Zeytinyağı Sabunu Faydaları, Nasıl Kullanılır?

16.06.2020
Zeytinyağı Sabunu Faydaları, Nasıl Kullanılır?

Zeytinyağı sabununun çok eski çağlardan beri güzellik için kullanıldığı bilinmektedir. Zeytinin yağından elde edilen, kendine has kokusu ile insanı rahatlatan sabun, içeriğindeki mineraller ve vitaminlerin besleyici özelliği ile çok fazla tercih edilmektedir. Hem saça hem de cilde çok faydası vardır.

Zeytinyağı Sabunu Cilde Faydaları

Egzamaya İyi Gelir

Egzama çok rahatsız edici ve inatçı bir cilt hastalığıdır. Stres, yanlış beslenme ve bazı bağışıklık sistemi hastalıkları egzama oluşumunu tetiklemektedir. Bilhassa alevlenme dönemlerinde egzama deri döküntüleri ve kaşıntı sebebiyle can sıkıcı olmakta, kızarıklık ve kabuklanmalar nedeniyle görsel olarak da kişiyi rahatsız etmektedir. Egzamadan kurtulmak için doğru yöntemlerle bakım yapmak önemlidir. Zeytinyağı sabunu cildi tahriş etmeden temizler ve cildi besleyerek hücre yenileme özelliği ile iyileşmesine destek olur. Düzenli olarak kullanıldığında egzama belirtilerinden kısa sürede kurtulmak mümkündür.

Sedef Hastalığına İyi Gelir

Sedef hastalığı, belirgin kızarıklık ve beyaz kabuklanmalar ile kendini gösteren bir hastalıktır. Zeytinyağlı sabun ile cilde bakım yapıldığında sabunun etkisiyle ciltteki mikropların ölmesi sağlanırken, cildin nemlenmesi ve PH düzeyinin de dengelenmesi sağlanır. Sabunun içindeki vitaminler ve minerallerin besleyici özellikleri sayesinde cilt beslenerek hücrelerin yenilenmesi de sağlanmaktadır. Böylelikle cildin sedef hastalığından kurtulması ve hastalığın yeniden tekrar etmesinin önüne geçilmektedir. Düzenli kullanım bu hususta çok önemlidir.

Peeling Etkisi Yapar

Zeytinyağı sabunu ile cilde masaj yapmak cilt yüzeyindeki ölü hücrelerden arınmayı sağlamaktadır. Peeling işlemi, cildin yenilenmesi ve ölü hücrelerden arınarak nefes alması açısından çok önemlidir. Nefes alan cilt daha sağlıklı ve genç görünecektir. Üstelik besleyici etkisi ile sağlıklı cilt görünümüne de ulaşılacaktır. Bu nedenle sağlıklı ve genç görünümlü cilt için aksatılmadan kullanılmalıdır. Cilt bakımı asla ihmal edilmemelidir.

Yaraları İyileştirir

Antioksidan ve anti-inflamatuar etkileri olan bir sabundur. Ciltteki serbest radikaller üzerinde etki yaparak yaraları iyileştirir. Anti- inflamatuar özellikleri sayesinde ciltteki hasarlı dokuyu iyileştirir ve ciltteki döküntüleri engeller. Aynı zamanda zengin mineral ve vitamin kaynağı olan besleyici bir sabundur. Cildi besleyerek kısa süre içerisinde toparlanmasına destek olur.

Siyah Noktaları Giderir

Yağlı ciltlerde gözenekler çoğalır ve genişler. Bu gözeneklerin için yağ ve kir ile dolarak siyah noktaları meydana getirir. Siyah noktalar cildin sağlıksız görünmesine neden olur ve sivilce oluşması için de zemin oluşturmaktadır. Bu nedenle durumun bir an önce iyileştirilmesi gerekir. Zeytinyağı sabunu cildi derinlemesine temizler, gözeneklerin temizlenmesi siyah noktaların giderilmesinde yardımcıdır. Sabun düzenli olarak kullanıldığında gözenek oluşumunu engeller.

