Zonaya İyi Gelen Kremler

23.07.2017
Zonaya İyi Gelen Kremler

Zona bir çeşit su çiçeğinin ilerlemiş halidir. Kısacası açıklamak gerekirse, su çiçeği geçirmiş olan kişiler, bu hastalığın vücut içerisinde oluşturmuş olduğu virüsü vücutlarından atamazlar ve yıllar geçtikten sonra tekrardan bu virüsün aktif olmasını sağlarlar. Hal böyle olunca vücudun birkaç bölümünde kabarcıklar halinde kızarıklıklar meydana gelir. Bunlardan kurtulmak için krem ve iğne kullanılmaktadır. Zonaya iyi gelen kremler nelerdir biraz göz atalım.

Yazı İçindekiler

ACYL %5-10 Gr Krem

Bu ilaç günde 4 saat aralıklar ile olmak koşulu ile kullanılan ve günde yaklaşık olarak 5 kez uygulanan bir kremdir. Daha çok yara şeklinde yer alan zona sorununda tercih edilmektedir. Bu krem yaklaşık 10 kadar kullanıkdıktan sonra etkisini olumlu bir şekilde göstermektedir.

HERNOVIR %5 10 Gram Krem

Bu kremler virüslere etki edebilmek için üretilmiş bir kremdir. Buda tıpkı yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi gün içerisinde 5 kez kullanılan bir kremdir. Bu kreme bazı kişiler alerjik özellikler göstermektedir. Bu özellikte daha çok şişme ve dökünme şeklinde kişilerin karşısına çıkmaktadır. Böyle bir durumda krem direk olarak bırakılmalı ve hemen doktora haber verilmelidir.

ASİVİRAL %5-10 Gr Krem

Bu krem daha çok 12 yaşın üzerine çıkmış çocuklar için tavsiye edilmektedir. Bu hastalık sonucunda kişilerde kızarıklık ve yanma hissi meydana gelmiş ise, bu ilaç tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda bu krem uçuk gibi sorunları olan kişilere de oldukça büyük faydalar sağlamayı başarmaktadır. En çokta dikkat edilmesi gereken özelliği doktorun belirlemiş olduğu dozu aşmamak gerekir.

ZOVİRAX %5 Krem

Bu krem tıpkı diğer kremler gibi göze temastan kaçınılması gereken bir kremdir. Aynı zamanda bunu geni-tal bölgeye de sürmek oldukça yanlış bir harekettir. Bu kremde vücutta oluşan zona problemlerine iyi gelen ve çok kullanılan bir kremdir. Bunun yanında aynı zamanda uçuk gibi sorunlarda da bu krem tercih edilmektedir. Eğer ki kremi kullanma esnasında cilt üzerinde yanma gibi bir his hissederseniz, kremi direk bırakmanız ve doktorunuza baş vurmanız gerekir. Çünkü kremin en büyük yan etkisi yanma hissini oluşturmasıdır. Bununla beraber yanında kaşıntı hissini de meydana getirmektedir.

Diğer Kremler:

  • Acyclovir
  • Famciclovir
  • Kortikosteroid
  • Prednisolon
  • Gabapentin
  • Karbamazepin
  • Pregabalin
YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.