Oğlak Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

27.04.2020
Oğlak Burcu Kadını ve Yay Burcu Erkeği Uyumu

Bu ikili için beraber çok mutlu bir aşk hayatı geçirirler demek imkansızdır. Zıt özelliklere sahip ikili, aşk hayatlarında sık sık kavga ederler ve anlaşamadıkları çok fazla konu olur. Doğaları gereği taşıdıkları özellikler, yansıttıkları davranışlar değişmediği sürece ilişki zorlu bir süreç geçirir. Fakat benzer özellikleri de vardır. Çok sevdikleri zaman bu ikiliye bir şans verilebilir. Çünkü her ikisininde aşka olan düşünceleri neredeyse aynıdır. Sevmek, sevilmek herkesin istediği şeylerdir. Bunu doğru kişide hissettiğin zaman kişisel özelliklerin önemi de ortadan kalkar ve tamamen sevgilerine tutunurlar.

Oğlak Kadını ile Yay Erkeği Aşk Uyumu

Zıtlıklar daha fazladır

Oğlak kadını ve yay erkeği çok fazla uyum sağlayabilen burçlar olarak görülmezler. Birbirleri ile benzer ve farklı özelliklere sahiplerdir. Ancak çok fazla uyum sergilemedikleri için özelliklerinin daha çok farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar zıtlıklarının olmasının sebebi ise astroloji sıralamasında alt alta olmalıdır. Bu sıralamalar burçların uyumlarını da etkilemektedir. Yakınlık oranları ne kadar artarsa anlaşma oranları da o kadar azalabilir. Bu kesin bir bilgi olmasa da görülebilecek bir ihtimaldir.

Davranışları, sevdikleri, sevmedikleri şeyler benzer özellikler taşımaz. Genelde anlaşamasalarda zıt kişiliklerin birbirini çektiğini de unutmamak gerekir. Bu yüzden bazı anlaşabildikleri noktalar da elbette vardır. Özellikle oğlak kadınının işkolik olması ve parayı çok iyi tutabiliyor olması partneri için sinir bozucu olabilir. Yay burçları genel olarak gezmeyi, eğlenmeyi ve para harcamayı çok sever. Bu yüzden tartışmalar yaşayabilirler.

Gerçekten sevmek ve fedakarlık gerekir

Oğlak kadını her ne kadar çalışmayı çok sevse de hedefleri doğrultusunda yapmayacağı bir şey yoktur. Karşısındakini gerçekten sevdiyse onunla beraber olmak için elinden gelen her şeyi yapar. Bu durum partnerinin çok hoşuna gidecektir. Eğer aralarında çok güçlü bir bağ, fedakarlık ve anlayış olursa ilişkileri devam edebilir.

Ancak fedakarlık ve anlayış ile sürdürebilirler. Birbirlerini anlamaları çok önemlidir. Anlayışlı oldukları taktirde karşılarındaki kişinin neden öyle davrandığını, söylediğini anlayabilirler ve farklı karakterlere sahip kişilerin empati yapabiliyor olması çok önemlidir. Bu sayede birbirlerini daha iyi anlayabilirler. Ayrıca ilişki de fedakarlık da çok önemlidir.

Bazı şeylerden ödün vermeleri gerekiyorsa bunu sevdikleri kişi için yapabilirler. İşte o zaman aralarında uyum sağlanabilir. Ancak inatçılık edip davranışlarını değiştirmezlerse, örneğin yay erkeği fazla rahat hareketlerini bırakmazsa yada oğlak kadını partnerini durmadan daraltmayı bırakmazsa aralarında hiçbir uyum olmaz ve sık sık tartışmalar meydana gelir. Oğlak kadını dışarıdan ne kadar sert ve soğuk gözükse de içi oldukça duygusal ve kırılgandır. Bu yanını gösterdiği kişinin de onun için çok önemli biri olduğunu gösterir.

Biraz zaman geçmesi gerekir

Her ne kadar zorlu bir ikili olarak gözükseler de anlaşabildikleri noktalar da vardır. Her ikisi de içlerini, duygu ve düşüncelerini kolay kolay bir başkasına açamazlar. Bunun için zamana ve güvene ihtiyaç duyarlar. Beraber vakit geçirdikleri zaman bu özelliklerini keşfedeceklerdir ve tamamlayıcı olduklarını göreceklerdir. Oğlak kadını özellikle ikili ilişkilerde çok iyi değildir. Yay erkeği ise çok fazla kişiyle flört edebilir. Fakat ikisinin ortak noktası kesinlikle doğru kişiyi bekliyor olmalarıdır. Doğru kişiyi bulana kadar farklı insanlarla konuşur, ama doğru kişiyi buldukları zaman onun için her şeyi yapabilirler. Fedakarlık konusunda her ikisi de çok iyidir.

Bazen düşünceleri birbirini tutar

Çok fazla konuda aynı düşüncelere sahip olamazlar. Genelde düşünceleri, olaylara bakış açıları birbirlerinden farklıdır ve bu durum zor anlaşmalarına neden olur. Ancak bazı konularda düşünceleri birbirini tutar ve benzer davranışlar sergileyebilirler. Böyle durumlarda güzel bir uyum yakaladıklarını söyleyebiliriz. Anlaşmaya vardıkları ve uyum içinde oldukları durumları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bir başka uyum yakaladıkları nokta, bilgili ve kültürlü olmaya karşı oldukça dikkatli oluşlarıdır. Karşılarındaki kişinin bilgili biri olmasını isterler, cahil kişilere asla tahammül edemezler. Her ikisi de kültürlü olmaya ve kendilerini geliştirmeye, çağa ayak uydurmaya çalışır. Bu durum iyi anlaşmalarına neden olabilecek bir etkendir. Birbirlerini daha rahat bir şekilde anlayabilirler ve empati kurabilirler. Uyum yakalayabilmeleri için anlayışlı olmaları da şarttır.
 • Her ikisi de hayat doludur. Oğlak kadını dışarıdan daha sert ve soğuk gözükse de aslında içinde oldukça sıcakkanlı biri yatar ve bu durum yay erkeği gibi rahat ve sosyal birinin işine gelir. Bu gizemli ve sert görünümü partnerinin hoşuna gider ve içindekileri öğrenmek için can atar. İkisi de hayatı sevdikleri için beraber güzel etkinlikler yapabilirler. İstedikleri etkinlikler genelde farklı olsa da orta yolu bulmayı başarabilirlerse beraber çok ama çok eğlenebilirler.
 • İkisi de sosyal hayatlarına çok önem verirler. Bu yüzden arkadaş veya sevgili oldukları zaman sosyal hayatlarından asla ödün vermezler. Beraber sosyal aktiviteler de bulunup, sosyalleşebilirler. Bu durum, daha sıkı ve uyum içinde olmalarına yardımcı olur.

Dış görünüşe önem verirler

Dış görünüşe çok önem verirler. İkisi de dikkat çekici görünmek ister. Bulundukları ortamda gözlerin üstlerinde olmasına bayılırlar. Tarz bakımından oğlak kadını işkolik olduğu için daha resmi giyinebilir ve yay erkeği de daha çok rahatına düşkündür. Ancak kıyafetlerine, saçlarına ve ciltlerine her zaman özen gösterirler. Evden çıkmadan önce bakımlarını yapmayı asla ihmal etmezler. Dış görünüşleri ilk görüşte elektriklenme yaşamalarını sağlayabilir. Arkadaş olarak yaklaşımlarında ise meraklı yapıları yine birbirlerini çekmelerine neden olacaktır.

Bu ikili her ne kadar karakter bakımından zor uyuşsa da dış görünüş bakımından birbirlerinden kolay etkilenebilirler. Bu ilk etkileşim, konuşup tanışma isteği uyandırabilir ve ilk tanışmaları bu şekilde gerçekleşebilir. İlk adım daha sosyal ve girişken yay erkeğinden gelebilir. Oğlak kadınının soğuk tavırları başta değişik gelse de zamanla açılırsa aşk uyumu yakalayabilirler.

