Yengeç Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Yengeç Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Toprak elementine dahil olan oğlak burcu ile su elementine dahil olan yengeç burcu yapı olarak birbirine benzer. Toprak ve su uyumu gibi uyumlu kişilikleri vardır. Fakat erkek duygusallığını göstermekte kadın kadar usta değildir. Yalnızca güvendiği ve sevdiği insanlara duygusal davranabilir. Romantik sözlerden çok daha inandırıcı olan gerçeklikleri tercih eder. İki burç da sadakate ve sevgiye büyük önem verir.

Oğlak erkeği, fazlasıyla açık sözlüdür. Karşısındaki insana bir anlık sinirle ağzına gelen her şeyi söyleyebilir. Bu yanı ise oldukça hassas yapıda olan partnerini kırabilir, üzebilir. Fakat eğer gerçek bir sevgi varsa, kırgınlık uzun süreli olmayacaktır. Ara sıra yaşanacak olan uyumsuzluklar ilişkilerinin monotonlaşmasına yol açabilir. Paraya ve çalışmaya düşkün olması, hayatındaki kadına fazla zaman ayıramaması başlıca bir kırgınlık nedeni olacaktır. Cimri olarak nitelendiremesek de parayı fazla kontrollü harcaması, ilişkide kırgınlıklara neden olacaktır. İlişkinin yıpranmaması için iki taraf da eşit derece çaba harcamalıdır. Hayatını başka insanlarla paylaşmaktan korkar ve içinde daima bir çocuk ruhu taşır. Gerçekliklerle uğraşmak ağır geldiğinde kendini işine verir. Pratik ve çalışkan olduğundan başarılı da olur. Bu noktada sevgilisi duygusal yapısını kullanarak karşı tarafa destek olmalıdır. Ona hayatının kapılarını aralayarak paylaşmanın korkulacak bir yanının olmadığını göstermelidir.

Birliktelikte ilişkiyi yöneten taraf erkek olacaktır. İki burç da duygusal yapıdadır. Fakat oğlak erkeği duygularının yanında mantığını da kullanmayı çok iyi bilir. Aynı zamanda evine bağlı ve sevdiğine sadık olan erkek, yengeç kadını için oldukça uygundur. Çünkü karşısındaki insan, rahatlıkla güvenip sırtını yaslayabileceği bir eş adayıdır. Aynı zamanda ailesine karşı sorumluluklarını iyi bilir.

Yengeç Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerini anlamaları gerekir

Yengeç burcu her saniye aşkını haykırmak isteyen bir burçtur. Sevgisini bütün dünyaya haykırmak ister, tam bir romantizm ustasıdır. Onun olduğu yerde her şey susar aşk konuşur ama partneri duygularını belli etmekte onun kadar başarılı değildir. Bu aşkta en çok sevgisini hissettiren o olacaktır. Fakat oğlak erkeğinin de aşık olunca dünyası sevdiği insan olur onun için her türlü fedakarlığı yapar bu nedenle bu iki burç arasındaki aşkın bağı kuvvetli olacaktır. Bu aşk evlilikle sonuçlanabilir. Fakat bir yengeç kadını sevdiği insan ile vakit geçirmek ister hep ama partnerleri onlar kadar evcimen değildir. Eğlenmek ister ve onu bazen yalnız bırakabilir. Bu durum aşklarını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle bir erkeğin ona hislerini iyi anlatması gerekir yoksa ilgi görmeyen kadın üzüntüden kahrolur. Onun aşkı hapishane gibidir.

Sevdiklerini yanlarında isterler

Yengeç kadını sevdiği insanı aşk zindanına hapseder. Hep yanında olmasını ister. Bu durum partnerini sıkabilir. Böyle bir durum yaşanmaması için iki burcun da birbirlerini anlamaları gerekmektedir. Bu ikili sevmeyi çok iyi bilen burçlar oldukları için aşkları her zaman güzel olur. Oğlak erkeği alttan almasını bilmeli ve sevdiğinin alıngan tavırlarını anlayabilmeli. Bu ikili çok iyi sevgili, çok iyi karı koca, çok iyi yol arkadaşı olurlar. Kalbi pamuk kadar yumuşak bu kadın erkeğin yanında kendini güvende hisseder.

