Koç Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

08.02.2016
Koç Burcu Kadını ve Akrep Burcu Erkeği Uyumu

İki burç da Mars tarafından yönetilmektedir, bu nedenle ikisi de çok cesur ve öfkelidir. Mars hareket gezegenidir ve savaşçıyı temsil eder. Ancak akrep burcunun bir yöneticisi daha bulunur ki o da Pluto’dur. Koç ateş elementidir, akrep ise su. İki burcun ilişkisi düzgün olmayacak, sürekli ego savaşlarıyla, kavgalı ve üste çıkmaya çalışmakla geçecektir.

Koç Kadını ile Akrep Erkeği Aşk Uyumu

Karakterleri farklıdır

Bir ilişki yaşamayı düşündükleri takdirde iki burcun beraberliği ateşli, tutkulu ve gürültülü olacaktır. Eğer koç burcunun kızgınlığını bastırırsanız uzun süre gün yüzüne çıkmayacaktır; ama patladığınız zaman her iki taraf için de korkunç olacaktır. Hatta şiddete kadar gidebilir. Onun düşük enerjiye, asık surata tahammülü yoktur. Küsüp somurtursanız o çekip gidecektir. Sevgilisi ilişkide bağlılık ve uzun süren beraberlik ararken koç burcu sadece anlık yaşar, sıkılırsa da çeker gider. Akrep burcu tam sadakat bekler, eşi ise özgürlüğüne düşkündür; onun için sadakat tutsaklık anlamına gelmektedir. Partneri içe dönüktür ve tedbirlidir, koç burcu ise onu çok ketum bulur.

Akrep burcu eşinden daha derin duygulara sahip olmakla birlikte sezgileri de güçlüdür ve cesaretini farklı şekilde ifade eder. Koç burcunda derin duygular yoktur, bu nedenle bu özellikleri karşı taraf için kafa karıştırıcıdır. O yüzeyde yaşar, sevgilisi ise başka kişilerin duygularının ve düşüncelerinin derinine iner. Akrep ilk bakışta birinden hoşlanmamışsa o kişiyi tanımaya zaman harcamayacaktır. Ancak ilk bakışta dikkatini çeken kişiyi de elde etmek onun işidir. Hırslı ve delici bakışlara sahip olduğu için girdiği her ortamda dikkat çekmeyi başaracaktır ve bu nedenle de koç burcu onu hemen farkedecektir. Bu iki burcun ilişkileri duygusal olduğu kadar da inişli çıkışlı olacaktır.

Koç burcu hoş sohbetiyle ve enerjisiyle eşini yoracaktır. Akrep zaman zaman yalnız kalmak isterken partneri davetten davete koşmaya, başka insanlarla bir arada olmaya ihtiyaç duyacaktır. İki burcun güçlü olarak inatla uyguladıkları kontroller, bağlılıklarının rahatça gelişememesinin nedenidir. Koç dışa dönük olduğundan dolayı yaşamı deneyimlemek adına başka insanlarla beraber olmak istediğinde karşı taraf kıskançlık krizleri yaşayacaktır ve ilişki bitecektir. Burçların yıldız haritalarında ikisini dengeleyecek su veya toprak burçları yoksa ilişki iki tarafı da yıpratacaktır.

Güçlü ve duygusal bir yapıya sahiptir

Akrep burcu erkeği fiziksel olarak dikkat çekicidir. Yüzündeki tüm organları birbiriyle orantılı ve uyum içindedir. Fazla kilolu değillerdir ve kusursuz bir vücut yapıları vardır. Oldukça hareketli bir yapıları vardır. Aynı bir çocuk yapısına sahiptir, şakacı, hareketli ve heyecanlı. Gayet meraklı bir yapıya sahiptir bu yönden sevgilisiyle ortak bir yanları olduğu söylenebilir. Her ne kadar hareketli ve heyecanlı yapıları olsa da aslında derinlerde duygusal yanları da vardır. Duygusal bir ortam olduğunda gözyaşlarına hakim olamazlar.

