imrenilen bir birliktelik karşımıza çıkar.

Yengeç burcu kadını, çabalayarak ve çalışarak her zaman başladığı bir işi bitirmek için uğraş verir. Fakat koç erkeği, sürekli bir yenilik arayışı içindedir. Genelde bir işin sonuna dahi gelemeden o işten sıkılır. Bu da çiftin arasındaki uyumu, etkileşimi bozabilir. Ne kadar zıtlıklar ve tartışmalar yaşasanız da kindar olmadığınız için anlaşmanız kolay olacaktır. Fakat anlaşmayı ve gerçek bir ilişki yaşamayı her iki taraf da istemelidir.

Cinsel hayatınızda değişken ve dinamik yapısı ile koç erkeği üstün olacaktır, yenilikçi ve doyumsuz isteklerine uyum sağlayabilirseniz, cinsel hayatınız son derece renkli ve tatminkâr olacaktır. Fakat fazla duygusal ve geleneksel davranırsanız anlaşmanız biraz zor olabilir.

Yengeç kadını ve koç erkeği iş anlayışları birbirlerine benzer. Bu iki insan birbirlerinin yapılarındaki farklılıklara saygı gösterdiklerinde ideal bir birliktelik yaşayabilmeleri mümkündür. Yengeç kadınını zırhından çıkarmak zor olacaktır. Koç erkeğinin bu noktada sabırlı olması gerekecektir. Yengeç kadını oldukça dişidir ancak bu dişiliği gösterebilmesi için kabuğunu kırması gerekir. Ancak bunu başardıktan sonra atılgan ve tutkulu bir kadına dönüşebilirler. Birbirlerinin aşkına gerçek bir karşılık verirlerse, yolun sorununun nereye gittiğini önemsemeden birbirlerinin ardından gideceklerdir.

Yengeç kadını sorumluluk yüklemesi halinde koç erkeğinin yalnız kalması da muhtemeldir, çünkü yengeç kadını bu durumda anında çekip gidecektir. Yengeç burcu kadını şakadan hiç hoşlanmaz ve kıskançlıklarının çoğunluğu ilkel bir güdüden kaynaklanmaktadır. İçten içe kıskançlık yaşayan bu burç kadını karşı tarafa her ne kadar belli etmese de büyük bir kıskançlık sonucu kendini yer bitirir. Bu nokta da koç erkeği anlayış göstermeli ve onun bu kıskançlıklarını dizginlemek adına güven verme yolunu tercih etmelidir. Ancak bu şekilde mutlu bir birliktelik sağlanır.

Yengeç Burcu ile Koç Burcu Uyumu

21 mart- 20 nisan arasında doğan koç burçları baharın gelişinin müjdeleyicisi ve bahar insanlarıdır. Bu yüzden son derece neşeli, hareketli ve hayattan zevk alan insanlar olarak bilinirler. 23 haziran- 22 temmuz arasında doğan ve yaz bebekleri olarak dünyaya gelen yengeç burçları ise güneşin sıcaklığını ve yazın dinginliğini almışlardır. Bu noktada yengeç burçları son derece sıcak ve sevecendir. Peki biri bahar, biri yaz burcu olan yengeç ve koç burçları ne kadar anlaşabilir, uyumları nasıldır, bu konu hakkında ayrıntılı bir araştırma yaptık ve yazımızda sizlere sunacağız.

Yengeç ve Koç Aşk Uyumu

İki burca ayrı ayrı baktığımızda birçok farklılık ve zıt yön görebiliriz. Şöyle ki yengeç burçları çok kırılgan bir yapıya sahiptir. Kalın bir duvarı olan yengeç burcu dış dünyadan çabuk etkilenir ve kırgınlıkları çok uzun sürebilir. Ancak koç burçları bu noktada hayata karşı daha sert ve daha inatçıdır. Genellikle kırgınlık yaşamaktan ziyade, tavırları ve sözleri ile çabucak karşılarında ki insanı farkına varmadan kırma huyları vardır. İki burcun aşk noktasında yaşayacağı bir sorun olarak bu durum karşımıza çıkar. Ancak koç burcu bu noktada davranış ve sözlerini törpüleme yoluna gider ve yengeç burcu da bu duruma alışma eğilimine girer ise yengeç burcu ile koç burcu arasında büyük bir uyum yakalanmış olur ve aşk adına büyük bir adım atılabilir.

Yengeç burçları aşk hayatından ziyade evliliğe daha yakındır. Evcimen tavırları vardır ve geleneklerine bağlı bir yapıdadır. Bu durum ilk süreçte dışa dönük koç burcu için ilginç gelecektir. Ancak zaman içinde yengeç burcunun bu tavırları koç burcu kadınını- erkeğini hayran bırakarak yengeç burcuna daha çok tutulmasını sağlayacaktır. Bu sayede ikili arasında güzel bir aşk yaşanacaktır. Kısacası uyum için şunları söylemek mümkün ki, ilk dönem için farklılıklar ve zıtlıklar sorun gibi görünse de kısa bir süre sonra bu farklılıklar son bularak güzel bir birliktelik başlayacaktır.

yengeç ile koç uyumu

Yengeç ve Koç Evlilik Uyumu

Yengeç burcu için evlilik her zaman kolay bir döneme işarettir. Bu noktada evliliğe baskın taraf her zaman için yengeç burcu olacaktır. Yengeçler evcimen tavırları anne ve baba olma iç güdüleri yüksek olan burç grubu olup bu noktada evlilik anlamında sıkıntılar ile karşı karşıya kalmayan bir burçtur. Yengeç burçları ev içinde aile bağlarına son derece düşkün olup, eşlerine büyük önem ve değer verirler. Bu sebeple bir evlilik içinde yengeç burçları ile mutlu olmamak imkansız bir durum olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte eğlenmeye, maceraya düşkün olan koç burcu erkekleri ilk dönem için evlilik noktasında bir sıkıntıya düşseler de yengeç burcunun koruyucu, kollayıcı ve evlilik bağlarını ayakta tutan tavrı sayesinde kısa süre içinde evliliğe sıcak bakmasını sağlayacaktır.

İlk dönemler hem yengeç burcu hem de koç burcu açısından zor geçse de kısa süre içinde birliktelikleri oldukça seviyeli ve ideal bir noktaya ulaşacaktır. Birbirlerini anlayarak yaklaştıkları sürece ortada ki problemler yavaş yavaş silinerek arada yengecin sevgi bağı, koçun da eğlenceli ve koruyucu tavrı ile büyük bir evlilik bağı kurulacaktır. Genel oranlara baktığımızda koç burcu ile yengeç burcunun evlilikleri sorunsuz ilerlemektedir. Boşanma oranlarına baktığımızda koç burcu ve yengeç burcunun evliliklerinde ki boşanma oranları her zaman için düşüktür. İki tarafta evliliği kurtarmak adına büyük bir çaba sarf etmektedir. Her iki tarafta alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler bu sebeple de evlilik bağları uzun yıllar devam eder ve sorunlar bu sayede silinmeye başlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git