Oğlak Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

27.04.2020
Oğlak Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Her insan doğum yılları, ayları, günlerine göre farklı burçlara sahip olur. Burçlara inananlar da vardır inanmayanlar da. Ancak herkes bir burcu olduğunun eninde sonunda farkındadır. Burçlar bizim kişiliğimizi, davranışlarımızı hatta sağlık durumumuzu bile etkiler. Bu tamamen burçların elinde olmasa da gezegenlerdeki değişimlerle beraber burçların da insanlarda etki ettiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden burçlar her insanın hayatında önemli bir yere sahiptir. Özelikle kadınlar burçlara daha fazla önem verir. Yeni tanıştıkları birine genelde burçlarını sorarlar ve kendilerininkiler ile kıyaslarlar. Olumlu ve olumsuz özelliklerin bilinmesi kadınlar için daha önemli olabilir.

Gerçekte de insan ilişkileri burçlarına göre değişiklik gösterebilir. Birbiri ile iyi anlaşan burçların sahipleri de iyi arkadaş yada sevgili olabilirler. Pek çok araştırma ile de bu tescillenmiş bir gerçektir. Bazen istisnalar olsa da çoğu zaman iki burç arasındaki uyum iki insan arasındaki uyumu ve uzun süreli ilişkiyi de doğrudan etkiler. Bu örneklerden bir tanesini oğlak burcu kadını ve başak burcu erkeği arasında verebiliriz. Her iki burçta birbirlerine benzer ve farklı yönlere sahiptir. Bazen anlaşmazlıklar olabilir bazen de çok iyi bir uyum yakalayabilirler. Bu tamamen her iki burcun da sahip olduğu özellikler ile doğru orantılıdır.

Oğlak Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Bu iki burç arasındaki aşk uyumu gerçekten deneyimlemeye değer derecede iyidir. Pek çok burç uyumu sayfası, kitabında bu ikilinin aşk uyumundan sıkça bahsedilir. Çünkü gereçten iyi birer çift olurlar. Her iki burcun ayrı ayrı özellikleri birleşince ortaya çok iyi bir beraberlik sunar. Oğlak kadını hayatını gerçek aşkı bulmaya adar. İstediği kişiyi ayartmak için elinden gelen her türlü şeyi yapabilir ama uzun süreli devam eden bir ilişki için sadece gerçek aşkı ister. Başak erkeği de tam uzun süreli ilişki erkeğidir. Sevdiği kişi ile düzenli bir ilişki ister, çoğu zaman tüm planlamayı üstlenip evlilik hazırlıklarına bile başlarlar. Buda oğlak kadınlarının çok hoşun gider.

Uyumlu yönleri çok fazladır

Her iki burçta toprak elementinde yer aldıkları için Zodyak’ta oldukça uyumlu bir uyum sergilerler. Hem arkadaşlık hem de sevgililik bakımından en iyi uyumu yakalamış burçlar arasında yer alırlar. Çoğunlukla taşıdıkları özelikler benzerdir, benzer olmasa bile birbirlerinin destekleyeceği şekildedir. Örneğin oğlak kadını, başak erkeğinin sert ve geleneksel kurallar koymasından çok hoşlanır. İkisi de disiplinli bir hayata ayak uydurabilirler.

Ayrıca sessizlik ve huzurlu bir ortama da çok önem verirler. İkisinde de bir miktar inatçılık olsa da bunu beraber uyum içinde dengeleyebilirler. Ayrıca iki burçta oldukça çalışkan ve hırslı oldukları için beraberken elde edemeyecekleri bir şey yoktur. Özellikle iş arkadaşı olarak beraber güzel projelere imza atabilirler, takım ruhunu en iyi şekilde yansıtabilirler.

İlişkileri yavaş başlayıp hızlanır

İlişkilerinde çoğunlukla çok iyi bir uyum sergilerler. İlk başlarda ikisi de çok temkinli oldukları ve ayrıntıcı oldukları için fazla detaya takılı kalıp yavaş ilerleyebilirler. Bu aşamada oğlak kadını eğer gerçekten seviyorsa partnerini elde etmek için değişik uğraşlar verecektir. Başak erkeği de ilişkiye değer gösteren davranışlara önem verdiği için etkilenecektir. İkisi de inatçı oldukları için birbirlerini gerçekten severlerse elde etmek için çabalarlar sadece fazla detaycı ve temkinli oldukları için ilişkileri yavaş ilerler. Fakat birbirlerini tanıdıkça ve güven duydukça ilişkilerini ileri seviyeye taşırlar. Daha yakın olurlar ve yavaş yavaş evliliğe doğru giderler.

