Oğlak Burcu Kadını ile Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Oğlak Burcu Kadını ile Terazi Burcu Erkeği Uyumu
7 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 5.253 kez okundu.

Oğlak kadını tanıyabileceğiniz en güçlü kadınlardan birisidir. Güçlü ve yıkılmaz bir kadındır. Kimseye muhtaç değillerdir, kendi ayaklarının üzerinde durup kendilerine bakabilecek kadınlardır.

Terazi burcu erkeği, hayatta tanıyabileceğiniz en kararsız kişilerdir. Gerek aşk gerek iş gerekse ev olsun her türlü konuda kararsızdır bu burç erkekleri. Ama bunları hepsine inat şahane bir kalbe sahiptir.

İkisi arasında bir uyum var mıdır diye sorarsanız eğer ki, şüphesiz var diyebiliriz. Çok güzel bir ikili olabilirler aslında bu durumu değerlendirmekte fayda vardır. Terazi erkeği yukarıda da bahsettiğimiz gibi aşk hayatında bile çok kararsız bir yapıya sahiptir. Fakat her şeye rağmen çok eğlenceli bir yapısı vardır.

Oğlak kadını ise hayatı belirli standartlar içerisinde yaşadığı için, terazinin sürekli değişen fikirleri onun biraz dengesini bozacaktır. Fakat bu değişen yapı aynı zamanda onun dikkatini çekecek ve tıpkı bir matruşka gibi onu sürekli çözmek isteyecektir. Çözmeye çalıştıkça bu adamın içindeki neşeli yapıda kendisini kaybedecek ve ona aşık olacaktır. Zoru sevmez ve bu adamın sürekli değişik halleri öğrenmediği bir şeyler olduğunu gösterdiği için peşinden gitmesine neden olacaktır. Fakat bu adamın değişik halleri bir ayrılıp bir barışma gibi kararsızlıklarla bu kadının karşısına çıkarsa, oğlak kadını bu durumda kendisini hemen geriye atacaktır. İlişkide ayrılıp barışmalar ona göre değildir.

Oğlak burcu kadını azimlidir. Kararlı yapısı onun terazi erkeğindeki eksikleri kapamasına yardımcı olacaktır, karşı taraf kararsız olduğu için pek azimli değildir. Bu yüzdendir ki, oğlak kadınının bu hareketleri onun çok hoşuna gidecektir ve peşinden gitmesine neden olacaktır. Böylece birbirlerini çözmeye çalışan iki farklı burç birbirlerinin içinde kaybolacak ve renkli bir ilişki ortaya çıkaracaklardır.

Fakat bu ilişkide dikkat edilmesi gereken ufak bir nokta vardır. Oğlak burcu kadını azimli olduğu için karşısındaki adamında güçlü ayakları üzerinde durabilen birisi olmasını isteyecektir. Ama hayatı tamamen kararsızlıktan oluşan terazi erkeği için, ayakları üzerinde keskin adımlarla duran bir kişi denilemez. Bu sebeple bu noktada karşı taraf kendini toparla malıdır. Ancak ufak düzeltmeler ile ilişki rayında devam edebilir.

Terazi erkeği, oğlak kadınının güçlükle karşı koyabileceği türde cazibeli ve esprili bir erkektir. Ancak o da terazi gibi dengesiz bir yapıya sahiptir. Bu denge sorunu elbette hayatındaki pek çok şey gibi ruh halinde de vardır. Her konuda değişim taraftarıdır. Aynı zamanda sanata ilgili, eğlenceli sohbetler yapan tecrübeli bir insandır. Bütün bu özelliklerin oğlak kadınında olmasını da bekler. Terazi erkeği ile sanatsal tartışmalar, kültürel sohbetler yapabilecek donanımı yoksa kadının hiç şansı olmaz.

