Terazi Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

01.02.2016
Terazi Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Akrep burcu erkeği oldukça hırs doludur fakat bu hırs her şeyde geçerli olan bir hırstır. Hırs ile doğup hırs ile büyür ve onun için pes etmek kelimesi yoktur. Onun için savaşma, kazanma gibi kelimeler daha uygun olacaktır. Her şeyin şiddetlisini sever, mesela aşkın, duygusallığın ya da çalışmanın. Böyle bir ilişkiye hazır olmayan ve tahammül bile edemeyen burçlar oldukça yakın iken bu ilişkiyi bitirmeli. Çünkü aşık olduğu zaman bunun da aşırısını isteyecek ve asla vazgeçmeyecektir.

Terazi burcu kadını ise genel itibari ile daha çok sakin ve mantıklı hareketler eden bir karakter yapısını sahiptir. Kişiliği ve karakteri ile beraber mantıklı hareket eder. Eğlence duygusu daha çok ağır basar ve çalışmak ikinci hatta üçüncü plandadır. Eğer evlenmeden önce çalışıyor ise bu durum evlendikten sonra da mutlaka devam edecektir. Bunun yanı sıra güzelliğe verdiği önem ile de bilinir. Bu durum o doğduğu günden beri böyledir. Güzellik her zaman birinci sırada yer alır. Gerek giyimi gerek ise görünümü bakımından oldukça narin bir yapıya sahiptir.

Terazi Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Bazen hiçbir sorunun cevabı olmadığı hissine kapıldığınız anlar olur. Yada sadece yorulduğunuzu hissettiğiniz. Neden aşık olduğunuza, neden nefret ettiğinize yada aşk ile nefretin neden yan yana bu kadar omuz omuza yol aldığını… Ne bilelim işte tek kelime ile tuhaf anlar olabilir hayatınızda. Bütün mesele ne kadar tuhaf hissettiğinizde değildir aslında ne kadar tuhaf hissettirdiğinizde. Tabi gerçek hayat bu dediğimizin tam ters istikametine onun da farkındayız. Eh, zaten dünyanın çivisi… İşte böyle bir şey sizin birlikte olmanız. Bir o kadar gerçek iken bir o kadar da yalan…

Aşk hakkında bildikleri

İnsanları kırmadığınıza kendinizi inandırmış duruyorsunuz. Sizi sevenlerden dahi kaçmanız şayet üzmemek kısmına giriyorsa artık biz bir şey diyemiyoruz! Bu kadar buz gibi olmanız için çok fazla zamanınız var herhalde! Bugün varız yarın ise… O yüzden lütfen artık bunu kendinize yapmayın. Açık sözlü olmanıza diyecek sözümüz yok her konuda en arkadakini en önce söylemede üstünüze yok. Peki ya aşk söz konusu olunca değişen ne? Biliyoruz, bunda da cesursunuz ve ilk adımları atabilecek kapasitedesiniz.

Tekrar soruyoruz şimdi, cesaretiniz var mı aşka? Buraya kadar yazdıklarımız esasında terazi burcu kadını ve akrep burcu erkeğinin benzer yanları ve ikinizi ayrı ayrı ele aldığımızda herhangi bir probleminiz durmuyor. Sevmeye gücünüzün kalmadığını yada sevmeyi bilmediğinizi saymazsak! Evet, üzgünüz. Doğru duydunuz: Siz gerçekten sevmeyi, sahip olmak ile aynı şey mi zannediyorsunuz? Yo, yo bayım! Gerçek sizin sandığınız gibi değil.

Peki ya size ne demeli hanımefendi? Çok mu dürüst olduğunuzu zannediyorsunuz kendinize karşı? Kaç defa hesap, kitap yapmadan birine öylece aşık olmanıza izin verdiniz? Ne zaman kalbinizin doğru olduğunu, yanılmadığını kabul ettiniz? Aklınız ile kalbiniz çeliştiğinde en son ne zaman kalbinizi seçtiniz? Aynı sorular bayım sizin için de geçerli. Maalesef biz cevaplarınızı biliyoruz. Kendinize bunu yapmaktan vazgeçin artık.