Eğlence anlayışları farklıdır

Bu iki burcun en zıt olduğu konulardan biri eğlence anlayışlarıdır. Oğlak kadını işkolik olarak bilinir. Genelde boş zamanlarını eğlenmek yerine daha fazla çalışarak, yeni şeyler öğrenerek geçirmek ister. Yay erkeği de yeni şeyler öğrenmeye açık bir kişiliğe sahiptir. Ancak eğlenmesini de bilir. Gezmeyi çok sever. Oğlak kadını kurallara uymak ister. Hem ilişki hem de ev ortamında disiplin onlar için önemlidir. Fazla cıvık hareketlerden hiç hoşlanmazlar. Hem kendilerine yapılması hem de çevrelerinde olması onları çok rahatsız eder. Dışarıdan bu şekilde soğuk gözükseler de aslında içleri daha naif ve duygusaldır.

Yay erkekleri de duygusal ve romantik bir kişiliğe sahiptir. Fakat bu özelliklerini dışarıya da gösterirler. Oğlak kadınlarının bu kadar disiplinli ve katı olması eğlenmeyi seven partneri için rahatsızlık verici olacaktır. Kendisine anne gibi davranacak, emirler yağdıracak ve her şeyine karışacak bir oğlak kadınını anne olarak görürler. Arkadaşlık ilişkisinde iken anlaştıkları noktalar olsa da yanında eğlenmeyen biriyle fazla vakit geçirmek istemez.

Özgürlük anlayışları farklıdır

Anlaşamadıkları bir başka konu da özgürlüğün kısıtlanmasıdır. Oğlak kadını sevdikleri kişiler hakkında her şeyi bilmek isterler, onlardan habersiz iş yapılmasından nefret ederler. Her olaydan haberdar olmak isterler. Yay erkeğinde ise tam tersidir. Oldukça özgür ruhlu kişilerdir. Kendi başlarına düşünüp, plan yaparlar ve harekete geçerler. Bir başkasına danışma gibi bir huyları yoktur. Haber vermeyi de sevmezler daha doğrusu akıllarına bile gelmez. Bu durum partnerini çok sinir eder. Her şeyi bilmek isterken böyle bir durumla karşılaşırsa daha da hırçınlaşabilir ve emirler yağdırır. Bu daha fazla kavga etmelerine neden olacaktır.

Aşkları kısa süreli olabilir

Bu ikili için söylenecek en doğru şey aşklarının uzun süreli devam edemeyecek olmasıdır. Birbirlerinden çok farklı özelliklere sahip olmaları fazla uyum yakalamaları engeller. Oğlak kadını aşk hayatında daha ciddi olmak isterken, partneri tam tersi işi eğlenceye vurabilir. Bir taraf ciddi ilişki isteyip, öbür taraf işi uzatırsa ortaya büyük kavgalar çıkabilir. Sonunda da ayrılık ile sonuçlanması muhtemel bir ilişkidir. Fakat ufak ihtimaller de tabi ki vardır. İlişkileri belli şeylere dikkat ederek ilerlerse evlilik ile sonuçlanabilir. Tabi bu süreçte bazı şeylerden ödün vermeleri de gerekecektir. Aşklarının kısa sürmemesi adına uygulayacakları her adım onlar için zorlayıcı olabilir.

Anlayışlı olmaları gerekir

İlişkilerinde en çok dikkat etmeleri gereken şey, birbirlerine karşı anlayışlı olmalarıdır. Zıt özeliklere sahip oldukları için yaşayışları, düşünceleri ve karakter yapıları uyuşmayabilir. Bu durumda birbirlerinin söylediği şeylerde ısrar ederlerse çok fazla kavga edebilirler. Önemli olan alttan almayı bilmek ve fedakarlık yapabilmektedir. Empati kurabilmek bu ilişkinin temel öğesini oluşturur. Oğlak kadını fazla içine kapanık olduğu için partneri onu anlamakta zorluk çekebilir. Çünkü oldukça konuşkan, kendiyle alakalı şeyleri anlatmayı seven bir yapıya sahiptir.

Bu süreçte yay erkeğinin onu açması gerekir. Oğlak kadını içini dökmeye başladığı an zorlu bir süreci atlatmışlar demek olacaktır. Yay erkeği, bu arada anlayışlı olmaya devam etmelidir. Her iki burçta kendi isteklerinden ödün verebilmeyi öğrenmelidir. Sevgileri için yapacakları fedakarlıklar, uzun bir ilişki yaşamalarını sağlayabilir.

Romantiklik

Aşk hayatında romantik hareketler, ilişkinin ilk günki heyecanını korumasını sağlar. Beraberlikte fazla romantiklik yoksa bir süre sonra sıkıcı bir hal alabilir ve çiftler birbirinden soğuyabilir. Her gün tekrar eden şeyler ilişkiyi durağan ve monoton bir hale getirir. Aşk hayatının daha renkli olması için çok sık olmayan romantik jestler gereklidir. Bu ikilinin ilişkisinin güzel bir şekilde ilerlemesi için romantiklik şarttır diyebiliriz.

Çünkü çok fazla anlaşabilecekleri ve uyum yakalayabilecekleri konular yoktur. Bu durumu kapatmak için küçük sürprizler, romantik akşam yemekleri çok iyi gelecektir. Yay erkeği, oğlak kadınına göre daha romantiktir. Oğlak kadını bu konulara biraz daha uzaktır. Ancak gerçekten aşık olduktan sonra o da romantik olmaya başlayabilir ve bu şekilde ilişkilerine renk katabilirler.

Güven

Bu ikili için aşk hayatlarında en önemli olan şey güven diyebiliriz. Birden çok zıt özelliğe sahiplerdir ve uyum yakalamakta zorluk yaşarlar. Ancak birbirlerine güvenirlerse tüm bu zıtlıklara göğüs gerebilirler. Güvendikten sonra çoğu şeyi göz ardı edebilirler. Gerçek aşkı bulduktan sonra, güvenmek isterler ve daha sonra hayatları boyunca birbirlerine bağlı bir şekilde yaşayabilirler. Bu konuda diğer konulara göre daha rahat uyum yakalayabilirler. Çünkü ikisi de güvene çok önem verir ve bu sayede daha anlayışlı davranabilirler.

Birbirlerini anlayıp, ona göre hareket ederler. Eğer bu uyumu sürdürmeyi başarabilirlerse güven içerisinde bir aşk hayatı yaşarlar. Oğlak kadını, daha fazla zorlanır. Çünkü yay erkeği, daha hareketli bir hayata sahiptir ve bağlanmayı sevmediği için şüpheci oğlak kadınını kıskanç tavırlar sergilemeye itebilir. Güvensizlik yaşayan oğlak kadını daha sıkı ve sahiplenici bir tutum sergiler ve yay, sıkılmaktan nefret eder. Bu durum çok fazla kavga etmelerine neden olur.

Uyum yakalayabilecekleri noktalar

Bu ikili fazla uyum içerisinde bir ilişki sergileyemiyor olsalarda bazı durumlar içinde uyum yakalayabilirler. Zıt özellikleri birbirlerini çekmelerine neden olabilir. Bunun gerçekleşmesi için arada gerçekten büyük bir aşk ve bağlılık olmalıdır. Yoksa bu ikili için uzun süreli ilişki yaşanır demek gerçekten zordur.