Güven duyguları

Güven duygusuna çok önem verirler. Her iki burçta hem sevgili hem de arkadaşlık ilişkilerinde güven duymadan ilerleme kaydetmezler. Güven onlar için ilk adımdır. Birine güvenmeden özel sırlarını dökemezler. Özellikle başak erkeği fiziksel anlamda çok titiz olduğu gibi bu tarz mental konularda da fazla titiz davranır. Bir ilişkiye başlamadan önce mutlaka iyi bir araştırma yaparlar ve güvenecekleri biri olup olmadığını incelerler. Bu iki burç birbirlerine güven duygusunu verdikleri zaman ilişkileri sorunsuz ve uzun bir şekilde devam eder. Uzun seneler sonra bile asla sadakat ve güven probleminden dolayı tartışmazlar.

Doğallardır

Bu iki burç ilişkilerinde oldukça doğal ve samimi davranırlar. İlk başta özellikle oğlak kadını sert ve soğuk gözükse de başak erkeği içini öğrendikçe ona daha çok aşık olacaktır. Her ikisi de ilişki içinde doğal, samimi ve sevecen nasıl davranılır, nasıl nazik bir partner olunur öğrenmelerine gerek yoktur. Çünkü bu özelliklere doğuştan sahiplerdir ve sorun yaşamadan ilişkilerinde gösterirler. Bazı zamanlar başak erkeği fazla patavatsız yanını ortaya çıkartabilir. Oğlak kadınının içine kapanık yönü devreye girerse ve kızmayıp hep içine atarsa, sonraki zamanlarda bu yönde sıkıntıları çıkabilir.

İyi giyim ve dış görünüş

Başak erkeği ve oğlak kadınını birbirine bağlayan ve mükemmel bir aşk uyumu yakalamalarını sağlayan en belirgin özelliklerden bir tanesi kesinlikle dış görünüşleridir. Oğlak kadını dış görünüşe çok önem verir. Özellikle giyim konusunda gerçekten geleneksel fakat bir o kadar şık ve temiz görünmeyi başarırlar. Titiz ve düzenli bir kişiliğe sahip oldukları için özellikle saçlarına ve dış görünüşlerine fazlaca önem verirler ve karşı taraftan da aynı özeni beklerler. Başak erkeği genelde ilişkilerinde kendi ile benzer özellikler taşıyan kişileri seçer ve partneri de hırslı, çalışkan titiz ve gösterişli, kendine güvenen, güçlü karaktere sahip biri olduğu için güzel bir uyum yakalarlar.

Anlayış bakımından uyumları

Birlikte gerçek bir aşkın izlerini taşıyabilirler. Birbirlerine olan anlayışlı tavırları ise aşklarını körükler. Özellikle başak erkeği sert ve katı kurallara sahip olsa da gerçekten çok anlayışlı ve düşünceli bir yapıya sahiptir. Oğlak kadını da biraz güçsüz bir karaktere sahip olduğu için genelde mutsuz yanlarını, karamsarlıklarını hep içine atar, karşı tarafa duygularını paylaşmakta zorlanır. Başak erkeği oldukça anlayışlı ve bir o kadar da sabırlı yanları ile partnerinin kendine bağlanmasın ve güvenmesini bekler. Duygularını, düşüncelerini zamanı geldiği zaman saygılı bir şekilde dinler. Yavaş yavaş, temkinli bir şekilde oğlak kadınının içe kapanık halini yumuşatır, kabuğundan çıkmasın sağlar.

Mükemmeliyetçidir

İkisi de her şeyin mükemmel olmasını isteyen insanlardır. Özellikle başak erkeği biraz daha fazla detaycı, ince ince araştırıcı ve her şeyin en mükemmel olmasını isteyen karakteri ile tanınır. En az onun kadar oğlak kadını da mükemmeliyetçidir. Beraber aşklarının da mükemmel ilerlemesini isterler. Hırslı yanlarından dolayı elde etmek istedikleri mükemmeliyete çok zor olmadan kavuşabilirler. Hem ev hem de iş hayatlarında bu özelikleri oldukça ortadadır. Eleştirileri kabul eden oğlak kadını kendini partnerinin fazla eleştirel yapısı ile tanıyıp geliştirebilir. Her ikisi de pratik düşünme yeteneğine sahip olduğu karar verme aşamasında fazla zorlanmazlar, çabuk çözüm aşamasına geçebilirler.

Hedef odaklılardır

İkisi de fazlaca hedef odaklı kişilerdir. Planladıkları ve kafaya koydukları bir şey varsa ona ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Plana uyma konusunda da çok iyilerdir. Titizlikle kurulan bir düzenekten iyi sonuç çıkma olasılığı çok yüksektir. Birbirlerini sevdikleri zaman da elde etmek için yani hedeflerine doğru ve temkinli adımlar atarlar. Yavaş yavaş ancak sağlam bir bağ kurma eğilimindedirler. Dışarıdan fazla romantik ve duygu yüklü bir ilişkileri yokmuş gibi görünse de kendi içlerine çok samimi ve sevecen bir ilişki yaşarlar. Hedef odaklı yanlarını beraberken başka konularda da kullanabilirler. Sağlam planlar yapıp, hedeflerine ulaşmak için gerekli olan kriterlere ulaşabilirler.