Terazi erkeği aşk oyunları ve flört etmek konusunda tam bir ustadır. Ancak oğlak kadını onun kaçamaklarına kesinlikle göz yummayacaktır. Ancak eğer hayat arkadaşı olarak terazi erkeğini seçerse bu duruma da alışmak zorunda kalacaktır. Kararlılık ve azim terazi erkeğinin en belirgin özellikleri arasındadır. Oğlak kadını aynı zamanda evine bağlı ve ev kadınlığı konusunda son derece yeteneklidir. Ancak ne yazık ki terazi erkeği bu konuda tamamen kayıtsız kalacaktır. Sahip olduğu tüm özelliklere rağmen birbirlerini isteyip istemediklerine kesin karar vererek hareket etmeleri doğru olacaktır.

Oğlak Burcu ile Terazi Burcu Uyumu

Oğlak burcu ile terazi burcu arasındaki uyum çoğu burçta rastlanmayacak kadar iyi, hoşgörülü ve saydamdır. Oğlak burcu disiplini, güveni seven bir burçtur. Terazi burcu da sağduyulu, sevgi dolu, düzenli bir burçtur. Bu iki burç yan yana gelince ortaya muhteşem bir ilişki çıkar. Sevgisini sevdiğinden esirgemeyen bu iki burç her zaman birbirlerine karşı sevgi dolu, yalansız bir ilişki içindedir. Oğlak burcu bazen yalnız kalmak isteyebilir fakat terazi burcu yalnız kalmayı hiç sevmez bu konuda aralarında tartışma yaşanabilir. Adaleti ve dengeyi seven terazi burcunun yanında huzur dolu anlar yaşar oğlak burcu.

Oğlak burcu toprak grubunda bulunur, terazi burcu hava grubuna mensuptur. Bu nedenle anlaşmaları biraz sorunlu olabilse de yükselenlere bakıldığında bu durum tam tersi şekilde olabilir. Oğlak ve terazi burcu çok iyi anlaşabilir. İki burçta güven veren burçlar arasındadır. Bu sayede ilişkileri sarsılmaz güvenle doludur. Oğlak burcu ve terazi burcu çok iyi arkadaş olabilir. her zaman dertlerini ve sıkıntılarını birbirlerine anlatabilirler. İki burçta samimiyeti seven, doğrudan yana olan insanlardır. Bu nedenle ilişkilerindeki dürüstlük herkesin arayıp bulamadığı türdendir. Birbirlerine karşı her zaman dürüst, her zaman net olmayı severler.

Ayrılırken bile arkalarında kırılmış bir kalp bırakmak istemezler. Onlar için yastığa başını koyunca duydukları huzur olmazsa olmaz bir duygudur. Eğer huzursuz bir durum varsa hemen içindeki huzursuzluğun nedenini araştırır, bulur ve huzur buluncaya kadar ellerinden geleni yaparlar. Bu iki burçta sevdikleri insanları baş tacı eder sevmedikleri insanları hayatlarına dahil etmezler. Oğlak burcu terazi burcu kadar dost canlısı olmasa da onun arkadaşı olan kişi her zaman arkadaşı olacak olan kişidir. Kötü gün dostudur. Terazi burcu ise arkadaş canlısı bir insandır. Her zaman omzunda ağlayacak bir dost bulabilir. İnsanlar tarafından çok sevilir. Sevgi dolu bir burçtur terazi burcu.

Oğlak ve Terazi Aşk Uyumu

Oğlak burcu içine kapanık bir burçtur. Bazen yalnız kalmayı çok sever. İlişkide güven olmazsa oğlak burcu için o ilişki yok demektir. Terazi burcu ise eğlenmeyi seven dışa dönük bir burçtur. Ama oğlak burcu ile ilişki yaşamak istiyorsa kendini ona açmalı, ona sevgisini ve sadakatini hissettirmelidir. Oğlak burcunun aşkta aradığı sadakattir. Eğer terazi burcu oğlak burcunun istediği kadar sadık olabilirse aşkına o zaman çok iyi bir ilişki yaşarlar. Oğlak burcu haksızlığa gelemeyen bir burçtur. Tanımadığı birine bile haksızlık yapılsa onun için bu durum bile büyük adaletsizliktir. Haklı olanı savunmayı sever.