 • Oğlak kadını, yay erkeği ile alakalı bazı önyargılara sahiptir. Bunlardan biri hayalperest ve gerçekçi olmadığıdır. Bu durum aslında biraz doğru olabilir. Hayatı sanki bir oyunmuş gibi düşünürler ve fazla ciddiye almazlar. Hayal dünyaları için de planlar yapıp, bunları yaşamaya çalışırlar fakat çoğu zaman gerçekçi olmayan planlar yaparlar. Ancak hepsi için böyle bir durum söz konusu değildir, istisnalar da elbette vardır. Oğlak kadınları her yay erkeğine bu önyargı ile yaklaşmayı bırakmalıdır. Hayal kurmak güzeldir ve ne kadar gerçekçi olmasalar da oğlak kadını realistik özelliği sayesinde yay erkeğini yönlendirebilir. Yardımlaşma ve destekleme sayesinde aralarında çok güzel bir uyum yakalanabilir.
 • Uyum sağlanabilmesi açısından en önemli faktör anlayışlı olabilmeleri ve fedakarlık yapmayı öğrenmeleridir. Her iki burçta birbirinden farklı özelliklere sahip oldukları için konulara farklı bakış açısı ile yaklaşmaları normaldir. Bu durumda empati kurmayı öğrenmeleri gerekir. Uyum içinde bir ilişki isteniyorsa, her iki kişinin de farklı olduğunu anımsamakta fayda vardır.
 • Uyum içinde bir ilişki istiyorlarsa saygılı olmaları gereklidir. Eğer aralarında saygı yoksa, ilişkinin devam etmesi mucize olacaktır. Çünkü iki burçta çok farklı düşüncelere sahiptir. Yay erkeği hayatı bir oyunmuş gibi yaşarken, partneri yaşamayı çok ciddiye alır ve her anını çalışarak, bir şeylere fayda sağlayarak geçirmek ister. Bu iki birbirine zıt düşünceye ve diğer benzer örneklere saygı göstermezlerse çok fazla kavga edebilirler. Özellikle oğlak kadını, dayatmayı ve emir vermeyi çok sever bundan vazgeçmesi gerekmektedir. Ancak saygıyı öğrenirlerse, uyum içinde bir ilişki yaşayabilirler.
 • Yay erkeğinin vurdumduymaz ve partnerinin ciddiyeti birleştiği zaman ortaya mükemmel bir uyum çıkabilir. Ancak bu oldukça istisna bir durumdur. Oğlak kadını, karşısındaki kişiyi eğitmeyi çok sever ve partneri buna izin verirse, gerçek bir uyum yakalanabilir. Yay erkeği, geleceği fazla düşünmediği için ciddi riskler alabilir ve bu noktada birbirlerini dizginleyebilirler. Yapacağı işler konusunda uyarabilir ve bir savunma mekanizması geliştirir. Aralarında gerçek bir aşk ve güven varsa birbirlerini dinleyeceklerdir ve yay erkeği oğlak kadınının disiplini sayesinde yavaş yavaş yola gelecektir. Bu durum, arada kavgalar olsa da seneler boyunca ilişkinin ilk heyecanını korumasını sağlayacaktır.
 • Yay erkekleri her ne kadar hayatı bir hayal dünyası olarak görseler de mantıklı düşünme yeteneğine de sahiplerdir. Oğlak kadınları da bu konuda oldukça iyidir. Aralarında mantıklı davranışlar sonucunda güzel bir uyum olabilir.
  Aşk hayatında yaşayabilecekleri problemler

Anlaşamadıkları konular daha fazla diyebiliriz. Astroloji de yan yana olmaları çok fazla zıt özellik taşımalarına neden olmuştur. Genelde sevdikleri, sevmedikleri, ilgi duydukları şeyler, davranışları, olaylara bakış açıları birbirlerinden farklıdır. Bu durum da fazla uyum yakalayamamalarına neden olur. Hem arkadaşlık hem de sevgili ilişkilerinde bu durum geçerlidir. Uyum sağlayamadıkları konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

Biri tutumlu diğer savurgandır

Bu ikilinin en uyumsuz olduğu konuların başında para konusu gelmektedir. Parasal anlamda gerçekten zıt bir ikilidir. Parayı kullanma ve tutma konusunda farklı yöntemleri vardır. Bu da tabi ki anlaşmazlıklara yol açmaktadır. Oğlak kadını parayı çok sever. Çoğunlukla iyi bir işe sahip olduğu için emek verdiği paranın çok mühim bir durum olmadıkça azalmasını istemez. Cimri olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kullanması gereken yerde bile zar zor kullanır. Tasarruflu diyebiliriz fakat bu kadar tasarruflu olmak hem kendi için hem de ikili ilişkilerde iyi olmayacaktır. Yay erkeği ise tam tersidir. Parayı kullanmayı bayılır. Oldukça cömerttir hatta savurgan olduğunu söyleyebiliriz.

Her ikisinin bu konuda tek ortak noktası dengeyi sağlayamamış olmalarıdır. Yay erkeği çok duyarlıdır. Hayvanlara, insanlara her fırsatta yardım etmeye çalışır. Çoğu zaman kendi aç mı, lazım mı bunu düşünmez. İhtiyaçlarından önce zevklerini düşünür. Gelecekte para sıkıntısı yaşayıp yaşamayacağını düşünmez. Parayla alakalı endişelere kapılmaz, paranın gelip geçici bir şey olduğunu düşünür. Oğlak kadını her ne kadar paraya düşkünse partneri o kadar uzaktır. Bu yüzden fazla uyum yakalayamazlar.

Otorite problemi

Oğlak kadını emir vermekten, sözünü geçirmekten ve otoriter bir şekilde davranmaktan çok hoşlanır. Özellikle sevdiği kişilere karşı oldukça sahiplenici bir tutum sergilerler. Her anlarını bilmek isterler. Yay erkekleri ise tam tersidir. Fazla sıkılmaktan ve durmadan haber vermekten hiç hoşlanmazlar. Oldukça rahat insanlardır. Kendilerini fazla daralmış hissettikleri zaman o kişi ile ilişkilerini bitirmek isterler. Bu yüzden bu ikili fazla uyum içinde bir birliktelik yaşayamaz. Oğlak kadını, oldukça kıskançtır ve partneri de kıskanılmaktan, fazla üstüne düşülmesinden hiç hoşlanmaz. Birliktelikleri özellikle bu sebepten dolayı kısa sürede bitebilir.

Yay erkekleri genelde rahat hareketleri ile dikkat çeksede sevdikleri kişilere karşı fazla kıskanç olabilirler. Eğer kıskançlıklarının dozunu ayarlayamazsa, bu oğlak kadınının çok sinirini bozabilir. Oğlak kadını da yay erkeği kadar olmasa da üzerinde üstünlük kurulmaya çalışılmasından hoşlanmayacaktır. Eğer yay, kıskançlığının dozunu ayarlayamazsa, ciddi kavgalar meydana gelebilir.

Bağlanma korkusu

Yay erkekleri, birine bağlanmaktan ve onunla ciddi bir yola gitmekten çok korkarlar. Birçok farklı ilişki yaşayabilirler. Bu ayran gönüllü olduklarını gösterir. Ancak partnerleri gerçekten sevdikleri kişilere tam anlamıyla güvenmek ve bağlanmak ister. Her şeyleriyle kendilerini ilişkiye adarlar. Fakat bağlanmaktan ve evlilikten korkan yay erkeği, bu ilişkinin kısa sürede bitmesine neden olabilir. Özellikle oğlak kadınının hareketleri ve ciddi düşünceleri, onu korkutur. Bu durum, uyumsuz olmalarına neden olan bir başka faktördür.

Hayata bakış açıları farklıdır

Yay erkeği, gelecek kaygısı asla yaşamaz. Plancı değildir ve sadece günü yaşar. Diğer günler ne olmuş yada ne olacak umurunda olmaz. Sadece anı yaşamaya odaklanır. Fakat oğlak kadını geleceği çok önemser. Gelecekle alakalı bir sürü plan, program yapar. Bunları uygulamak için birikimler ve hazırlıklar yapar. Bu uyumsuzlukları anlaşamamalarına neden olur. Yay erkeğinin bu kadar rahat olması, partnerini deli eder ve büyük kavgalar edebilirler.