Sivilcelere İyi Gelir

Sivilce can sıkıcı bir durumdur. Sivilcelerin birçoğu iltihaplı yapıdadır. Bilhassa ergenlik döneminde nükseden, ağrı yapan ve görüntü açısından da moral bozucu olan sivilce sorunundan kurtulmak için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Bu çözümlerden bir tanesi de zeytinyağı sabunudur. Anti mikrobiyal ve anti- inflamatuar özellikleri nedeniyle ciltteki iltihabın kurumasına katkı sağlamaktadır. K, E, A ve D vitaminleri ile değerli mineraller sayesinde cilt beslenmekte, hücre yenilenmesi sağlanarak cildin kendini onarması sağlanmaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için zeytinyağı sabununu önerilen yöntemlerle ve düzenli olarak uygulamak gerekmektedir.

Gözenekleri sıkılaştırır

Ciltteki gözenekler doğru bakım yapılmadığında çoğalır. Bilhassa yağlı ciltlerde bu durum daha fazla olur. Gözenekler zamanla genişleyerek siyah nokta ve sivilce oluşumuna daha da elverişli bir hale gelir. Bu durum cilt sağlığının daha fazla bozulmasına sebep olmaktadır. Düzenli bir şekilde yıkanan cilt derinlemesine temizlenir. Cildin sıkılaşmasını sağlayan sabun gözeneklerin küçülmesini sağlamaktadır. Gözeneklerin sıkılaşması ve küçülmesi için zeytinyağı sabunu ile aksatmadan yüz temizliği yapmaya özen gösterilmelidir.

Tahrişi Giderir

Ciltte çeşitli nedenlere bağlı olarak tahriş sorunu olmaktadır. Bu sorundan doğal yolla kurtulmak isteyenler için zeytinyağı sabunu önerilmektedir. Cildi besleyerek onarmakta ve nemlendirerek tahriş olan bölgenin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Antimikrobiyal özellikleri ile tahriş olan bölgedeki mikropların ölmesini de sağlamaktadır.

Lekeleri Giderir

Sivilce izleri ve lekeleri insanların canını sıkan bir problemdir. Aynı şekilde hassas cilde sahip olan kişilerde güneş lekeleri de olmaktadır. Yüzdeki yara izleri ve lekelerden kurtulmak birçok insan için önemlidir. Kimyasal ürünler kullanarak bu sorunlardan kurtulmak zaten hassas olan cildin zarar görmesine neden olabilir. Zeytinyağı sabunu cildin yüzeyindeki ölü hücrelerin giderilmesini sağlar. Sabunun peeling etkisi sayesinde cilt yüzeyindeki ölü hücre sorunu çözülerek, vitamin ve mineraller sayesinde beslenen cilt aynı zamanda yenilenecektir.

Cildi Besler

D, A ve E vitaminleri ile mineraller yönünden zengin olan zeytinyağı sabunu cildi nemlendirerek elastikiyet kazandırır. Zengin içeriği sayesinden cilde nüfuz ederek cildin beslenmesini sağlar. Beslenen cilt, deri hastalıkları, soluk cilt veya yaşlanma etkileri konusunda dirençli bir cilt olmaktadır. Sonuç olarak, her zaman genç ve dinç bir görünüm elde etmek isteyenlerin düzenli olarak bu sabunu kullanmaları önerilmektedir.

Cildin Yorgun Görünümünü Giderir

Çalışma saatlerinin uzunluğu, uykusuzluk, stres ve hava kirliliği cildin yorgun görünmesini sağlar. Yorgun cilt cansız ve renksiz bir görünüm yansıtmaktadır. Cildin toparlamasını sağlamak için doğal olan çözümler uygulamakta fayda vardır. Düzenli olarak zeytinyağı sabunu ile temizlenen cilt vitamin ve mineral desteği ile beslenmektedir. Beslenen cilt eski canlılığını ve parlaklığını kazanarak, pürüzsüz bir tenle kaybedilen öz güven geri kazanılacaktır. Bu nedenle cilde düzenli olarak sabunla bakım yapılmalıdır.

Makyaj Temizleyici Olarak

PH nötralize edici kimyasalları bünyesinde barındırmaz. Bu nedenle güvenle kullanılabilir. En zorlu makyajı bile nazikçe, cildi tahriş etmeden derinlemesine temizlik sağlayarak çıkarır. Aynı zamanda cildin temizlenmesini sağlarken beslenmesine de destek sağlar. Bu yönleri ile ideal bir makyaj temizleyici olarak kullanılabilir. Yüz yıkama esnasında göze sabun kaçırmamaya özen gösterilmelidir.

