Yay Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Yay Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu
15 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.323 kez okundu.

Aslan burcu erkekleri hükmedici yapıları nedeniyle ilişkilerde baskın olan taraf olmayı severler, tıpkı bir erkek aslan gibidirler. Kendilerini ormanın efendisi olarak gören aslan nasıl hükmedici ve gösterişli ise , bu özellikler bu burcun erkeklerinde de aynı şekilde görülmektedir. Karşı cinsten gerçekten hoşlanabileceği bir bayan varsa eğer onu çok fazla sahiplenirler ve kendisine adeta biat etmesini isterler. Başlangıçta bu özelliğini karşı cinse çok fazla belli etmez ve uyumlu başlangıç olsa dahi bu durum aslanın hükmedici doğasının gereğini yapmasıyla dengeler bozulabilir.

Yay burcu kadını girdiği ortamlarda güzelliği, güler yüzlü olması ve çok yönlü kişilikleriyle dikkati çeker. İki burcun birliktelikleriyle başlayan ilişki fazlasıyla coşkulu, dinamik, maceraperest bir ilişki olacağının garantisini verebilir. Aslan erkeği sosyal olamayı çok sever, kendisini göstermeyi ve ilgi çekmeyi seven bir yapısı vardır. Bu durum da yerinde durmak bilmeyen, macera seven, hayatı da dolu dolu yaşayan ve sosyal anlamda çok fazla artısı olan yay kadının hoşuna gidecektir. Ve birlikte pek çok uyumlu etkinlik yapabilmeyi vaat eden bir çift olabilirler.

Bir aslan erkeğini aşk erkeği olarak tanımlamak yanlış olmaz çünkü onlar tam birer aşk erkekleridir. Sevdikleri zaman bir kez sevmek isteyen türden erkeklerdir. İlişkilerde yalın ve karşı cinse asla yalan söylemezler. Yalandan nefret ederler ve dobra olamayı ve yay kadının da karşısına geçtiği zaman utanıp sıkılmasını değil, kendisi gibi dobra olmasını beklerler. Tam da bu noktada birbirlerine uyum sağlamaları beklenen bir şeydir. Çünkü yay kadını da kendisini karşısında özgürce konuşabildiği biri olarak gördüğü aslan burcu erkeğine rahatça açılabilir ve aralarına sıkı, samimi bir ilişki doğar.

Her iki burcun da ateş grubundan olması birbirlerinin karakter yapılarını destekledikleri ve birbirlerini tamamladıkları anlamına gelir. Yay kadını kendi sosyal, gezmeyi seven yapısına uygun bulduğu aslan  burcu erkeğine hemencecik bağlanabilir. Tabi bu noktada aslan erkeğinin sevdiğini sahiplenen yapıda biri olmasından dolayı yay kadınına sabit fikirli bir insanmış gibi bir izlenim oluşturması da olabilecek bir davranıştır. Bu durum aslında yay kadının hoşuna gidebilir yada zamanla durumu yadırgamasına neden olabilir. Eğer özgür ruhuna ters düşmeyecek bir durumsa bunu göz ardı edecektir. Her bakımdan tarafların da birbirlerine karşı anlayışlı olabilirlerse uyumlu bir çift olabilecekleri su götürmezdir.

İki ateş elementinin birlikteliğinden çakan kıvılcımları görmeniz mümkün. Bu kesinlikle uyumlu, harika ve tutkulu bir ilişki olacak. Yay kadını da aslan erkeği de macera ve sağlıklı seks dürtülerine sahiptir. Muhteşem bir ten uyumu vardır. Aslan erkeğinin bakış açısı aydınlıktır ve sizin iyimser yönünüze çok uyar. Bir arada çok eğlenceli zamanlarınız olur. Aslan erkeğinin sosyal hayatı sayesin de sizin de çevreniz genişler özellikle sanatla ilgili insanlarla tanışırsınız. Aslan erkeği çok esnek değildir ve yeni şeylere adapte olması uzun sürer. Bu özelliği sizin şaşırmanıza neden olur ve sürekli ikna etmeye çalışırsınız.