Ego savaşı

Oğlak kadını sinirlendiği zaman kendini kaybedip, çok fazla agresifleşebilir. Böyle bir durumda ağzından ne çıktığını bile duymayacak bir hale gelir. Bu genelde kavga içerisindeyken sıklıkla yaşadığı bir durumdur. Yay erkeğinin böyle bir kavga içerisindeyken alttan alan taraf olması çok önemlidir. Eğer o da kavgayı devam ettirirse, ego savaşına dönülebilir. Her iki tarafta kendini haklı çıkarmaya çalışabilir.

Oğlak kadını, tam bir işkoliktir

İşine çok önem verir. Azimli ve hırslıdır, başarısızlığa asla katlanamaz. Bu yüzden de işine çok bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Hayatının büyük bir bölümünü çalışarak geçirmek ve ister ve bunu da yapar. Çoğu zaman kendine işine öyle çok kaptırır ki hem kendini hem de etrafında ki insanları unutur. Bu yüzden ilişkiler de ilgisizlik ile suçlanması doğru bir durumdur.

Özellikle yay erkeği ile bir ilişki içindeyse, bu durum daha olumsuz etkiler yaratabilir çünkü eğlenceden, gezmeden ve sıkı olmayan bir hayattan hoşlanırlar. Fazla tempolu ve koşuşturmacalı hayat onlara göre değildir. Özellikle iş konusunda fazla abartıya gelemezler. Onlar için aşk ve eğlence, iş hayatından çok daha önemlidir. Fakat oğlak kadınlarında bu tam tersi olduğu için sıkıntılar yaşayabilirler. İşe fazla odaklanıp erkeğini unutabilir ve partneri de fazla ilgisizlikten şikayet edip, aralarında ciddi kavgalar meydana gelebilir.

Yay erkeği fazla denecek seviyede özgüvene ve egoya sahiptir

Her şeyin en iyisi kendileri olduklarını düşünürler ve çok fazla gövde gösterisi yaparlar. İşlerini gösteriş içinde yapmaya bayılırlar. Fiziksel bakımdan da oldukça gösterişli ve dikkat çekici oldukları için, egoları daha fazla yüksektir. Fakat bu durum partnerinin hiç hoşuna gidecek bir durum değildir. O daha naif ve utangaç erkeklerden hoşlanır. Kendini fazla ön plana atan, hep ben ne iyisiyim diyen erkeklerden hoşlanmaz. Bu zıtlık ilişkilerinin kötü sonuçlanmasına neden olabilir.

Oğlak Kadını ile Yay Erkeği Evlilik Uyumu

Evlilik uyumu için çok iyi bir çift sayılmayabilir. Oldukça zıt karakterlere sahip olan bu ikili, evlilik aşamasına gelene kadar ciddi çabalar sarf etmeli ve fedakarlıklar yapmalılardır. Aralarında gerçek aşk olsa dahi eğer saygı, güven, anlayış, empati kurabilme yeteneği ve fedakarlık yoksa evlilik de olmayacaktır. Evlilik çok ciddi bir iştir ve uyum yakalanmazsa yürütülmesi gerçekten çok zordur.

Bu ikili için de çok uyumlu olduklarını söylemek yanlış olacaktır. Fakat ilişkileri bir şekilde devam edip, evlilik noktasına gelirse arada daha çok birbirini tanıma ve anlayış olacağı için evlilik yolu gözükebilir. Burada birbirlerini gerçekten seviyor olmaları çok önemlidir. Evlilik ile alakalı bazı düşünceleri benzerdir.

Evliliği macera olarak görürler

Bu ikili, evliliği macera ve keşif olarak görürler. Özellikle yay erkeği evlenmeyi her gün yeni bir şey keşfetme ve eğlenme amaçlı olarak görür. Sevgilisini arkadaş olarak da görmek ister. Bu durumda evliliğinde fazla ciddiyetten uzak olacaktır. Oğlak kadını onun kadar olmasa da yine de evlilik de eğlenmek ve yeni yerler keşfetmek ister. Bu ikili eğer ilişkilerinde anlayış ve saygı olursa, evliliklerinde oldukça eğlenebilirler. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok sevdikleri için birlikte keşiflere çıkıp, maceralara atılabilirler.

Oğlak kadını ile evlenmek

Oğlak kadını ile evlenmek isteyen bir yay erkeği, onun ailesine olan düşkünlüğünü unutmamalıdır. Ailelerine çok önem verirler, her zaman yanlarında olmak isterler. Bu durum evlenince de devam etsin diye çaba sarf ederler. Eğer yay erkeği, bu duruma anlayışla yaklaşmazsa büyük kavgalar çıkabilir. Evlenirlerken ailesi ile evlendiğini de unutmamalıdır.

Güvene dayalı olmalıdır

Bu ikili arasında gerçekleşecek bir evlilik mutlaka güvene dayalı olmalıdır. Aksi halde başlamadan da bitebilir. Özellikle oldukça şüpheci ve dikkatli olan oğlak kadını, karşısındaki kişiyi en ince ayrıntısına kadar araştırır. Onun için partnerinin özelliklerini önceden bilmek çok önemlidir. Yay erkeği de bunlara önem verir ama partneri kadar fazla önemsemez. Fakat her ikisi de güvenmeye ve güvenilmeye çok önem verir. Güven problemi yaşadıklarını hissettikleri an ilişkiyi bitirebilirler. Eğer aralarında gerçek bir aşk ve yanında güven duygusu varsa, evliliklerinin uyum içinde ilerlemesi sağlanabilir.

Bağlılık

Evliliklerinin uyum içinde ilerlemesinde bağlılık da çok önemlidir. Birbirlerine bağlanmaları biraz uzun zaman alabilir. Yay erkeği, kadınlar ile flört etme de oldukça başarılıdır ancak bir yandan da bağlanmaktan korkar. Çoğu zaman güzel giden ilişkisini ciddileşme başladığı için bitirebilir. Bağlanma korkusu, evlenmesine engel olmaktadır. Ancak partneri öyle değildir. Birini gerçekten sevmek, ona güvenmek ve bağlanmak ister. Dışarıdan soğuk gözükse de sevdiği kişiye karşı sıcak yönünü açacaktır.

Fakat bu ikili birbirlerine bir kere bağlanabilirler ise kopmaları gerçekten çok zor olacaktır. Oğlak kadını gerçekten sevdikten sonra oldukça sabırlı ve sevdiği kişiyi incitmeyecek biri olabilir. Yay erkeği de sevdiği kadının gönlünü kazanmak adına güzel jestler, romantik hareketler yapacaktır. Bu durum oğlak kadınının daha fazla açılmasını sağlar ve aralarındaki bağ kuvvetlenir. Bağın kuvvetlenmesi, evlilik yolunda ilerlemelerini sağlar.

Detaylar

Oğlak kadını detaylara oldukça önem veren bir kişidir. Yay erkeği de tam zıttı olarak detaylara hiç önem vermez. Rastgele yaşamaktan daha fazla zevk alır. Oğlak kadını ise hayatında her şeyin bir uyum ve plan içinde yürümesini ister. İstekleri doğrultusunda hareket etmezse de çok sinirlenir. Yeni biri ile tanıştığı zaman da onunla alakalı her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek ister.

Yay erkeği ise, detaylara fazla önem vermediği için partneri ile alakalı bilgileri yaşayarak öğrenmek ister ve ayrıntılara takılı kalmaz. Bu durum evlilik konusunda olumlu ve olumsuz etkilere neden olabilir. Yay erkeği, partnerinin her şeyi fazla titiz bir şekilde düşünüyor olmasına kızabilir ve oğlak kadını, kendini bu kadar yıpratmanın doğru olmadığını anlayarak, daha rahat davranmayı ondan öğrenmeye çalışır.

Parasal

Bu ikili ile alakalı evlilik sıkıntılarından en büyüğü parayı tutma olabilir. Finansal anlamda, her ikisi de zıt özeliklere sahiptir. Oğlak kadını aşırı cimriyken, partneri oldukça tutarsızdır. Bir erkek olarak evi çekip çevirmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması gerekirken, çocuk gibi davranarak boş şeylere para harcayabilir ve geleceği düşünmediği için birikim yapma konusunda sıkıntı yaşayabilir.