Oğlak burcu için aşktan daha önemli olan şey güvendir. Güvenmediği birine aşık olsa bile bu aşk uzun sürmez. O yüzden yengeç kadını onlara güven verecek nadir burçlardan bir tanesidir. Huzuru, mutluluğu onun kollarında yaşamak kadar güzeli olamaz. Çünkü bu kadın duygularını dolu dolu yaşayan birisidir. Oğlak erkeği de ilişkilerde samimiyeti arayan bir burçtur. Bu nedenle bu ikiliden çok iyi sevgili olur. Eğer aşkı bulmuşlarsa sakın bırakmamalıdırlar. Aşk onlar için özel bir duygudur. Her zaman karşılarına çıkmaz.

Duygusaldırlar

Her iki burç da duygusaldır. Fakat oğlak burçları duygularını gizlerler. Tam olarak duygularını karşı tarafa aktaramayan burçlar arasında yer alırlar bu nedenle partnerleri onlara göre daha duygusal görünür her zaman. Yengeç kadını hassas, duygusal ve romantik bir kişilik yapısındadır. Hayatındaki her şeyi kalbiyle görüp, kalbinin sesiyle de duymak isterken partneri ise duygusal, düşünceli, sabırlı bir yapıdadır ve sevdiği için yapamayacağı fedakarlık yoktur. Bu burçtaki insanlar her konuda sevdiğinin yanındadır sıkıntısı varsa onu dinler, teskin eder ve yardımcı olur. Kendini ifade etmekte zorluklar yaşayabilir çünkü çekingen bir yapısı vardır. Sahiplenme duygusu yüksek olduğundan kıskançlık kaçınılmazdır. Tam anlamıyla her yönüyle güvenilebilecek bir insandır.

Birbirleri için güvenli alan oluştururlar

Aralarında güzel bir uyumdan söz etmek mümkündür. Yengeç kadını evcimen, vefalı ve anaç bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla erkeğine bir anne şefkati ile yaklaşacak ve ona aradığı sıcak kucağı her daim sunacaktır. Erkeğine zaman zaman bir anne edasıyla zaman zaman da kadını ve hatta çocuğu gibi yaklaşımlarda bulunabilecektir. Yani oğlak erkeğinin tüm ruh haline göre istediği kıvama bürünebilecektir. Ciddi mevzularda bir erkek arkadaş gibi sizinle analiz yapabilecek, oyun oynamak isterseniz de küçük bir çocuktan farklı olmayacaktır.

Sevgi ve güven duygusunu hissetmek isterler

Oğlak burcu erkeği duyguları tadabilmesi için partnerinin onu deliler gibi sevmesi gerekir ve aynı şekilde de sevilmesi. Maddi beklentiler içinde olmayan yengeç kadını, erkeğinden sadece sonsuz sevgi, güven ve güç isteyecektir. Bu güç somut ve maddi bir güç değildir. Hayatında olmasını arzuladığı erkek, sıkıntılı zamanlarında omzunda ağlayıp destek bulabileceği, her daim arkasında durduğunu hissedebileceği, vicdanlı bir eştir. Tüm bu özellikleri eşinde bulabilir, inadı ve gerçekçi duyguları ile eşi biraz törpülenmiş olacak ve ona duygusal doygunluk yine bu kadın ile sağlanmış olacaktır.

Duyguların açığa çıkması için güvenmeleri gerekir

Oğlak burcundaki bir insanı anlamak sizin için zaman zaman zor olabilir. Çünkü duygularını belli etmekten ve incitmekten çekinir. İkisi de birbirine sadık kalacaktır, oldukça uyumludurlar. Onun için güven çok önemlidir, yalnızca güvendikleri insanlara gerçek yüzlerini tam anlamıyla gösterirler. Eşi olarak ona ne kadar güven verirseniz onun duygularını o kadar çok anlayabilirsiniz. Yengeç kadınları aşırı duygusaldır bu yüzden eşinin açık sözleri onu kırabilir. Partnerleri net insanlardır, söyleyeceklerini dolaylı yoldan anlatmazlar, acı da olsa insanları kıracak şeyler bile olsa söyleyecekleri doğruyu söylemekten yanadırlar. Bu nedenle de partnerinin açık sözlülüğü yüzünden bu kadının kalbi kırılabilir.