Terazi burcu da adaleti temsil eden bir burçtur. Bu durum iki burcun iyi anlaşmasını sağlar. İki burçta aşklarına sahip çıkarsa uzun soluklu güzel bir ilişkiyi sürdürebilirler. Oğlak burcu kıskanç tavırlar sergileyebilir, sahiplenmeyi sever bu duruma terazi burcu sert çıkmamalı, onu anlamalıdır. Eğer terazi burcu, oğlak burcunun sahiplenici tavırlarını hoşnutlukla karşılarsa tadına doyum olmaz bir sevda başlar. Oğlak bazı duygularını içinde yaşayabilir bu durum terazi burcunun hoşuna gitmeyebilir. Oğlak burçlarının içindeki duyguları bilmek için ona çaktırmadan sorular sorarak bu duyguları öğrenebilirsiniz. Bazen bir sevgili olarak oğlak anlaşılmaz olsa da aslında oğlak burçları sadık, sevgi dolu bir sevgili olurlar. Terazi burcu daha dışa dönük yanıyla oğlaklar için eğlenceli bir sevgili olabilirler.

Oğlak ve Terazi Evlilik Uyumu

Bu çift evlilik sürecinde çoğu kişinin yakalayamayacağı uyumu yakalayabilir. Birbirlerini çok iyi tanıyarak evlilik kararı almalıdırlar. Çünkü ilişkilerinde çok fazla fedakarlık gerektiren noktalar olabilir. Bu iki burç arasında aşk evliliği yaşanacaktır. Birbirlerine aşık olduktan sonra tüm kötü huylarını görmezden gelebilirler. Yeter ki aralarındaki bağı güçlü tutabilsinler. Evlilik sürecinde aileleri ile ilgili sorun yaşayabilirler. El ele verirlerse bu engeli çok rahat aşacaklardır.

Aralarında çok fazla tartışma ortamı oluşmaz. Benzer yönleri olduğu kadar farklı yönleri de olan bu çift, aralarındaki saygıyı asla kaybetmemelidir. Birbirlerine anlayışlı davrandıkları sürece mutlu bir evlilik süreci yaşayacaklardır. Evliliklerinde küçük sorunları büyütmemeliler ve ortak kararlar almalıdırlar. Birbirlerini oldukları gibi kabul ederler ise sorun yaşamazlar.

Evliliklerinde kararsızlık durumu sorun oluşturabilir !

Terazi erkeği gerek iş gerekse ev hayatında oldukça kararsız bir kişilik yapısına sahiptir. Bu durumun her ne kadar üstesinden gelmeye çalışsa da başaramaz. Kararsızlığı ister istemez evlilik yaşantısına ve partneri ile ilişkisine de yansır. Oğlak kadını hayatını belirli çizgiler doğrultusunda yaşadığı için partnerinin bu kararsızlığı ve duygu değişimi onun biraz dengesini bozabilir. Fakat aynı zamanda bu değişken fikirleri zaman zaman ilgisini de çekecektir. Sürekli partnerini çözmek ile uğraşacaktır. Partnerine en büyük desteği de o verecek ve bu kararsızlık durumunu yok etmeye çalışacaktır. Bu noktada Terazi erkeği kendini frenlemeye ve duygularını kontrol etmeye çaba göstermeli, partnerinin onun her zaman yanında yer alacağını unutmamalıdır.

Birbirlerini tamamlayan bir çift olurlar !

