Yengeç Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Yengeç Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

21 Mart-20 Nisan arasında doğan koç burçları baharın gelişinin müjdeleyicisi ve bahar insanlarıdır. Bu yüzden son derece neşeli, hareketli ve hayattan zevk alan insanlar olarak bilinirler. 23 Haziran-22 Temmuz arasında doğan ve yaz bebekleri olarak dünyaya gelen yengeç burçları ise güneşin sıcaklığını ve yazın dinginliğini almışlardır, son derece sıcak ve sevecendir. Peki biri bahar, biri yaz burcu olan bu çift ne kadar anlaşabilir, uyumları nasıldır, bu konu hakkında ayrıntılı bir araştırma yaptık ve yazımızda sizlere sunacağız.

Yengeç kadını partnerinden ilgi, sevgi ve şefkat bekleyecektir. Fakat bu ilgiyi her zaman görememesi kendini mutsuz hissetmesine neden olabilir. Partneri, bu noktada biraz daha ilgi ve sevgi göstermekten çekinmemelidir. Eğer birbirlerinin kişisel alanlarına saygı duyarak birbirlerini anlamaya çalışırlarsa bu ilişki gelecek vaat edebilir.

Koç erkeği, lider kişilikli bir burç olduğundan kadının üzerinde hakimiyet kurmak isteyebilir. Fazla duygusal ve romantik olan partneri, bu durumu kabullenebilir fakat karşı da gelebilir. Bu yüzden birbirlerini her zaman anlamak ve ilişkiyi dengelemek üzerine çaba sarf etmeleri gerekmektedir.

Su elementine dahil olan yengeç kadını ile ateş burcuna dahil olan koç erkeği karakter yapısı olarak birbirinin tam zıttı yapıdadır. En az su ve ateş kadar zıt yapıda oldukları için de birbirlerinin çekimlerine kolayca kapılabilirler. Eğer isterlerse bu uyumsuz durumu aşabilirler. Dışa dönük ve içe dönük iki özelliği birbirlerine uydurabilirlerse oldukça güzel bir ilişki süregelecektir.

Yengeç Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

Zıt yapıları vardır

İki burca ayrı ayrı baktığımızda birçok farklılık ve zıtlık görebiliriz. Şöyle ki yengeç kadınları çok kırılgan bir yapıya sahiptir. Kalın bir duvarları vardır, dış dünyadan çabuk etkilenir ve kırgınlıkları çok uzun sürebilir. Ancak partnerleri ise bu noktada hayata karşı daha sert ve daha inatçıdır. Genellikle kırgınlık yaşamaktan ziyade, tavırları ve sözleri ile çabucak karşılarındaki insanı farkına varmadan kırma huyları vardır. İki burcun aşk noktasında yaşayacağı bir sorun olarak bu durum karşımıza çıkar. Ancak koç erkeğinin bu noktada davranış ve sözlerini törpüleme yoluna gider ve partneri de bu duruma alışma eğilimine girer ise aralarında büyük bir uyum yakalanmış olur ve aşk adına büyük bir adım atılabilir.

Farklılıkları ile aralarında uyumu yakalarlar

Yengeç kadınları aşk hayatından ziyade evliliğe daha yakındır. Evcimen tavırları vardır ve geleneklerine bağlı bir yapıdadır. Bu durum ilk süreçte dışa dönük partnerleri için ilginç gelecektir. Ancak zaman içinde onun bu tavırları koç erkeğini hayran bırakarak ona daha çok tutulmasını sağlayacaktır. Bu sayede ikili arasında güzel bir aşk yaşanacaktır. Kısacası uyum için şunları söylemek mümkün ki, ilk dönem için farklılıklar ve zıtlıklar sorun gibi görünse de kısa bir süre sonra bu farklılıklar son bularak güzel bir birliktelik başlayacaktır.

Birbirlerini anlamaya çalışmalıdırlar

Yengeç burcu kadını, çabalayarak ve çalışarak her zaman başladığı bir işi bitirmek için uğraş verirken koç burcu erkeği sürekli bir yenilik arayışı içindedir. Genelde bir işin sonuna dahi gelemeden o işten sıkılır. Bu da çiftin arasındaki uyumu, etkileşimi bozabilir. Ne kadar zıtlıklar ve tartışmalar yaşasanız da kindar olmadığınız için anlaşmanız kolay olacaktır. Fakat anlaşmayı ve gerçek bir ilişki yaşamayı her iki taraf da istemelidir.