Birbirlerini anlamaları gerekir

Yengeçler duygusal bir yapıya sahip olduklarından sevdikleri kişilerin söylediği sözlere alınabilirler hatta partnerleri yanlış bir söz söylemese bile söylenilen sözleri yanlış anlayabilirler. Yine bu alınganlık halinde iş oğlak erkeğine düşüyor. Partnerinin kırılan kalbini tamir etmek için onun gönlünü alması, ona olan sevgisini göstermesi gerek.

Çok iyi arkadaş olabilirler, iki burç da sevmesini bilen sadık kişilerdir. Dostlukları bir ömür sürebilir. Aşk ilişkilerinde ise yengeç kadını sevgilisine göre daha duygusaldır. Sevdiği insana ayak uydurmayı sever ancak partnerinin içinde eğlenmeyi seven bir çocuk yatar. Bu nedenle onun duygusallığından sıkılıp macera aramak isteyebilirler. Oğlak burcu evliliğe ve aşka sıcak bakar, sevgilisi de onunla birlikte olmak istiyorsa, ona her daim ayak uydurmasını bilmelidir çünkü ilişkiyi yöneten o olacaktır.

Sorunlarını kolayca halledebilirler

Oğlak erkeği sosyal yaşantısında en iyi olmak ister, en önde olmak isterken partneri daha sakin ve daha steril bir hayat yaşamaktan yanadır. Bu yüzden eşini çoğu zaman yalnız bırakabilir. Ama bu yalnız bırakma ikili arasında hiçbir zaman sorun olmaz çünkü onun gövde gösterisi için, partnerininse dinlenmek için biraz uzaklaşmaya her zaman ihtiyacı vardır. Son derece maddiyatçıdır, her zaman en fazla kazanan olmak ister ve bunun için de elinden ne geliyorsa yapar. Yengeç kadını ise çalışmak, para kazanmak için çok fazla enerji ve zaman harcamaz. Bu çiftin uyumsuz olduğu tek konudur. Ama yine de bu sorun ikili arasında gün yüzüne çıkmadan yok olup gider.

Yengeç Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirlerine sadıktırlar

Evlilik konusunda ise son derece iyi geçimli, kavganın ve tartışmanın hiçe yakın olduğu bir ilişki görülür. Çiftler birbirine sadıktır ve çoğunlukla mutlu aile ortamı var olur. Tarafların birbirini dinlemesi halinde çözülemeyecek herhangi bir problem yoktur.

Hoşgörü gerekir

Bu ikili de güçler genelde kadının elindedir. Yengeç burcu kadını doğası gereği üstün olmaya alışkındır. Partnerinin ondan daha iyi olması, ondan daha fazla kazanması, ondan daha sosyal olması, ondan daha iyi görünmesi ve benzeri sebeplerden ötürü içten içe ona kızabilir. Fakat bu durumda eşinin hoşgörülülüğü tüm bu kötü duyguları ortadan kaldıracaktır. Oğlak erkeği her zaman duygusal, romantik, sevgi dolu, sürprizlerle dolu, anlayışlıdır. Sevgi dağıtmaya hazırdır. Doğası gereği insanları iyi tanır ve onlara nasıl davranması gerektiğini iyi bilir.

Bilinçlidirler

Yengeç kadınının neleri sorun edeceğini bildiğinden tüm bunları tolere etmesini bilir. Oğlak erkeği partnerinin dinlemeyi sever. Bu yüzden aralarındaki sorunlar genellikle konuşularak çözülür. Evlilik konusunda da yine onun yumuşak yapısı kurtarıcıdır, eşinin çocuk sahibi olmak, yaşanılacak yer, evdeki katı kurallar, yemek yemeyi sevmesi ama asla yemek yapmaması gibi kaprislerini çekmeye hazırdır. Gerekirse temizlik yapar, çocuk büyütür, yemek yapar. Bunları hiçbir zaman sorun etmez. Onun tek derdi kadınını mutlu ve huzurlu kılmaktır. Çünkü doğacak çocuğunu güzel bir yuvada büyütmek ister. Çocuk konusunda da geç anne olmak isteyen yengeç kadınını beklemeye hazırdır. Çünkü ebeveyn olmanın tek başına verilebilecek bir karar olmadığının farkındadır.