Oğlak kadını kararlı ve net yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Aldığı kararların arkasında durur ve eleştirilmesine de izin vermez. Partnerinin kararsızlığını kendi kararlılığı ile orta noktada buluşturarak güzel bir denge yakalamaya çalışır. Partnerinin fikirlerini asla göz ardı etmez fakat ona yol gösterici olmaya çalışır. Hem evlilikleri ile ilgili kararlarda hem de partnerinin iş hayatı ile ilgili kararlarında ona yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yapar. Bu durum Terazi erkeğinin çok hoşuna gidecek ve eşine daha da bağlanmasına neden olacaktır. Bu şekilde uyumlu bir evlilik süreci geçirirler.

Aralarındaki ilişki oldukça kuvvetlidir !

Aralarında güçlü bir iletişim mevcuttur. Bu nedenle birbirlerinden asla sıkılmazlar. Boş zamanlarında birbirleri ile sohbet etmekten çok keyif alan bu ikili pek çok ortak noktada birleşir. Örneğin her ikisi de kültürel sohbetler ve sanatsal tartışmalar yapmayı çok sever. Kültürel açıdan donanımlı olmaları onlar için çok önemli bir etkendir. Her ikisinin de sanata olan ilgisi aynı aktivitelere ve sanatsal etkinliklere zevkle katılmalarını sağlamaktadır. Eğlenceli sohbetler gerçekleştiren bu çift, arkadaş ortamlarında da sevilirler.

Sevgi dolu ve yalansız bir yuva kurarlar !

İkisi arasında kolay kolay yakalanamayacak, muhteşem bir uyum söz konusudur. Terazi erkeği sağ duyulu ve eşine karşı her zaman sevgi doludur. Oğlak kadını ise disiplinli ve her zaman eşine sonsuz güven vermektedir. Yan yana geldiklerinde ortaya kusursuz bir ilişki çıkar. Her iki burç da sevgisini ve ilgisini birbirinden esirgemez. Aşkı doruklarına kadar yaşamayı ve hayatı birbirleriyle keyifli kılmayı tercih ederler. Birbirlerine karşı daima dürüst ve samimi tavırlar sergilerler. Her ikisi de yalana tahammül edemez ve böyle bir durumda ilişkilerini tamamen bitirirler.

Sosyal hayatları birbirine yakındır !

Her iki burç da arkadaş çevresi geniş olan ve gezmeyi eğlenmeyi seven kişilerdir. Hoşlandıkları mekanlar, seyahat etmek istedikleri yerler ve daha bir çok özellikleri neredeyse aynıdır. Bu nedenle evlendikten sonra bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Genellikle ortak arkadaşları ile birlikte vakit geçirmeyi severler. Bazen de baş başa kalıp, eğlencenin dibine vurmayı tercih ederler. Her ikisi de hayat dolu enerjileri ile birbirlerini tamamlar. Çocukları olduğu zaman sosyal hayatlarını biraz sınırlamayı ve daha çok evde vakit geçirmeyi tercih edeceklerdir.

Evliliklerinde sadakat önemlidir !

Özellikle Oğlak kadını evliliğinde en çok sadakate önem verir. Kendisi partnerine karşı oldukça sadık ve güvenilir bir eş olmak için uğraşır. Karşısındaki kişiden de aynısını bekler. Eğer Terazi erkeği sadık bir eş olmayı başarabilir ise aralarında hiç bir sıkıntı yaşanmayacak ve mutlu bir evlilikleri olacaktır. Fakat partneri ona karşı en ufak bir güvensizlik bile hisseder ise çok büyük problemler ortaya çıkar. Oğlak kadını evlilikleri sürecinde eşini sürekli gizlice takip etmeyi ve yaptığı her şeyden haberdar olmayı ister. Bu nedenle partnerinin davranışlarında çok dikkatli olması ve en ufak bir yanlış dahi yapmaması gereklidir.

Oğlak kadınının kıskançlığı sorun yaratabilir !

