Akrep Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Akrep Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
8 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.390 kez okundu.

Akrep burcu kadını özellikleri ile oldukça çekici olan bir kadındır. Bir ortama girdiğinde çekiciliği ile insanları kendine baktırmayı başaran bir yapıdadır. Gururlu kişiliği ve karşısındaki erkekte aradığı hırs özelliği ile herkesi de beğenmez. Sinirli anlarında daha çok uzak durulması gereken bir burçtur. Temizlik hastalarının geneli de bu kadınlardır. Bunun yanı sıra hırslı olan kişiliği de oldukça ön plandadır.

Başak burcu erkeği ise daha çok iş hayatı ve gerçekçiliği ile ortaya çıkar. Çalışma aşkı ile doludurlar ve çalışmak için her şeyden vazgeçebilirler. Buna sevgilisi de dahil olabilir. İş aşkının yanı sıra nesnel bakış açısı ile oldukça duygularını arka plana atar. Bu durumda da aşkını yaşamak için her zaman duyguları değil mantığı ile hareket eder.

İkilinin uyumu ise mutluluk sonuçlu olabilir. Başak erkeğinin duygularını ortaya çıkarabilir bir akrep kadını. Emek isteyen bir ilişki olsa da oldukça mutluluk dolu bir ilişki yaşama olasılıkları da vardır. Akrep burcunun gururlu yapısı ve oldukça çekici fiziği, başak burcu erkeğini heyecanlandıracaktır. Aşkı tutkulu yaşayan akrep burcu kadını, başak burcuna resmen aşk yaşamayı öğretecektir. Birliktelikleri evlilik ile de sonuçlanabilir. Oldukça mutlu olabilecek olan bu burçlar, birbirlerinden çok şey öğrenebilir.

Mesela, akrep burcu kadını oldukça araştırmayı seven bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra başak burcu erkeği de oldukça çalışma aşkına sahip olan bir burç. Bu ikili birbirlerini bu konuda anlayacak ve birbirleri ile bilgilerini paylaşabilecektir. İş çıkışı yemek yiyerek de romantizmin doruklarına çıkabilirler. Çünkü bir akrep kadını abartıyı ve tutkuyu oldukça üst seviyede yaşamayı sever. Bu durumu partnerine de empoze edecektir. Böyle bir durumda da oldukça güzel bir birliktelik ortaya çıkacaktır.

Başak burcu erkeği oldukça tutumlu iken akrep burcu kadını bu konuda ne yapacağı çok belli olmaz. Bir gün birikime karar verirken başka bir gün de tüm biriktirdiklerini harcayabilir. Bu duruma başak burcu erkeği el atacaktır.

Başak erkeği ve akrep kadınının çok uyumlu bir çift değildir. Başak erkeği, titiz ve görev bilinci yerinde olan bir kişiliktir. Çoğunlukla mantıklıdır ve geleneksel düşünme tarzına bağlıdır. Örnek bir aile babası ve kayın validesi için bulunmaz bir damattır. Sıkıcılık derecesinde iyi bir insandır. aşırıya kaçmamak şartı ile heyecan yaşamayı sever. Bu yüzden sükuneti akrep kadını için çıldırtıcı olabilir. Akrep kadını, başak erkeğini yaşadığı duygu patlamaları ile kaçırabilir.

Akrep kadını eğer bir başak erkeğine gerçekten kapılmışsa, onun gevşemesini sağlaması uzunca bir zaman gerektirebilir. Tamamen güvenilir bir karakter olsa da akrep kadınının sabrını zorlayacak davranışlarda bulunabilir. Akrep kadınının ilgisini çekebilecek bir diğer özellik başak erkeğinin entellektüel yapısıdır. Başak erkeğinin hareketli zihni akrep kadınını etkileyebilir. Cinsel yaşam konusunda da bu iki burç uyumsuzluk yaşayacaktır. Ayrıca sadakate çok önem veren akrep kadını, başak erkeğinin hovardalığı seçmesi durumunda ilişkiye son noktayı koyar.

Hepimiz öyle ya da böyle yeni tanıştığımız birine burcunu sormuşuzdur ve hemen bahsi geçen burçla ilgili araştırma yapmak için kolları sıvamışızdır. “Ben yapmadım” diyen kendine ateş ediyordur. Hal böyle olunca burçlara ve burç uyumuna bakılarak ilişkinin gidişatını önceden kestirmeye çalışıyor pek çok insan. Haydi, hep birlikte akrep burcu kadını ile başak burcu erkeğinin uyumuna bakalım:

Akrep kadını dışarıdan bakıldığında oldukça soğuk, ketum ve sert bir görüntüye sahiptir ve birçok insan ona yaklaşmaya çekinir hatta korkar. Başak erkeği ise son derece sevimli ve iletişime açık, arkadaş canlısı bir insandır.