Yay burcu kadını sürekli hükmetmek ister ama sizin zekanız sayesinde onu yücelttiğiniz de kolayca parmağınız da oynatabilirsiniz. Aslan erkeği sürekli ilgi, övgü ister ve bu onun oksijen alımı kadar gereklidir. Sürekli ikiniz de hayatınızın lüks, renkli, enerjik ve tutkulu geçmesini istersiniz. Aslan erkeği bu isteklerine sahip olabilir fakat para harcamalarına dikkat ettiği sürece. Para konusunda ikinizin de pek hesaplı olduğunuz söylenemez. Lüks ve pahalı istekleriniz meşhurdur. Eliniz açıktır ve bu nedenle para birikimi yapmanız çok zordur. Yatak uyumunuz çok iyidir, hayatınızın en güzel anlarını yaşarsınız. Tutkuludur aslan ve bu tutkusu hayatınızın monoton olmayacağını gösterir. Aslan erkeğiyle birlikteliğiniz ayaklarınızı yerden keser.

Yay Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Yay burcu, tahammülsüz, sabırsız, kendi çıkarlarını önde tutan, güler yüzlü, tatlı dilli, her şeyi kıskanabilen, merhametli, kaprisli, tartışmacı, işini bilen, sorumsuz, hayal gücü yüksek, rahata düşkün, yüksek kesimden dostluklar edinen, hassas yapılı, duygularını istediği şekilde ifade edebilen, hırslı ve kararlı bireylerdir. Bu yapıdaki insanlar ile anlaşmak kimi karakterler için oldukça zordur. Bunlardan biri de aslan insanıdır. Fakat tarafların cinsiyetine göre uyumları da değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her iki burcu da detaylı irdelemek gerekir. Aslan burcuna geçmeden önce yay kadını ve yay erkeği arasındaki farkları belirtmek gerekiyor.

Yay kadını, tahammülsüz, sabırsız, çok çabuk sıkılabilen, etrafında beraber eğlenebildiği dostlar edinen, paraya karşı zafiyet duyan, sevgi dolu, ihtiraslı, kıskanç, aynı anda birkaç işle uğraşabilen, kültürlü olmayı seven, kitap okumaktan, sanatsal aktivitelerden haz alan, yeni dostluklara karşı meraklı, gezmeyi seven, enerjik tavırları ile aranan bir karakter iken yay erkeği, yalnızlığı seven, çok çabuk dost edinebilen, sıradışı düşünceleri olan, pot kırma konusunda üstüne olmayan, fazlasıyla dobra, eleştirmeyi seven, espritüel, güçlü, cimrilikten nefret edip cömert olan, bu tarz insanlarla selamlaşmayan, fedakâr, sevecen, değer verdikleri insanlara karşı zafiyet duyan hassas bir karaktere sahiptirler.

Diğer burcumuz olan aslan burcu ise, gurur,kibir ve öz güven üçlüsünün bir arada bulunduğu nadir burçlardandır. Aslan insanı istedikleri olmayınca tahammülsüz, kararlı, sabit fikirli, inandığı değerlere körü körüne bağlı, ihtiraslı, sevecen, ilgiden hoşlanan, şımarık ruh haline sahip, inatçı, çabuk kırılabilen, her şeyi sorgulayan, kafasına takan, en ufak bir detayı bile unutmayan, insanlara yalanlarını söylemeyi seven, herkesi iyi tanıdığını düşünen, ukala cümle öbekleri kuran, çok bilmiş, sezgileri kuvvetli, fedakar, cömert fakat savurgan olmayan kimselerdir.