Oğlak kadını, daha planlıdır fakat partneri sadece yaşadığı ana önem verir. Parasal anlamda bu kadar rahat olması, oğlak kadınını çileden çıkartır ve her şeyi üstlenmekten yorulur. Bu durumla alakalı orta yol bulunmazsa, evliliklerinde çok fazla anlaşmazlık yaşanabilir. Oğlak kadını daha çocukları olmadan, nasıl yetiştireceklerini, parayı nasıl yetireceklerini düşünür ancak partneri bunları düşünecek kadar olgun davranamayabilir.

Romantiklik

Bu ilişkide romantiklik çok sık görülmeyebilir. Özellikle oğlak kadını fazla romantik bir yapıya sahip değildir. Genelde dışarıdan soğuk ve sert görünürler. Ancak içlerinde oldukça tatlı ve sıcakkanlı biri yatmaktadır. Yaşadıkları durumları içlerine atarlar, dışarıya yansıtmakta ve anlatmakta güçlük çekerler. Ancak bir kere o güveni yakalayabilirlerse ilişki boyunca samimi davranışlar sergileyebilirler. Önemli olan ilk başta o uyumu yakalayabilmektedir. Yay erkeği, ona göre daha samimi ve içtendir. Düşüncelerini kolay bir şekilde dile getirebilir. Bu huyu sayesinde dışarıdan da sıcakkanlı olarak görülür.

Çoğu kişi oğlak kadınlarının ilişki de fazla soğuk olduğun düşünür. Yay erkekleri, partneri açacak kişilerdir. Eğer güven duygusu aşılayabilirlerse, kalbindeki tüm sevgiyi gösterir. Sevgiyle beraber kıskançlığı da ortaya çıkar. Fakat sevdiği kişiler için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırlardır. Romantik yönlerini de gerçek aşkı bulunca ortaya çıkartırlar. Yay erkekleri, partnerlerine göre daha romantiktir. Ufak jestler ve romantik sürprizler yapmaktan kaçınmazlar. Partnerlerini mutlu edecek her şeyi bilirler ve ona göre davranırlar. Evliliklerinde ki romantiklik, uzun süre güzel bir şekilde devam etmesini sağlar.

Çocuk

Bu ikilinin evlilikleri ile alakalı en uyum yakalayan konulardan biri çocuk olabilir. İlişkilerini güzel bir şekilde sürdürüp, evliliğe ulaşırlarsa, hemen çocuk yapmak isteyebilirler. Çocukları çok sever ve çocuk yetiştirmek isterler. Oğlak kadını emir vermeyi ve sözlerini dinletmeyi sever, otoriter bir anne olacaktır. Özellikle iş hayatında yaptığı şeyleri çocuğu üzerinde de uygulamak ister. Bu yüzden biraz sert bir anne olabileceğini söylemek mümkündür.

Yay erkeği ise, bu konuda da oğlak kadını ile ters özelliklere sahiptir. Çocukları ile eğlenmeyi bilir, onlarla oyunlar oynar. Bilgilendirme işi daha çok anneye kalacaktır. Fakat her ikisi de çocuklarını hayata alıştırma konusunda farklı yöntemler uygulayarak iyi iş çıkartabilirler. Çocuklarını çok severler ve sevgiyle büyütürler.

Evlilikte yaşayabilecekleri problemler

Bu ikilinin ilişkisini sürdürebilmesi için çok emek gerekecektir. Uyum, anlayış ve fedakarlıklar ile elde edilebilir. Çoğu zaman aşk, evliliği sürdürmek için yeterli olmayabilir. Çünkü evlilikte uyum ve aynı düşüncelere sahip olmak da çok önemlidir. Durumlara farklı yaklaşmak ve bu kararlara saygı göstermek tabi ki gereklidir. Ancak evlilikte hep farklı düşüncelere sahip olmak bir süre sonra sıkıntılara yol açabilir. Anlaşmazlıklar meydana gelmeye başlar. Bu ikili arasında da muhtemel olarak görülecek durum budur. Evlilikleri sıkıntılı bir süreç şeklinde ilerleyebilir ve sonunda kötü olarak sonuçlanabilir.

 • Evliliklerinde özellikle parasal konularda sıkıntılar yaşayabilirler. Her ikisinin de parayla olan ilişkileri çok farklıdır. Biri cimri, biri de savurgandır. Evlilikte cimri derecesine gelmeden birikim yapabilmek, gelecek ve şimdiki zaman için çok önemlidir. Fakat yay erkekleri genel olarak bunun farkında değildir ve parayı her şeye kullanırlar. Bu da evliliklerinde maddi sıkıntılar çekmelerine neden olabilir.
 • Yay erkekleri, gelecek kaygısı çekmeyen kişilerdir. Daha çok şimdiki zamana bağlı kalarak yaşarlar. Bu durum evliliklerinin geleceği için çok tehlikeli olabilir. Oğlak kadınları oldukça planlıdır ve onların bu kadar rahat olması canlarını sıkabilir. Fazla rahatlık ve fazla programcı olmak, evliliklerinde kavgalara neden olabilir.

Gönül almak için

Bu kadar kavga eden bir çift, birbirlerinin gönlünü almayı da çok iyi bilmelidir. Yoksa araya çok daha fazla kavga ve anlaşmazlık girebilir. İlişkinin daha uyum ve uzun sürmedi için nasıl gönül alınacağı bilinmelidir. İkisinin de istekleri farklı olduğu için, değişik yöntemler denenir ve bunları bilmeleri gerekmektedir. Oğlak kadını, özellikle kızdığı zaman hiç çekilesi bir hal almaz. Asık suratlı bir görünüme sahip olur. Bu uzun zaman boyunca da sürebilir. Partnerinin bu durumdan kurtulabilmesi için hızlı bir şekilde hareket etmesi gereklidir.

Yay erkeği, oğlak kadınının gönlünü yeniden kazanmak istiyorsa, pahalı hediyeler almaya çalışmamalıdır, oldukça zeki bir insandır ve bu tür parasal oyunlara asla kanmaz. Sevinse de bunu içinde yaşar ve dışarıya yeniden soğuk davranışlarını yansıtır. Onun gönlünü almak için yapılması gerekilen şey, sorumluluk sahibi olduğunu yeniden hissettirmektir. Hayatı eğlenmekten başka bir şey olarak görmekten vazgeçmeli ve gerçekleri görmeye başlamalıdır. Özellikle yoğun ve tamamlamadığı işlerini tamamlamada yardım ederse, bu çok hoşuna gidecektir. Onu düşündüğünü ve daha olgun biri olduğunu, bir daha aynı hatalara düşmeyeceğini ispatlamalıdır. Bu hediye almaktan daha çok tatmin edecektir.

Yay erkeğinin gönlünü almak o kadar zor değildir. Daha doğrusu gönlünü almaya gerek bile yoktur. Çünkü küsme nedir bilmezler. Hayatı çok fazla ciddiye almadıkları için kızıp, darılmazlar. Bir şeye kırılsalar dahi bu çok kısa sürer. Kendi kafaları içinde hallederler ve dışarıya bile yansıtma gereği duymazlar. Hatta çoğu zaman kırıldıklarını bile unuturlar. Bu yüzden oğlak kadınları bu konuda çok daha şanslıdır.

Oğlak Kadını ile Yay Erkeği Güven Uyumu

Bu ikili arasında güven uyumu olur diyebiliriz. Ancak bu oldukça zor gelişecek bir durumdur. Her ikisi de güvenmeye ve güvenilmeye çok önem verir. İlişkilerindeki en uyumlu özellikleri güvene duydukları değerdir. Güven duygusu olmayan bir ilişkiye asla devam etmek istemezler. Gerçekten aşık hissettikten sonra güven duymaya başlarlarsa ilişki içine girebilirler. Fakat güven yoksa beraberlik de olmayacaktır demektir. Güvendikten sonra ise yavaş yavaş birbirlerine olan bağları kuvvetlenecektir. Bu süreç biraz zor geçebilir. Her ikisi de güven duygusuna çok önem verse de bu duyguyu yakalayabilmeleri farklı zaman aralıklarında olacaktır.

