Kadınlarda Göğüs Ucu Kılları Nasıl Alınır ?

Kadınlarda Göğüs Ucu Kılları Nasıl Alınır ?
20 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.729 kez okundu.

Göğüs ucu kılları kimi zaman bir duş esnasında bir şok ile kimi zamanda duş sonrası vücudu kremlerken karşılaşılan davetsiz misafirlerdir. Ancak göğüs ucunda kıl olması şaşırılacak bir durum değildir ki vücudun hemen her yerinde yağ bezlerinin ve kıl köklerinin olmasından ötürü göğüs uçları da kıllanma için uygun yerler arasındadır. Ancak bu kıllar kimi zaman ayvacık tüyü şeklinde belirirken kimi zamanda koyu renkli ve sert biçimiyle vuku bulur. Öyle ki bazen beslenme alışkanlıkları, hormonal değişikler ve kullanılan bir takım ilaçların yan etkisi olarak her ne kadar başlangıçta ayvacık tüyü olarak gelirse de ardından hiç de istenmeyen koyu renkli ve sert kıllara dönüşebilir.

Peki, göğüs ucu kılları nasıl alınmalıdır? Öncelikle bu sorunun yanıtını geçmeden önce ayvacık tüyü mü yoksa köyü renkli kıllar mı oldukları göz önünde bulundurularak harekete geçilmelidir.

Eğer ki göğsünüzün ucunda zayıf ayvacık tüyleri var ise bunu dert etmemenizi ve o küçük şeyleri görmezden gelmenizi yani dertsiz başınıza dert açmamanızı önemle tavsiye ederiz. Öyle ki alınan zayıf tüyler müdahale sonrası güçlenecek ve hiç de istenmeyen bir biçime bürünerek tekrar ortaya çıkacaktır. Ancak zaten kendinizi bildiniz bileli siyah ve sert meme ucu tüyleriniz var ise almak farz olmuş demektir. Burada da dikkat edilmesi gereken husus almak için kullanılan materyaldir.

Hiç acı hissi yaratmayan bu tüyleri elle almanız kolay olacaktır. Metalin etkisinin tüyleri kolaylaştırdığı göz önüne alındığında cımbız ve türevlerinden de uzak durmak yerinde olacaktır. Ancak bunun için de çok geç ve kökleri besleyen ağda ile ya da kılları kuvvetlendiren cımbız ile çoktan ise başladıysanız bu bir kıl kökünde birden fazla kılın çıkmaya başladığı yani kıllarınızın arttığı anlamına gelmektedir ki kökten çözüm olan iğneli epilasyon tercihi bu noktada kullanılabilir. Ancak her sağlık sorununda olduğu gibi hormonal bozukluğun belirtisi olabilecek tüylenmede de ilk adres her zaman doktorunuz olmalıdır.

Bazı kadınlarda fazla miktarda olan göğüs kılları onlar için estetik görünüm açısından ciddi bir sıkıntı haline gelmektedir. Özgüvenleri ve moralleri açısından duruma bakacak olur istek durum gerçekten sıkıntılı bir boyuttadır. Göğüs öyle her yöntem ile alınması doğru olan bir bölge değildir. Göğüste bulunan kılları almak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Göğüs kıllarının kişiden kişiye göre fazlalığı ve nerede bulunduğu değişebilir.

Bazı bayanlarda göğsün orta kısmında bulunurken bazı bayanlarda da göğüs uçlarında bulunmaktadır. Göğüs uçlarında bulunan göğüs kıllarını ağda ile almak doğru değildir. Çünkü ağda çekilirken göğsü sarkıtabilir ve göğüs bölgesinde çatlakların oluşmasına neden olabilir. Yine göğüs kıllarını tüy dökücü kremler ve ya jilet bıçağı işe almak da doğru değildir. Çünkü bu yöntemler göğüste bulunan kıllarının artmasına ve sertleşmesine neden olabilir.

kadinlarda-gogus-killari-ne-sekilde-alinir

Göğüs uçlarında çıkan bu kılları almanın en doğru yöntemi tıbbi eldivendir. Tıbbi eldiven yardımı ile bu kılları tek tek kopartmak hem kılların kökten gelmesini sağlar hem de sarkma ve ya çatlak gibi durumların oluşmasını engeller. Eğer göğüste çıkan kıllar iki göğsün arasında ise bu bölümdeki kılları almanın en doğru yöntemi soğuk ağda bantlarıdır. Yalnız ağdayı yapıştırırken ve çekerken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sarkma ve ya çatlamalar zaman içerisinde oluşabilmektedir. Eğer göğüste bulunan kıllar göğsün tam üzerinde ise bu bölge temizlenmesi en zor bölgedir. Eğer kıllar çok belirgin değil ise alınmamasında büyük ölçüde yarar vardır. Eğer yine de almak istiyor iseniz en doğru yöntem kıllar tutulabilecek kadar uzun ise tıbbi eldivendir. Bu yöntem ile göğüste ki kılları en sağlıklı şekilde alabilirsiniz. Eğer kıllar tutulamayacak kadar kısa ise kaş ve bıyık için olan soğuk ağda bantlarını kullanarak göğüste bulunan kılları yavaş ve nazik bir şekilde almanızda yarar vardır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git