Akrep erkeği güçlü güçlü bir yapıya sahiptir. Kendini zorluklara karşı gayet iyi yetiştirir. Kendilerine güvenleri oldukça göze çarpar. Ne istediğini bilen, tutkulu yapılarıyla kadınların nefesini kesebilirler. Aşkı doya doya yaşayan ve yaşayan bir burçtur. Aradığı kadını bulduğunda, sağlam, güvenilir bir eş olacak, eşinin her türlü isteğini karşılamaya çalışan bir eş olur; çünkü o, sınırlarının, potansiyelinin çok ötesinde olduğunu bilir. Yanında sürekli bir kadının olmasını ister. Mümkün olduğunca dolu yaşamak, öğrenmek arzusunda olduğu, kendisini tek tecrübeyle sınırlamaktan hoşlanmadığı için, çok sayıda ve farklı ilişkiler yaşayabilir.

Akrep erkeğinin güçlü karakteri, yardımsever, yapıcı ve aşk hayatındaki hali partnerinin gönlünü fetheder ve gayet kaliteli, arzulu bir ilişki yaşarlar.

Eğlenceli bir ilişki olur

Bu ikilinin ilişkisi hiçbir zaman sıkıcı olmaz. İlişkileri çok iyi bir yıldızın etkisi altındadır. Bu sebepten dolayı çok iyi anlaşırlar ve birbirlerine uyum sağlarlar. Koç kadını hep bir heyecan peşindedir. Bu nedenle bir araya geldiklerinde pek sıkılmazlar; ama partneri her işte çok fazla ayrıntıya girer. Karşı taraf hiç bir şeyi umursamadığı için sorunlar çıkabilir. Sevgilisi çok kıskançtır.

Güven problemi yaşayabilirler

Koç burcu kadını yalan söyleyemez. Bu nedenle ne gizlerlerse gizlesinler eninde sonunda ortaya çıkar. Eşlerinin yalan söylemekte üstlerine yoktur. Akrep burcu erkeği çok çapkındır, bu yüzden kavgalar çok olur. Partneri çok duygusal bir kişiliğe sahip oldukları için hemen kırılır ve onun gönlünü almak kolay görünse de çok zordur. Koç burcu kadını ne yaşanmışsa asla unutmaz eğer üstüne giderseniz hemen eski defterleri açarlar; ama bunu bilin ki akrep erkeği çocuğunuza çok iyi bir baba size de çok iyi bir eş olacaktır.

Cümlelere başlamadan önce bu iki kişi arasındaki ilişkinin uzun vadeli olmayacağını söyleyebiliriz. İkisi de oldukça sinirli karaktere sahip olduğundan dolayı birbirleriyle fazla kavga ederler.

Kıskançlık konusunda uyarmalısınız

İkisi de oldukça fazla baskın karaktere sahip olan iki ayrı kişidir. Hal böyle olunca ikisi arasında sürekli sürtüşmeler meydana gelmektedir. Özellikle akrep erkeği oldukça kıskanç hareketlerinden dolayı partnerine çok zor anlar yaşatacak ve eşinin adeta kendini hapiste hissetmesini sağlayacaktır. Bu durum karşısında, koç kadını kendi sadakatini ve güvenini ne kadar kısa sürede bu erkeğe yansıtırsa özgürlüğüne o kadar kısa sürede kavuşmuş olacaktır. Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi bu durum içerisinde de iki kişi arasında oluşabilecek hal ve hareketler ve aynı zamanda fedakarlıklar durumu lehine yada aleyhine döndürmeye başaracaktır.

