Balık Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

02.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

Duygusallık ve sağduyunun bir arada bulunduğu bir karakterdir balık kadını. Düşünceli, coşkulu, heyecanlı ve çocuksu ruhunu hep canlı tutan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden de yaşadığı ilişki ve duyguları çok yüksek boyutlarda yaşar. Minicik detaylar ile yetinebilir, bunlardan kocaman hayaller yaratabilir ve bu şekilde kendini yıllarca avutabilir. Saflığın, doğallığın, içtenliğin ve fedakarlığın vücut bulmuş halidir.

Oldukça kırılgan bir yapıda olduklarından, ilgi gösteren değil gösterilen taraf olmayı isterler. Bu yapıda olan balık kadınının, karakteristik özellikleri nedeniyle kandırılması oldukça muhtemeldir. Çünkü yalan da olsa inanmayı ve güvenmeyi seviyorlar. Güvendikleri insanın yanlış yapabilme ihtimalleri yoktur. Gözü kara bir şekilde ilişkisini yaşar. Oldukça kıskanç ve bir o kadar da özgür ruhlu yapıdadırlar. Anlaşılması zor olduğu için çoğu erkek ilk başta sıkılmakta ve bunalmaktadır. Ta ki onu gerçekten tanıyana kadar.

Koç erkeği balık kadınının aksine duygularını kolay kolay ifade etmeyen, bunu jest ve mimikleri ile belli etmeyi seven, öz güveni yüksek, bakımlı, rahatına düşkün, ailevi değerleri önemseyen, inatçı, mükemmeliyetçi, takıntılı, sevecen ve sempatik bir karaktere sahiptir. Onları anlamak çok basit gibi görünür fakat onu yaşamaya başladıkça aslında hiç tanımadığınızı görürsünüz. Kendi iç dünyası, dışarıda gösterdiği kişilikten apayrıdır. Kendilerini net ifade etmeyi sevmezler.

Hayatlarına gerçekten birini aldıkları zaman kapılarını sadece ona açarlar ve o istemedikçe onu anlamanız mümkün değildir. Dobra olan koç erkeği sevdiğini de sevmediğini de net dile getirir. Eğer size şakayla bir söz söylüyor ise o sözü enine boyuna bir düşünün derim. Şakasında dahi mana gizlidir. Bazen karşısındaki insanı kırmamak için başvurdukları bir yöntemdir. Bu hayatta en çok annesine ve sevdiği kadına değer verir.

Balık Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

Birbirine tezat olan bu iki burç yapı gereği birbiriyle anlaşamaz ve uzun bir ilişki sürdüremez. Balık kadını çok ilgi isteyen, kırılgan ve narindir. Fakat koç erkeği ilgi göstermez anlaşılmayı bekler. Kendini sürekli açıklamaktan nefret eder. Kısıtlanmayı kabullenemeyen bir yapıdadır. Bu yüzden de balık kadını ona güçsüz ve sulu göz olarak görünür. Bu nedenle de anlaşma oranları düşüktür. Eğer çocukluktan yada uzun zamandan beri aynı ortamda kalınmış, paylaşılan değerler sayıca fazla ve temelli bir geçmişe sahipler ise anlaşabilirler. Çünkü zaman çiftleri birbirine benzetir ve sevmedikleri yönlerin törpülenmesini sağlar.

Birbirlerine saygı duymaları gerekir

Bir araya geldiklerinde çok iyi bir ikili olabilir. Bu ikilinin aşk hayatı da oldukça renkli ve eğlencelidir. Balık burcunun hassas ve duygusal yapısı, partnerinin ise inatçı ve sert yapısı bir araya geldiği zaman bu ikili birbirini çok iyi dengeler. Taraflar, birbirlerinin hayatlarına saygı duyduğu ve sınırlarını bildiği zaman hiçbir sorun yaşamazlar.

Hayat tarzlarını birbirlerine göre yeniden dizayn eder ve iletişimlerini güçlendirirlerse çok mutlu olurlar, sağlam temeller üzerinde yükselen bir evliliğin ilk adımlarını atabilirler. Balık burcu, özgür ruhlu bir karaktere sahiptir. Bu özelliği nedeni ile bazı konularda koç ile çatışma yaşayabilirler. Hayatınızda değiştirmek ve düzeltmek isteyeceğiniz bazı şeyler olabilir. İşlerinizi yoluna koyduğunuzda sevdiğiniz insan ile hayatınızı birleştirmek isteyecek ve huzurlu bir hayat kurmak isteyeceksiniz.

Birbirlerini dengelerler

Balık burcu, en duygusal burçlar arasında yer alır. Hemen hemen her burç çok iyi anlaşır. Onlar ne kadar duygusal ve uysal ise koç burcu da bir o kadar inatçı ve başına buyruktur. Bu ikili bir araya geldiğinde yapamayacak ve anlaşamayacak gibi görünse de birbirlerini çok iyi dengelerler ve bu da çok iyi anlaşmalarını sağlar. Balık burcu, çok hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de koç burcunun bazen düşünmeden konuşması ve patavatsız halleri büyük tartışmalara neden olabilir.

