Yay Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

  15.02.2016
  Yay Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

  Yay burcu kadını girdiği ortamlarda güzelliği, güler yüzlü olması ve çok yönlü kişilikleriyle dikkati çeker. İki burcun birliktelikleriyle başlayan ilişki fazlasıyla coşkulu, dinamik, maceraperest bir ilişki olacağının garantisini verebilir. Aslan erkeğinin ise sosyal olmayı, kendisini göstermeyi ve ilgi çekmeyi seven bir yapısı vardır. Bu durum da yerinde durmak bilmeyen, macera seven, hayatı da dolu dolu yaşayan ve sosyal anlamda çok fazla artısı olan partnerinin hoşuna gidecektir. Birlikte pek çok uyumlu etkinlik yapabilmeyi vaat eden bir çift olabilirler.

  Yay Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

  İki ateşin aşkla olan imtihanı

  Yay burcu, tahammülsüz, sabırsız, kendi çıkarlarını önde tutan, güler yüzlü, tatlı dilli, her şeyi kıskanabilen, merhametli, kaprisli, tartışmacı, işini bilen, sorumsuz, hayal gücü yüksek, rahata düşkün, yüksek kesimden dostluklar edinen, hassas yapılı, duygularını istediği şekilde ifade edebilen, hırslı ve kararlı bireylerdir. Bu yapıdaki insanlar ile anlaşmak kimi karakterler için oldukça zordur. Bunlardan biri de aslan insanıdır.

  Aşkın gidişatına yay kadını yön verecektir

  Aşkları tamamen yay kadınına bağlıdır. Bu kadının hırsı, sevdiğini kısıtlama isteği, ilişkide baskın olma gayesi, tartışmaları uzatması ve partnerinden kendini değiştirmeyi istemesi için birer tartışma, hatta birer ayrılık nedenidir. Aslan erkeği asla kendi tavırlarından ödün vermeyen, değişmeyen, olduğu gibi kabullenmek isteyen bir karaktere sahiptir. Tartışmaların yaşandığı gibi noktalanmasını, daha sonradan karşısına çıkmamasını ister. Bu yüzden yaşadığı atışmaları unutur hemen, en kötü tartışmaları dahi unutup affedici olabilir, fakat tekrar karşısına çıktığı zaman delirir. Bu nedenle aşk uyumlarının olabilmesi için partnerinin kendini biraz törpülemesi gerekir, çünkü onunla birlikte olan bir kadın için ondan vazgeçmek neredeyse imkansızdır.

  Aşkta eşitlik ve tolerans hakimdir

  Çok güçlü bağlar kuran aslan erkeği yay kadınının aslında istediği erkek tipidir. Taraflar eşitlik ilkesiyle hareket edip, anlayışlı ve toleranslı davranmalıdır. Ancak bu şekilde mutlu bir ilişki yakalanabilir. Çok uyumlu bir aşk hikayesi yaşarlar. Birbirlerine çok benzerler bu nedenle çok uyumlu bir çift olurlar. Kısıtlanmaktan hoşlanmayan, özgür ruhlu, sevecen, yalana tahammülsüz, cömert ve kültürlü bireylerdir. Sadece yer yer baskın olma çalışmaları yüzünden tartışmalar yaşanabilir fakat bunlar tatlı atışmalar olarak kalacağından fazla uzun sürmez.

  Sahiplenici yapısını yadırgayabilir

  Her iki burcun da ateş grubundan olması birbirlerinin karakter yapılarını destekledikleri ve birbirlerini tamamladıkları anlamına gelir. Yay kadını kendi sosyal, gezmeyi seven yapısına uygun bulduğu sevgilisine hemencecik bağlanabilir. Tabi bu noktada aslan erkeğinin sevdiğini sahiplenen yapıda biri olmasın partnerinde sabit fikirli bir insanmış gibi bir izlenim oluşturması da olabilecek bir davranıştır. Bu durum aslında onun hoşuna gidebilir ya da zamanla durumu yadırgamasına neden olabilir. Eğer özgür ruhuna ters düşmeyecek bir durumsa bunu göz ardı edecektir. Her bakımdan tarafların da birbirlerine karşı anlayışlı olabilirlerse uyumlu bir çift olabilecekleri su götürmezdir.

  Birlikte eğlenceli zamanlar geçirebilirler

  İki ateş elementinin birlikteliğinden çakan kıvılcımları görmeniz mümkün. Bu kesinlikle uyumlu, harika ve tutkulu bir ilişki olacak. Çift olarak maceracı ruh dürtülerine sahiptirler. Muhteşem bir uyumları vardır. Aslan erkeğinin bakış açısı aydınlıktır ve sizin iyimser yönünüze çok uyar. Bir arada çok eğlenceli zamanlarınız olur. Onun sosyal hayatı sayesinde sizin de çevreniz genişler özellikle de sanatla ilgili insanlarla tanışırsınız. Ancak çok esnek değildir ve yeni şeylere adapte olması uzun sürer. Bu özelliği sizin şaşırmanıza neden olur ve sürekli ikna etmeye çalışırsınız.

  Yay kadının ayaklarını yerden keser

  Yay burcu kadını sürekli hükmetmek ister ama partneri zekası sayesinde onu yücelterek onu kolayca parmağında oynatabilir. İkisi de hayatlarının sürekli lüks içinde, renkli, enerjik ve tutkulu geçmesini ister. Para konusunda çift olarak pek hesaplı oldukları söylenemez, lüks ve pahalı istekleri meşhurdur. Aslan erkeği sürekli ilgi, övgü ister ve bu onun oksijen alımı kadar gereklidir. Elleri açıktır ve bu nedenle para birikimi yapmaları çok zordur. Tutkuludur ve bu tutkusu hayatının monoton olmayacağını gösterir, onunla birlikte olmak partnerinin ayaklarını yerden keser.