Birbirlerine saygı göstermeleri gerekir

İş anlayışları birbirlerine benzer. Bu iki insan birbirlerinin yapılarındaki farklılıklara saygı gösterdiklerinde ideal bir birliktelik yaşayabilmeleri mümkündür. Yengeç kadınını zırhından çıkarmak zor olduğundan koç erkeğinin bu noktada sabırlı olması gerekecektir. Oldukça dişidir ancak bu dişiliği gösterebilmesi için kabuğunu kırması gerekir. Ancak bunu başardıktan sonra atılgan ve tutkulu bir kadına dönüşebilirler. Birbirlerinin aşkına gerçek bir karşılık verirlerse, yolun sorununun nereye gittiğini önemsemeden birbirlerinin ardından gideceklerdir.

Sezgileri ve duygusal yönleri kuvvetlidir

Yengeç kadınının sezgileri ve duygusal yapısı güçlü olduğundan koç erkeğinin kendisine güvenmesini sağlayabilir, bu yönüyle onu kendine bağlayabilir. Bu da kendisini ilişkinin gizli yöneteni yapabilir. Eğer birbirlerini bu noktada anlayabilirlerse birliktelikleri son derece güzel olacaktır. İki taraf da aşırıya kaçan özelliklerini törpülediklerinde ilişki evlilik ile taçlanır ve imrenilen bir birliktelik karşımıza çıkar.

Kıskançlığın güvensizliğe dönüşmemesine dikkat edilmelidir

Yengeç kadını kendisine sorumluluk yüklemesi halinde partnerinin yalnız kalması muhtemeldir, çünkü bu durumda anında çekip gidecektir. Şakadan hiç hoşlanmaz ve kıskançlıklarının çoğunluğu ilkel bir güdüden kaynaklanmaktadır. İçten içe kıskançlık yaşayan bu burç kadını karşı tarafa her ne kadar belli etmese de büyük bir kıskançlık sonucu kendini yer bitirir. Bu nokta da koç erkeği anlayış göstermeli ve onun bu kıskançlıklarını dizginlemek adına güven verme yolunu tercih etmelidir. Ancak bu şekilde mutlu bir birliktelik sağlanır.

Yengeç Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

Zamanla sıkı aile bağları kurarlar

Yengeç kadınları için evlilik her zaman kolay bir döneme işarettir. Bu noktada evliliğe baskın taraf her zaman için o olacaktır. Evcimen tavırları anne olma iç güdüleri yüksek olan kimseler olup bu noktada evlilik anlamında sıkıntılar ile karşı karşıya kalmayan bir burçtur. Onlar ev içinde aile bağlarına son derece düşkün olup, eşlerine büyük önem ve değer verirler. Bu sebeple bir evlilik içinde onlarla mutlu olmamak imkansız bir durum olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte eğlenmeye, maceraya düşkün olan koç burcu erkekleri ilk dönem için evlilik noktasında bir sıkıntıya düşseler de eşlerinin koruyucu, kollayıcı ve evlilik bağlarını ayakta tutan tavrı sayesinde kısa süre içinde evliliğe sıcak bakmasını sağlayacaktır.

Evlilikleri için çaba sarf ederler

İlk dönemler çift açısından zor geçse de kısa süre içinde birliktelikleri oldukça seviyeli ve ideal bir noktaya ulaşacaktır. Birbirlerini anlayarak yaklaştıkları sürece ortadaki problemler yavaş yavaş silinerek arada yengeç kadınının sevgi bağı, koç erkeğinin de eğlenceli ve koruyucu tavrı ile büyük bir evlilik bağı kurulacaktır. Genel oranlara baktığımızda evlilikleri sorunsuz ilerlemektedir, boşanma oranları her zaman için düşüktür. İki tarafta evliliği kurtarmak adına büyük bir çaba sarf etmektedir. Her iki tarafta alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler bu sebeple de evlilik bağları uzun yıllar devam eder ve sorunlar bu sayede silinmeye başlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.