İyi ev sahipliği yapabilirler

Aralarındaki uyumun en önemli noktalarından biri de ev ortamında iyi iş çıkarmalarıdır. Her ikisi de evde vakit geçirmeyi, misafir ağırlamayı sever. Oğlak kadını ev ortamında gayet titiz ve düzenli çalışır, çok iyi bir eş ve anne olur. Başak erkeği de bir ilişkide en çok ileriye dönük olup olmamasıyla ilgilendiği için böyle şeylere önem gösterir ve iyi inceleme yapar. Ev işlerinde iyi olan bir oğlak kadını partnerinin kalbini fethedecektir. Yemek konusunda da başak erkeği yine hamarat biriyle beraber olmak ister ve burada da uyumu yakalarlar.

İlişkide yaşayabilecekleri problemler

Her burç uyumunda olduğu gibi bu iki çok uyumlu burçta da bazı istisnalar olabilir ve sorunlar yaşayabilirler. Bazı zamanlar bu kavgalar ilişkilerini derinden zedeleyip bitirme noktasına getirebilir. Bu yüzden bu noktalara çok dikkat etmek gerekir. Birbirleri ile bu kadar çok fazla benzer özelliğe sahip olmaları da sorunlara davetiye çıkarabilir.

Kıvılcımları kısa sürer

Bu demek oluyor ki uzun bir ilişki içinde olsalar dahi hatta evli olsalar bile eski kıvılcımlarını kaybetme ihtimalleri olabilir. Her ikisi de oldukça inatçı ve hırslı kişilerdir. Bazen fazla kariyer yapma istekleri ve hedefe odaklı yaşamları ilişkilerinde birbirlerinden uzaklaşmalarına neden olabilir. Kıvılcım kaybolması kötü bir durumdur. Kariyere ve diğer şeylere odaklanmaları birbirleri ile ilgilenme vakitlerini azaltabilir, beraber vakit geçirmeyince de yavaşça birbirlerinden uzaklaşırlar. Bu da kötü sonuçlara neden olabilir.

Yönlendirmeye çalışma

Yönlendirmeyle alakalı özellikle oğlak kadını çok fazla soruna neden olabilir. Karşısındaki kişiler özellikle birde erkekler ise yönlendirmek, istedikleri gibi hareket ettirmek isterler ve eğer karşılarındaki kişi bunu anlayışla karşılamazsa, böyle şeylerden hoşlanmıyorsa büyük problemler meydana gelebilir. Başak erkeği de tam olarak böyle şeylerden hoşlanmayan kişidir. Yönlendirilmek, emir almak hiç başak erkeğine göre şeyler değildir. Etrafındakilere katı kurallar uygulamak ister ama kendi katı kurallara bağlı kalmaz, rahatına ve özgürlüğüne düşkün davranabilir. Bu da ikili arasında kavgalara neden olabilecek bir sorundur.

İçe kapanıklık

İçe kapanıklık yani tam olarak ne istediğini yada düşündüğünü söyleyememek çok zor bir özelliktir. Utanmak, yanlış anlaşılacağını düşünmek içe kapanıklığın nedenleridir. Oğlak kadını da içe kapanık bir kişiliğe sahiptir. Genelde düşüncelerini kimseyle paylaşmak istemez, daha doğrusu paylaşmaktan çekinir. Başak erkeği bu konuda anlayışlı ve sabırlı davranabilir. Ancak bazı istisna durumlarda tıpkı oğlak kadınları gibi içe kapanık olabilir. Böyle bir durumda, birbirleriyle iletişim kırmakta zorlanırlar ve dürüst davranamazlar. Bu da zamanla ilişkilerinin yıpranmasına neden olur.

Vurdumduymazlık

Bir diğer problem oluşturabilecek etken vurdumduymazlıktır. Daha doğrusu başak erkeğinin vurdumduymaz tavrıdır. Oğlak kadını iplerin hep kendi ellerinde olmasını ister ve partnerini kendi istekleri ile hareket ettirmeye çalışırlar. Bundan hiç hoşlanmayan başak erkeği daha da inat edip vurdumduymazlığını attırırsa ve partneri de inat ederse iş çığrından çıkabilir. Bu yüzden bu dengeye çok dikkat etmek gerekir. Karşılıklı anlayış bu ilişkinin en sağlam yapı taşıdır. Eğer birbirlerine karşı anlayışlı olmazlarsa, ilişki çıkmaza girebilir.

Oğlak Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

Bu ikili en iyi anlaşan ve ilişkileri ciddiyete bindirme konusunda ilk sıralarda bulunan burçlardır. Benzer ve hatta zıt özellikleri birbirlerini çekmelerini sağlar. Bazı zamanlar istisnalar ile ilişkileri bitse de çoğu zaman bu iki burcun ilişkisi evlilik ile taçlandırılır. Benzer istekleri evlilikte de fazla problem yaşamalarına neden olmaz. Fazla macera dolu olmayan ama bir o kadar da samimi bir ortama sahip evlilik geçirirler. Özellikle evlilikte yer alan maddi sorumlulukları iki burçta çok iyi bir şekilde üstlenirler.