Cildi Nemlendirir

Stres, dengesiz beslenme, su tüketiminin az olması ve hava kirliliği sebebi ile cilt cansız ve aşırı yorgun görünmektedir. Giderek daha da solgun hale gelen cildin kendini toparlaması için zeytinyağı sabunu kullanılmalıdır. Cildi hem derinlemesine temizler hem de içeriğindeki mineraller ve vitaminler ile cildi besleyerek canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Bebek Cildini Korur ve Besler

Dermatolojik testler sonucunda bebek cildinde faydalı etkiler yarattığı ve güvenilir olduğu ortaya çıkmıştır. Sabunun bebek cildini nemlendirme, yumuşatma ve besleme özellikleri ile bebeklerin cilt sağlığı açısından önemli olduğu belirtilmektedir. Bebek bakımında kimyasal ürünlerden kaçınan ebeveynlerin organik zeytinyağı sabunu ile bebeklerinin bakımlarını yapmaları uygundur.

Alerji Yapmaz

Alerjik bünyeli insanların her ürünü gönül rahatlığı ile kullanamadıkları bilinmektedir. Kullanılan ürünlerin kimyasal içermeyen ve alerji yapan maddelerden arındırılmış olması önemlidir. Alerjik kişilerin içeriğinde sodyum ve sülfat içermeyen ürünler kullanması önerilmektedir. Alerjik maddeler içermeyen bir sabun olduğundan alerjik bünyeli insanlara rahatlıkla önerilmektedir. Bilhassa alerjik olan bebek ve çocuklarda dahi güvenle kullanımı mümkündür.

Yaşlanma Etkilerini İyileştirir

İçeriği sayesinde yaşlanma etkilerini geciktirici ve bu etkileri giderici faydaları bulunan özel bir üründür. Sabunun içeriğindeki oleik asit ve profenoller sayesinde yaşlanma etkilerini nötralize eden bir yapısı bulunmaktadır. Kırışıklıklar üzerinde ve ince çizgiler üzerinden bariz iyileştirici etkisi bulunan bu özel sabunun tüm hanımlar tarafından kullanılması önerilmektedir. Beylerin kullanımı için de bu sabun önerilir ve günlük cilt bakımı için kullanıma uygundur. Zeytinyağı sabunu yaşlanma ile birlikte cildin kaybettiği yağ dokusunu geri kazandırarak içeriğindeki vitaminler ve mineraller ile cildin beslenmesine katkı sağladığı için çok önemli bir doğal üründür.

Her Cilt Tipine Uygundur

İnsanların cilt yapıları farklıdır. Kuru ciltler, karma ciltler veya yağlı ciltler için genellikle bakım önerileri değişkenlik göstermektedir. Bilhassa alerjik bünyeli kişiler her türlü ürünü kullanamamaktadır. Zeytinyağı sabunu ise alerjik bünyeli insanlar da dahil olma üzere tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği doğal bir ürün olarak bilinmektedir. Bu ürün her yaştan insanın kullanımına uygundur. Bebek, çocuk, genç, yetişkin ve hatta yaşlı insanların da güvenli kullanacağı sabunlardan birisidir.

Cilde Parlaklık Verir

Antioksidanlar açısından zengin olan zeytinyağı sabunu ciltte oksidasyon olayını tersine çevirmek suretiyle, hasar yaratan ve doğal olmayan serbest radikaller üzerinde etkili olarak onları kovmaktadır. Böylelikle korunan ve beslenen cildin daha parlak görünmesi kaçınılmaz olmaktadır. Sağlığını kazanan cildin müthiş bir görünüme kavuşması ve canlılığını kazanması olağan bir sonuçtur. Parlak ve canlı bir cilde kavuşmak isteyenler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Kuru Cilde İyi Gelir

Özellikle kuru ciltli insanların kullanması gereken bir sabundur. Cildi derinlemesine nemlendirerek kuruma sorununu ortadan kaldıran bu özel bakım ürünü cildin PH seviyesini dengeler. Her uygulamada cilt biraz daha nemlenir ve kuruma hissi ortadan kalkar.

Güzelliğin Sırrı

Zeytinyağı geçmişten bugüne dek ölümsüzlük iksiri olarak bilinmektedir. Yapısal özellikleri ve zengin içeriği ile cildi besler ve güzellik konusunda iddialı olmak isteyen hanımlar için ideal bakım sağlar. Sabunun düzenli kullanılması zamanla sorunlardan arınmış ve iyi beslenmiş bir cilde ulaşmayı sağlar. Güzelliğine önem veren herkes bu sabunu düzenli olarak uygulamalıdır.

