Oğlak Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Oğlak Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Birbirlerinden beter iki inatçı keçi olan burçlar arasındaki uyum gücünden bahsedeceğiz bugün size. Aslında fazla söze gerek yoktur çünkü birbirlerinin kopyasıdır bu iki burç. Aynı düşüncelere sahip, birbirinin tıpatıp benzeri bu burçlar nasıl bir uyuma sahiptir? Aslında birbirlerinin düşüncelerini ve hislerini çok rahat kavrayabilecekleri için çok uyumlu bir çift olabilirler diyebiliriz. Çünkü kendi aynasını görür karşısındaki. Nelere kızabileceği veya nelere mutlu olabileceğini iyi bildiği için ayağını ona göre uzatmayı başarırlar. Fakat bu kadar kolay mıdır? Gelin birlikte karakter özelliklerinden yola çıkarak, ilişki uyumları nasıl olur bir bakalım.

Oğlak Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Aşkı önemsemezlerse ayrılık bağıra bağıra gelir

Buraya kadar kurmuş olduğumuz cümleleri toplayacak olursak her iki tarafında işlerine çok fazla düşkün olmasından dolayı birbirlerine zaman ayıramamaları sebebi ile oldukça sıkıcı ve renksiz bir ilişkinin ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz. Eğer ki  bu sıkıcı hallerinden vazgeçmek isterler ve olur da hayatlarına bir renk katmak isterler ise ilişkilerinin biraz canlanıp istenilen kıvamı gelmesi mümkün olabilmektedir, bu tamamen iki kişinin inisiyatifine bağlı bir durumdur. Eğer ki her iki taraf da bunun farkına varmazsa bir süre sonra monoton olan ilişki onları doğal olarak sıkacak ve ne yazık ki ayrılık kapılarını çalmış olacak.

Niyetini anlayana kadar iyi bir oyuncu olur

Oğlak erkeğiyle uğraşmak her yiğidin harcı değildir. Onu çözebilecek kadın kolay kolay bulunmuyor ne yazık ki. Fakat aynı özelliklere sahip oğlak kadını için bu durum çocuk oyuncağı gibidir. Partneri sert ve katı tavırlarıyla avucuna alarak çözmeye başlar. Gayet evcimen ve ailesine düşkün bir kadın profili çizer ancak erkeği gerçek performansını, onun sadece fiziği ile ilgilenmediğinden emin olduktan sonra gösterecektir. Duygusal anlamda ise oğlak kadınının büyük beklentilere girmesi önerilmez çünkü oğlak erkeği büyük sözler söylemeyi yada ilan- ı aşk etmeyi sevmez. Diğer konularda nasıl yavaş hareket ediyorsa aşk söz konusu olunca da aynı tavrı gösterecektir.

Önceliklerinden maddiyatçı oldukları belli

Bu ilişkide birbirini anlayabilen iki insan söz konusu olacaktır. Bu ilişki başarılı olarak kabul edilir. Oğlak burcu kadını için oğlak erkeği ile uğraşmak kolay olmayacaktır ancak aynı burcun üyesi olarak onu çözmekte zorlanmaz. Bunun yanında başarılı ve maddi servet sahibi olmak ikisi içinde son derece önemlidir. Bu noktada kendi paralarını birbirlerinden kıskanabilir, saklayabilirler. Para için yapamayacakları şey yoktur. Bu nedenle aradaki maddiyat konusunda bir ortaklık sağlanırsa iki burç o şekilde sağlıklı bir ilişki yürütebilir.

Kelimelerden ziyade ne demek istendiğine takılı kalırlar

İlişkinin devamında dikkat edilmesi gereken husus, birbirinizle olan iletişiminizde kelimelerini dikkatli kullanmanızdır. Çünkü iki tarafta en ince detaylarda takılı kalan kişilerdir. En ufak kötü kelime yıllarca aklından silinmediği için, kullanılan her kelimenin özenli seçilmesi, dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır.

Hem dediğim olsun hemde zor elde edilsin derler

Karşılarında daima ayaklarının üzerinde güçlü adımlarla durabilen ve kendileri tarafından kolaylık yürütülebilecek bir eş isterler. Bununla beraber karşısındaki kişi kolay olmamalı ve zoru oynamalıdır. Hem onun sözünü dinlemeli hem de bir o kadar zor olmalıdır. Oyuncak gibi kolay elde edilen şeyler oğlaklara göre basittir ve hiç tarzı değildir. Böyle şeyler onların daha çok uzaklaşıp soğumasına neden olur.