Sorumluluk alabilirler

Gayet sorumluluk sahibi ve hedef odaklı insanlardır. Yollarına ne çıkarsa çıksın pes etmeye yönelmezler. Bu kadar başarılı olmalarının nedeni hem çalışkan olmaları hem de sorumluluklarının bilincinde olmalarıdır. İnisiyatif alabilmek herkesin yapabileceği bir şey değildir. Ancak evlilikte çok önemli bir noktadır. Ev içinde herkesin kendi sorumluluğunu bilmesi ve yerine getirmesi gerekir aksi halde sorunlar ortaya çıkar. Her iki burçta bu özelliklere doğuştan, öğretilmeye ihtiyaç duymadan sahiplerdir. Bu yüzden de evlilik yolunda ilerlerken ya da evliyken bu anlamda hiç zorluk yaşamazlar.

Tutumlular

Evlilikte en önemli bir diğer şey de tutumlu olmaktır. Eve ve kişisel olarak alınan her şey gelecek için birer gider olabilir. Önceliklerin ihtiyaçlar olması gerekir ve her iki burçta bunun gayet farkındadır. Özellikle oğlak kadını parayı elinde tutma konusunda çok iyidir. Cimri değildir ancak tutarlıdır. İkisi de çalışmayı çok sevdikleri için bazen kazandıkları paraları kullanmaya kıyamazlar. Özellikle ileriyi düşünme ve detaycı olma özellikleri daha tutarlı olmalarında etkendir. Çocukları olmasa bile çocuklarının geleceğini düşünüp ona göre hareket ederler.

Sadıklar

Bu iki burcun da en belirgin özelliklerin bir tanesi oldukça güvenilir ve sadık olmalarıdır. Kendilerinden habersiz iş yapılmasından hiç hoşlanmaz. Her ikisi de bu huylarını bildikleri için ilişki içinde buna karşılıklı olarak saygı gösterirler ve yerine getirirler. Evlilikleri boyunca birbirlerinden habersiz iş yapmazlar, bir yere gitmezler. Özellikle başak erkeği en ufak detaya kadar her şeyden haberdar olmak ister. Bu yüzden de birbirlerinden bir şey gizlemezler. Güvenilir bir aşk hayatı yaşarlar, ilişkilerine ve evlerine yalanı sokmazlar.

Yalan söylemek yerine ne olursa olsun deyip, gerçeklerle yüzleşmek isterler. Bu da birbirlerine olan güveni aşılar ve daha çok bağlanmalarını sağlar. Bu sayede de birbirlerine karşı oldukça sadık bir çift olurlar. Çok büyük tartışmalar yaşamadıkları sürece ayrılığı akıllarına getirmezler. Her ikisi de uzun ilişki insanıdır, gerçek aşkı buldukları zaman onu kaybetmez istemezler. Başkası ile beraber olma fikrini akıllarına getirmezler. Bu yüzden de uzun yıllar boyunca birbirlerine bağlı ve sadık bir evlilik sürerler.

Düzenliler

Evlilikte en büyük sorunların oluştuğu konulardan biri düzendir. Karşı tarafın düzenli ve temiz olması, diğerinin ise çok pasaklı ve dağınık olması evde kavgalara yol açabilir. Fakat evlerinde bu tarz kavgalara yer yoktur. Çünkü ikisi de gayet düzenli ve titiz insanlardır. Hatta başak erkeği fazla titiz yönünden dolayı evde çoğu zaman eşine yardım eder, temizliğe el atar. Bu sayede aklı temizlikle alakalı herhangi bir noktada takılmaz. Beraber yardımlaşarak ev işleri yapmalar evlilikleri için çok güzel ve önemli bir yapı taşıdır. Evliliklerde karşılıklı yardımlaşma ve anlayış olması ilişkinin uzun yıllar boyunca sürmesinde büyük etkendir.

İyi birer dinleyiciler

Evlilikte bir diğer önemli nokta iyi dinleyici olmaktır. Karşılıklı iletişimin verimli olması için karşılıklı dinleme gereklidir. Özellikle bu konuda oğlak kadını çok başarılıdır. Karşısındaki kişiyi pür dikkat, sözünü kesmeden saatlerce dinleyebilir. Bu özelliği partnerinin en çok hoşuna giden şeydir. İçindekileri sevdikleri kişiler ile paylaşmaktan hoşlanır ve oğlak kadını ile beraberken bu, onların evliliklerini ayakta tutmak için mükemmel bir seçenektir. Oğlak kadını da ilk zamanlar içindekileri dökmekte zorlansa da birbirlerine alıştıkça ve başak erkeğinin sabrı ile kendini açmayı başarır.