Çift arasındaki dominant hallerden dolayı ilişkini devam edip etmemesi kişinin tamamen birbirlerine olan davranışlarına bağlı olmaktadır. 100 üzerinden değerlendirme yapıldığı takdirde 50 puan ile bu ilişkinin devam edecek ya

da tamamen biteceği göze çarpar. Güzel bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız dominant olan halinizden biraz fedakarlıkta bulunmalısınız. Sonucunda her ne kadar inişli çıkışlı olsa da duygusal bir ilişkinin açığa çıkacağını görebilirsiniz. Unutmayın aşk fedakarlık işidir, sonuna kadar ne olursa olsun aşkınıza sahip çıkın…

Daha iyi bir iş arkadaşıdır

İki burç arasındaki ilişki aşk değil de iş ilişkisi olduğu takdirde güzel bir birliktelik olacaktır, çok daha verimli ve tutarlı olacaktır. Açıkgöz ve girişimci özellikleriyle rahatça başarılı atılımlarda bulunabilirler. İki burç da hırslı ve uyanık olduğu için hep yeni işler peşinde koşacaktır. İlişkiye farklı şeyler kattıkları için duygusal bir yakınlaşmaya yol açması olasıdır. Koç burcu yeni fikirlerle ve gerçekleştirmek istediği hayallerle doludur. Bazen pratik olmadığı düşünülür ki yanlıştır.

Hırslı; ancak disiplinsizdir

Koç pratik ve yüzeyseldir, detaylara inmez, çözüm odaklı çalışır ve altından kalkamayacağı iş yoktur. Hayallerine ulaşmak için hızlı ve sert bir yol izlerler. Partneri zaman zaman detaylarda boğulur. Kendisinin detaylarda işi yoktur, kısıtlanmaya gelemez. Hem fiziksel  hem de beyin olarak her zaman kendini aşmaya çalışır. Yarışmacı olduğu için iş konusunda hep ön planda olmak ister. Her ikisinin de fazla disiplinli kişiler olmadıklarını düşünürsek birliktelikleri iyi bir seçim olabilir, bu nedenle iyi bir iş ortağıdırlar. Koç burcu hızlı ve yeniliklere açıktır; ancak eşi emir almayı sevmez ve kendi bildiğini okur. Bu nedenle aralarında hep sürtüşme olacaktır.

İkili için astrolojik açıdan %50 ihtimalle olacak yada olmayacak diyebiliriz. Ateş grubuna ait olan koç burcu ile su grubuna ait olan akrep burcunun ilişkileri her şeye rağmen denemeye değerdir. Astrolojik açıdan pek uyumlu olmasalar da eğer iki taraf da çabalarsa eğlenceli bir ilişkileri olabilir.

Koç Kadını ile Akrep Erkeği Evlilik Uyumu

Yeniliğe ve gelişime açıktır

Koç kadını oldukça çalışkan tutkulu, biraz dağınık, hırslı, iyi niyetli, sevecen, sıcakkanlı her daim amaç peşinde koşan iddialı bir burçtur. İstenildiğini beğenildiğini bilmek ona oldukça zevk verir, hoşuna gider. Oldukça idealisttir. Bir şeyi kafasına koyduysa onu yapar. Her ne kadar kendisini beğense de her daim kendisinde bir eksik, kusur bulur. Sürekli kendini geliştirmek için uğraşır, kendisi için emek harcar. Gerek görsel olarak gerekse bilgi anlamında her daim kendisinde ilerleme kaydettiğini fark etmek ister.

Partnerinin kendisinden daha zeki, daha güçlü olmasını ister. Baskıcı ve kıskanç bir erkekle uzun bir zaman birlikte olamazlar. En iyi anlaştığı burç; akrep, aslan, yay erkekleridir.

Yaratıcı ve özgür çocuklar yetiştirir

Çevresindeki çoğu kişiden koç burcu kadınına yetişilememesinin şikayetini duyarlar. Oldukça sosyal, hareketli bir hayat sürerler. Bir an bile boş kalmak onları kendilerini kötü hissetmelerine sebep olabilir. Kör kütük aşık olmayana dek aile kurmak, çocuk doğurmak yerine kariyer yapmayı, kendini kendisine kanıtlamayı tercih eder; fakat hayalindeki kişiyi bulduğunda her şeyi de bir yana bırakabilir. Çocuklar ile arası gayet iyidir, çokça hayal dünyası odaklı bir alan yaratırlar. Onlara kendi kendilerine yetebilmeyi, güçlü olmayı öğretmek temel prensibidir.

