Genital Bölgeye Krem Sürülür Mü ?

09.01.2017
Genital Bölgeye Krem Sürülür Mü ?

Genital bölge, bayanların en hassas bölgesidir. Vajinal bölge, bayanlar için üreme sağlığı ve kadın sağlığı açısından en önemli bölge olduğundan hijyeni de oldukça önemlidir. Hijyen açısından oldukça önemli olan bu bölge, çok hassas olduğu için mikrop kapma konusunda da dikkat edilmesi gereken en önemli bölgedir. Bu konumuzda genital bölgeye kolonya, bepanten, krem, vazelin ve tüy dökücü krem sürülür mü ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını vereceğiz.

Genital Bölgeye Kolonya Sürülür Mü ?

Genital bölge temizliği yaparken kolonya, parfüm, deodorant, kimyasal içeren kremler, sprey tarzı cildi tahriş edici ürünler kullanmamalısınız. Bu bölgeye uygulamak ciltte kızarıklık, şişlik, kaşıntı, yanma ve alerjik reaksiyonlar ortaya çıkartabilir.


Genital Bölgeye Bepanthol ve Bepanthen Krem Sürülür Mü ?

Bu bölge yapısı gereği çok çabuk tahriş olurken iyileşme sürecide diğer bölgelere göre bir hayli yavaştır. Genellikle en çok tahriş ped kullanımı sonrası ve ağda sonrası yaşanmaktadır. Tahriş sonrası sürtünme ve dokunmada acı yaparken iyileşme süreci boyunca bu durum kişiyi oldukça rahatsız eder.

Bepanten veya yeni ismiyle bepanthol kremi, ped ve ağda sonrası bölgede tahriş durumunda kullanabilirsiniz. İçeriği gereği krem tahrişlere ve pişiklere iyi gelmekte ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Ancak normal şartlarda çok hassas bir cilde sahipseniz ve kremlere alerjiniz var ise doktora danışarak kullanmalısınız.


Genital Bölgeye Vazelin Sürülür Mü ?

Genital bölgeye vazelin sürülebilir. Ancak dış kısmına sürülmesi daha doğrudur. İç kısmı dikkat edilmesi gereken en önemli yerdir. Vazelin sürülmesi, genital bölgeyi kararmalara karşı da korur. Sadece dikkat edilmesi gereken husus, vazeline karşı alerjinizin bulunmamasıdır.


Genital Bölgeye Tüy Dökücü Krem Sürülür Mü ?

Genital bölgeye tüy dökücü sürmekte bir sakınca yoktur. Ancak tüy dökücü krem seçerken vajinal bölge için özel olarak üretilen tüy dökücü kremleri tercih etmelisiniz. Ayrıca alerjik durumunuz var ve cildiniz fazla hassas ise bir cildiye uzmanına danışarak bu ürünleri almalı ve kullanmalısınız.

Genital bölgenin hassas olması sebebi ile vücuttaki diğer yüzeylerden farkı vardır. Bu bölgede bir ürün kullanılırken çok dikkatli olunmalı ve bölgenin tahriş olması engellenmelidir. Bu yüzden bölgeye bilinmedik, ucuz ve sağlık bakanlığınca onaylanmayan ürünler asla kullanılmamalıdır.

>>> İLGİLİ: Bikini Bölgesi Tüyleri Nasıl Alınır ?


Genital Bölgeye Krem Sürülür Mü ?

Genital bölgenin güzel kokması ve daha temiz olması için kullanacağınız krem, losyon ve sprey gibi çeşitli ürünler vajinal enfeksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle kesinlikle doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmalısınız.

Hormal değişiklikler, beraberinde genital bölgede nem kaybına neden olur. Bu nem kaybı ise cildin pH dengesinde bir değişiklik oluşturur. Böylece mikrobiyal flora, çeşitli mantar ve bakteri enfeksiyonlarına karşı cildi korumada yetersiz kalabilir. Bunun sonucunda ise genital bölgede cilt tahrişi, kötü koku, kaşıntı ve acı oluşur. Tüm bu nedenlerden dolayı genital bölgeye çeşitli arko krem, bepanthen, bepanthol krem gibi nemlendirici kremler kullanarak nemli tutulmalıdır. Eğer pişik sorunu veya cilt tahrişi var ise pişik kremleri kullanabilirsiniz.

Dikkat!

Aşağıdaki listede yer alan krem, jel ürünleri veya benzerleri için acaba kullanabilir miyim diye sorularınız geliyor. Fakat bu kremleri mutlaka doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Aksi halde ciltte çeşitli alerjik reaksiyonlar ve yan etkileri görülebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.