Kan Taşının Özellikleri ve Faydaları

  11.07.2019
  Kan Taşının Özellikleri ve Faydaları

  Taşlar birçoğumuzun ilgi alanına girmektedir. Kimi zaman takı olarak çok hoşumuza gittiği için bizleri cezbeder kimi zamansa taşıdığı özellikler, enerjisi bakımından ilgimizi çeker. Kan taşı da bu taşlar arasındandır. Eski çağlarda soylu kişiler tarafından bulundurulabilen kırmızı akik adıyla da anılan bir taştır. Kökeni Mısır dönemine dayanmaktadır ayrıca bazı medeniyetler bu taşı kehanetlerde bulunmak için kullanmıştır. Son derece köklü bir geçmişe sahiptir ayrıca bazı medeniyetler tarafından da kutsal bir taş, tanrıların taşı olarak görülmüştür. Yunan mitolojisinde kan taşının Güneş tanrısına ait olduğu ve her yıl gökten yeniden indiğine inanılmaktadır. Bu bilgilere bakarak oldukça önemli bir taş olduğunu düşünebiliriz.

  Kan Taşının Faydaları

  Psikoloji

  Bu taş daha çok psikolojik faydaları ile bilinen bir taştır. Kişinin ruh halini düzenlemesi konusunda yardımda bulunur. Zihninizin olumsuz duygulardan, her türlü gerginlikten arınmasını ve pozitif duygulara yönelmesine katkıda bulunur. Örneğin canınız çok sıkkın ve hayattan hiç zevk almıyorsunuz buna müdahale etmek için ne yapmam gerek diye düşüncelere dalmış durumdasınız. Böyle bir durumda kan taşının tam olarak size göre olduğunu söyleyebilirim.

  Bencillik, empati kuramama gibi kişisel özelliklerinizin de azalmasına yardım eder. Bu sayede hem çevrenizdeki kişilerle ilişkileriniz iyi yönde etkilenecek hem de siz bu sayede belki de çevrenizde kaybettiğiniz kişileri geri kazanacaksınız ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bunun dışında cesaretinizi, kendinize olan özgüveninizi arttırma konusunda oldukça iddialı bir taştır. Özellikle sporcuların katılacak oldukları maçlarda, antrenmanlarda bu taşı şans için kullandıkları ve özelliklerinden faydalandıkları da bilinmektedir. Motive edici odaklanmanıza teşvik edecek nitelikte de özellikleri olduğu bilinmektedir.

  Aşk ve Arkadaşlık

  Bu konuda doğrudan bir faydası olmayabilir fakat sizi olumsuz duygulardan arındıracağı için kendinizi hayata daha bağlı hissetmenizi sağlayacaktır. Arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirmek isteyecek ve herkesin yaptığı her olumsuz hareketi görmeyecek, daha anlayışlı bir hal alacağınız için artık çoğu şeyi daha ağırbaşlı karşılayarak alttan alacaksınız. Bu da dolayısıyla ilişkilerinizin gelişmesi konusunda size yardım edecektir. Evliyseniz de aynı şekilde etki edecektir. Karşımızda genel ruh hali olarak sürekli mutsuz ve her şeyden şikayetçi biri olduğunu ele alırsak büyük ihtimalle ondan uzaklaşmak isteriz çünkü bizim de enerjimizi gittikçe azaltacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız evinize yerleştireceğiniz bir taş her şeyi değişterebilir ve hayatınızın devamını mutlu bir şekilde sürdürebilirsiniz.

  Sağlık ve Şifa

  Kalp, Kan ve Damar Hastalıkları

  Kan taşının adı üzerinde olduğu gibi kan dolaşımını düzenlediği ve lenf sistemlerini korumaya yönelik yararları olduğu bilinmektedir. Kan dolaşımını hızlandırır ve vücudunuzdaki temiz kan oranını arttırır bu da gününüzü daha zinde geçirmenizi etkileyecektir. Damar tıkanıklığı gibi sorunlara yakalanma ihtimalinizi de azaltacaktır. AİDS, lösemi gibi kan hastalıklarının iyileşme yönünde ilerlemesi için etkisi vardır.