  Yay kadını sıra dışı, sevecen, eğlenceli ve dobradır

  Yay kadınları çok çabuk sıkılabilen, etrafında beraber eğlenebildiği dostlar edinen, paraya karşı zafiyet duyan, sevgi dolu, ihtiraslı, kıskanç, aynı anda birkaç işle uğraşabilen, kültürlü olmayı seven, kitap okumaktan, sanatsal aktivitelerden haz alan, yeni dostluklara karşı meraklı, gezmeyi seven, enerjik tavırlı ve çok çabuk dost edinebilen kişilerdir. Aynı zamanda sıra dışı düşünceleri olan, pot kırma konusunda üstüne olmayan, fazlasıyla dobra, eleştirmeyi seven, espritüel, güçlü, cimrilikten nefret edip cömert olan, fedakâr, sevecen ve değer verdikleri insanlara karşı zafiyet duyan hassas bir karaktere sahiptirler.

  Aslan burcu gururlu, tahammülsüz, detaycı ve ukala biridir

  Aslan burcu ise gurur, kibir ve öz güven üçlüsünün bir arada bulunduğu nadir burçlardandır. İstedikleri olmayınca tahammülsüz, kararlı, sabit fikirli, inandığı değerlere körü körüne bağlı, ihtiraslı, sevecen, ilgiden hoşlanan, şımarık ruh haline sahip, inatçı, çabuk kırılabilen, her şeyi sorgulayan, kafasına takan, en ufak bir detayı bile unutmayan, insanlara yalanlarını söylemeyi seven, herkesi iyi tanıdığını düşünen, ukala cümle öbekleri kuran, çok bilmiş, sezgileri kuvvetli, fedakar ve cömert fakat savurgan olmayan kimselerdir. Aslan erkekleri sevecen, merhametli, hayvanlara karşı sevgisi olan, duyarlı, öfkeli bir görüntüye sahip fakat yumuşak bir kalbi olan, düşünceli, tutkulu, sevgi sözcükleri ve ilgi dolu cümleler duymaktan haz alan, yaptığı işlerden takdir bekleyen, duygusal anlamda daima karşılık bekleyen, otoriter, kendi işinde başarılı olup emir almaktan hazzetmeyen, kafasına estiğini yapan ve ailesine bağlı fakat bunu belli etmeyen güçlü bir karaktere sahiptirler. Gücü, daha doğrusu gücün getirilerini seven, diktatör ve siyasi düşünceli bireylerdir.

  Tüm ipleri eline almak ister, hükmedicidir

  Aslan burcu erkekleri hükmedici yapıları nedeniyle ilişkilerde baskın olan taraf olmayı severler. Kendilerini ormanın efendisi olarak gören aslanlar nasıl hükmedici ve gösterişli ise bu özellikleri burcun erkeklerinde de aynı şekilde görülmektedir. Karşı cinsten gerçekten hoşlanabileceği bir kadın varsa onu çok fazla sahiplenirler ve kendisine adeta biat etmesini isterler. Başlangıçta bu özelliğini karşı cinse çok fazla belli etmezler ancak uyumlu başlangıç yapmış olsalar bile hükmedici doğasının gereğini yapmasıyla ilişkilerindeki dengeler bozulabilir.

  Dobra dobra konuşmaktan yanadır

  Bir aslan erkeğini aşk erkeği olarak tanımlamak yanlış olmaz çünkü onlar tam bir aşk erkekleridir. Sevdikleri zaman bir kez sevmek isteyen türden erkeklerdir. İlişkilerde yalınlardır ve karşı cinse asla yalan söylemezler. Yalandan nefret ederler ve partnerlerinden de karşısına geçtiği zaman utanıp sıkılmasını değil kendisi gibi dobra olmasını beklerler. Tam da bu noktada birbirlerine uyum sağlamaları beklenen bir şeydir. Çünkü yay kadını da karşısında özgürce konuşabildiği biri olarak gördüğü partnerine rahatça açılabilir ve aralarına sıkı, samimi bir ilişki doğar.

  Yay Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

  İlişkilerinin sağlıklı yürümesi için iyi bir iletişim kurmaları şart

  Evlilik uyumları söz konusudur, birbirinden emin olmadan ve iyice tanımadan evliliği tercih etmezler. Zaman zaman yay kadınının baskınlık şovları, uzun uzun söylenmeleri, eşini değiştirme çabaları ile atışmalar yaşanır. Tabi bu atışmalara partnerinin kısıtlayıcı, kıskanç ve şüpheci tavırları da eklenebilir. Eğer karşılıklı oturup konuşabilirler ise sorunlarını aşabilirler. Çünkü aslan erkeği, konuşmaktan hoşlanmayan, tavırları ile kendini belli etmeyi sever. Eğer bir şeye kızmış ise hareketleri ile bunu anlamak mümkündür. Fakat eşi üsteleyerek anlayışlı bir tavır sergilemeyip tripler atacağı için sorun çözülmez bir hal alabilir.

  Bu nedenle en etkili çözüm iletişim olacaktır. Beraber eğlenen, gezen, yeni dostluklar edinen, yeni yerler keşfeden, kültür dolu sohbetler eden, birikim yapmaktansa harcamayı tercih eden eğlenceli bir çift olurlar. Nadiren tartışmalar yaşasalar da coşkulu barışma şölenlerine neden olduğu için taraflar hallerinden memnundur.


  Daha Fazlasını Keşfet:

  YAZAR BİLGİSİ
  Modanium Özel
  Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.