Çatlakları Giderir

Vücutta çeşitli nedenlerle çatlaklar oluşur. Çatlak görünümü bacaklarda, karın bölgesinde ve omuzlarda yaygın olarak oluşmaktadır. Özellikle aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan bir durumdur. Hamilelik dönemi sonrasında çatlaklar belirgin bir şekilde göze batmaktadır. Hamilelik süresince zeytinyağı sabunu kullanmak çatlakların oluşumunu engelleyecektir. Vücudunda çatlak olan kişilerin düzenli olarak kullanması önerilmektedir. Düzenli kullanım sonunda çatlakların gözle görülür derecede azalacağı düşünülmektedir.


Zeytinyağı Sabunu Saça Faydaları

Zeytinyağı güzelliğin sırrı olarak yüz, vücut ve saç bakımında kullanılmaktadır. Saçlarının bakımına önem veren bireyler kesinlikle zeytinyağı sabununun faydaları hakkında bilgi edinmeli ve bu değerli bakım ürününden doğru bir şekilde faydalanmayı öğrenmelidir.

Saçları Besler

Zeytinyağı sabunu içeriğinde oleik asit vardır. Ayrıca içeriğindeki K, E, D ve A vitaminleri çok değerli vitaminlerdir. Ayrıca birçok mineral bulunmaktadır. Bu kadar değerli mineral ve vitaminlerin bir araya gelmesinden oluşan doğal ürünün saçları besleme konusundaki etkisi kesinlikle muhteşemdir. Zeytinyağı sabunu ile yıkanan saçlar ve saç kökleri beslenerek sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmaktadır.

Saçlarda Hızlı Uzama Sağlar

Saç uzatmak birçok insan için çok önemli bir sorundur. Saç uzama seyri her insanda farklılık göstermektedir. Kişinin saç yapısı, beslenme şekli, kronik hastalığın olup olmaması saç uzama hızını etkilemektedir. Fakat dışarıdan destek ile saçların uzamasına katkıda bulunmak da mümkündür. Saçı muhteşem içeriği ile beslemektedir. Beslenen saç kökleri ve saç telleri sağlıklı formuna kavuşmaktadır. Böylelikle saçlar çok daha kısa sürede uzamaktadır.

Yumuşacık İpeksi Saçlar

Zeytinyağı besleyici bir yağdır. İçerisindeki besleyici yağ, vitamin ve mineraller saça bakım yapmaktadır. Saçı nemlendirerek yumuşaklık sağlayan zeytinyağı sabunu PH dengesini de düzenlemektedir. Böylelikle yumuşacık ve ipeksi saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır.

Saç Dökülmesine İyi Gelir

İnsanların her gün belli miktarlarda saçları dökülür. Bu durum normal kabul edilen bir durumdur. Fakat bazı durumlarda aşırı saç dökülmesi ve kimi zaman ileri derecede saç kaybı sorunu ile karşılaşılmaktadır. Mevsim geçişlerinde, hamilelik döneminde, kansızlık veya kronik hastalıklar sebebiyle saç dökülmesinde artış olmaktadır. Bu dönemlerde saç kaybı sorunundan kurtulmak için besleyici değeri yüksek olan zeytinyağı sabunu kullanılmalıdır. Sabun saçı derinlemesine besleyerek dökülme sorununu ortadan kaldıracaktır. Uygulamanın uzun bir süre sürdürülmesi istenilen sonucu elde etmek açısından çok önemlidir.

Saç Kırılmasına İyi Gelir

Saç telleri stres, hava kirliliği, yorgunluk ve dengeli beslenmeme sebebiyle zamanla yıpranır. Bu yıpranma sonucunda saç tellerinde incelme, kırılma ve kopmalar görülmesi çok normaldir. Saç kırıklarını iyileştirmek için zeytinyağı sabunu kullanılmalıdır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında vitamin ve mineraller sayesinde saç tellerinin sağlığına kavuşması sağlanmaktadır.

Egzamaya İyi Gelir

Egzama vücutta ve yüzde görüldüğü gibi saç derisinde de görülebilir. Saç derisinde kızarıklık ve kabuklanma yapan bu hastalık insanların hayatını olumsuz etkilemektedir. Günlük yaşam kalitesini bozan bu sorundan bir an önce kurtulmak için sabun ile saçlar düzenli olarak yıkanmalıdır. Sabun egzamanın belirtilerinden olan kaşıntıyı da azaltacaktır. Böylelikle sürekli kaşınan bölgelere dokunma ihtiyacı ortadan kalkacağı için egzama daha hızlı bir sürede iyileşecektir.