Orta yolu bulamazlarsa sağlıksız bir ilişki olur

Her iki burç da baskın karakterde olduğu için ilişkide iplerin kimin elinde olacağı belli değildir, stresli bir beraberlik yaşayacaklardır. Bu ikili için mutlu bir beraberlik yaşayacaklardır diyemeyiz. Akrep burcunun çok kıskanç olduğu ve eşinin özgürlüğüne düşkün olduğu düşünülürse, bu durumda koç burcu kendini kısıtlamak istemeyecektir. Eğer ilişkiye devam etmek istiyorsa karşı tarafın güvenini kesin şekilde kazanması ve sadakatini ona göstermesi gerekiyor.

Bu iki burcun duygusal olarak sorunlar yaşaması büyük olasılıktır. Akrep burcu kendi sezgilerine oldukça güvenir. Derin duyguları olduğundan dolayı sevgilisinin bunu anlaması için biraz çaba sarf etmesi gerekir. Aslında uysal bir eş ister. İlişki başlangıçta çok heyecanlı olacaktır; ancak bu heyecan geçince aralarında duygusal bir bağ olmadığını fark edebilirler.

Empati yapmanın önemi

Akrep erkeği çok fazla derin duyguyu bünyesinde barındırmaktadır; fakat partnerinin onlar kadar çok fazla derin duygulara sahip olmadıklarını görmekteyiz. Bu sebepten dolayı bu kadının bu adamı anlaması biraz zaman almaktadır. Hatta anlaşılmadığı sürece bu ikisi inadını koruyacak ve sürekli kavga edeceklerdir. Akrep burcu erkeği her zaman sevdiğine sadık kalan yapıdaki kişilerdir. Özellikle ilişki açısından bakıldığı zaman sevdiği kişiye karşı büyük tutku barındırırlar. Hal böyle olunca karşı taraftan da aynı duyguyu bekleyeceklerdir.

Sizden sürekli sadık kalmanızı isteyen bu erkek, sadakatinizi farkına varırsa sizin için yapamayacağı şey yoktur ve birçok fedakarlıkta bulunabilecektir. Bu konudan yola çıkarak bakıldığı zaman eğer ki karşınıza akrebin sizin için duygu beslediğimi fark edebiliyorsanız, onları biraz anlamaya çalışın ve aynı tepkileri onlara gösterin; çünkü bu iki kişi her ne kadar birbirlerinin tersi karaktere sahip olsalar dahi, birbirleri için alttan aldıkları sürece ilişkilerin gayet uyumluluk içerisinde güzel bir şekilde yürüyecektir.

İlişkide iniş çıkışlar olabilir

Akrep burcu erkeği her zaman keskin bakışlarıyla etrafında yer alan kadınları etkilemeyi başarmaktadır. Özellikle onunla bir ortam içerisinde olduğunuzda sürekli olarak onun bakışlarıyla göz göze gelebilmek için çaba sarf edersiniz. Bu durumdan yola çıkarak bir araştırma yaptığımız zaman bu erkeklerin bir ortam içerisinde girdiğinde kendi gözlerinin dikkatini çekebilecek kadınları aradıklarını söylememiz gerekir.

Eğer ki bir kadın onun dikkatini o esnada çekmeyi başarırsa  partneri onun peşinden sonuna kadar gitmek için çaba sarf edecektir; fakat koç burcu kadını aynı ortamda bu erkeğin dikkatini çekmez ise onu elde edebilmek oldukça zordur. Dikkatini çeken kadın ise ondan oldukça etkilenmeye sağlayacak ve bu ikili arasında gayet duygusal anlar yaşamış olacaktır. Aynı zamanda ne kadar duygusal anlar yaşanırsa yaşansın, birbirlerinden çok farklı olan bu iki kişi arasındaki ilişkinin sürekli olarak inişli çıkışlı hallerine rastlamak çok yüksek bir ihtimaldir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.