Güvene çok önem verirler

Oğlak kadını karşısında ki kişiye güvenmeden onunla bir ilişkiye asla başlamaz. İlişki de güven aşık olmaktan sonra en çok önem verdiği şeydir ve güven yoksa onun için ilişki bitmiş olarak görülür. Yay erkeği ile ilişkisinde güvene daha da fazla önem verebilir. Çünkü eğlenmeyi seven ve ortamı çok geniş bir insan olduğu için bu durum oğlak kadınına biraz fazla gelebilir ve detaycı özelliğinden dolayı en ince ayrıntısına kadar araştırır. İlk zamanlar güvensizlik çok yaşayabilir. Fakat güven duygusuna verdikleri önem oldukça fazla olduğu için bu konuda diğer konulara göre daha rahat bir şekilde uyum yakalayabilirler.

Yay erkeği de en az oğlak kadını kadar güvene önem verir. Güvenmediği kimse ile beraber olmak istemez. Ne kadar aşık olsa da güven duygusuna sahip olmak ister. Oğlak kadını, partneri kadar hızlı yaşayan biri olmadığı için güven duygusuna daha çabuk bir şekilde sahip olabilir. Ona göre oğlak kadınları daha uslu ve güvenilirdir. Bu yüzden güven duymaktan çok güvenilir olmaya gayret gösterirler. İlişkide güvene çok önem verdikleri için bu konu hakkında rahat bir şekilde empati kurabilirler ve partnerlerinin ne istediklerini anlayabilirler. Bu ikili arasında anlayış mutlaka olmalıdır ve güven konusunda anlayışı yakalayacaklardır, empati kurup birbirlerinin neyi sevip neyi sevmediğini çözebileceklerdir. Güven duygusunu bu şekilde ilerletebilirlerse, ilişkileri uyum içinde devam edebilir.

Sadıkdırlar

Özellikle oğlak burcu kadınları oldukça sadık kişilerdir. Karşılarındaki kişi gerçekten sevdikleri ve güvendikleri biriyse ona tamamen bağlanırlar. Her anlarını beraber geçirmek isterler, çoğu zaman daraltma noktasına bile getirirler ama bunu çok sevdikleri için yaparlar. Karşılarındaki kişi de onu çok seviyorsa bunu anlayacaktır. Sevdiği kişiden başka kimseyi düşünmez, aldatma ihtimalleri neredeyse hiç yoktur. Düzenli ve uzun süreli ilişkileri severler.

Yay erkekleri ise biraz daha ayran gönüllüdür. Oğlak kadınlarına göre daha fazla kişiyle konuşurlar, sevgili olurlar. Ancak onlarda birini gerçekten sevdikleri zaman ayrılmak istemezler. İşin içine evlilik girdiyse durulurlar ve sadece beraber oldukları kişiye bağlanırlar. Her ne kadar uyum konusunda zorlansalar da bu ufak ayrıntılar beraber mutlu bir hayat sürmelerini sağlayabilir.

Güven ile alakalı yaşayabilecekleri sorunlar

Bu ikili, güvene çok önem versede diğer konular da olduğu gibi bunda da problem yaşayabilirler. Özellikle oğlak kadını partneri ile alakalı güven sıkıntısını ilk başlarda çok yaşayabilir. Yay erkeği, oldukça hareketli bir hayata sahiptir ve çok fazla kişiyle flörtleşip, konuşabilme özelliğine sahiptir. Oğlak kadını detaycı ve şüpheci bir kişiliğe sahiptir. Gözüyle görmediği ve kulağı ile duymadığı bir şeye inanması çok güçtür. Her şeyi bilmek ve kontrolü altında olmasını ister. Bu durum yay erkeğinin hiç istemeyeceği bir şeydir. Fazla sıkılmak, daha kötü şeyler yapmasına neden olabilir. İlişkide daha kötü sonuçlar meydana gelmemesi için güven dengesinin ayarlanması gerekmektedir.

Oğlak Kadını ile Yay Erkeği İş ve Kariyer Uyumu

Bu ikili iş uyumunda çok fazla uyum yakalayamazlar. Çünkü çalışma ortamına ve çalışmaya karşı düşünceleri birbirinden çok faklıdır. İkisi de işi, hayatlarının değişik yerlerine koyarlar. Oğlak kadını için iş ve kariyer hayatındaki en önemli şeydir ve partneri için oldukça geri plandadır. Bu yüzden bu ikilinin aynı ortamda çalışması çok kötü sonuçlar ortaya çıkartabilir. Kesinlikle uyum yakalayamazlar, kavga ederler ve işin verimini düşünürler.

Oğlak kadınları çok hırslıdır

Kendileri ve hayatlarını tamamen işlerine adayabilirler. Bu durum hem kendilerine hem de sevdikleri kişilere zaman ayırmasını engeller ve ilgisizlik ile suçlanabilirler. Kariyerlerine o kadar düşkün olurlarki bu isyan edenler haklı olabilir. Azim ve hırs, gözlerini kör eder. Yay erkekleri de hayatlarını tamamen eğlence üzerine kurdukları ve sorumluluk almaktan kaçtıkları için kariyere sahip olma gibi hayaller kurmazlar. Her gün işe gitmek, onlara çok sıkıcı gelir. Tam olarak zıt düşüncelere sahip oldukları için bu konuda asla uyum sağlayamazlar.

Kariyer planları farklıdır

Oğlak kadını, hayatı boyunca en çok kariyerine önem verir. Çoğu zaman kendinden ve sevdiği kişilerden çok işini önemser ve ona ilgi gösterir. Kariyer alanında kendin geliştirmek için çabalar ve yaptığı her şeyi bunun adına yapar. Bu durum ilişki içinde olduğu kişiyi de çok yıpratır. İlgisizlik yapmasına neden olur. Yay erkeği, kariyer hayatına kesinlikle bu kadar önem vermez. Daha çok eğlence peşindedir.

Eğer oğlak kadını ile beraberde aşkından çok işine önem veriyor olması çok fazla kavga etmelerine neden olur. Oğlak kadını her daim kariyerinde gelişmek ve kendini ilerletmek ister. Gelecek kaygısına sahip olmayan partneri ise kariyer alanında gelişme gibi bir düşünceye sahip değildir, hatta çalışmak bile istemez. Hayatı eğlence olarak görür, gerçeklerden bir haberdir ve hayal dünyasında yaşar. Genelde yaşadığı olayları fazla ciddiye almaz. Birikim yapmasını da beceremediği için parayı nasıl kazanacağını ve tutacağını bilemez.

Planlı çalışmak

Planlı çalışma konusunda kesinlikle çok farklı özelliklere sahiplerdir. Oğlak kadınları özellikle iş hayatlarında çok daha dikkatli ve titiz olurlar. Her şeylerin yanlarında, derli toplu bir şekilde olması gerekir. Çalışma masaları her zaman çok düzenlidir. Yay erkeklerinde ise bu tam tersidir. Çalışma masaları oldukça dağınıktır ve hiç planlı çalışamazlar. Kurulmuş düzeni de bozarlar. Bu kadar titiz olan oğlak kadınının yanında partneri çok zorlanacaktır ve iş arkadaşlığı olarak kesinlikle uyumlu bir çalışma sergileyemezler. İşin veriminin de düşmesine neden olurlar.