İlişki akibetine ilk tanışma sürecinde verecekleri karar etkili olur

İki tane aynı burca sahip olan kişilerin bir arada olması onların sorunlu bir ilişki yaşamasına sebep olur iken, bazı kişilerde birbirini anlaması nedeni ile mükemmel ve harika olan bir ilişkiye sahip olmasını sağlamaktadır. Aynı huy, aynı özellik, aynı karakter ve her şeyi de tamamen aynı olan iki tane oğlak burcunun bir araya gelmesi ya çok güzel bir uyumun ortaya çıkmasını oluşturur yada ne yazık ki daha yolun başında kusurlarla dolu bir uyumsuzluğun oluşmasına sebep verir. Bu iki kişi aynı düşünce yapısına, aynı karaktere ve huya (özellikle hayatta daima geleneklere bağlı oluşuna ve her zaman disiplinli olmalarına) sahip olduğundan dolayı birbirlerini çok rahat bir şekilde anlayabileceklerdir.

Bir elmanın yarısı gibidirler

Oğlak burcu erkeği hayatında her zaman düzenden yanadır. Hayatına girecek kadınında düzen kurallarına saygı duyup, ayak uydurmasını bekler. Bunlara uyum sağlayamayan kadın onların sabrını taşırır ve uzaklaşmalarına sebep olur. Bu yüzdendir ki oğlak kadını, kuralları seven yapıya sahip olduğu için bu erkeğe hemen ayak uydurmayı başaracaktır. Birbirlerinin yakınlaşmalarında en büyük sebeplerden biriside bu olacaktır zaten. Bu iki burç bir elmanın yarısını tamamlayabilecek özelliktedir.

İlk aylarda sıkılmazlarsa ilişkinin sağlam temelleri atılmış olur

Oğlak erkeği gibi kadını da güvenilir yapıdaki insanlardır. İki tarafta birbirlerinden bunu isteyecekleri için karşılıklı birbirlerinin düşüncelerini yerine getirmiş olacaklardır. Bu en önemli çizgiyi beraber aşmaları ise uyumları biraz daha yüksek seviyelere ulaştırmış olacaktır. Birbirlerinin isteklerine göre hareket edebilirlerse güzel bir uyum elde edebileceklerdir. Hele ki yolun en başında yer alan zor olan birkaç ayı atlattıktan sonra işin en zorlu kısımını bitirmiş olacaklar ve önlerine çıkabilecek herhangi bir engel kalmadığını fark ederek güzel bir ilişkinin sağlam temellerini atmayı başaracaklardır.

Özellikle ilk 3 ay bu kişiler için oldukça tehlikelidir. Bu süreç boyunca birbirlerini anlama eğiliminde olur ve sıkılmadan bu şekilde ilerler iseler en zor sınavı rahatlık ile vermeyi başarmış olurlar. Fakat bu süreç boyunca oflayarak ve sıkılarak, kasılarak ilerler iseler işte bu ilişkinin kısa vadeli olduğunun çanlarını çalmış olurlar.

Öncelikleri her zaman çalışma hayatları olur

Birbirine benzeyen iki ikiz kardeş hayal edelim. İşte bu iki oğlak da az önce kurduğumuz hayal gibi birbirine benzeyen iki kardeş gibidir. Her ikisi de aşktan önce işe önem verdiğinden dolayı ilişkileri esnasında birbirleri ile ilgilenmeyi ihmal edebilirler. Hal böyle olunca daha çok monoton adını verdiğimiz bir ilişki meydana gelebilmektedir. (Buda bir süre sonra can sıkan bir ilişkiyi ortaya koymaktadır) Fakat işine bu kadar sadık olduklarından dolayı da birbirlerinin kariyerleri boyunca birbirlerine çok büyük destekleyici potansiyeline sahip olacaklardır.

