Balık Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu

Balık Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu
2 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.734 kez okundu.

Duygusallık ve sağduyunun bir arada bulunduğu bir karakterdir balık kadını. Düşünceli, coşkulu, heyecanlı ve çocuksu ruhunu hep canlı tutan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden de yaşadığı ilişki ve duyguları çok yüksek boyutlarda yaşar. Minicik detaylar ile yetinebilir, bunlardan kocaman hayaller yaratabilir ve bu şekilde kendini yıllarca avutabilir. Saflığın, doğallığın, içtenliğin ve fedakarlığın vücut bulmuş halidir.

Oldukça kırılgan bir yapıda olduklarından, ilgi gösteren değil gösterilen taraf olmayı isterler. Bu yapıda olan balık kadınının, karakteristik özellikleri nedeniyle kandırılması oldukça muhtemeldir. Çünkü yalan da olsa inanmayı ve güvenmeyi seviyorlar. Güvendikleri insanın yanlış yapabilme ihtimalleri yoktur onlar için. Gözü kara bir şekilde yaşarlar ilişkisini. Oldukça kıskanç ve bir o kadar da özgür ruhlu yapıdadırlar. Anlaşılması zor olduğu için çoğu erkek ilk başta sıkılmakta ve bunalmaktadır. Ta ki balık kadınını gerçekten tanıyana kadar.

Koç burcu erkeği balık kadınının aksine duygularını kolay kolay ifade etmeyen, bunu jest ve mimikleri ile belli etmeyi seven, özgüveni yüksek, bakımlı, rahatına düşkün, ailevi değerleri önemseyen, inatçı, mukemmelliyetçi, takıntılı, sevecen ve sempatik bir karaktere sahiptir. Onları anlamak çok basit gibi görünür fakat koç erkeğini yaşamaya başladıkça aslında hiç tanımadığınızı görürsünüz. Kendi iç dünyası, dışarıda gösterdiği kişilikten apayrıdır. Kendilerini net ifade etmeyi sevmezler. Hayatlarına gerçekten birini aldıkları zaman  sadece ona açarlar kapılarını. Ve o istemedikçe onu anlamanız mümkün değildir. Dobra olan koç erkeği sevdiğini de sevmediğini de net dile getirir. Eğer bir koç erkeği size şakayla bir söz söylüyor ise o sözü enine boyuna bir düşünün derim. Şakasında dahi mana gizlidir onların. Bazen karşısındaki insanı kırmamak için başvurdukları bir yöntemdir. Bu hayatta en çok annesine ve  sevdiği kadına değer verir.

Birbirine tezat olan bu iki burç yapı gereği birbiriyle anlaşamaz ve uzun bir ilişki sürdüremez. Balık kadını çok ilgi isteyen, kırılgan ve narindir. Fakat koç erkeği ilgi göstermez anlaşılmayı bekler. Kendini sürekli açıklamaktan nefret eder. Kısıtlanmayı kabullenemeyen bir yapıdadır.Bu yüzden de balık kadını ona güçsüz ve sulu göz olarak görünür. Bu nedenle de anlaşma oranları düşüktür. Eğer çocukluktan yada uzun zamandan beri aynı ortamda kalınmış, paylaşılan değerler sayıca fazla ve temelli bir geçmişe sahipler ise anlaşabilirler. Çünkü zaman çiftleri birbirine benzetir ve sevmedikleri yönlerin törpülenmesini sağlar.

Balık burcunun diğer burçların karışımından oluşan sevgi felsefesine inanan son burçtur. Oldukça saf denecek kadar iyidir. Kendinden çok başkalarını düşünür, fedakar yönü hayret edilecek kadar fazladır. Koç burcu erkeği ise tam tersine bir o kadar bencildir. Eğlenceli dışa dönük bir yapıları vardır. Oldukça rahat olan yapıları gereği, kolay ilişki kurmakta üstlerine yoktur. Balık burcu kadını detaycı, hayal perest, sakin, sıcak kanlı iken koç yüzeysel, inatçı, zeki, eğlenceli, vurdumduymaz yapıları ile balık burcu yapısı ile tamamen zıt karakterlerdeler. Balık ve koç ilişkisi dendiğinde en iyi yanlarının iyi seks olduğunu söyleyebilir ama koçun gel git duyguları balık için yeterli olmayacaktır.

Balık burcu koç erkeğinin inatçı ve hükmeden yanına bile boyun eğip, itaat etme eğilimi gösterirken koç erkeği balığın duygusallığına hitap etmeyebilir. İlişkinin ilk günleri güzel geçse de sonrasında demir atmak isteyen balığın, maceraperest koç erkeği ile olan ilişkinin sonunda balık gözyaşları içinde boğulabilir. Fakat başkalarının acılarını dinlemeye omuz olmaya çalışan balık için bunu suda ölmeyeceği için yeniden o fedakar ve dost canlısı hayatına döner. Olmaz mı gerçekten diyenlere ise neden olmasın balık ılımlı bir burç. Ama koç durulup balığa gereken duygusallığı yaşatırsa ve aşk varsa her şey mümkün.