Sadece kendinizi sevip aşık olarak yaşayamazsınız! Bu mümkün değil. Varsa yoksa siz olamaz! Bu dünyada hep sizin doğrularınız yok ki! Doğru ve yanlış diye bir şey mi kaldı da? Önce sevmeyi öğrenin, karşılık beklemeden, kıskanmadan, yormadan, yıkmadan, dökmeden ne bilelim sadece sevebilmeyi, tanıyabilmeyi, sırf o olduğu için. Ondan sonra uyumu konuşalım olur mu? Ne derler bilirsiniz, yuvayı dişi kuş yaparmış! Biz herhangi bir taraf tutmayız, bu söz de anti-feminen bir yapı var gibi dursa da orayı atlayıp vermek istediği mesaja odaklanacak olursak; kadınlara en çok sevgiyi yakıştırdıklarını biliyoruz da peki ya siz akrep erkeği beyleri? Gerçekten sevebilir misiniz bir kadını?

İlişkileri mantık üzerine kuruludur

Her ikiniz; kolayca ihtiraslarınıza yenik düşebilen ve kolay kolay hata yapmadığına inanan karakter taşıyorsunuz. Haliyle bu anlaşmanıza gölge yapıyor. Ama olumlu yönden ele alacak olursak ikiniz de çok net ve duygularının önüne setler çekebilen insanlarsınız aynı zamanda. Yani; demek istediğimiz pekala akrep burcu erkeği ve terazi burcu kadınından aşk değil de mantık üzerine kurulmuş bir ilişki mümkün olabilir! Kolay kolay kırılmıyor olduğunuzu biliyoruz. Mübarek kaya gibisiniz.

Ne dertler çileler gördünüz de hala dimdik ayaktasınız. Görenlerin sizlere ağzı açık bakmasına hiç şaşmamak gerek! Bu kadar da duygudan mahrum olunmaz ki! Anladık ikiniz de canınız yanmasın diye duvarlar örmüşsünüz ama bu kadarı da biraz fazla! Nasıl aşık olup nasıl sevmeyi düşünüyorsunuz diye sormadan edemiyoruz! Üstelik işin korkunç tarafı ikinizin de duygulara inanan insanlar olarak kendinizi tanıtmanızda! Nasıl bir duygu anlayışınız var epey merak ediyoruz doğrusu!

Uyumlular

Aşk tamamen terazi burçları için yaratılmıştır. Venüs gezegeninin etkisi altında kalan terazi burcu aşka oldukça yoğunlaşmıştır. Daha çok aslan ikizler koç ve yay burçları ile iyi anlaşan terazi, akrep burcu ile de çok iyi bir uyum yakalayabilir. İkiside aşk sevgi ve birliktelikleri fazlasıyla önem verirler. Bu yüzden uzun soluklu aşklar yaşamak tam onlara göredir, ancak karşılıklı partnerleri ile birbirlerine çok değer vermeleri gerekir. Aralarındaki aşk bitmediği sürece iyi bir birliktelik yaşayacaklardır. Meraklı yapısı sayesinde bilgi ve zekası ile oldukça etkileyici olan teraziyi partneri oldukça mutlu edebilir. Bunun yanı sıra terazi ev hayatı düzgün ve temizliği çok önem vermesi ile de bilinir. Bu özellikleriyle oldukça dikkat çeker ve aşk hayatı da çok tutkulu geçer.

Aşkı Yaşarlar

Terazi burcu çok kararsızdır bu yüzden çevresindeki insanları çileden çıkarabilir. Ancak olumsuzlukları keskin zekası ile mükemmel fırsatlara çevirebilir. Yani mantıklı konuşması ile etkilemeyeceği insan yoktur. Partnerine öyle bir aşk yaşatır ki, onu her konuda şaşırtır ikilinin uyumu kısa süre içerisinde evlilikle taçlandırılabilir. Ona aşık olmak akrep için çok güzel bir şey olabilir.

Özelliklerini taşıyan akrep erkeği ve terazi kadını, kadın-erkek fark etmeden usul usul yan yana geldiklerini kabul edelim diyelim! Kadın sürekli ilgisini kendine, adam sürekli ilgisini kendine adayacak. Sonuç olarak kırgın kalpler belki sadece bir tek kalp… Her zaman aklınıza güvendiniz. Birine sırtınızı dayanmak nedir tatmadan şu yaşa geldiniz. Ömür zaten nedir ki? Sabırsız yapınız çabucak öfkelenmenize ve en ufak başarısızlık ya da ters giden herhangi bir olayda birbirinizden daha da uzaklaşacaksınız. Üstelik kalplerinizi de yorarak! Güven duygunuzu zedeleyerek. Acı vererek yükselmeye çalışmak gibi olacak sizinki. Mümkün ise hiç başlamamaya çalışın. Olur da birbirinizden bir şekilde etkilendiniz bunun gerçek aşk olup olmadığını görmeye çalışın.