Çalışma ortamı

Bu ikilinin çalışacakları ortamlar da birbirlerinden çok farklıdır. Hoşlarına giden şeyler değişik olduğu için bu durum çalışma ortamlarını ve kariyer hedeflerini de etkiler. Oğlak kadını daha çok sıkıcı, kapalı ortamlardan hoşlanır. Disiplinli bir şekilde uzun saatler boyunca aynı yerde çalışabilir. Ancak partneri kesinlikle öyle değildir. Çok hareketli olduğu için aynı yerde uzun saatler boyu kalamaz. Kapalı ortamlarda çalışmaktan hiç hoşlanmaz. Macera dolu bir kişiliğe sahip olduğu için bu özelliğini iş seçiminde de sergiler. Oğlak kadını ise, aşk hayatındaki macera yanını iş hayatında kesinlikle göstermez. İş hayatında plan ve düzen meraklısına dönüşür. Aşk hayatı, kariyerden sonra gelmektedir.

Otorite

Oğlak kadınları her şeyin kendi kontrolünde olmasında ister. İş yerinde genelde üst seviye yönetici pozisyonunda olur. Emir vermeyi ve sözünü dinletmeyi çok sevdiği için bunu iş yerinde oldukça fazla bir şekilde gösterir. Bu huyları partneri gibi rahat bir kişinin oldukça canını sıkacaktır. Emir almaktan hiç hoşlanmaz. Genelde kendi işlerinin patronu olabilecekleri işleri tercih ederler.

Oğlak Kadını ile Yay Erkeği İletişim ve Akıl Uyumu

Bu ikili için, iletişim problemleri yaşayacaklarını söylemek mümkündür. Her ikisi de farklı özelliklere ve düşüncelere sahiptir. Olaylara bakış açıları çok farklı olabilir ve eğer saygılı bir şekilde karşılamazlarsa, çok kavga edebilirler. İletişim kurma konusun da özellikle ilk başlarda çok sıkıntı yaşasalarda zamanla bunu çözebilirler. Ancak çözme ve alışma kısmı oldukça zorlu geçecek bir süreçtir. Düşünce yapıları birbirlerinden farklıdır. Oğlak kadını, mantıklı düşünür ve olaylara gerçekçi bir şekilde yaklaşır.

İkisi de oldukça duyarlıdır

Yay erkekleri oldukça duyarlı insanlardır ve partneri de aynı şekilde hem insanlara hem de diğer canlılara karşı aynı duyarı sergiler. İkisi de merhamet duygusuna sahiptir ve toplum yararına iş yapmaktan çok hoşlanırlar. Topluma ve insanlığa, hayvanlara yardım etmek ikisini de çok mutlu eden bir konusudur. Bu konuda çok güzel bir uyum yakalayabilirler. Beraber hem arkadaşça hem de sevgili olarak güzel yardımlar da bulunabilirler.

Her ikisi de arkadaşlığa çok önem verir

Arkadaş ortamları yay erkeğinin daha fazla olsa da ikisinde de oldukça fazladır. Çevreleri geniştir ve kendilerini kolay bir şekilde sevdirebilirler. Oğlak kadını, partnerine göre daha utangaç olduğu içi ilk alışma evresinde zorluk yaşayabilir. Ancak yay onu açacaktır ve daha rahat olmasına yardım edecektir. Bu aşamadan sonra oğlak kadını oldukça samimi davranışlar sergiler ve çok güzel bir arkadaşlık kurabilirler. Bu ikili için sevgililikten çok arkadaşlık olur diyebiliriz.

Hayata bakış açıları farklıdır

Genelde oğlak kadını gerçeklerin ve olacakların farkındadır ve ona göre önlem almasını bilir. Fakat partneri gerçekçi değilir. Olaylara bakış açısı, çok farklıdır. Genelde gelecek ile alakalı düşüncelere dalmaz ve endişeler yaşamaz. Bu da gerçekçi olmasını engeller. Hayal dünyasında yaşadığı için fazla mantıklı biri olduğu söylenemez. Karar verirken mantıklı çözüm yolları bulamaz. Bu yüzden de fazla doğrucu olduğunu söyleyemeyiz.

Oğlağı açmak gerekir

Oğlak kadını iletişim konusunda, ilk başlarda oldukça zorlanır. Utangaç ve çekingen bir yapısı vardır. Ayrıca dışarıdan oldukça soğuk ve sert görünür. Bu yüzden ona yanaşmak biraz zordur. Fakat içine girdikçe ve onu tanıdıkça aslında ne kadar samimi olduğu anlaşılır. İçini açmakta zorlanır ancak sevdiği ve güvendiği kişiye oldukça samimi davranabilir. Sadece bunun için zamana ihtiyacı vardır. Daha sonra utangaçlığı yok olur ve daha rahat iletişim kurabilir.

Yay erkeği, bu konuda da partnerinden oldukça farklıdır. İletişim kurmada, bir ortama girip yeni insanlar ile tanışmada hiç zorluk çekmez. Kendini yeni ortama hemen adapte edebilir. Konuşmayı da çok sever bu yüzden konuşacak ve anlatacak her zaman bir şey bulur, çevresi hep geniştir. Arkadaşlığa çok önem verir. Oğlak kadını da çok önem verir ancak kariyer hayatına bağlılığından dolayı yakın arkadaşlık kurma da zorluk çeker.

İletişim kurma konusunda uyum yay erkeğinin rahatlığı sayesinde yakalanabilir. Sıcak tavırları ile utangaç oğlak kadınını açar ve onun da iletişime girmesini sağlar. Oğlak kadını da ilk adımı atmakta zorlandığı için bu girişten sonra daha rahat ve konuşkan olabilir. Yay erkeği, anlattığı şeyler ile partnerini büyülerken aralarında çok güzel bir iletişim uyumu sağlanabilir. Fakat birbirlerini tanıdıkça uyumun bozulması da muhtemeldir.

Birbirlerini anlamakta çok güçlük çekebilirler

Oğlak kadınları düşüncelerini, hislerini, güçlü ve güçsüz yanlarını dışarı çıkartmakta çok zorlanır. Daha doğrusu bunu yapmak istemez. Her ne olursa olsun, içi yansa ve çok kötü bir halde olsa dahi bunu dışarı yansıtmak istemez. Her zaman güçlü görünmeye çalışır. Bundan ödün vermez. Fakat partneri içi dışı bir insanlardır. İçleri nasılsa dışarıya da aynen onu yansıtır. Böyle olmaları, birbirlerini anlamamalarına neden olur. Bir süre sonra yay erkeği, partnerini açmayı başarabilse de bunun için fedakarlık ve anlayışa sahip olması gerekmektedir. Diğer türlü yine anlaşmaları ve bir uyum yakalayabilmeleri oldukça zordur.

Plan yapma anlayışları farklıdır

Oğlak kadını oldukça hırslı ve çalışkan bir insandır. Her zaman hedefleri ve planları vardır. Bu plana ulaşmak için de ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırlardır. Önemli olan doğru adımları uygulayabiliyor olmalarıdır. Geleceği çok düşünürler ve planlar yaparlar. Yaşayabilecekleri zorlukları önceden tespit ederler ve buna uygun hazırlıklar yaparlar. Ancak partneri öyle değildir, hatta tam zıttı özellikleri taşır. Parayı bu kadar savurgan bir şekilde kullanmalarından da anlaşılabildiği için gelecek kaygısı çekmezler. Hatta gelecekle alakalı planları bile çoğunlukla yoktur.

Eğlenmeyi sevdikleri için daha çok anı yaşamak isterler, onlar için önemli olan şey o an mutlu ve iyi olmalarıdır. Diğer günler de ne yaşayacaklarını ve nasıl bir durumda olacaklarını fazla önemsemezler. Bu kadar planlı biri olan için bu kötü bir özellik olacaktır. Bu yüzden oğlak kadınının çok siniri bozulabilir. Haliyle ilişkileri bir şekilde iyi gitse ve evlenseler de uzun süreli olmazı zordur, ayrılık ihtimalleri çok yüksektir.