Beraber vakit geçirirken sıkılmazlar

Beraber mutlu bir evlilik geçirmelerindeki başlıca sebeplerden biri birbirlerine çok aşık olmalarından ziyade çok iyi anlaşmalarıdır. Beraberken asla sıkılmazlar çünkü çok fazla ortak noktaları vardır. İkisi de ne yapmak istediğinin farkında olan, olgun insanlardır. Beraber vakit geçirmekten büyük zevk duyarlar. Evlerinde, sıcak bir ortamda, bir kahve eşliğinde sohbet etmeye yada fazla maceralara atlamadan yeni yerler keşfetmeye bayılırlar.

İkisi de gezmeye bayılır. Başak erkeği daha az sevse de gezmek için tercih ettikleri yerler aynı olduğu için ayak uydurabilirler. Doğal, yeşillikler içindeki bir ortam, sessiz sakin bir kasaba yada huzur verici bir deniz tatili tam bu ikilinin sevebileceği şeylerdir. Ayrıca mantıklı konuşmaları ve etkileyici dinleme özellikleri sayesinde çok akıcı sohbetler edebilirler. İkisi de kitap okumaktan hoşlanırlar. Boş vakitlerinin beraber, verimli bir şekilde geçirebilirler.

Sevgileri büyüktür

Evliliklerinde en büyük etken hiç şüphesiz karşılıklı sevgi bağlarının çok yüksek olmasıdır. Birbirlerine karşı büyük miktarda aşk barındırırlar. Oğlak kadını karşısında duygu bakımından gelişmiş erkek olmasını ister. Başak erkeği fazla romantik olmasa da duygusal anlamda bağlılığını sevgisinin büyüklüğü ve davranışları ile gösterir. Bu tarz şeyleri fazla takmayan partneri de sevildiğini hissettiği her an çok mutlu olacaktır. Her ikisi içinde romantik jestler fazla önemli değildir. Önemli olan karşılıklı aşk, saygı, sadakattir.

Evlilikte ortak özellikleri

  • Parayı tutma konusunda çok iyilerdir, birikim yapabilirler.
  • Kariyerlerine çok önem verirler.
  • Mantıklı ve doğrucu kararlar alabilirler.
  • Eğlence anlayışları çok yakındır.
  • Yalan söylemekten nefret ederler, kesinlikle yalana başvurmazlar.
  • Oldukça düzenli ve titizler.
  • Sorumluluklarının ve hedeflerinin farkındalar.
  • Birbirlerine karşı oldukça anlayışlı ve sadık davranırlar.
  • Evcimenler, evde vakit geçirmekten büyük zevk alırlar.
  • Çocuk konusundan önce kariyer odaklı bir hayat geçirmeyi tercih ederler.

Evlilikte yaşayabilecekleri sorunlar

En uyumlu çiftler arasında yer aldıkları için evliliklerinde çok fazla problem yaşamazlar, büyük kavgaları olmaz. Ancak her çiftte olduğu gibi onlarda bazen sorunlar yaşayabilir. Bu sorunları fazla büyütmeyi sevmedikleri için genelde evlilikleri boşanma ile sonuçlanmaz. Eğer bir sorun varsa bu genelde kariyer mi aşk mı sorusuna yanıt vermediklerinden çıkar. Her ikisi de parayı çok sever ve çalışkanlar. Çok çalışıp, hedeflerine ulaşmak isterler ve evlilikte bazen birbirleri ile ilgilenmeyi unutabilirler bu da yavaş yavaş uzaklaşmalarına neden olabilir. Oğlak kadını her şeyin kendi kontrolünde olmasını istediği için bazen partnerini fazla sıkabilir bu da yine tartışmalara yol açabilir. Çünkü başak erkeği özgür olmak ister, kendine karışılmasından hiç hoşlanmaz.

Aslan yattığı yerden belli olur

Evlilikte ne kadar uyumlu olduklarının en belirgin göstericisi evleridir. Evleri tam olarak kendi özelliklerini ve uyumlarını sergiler. Benzer özelliklere sahip oldukları için ev dekorasyonunda fazla ikilem yaşamazlar. Evleri her zaman çok düzenlidir. Çat kapı bir misafir geldiği zaman, çok düzenli ve temiz bir ev ortamı ile karşılaşırlar. Oğlak kadını özellikle evde antika eşyalar olmasına bayılır. Evin pek çok köşesinde kahverengi ve değişik şekillerde süs eşyası bulunur. Ayrıca güzel kokulara da çok önem verdikleri için oda kokusu mutlaka vardır. Bunun dışında evde sadelikten yana davranırlar. Fazla abartılı şeyleri ikisi de sevmez ve evlerinde kullanmaz. Daha çok kolay temizlenebilir olan, şık ama bir o kadar sade şeyleri tercih ederler.