Birbirlerine anlayış göstermelidirler

Oğlak erkeğinin aşk hayatında, evlilikte pasif olduğu düşünülebilir. Fakat tam aksine, tüm bu incelikleriyle ve tutkulu sevişiyle insanı kendine aşık eder. Neredeyse hiçbir şeyi sorun etmeyen bu erkeğin takıntılı olduğu tek konu duygusal bağlardan ötürü ailesidir. Eşinden hassasiyet göstermesini beklediği tek konu bu olduğu için onun bu konudaki kötü davranışları onu üzebilir. Fakat yengeç kadını “ailenin güç kaynağı olduğuna” dair inancından ötürü bu konuda zaten genelde taviz vermemektedir. Ve bayram ziyareti, tatil, doğum günü, özel gün gibi muhtemel aile sorunu yaratan günleri bile ikili kolayca atlatabilirler. Zaten bu ikilinin en büyük artısı birbirlerine karşı sonsuz anlayışa sahip olmalarıdır. Bu sebepten ötürü aralarındaki ilişki genel anlamda sorunsuz ve huzur vericidir.

Arada fedakarlık yapmaları gerekir

Bu ilişki oğlak erkeğinin kendini ve içindeki ‘BEN’ diyen sesi ne kadar bastırabildiğiyle alakalıdır ve bunu çoğu zaman başarırlar. Çünkü maddeci, realist olan bu erkekler hayallerin varlığından bahseden bu kadınlar karşısında büyülenir ve ona adeta tapar. Kadınının istediği kalıba girmeye hazırdır, onu kaybetmemek için elinden geleni yapar. Yengeç kadını da partnerinin yanında olmaktan memnundur çünkü hayatına devam ederken arada kulağına gerçeklerin fısıldanmasına ihtiyaç duyar. Çoğu zaman ayakları yere basamayan bu kadın elinden tutan eşine her zaman minnettardır. Ve bu yüzden eşi için tüm fedakarlıkları yapmaya hazırdır.

Maddi konular nedeniyle aralarında sorun yaşamazlar

Oğlak erkeği için işler yolunda gitmediğinde yani maddi durumu yeteri kadar iyi olmadığındaysa eşi bunu sorun etmez, bu yüzden evliliklerinde maddiyatla alakalı pürüz çıkmaz. Evlilik hayatları mükemmele yakındır. Yengeç kadını yuva kurmaya mobilya seçmeye, perde beğenmeye, halı ve badana uyumu hakkında düşünmeye hazırdır, partneri de mükemmeliyetçi oluşundan her şeyin en güzeline sahip olmak için eşinin yanında yer alır. Eşler tutkulu bir aşk hayatı yaşamışlardır ve evliliklerinde de bu tutku devam eder, birbirlerine karşı her zaman anlayışlıdırlar.

Aile olmak isterler

Oğlak erkeği baba olmak konusunda çok heyecanlıdır. Hamilelik döneminde eşlerinin bir dediklerini iki etmezler ki bu da hamile bir kadının en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Yengeç kadınları bu dönemde istedikleri her şeyi elde edebilirler. Eşleri baba olduktan sonra daha sadık olur ve tüm hayatını eşiyle çocuğuna adar. Zaten hırslı olan bu erkek çocuğuna iyi bir gelecek sunabilmek adına daha da çalışır. Her şeyini ailesi için ortaya koymaya hazırdır. Fakat hiçbir zaman kuralcı ve sert baba veya eş konumundan ödün vermez. Partnerlerin karşılıklı olumsuzluklarına rağmen çift olarak sorunların üstesinden gelirler ve mutlu bir birliktelik sürerler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.