Birbirlerini Etkilerler

Terazi burcu mantıklıdır ve hayatta ne istediğini bilir. Akrep burcu da hayatında daima kendini özgüvenli kişilerden hoşlanır. Venüs’ün de etkisiyle terazi burcunun kadınları güzel fizikleri ile karşısındakini kolaylıkla etkileyebilirler. Güzel görünmeyi ve bakımlı olmayı sever ve dış görünüşlerine özen gösterirler, karşısındaki partnerinin de aynı şekilde bakımına ve güzelliğine özen göstermesini isterler. Aynı zamanda zekası ve pratikliği akrep erkeğinin aradığı aşkı onda bulduğunu inandıracaktır. Dengeli olan terazi burcu kadını partneri ile mutlu olabilir. Akrep her zaman bakımlı olan bu kadından hoşlanır ve etkilenir. Aynı zamanda soğukkanlı olan bu ikili arasında tutkulu bir aşk olabilir.

Akrep çok şüphecidir

Bu ilişkinin en büyük problemi kıskançlık krizleridir. Çünkü akrep burcu partnerini sosyal hayattan kısıtlayacaktır. Sevdiğini sonuna kadar sahiplenen bu burcun erkekleri sevgisini bu şekilde gösterir. Aynı zamanda partneri de bu kıskançlıktan rahatsız olmaz sevildiğini hisseder ve bu aşkı tutkuyu kapılıp aşkını doya doya yaşar.

Akrep tutkulu duygusal hareketli ve çekicidir, partneri ise daha çok dışa dönük zarif bir duygusaldır ancak akrebin kıskançlığı ve kısıtlayıcı tavırları onu çileden çıkarabilir. Güven ve sadakat akrep burcu için çok önemlidir. Ancak çok şüpheci olduğundan partnerini sürekli kontrol etmek ister. Bunu yaparken gayet iyi niyetli ve güvenilir şekilde yapar. Ancak güveninin suistimal edildiğini görürse karşı taraftan intikam almak için elinden geleni yapar. Bu yüzden terazi burcu kadının çok dikkat etmesi gerekir. Yani ilişkilerinde kıskançlık krizlerine denk gelmek istemiyorsa birlikte olduğu kişiye güven vermesi gerekir.

Eğer terazi kadını partnerinin ona hükmetmesinden hoşlanır ve rahatsızlık duymazsa, yani ipleri onun eline verirse mükemmel ve uyumlu bir ilişkileri olabilir. Aksi takdirde kısa süren bir ilişkileri olacaktır.

Birbirlerinden kopamazlar

Bu çift küçük sorunlar dışında gayet güzel ve duygu yüklü bir birliktelik yaşayacaklardır. Akrep erkeği derin duyguları ile terazi kadınının pratik zekası birleşince ortaya muhteşem bir uyum çıkacaktır. Ayrıca terazi burcu sohbet etme yeteneği ve karşındaki insanı etkileme özelliği sayesinde partnerini kısa sürede kendisine çekecektir. Ancak akrep çoğu zaman yalnız kalmayı tercih edip kendi kafasını dinlemeyi sever. Bu durumda partneri fazlaca sıkılabilir ancak bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz, beraber uzun yıllar mutlu mesut yaşayabilirsiniz.

Adaletli ve dengeli bir burç olarak bildiğimiz terazi burcu aynı zamanda oldukça zeki bir burçtur. Zeki olmasından dolayı akrep burcunu aşırı şekilde etkileyecek, ondan kopmayacaktır. Çünkü onlar kolay kolay aşık olmazlar bu yüzden çok sık da ilişki yaşayamazlar. Aslında görülenin tam aksine derin duygularla, aşkla doludur ve aşk onun için çok önemlidir. Ancak aşkları bittiği zaman da onun kafasında kesinlikle bitmişsinizdir. Arada sırada zıtlaşmalarına rağmen bu iki burç yine de iyi anlaşabilir.