Oğlak Kadını ile Başak Erkeği Güven Uyumu

Birbirlerine olan güvenleri uyum yakalamalarını sağlar. Her ikisi de oldukça sadıktır. Sevdikleri kişilere karşı asla yalan konuşmazlar. Ne yaşarlarsa yaşasınlar yalana başvurmaktan kaçınırlar. Bu yüzden de oldukça sadık ve güvenilir bir ilişki geçirirler. Özellikle başak erkeği her detayı en ince ayrıntısına kadar bilmek ister, nereye giderse ne yaparsa haberdar olmak ister. Oğlak kadını da birine bağlı kalmaktan hoşlandığı için bunu yerine getirir ve mükemmel bir uyum yakalarlar.

Başak erkeği fazla kısıtlanmaktan, emir almaktan hiç hoşlanmaz ama kötü bir durumda kalsa bile yalan söylemez, partnerine başından geçenleri tüm çıplaklığı ile anlatır. Bu da güvenle alakalı bir sorun yaşamalarına neden olmaz. Her ikisi de ilişkilerinde fazla karmaşaya, maceraya gelemez. Bu yüzden ilişkilerinde macera aramadan, durgun ama bir o kadar da mutlu ve huzurlu aşk dolu olurlar. Bu da uzun yıllar boyu süren bir beraberlik getirir.

Evlilikte güven

Evlilik hayatları boyunca hiç bir güven sorunu yaşamazlar. Birbirlerine olan güvenleri onların mutlu ve huzurlu bir ilişki yaşamalarına neden olur. Dışarı çıktıkları zaman, yabancı bir yere gittiklerinde ya da yeni biri ile tanıştıklarında gözleri arkada kalmaz çünkü bilirler ki her ikisi de birbirlerine çok aşıktır. Bunu biliyor olmaları onlara çok güven verir.

Oğlak kadını gerçek bir ilişkiye başlamadan önce genelde birkaç kişi ile beraber olup, gerçek aşkı arayabilir. Fakat bulduktan sonra da bir daha geri dönüşleri olmaz. O günleri unuturlar ve tamamen eşlerine bağlanırlar. Sevdikleri kişi mutlu olsun diye ellerinden geleni yaparlar, tüm sevgilerine onlara verirler. Bu da yine güven duygularının pekişmesinde büyük bir etkendir.

Neden güven problemi yaşamazlar?

Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Çünkü her iki burçta güvenle alakalı hiç bir yanlış yapmaz ve hem evliliklerinde hem de sevgililik hayatlarında hiç problem yaşamazlar. Sadece ilişki için değil aynı zamanda arkadaşlık içinde geçerlidir. Burçlarının kendi özellikleri sayesinde yalana yanaşmazlar ve mutlu bir ilişki sürdürürler. Birbirlerine sadık oldukları için çoğu zaman her yaptıklarından haberleri olur. Buna kendilerini alıştırdıkları için de hiç bir zaman tereddütte kalıp, endişeye kapılmazlar. Nereye giderlerde gitsinler güven duyguları değişmez. Bu yüzden de güvenle alakalı kavgalar etmezler. Birbirlerine çok güvenirler. Arkadaş olsalar da aynı şekilde birbirlerine her şeylerini anlatabilirler, uzun süreli bir arkadaşlıkları olabilir.

Oğlak Kadını ile Başak Erkeği İş ve Kariyer Uyumu

İş hayatlarında en çok uyum sağlayan burçlardır. Bunun sebebi de çok hırslı ve çalışkan olmalarıdır. Her ikisi de çalışmayı çok severler. Akıllarına koydukları şeyi yapmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar, oldukça iş koliklerdir. Bu da iş hayatlarında çok iyi birer iş arkadaşı olduklarının göstergesidir. Beraber çok iyi bir takım olurlar, işlerinin oldukça titiz ve ince ayrıntılara dikkat ederek tamamlarlar. Aynı ofiste çok uyumlu bir şekilde hareket edebilirler.

Her ikisi de mantıklı, çalışkan ve doğrucu kararlar verme konusunda iyi oldukları için birbirlerine danışıp güzel seçimler yaparlar. Birbirlerine çok güvendikleri için iş ortamında hep danışarak hareket ederler. Doğru olduğunu bilseler de özellikle başak erkeği çok detaycı ve tereddütlü olduğu için illaki sorup onay almak isterler. Oğlak kadını bu konuda biraz daha başına buyruk hareket edebilir. Ancak her zaman, her koşulda uyumlarını yitirmezler. Sadece ofis ortamında değil her iş alanında uyumlu çalışırlar ve ortaya gayet temiz bir iş çıkarırlar.

Detaylara çok önem verirler

Her ikisi de tam bir detaycıdır. Her işte en ince ayrıntıya kadar tüm detaylarını bilmek isterler. Hedef odaklı ve çok çalışkan oldukları için hiç bir sorun çıksın istemezler. Beraber ellerindeki tüm verileri inceler, üstüne ne ekleyeceklerini de düşünürler. Dinlemeyi çok iyi becerdikleri için kaçırdıkları bir detay bile olmaz. Çünkü biri duymadıysa bile diğeri mutlaka duyar ve uygulamaya geçerler. Tüm detayları iyice araştırdıkları ve inceledikleri için ortaya çok iyi işler çıkartırlar.

