Bacaktaki Yara İzleri Nasıl Geçer?

Bacaktaki Yara İzleri Nasıl Geçer?
2 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.126 kez okundu.

Bacaklardaki yara izleri birçok nedene bağlı oluşabilmektedir, yanma, bir yerlere çarpma, kesilme, oluşan sivilcelerin iltihaplanması sonucu, bacaklarda ki kılları almaya çalışırken, batıkların oluşması sonucun da iğne, sıkma ve bu batıkları çıkartmaya çalışırken yara oluşması. Mevsim geçişlerinde hassas olan cildin yara oluşumu gibi faktörlere bağlı olarak bacaklarda yara olmakta ve bu yaralar iyileştirdikten sonra izlerin görünmesi ve bu yara izlerinin kişiyi rahatsız etmesidir.

Bu yara izlerinden kurtulmak için doğal yöntemler ev de kendiniz hazırlayabileceğiniz karışımlarla bu yara izlerinden kurtulabilirsiniz, bu yaralar geçmesiyle birlikte cildiniz daha parlak daha kendini yenilemiş pürüzsüz olacaktır birkaç doğal yöntem vereceğiz bunlar ;

Bacaktaki Yara İzlerine Ne İyi Gelir ?

Bal ve Limon

Bal mucizesi yıllardır cilt güzelliği ve sağlık için mükemmel sonuçlar vermekte hem de limonun içindeki birçok vitaminle cilt güzelliği ve cilt sağlığı için istediğiniz sonucu vermektedir yapmanız gereken ise, bacaklardaki yara izine göre karışımı artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı limon suyunu küçük bir kasede karışımı sağlamaktır. Bu karışımı hazırlayınca bacaklarda ki yara olan bölgeye parmak uçlarınızı kullanarak yara izleri olan bölgeye hafif masaj yaparak uygulayın yapılan bu masaja karışımın cilde daha hızlı temasını sağlayacaktır. Uygulamayı 30-45 dakika kadar bekletin ardın da ılık su ile yıkayın bu karışımı haftada 2-3 defa uygulayın. Sağlıklı sonuç elde edinceye kadar devam edin ayrıca bacaklarınızda ki ölmüş deriyi alacak ve parlak pürüzsüz bir cildin oluşmasını sağlayacaktır.

Gül Yağı

Çağlardır kullanılan ve olumlu sonuç alınan bir yöntemdir. Yaraların ilişmesi cilt bakımı, cilt güzelliği için mükemmel sonuç vermektedir.

Bacaklarda ki yara izlerinde hızlı kurtulmak için yapmanız gereken, bir yemek kaşığı kadar gül yağını yara izi olan bölgeye parmak uçlarınıza uygulayın ve masaj yapın gül yağı deriyle hızla nüfus edecektir. Bir saat kadar bekletin gül yağını ardında bir pamuk ya da ılık su ile yıkayın bu uygulamayı 10 gün boyunca her gün yapın iki uygulama sonucunda bile izlerdeki azalmayı göreceksiniz.

Zeytinyağı

Yaraları hızlı iyileştirme görevini başarılıyla yerine getiren zeytinyağı bacaklarda ki yara izleri için de güzel sonuç vermektedir. Yapmanız gereken kaliteli, doğal zeytinyağı bulmak olsun ve oluşan yara izlerinin üzerine birkaç damla damlatıp o bölgeye nüfus etmesini sağlamak olsun. Bu uygulamayı 10 gün boyunca her gün yapın. Zeytinyağının için de ki birçok vitamin cildin yumuşaması, yaraların iyileşmesi cildin kendini hızlıca toparlanmasını sağlar çağlar boyunca yara tedavisinde zeytinyağı kullanılmaktadır.