Oğlak kadını sevdiğini kimseyle paylaşamaz. Sürekli bir sahiplenme iç güdüsü ile hareket eder. Partnerinin gideceği yerleri kısıtlar ve hatta bazı yerlere gitmesini yasaklayabilir. Gece hayatını tamamen bitirmesini ister. Çünkü evli bir erkeğin gece dışarıda olmasına karşıdır. Bu davranışları çok aşırıya kaçar ise Terazi erkeğini bunaltabilir. Bu kıskançlık durumu aşırı olmadığı sürece Terazi erkeği partnerine karşı anlayış gösterecek ve onun istemediği şeyleri yapmamaya özen gösterecektir. Bu nedenle Oğlak kadını kıskançlığını abartmamalı ve dozunu iyi ayarlamalıdır.

Terazi erkeği partnerinin duygusallığına anlayış göstermelidir !

Oğlak kadını hayata partnerinden daha farklı bir bakış açısı ile bakmakta ve olaylara da daha farklı yaklaşmaktadır. Her olayda duyguları ile hareket etmeyi tercih eder. Bu duygusallığı ilk başlarda Terazi erkeğinin hoşuna gitse de ilerleyen zamanlarda partnerinin davranışları anlamsız gelmeye başlayacaktır. Onu anlayamadığı için de aralarında tartışmalar çıkması olasıdır. Bu durumda Oğlak kadını duygusallığını biraz daha geri planda tutmayı ve içinde yaşamayı başarabilmelidir. Bu şekilde evlilikleri daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir.

Oğlak kadınının iş hayatına çok önem vermesi problemlere neden olur !

Oğlak kadını daha iyi şartlar altında yaşamak, hayatta her istediğini elde edebilmek ve kendi ayakları üzerinde daima durabilmek ister. Bu nedenle de çok hırslı ve azimlidir. İş hayatına çok fazla önem vermekte ve bu nedenle zaman zaman evini ve eşini ihmal edebilmektedir. Terazi erkeği partnerinin bu davranışlarından rahatsız olacak ve aralarında tartışmalar yaşanacaktır. Çünkü o her zaman eşinden ilgi görmeyi ister. Onun başka bir şey ile daha fazla ilgilenmesine tahammül edemez. Bu durumda Terazi erkeği eşine biraz daha anlayış ile yaklaşmaya ve onun içindeki iyi niyeti anlamaya çalışmalıdır.

Oğlak kadını partnerinin enerjisine ayak uyduramayabilir !

Oğlak kadını sosyal hayatı ve arkadaş çevresi olan bir kişi olmasına rağmen bazen partnerinin hareketliliğine, enerjisine ayak uyduramaz. O hayatı daha sakin yaşamayı tercih ederken partneri daha maceraperesttir. Hayatı daha uçlarda yaşamayı tercih eder. Bu nedenle de zaman zaman görüş ayrılıklarına düşebilirler. Bu durumda birbirleri ile zıtlaşmak yerine ortak bir nokta bulmaya çalışmaları gerekir. Aksi taktirde evlilikleri zarar görebilir ve aralarındaki bağ yavaş yavaş kopabilir.

Evliliklerinde ilgi göstermek önemlidir !

Özellikle Oğlak kadını eşinden sürekli ilgi ve alaka bekler. Her zaman yanında olmasını, yanında olamadığı zamanlarda ise sürekli aramasını ister. Abartılı ilgiden asla sıkılmaz. Aksine çok hoşuna gider. Bu nedenle Terazi erkeği evlilikleri sürecinde partnerinin bu isteğine karşılık vermeli ve onu mutlu etmeyi bilmelidir. Çünkü partneri ilgisiz kaldığından tıpkı bir çiçek gibi solacaktır. Kısacası ilgi evliliklerinin huzurlu bir şekilde devam etmesi için en temel noktalardan bir tanesidir. Oğlak kadını ise partnerini ilgiye boğmamaya ve onu sıkmamaya özen göstermelidir.

Terazi erkeğinin savurganlığı tartışma ortamı yaratabilir !