Düzenli ve planlı çalışırlar

İş hayatında en önemli noktalardan biri düzenli ve planlı çalışmaktır. Her ikisi de oldukça planlı ve hedef odaklı insanlardır. İşe başlamadan önce ilk olarak kafalarında kurarlar ve tüm detayına kadar araştırmasını yaparlar. Daha sonra alternatifler de keşfederler ve mutlaka ellerinde bir ikinci plan daha bulundururlar. İkisi de iyi birer analizcidir. Bu işlerine daha fazla odaklanmalarına yardımcı olur.

Planları her zaman vardır ve plana sadık hareket ederler. Birbirlerinin planlarına da saygı gösterirler. Düzenli çalışmak sadece plan yönünden değil, ayrıca masa düzeni bakımından da çok önemlidir. Her ikisi de hem ev hem de iş ortamında çok düzenli oldukları için masalarında hiç bir karışıklık olmaz. Böylece istedikleri şeye daha hızlı ulaşıp, daha verimli ve hızlı sonuçlar çıkartabilirler.

Uyumlular

İş ortamında uyum çok önemlidir. Uyum olmazsa hep kavga, kargaşa olur ve verimli bir çalışma ortamı olmaz. Günlük yaşamlarında oldukça uyumlu oldukları gibi iş hayatlarında da çok iyi bir uyum yakalarlar. Genelde benzer şeyler düşünüp, harekete geçerler. Benzer şeylere fazla takılırlar ve benzer mantıkta çözüm yolları ararlar. Bu da iş hayatlarında beraber çalışarak ortaya çok iyi sonuçlar çıkartacaklarının bir göstergesi olur.

Hırslılar

İş hayatında başarıya ulaşmanın en önemli kurallarından biri hırslı olmaktır. Hırslı ve ne istediğini bilen kişiler doğru adımlar atar ve sonunda başarıya ulaşır. Her iki burçta kariyer hayatlarına çok önem verirler. Hatta çoğu zaman aşk mı kariyer mi sorusuna kesin yanıt bulamazlar. Durum böyle olunca da kariyerlerine ne kadar önem verdiklerini görmüş oluruz. Zirve noktaya kadar ulaşmak isterler ve bunu planlı bir şekilde yürütürler. Hedeflerine ulaşmak için ellerinden gelen her şeye yapmaya hazırlardır. Hırsları çoğu zaman gözlerini kör bile edebilir. Bunu fazla abartırlar ise sonuçları her ikisi için de kötü olur. Fazla hırs ve inatçılık ikili arasındaki uyumu yok eder ve çatışmalara neden olabilir. Bu yüzden hırs konusunda dengeyi korumak çok önemlidir.

Oğlak Kadını ile Başak Erkeği İletişim ve Akıl Uyumu

Bu ikili için çok iyi iletişim kurduklarını söyleyebiliriz. Birbirlerini anlama konusunda oldukça başarılılardır. İletişim değerlerini iyi bilirler ve uygularlar. Bu yüzden de çok iyi bir uyum yakalarlar. Özellikle oğlak kadını çok iyi bir dinleyicidir. Mantıklı ve doğru kararlar alabilirler ve bunu iyi iletişim yetenekleri sayesinde beraber alırlar. Birlikte bir şeyler paylaşmaktan çok hoşlanırlar. Benzer özelliklere sahip oldukları için iletişim konusunda fazla sorun yaşamazlar.

Sevdikleri ve sevmedikleri şeyler onların daha iyi bir iletişim bağına sahip olmasına neden olur. Eğer bu özelikleri farklı olsaydı muhtemelen problem yaşayabilirlerdi. Çünkü her ikisi de fazla inatçı ve hırslıdır. İstedikleri şeylerin olmasını isterler ve zorlarlar. Ancak benzer yapısal özelliklere sahip oldukları için fazla zorluk çekmezler. İçlerinden nasıl geliyorsa öyle davranırlar. Bu da iletişim kurarlar zorlanmalarına neden olmaz.

Akıl uyumları

Genelde hep benzer özellikler sergilerler. Akılların geçenler çoğunlukla aynıdır. Mantıklı ve doğru seçimler yaparlar. Çok fazla fikir ayrılığı yaşamadıkları için kavga da çıkarmazlar. Her ikisi de oldukça anlayışlı oldukları için birbirlerinin düşüncelerine saygı gösterirler, anlayışla yaklaşırlar. İkisi de oldukça zeki ve akıllıdır. Benzer şeyler düşünürler ve konulara karşı benzer tepkileri vardır. Bu da mükemmel bir akıl uyumu yakalamalarını sağlar.

