Yay Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

08.02.2016
Yay Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Birbirinden sonra gelen burçların anlaşması oldukça zor olur. Genelde sonra gelen burç bir önceki burcun eksiklerini tamamlar, birçok yönden birbirlerine tamamen zıttırlar. Aralarındaki büyük fark Jüpiter tarafından yönetilen yay burcunun aşırı iyimser olması ve Satürn tarafından yönetilen oğlak burcunun ise fazla realist olmasıdır. Yay kadını partnerini hiç durmadan karamsarlıkla suçlayacak, olabilecek en kötü ihtimalle hazırlandığını söyleyip duracaktır. Partneri ise onun sürekli Polyanna gibi olmasına hiçbir zaman anlam veremeyecektir.

Spor yapmayı seven yay kadını formdadır ve partnerinin fazla kilolarına takabilir. Ya onun tavsiyeleri ile bir şeyler yapın ya da onu hiç umursamayın. Bu kadının patavatsızlığı meşhurdur ve oğlak erkeği gibi kibar, politik birinin bunu kabullenmesi kolay olmayabilir. İlişkiniz ilerledikçe başka hiçbir konuda uyuşamadığınızı düşünebilirsiniz.

Yay Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

İkili birbirlerine ters düşen yapıya sahiptirler. Yay burcu gezip eğlenmek ya da birlikte zaman geçirmek konusunda ısrar etmez ancak partneri iş hayatına öyle odaklanmıştır ki gözü işinden başka bir şey görmez. Parasını saçıp savuran bu kadına karşılık tasarruflu oğlak erkekleri zıt karakterlerin birbirini nasıl tamamladığının en iyi örneğidir.

Önyargının insanlar üzerindeki etkisini allak bullak edecek burçlar

Yay kadınları kolay kolay bir ilişki yaşamaz, yaşadığı ilişkiler de genellikle kısa sürer. Uzun süreli bir aşkı ve tutkuyu partneri gibi tutkulu bir burçta bulacaktır. Oğlak erkekleri çok geniş bir kalbe sahiptir ve kalbi sevdikleri için çarpar. Gerçekten sevdiği kişiyi kalbine taşır ve iç dünyası ile tanıştırır, sevgilisi onun iç dünyası ile tanıştığında ise ondan asla vazgeçemeyecektir. Bu ikili arkadaşlık ilişkilerinde favori tipler değillerdir ama aşk ilişkisi söz konusu olduğunda aralarında gerçek bir bağ oluşur. Bu ilişkinin devamlı olması için ise kadına büyük iş düşüyor. Dış görüntüsü ile her ikisi de dikkat çekici burçlardandır. İlişkileri ilk bakışta büyük bir elektriklenme ile ortaya çıkar sonrasında aşka dönüşmesi için ise her iki tarafa da büyük iş düşüyor. Birbirlerinden farklı karakterde oldukları için biraz çaba harcamaları gerekiyor.

Görüntünün aksine iç dünyalarında aynı özelliklere sahiplerdir

Yay burçları kazandığı parayı harcamayı çok sever, gezmek ve eğlenmek onlar için çok önemlidir. Bu nedenle parasal konularda hiç anlaşamazlar. İki burç da birbirinin tam tersi anlayışa sahiptir. Biri biriktirmek isterken diğeri hep harcamaktan yanadır. Yay kadını partnerinin tutumluluğunu cimrilik olarak algılar. Partneri onun para konusundaki anlayışını anlayabilirse bu ikili iyi anlaşabilir. Oğlak erkeğinin ise büyük hedefleri vardır ve kendine özen gösterir. Bu durum sevgilisinin ondan etkilenmesini sağlar ve muhteşem bir çift örneği olmasalar bile karşılıklı anlayış ve fedakarlık gösterirlerse her zaman uzlaşabilir, mutlu olabilirler. İkisi de dışarı yansıtmadıkları bir başka kişilik taşırlar içlerinde, umursamaz ve vurdum duymaz görünseler de iç dünyalarında duygusal ve tutkuludurlar.

Zıtlıklar itici güç yaratırken, keşfetme arzusu da çekim gücü oluşturur

Zıt karakterli bu burçların çoğu zaman anlaşması güç olabilir. Bu zıtlık kimi zaman kavgalara yol açsa da güçlü bir bağ kurulduğu zaman mıknatıs etkisi yaratır, aralarındaki çekim artar. Bir ilişkiye başladılarsa onları bekleyen en önemli tehlike maddi konular olacaktır. Kazancını tasarruf etmeyi seven oğlak erkeğinin bu özelliği partneri tarafından cimrilik olarak değerlendirilir. Elindeki tüm parayı gezip eğlenmeye harcayan yay kadını için bu durum cimrilikten farksızdır. Para konularını aşarak ilişkilerini taşırlarsa hareketli bir ilişkiye başlamış olurlar. Birbirlerini her zaman anlamak için çaba gösterip kırmadan dökmeden ilişkilerini devam ettirebilirlerse uzun soluklu bir ilişki yaşarlar.

Fedakarlık ve emek olmadan değer bilinmez

Oğlak erkeği aşk hayatında çok romantik değillerdir. Aşık oldukları zaman oldukça kıskanç olmaktadırlar. Hayatında önceliği iş olduğu için evliliği geç düşünürler. Bu çiftin burç uyumu için olumlu sözler söylenmiştir. İki burcun uyumu gayet pozitif olmasının yanında kişisel özellikleri de birbiriyle uyumlu hale gelmektedir. Karşılık yapılan fedakarlıklar ile bu ilişki gayet rahat yürür. Yay kadını erkeği için çok fedakar olması ile partnerine karşı gayet pozitif tavır sergilemektedir.