  Bağışıklık Sistemi

  Kansere karşı bağışıklık kazanmanızı sağlar fakat sadece kansere değil grip, nezle, soğuk algınlığı gibi daha hafif hastalıklara karşı da vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu sayede hastalanmanın en yoğun olduğu mevsim olan kış mevsiminde de bu taşı kullanmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır.

  Ağrılar

  Ayrıca taşın ağrıları hafifletici ve azalmasına yönelik nitelikte olduğu da bilinmektedir. Kadınların geçirdiği menopoz ve regl dönemlerinde ağrılarını giderici etkisi olduğu tespit edilmiştir. Bunun dışında migren, baş ağrısı, bel ağrısı gibi şikayetleriniz varsa bu şikayetlerinizin azalması yönünde etki gösterecektir. Vücudunuzda sık sık kramplara maruz kalan biriyseniz yaşadığınız bu kramplarda azalma gözlemlemenizi sağlayacaktır. Varisiniz varsa da yine aynı şekilde ağrı azaltıcı etki gösterecektir.

  Demir Eksikliği

  Demir eksikliğini giderici etkisi vardır özellikle hamile kadınların hem kendi sağlıkları hem de bebeklerinin sağlığı için kullanmaları tavsiye edilir.


  Kan Taşının Özellikleri

  Sertlik6.5 - 7
  Kimyasal FormülüSiO2 + Fe
  Özgül Ağırlık2,60
  RenkKırmızı lekeli koyu yeşil, donuk, opak
  ÇakralarKalp, kök
  BurçlarKoç, Balık
  Çıkarıldığı YerGüney Amerika, Avustralya, Çin, Brezilya, Hindistan
  • Tarih boyunca oldukça değerli, kutsal bir taş olarak görülmüştür. Geçmiş hakkında hala bazı gizemlerini korumakta olan bir taştır.
  • Birçok ada sahiplik yapmıştır bunlardan bazıları Blood Stone, Heleotrope, kan taşı gibi adlardır. Heleotrope adını Yunanlar vermiştir. Bu kelime Güneş’in dönüşü anlamına gelmektedir.
  • Adını üzerindeki kahverengi, kırmızı veya sarı lekelerden almaktadır. Bu lekeler içeriğindeki demiroksit mineralinin vermiş olduğu bir özelliktir. Şap adlı maddeden üretilmektedir. İçeriğinde oksitler ve kuvars grubu mineraller bulunmaktadır. Taşın içeriğinin formülü SiO(2) dir.
  • Kan taşının enerjisini arttırmak için Ametist taşı ve Kristal Kuvars taşı kullanılmaktadır.
  • Güney Amerika’dır fakat bunun dışında Brezilya, Çin, Hindistan, Avustralya gibi başka ülkelerde de çıkan bir taştır. Kan taşının çok güçlü taşlardan olduğu bilinmektedir.
  • Kırılgan bir taştır. Taşın kırılgan özelliğinden dolayı eski zamanlarda cam fanus içinde saklanan bir taştır çünkü kırıldığında uğursuzluk getireceğine inanılmaktadır.

  Kan Taşının Çeşitleri ve Renkleri

  Birçok taşın farklı çeşitleri bulunmaktadır fakat kan taşının farklı çeşitlerinden bahsedemeyiz fakat farklı tonlarının bulunduğundan söz edebiliriz. Kan taşının koyu yeşil, petrol mavisi, mavimsi yeşil tonları gibi farklı tonları bulunmaktadır. Benekleri için de aynı şey geçerlidir kırmızı-kahverengi, sarı tonlarında lekelere sahiptir. Taşın dış görünüşünün güzel görünmesini sağlamaktadır bu nedenle de isterseniz kolye olarak kullanabilir veya bileklik olarak da kullanabilirsiniz. Eğer dilerseniz kulağınızda hafifçe sallanan küpe olarak da takabilirsiniz veya yüzük olarak parmağınızda kullanabilirsiniz. Oldukça kullanışlıdır ve bu sayede ruh halinize ve auranıza etki edecektir. veya dekorasyon eşyaları gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Opak yapıya sahip bir taştır fakat dışı camsı bir görünüme sahiptir.