Liderlerin savaşında aşkın galip gelmesi için biraz stop

Oğlak burcu dediğimiz zaman direkt olarak akla planlar ve projeler gelmektedir. Liderlik yada otorite her ne derseniz deyin bu burcun doğasında olan terimlerdir. Birbirleri üzerinde sürekli liderlik savaşı vereceklerini söyleyebiliriz. İşte bu hareketlerin farkına varmaz ve önlemini almaz iseler beraberlikleri boyunca çok zorluklar çekeceklerdir bizden söylemesi. (Aklınızı başınıza toplayın liderlikten vazgeçin, azıcık renkli bir hayat için savaşın)

Oğlak Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Oğlak erkeğini ancak bir oğlak kadını keşfeder nokta

Partnerlerimiz için ‘ayna’ tabirini kullansak yerinde olacaktır. Aynı burca sahip olan bu çiftimiz birbirlerinin adeta kopyasıdır. Çiftlerimiz partnerlerinin ortak burca sahip olmalarından dolayı duygu ve düşüncelerini kolaylıkla anlayacağından genellikle uyumlu çift özelliği taşırlar. Karşılarında bir ayna olduğundan ötürü birbirlerinin ne konuda sinirleneceklerini ne konuda mutlu olacaklarını çok iyi bilirler ve ona göre davranış sergilerler.

İkili güven konusunda hassas olduklarından dolayı bu konuda birbirlerine karşı çok dikkatli adımlarla yaklaşarak herhangi bir problem yaşamazlar. Böylece her ikisinin de bu problemi aşmak için özel bir çaba göstermelerine gerek kalmaz. Çünkü ortaya böyle bir problem çıkmasına çiftlerimiz izin vermezler. Sert mizaçlı oğlak burcu erkeğinin yüreğini ancak bir oğlak kadını keşfedebilir.

Sadakatlerine sonuna kadar güvendiklerin de Oscar’lık çift olurlar

Çiftlerimiz sadakat duygusunu doruk noktalarına kadar yaşarlar fakat birbirlerine olan güvenlerini zamanla, yavaş yavaş aşılarlar. Güvenleri tam sağladıklarında birbirlerine ilgide, sevgide, saygıda asla kusur etmezler. Hatta yılın örnek çifti olmak için çaba gösterirler. Genel olarak baktığımızda çiftimizin uyumlu, uzun soluklu birliktelik ve evlilik tablosu sergilediklerini rahatça söyleyebiliriz.

Oğlak Burcu Erkeği Dikkat İster

Pek çok konuda disiplinli, kuralcı olan oğlak burçları istediği şeylerin yapılmadığı takdirde birlikteliklerini çıkmaz sokağa sürebilmektedir. Özellikle erkeğinin yoldaşı partnerinden en büyük beklentisi onu anlaması, ilişkilerinde özenli olmasıdır. Detaycı olan oğlak erkeği tıpkı kendisi gibi ince ayrıntıları düşünen bir partner isteyecektir. Neyse ki detaycılık konusunda sorun yaşamazlar. Çünkü partneri de aynı eşi gibi ince ayrıntılar arasında kaybolur. Bu konuda ikisi de özenli olduğundan aralarındaki sevgi bağı kuvvetlenir.

Oğlak Burcu Kadını Sakinlik İster

Sinir konusunda problem yaşayan, sinirlendiği takdirde gözü hiçbir şey görmeyen, söylediklerine dikkat etmeyen oğlak burcu erkeklerinden partneri sakinlik, dinginlik bekler. Çünkü her tartışmada yaşanan öfke fırtınası demek ilişkinin yıpranması, evliliğin zedelenmesi demektir. Bundan dolayı oğlak erkekleri bu birliktelikte sakin tavır içine girmelidir. Sinirli hallerini kontrol edebilmeli partnerini üzmemeye özen göstermelidir. Kalbi kırılan bir oğlak kadını zarif, ince düşünceli hediyelerden aşırı etkilendikleri için kalplerini pamuk gibi yapabilir yada partnerleri habersiz aldığı armağanlarla evlendiği kadını havalara uçurabilir.

İlişkilerde ciddiyete önem veren oğlak kadını karşı taraftan da aynı ciddiyeti görmek ister. Zaten yaşam tarzıyla, sevgisiyle her daim ciddi tavırlar sergileyen bu erkeği partnerinin gönlünde taht kurar. İletişime, sohbet etmeye dikkat eden oğlak kadını kendisiyle iletişim halinde olan, sohbet etmek isteyen bir partner ister. Neyse ki partneri ile bu konuda da problem yaşamazlar.

Kendileri de konuşmaktan hoşlandıkları için sürekli iletişim halinde olurlar. Bu iletişim içinde ses tonunun artmamasına, sinirli bir tavır sergilememeye özen göstermeleridir. Dediğimiz gibi kilit noktası sakinlik olan bu kadınları sinirli, sinirlenince kötü söz söylemekten çekinmeyen erkeklerden uzak durmayı tercih ederler. O yüzden oğlak erkeklerinin bu konuda çok dikkatli olmaları gerekir.

Evlilikleri Uzun Sürer Mi?