Kuru Soğan

Kuru soğan da zeytinyağı gibi tıbbın bu kadar gelişmediği zamanlarda tedavide uygulanmaktaydı ve mükemmel sonuçlar edilmekteydi tıbbın gelişmesiyle birlikte halen tedavide kullanılmaktadır. Kuru soğanın bileşenlerinde yaraları iyileştirme ve oluşan intihabın alınması, yara izlerin hızı geçmesini sağlamaktadır. Kuru soğanı uygulamak için yara izlerine yapmanız gereken bir adet kuru soğanın suyu almak olsun. Bir adet kuru soğanı rendeleyin ve bir tülbent yardımıyla soğanın suyu alın ve o sudan bir parça pamuk yardımıyla

Bacaklar da ki yara izlerine uygulayın ve 1 saat kadar bekletin ardında bölgeyi yıkayın bu uygulamayı her gün yapın. Yapılan bu uygulamaya birkaç uygulamadan sonra bacaklarınızda ki yara izlerinde renk değişimi olacak ve ileri ki uygulamadan tamamen iyileştiğini göreceksiniz. Ayrıca ölmüş deriyi almakta ve derinin daha parlak olmasını da sağlamaktadır.

Salatalık

Salatalığın içinde birçok değerli bileşen yani vitamin vardır bu vitaminler cilt üzerin de oldukça yarar sağlamaktadır. Ölmüş deriyi onarmakta, yara izlerini hızlı iyileştirmekte, cilde doğal rengini vermektedir. Ciltteki yaraları iyileştirmek için yapmanız gereken, bir adet salatalığı rendeleyin ve bir tülbent yardımıyla suyu alın aldığınız suyu bir parça pamuk yardımıyla bacaklarda ki yara izlerine uygulayın bir saat kadar bekletip ardında ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı bir hafta süresince her gün uygulayın her uygulama sonrasında yara izlerinin doğal rengini almaya başladığını göreceksiniz.

Kabartma Tozu ve Bal Karışım

Kabartma tozu deri üzerinde olumlu etkisi vardır, birçok cilt sorunu için kabartma tozu uygulamaktadır, yara izleri, intihap, ölmüş derinin alınması için, derinin kendini yenilemesi için oldukça yarar sağlar yapmanız gereken bir yemek kaşığı kabartma tozunu ve bir yemek kaşığı balı küçük bir kasede iyice karıştırın karışım sağlayınca parmak uçlarınızla yara izleri olan bölgeye hafif masaj yaparak uygulayın 10 dakika kadar bekletin ardında ılık su ile yıkayın bu uygulamayı haftada 3-4 defa uygulayın iki hafta boyunca bu uygulamayı yapın her uygulama sonrası yara izlerinde ki rengin doğal cilt rengine geldiğini göreceksiniz ayrıca iltihaplı bölgeyi kurutmaktadır.

Bacaklarda ki yara izlerini kurtulmak için yapacağınız doğal karışımlar ve uygulama sonrasında sabırlı olmanız ve bu uygulamaları düzenli uygulamanız gerekmektedir.

Argan Yağı

son yıllarda argan yağının kullanım alanı genişlemiş olmakta ve olumlu sonuç alınmaktadır. Cilt, deri, saç, yara, güzellik gibi birçok alanda kullanım alanı bulmaktadır. Bacaklardaki yara izleri için de mükemmel sonuç verecektir yapmanız gereken yara izi olan bölgeye birkaç damla damıtıp parmak uçlarınızla masaj yapmak olsun. Bir saat kadar uygulamayı bekletip sonra ılık su ile yıkayın zaten argan yağı cilde çabuk nüfus etmektedir. Argan yağını iki günde bir bacaklar da ki yara izlerine uygulayın iki hafta yeterli olacaktır yara izlerinden kurtulmak için cildiniz yenilenmiş, ölmüş deri alınmış ve parkla pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı da sağlayacaktır. Ayrıca argan yağı koltuk altı kararmaları, saç derisi sorunlarına ve yüzdeki sivilce ve akne, lekelere, güneş lekelerine birçok cilt soruna mükemmel sonuç vermektedir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git