Akrep Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Akrep Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

Koç erkeği tam bir macera tutkunudur. O kadar çok heyecan ister ki hayatında sıradanlık ve rutin hiç ona göre değildir. Her zaman heyecanı en üst seviyede yaşamak ister. Böylece de hiç sıkılmaz. Her zaman enerjisi ile dikkat çekmeyi başarır. Bunun yanı sıra da oldukça pozitif bakış açısına sahiptir. Sakin ve evde oturan bir koç görmeniz neredeyse imkansızdır. Aşk hayatı da bir o kadar heyecanlı ve enerjiktir, karşılarında her zaman patlamaya hazır bir bomba ister. Enerjisi ile hayata tekrar bağlayabilen bir eş ister ve asla sıkılgan insanlar ile yapamaz.

Akrep kadını, meraklı ve bilgiye açtır. Bu yapısı ile oldukça dikkat çeker ve gururu için de herkesi silebilen özelliği vardır. Bunun yanı sıra güzelliği ve eşsiz edası ile gözleri üstünde toplamayı her yerde başarabilir. Bunun için çaba sarf etmesi bile gerekmez.

Akrep kadınının çok meraklı yapısı başta koç erkeğine garip gelse de birbirlerini tanıdıkça arkadaşlıkları ilerleyecektir. Dürüst olduklarından dolayı ilişkileri yalansız ve çıkarsız olacaktır. Böylece akrep kadını ve koç erkeği uzun yıllar devam edebilen uyumlu bir çift olabilirler.

İki taraf da Mars yönetiminde olduğu için birbirlerini kolayca anlayabilirler. Uzun uzun dertleşebilir ve her şeyi çekinmeden birbirleriyle paylaşabilirler.

Akrep Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

Akrep burcu kadını ile koç burcu erkeğinin uyumuna farklı açılardan bakmak mümkündür. Önce taraflar arasındaki ilişkinin ne türden olduğu bilinmeli ve incelemeler bu yolla yapılmalıdır. Aralarında bir arkadaşlık mı var, bir aşk mı yoksa bu ilişki sadece bir iş ilişkisi mi? İlk önce bunu belirlemek gerekir ve aralarındaki uyumu bu şekilde değerlendirmek daha doğru olacaktır. Ancak şunu da söylemekte fayda var ki aralarındaki ilişki ne türden olursa olsun, iki burç Mars yönetiminde olduğu için karşılıklı müthiş bir çekim olacaktır ve bu çekim onların ilişkilerini de etkileyecektir.

Benzer yönleri birbirlerini etkiler

Marsın yönettiği bu iki burç arasında daha ilk bakışta hissedilen bir çekim olacaktır.

Akrep kadını tutkuludur ve doğal bir cazibesi vardır. Hoş ve etkileyici kadınlardan hoşlanan koç erkeği, çok güzel ve alımlı akrep kadınına kayıtsız kalamayacak ve onunla bir ilişki yaşamak isteyecektir. Ateşli, tutkulu ve uyum içerisinde mükemmel bir ilişki ortaya çıkabilir.

Uzun vadede düşünüldüğünde bu ilişki biraz zorlayıcı olabilir. Çünkü akrep kadını sorgulayıcı, sahiplenici ve kıskanç bir yapıya sahiptir.

Koç erkeği araştırmacı ruha ve akrep kadını da yeniliklere açık bir ruha sahiptir. Akrep kadını gösterişi sevdiğinden dolayı her ortamda kendi asiliği ile ön plana çıkan koç erkeğinden etkilenecektir. Ayrıca sosyal hayatta baskın karakterlere sahip oldukları için birleştiklerinde oldukça eğlenceli zaman geçirebilirler.

Olgun davranılmalı ve doğru adımlar atılmalıdır

Aralarındaki ilişkinin aşk noktası kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz yerlere sürüklenebilir. Yani ikili arasındaki ilişkinin her zaman mutlu ve huzurlu olacağını söylemek oldukça zordur. Çünkü her iki burçta da sürekli bir adım önde olma iç güdüsü vardır ve bu durum çoğu zaman şiddetli kavgalarla sonuçlanabilir. Ancak doğru adımlar atıldığında ilişkinin başarılı olma ihtimali çok yüksektir.

Akrep kadını, partnerine sadıktır ve ondan da aynı sadakati bekler. Bu sadakati partnerinde göremediğinde sonsuz bir kıskançlık içerisine girer. Eğer akrep kadını koç erkeği ile iyi bir birliktelik yaşamak istiyorsa sadakat konusunda bu kadar ketum olmamalı ve partnerini kıyafet, arkadaş, eğitim, iş gibi konularda kısıtlayarak kendini kıskançlığa sürüklememelidir.