Ciddi ilişkilerin, ciddi evliliklerin baş rolü olan çiftimiz evlilikleri de bu ciddiyetle paralellik gösterir. Genelde birbirlerini anlayan, ciddiyetlerinden ödün vermeyen çiftin çok uzun süren evlilikleri olur. Oğlak erkeği yaşamının her noktasında düzenli bir adamdır. Düzen kurallarına önem gösterir ve hayatında dağınık tavırlar sergileyen bir eş istemezler. Düzen konusunda takıntılı olan partneri neyse ki bu düzen delisi erkeği avucunun içine alır. Bu konu onların yakınlaşmasına vesile gösteren en büyük etkenlerden bir tanesidir.

Geleneklerine, aile yapısına, aile üyelerinin mutluluğuna önem veren oğlak erkeği partnerinden de aynı tavırlar içerisinde olmasını bekler. Oğlak kadını eşinin bu beklentisini boşuna çıkarmaz. Çünkü bu duygu ve düşüncelere partneri kadar kendisi de önem gösterir. İkiside monotonluktan hoşlanmazlar. Monoton, hayatında bir renk olmayan evlilikleri yürütmek onlara işkence gelir. Eğer onların tabiriyle bu girdaba düşmezler ise evlilikleri uzun yollar katledebilir.

Evliliklerinde Maddiyat Ne Kadar Önemli?

Bütçelerine, hesaplarına, cüzdanlarına dikkat eden oğlak burcu üyeleri için maddiyat her adımda önemlidir. Günün her saati her dakikası hesap yapma potansiyeline sahiptirler. Bütçe hesabı yaparlar, durumları el veriyorsa gayrimenkul hesabı yaparak çevresindeki insanları şaşırtabilirler. Banka hesaplarını sürekli takip ederler hatta bunu o kadar abartırlar ki banka memurlarını çileden çıkarmaları söz konusudur.

Eğer maddi durumları böylesine hesap yapmaya imkan vermiyorsa sürekli hesap yapmayı hayal ederler. Kaliteli yaşam onlar için bir yaşam ilkesi olduğundan bunun için büyük planlar yapar ve bu planları uygulayabilmek için durmaksızın çalışırlar. Disiplini ve kurallı, planlı yaşamayı seven ikilinin çabaları, uzun çalışmaları sonunda mutlaka istedikleri konuma gelir.

Sorumluluktan Kaçmazlar

Planlı yaşamayı seven hatta bunu ilke olarak gören ikili asla sorumluluktan kaçmazlar. Partnerlerin ikisi de üzerine düşen görevlere sarılırlar. Hane içinde her bireyin görevi olacaktır. Görevlerini yerine getirmeyen hane halkı olduğu takdirde ihmal etmeden uyarmayı bilirler. Çünkü sorumsuzluk çiftimizin en hoşlanmadığı davranışların başında gelir. Hane içinde bu konuda herkes birbirine karşına anlayışlı, nazik, saygılı olurlar ise mutlu mesut yaşamlarını sürdürürler.

Hangisi Evlilikte Daha Otoriter Sahibi?

Disiplinli, kuralcı, planlı yaşam delisi olan bu çift birbirleri üzerinde de otorite kurmak isteyeceklerdir. Otoriter konusunda ikisi de baskın karakterdedir. Her ikisi de kendi baskın karakterini ön plana çıkarmaya çalışacaklardır zaman zaman. Bu konuda pek çok sürtüşme yaşamaları mümkün. Fakat birbirlerini anlayışla karşılayıp birbirleri için fedakarlık yaparlar ise problemler en aza indirgenecektir. Aksi takdirde ortada yıpranmış bir ilişkiden bir evlilikten başka bir şey kalmayabilir.

Her konuda birbirlerine karşı anlayışlı, iradeli olmaya çalışan çift bu problemde partnerlerinin elini bırakmayıp ortak çözüm noktasına ulaşmayı denemelidirler. Bunun tersi olması halinde birçok konudan dolayı kıskanılası ilişkiden eser kalmaz. Bizim de pek çok konudan örnek çiftimize tavsiyemiz mükemmel ilişkilerinden çok uzun yıllar sürebilecek evliliklerinden baskın olma çabası yüzünden ödün vermemeleridir.

Evliliklerinde Nasıl Anne Baba Adaylarıdır?