Aslan kadını, otoriter, kendi isteklerine göre hayatına ve hayatındaki insanlara yön veren, kendi düşüncelerini doğru kabul eden, hatasını zor kabullenen, yaratıcı zekaya sahip, pratik fikirleri ile durumu toplayabilen, rol yapmayı seven, istediği karakterlere bürünerek karşı tarafın hareketlerini izlemek, insanları kendi kafasına göre kategorilendirmek, sevdiği zaman sadık olan, fakat ilgi girmediği zaman geri çekilen, daima karşıdan adım bekleyen bir karaktere sahip iken, aslan erkeği, sevecen, merhametli, hayvanlara karşı sevgisi olan, duyarlı, öfkeli bir görüntüye sahip fakat yumuşak bir kalbi olan, düşünceli, tutkulu, çok iyi partner, sevgi sözcükleri, ilgi dolu cümleler duymaktan haz alan, yaptığı işlerden takdir bekleyen, duygusal anlamda daima karşılık bekleyen, otoriter, kendi işinde başarılı olup emir almaktan haz etmeyen, kafasına estiğini yapan, ailesine bağlı fakat bunu belli etmeyen güçlü bir karaktere sahiptirler. Gücü, daha doğrusu gücün getirilerini seven, diktatör ve siyasi düşünceli bireylerdir.

Yay ve Aslan Aşk Uyumu

Yay kadını ile aslan erkeğinin aşkları tamamen yay kadınına bağlıdır. Yay kadının hırsı, sevdiğini kısıtlama isteği, ilişkide baskın olma gayesi, tartışmaları uzatması, aslandan kendini değiştirmeyi istemesi Aslan erkeği için birer tartışma, hatta birer ayrılık nedenidir. Asla kendi tavırlarından ödün vermeyen, değişmeyen, olduğu gibi kabullenmek isteyen bir karaktere sahiptir. Tartışmaların yaşandığı gibi noktalanmasını, daha sonradan karşısına çıkmamasını ister. Bu yüzden yaşadığı atışmaları unutur hemen, en kötü tartışmaları dahi unutup affedici olabilir, fakat tekrar karşısına çıktığı zaman delirir. Bu nedenle aşk uyumlarının olabilmesi için yay kadınının kendini biraz törpülemesi gerekir. Çünkü aslan burcu erkeği ile olan bir kadın için, ondan vazgeçmek neredeyse imkansızdır.

Çok güçlü bağlar kuran aslan erkeği, yay kadınının aslında istediği erkek tipidir. Taraflar eşitlik ilkesiyle hareket edip, anlayışlı ve toleranslı davranmalıdır. Ancak bu şekilde mutlu bir ilişki yakalanabilir. Şayet taraflar aslan kadını ile yay erkeği olursa, çok uyumlu bir aşk hikayesi yaşarlar. Aslan kadını yapı olarak yay erkeğine çok benzemektedir. Bu nedenle çok uyumlu bir çift olurlar. Her iki taraf da kısıtlanmaktan hoşlanmayan özgür ruhlu, sevecen, yalana tahammülsüz, cömert ve kültürlü bireylerdir. Sadece yer yer baskın olma çalışmaları yüzünden tartışmalar yaşanabilir fakat bunlar tatlı atışmalar olarak kalır. Ve bu yüzden uzun sürmez.

Yay ve Aslan Evlilik Uyumu

Yay kadını ile aslan erkeğinin evliliği gerçekleşmiş ise uyum söz konusu olabilir. Her iki taraf da birbirinden emin olmadan , iyice tanımadan evliliği tercih etmezler. Zaman zaman yay kadınının baskınlık şovları, uzun uzun söylenmeleri, aslanı değiştirme çabaları ile atışmalar yaşanır. Tabi bu atışmalara aslan erkeğinin kısıtlayıcı, kıskanç ve şüpheci tavırları da eklenebilir. Eğer karşılıklı oturup konuşabilirler ise sorunlarını aşabilirler. Çünkü aslan erkeği, konuşmaktan hoşlanmayan, tavırları ile kendini belli etmeyi sever. Eğer bir şeye kızmış ise hareketleri ile bunu anlamak mümkündür. Fakat yay burcu kadını üsteleyici, anlayışlı bir tavır sergilemeyip tripler atacağı için sorun çözülmez bir hal alabilir. Bu nedenle en etkili çözüm iletişim olacaktır. Eğer taraflar yay erkeği ile aslan kadını ise, beraber eğlenen, gezen, yeni dostluklar edinen, yeni yerler keşfeden, kültür dolu sohbetler eden, birikim yapamayıp eğlenen eğlenceli bir çift olurlar. Nadiren tartışmalar yaşasalar da coşkulu barışma şölenlerine neden olduğu için, taraflar hallerinden memnundur.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git