İyi birer arkadaşlardır

Her iki burçta arkadaşlığa çok önem verir. Dost canlısı kişilerdir, konuşmayı severler ve konuştukça daha da açılırlar. Özellikle yay erkekleri her zaman kalabalık arkadaş ortamında bulunurlar. Eğer bu ikili ilk defa tanışıyorsa büyük ihtimal konuya ilk olarak yay erkeği girecektir. Oğlak kadını biraz daha ağırdan almak ister. Fakat ikisi de benzer arkadaş değerlerine sahip oldukları için uzun bir sohbet ardından samimi olabilirler. İlişki konusunda özellikle oğlak kadınının partnerini sıkması sonucu anlaşmazlıklar görülse de arkadaşlıkta bu kadar ihlal olmadığı için daha fazla anlaşırlar. Birbirlerine aynı değeri verirler. Arkadaşlık onlar için çok önemlidir. Zor durumda oldukları zaman hemen birbirlerinin yardımına koşarlar.

İletişim sıkıntısı çekecekleri konular

İletişim kurarken bazı sıkıntılar ile karşılaşabilirler. Konuştukları konular, ilgi uydukları, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler birbirlerinden çok farklıdır. Bu yüzden konu açarken biri diğerinin konuştuğu şeyi sevmeyebilir. Konudan sıkılıp, iletişimin bitmesini isteyebilirler.

Yay erkeği, eğlenceli olduğu için eğlenebileceği konulara yönelmek ister, konuştuğu şeyler genelde eğlenceli konular olur. Fazla ciddi olmayı ve resmi konulardan bahsetmeyi sevmez. Ancak partneri tam tersidir. Siyasi, bilimsel ve iş ile alakalı konulardan konuşmaktan çok hoşlanırlar. Daha fazla bilgilenmek adına her şeyi öğrenmeye çalışırlar ve bu konuşmalar, onlar için öğretici özelliğine sahip olur. Bu yüzden ciddi konular hakkında uzun sohbetler etmeye bayılırlar.

Oğlak Kadını ile Yay Erkeği Paylaşılan Aktiviteler

Bu ikili, çoğu zaman iletişim problemi yaşar ve ilgi duydukları şeyler farklıdır ancak uyum sağladıkları konular da vardır ve beraber bazı konularda paylaşım yapabilirler. Anlayışlı ve saygılı bir ilişki içerisinde olurlarsa bir şeyler paylaşabilirler. Paylaştıkları şeyler, sevgili olmaktan çok arkadaşken yapacakları şeyler olabilir. Arkadaşken daha fazla uyum yakalarlar ve eğlenirler. Oğlak kadını, ilişki de daha çok otoriter ve kıskanç olduğu için zorluk yaşarlar. Beraber paylaştıkları etkinlikler, güzel geçerken bir anda kıskançlık araya girerse, kötüye gidebilir. Bu yüzden pek fazla uyum sağlayıp paylaşabilecekleri aktiviteler yoktur. Paylaştıklarından bazıları şu şekilde sıralanabilir;

Dışa yansıttıkları görüntü farklıdır

Yay erkekleri çok hareketlidir. İçleri içlerine sığmaz, girdikleri her ortamda dikkat çekerler ve gürültülü hareketlere sahiplerdir. Kapalı ortamda fazla bulunamazlar ve hemen sıkılırlar. Ancak partnerleri bunun tam zıttıdır. Dışarıdan soğuk görünür ve fazla hareketli bir yapıya sahip değillerdir. İş ortamları genelde sıkıcı ofis ortamlarıdır. Bulunmak istedikleri mekanlardan, hoşlarına giden aktivitelere kadar çoğu şey, farklılık gösterir ve birinin fazla hareketli birinin fazla durgun olması uyum yakalamalarını engeller.

Maceraperestler

Her ikisi de macera dolu insanlardır. Yeni yerler keşfetmek, bilgi dolmak tam bu ikiliye göredir. Her zaman yeniliklere açıklardır. Bu yüzden fazla anlaşamayan bu ikili bu noktada anlaşabilirler. Hayat dolu ve enerjiktirler. Genelde gitmek ve keşfetmek isterler de aynı olur. Anlaşıp bir anda yola çıkmak tam bu ikiliye göredir. Huzurlu ve sakin bir ilişkiden çok doludizgin hayatları olur. Her anı beraber dolu dolu yaşarlar. Yorulmak bilmezler.

Yeni keşifler

Bu ikili oldukça meraklıdır, yeni yerler keşfetmeye bayılırlar. Farklı kültürler görmek, yeni mekanlar keşfetmek ve tarihi araştırmalar yapmak tam onlara göredir. Beraber eğlenceli keşif gezilerine çıkabilir. Oğlak kadını, bilgilendirici mekanları araştırırken, yay erkeği daha çok eğlenebilecekleri mekanları arar. Fakat her ikisi de meraklı yönlerinden dolayı, keşif yapmaya bayılırlar. Meraklı yanları, beraber çok güzel bir uyum yakalamalarına neden olur.

Bilgilidirler

Yeni şeyler öğrenmeyi, keşifler yapmayı çok severler. Bilgili oldukları kadar kültürlülerdir. Bol bol kitap okurlar, güncel konulara karşı meraklı olurlar. Özellikle karşılarındaki kişilerin de tam olarak bilgili kişiler olmasını önemserler. Her ikisi de bilgili oldukları için anlaşırken zorluk yaşamazlar. Aynı konular hakkında araştırmalar yaparlar, bu sayede benzer şeylere merak salmış olurlar. Karşılıklı bir konu hakkında tartışmaya bayılırlar. Yapılan tartışmaların onları daha fazla bilgilendirdiğini bilirler. Mantık doğrultusunda hareket ederler ve her zaman doğruyu seçmek isterler.

Sinemaya gitmek

Film izlemeye bayılırlar. Fazla uyumlu bir çift ve arkadaş olmasalar da aynı filmler tercih edebilirler. Bu konudaki zevkleri birbirleri ile aynıdır. Özellikle aksiyon ve macera dolu filmlere bayılırlar. Boş zamanlarını sinemaya film izleyerek geçirmeye bayılırlar. Yeni film çıktığı an meraklı oldukları için hemen gitmek isterler.

Güzel bir yemek

Uyum içerisinde yapabileceği bir diğer etkinlik, yemek yemek olabilir. İkisi de güzel yemekten anlar ve yemek yemekten çok hoşlanır. Yoğun bir günün ardından, güzel bir akşam yemeği ikisine de çok iyi gelecektir. Uzun sohbetler edip, kafalarını dağıtabilirler. Seçecekleri yemekler ve gitmek isteyecekleri mekanlar da birbirlerine benzer olabilir.

Bu ikili, sohbet etmekten çok hoşlanır

Beraber uzun saatler boyunca sohbet edebilirler. Özellikle yay erkeğinin konuşacak her zaman bir konusu vardır. Anlatacak hikayeleri asla bitmez. Beraber değişik konular hakkında konuşup güzel vakit geçirirler. İkisi de birbirinden zıt düşüncelere sahip oldukları için farklı konular üzerinde tartışmalar yaparak, bilgilerine bilgi katabilirler. Özellikle yay erkekleri, eleştiri de bulunmaktan çok hoşlanırlar. Karşılarındaki kişiyi eleştirirken çoğu zaman fazla açık sözlü olabilirler ve bazı zamanlar pot kırabilirler.

Fakat partneri, oldukça hırslı olduğu için eleştiriye açıktır. Kendi yanlışlarını görüp, düzeltmek ve daha iyi olmak için can atar. Bu da güzel bir uyum yakalamalarına neden olur. Yeni şeyler öğrenmekten çok hoşlanırlar. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar bir şeyler öğrenmek için çaba sarf ederler. Her zaman kendilerini geliştirirler. Geliştirirken kullandıkları amaç farklı olsa da o süreçte birbirlerinden faydalanabilirler ve güzel bir uyum yakalarlar. Öğrenmek için çok çaba sarf ederler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.