Terazi erkeği eli açık ve gönlü zengin bir kişilik yapısına sahiptir. Para harcamayı çok sever ve hiç tutumlu değildir. Bu durum aşırı derecede tutumlu olan ve paraya çok önem veren partnerinin hiç de hoşuna gitmez. Oğlak kadını ihtiyacı olamayan şeyleri almamayı ve yatırım yapmayı tercih eder. Fakat konforlu yaşamak için de elindeki tüm parasını harcayabilir. Bu açıdan farklı kişilik özelliklerine sahip olan bu ikili zaman zaman maddi açıdan tartışma yaşayabilirler. Fakat bu tartışmaları gelip geçici olacak, evliliklerini çok da fazla etkilemeyecektir.

Evlerinde düzen önemlidir !

Özellikle Oğlak kadını hem çok hamarat hem de düzenli ve titiz bir kişilik yapısına sahiptir. Evinde her zaman her şeyin yerli yerinde olmasına çok önem verir. Fakat Terazi erkeği bu konuda partneri kadar özenli davranmaz. Temiz ama dağınık bir yaşam düzeni vardır. Onun için evinin düzenli olup olmaması çok da önemli değildir. Bu konuda ikili arasında ufak tefek problemler olsa da ortak nokta bulmayı başarabileceklerdir. Terazi erkeği eşine ayak uyduracak ve ev içerisinde daha tertipli, düzenli olmaya özen gösterecektir.

Evliliklerinde her konuda denge yakalamaya çalışırlar !

Özellikle terazi erkeği hayatındaki her şeyin olumlu ve olumsuz yönlerini keşfetmeyi ve en ince detayına kadar düşünüp kafasında tartıp biçmeyi ister. Onun için hayattaki en önemli şey denge ve adalettir. Bu denge arayışına eş seçiminde de dikkat edecektir. Kendisi ile ortak noktası bulunmayan bir eş istemeyecek ve kafa yapılarının uyuşmasına önem verecektir. Bu bağlamda Oğlak kadını ile dengeli bir evlilik kurduklarına inanacaktır. Çünkü bir çok ortak noktaları olduğu gibi düşünce yapıları da neredeyse aynıdır. Bunun yanı sıra adalete de oldukça önem veren Terazi erkeği, eşinin adaletsizlik ile karşılaşmasına asla izin vermeyecek ve korumacı bir tavır sergileyecektir.

Ebeveynlik konusunda uyumludurlar !

Her iki burç da çocuklarına çok önem veren, ilgisini eksik etmeyen ve onların gelecekleri için çalışıp, didinen bireylerdir. Onlara göre çocuklarının sağlıklı ve huzurlu bir ortamda büyümesi ve aile terbiyesi alması oldukça önemlidir. Bu anlamda ortak bir çizgide buluşarak çocuklarına aynı davranışları sergileyecekler, ne çok yumuşak ne de çok otoriter davranacaklardır. Zaman zaman çocuklarının arkadaş seçimlerine karışsalar da büyüdükleri zaman pek fazla müdahale etmemeye özen göstereceklerdir. Özellikle eğitim hayatlarında ilgi alanlarını kendilerinin belirlemesi için uğraşacak ve onları çeşitli aktivitelere, sanatsal faaliyet kurslarına göndereceklerdir. Tek amaçları eğitimli, kültürlü ve terbiyeli bir insan yetiştirmek olacaktır.

Her iki burç da romantiktir !

Genel olarak romantik bir evlilik süreci geçirirler. İkisi için de romantik davranışlar sergilemek önemlidir. Bu anlamda birbirlerini farklı zamanlarda şaşırtmayı severler. Özel günler dışında da sürprizler yapmaya özen gösterirler. Romantikliğin evliliklerinin ayakta kalması için bir araç olduğunu düşünen bu çift, çok pahalıya kaçmadan küçük şeyler ile de mutlu olabilirler. Hediyeleşme konusunda ise el emeği ile yapılmış şeylere önem verirler. Bu anlamda ilişkilerinde bir sıkıntı yaşanmayacak ve uyumlu olacaklardır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git