Genital Bölgeye Sürülür Mü ?

09.01.2017
Genital Bölgeye Sürülür Mü ?

Genital bölge, bayanların en hassas bölgesidir. Vajinal bölge, bayanlar için üreme sağlığı ve kadın sağlığı açısından en önemli bölge olduğundan hijyeni de oldukça önemlidir. Hijyen açısından oldukça önemli olan bu bölge, çok hassas olduğu için mikrop kapma konusunda da dikkat edilmesi gereken en önemli bölgedir. Bu bölgenin mikrop kapmaması için oldukça dikkatli olmak gerekir. Bu konumuzda genital bölgeye kolonya, bepanten, krem, vazelin ve tüy dökücü krem sürülür mü ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Genital Bölgeye Kolonya Sürülür Mü ?

Kolonya gibi kimyasal maddeleri genital bölgeye kesinlikle temas ettirmemelisiniz. Kimyasal maddelerin böyle bölgelerde zararları oldukça büyüktür. Sürekli temiz kalması gereken genital bölge temizliği, hastalıklar açısından da önemlidir. Genital bölgeye kolonya, parfüm, deodorant, kimyasal içeren kremler, sprey tarzı maddeler sürüldüğünde genital bölgede bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, alerjik reaksiyonlar, yanma gibi sorunlardır. Fakat en önemlisi ise iltihap kapmasıdır. Genital bölgenin iltihap kapması bazı hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır.

Bütün bunlar göz önüne alınarak genital bölgenin temizliğine gereken önemi vermeniz gerekir. Sık sık temizliğini yapmalısınız. Vajinal duş, pamuklu iç çamaşırı giymek, kimyasal ürünlerden uzak durmak gibi şeyler bu temizliklerin başında gelmektedir.

Genital Bölgeye Bepanten Sürülür Mü ?

Bu bölge yapısı gereği çok çabuk tahriş olurken iyileşme sürecide diğer bölgelere göre bir hayli yavaştır. Böyle bir durumda da diğer bölgelere sürülen kremleri losyonları kullanırken bir daha düşünmeli ve daha tedbirli hareket etmelisiniz.

Bu bölgede en çok tahriş ped kullanımı sonrası ve ağda sonrası yaşanmaktadır. Tahriş sonrası sürtünme ve dokunmada acı yaparken iyileşme süreci boyunca bu durum kişiyi oldukça rahatsız eder. Bu noktada bayanlar arasında ne yapılacağı yönünde birçok fikir beyan edilmiştir ve bunlardan biri dilden dile dolaşan Bepanten kremdir. Tahriş, ped sonrası tahriş ve ağda sonrası bölgede tahriş durumunda bu kremi sürmek oldukça mantıklı bir adımdır. İçeriği gereği krem tahrişlere ve pişiklere iyi gelmekte ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Ancak normal şartlarda çok hassas bir cilde sahipseniz ve kremlere alerjiniz var ise doktora danışarak kullanmalısınız.

Genital Bölgeye Vazelin Sürülür Mü ?

Genital bölgeye vazelin sürülebilir. Ancak dış kısmına sürülmesi daha doğrudur. İç kısmı dikkat edilmesi gereken en önemli yerdir. Vazelin sürülmesi, genital bölgeyi kararmalara karşı da korur. Sadece dikkat edilmesi gereken husus, vazeline karşı alerjinizin bulunmamasıdır.

Genital bölgeye kolonya, parfüm, deodorant, kimyasal içeren kremler, sprey tarzı maddeler sürüldüğünde vajinal bölgede bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, alerjik reaksiyonlar, yanma gibi sorunlardır. Fakat en önemlisi ise iltihap kapmasıdır. Genital bölgenin iltihap kapması bazı hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır.

Bütün bunlar göz önüne alınarak genital bölgenin temizliğine gereken önemi vermeniz gerekir. Sık sık temizliğini yapmalısınız. Vajinal duş, pamuklu iç çamaşırı giymek, kimyasal ürünlerden uzak durmak gibi şeyler bu temizliklerin başında gelmektedir.

Genital Bölgeye Tüy Dökücü Krem Sürülür Mü ?

Özellikle genital bölgede çıkan tüylerin temizlenmesi gecikmemeli ve bunu yaparken hijyenik davranılmalıdır. Tüy alma da birçok yöntem olsa da ağdanın karartması ve bölgenin hassaslığı genital bölge açısından zarara neden olabilmektedir. Bununla birlikte jilette tüylerin çoğalmasına sebep olmaktadır. Bunun için en etkili ve kolay yöntem olarak tüy dökücü akıllara gelir.

Genital bölgenin hassas olması sebebi ile vücutta ki diğer yüzeylerden farkı vardır. Bu bölgede bir ürün kullanılırken çok dikkatli olunmalı ve bölgenin tahriş olması engellenmelidir. Bu yüzden bölgeye bilinmedik, ucuz ve sağlık bakanlığınca onaylanmayan ürünler asla kullanılmamalıdır.

Genital bölgeye tüy dökücü sürmekte bir sakınca yoktur. Ancak tüy dökücü krem seçerken vajinal bölge için özel olarak üretilen tüy dökücü kremleri tercih etmelisiniz. Ayrıca alerjik durumunuz var ve cildiniz fazla hassas ise bir cildiye uzmanına danışarak bu ürünleri almalı ve kullanmalısınız.

Genital Bölgeye Krem Sürülür Mü ?

Genital bölgeye krem tabi ki de sürülür. Ancak her önünüze çıkan, içeriği uygun olmayan kremleri sürmek bölgede tepkimelere neden olabilir. Bu yüzden içeriği uygun ve bu bölge için olan kremleri alarak uygulamalısınız. Ayrıca bölgede ki şikayete uygun kremler kullanmalı ve gerekmedikçe kremden uzak durmalısınız.

Eğer bölge de kuruma sorunu yaşanıyor ise vajina içine girmesini engelleyerek kuru olan üst bölgelere genital bölge için uygun nemlendirici kremler sürebilirsiniz. Eğer tahriş ya da pişik sorunu var ise eczaneye ya da doktorunuza danışarak pişik ve tahriş kremleri kullanabilirsiniz. Bölgeye parfümlü, fazla kimyasal içeren ürünler kullanmaktan uzak durmalı ve daha doğal içerikli kremler kullanmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.