Balık Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Balık burcu, en duygusal burçlar arasında yer alır. Balık burcu ile hemen hemen her burç çok iyi anlaşır. Balık ne kadar duygusal ve uysal ise koç burcu da bir o kadar inatçı ve başına buyruktur. Bu ikili bir araya geldiğinde yapamayacak ve anlaşamayacak gibi görünse de birbirlerini çok iyi dengelerler ve bu da çok iyi anlaşmalarını sağlar. Balık burcu, çok hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de koç burcunun bazen düşünmeden konuşması ve patavatsız halleri büyük tartışmalara neden olabilir. Bu ikili bir araya geldiğinde başka hiç kimseye ihtiyaç duymazlar ve tek başlarına da çok iyi eğlenebilirler. İkisi de yaratıcı yapısı sayesinde yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirler. Balık ve koç burcunun hayata bakış açısı hiçbir zaman aynı değildir. Bu ikili hayata farklı açılardan bakıp farklı yorumlarda bulunurlar. Bu da onların hayatında yeni heyecanlar yaratmada ve hayata bakış açısını zenginleştirmede çok etkilidir.

Balık ve Koç Aşk Uyumu

Balık burcu ve koç burcu bir araya geldiğinde çok iyi bir ikili olabilir. Bu ikilinin aşk hayatı da oldukça renkli ve eğlencelidir. Balık burcunun hassas ve duygusal yapısı, koç burcunun ise inatçı ve sert yapısı bir araya geldiği zaman bu ikili birbirini çok iyi dengeler. Taraflar, birbirlerinin hayatlarına saygı duyduğu ve sınırlarını bildiği zaman hiçbir sorun yaşamazlar. Balık ve koç burcu hayat tarzlarını birbirlerine göre yeniden dizayn eder ve iletişimlerini güçlendirirlerse çok mutlu olacakları, sağlam temeller üzerinde yükselen bir evliliğin ilk adımlarını atabilirler. Balık burcu, özgür ruhlu bir karaktere sahiptir. Bu özelliği nedeni ile bazı konularda koç burcu ile çatışma yaşayabilirler. Hayatınızda değiştirmek ve düzeltmek isteyeceğiniz bazı şeyler olabilir. İşlerinizi yoluna koyduğunuzda sevdiğiniz insan ile hayatınızı birleştirmek isteyecek ve huzurlu bir hayat kurmak isteyeceksiniz.

Balık ve Koç Evlilik Uyumu

Balık burcu ile koç burcunun evlilikleri, çok sağlam temellere dayanır. Bu ikili emin olmadıklarında asla ciddi bir ilişki için yola koyulmazlar. Özellikle de balık burcunu böyle bir konuda ikna etmek çok da kolay olmayacaktır. Balık burcu, duygularından emin olduğu zaman sadece karşısındakine kalbini açar ve onunla tüm her şeyini paylaşır. Bu ikili her zorluğa ve sıkıntıya birlikte göğüs gerebilecek ve her şartta birbirinin yanında olabilecek bir yapıya sahiptir.

Balık ile koç arasındaki uyum diğer burçları kıskandıracak özelliktedir. Bu ikili sadece gözleri ile bile anlaşabilir. Çiftler, hassas olduğu konularda birbirlerine daha dikkatli davrandıkları zaman çok daha mutlu bir evlilik hayatı yaşayacaklardır. Evliliğinize burnunu sokmak isteyen ve huzurunuzu kaçırmak isteyen kişilere hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiniz için sonsuza kadar mutlu ve huzurlu bir evlilik yaşayabilirsiniz.

Balık ve Koç Sosyal Uyumu

Balık ve koç burcu sosyal anlamda da birbirini en iyi tamamlayan burçlar arasında yer alır. Bu ikili bir araya geldiği zaman eğlenmeyi çok iyi becerir. Özellikle de aksiyon sporlarına olan ilgilerinin ortak olması, onları yeni macera arayışlarına sürükleyebilir. Bu ikilinin sosyal yaşamdaki uyumu, çevresindeki pek çok insanı kıskandıracak niteliktedir. Özellikle de ikisi de özgür ruhlu ve çılgın kişiliklere sahip iki burç olduğu için çok eğlenceli bir sosyal hayatları vardır. Monotonluktan ve durağan yaşamaktan nefret ederler. Sürekli gezmek ve yeni yerler görmek en büyük hayalleridir. Bunu ise sadece sevdikleri insan ile gerçekleştirmek isterler.

Hayatında karşılaşacağınız tüm zorlukların üstesinden gelebileceklerini çok iyi bilirler. Maddi ve manevi anlamda her zaman bir olmayı tercih ederler. Asla ayrımcılık yapmazlar ve bundan da nefret ederler. Bu ikili, sosyal çevreleri tarafından da en çok sevilen çiftler arasında yer alır. Zor ve sıkıntılı dönemlerde olgun davranmak ve soğuk kanlı olmak koç burcunun görevidir. Balık burcu kişisi, bu durumlarda daha heyecanlı ve panik bir ruh haline sahiptir.

Koç burcu ise, onu rahatlatır ve durumu dengele görevini üstlenir. Bu ikili bir olduğu zaman üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk olmadığını çok iyi bilirler. Bu nedenle hayatın hemen hemen her alanında birbiri ile en uyumlu çiftler balık ve koç burçlarından çıkabilir. Bu ikili, çevresi tarafından da çok sevilen ve saygı duyulan bir birlik kurarlar ve kimsenin kendi dünyalarına karışmasını istemezler. Kendi kararlarını hiç kimseye sormadan ve kimseye hesap vermeden vermek isterler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git