Başak erkeği, akrep kadınını ilk gördüğü anda etkilenmesi çok olağandır çünkü kendisinden çok zıt bir karaktermiş gibi görünen bu cazibeli kadın onun ilgisini çekecek, onda merak uyandıracaktır. Akrep kadını ise çevresine karşı umursamaz bir tavır içindedir ve kendisine yöneltilen bu şaşkın bakışları ilk etapta sıradan bulacaktır. Ama hemen üzülmeyin sevgili başak erkeği! Onu kendinize çekmenin bir çok yolu var ki ilk etapta onu ilgi odağı yapabilirsiniz.

Bakışlar akrep kadını için çok ama çok önemlidir. O, sözcüklerden çok davranışlara önem veren bir kadındır ve onu etkilemek için ona onu istediğinizi hissettirmek zorundasınız. Akrep kadını son derece özgürlüğüne düşkündür. Kısıtlamalara gelemez. Emri vaki yapılan olaylar onu deli eder. “Şunu şöyle yap” tarzında yapılan konuşmalar onu sinir küpüne dönüştürüp size karşı öfke ve nefret beslemesine neden olacaktır. Başak erkeği ise oldukça uysal bir beyefendidir, çevresi tarafından sevilen, sessiz ve uyumlu bir tiptir fakat o da en az akrep kadını kadar şahsına münhasır bir adamdır.

Titizlik konusunda hassas olabilir fakat bu titizlik anlayışı da tamamen kendine özgüdür. Mesela masanın üzerine bardak konulduğu için öfke kussa da sonra aynı davranışı kendisi sergilediğinde bu ona göre gayet doğaldır. Yani tutumları anlıktır. Bu da akrep kadınını kızdırabilir çünkü akrep kadını sabit karakter ister. Değişken tavırlar akrep kadınını çileden çıkaracaktır. Başak erkeği akrep kadınının zihin haritasının karmaşıklığından gelen dağınık hallerine tepki göstermezse ilişkileri çok daha ılımlı olabilecektir.

Akrep kadını kolay güvenen biri değildir ve sadakate önem verir.Başak erkeği ise çoğu zaman bu konuda disiplinlidir ve şıpsevdi bir havaya bürünmez. Bu açıdan bakıldığında başak erkeğinin sadakati akrep kadının ayaklarını yerden kesebilir tabi başak erkeği biraz romantik olabilirse. Akrep kadını renkli bir kişiliktir, birçok alanda hobisi olabilir, başak erkeğinin sade hayatı ona ilk bakışta cezbedici gelmeyebilir ama hemen karamsar olma sevgili başak erkeği neticede sen de soysal bir insansın bu sosyalliğe akrep kadının renklerini eklersen çok fazla eğlenebilirsiniz.

Akrep kadını fazlasıyla tutkulu ve kıskanç bir yapıya sahiptir. Fakat ilişkinin ilk evrelerinde anı yaşayıp flört etmek ve onun güvenini kazanacak jestler yapmak onun için evlilik gibi ciddi konuları gündeme taşımaktan çok daha önemlidir. Başak erkeği her ne kadar tam bir aile babası figürü olsa da akrep kadını pembe panjurlu ev hayali kuran biri değildir. Aksine evlilik, çocuk gibi konuların ilk etapta dile getirilmesi onları “acaba beni kandırıyor mu?” ya da “gözümü boyamak mı istiyor?” soruları ile baş başa bırakıp şüpheye düşürecektir. O yüzden çok sevgili başak erkeğinin bu kadına karşı çok dikkatli olması ve sadece anı iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Zaman zaman çok çılgın olup zaman zaman kendi kabuğuna çekilen bu kadını olduğu gibi kabul edip tabiri caizse nabza göre şerbet vermeyi başarabilen başak erkeği onun gönlünü fethedebilecektir. Romantik bir akşam yemeği, loş bir ortam ve tutkulu bir aşk şiiri akrep kadınının ayaklarını yerden kesmeye yeter de artar bile. Başak erkeği her ne kadar çok romantik olamasa da küçük jestleri bu kadından esirgemeyecektir. Sevgiyle kalın.

Son olarak, akrep kadınıyla beraber olmak isteyen başak erkeğine acizane bir tavsiye olarak şunu önerebilirim: Hiçbir konuda fazla ısrarcı olmayın, ona karşı tutkulu olun ve onu küçük hediyelerle mutlu ederek, ona huzurlu bir ortam sağlayın. O zaman bu vahşinin nasıl uysal bir canlıya dönüştüğünü görebilirsiniz. Bol şans.

Akrep Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Zodyak içerisinde en uzak durulan iki burç seçilse, bunlar şüphesiz akrep ve başak burçları olacaktır. Başak burcu çok titiz, düzenli ve prensipli olması, akrep burcu ise kendisini beğenmişliği ve bencilliği nedeni ile başkaları tarafından korkulan burçlardır. Günlük hayatta, bu iki burçla da anlaşmak ve iyi geçinmek oldukça zordur. Bu iki burcun birbiri ile olan aşk uyumu da gerçekçi olmak gerekirse, her iki tarafın da çok çabalaması ile ancak mümkün olacaktır. Öte yandan, iş hayatı uyumu açısından ise bu ikili biçilmiş kaftan gibidir.

