Balık Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

09.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Balık ve akrep burçları Zodyak’ın su grubunda bulunan iki burçtur. Dolayısıyla birçok bakımdan benzerlik gösterdikleri aşikar olmakla birlikte akrep burcunun yapı gereği balık burcuna oranla daha sert bir görünüme sahip olduğu aşikardır. Şimdi gelin, bu iki burcun ortak ve zıt yanlarına değinerek ne kadar uyumlu olabileceklerini değerlendirelim.

Öncelikle balık burcunun herkes tarafından bilinen duygusallığından söz etmek istiyorum. Bu burcun insanı doğum haritasına göre çeşitli farklılıklar gösterse de genel itibariyle çok duygusaldır, hatta duyguları ile nefes alıyor dersem abartmış olmam. Dostluklarından tutun da iş ilişkilerine kadar her şeyine duygusal bakabilir ve empatinin vücut bulmuş halidir. Bu yönüyle bakıldığında biraz arabeske bağladığını söyleyebilirim ki konu aşk olunca iyice pembeden siyaha bürünüyor ruh halleri.

Akrep burcu erkeğine gelecek olursak içine kapanıktır ve ilişkide sadıktır. Aşık bir akrebe gözünüz kapalı güvenebilirsiniz çünkü gerçekten aşık oldukları zaman gözü hiçbir şeyi görmez. Sevdikleri kadına asla ihanet etmezler, bırakın ihaneti onun canının yanmasına dahi izin vermezler.

Balık Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Samimiyet önemlidir

Her iki burç da sevgiye ve sevdiklerine değer verir ve insan ilişkilerinde çıkara değil samimiyete önem verir. Samimi olmayan davranışları çok çabuk sezen bu iki burcun insanları birbiriyle sözcüklere gerek kalmaksızın rahatça iletişim kuracaktır. Tabii ki bu tek başına yeterli değildir. Balık burcu insanının partnerinin kalbini çalmak için büyük sözler vermeden evvel onu gerçekten hayatında isteyip istemediğine kendisini hazırlaması ve buna karar vermesi gerekir. Akrep burcu duygu değişiminden nefret eden bir yapıya sahiptir.

Balık ise tam tersi olarak çok çabuk kapılır ve aşık olduğunu zanneder. Zanneder diyorum çünkü kendisinin duyguları oldukça anlıktır. Akrep burcu insanına karşı dürüstlüğün yanında bir de açık sözlü ve duygular konusunda sabit olmak zorundadır. Aksi halde akrep  hem yaşadığı yoğun duygusallıktan ötürü kendisini suçlayacak hem de size olan güveninin yitirerek intikam almak isteyecektir. Yani sevgili okur, yapılması gereken şey çok basit, birbirinize karşı açık ve anlaşılır olmak, birbirinizin sınırlarına saygı göstermek.

Sıkıntı yaşayabilecekleri durumlar

Akrep burcu insanı ise daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi oldukça ketum ve gizemli bir yapıya sahiptir. Kesseniz duygularını kendisi istemediği sürece açık etmez, açık etmediği yetmiyormuş gibi bir de ilgisiz görünür de kırk yıl kıvranışınızı zevkle izler. Böyle söylüyorum ama oldukça da yufka yüreklidir fakat kolay güvenmek onun hayat stiline uygun değildir. Balık burcu ile bu yönde çatışacaklardır. Çünkü onlar herkesi kendisi gibi görmeye meyilli küçük bir Pollyanna’dır. Hal böyle olunca bu insan ilk görüşte her ne kadar akrep burcu insanının cazibesine kapılsa da biraz ürkecektir.