Sedefi İyileştirir

İyileştirici etkisi sayesinde saç derisinde oluşan sedefi tedavi eder. Düzenli kullanım ile deride sedefe bağlı olarak oluşan kızarıklık ve beyaz kabuklu görünüm düzelecektir.

Kepek Sorununu Bitirir

Kepeklenme çeşitli nedenlerle olur ve can sıkıcı bir problemdir. Saç yüzeyinde ve omuzlarda döküntülerle sosyal ortamlarda dahi insanı zor duruma sokan kepeklerden kurtulmak önemlidir. Kepeklerden kurtulmak için pek çok yol deneyip çare bulamayan insanlar da vardır. Zeytinyağı sabunu kepekten kurtulma konusunda çok faydalı bir üründür. Cildi besleyen ve kepeğin oluşum sebeplerini ortadan kaldıran sabunun kepek sorununu kısa sürede sonlandıracağı bilinmektedir.


Zeytinyağı Sabunu Cilde Nasıl Uygulanır?

Sabunun kullanımında bazı hususlar önemlidir. Çok fazla köpürmeyen zeytinyağı sabununu direk cilde sürmek yerine bir yıkama süngeri veya life sürülerek cilde temas ettirilmesi ve temizliğin sağlanması önerilmektedir. Yüz bölgesi için günümüzde ideal yüz yıkama süngerleri vardır. Bu süngerlerin her çeşidini bulmak mümkündür ve kullanım kolaylığı açısından çok ideal ürünlerdir. Sabun yüz yıkama süngeri üzerine yedirilerek yüze yavaş yavaş sürülmeli, bir süre ovulduktan sonra yüz güzelce durulanmalıdır.

Vücutta kullanımı için bir lif gereklidir. Lif ıslatılarak zeytinyağı sabunu sürülmelidir. Daha sonra ıslak vücut lif ile güzelce ovulmalıdır. Cildin beslenmesi için yine birkaç dakika beklenmesi gereklidir. Bekleme süresi sabun içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerin cilde nüfuz etmesini sağlayacaktır. Süre bitimimde vücut iyice durulanmalıdır.


Zeytinyağı Sabunu Saça Nasıl Uygulanır?

Sabun kullanmadan önce kullanımı ile ilgili araştırma yaparak bilgilenmek önemlidir. Bunun için aktardan bilgi almak veya internetten bilgi edinmek mümkündür. Sabunu kullanma amacı da burada önemli bir unsurdur. Doğal bir güzellik ürünü olduğundan çok fazla köpürme özelliğine sahip değildir. Sabunu köpürtmek için uygulama sırasında life sabun sürüp köpürdükten sonra elde edilen köpüğün saça sürülmesi uygundur.

Satın alınan sabun direk köpürme özelliğine sahip ise bu sabunun zeytinyağı sabunu değil, zeytinyağı özlü sabun olduğu ve içinde kimyasal madde barındığı bilinmelidir. Sabun saça sürüldükten sonra saç dipleri ve saçlara yumuşak hareketlerle masaj yapılarak saçın temizlenmesi sağlanmalıdır. Saçın beslenmesi isteniyorsa sabun sürülür sürülmez saç durulanmaması önemlidir. İki üç dakika boyunca beklenerek sabunun saça nüfuz etmesine imkan sağlanmalıdır. En sonunda saçlar iyice durulanmalıdır.


Zeytinyağı Sabunu Zararları

Doğal bir üründür ve yan etkisi olduğu düşünülmemektedir. Fakat her insanın bünyesi ve ürünlere verdiği reaksiyon farklıdır. Bununla ilgili istenmeyen durumların oluşmaması için zeytinyağı sabunu kullanımında dikkatli olunması gereken bazı hususlar vardır.

Sivilceye Neden Olabilir

Bazı ciltlerde uygulamalara farklı tepki olması söz konusu olabilir. Normalde zeytinyağı sabunu sivilceler için faydalı bir sabun olsa da bazı bireylerin ciltlerinde bu sabun sivilce oluşumuna sebep olabilir. Sivilce kesinlikle istenmeyen bir durumdur ve dikkatli olmak önemlidir. Sabun kullanımı sonrasında cilt gözlemlenmelidir. Herhangi bir sivilcelenme belirtisi görüldüğünde sabunun kullanımı bırakılmalıdır.