Bu ikili bir araya geldiğinde başka hiç kimseye ihtiyaç duymazlar ve tek başlarına da çok iyi eğlenebilirler. İkisi de yaratıcı yapısı sayesinde yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirler. Hayata bakış açıları hiçbir zaman aynı değildir. Bu ikili hayata farklı açılardan bakıp farklı yorumlarda bulunurlar. Bu da onların hayatında yeni heyecanlar yaratmada ve hayata bakış açısını zenginleştirmede çok etkilidir.

Zıt karakterleri sebebiyle anlaşmazlık yaşayabilirler

Balık burcunun diğer burçların karışımından oluşan sevgi felsefesine inanan son burçtur. Oldukça saf denecek kadar iyidir. Kendinden çok başkalarını düşünür, fedakar yönü hayret edilecek kadar fazladır. Koç burcu erkeği ise tam tersine bir o kadar bencildir. Eğlenceli dışa dönük bir yapıları vardır. Oldukça rahat olan yapıları gereği, kolay ilişki kurmakta üstlerine yoktur. Balık  kadını detaycı, hayalperest, sakin, sıcakkanlı iken koç yüzeysel, inatçı, zeki, eğlenceli, vurdumduymaz yapıları ile koçun yapısı ile tamamen zıt karakterlerde bulunmaktadır.

Balık burcu koç erkeğinin inatçı ve hükmeden yanına bile boyun eğip, itaat etme eğilimi gösterirken koç erkeği onun duygusallığına hitap etmeyebilir. İlişkinin ilk günleri güzel geçse de sonrasında demir atmak isteyen balığın, maceraperest partneri ile olan ilişkinin sonunda balık gözyaşları içinde boğulabilir.

Ortak noktaları çoktur

Bu ikili sosyal anlamda da birbirini en iyi tamamlayan burçlar arasında yer alır. Bu ikili bir araya geldiği zaman eğlenmeyi çok iyi becerir. Özellikle de aksiyon sporlarına olan ilgilerinin ortak olması, onları yeni macera arayışlarına sürükleyebilir. Sosyal yaşamdaki uyumu, çevresindeki pek çok insanı kıskandıracak niteliktedir. Özellikle de ikisi de özgür ruhlu ve çılgın kişiliklere sahip iki burç olduğu için çok eğlenceli bir sosyal hayatları vardır. Monotonluktan ve durağan yaşamaktan nefret ederler. Sürekli gezmek ve yeni yerler görmek en büyük hayalleridir. Bunu ise sadece sevdikleri insan ile gerçekleştirmek isterler.

Sosyal çevreleri geniştir

Hayatında karşılaşacağınız tüm zorlukların üstesinden gelebileceklerini çok iyi bilirler. Maddi ve manevi anlamda her zaman bir olmayı tercih ederler. Asla ayrımcılık yapmazlar ve bundan da nefret ederler. Bu ikili, sosyal çevreleri tarafından da en çok sevilen çiftler arasında yer alır. Zor ve sıkıntılı dönemlerde olgun davranmak ve soğukkanlı olmak koç burcunun görevidir. Balık burcu, bu durumlarda daha heyecanlı ve panik bir ruh haline sahiptir.

Koç burcu ise, onu rahatlatır ve durumu dengele görevini üstlenir. Bu ikili bir olduğu zaman üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk olmadığını çok iyi bilirler. Bu nedenle hayatın hemen hemen her alanında birbiri ile en uyumlu çiftler bu burçlardan çıkabilir. Bu ikili, çevresi tarafından da çok sevilen ve saygı duyulan bir birlik kurarlar ve kimsenin kendi dünyalarına karışmasını istemezler. Kendi kararlarını hiç kimseye sormadan ve kimseye hesap vermeden vermek isterler.

Balık Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

Evliliklerini sağlam temele kurarlar

Evlilikleri, çok sağlam temellere dayanır. Bu ikili emin olmadıklarında asla ciddi bir ilişki için yola koyulmazlar. Özellikle de balık burcunu böyle bir konuda ikna etmek çok da kolay olmayacaktır. Duygularından emin olduğu zaman sadece karşısındakine kalbini açar ve onunla tüm her şeyini paylaşır. Bu ikili her zorluğa ve sıkıntıya birlikte göğüs gerebilecek ve her şartta birbirinin yanında olabilecek bir yapıya sahiptir.

Bu ikili arasındaki uyum diğer burçları kıskandıracak özelliktedir. Bu ikili sadece gözleri ile bile anlaşabilir. Çiftler, hassas olduğu konularda birbirlerine daha dikkatli davrandıkları zaman çok daha mutlu bir evlilik hayatı yaşayacaklardır. Evliliğinize burnunu sokmak isteyen ve huzurunuzu kaçırmak isteyen kişilere hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiniz için sonsuza kadar mutlu ve huzurlu bir evlilik yaşayabilirsiniz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.