Koruyucu tavrı kadınları cezbeder

Yay kadını fiziksel olarak kolayca seçilebilen bir kadın özelliğine sahiptir. Kültürlü ve espri yetenekleri oldukça güçlüdür. Bu özellikleri ile aranan bir kadındır, eğlence hayatına oldukça düşkündür. Bu kadın aşk hayatında oldukça dürüst ve aşkına düşkün bir kişiliği vardır. Oğlak erkeğinin ise fiziksel özellikleri arasında yakışıklı olması vardır. Koruyucu olmaları onları kadınlar açısından daha çekici hale getirmektedirler.

Maddiyata bakışları farklıdır

Oğlak erkeği maddi yönden tutumludur, parasını nerede ve nasıl harcayacağını iyi bilir. Karşısındakinin de bu şekilde tutumlu olmasını ister. Fakat yay kadını onlar kadar tutumlu değildir, bir anda bütün parasını harcayabilir. Bu durum ise partnerinin hiç hoşuna gitmez. Maddi yönden kavgalar anlaşmazlıklara dönüşebilir. En iyisi olay uzamadan ortak bir nokta bulup anlaşmaktır çünkü oğlak insanı mantıklı bir çözüm bulduğunda her zaman yapıcı olmaktan yanadır.

Hayatında işi ilk sırada gelen birine katlanmak istemeyebilir

Oğlak burcu erkeği için ilk sırada işi gelir. Bu sebeptendir ki karşısındaki kadının onun bu iş hayatına saygı duymasını bekler. Fakat bu kadar iş kolik bir adama katlanmak yay kadını için oldukça zor bir sınav olacaktır. Bu yüzdendir ki bu konuda anlaşmazlıklar çıkabilir.

Tutumlu bir erkeğin, savruk ve düşünmeden harcama yapan bir kadınla sınavı

Yay burcu teorisyendir, siz ise gerçekleştirensiniz. Evin tüm masraflarını partneri karşılamak zorunda kalabilir çünkü sevgilisi parasını her zaman harcayacak yer bulur. Elindeki parayı yarını düşünmeden harcayan bir burçtur bu nedenle bir birbirini maddi anlamda tamamlarlar. Birbirine zıt burçlardır fakat zıt kutuplar her zaman birbirini çekerler. İşkolik olan oğlak erkeği parayı elinde tutarak parasal açıdan rahat olmalarını sağlar, biriktirmeyi sever. Bazen cimri bile olabilir. Ama bu durumun tek bir açıklaması vardır; sevdiklerinin ve kendisini güvenceye almak için bunu yapar. Onun tek düşündüğü yarınlar için sıkıntı yaşanmayacak zamanlar yaratmaktır. Bu yüzden çalışmayı çok sever. Ama bu tutumlu hali eşlerine sıkıcı gelebilir.

Konuşkan ve uçarı bir kadın ile sessiz sakin ama derinden bir adamın hikayesi

Oğlak erkeği sessiz ve yavaş hareketleriyle dikkat çeker, nerede nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir. Üstelik çok sabırlı olan bu burç erkeklerini sinirli anlarına rastlamanız neredeyse imkansızdır. Her şeyi kendi iç dünyalarında yaşarlar. Aslında çok duygusal kişilerdir fakat dışarıdan bakıldığında duygusuz bir duvar gibi gözükürler.

Zıtlıkların buluştuğu bir ikili

Yay burcu kadını zeki ve neşeli olan hareketleriyle dikkat çekmeyi başarır. Özgürlükten yana olan bu burç kadınları aynı zamanda her konuda mantığını kullanarak hareket etmeyi tercih eder. Her zaman dostluktan yana olurlar ve arkadaşlarıyla olan bağlarına çok dikkat eder. Oğlak ile zıt bir ikili olurlar, bu zıtlık ilişkide onları ya tam olarak çekecektir ya da tam olarak itecektir.

Maço görüntüsünü yumuşatabilirse bir çocuğun kalbine ulaşır

Oğlak erkeği her ne kadar sakin olarak gözükse de aslında içinde küçük bir çocuk vardır aynı zamanda kapalı bir kutu gibidir. Sert ve duygusuz gözükürler, sevgilisi bu durumdan rahatsız olup ondan uzaklaşmak isteyebilir. Fakat göründüğünün aksine bir kişidir ve yay kadını inat edip bu adamın inadını kırabilirse fazla romantik biriyle karşılaşmış olur. Bu da aşkın ilk başlangıcı olabilir.

Yay Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirlerini anlamaları gerekir

Yenilikleri, değişiklikleri açık olan ve yeniliği seven yay burcu ile oğlak burcunun anlaşması biraz zor olabilir. Oğlak erkeği eskiye bağlıdır ve soğuk tavırlar sergileyebilir, bu durum ilişkinizi olumsuz etkiler. Parasal konularda da evlilik yaşamında uyumsuzluklar olabilir. Çünkü yay kadını savurganken partneri tutumludur. Birbirinizi anlayıp orta yolu bulabilirseniz evlilik hayatınız iyi olabilir. Bunun için ikinizin de özverili davranması, fedakarlık yapması ve gerçekten aşk olması lazımdır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.