  Kan taşının en çok etkileşimde bulunduğu burçlar Aslan, Koç, Terazi, Yengeç ve Balık burcudur. Etkisinin en çok gözlendiği burçlar ise Koç burcu ve Balık burcudur. Bu burçlardaki kişiler taşı kullandıklarında özelliklerinden hem psikolojik alanda hem de sağlık alanında genellikle en verimli şekilde yararlanabilen kişilerdir.


  Kan Taşı Nasıl Anlaşılır?

  Günümüz piyasasında neredeyse tüm ürünlerin hem gerçeği hem de yan ürünü bulunmaktadır. Kan taşı da bu ürünlere dahil konumdadır. Taşların sahteleri genelde her yerde görebileceğiniz normal bir taşın toz haline getirilip birleştirilmesi ve bir takım boya işlemlerinden geçmesiyle oluşmaktadır. Peki ya bu taşların sahtesiyle gerçeğini birbirinden nasıl ayırt edeceğiz gibi soruları sorduğunuzu duyar gibiyim.

  Kan taşı için bu ayırt etme işlemi oldukça kolay gerçekleşiyor yani taşın gerçeği ve sahtesini kolaylıkla gözünüzle ayırt edebilirsiniz fakat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız farklı yöntemleri de var. Bu sahte taşların boyanarak elde edildiğinden size bahsetmiştim yani taşı ateşle temas halinde bulundurunca boyası dökülüyorsa bu taş sahtedir ama bu yöntemi her taş için uygulamayın çünkü Ametist taşı gibi bazı taşlar gerçek olsa bile renk değişimine uğrayabiliyor. Eğer siz hala taşın sahteliğinden veya gerçekliğinden şüpheliyseniz o zaman en kesin çözüm olarak bir üniversiteye giderek laboratuvar da biyo enerji ya da arkeoloji testi yaparak sahte veya gerçek olduğunu anlayabilirsiniz.


  Kan Taşı Nasıl Temizlenir?

  Her farklı özelliğe sahip taşın farklı bir temizlenme kurallı vardır. Yanlış şekilde yapılan temizlemeler taşların yapısını verdiği enerjileri, taşların özelliklerini yitirmelerine neden olabilir. Bu nedenle taşları normal bir eşyaymış gibi temizlemek o taşı alırken verdiğiniz paranın ziyan olmasına, taştan beklediğiniz şeyleri alamamanıza neden olabilir. Kan taşı da belli kurallar çerçevesinde temizlenmesi gereken taşlardan biridir.

  • İlk olarak benim en sevdiğim temizleme yönteminden bahsedeceğimi ve ayrıca en zahmetsiz şekli diye düşünüyorum. Kan taşını suyun altında uzun bir süre boyunca bekletiyorsunuz ve taşınız temizlenmiş oluyor.
  • Taşı gün boyunca güneş alan bir yerde güneşin altında bırakıyorsunuz ve taşınız arınmış oluyor. Bazı kişiler taşın Dolunay altında bırakılırsa da temizleneceğine inanmakta ve evet bu doğru. Ay her zaman büyük bir enerjiye sahiptir fakat sadece dolunay değil. Eğer taşınızı Yeni Ay altında bırakacak olursanız yine aynı etkiyle karşılaşırsınız çünkü bahsettiğim gibi ayın büyük bir enerjisi vardır. Güneş ve Ay’ın enerjisini kullanarak da taşın kendi enerjisini korumasını sağlayabilirsiniz.
  • Taşımızı sirkeye batırdığımız bir bezle 5 dakika boyunca siliyoruz ve sonrasında hemen taşımızı duruluyoruz. Bir taşı temizlemeye ne gerek var demeyin. Eğer taşınızdan verim almak onun özelliklerini göstermesine izin vermek istiyorsanız taşınızı belli periyotlarla bu yöntemleri kullanarak temizlemelisiniz.
  • Uyarı olarak belirtmek isterim ki sakın taşınızı kimyasal ürünlerle temizlemeye kalkmayın. Taşınızı kimyasal ürünlerle temizleyecek olmanız da taşınızın özelliklerini göstermesine engel olacaktır veya görüntüsünü bozacak şekilde etki edecektir bu nedenle her zaman doğal yöntemleri tercih etmenizi öneriyorum.
  YAZAR BİLGİSİ
  Modanium Özel
  Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.