Yaşayabilecekleri sorunlar

Çok iyi bir çift olsa da her çiftte olduğu gibi onlarda da bazen iletişimle alakalı problemler yaşanabilir. Genelde benzer düşünceler ve seçimler içinde olsalar da bazı zamanlar fikir ayrılığına düşebilirler. Bu da ufak da olsa sorunların çıkmasına neden olur. İkisi de inatçı bir kişiliğe sahiptir ve fikirlerinin en zirvede olmasını isterler. Sert ve hırslı yapıları bazen fikir ayrılığına düştüklerinde onları bir araya getiremez. Başak erkeği hep en zirvede olmak için çabalar ve bazen çevresindeki kimseyi görmez. Aynı şekilde oğlak kadını da hep kendi isteği olsun ister, çevresindekileri yönetmeye çalışır. Başak erkeği bundan hiç hoşlanmaz. Eğer partneri onun düşüncesini değiştirmesi için zorlamada bulunursa büyük sorunlar meydana gelebilir.

Oğlak Kadını ile Başak Erkeği Arkadaşlık Uyumu

Sadece aşk ve iş için uyum sergilemez ayrıca arkadaşlıkta da çok iyi bir uyum yakalayabilirler. Beraber çalışmayı severler ve çözemedikleri şeylere beraber çözüm yolları ararlar. Oğlak kadını sadece aşk hayatında değil arkadaşlıklarında da oldukça kıskanç tavırlar sergileyebilir. Başak erkeği ile beraber dostken sevgililerine bile karışabilir. Ancak bu aralarını bozmaz aksine onun ince detaylara fazla önem vermesinden dolayı yardımcı bile olur. Beraber gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi severler. Ayrıca kıyafet konusunda çok iyi seçimler yapabilen oğlak kadını, zorlanan partnerine burada da yardımcı olur. Kararlı yanı ile de seçim konusunda zorluk çeken oğlak kadınına partneri yardımcı olur ve böylece mükemmel bir uyum sergilerler.

Oğlak Kadını ile Başak Erkeği Paylaşılan Aktiviteler

Bu ikili beraber hiç sıkılmadan, kendi bildikleri gibi eğlenerek çok güzel vakit geçirebilirler. Sevdikleri ve sevmedikleri şeyler genelde aynı olduğu için paylaştıkları aktiviteler de aynı olur. Bu konuda çok fazla fikir ayrılığına düşmezler. Aynı şeylerden zevk alırlar. Bunlar da kişiliklerinin bir yansıması niteliğindedir.

Sessiz bir tatil

Her iki burçta sessiz, sakin bir yerde vakit geçirmekten büyük zevk alır. Günlük hayatın fazla gürültülü ve yorucu hayatından kaçıp, sessiz ve huzurlu bir yerde beraber kafa dinlemeye bayılırlar. Her ikisi de oldukça yoğun bir iş hayatına sahip olabilir ve bu yoğunluk zihinleri fazla yorar. Bu yüzden çok sık olmayan, arada yapılan kaçamaklar tam bu ikili içindir. Oğlak kadınları her şeyi içlerine attığı için böyle bir ortam sakinleşmelerine de çok iyi gelecektir. Bu ortam doğayla iç içe bir kasaba ya da huzur dolu bir deniz kenarı olabilir. Beraber yeni yerler keşfetmeye de bayılırlar. Özellikle tarihi yerlere yapılan gezileri de hiç kaçırmazlar, bilgilerine bilgi eklerler.

Kitap okumak

Beraber kitap okumaya bayılırlar. Yan yana aynı evdeyken, kitap okuma saatleri olabilir. Her ikisi de yeni bilgiler öğrenmeye çok açık oldukları için buna vakit ayırırlar. Yan yana olmasalar bile özellikle aynı kitabı okuyup karşılıklı münakaşa etmeye ve kitabı yorumlamaya bayılırlar. Bu sayede uyum ve saygı ile çok şey paylaşırlar.

Sohbet etmek

Bu ikilinin en iyi yaptığı şeylerden biri de iletişimdir. İletişim halinde olmak, birlikte bir şeyler paylaşmak tam onlara göredir. Karşı düşüncelere olan saygılı tavırlar uyumlu bir sohbet ortamının oluşmasını sağlayacaktır. Farklı düşünceler olsa da bu zıtlıklar onların sohbetlerinde uyuma dönüşür ve yeni şeyler öğrendikleri için çok memnun olurlar. İkisi de ev ortamına bayıldıkları için evde sıcak kahve eşliğinde saatlerce sohbet edebilirler.

Temizlik yapmak

Temizlik yapmak, beraber yapılan aktiviteler arasında değişik gelse de oğlak kadını ve başak erkeği için normal bir aktivitedir. Oldukça temiz, düzenli ve titiz oldukları için böyle şeylere çok önem verirler. Özellikle evlilerse evleri çok düzenli ve temiz olur. Başak erkeği bu konuda daha fazla ağır basar. Pek çok erkeğe nazaran, eşlerine temizlik konusunda yardımcı olur hatta bazı zamanlar eşlerine sormadan bile kendi başlarına temizliğe başlayabilirler. Bu da ne kadar titiz olduklarının bir göstergesidir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.