Bu iki burcun özelliklerine göre oldukça aktif ve uyumlu bir çift olurlar

Terazi sosyal bir burçtur, akrep ise yalnızlığı sever bu konuda birbirleriyle anlaşamayabilirler. Ancak terazi kadını onu kendine benzetir, onu sosyalleştirirse birbirlerini sonsuza dek mutlu edebilirler.

Terazi burcu kadını estetik olarak güzel, alımlı bir görünüşe sahiptir, yaşama sevinci, cazibesi, uyumlu karakteri ve hoş sohbetli yapıları vardır. Değer verdiği kişinin ise fikirlerini önemseyen ve danışan uyumlu erkekler açısından iyi bir huya sahiptir. Akrep erkekleri ise oldukça duygusal olmalarına rağmen dışarıdan eğlenceli neşeli bir görüntüye sahiptir.

Duyarlı kıskanç ve etkileyici bir görünüşe sahiptir. Akrep erkeği terazi kadınına göre daha içe kapanık ve karamsar bir yapıya sahip olsa da onun uyumlu yapısı ile bunu kolayca çözebilirler. Fakat akrep erkeğinin kıskançlığı biraz sorun çıkartabilir ve duygusal olsa bile duygularını kelimelerle pek ifade edemez.

Terazi Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Zıt Kişiliklere Sahipler

Bu iki burç için uyum söz konusu bile olamaz. Birbirlerine olan zıtlıkları ile bilinir. Ancak sadece sevgili olurlar ise birliktelikleri biraz uzun sürebilir. Evlilik konusunda hiçbir zaman aralarında kavga eksik olmaz. Her zaman tartışma ve sorun peşlerini bırakmaz. Akrep erkeği hırs düşkünü olduğu için her şeyi abartılı yaşamak isteyecektir. Terazi burcu kadını ise bu durumu hiç de anlayışla karşılamayacak ve bu durumdan gittikçe sıkılacaktır. Terazi burcunun konuşkanlığı partneri ile son bulacak ve onun suskunluğu, terazi kadınını deyim yerindeyse çileden çıkaracaktır.

İstekleri Farklıdır

Terazi burcu kadınının dışarı çıkmaya ve arkadaşları ile zaman geçirmeye ihtiyacı var iken partneri evde oturmak ve evden dışarı bile çıkmak istemeyecektir. Eğer aşırı dozu sevmiyor iseniz kesinlikle akrep burcu erkeği ile evlilik kararı alır iken çok iyi düşünün. Sonu mutsuzluk ile biten bir evliliği kimse istemez.

Uyumlu Olabilirler

Akrep burcu evlilikte lider ve tutkulu olmayı, partneri ise dengeli ve zeki olmayı sever. Mükemmel uyumu yakalayan bu iki burç için ilişkiye başladıkları andan itibaren tutku ve aşk hiçbir zaman eksik olmaz. Sosyal hayatta da beraber vakit geçirmekten hoşlanabilirler. Aşka verdikleri önem aynı olduğu için evliliklerini yürütmeleri kolay olacaktır.

İlişkilerinde akrep karşı tarafa karşı biraz agresiftir ancak partneri onu kolayca idare edebilecektir. Evlilikte de teraziyle mutlu olmak için bakımlı olmanız ve sosyalleşmeye çalışmanız gerekmektedir. Çünkü bu grubun kadınları bu tip insanlardan hoşlanır. Akrebi mutlu etmek için ise güvenli ve sadakatli olmanız gerekmektedir.

Ataerkil Bir İlişkileri Olur

Akrep erkeği göre kadın kadınlığını erkek erkekliğini bilerek yaşamalıdır. Ataerkil bir yapıya sahiptir. Kadın ile erkeğin eşit olduğuna inansa da erkek olarak yaptığı bazı şeylerin hakkı olduğunu ve bu durumda kadınının ona itaat etmesini ister. İyi bir eş iyi bir baba olabilir ama fazla baskıya ve yönlendiren eleştirilere gelemez inatçı olduğu kadarda dik kafalıdır. Evi onun için özeldir fakat fazla baskıya ve baba rolüne zorlanmaya gelmese de iyi bir baba ve eş modelidir. Duygularında da oldukça dürüsttür ve fikrini direkt söyler. Terazi kadınının uyumlu ve fikir sorma yönü kıskanç akrep için oldukça iyi bir özelliktir. Çocuklar küçükken fazla hissetmese de çocuklar büyüdüğünde onlara kıyamamasından dolayı kıskançlık damarı kabarır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.