Aynı şekilde koç erkeği inatçılık ve bunun getirdiği dediğim dedik tavırlarından uzaklaşmalıdırlar. Daha toleranslı olmaya çalışmalıdırlar. Çünkü herkes hata yapabilir ve herkes kendi düşünceleri doğrultusunda haklı veya haksız olabilirler. Koçun “hep benim dediğim doğru” tavrı bu durumu değiştirmeyecektir.

Mükemmel iş uyumu yakalarlar

Aralarındaki iş ilişkisinde çok güzel bir uyum olacağını söylemek mümkün. Birbirlerinin eksiklerini tamamlayabilen bu iki burç, ortak iş yaptıklarında başarısız olmaları mümkün değildir. Çünkü her ikisi de savaşçı özelliktedirler ve mücadele etmekten asla vazgeçmezler. Bunun yanı sıra iki taraf da hedef odaklıdır. Ancak bu hususta ufak bir farklılıkları olduğunu söylemeliyiz. Akrep kadını daha emin adımlarla ilerler ve uzun vadedeki hedeflere ulaşmaya çalışır.

Koç erkeğinin hedefleri ise biraz daha kısa vadelidir, birisini gerçekleştirir sonra diğerine geçer. Yapılan plan ve projeler konusunda güçlerini birleştiren bu iki burç, çok çabuk yükselecek ve kısa sürede istedikleri yerlere gelecektir. Dürüst ve yalandan hoşlanmayan yapıları, bu güzel ilerleyen iş ilişkisini perçinleyecektir.

Özgür bırakılmak isterler

Koç erkeği ise dışa dönük yapısıyla çok fazla kıskanılmaktan ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Dolayısıyla sevdiğini herkesten kıskanan akrep kadını, biraz çapkın olarak nitelendirebileceğimiz koç erkeğini bunaltarak ilgisini kaybetmesine sebep olabilir. Sezgileri çok güçlü olan akrep kadını, durumun hemen farkına varacak ve durumu toparlayacaktır.

Dürüstlük önemlidir

Aslında iki taraf da yalandan hoşlanmayan, dürüst yapıda insanlardır. Ancak dediğimiz gibi kıskanç olan akrep kadını, partnerine karşı kin tutabilir ve mükemmel başlayan bu ilişki, uzun vadede korkunç bir düşmanlıkla son bulabilir. Aynı şey koç erkeği için geçerli değildir. Çünkü o kin tutabilen bir yapıya sahip değildir. Sadece anlık öfkeleri vardır ve siniri saman alevi gibi kaybolur gider. Bu hususta akrep kadınına özellikle dikkat etmek gerekir.

Düşünce yapıları farklılık gösterebilir

İkisinin de çok farklı düşünceleri olduğu için birlikte olmaları oldukça zorlayıcı olacaktır. Mesela koç burcu erkeği olaylara daha çok yüzeysel bakarken, akrep kadını detayları ile bakacaktır. Bu durum ikisini de sıkacak ve bu ilişkinin yürümesi sadece iki tarafa da zarar verecektir.

Koç erkeğinin detaycı olmayışı ve özgür yapısı, akrep kadınını çileden çıkarmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Koç erkeği kısıtlanmaya gelemez ve akrep burcu kadını ise otorite kurmak için elinden geleni yapacak bir yapıdadır. Anlaşma konusunda oldukça zorlanacaklardır ve sonunda da ayrılma kararı alabilirler.

Birbirlerine saygı göstermeleri gerekir

İkilinin ilişkisi bu dünyaya fazla gelebilir. Çünkü ikisi de öfkeli ve savaşçı karakterlerdir. Bu yüzden istemeseler de sürtüşmeleri ve tartışmaları olacaktır. Akrep kadını için bu daha çok endişe verici bir durumdur çünkü genelde dilini tutamaz. Akrepler ne kadar derin ve duygusalsa, koçlarda o kadar katı ve duygusallıktan uzaktır. Akrep kadını koç erkeğinin fikirlerine saygı duymak zorundadır. Aksi halde yaşadıkları ilişki ve mutluluk kısa süreli olacaktır.

Sıkıntılı birliktelik yaşayabilirler

İkilinin uyumu ise imkansız bir birliktelik olacaktır. Akrep burcu kadınının eve olan bağlılığı ile tam tersi olan koç burcu erkeğinin maceracı yapısı oldukça sorun yaratacaktır. Bu sorunların sadece başıdır, ikili her zaman kavga halinde olacaklardır.