Akrep ve Başak Aşk Uyumu

Başak burcundaki kişiler akrep burcu insanlarına kolayca aşık olurlar. Çünkü kendi sakinliklerini ve içe kapanık yapılarını akrep burcunun etkileyici ve heyecan verici yapısı dengeler. Ancak başak burcu aşık olsa da bir ilişkiye adım atma konusunda çok ince eleyip sık dokuyan bir burçtur. İlk etkileşim sırasında akrep insanından gözü korkabilir. Bu nedenle pek çok akrep – başak ilişkisi daha başlamadan bitebilir. Bu noktada akrep burcunun başak insanını cesaretlendirmesi işe yarayabilir. Akrep burcu genç yaşından itibaren, çoğunlukla yüzeysel ilişkiler yaşasa da hep sırtını yaslayabileceği ve yanında huzurlu hissedeceği birini arar. Sevgilisinin ona annelik yapmasını isteyebilir, ilgi görmekten çok zevk alır. Bu nedenle başak ile olan ilişkisi ona ilgi çekici gelir ve kolayca bağlanabilir. Ancak başak insanının fazla ayakları yere basan tavrı ve akrep burcunun ne istediğinden emin yapısı nedeniyle bu aşk romantizmden çok mantık ve karşılıklı saygı üzerine kurulu olursa mutlu olacaklardır.

Başak burcu, özellikle de bu burçtan olan kadınlar bazen biraz fazla otoriter olabilirler. Bu durum akrep burcunu gerebilir ve öfkelenmesine sebep olabilir. Her iki burç da alttan alma konusunda başarısız insanlardır. Birbirlerini bazen acımasızca eleştirebilirler ancak bu eleştiriler haksız yere yapılmaz. Başak insanının adalet duygusu çok gelişmiştir, akrep de insanlara hakkını vermekten hoşlanır. Bu yüzden birbirlerine karşı adil eleştirilerde bulunsalar da özellikle akrep erkekleri öfkelerini dizginlemekte zorlanacakları için büyük kavgalar ve kalp kırıklıkları yaşanabilir. Başak kadınları kendisine yapılanları asla unutmadığı için ilişkide aynı kavgalar sürekli tekrarlanabilir. Ancak birbirlerini kötü yanlarını kabul ederek, her şeye rağmen birbirlerini sevmeyi öğrenirlerse, başarılı ve verimli bir aşk hayatları olacağı kesindir.

Akrep ve Başak Evlilik Uyumu

Başak insanları özellikle de başak burcu kadını evlendikten ve aile kurduktan sonra ailesini hayatının merkezi haline getirir. Çocukları olduktan sonra ise eşine karşı ilgisi çok azalır ve hayatını çocuklarını yetiştirmeye adar. Birlikte olduğu kişiden ilgi görmeyi seven ve evliliğini de canlı tutmak isteyen akrep için bu durum sıkıntı yaratabilir. Ancak başak insanının ailesine düşkünlüğü bir yandan da akrep burcunun çok hoşuna gider. Öte yandan başak anneleri de babaları da çok katı kurallı ve disiplinli olurlar. Akrep burcu ise çocuklarına karşı daha rahat bir tutum sergiler ve hatalarına karşı anlayışlı yaklaşır. Bu görüş ayrılığı sık sık kavga yaşanmasına sebep olabilir çünkü her iki burç için de taviz vermek söz konusu değildir. Hem akrep hem de başak burcu insanları dediğim dedik ve “en iyisini ben bilirim” tavrına sahip oldukları için ev yaşamlarında sık sık çıkmazlara düşebilirler. Öte yandan hem başak hem de akrep ev hayatını severler. Evde geçirilen sakin hafta sonlarından ya da beraber alışverişe gitmek gibi aktivitelerden zevk alırlar. Evlilikleri dışarı çıkmak yerine evde geçirilen sakin ve huzurlu saatlerden oluşacaktır.

Akrep ve Başak İş Uyumu

Aşk ve evlilik hayatında çok da başarılı bir çift olmayan akrep ve başak burçları, sıra iş hayatına gelince çok iyi bir ikili olacaklardır. Akrep insanı iş yaşamında güvene ve dürüstlüğe çok önem verir. Bu sayede başak insanları ile iş partneri olmaktan çok hoşlanırlar. Başaklar ise insan ilişkileri konusunda akrepler kadar girişken ve etkileyici değildir. Bu sayede bir akrep insanı ile takım olduklarında bu ikilinin iş hayatında başarılı olması kaçınılmaz olur. Başak burcunun zaman yönetimi ve organizasyon gücü çok yüksektir ancak iş hayatında çalışanlarına karşı sert ve hoşgörüsüz olabilir. Akrep burcu insanı ise insan ilişkilerindeki başarısı ile bu eksikliği dengeler ve başak insanının iş yerinde kurduğu düzen ve otoriteden hoşlanır. Böylece başarılı bir iş ilişkileri olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git