Sevdiğini kimseyle paylaşamayan akrep erkeği yaptığı yerli yersiz kıskançlıklar karşı tarafı bunaltarak ilişkiyi felakete sürükleyebilir. Bu konuda kendisinden biraz taviz vererek kısıtlamamaya özen göstermesi gerekecektir. Balık kadınının ilişkide dikkat etmesi gereken şey ise kendisi gibi partnerinin de hislerini düşüncelerini kolayca dönmesini beklememek ve bu konuda onu zorlamamak olmalıdır. İkili bunlara dikkat ederek güzel bir ilişki yürütebilir.

Akrepler fedakarlık ve sadakat ister

Akrepler gerekirse sevdiklerinin mutluluğu için kendilerinden ödün verirler, birçok konu da fedakarlık yaparlar. Böyle bir yapıya sahip olan akrep burcunun karşı taraftan istediği iki şey vardır ki bu onlar için çok önemlidir. Birincisi sevdiklerinin de kendilerine aşkla bakması, ikincisi ise sadakattir. Aşkla bakması derken kastedilen şey partnerlerinin aynı büyük aşkı kendileriyle paylaşmalarını istemeleridir. Duygularını çok derinlerde yaşayan akrep burcu karşı taraftan da aynı şeyi bekler. Sadakat ise onlar için vazgeçilmezdir. Güvenmek isteyen akrep erkeği nasıl ki kendisini bütün dünyaya kapatmış gözleri sevdiğinden başkasını görmüyorsa aynısını da karşıdan bekler.

Bu durumda balık kadını sadakat açısından ideal bir partner olabilir. Çünkü doğasında ihanet yoktur. Bu ikili güzel bir ilişki yürütebilir ancak erkeğin aşırı kıskançlıkları ve kısıtlamaları kadını fazlasıyla yıpratabilir ve ilişkilerinde zaman zaman kavgalara neden olabilir.

Karakter uyumları

Hepimiz biliriz ki balık burcu kadını duygusal bir yapıya sahiptir ve akrep burcu erkeği ile ilişkisini inceleyecek olursak bazı pürüzler dışında güzel bir ilişki yürüteceklerini söyleyebiliriz. Öncelikle karakter uyumundan başlayacak olursak balık kadını duygusallığının yanında ilişkide de kendisini çok ön plana çıkarmayan ipleri karşı tarafa veren bir yapıdadır. İlişki süresinde yaşanan kavgalarda sık sık ağlar, çabuk kırılır ve biraz da alıngandır. Romantik sürprizlerden hoşlandığı gibi partnerinin gecenin bir yarısı attığı seni seviyorum mesajıyla da çok mutlu olabilir.

Birbirlerinden haberdar olmak isterler

Balık burcu insanı oldukça evcimendir ve evde vakit geçirmeyi sever. Akrep insanı da zaman zaman kendi sınırlarını zorlasa da genel olarak yalnızlığı ve sessizliği seven bir insandır dolayısıyla balık burcunun bu kendine has sevimli, evcimen halleri partnerinin hoşuna gidecektir. Ama sakın onun haberi yokken evde pijama partisi falan vermeye çalışmayın! Akrep gereksiz bulduğu kalabalıklardan nefret eder ve bu davranışınız sizi ondan uzaklaştıracaktır. Balık duygusal yoğunluğu karşı tarafa aktarırken bazen şımartılmak ister fakat bu partnerine göre eğer çok hassas bir konuyla ilgili durum yoksa bu davranış çok çocuksudur.

Birbirlerine anlayış göstermeleri gerekir

Balık burcu arkadaş ortamlarında kalabalığı sever fakat partnerinin dost dediği kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez, üstelik her iki burcun hisleri de çok kuvvetlidir eğer biri diğerinin çevresinden gelen kurları fark ederse kıskançlık krizleri kaçınılmaz olacaktır. O yüzden akrep ketumluğu bir kenara bırakarak bu konularda çok hassas olan partnerine karşı anlayışlı olması gerekir.