Kuralcılıkta sınır tanımayan çiftimizin karşısına anne baba olduklarında da bu konu ortaya çıkar. Çünkü onlara göre her konu disiplin ve kural istediğinden şüphesiz ki çocuk yetiştirmek de büyük bir sorumluluk bir plan gerektirir. Bunun içindir ki çocuklarına doğru yolu göstermek adına, görevlerini bilmesi adına küçücük yaşta özel öğretmenler tutmaları mümkün.

Çocukları doğar doğmaz hatta doğmadan kafalarında birçok konuyu çözüme kavuşturmuşlardır. Örneğin bu çiftin çocuğunun saat 9 sularında özel matematik dersi var ise saat 10′ da aralıksız ingilizce dersi olabilir. İdeallerinden, hayallerinden, hedeflerinden ödün vermeyen çiftimiz bu düşünce ve tavırlarını çocuklarına empoze etmeye kalkışırlar genelde. Yani anlayacağınız bu konuda frenlemesini bilmesi gereken çiftlerdir. Allah çocuklarına sabır versin demek düşer bize de.

Aman Bu Çiftle İnatlaşmayın

İnatlaşma konusunda Oscar adayı çiftimiz ile karşı karşıyayız. İnat konusunda o kadar derindir ki iki inatçı keçi bir araya gelmiş diyebiliriz. Bu evlilik yolunda bu huylarından ödün verseler kendi yararına olur diyoruz. Çünkü inatlaşan ikili saatler, günler hatta hafta boyu konuşmayabilir. İkisi de sinirleri geçse dahi ilk adımı partnerlerinden beklerler. Çünkü inadın yanında bir de gururları tuzu biberidir bu evliliğe.

İnatları dillere destan çiftimiz egolarını da çok iyi konuşturabilen çiftlerimize örnektir. Hatta birçok ayrılık sebepleri bu sorunu aşamadıklarından kaynaklanır. Birbirlerini deli gibi sevseler dahi bu durum onları çıkmaza sokabilir. En küçük sorunu büyütüp dağ gibi yapabilirler. Aşırı düşündüklerinden dolayı bir zaman sonra düşüncelerine gerçekmiş gibi algılayıp partnerlerine kızabilirler. Yapmaları gereken şey birbirlerini dinlemeyi, empati kurmayı öğrenmektir. Empati kurmayı öğrenebilen oğlak burcu üyesi olan çiftlerimiz çok uzun süre evliliklerini sürdürebilirler.

Evliliklerinde Mükemmellik Önemli midir?

Hayatlarının her döneminde her şeyin yolunda gitmesi için canla başla çabalarlar. Her şeyin eksiksiz tabiri caizse tıkırında olmasını isterler. Bu duygu ve düşünce evlilikleri için de söz konusudur. Bireylerin ikisi de mükemmeliyetçi olduklarından ilişki içinde kendilerini çok şanslı hissederler. Yoktan yere kuruntulara girmemeleri için planladıkları, olmasını istedikleri her şeyin gerçekleşmesi için büyük kafa yorarlar. Neyse ki çiftimiz ilişki içinde birlikten kuvvet doğar deyip her konu için birlikte kafa yormaya eğilim göstereceklerdir. Böylece aralarında mükemmeliyetçilik bir sorun değil aksine birbirlerine yakınlaşma, bağlanma durumu için destek veren bir konu olacaktır.

Duygularını Birbirlerine Yansıtma Biçimleri Farklıdır

Her ne kadar ikisi de oğlak burcu üyesi olsa da birbirlerine duygularını gösterme biçimleri, yansıtma şekilleri farklıdır. Örneğin oğlak erkeği kızdığı bir konuda daha sinirlidir, ne söyleyeceği belli olmayıp kırıcı cümleler kurmaktan çekinmeyen bir bireydir. Oğlak kadını ise ne kadar kızsa dahi partnerine dikkatli davranışlar sergileyecek, kırmamak için özen gösterecektir.

Kadınlığın da vermiş olduğu duygular ile hareket ettiğinden her ne kadar partneriyle aynı burca da sahip olsa da inadı oğlak erkeği kadar baskın olmayıp partnerini daha kolay affeden bir yapıdadır. Bu kadın partnerine göre daha hassas daha kırılgan olması halinde bu affediş biraz uzayabilir. Fakat ilişkilerinde ruhsal ve duygusal çekim daha yoğun olduğundan kavganın esiri olmazlar. İkisi de aslında barış yanlısıdır. Sadece oğlak erkeği biraz daha baskın karakterdedir. Buna rağmen eşinin fedakarlığı sayesinde bu evlilik bir çınar misali yıkılmayacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.