Alerjiye Sebep Olabilir

Alerji değişken bir durumdur. Örneğin bir kişinin zeytine alerjisi yoktur. Fakat bünyesinde meydana gelen değişimler sebebiyle günün birinde zeytine karşı alerji gelişebilir. Bu nedenle zeytinyağı sabunu dikkatli kullanılmalıdır. Sabunu kullanan alerjik kişilerde egzama, döküntü ve dermatit sorunları görülmüştür. Sabunun alerji yapıp yapmadığını öğrenmek için vücudun küçük bir bölgesinde test uygulanmalıdır. Bölgede kızarıklık, yara görünümü veya sivilce oluşuyorsa sabun kullanılmamalıdır. Herhangi bir sorun yoksa sabunun kullanımında engel olmadığı anlamına gelmektedir.

Kızarıklık Oluşabilir

Yağlı cildi olan bireylerde zeytinyağı sabununun zararlı olabileceği düşünülmektedir. Cildin doğal yağı ile zeytinyağının karşımı sonucunda ciltte kızarıklık görünümü oluşma ihtimali vardır. Yine kullanım neticesinde test yapılmalı ve sabunun kullanılıp kullanılamayacağına karar verilmelidir.

Siyah Nokta Oluşabilir

Bazı bünyeler sabunlara farklı tepkiler verirler. Kullanım sonrası bazı hassas ciltlerde siyah noktalara neden olabilir.

Cildi Kurutabilir

Bazı insanların ciltleri haddinden fazla kurudur. Böyle kuru ciltli bireylerde zeytinyağı sabunu cildin daha fazla kurumasına sebep olabilir. Bunun nedeni sabunda bulunan oleik asidin kuru cilt ile birleşmesi sonucunda normal nem dengesini bozuyor olmasıdır. Bu durum nadiren meydana gelen bir durum olabilir. Bu nedenle sabun kullanımı sırasında dikkatli olunmalıdır.

Cilt sabun kullanımı sonrasında daha fazla kuruma eğilimindeyse zeytinyağı sabunu kullanımı bırakılmalıdır. Cilt bakımını doğal sabunlarla yapmak isteyen ve zeytinyağı sabunu kullanamayan kişiler için farklı doğal sabun çeşitleri de vardır. Bu konuda internetten araştırma yapılarak alternatif sabun ürünleri hakkında bilgi edinmek yararlı olacaktır.

Bebeklerde Kullanımı Dikkat Gerektirir

Bebeklerin bünyeleri çok hassastır. Alerjik bünyeli bebeklerin ise en basit gıdalara karşı dahi reaksiyon geliştirdikleri ve beklenmeyen durumlarla karşılaşıldığı bilinmektedir. Öncelikle bebekler konusunda bilinçli olmaya dikkat edilmelidir. Bebekler için kullanılacak birçok ürün hakkında doktora danışmak en güvenli yoldur.

Bebeğin bakımında mutlaka doğal sabun kullanımı isteniyorsa doktora zeytinyağı sabunu kullanımı konusunda danışılmalıdır. Doktor onay verdiyse dahi bu kez de kullanım sırasında dikkatli olunması gerekmektedir. Vücudunun küçük bir bölümünde test uygulaması yapılmalıdır. Bebeğin cildinde sabun kullanımına bağlı bir sorun oluşmadıysa sabun kullanımı yapılmalıdır. Eğer kızarıklık, döküntü, solunum azalması gibi bir durum geliştiyse doktora gidilmelidir.

Saçlarda Sertleşme ve Mat Görünüm

Nadiren de olsa bazı kişilerin saçlarının sertleşmesine sebep olmaktadır. Sertleşme sorununun sabunun kullanımına devam ettikçe geçmesi düşünülmektedir. Eğer diğer kullanımlarda da saç sabuna alışmamışsa sabun kullanımı esnasında saça sirke de sürülmelidir. Sirke, sertleşen saç tellerinin yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Sirke de sorunu çözemediyse sabunun kullanımı bırakılmalı ve başka bir doğal sabun kullanımına geçilmelidir. Zeytinyağı sabunu saçın mat görünmesine neden olduysa sirke saçların parlamasına yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.