Akrep burcu kokulara oldukça duyarlı bir burçtur ve egzotik kokuları çok sever. Balık ise kendi yapısına ve kişiliğine uygun çiçeksi ve romantik kokulara hayır diyemeyecektir. Yani bu iki sevgili birbirine parfüm gibi kokulu hediyeler alabileceği gibi romantik bir akşam yemeği sonrası bu kokuların tütsüsü eşliğinde dans ederek uyumun doruğuna çıkacaktır. Burada belirtmem gereken bir nokta daha var ki bu da oldukça can alıcı…

Duygusal yönleri konusunda arada çatışabilirler

Akrep burcu erkeği saldırgan bir yapıya sahip olsa da balık burcu kadınını korkutmamalı. Balık kadını çok duygusal ve naif bir yapıya sahiptir. Akrep erkeğinin değişken ruh hali onu olumsuz yönde etkileyebilir. Akrep erkeğinin sert yapısının ardında gayet yumuşak merhametli bir kalbi, yapısı vardır. İki burç iyi anlaşır çünkü ikisi de su grubundandır. Akrep erkeğinin sert tavırları kadını üzse de, vazgeçemez, bu da balık kadınının partnerinin zaaflarını görmek istemesinden kaynaklıdır.

Balık kadını partnerinin zayıf noktalarını görmek ister. Bu ikilinin iç dünyalarında ki derin duygular daha çok birbirlerine kenetlenmelerini sağlar. Akrep erkeğinin sezgileri çok kuvvetlidir. Sahiplenmeyi kendine görev bilir ve ona sadık kalmanızı ister. Balık kadını çok anlayışlı olursa evrenin en iyi ilişkisini yaşayabilirler ayrıca daha çözümleyicidir ve bu sakin yapısı partnerinin sert kabuklarını kırmasında yardımcı olur.

Bir taraf hep yöneten olmak ister

Akrep, zaman zaman beraber çıldırabileceği ama karşısında da her zaman güçlü, dayanıklı ve iradeli bir insan ile birlikte olmak ister. Balık burcu insanının bazen mızmızlığa kadar varan şımarık halleri partnerinin hoşuna gitmeyecektir. Ama eğer akrep sizi şımartmak istemişse emin olun bunu kendisi zevkle yapacak ve türlü yollarla sizi eğlendirecektir.

Duygusal yoğunluğu akrep ile yaşamak istiyorsanız duygusallıkta dümeni bir süre ona bırakmalısınız. Onlar içinde bulunduğu anı yaşamaktan keyif alsa da kafası soru işaretleri ile meşguldür. Bu meşguliyet onun doğasında vardır. Balık burcu insanı ise herkesten uzak, mırıl mırıl bir aşk yaşamak isteyecektir. Akrep burcu insanı yalnız kalmak isteyip kabuğuna çekildiğinde ona zaman tanımalısınız. Küllerinden doğan Anka kuşu gibi size canlanmış olarak geri dönecektir.

Balık Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Ailelerine önem verirler

Balık burcu aileye, çocuklara çok önem veren bir yapıya sahiptir, akrep burcu da bu yönüyle bilinse de onun kadar duygusal düşünmeyecektir. Onlar kolay kolay evlenme potansiyeli olan biri değildir. Duygusal yoğunluk onun evlilik sözleşmesini imzalaması için yeterli olmayacaktır. Balık burcuna göre çok daha idealisttir. Akrep burcu son derece şahsa münhasır bir yapıya sahip olmasına rağmen genel itibariyle çocuğu bir sorumluluk olarak görmektedir.

Dolayısıyla balık burcundan farklı olarak çok daha mantık çerçevesinde düşünecek ve anne/baba olmanın onda yaratacağı hislerden ziyade dünyaya getireceği çocuğuna nasıl bir gelecek verebileceğini sorgulayacaktır. Bu yüzden ilişkinin ilk aşamalarında ona evlilik ve çocuk hayallerinizden bahsetmeyin derim. Bu davranışınızı göz boyama şeklinde yorumlayacak ve sizden uzaklaşmanın yollarını arayacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.