Su burçlarından akrep ve ateş burçlarından koç arasında doğabilecek herhangi bir ilişki her iki burcunda Mars tarafından yönetilmesinden dolayı ikili arasında kimi zaman ciddi sorunlara sebep olsa da uyumlu bir ilişki söz konusudur. Çünkü her iki burcun mensupları hiçbir şeyi gönülsüz yapmaz aksine kuvvetli inançları ve çabaları sayesinde ellerinde olan her şeyi canı gönülden yaparlar.

Her iki burç da yeteri kadar çabalarsa eğlenceli bir ilişki oluşturabilirler. Saldırgan ve kıskanç karakterlere sahip oldukları için birleşmeleri gereken noktanın sevgi olduğunun farkına vardıkları müddetçe herkes tarafından beğenilen bir çift olabilirler.

Akrep Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

Birbirlerini iyi tanımaları gerekir

Evlilik öncesinde ilişkilerinde birbirlerini çok iyi tanımaları oldukça önemlidir ve anlaşmaları karşılıklı çabalarına bağlıdır.

Akrep kadını ve koç erkeği, çok çetin tartışmaları, zorlu yolları, karşılıklı anlaşmazlıkları aşarak ilişkilerini evlilikle taçlandırma kararı almalarından itibaren birbirlerini çok iyi tanıdıkları için evliliklerini mutlulukla sürdürebilirler.

Mesela akrep kadınının saman alevi gibi olan öfke patlamalarına ve kıskançlık krizlerine koç erkeği sabretmeyi öğrenmiştir. Bunun yanında akrep kadını da ona güvenmeyi öğrenmiş ve eskisi kadar kıskançlık yapmamaya başlamıştır. Yani her iki taraf da ortak nokta olan sevgi, saygı ve güven üzerinde birleşmişlerdir.

Birbirlerine anlayış göstermeleri gerekir

Hem koç burcu hem de akrep burcu evlilik yaşamının getirdiği sorumlulukları yerine getirmekte zorlanabilir. Bu zorlukları ise tek bir kişinin üstüne yıkmadan yani paylaşarak atlatabilirler. Ayrıca her evli çiftte olduğu gibi bu ikili arasında da anlayış çok önemlidir. Özellikle akrep kadını duygusal olabilir ve duygularıyla hareket edebilir. Bu tür durumlarda koç erkeği partnerini oldukça anlayışla karşılamalı ve onu sakinleştirmelidir.

Koç erkeği kendisine fazlaca güvenen bir karaktere sahiptir. Bu açıdan akrep kadınından çok daha temkinli ve sakin bir yapıya da sahiptir. Akrepler ise fazlasıyla hırslıdır. Yeteneğini ve enerjisini anlamsız şeyler için harcaması halinde bu hırs ortadan kalkabilir. Bu noktada koç erkeği, partnerine yol gösterip kendini toplamasına ve doğru seçimler yapmasına yardımcı olabilir. Bu iki karakterin arasında bu kadar sorun olmasına karşılık, aşkın da çok tutkulu yaşanacağı söylenebilir.

Tavsiyeler

Koç ve akrep ikilisi astrolojik anlamda pek de uyumlu görülmese de ikili arasında aşılamayacak pek bir sorun olmayacaktır. Ancak akrep kadını için sadakat son derece önemlidir. Koç erkeği ise küçük kaçamakları, çapkınlıkları, flörtleri eğlenceli bulur. Bu noktada eğer koç erkeği, akrep kadınını elinde tutmak istiyorsa onun gösterdiği sadakati göstermeli ve gözünü dışarıdan çekmelidir. Eğer koç erkeği, bağlanmayı ve sadık kalmayı kedisine yakıştıramıyorsa ilişkinin başında hatta ilişki başlamadan ne istediğine karar vermelidir. Aksi takdirde her iki taraf da fazlaca kırılabilir ki böyle durumlarda akrep kadınının öfkesinin önüne hiçbir şey geçemeyebilir.

Bunun yanında akrepler partnerlerinin ve ilişkilerinin her şeyine şüpheyle yaklaşıp eleştirmek için sebepler aramamalıdır. Çünkü hiç kimse tam anlamıyla mükemmel değildir. Kolay öfkelenebilir yapısını törpülemeli ve ani öfke patlamaları yaşatacak durumlarda kendini kontrol altına almayı öğrenmelidir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.