Rüyada Harita Görmek

Rüyada Harita Görmek
29 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 20.862 kez okundu.

Rüyada harita görmek, iş yaşantınızda beklenmedik gelişmeler yaşanacağını gösterir. Sizin canınızı sıkacak bu gelişmeler kısa sürede yoluna girecek, işler sizin dilediğiniz gibi devam edecektir. Rüyada görülen harita bildiğiniz bir yerin haritası ise oraya ziyaretiniz söz konusu olabilir. Kişi bekar ise farklı bir şehirden talibi çıkacaktır. Harita görmek yolculuk anlamına gelir. Yakın zamanda yolculuk yapabilir ya da içinizden uzaklara isteği geçiyor olabilir. Rüyanızda birden fazla harita ile uğraştığınızı görmeniz geleceğinize yön verme adına çok çabaladığınızı ve kararsız kaldığınızı gösterir. Bu dönemde bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Başka fikirleri dinlemek zihninizi biraz dinlendirir, daha sağlıklı kararlar almanıza yardımcı olacaktır.

Rüyada Harita Görmek Ne Anlama Gelir ?

rüyada harita

Rüyada harita görmek, size başkası tarafından verilmiş ise bir davet alacaksınız demektir. Bu davette yeni insanlarla tanışacaksınız ve kendinizi geliştirmenize fırsatlar doğacak. Rüyada yırtılmış bir harita gördüyseniz hayatınızla ilgili bir şeyleri eksik tasarladınız demektir. Rüyada kendinizi harita çizerken görmeniz geleceğinizi kendiniz inşa ediyorsunuz demektir. Bu kişi yolunu çizmiş yakın zamanda bir işe girecek demektir. Rüyada eski bir define haritası gören kişi hayatta değerli şeylerin peşinde koşan biridir. Bu kişi kısa yoldan zengin olmayı hayal etmektedir. Harita çeşitli yollarınız olduğuna yorulur. Okul için, iş için farklı farklı şehirlerde  bulunacaksınız. Görülen harita kişinin uzak diyarlardan bir beklediğinin olduğunu gösterir.

Rüyada Harita Görmek Ne Demek ?

Rüyada harita, yolu çağrıştırır. Rüyada görülen diğer semboller ve haritanın rüyadaki durumu bizi daha doğru bir yoruma götürecektir. Rüyasında harita gören kişi öğrenci ise eğitim için başka şehre gitmesi gerekecektir. Bekar birinin harita görmesi başka memleketten biri ile tanışacağını gösterir, bu kişi evlenip başka şehre yerleşebilir.

Rüyada Harita Almak

Rüyada harita almak, rüya sahibine verilmek istenen ilahi bir mesajdır. Son zamanlarda hayır işlerine biraz daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini ve kendi bencilliğinden kurtulması gerektiğini işaret eder. Bazı konularda fazla dünya işlerine dalarak ahret hayatını unutmasından dolayı, iyilik yapmayı da ihmal eden ve her şeyi kendisi için istemeye başlayan rüya sahibi, kendisine gelmesi açısından uyarılacaktır.

Rüyada Harita Bulmak

Rüyada harita bulmak, rüya sahibinin değişmesine ve olgunlaşmasına da işaret eder. Eğer rüya sahibi mesajı alır ve insanlara faydalı işler yapmaya başlarsa gerçek huzuru ve mutluluğu da yakalayacaktır. Duygusal açıdan çok gelişmiş bir ruh haline sahip olan ve merhametli olması ile ünlü olan rüya sahibi ilerde birçok insanın hayatını etkileyecek demektir.

Rüyada Haritaya Bakmak

Rüyada haritaya bakmak, yakın bir zaman içerisinde yolculuğa çıkacağınıza veya bir dostunuzun sizi ziyarete geleceğine işarettir. Bazı yorumlara göre yaşadığınız yerden bir süre uzaklaşarak farklı bir yere gideceğinizin habercisi olabilir. Bu durum karşısında ani kararlar alabilir ve strestli günler yaşayabilirsiniz. Fakat beklenmedik bir zamanda oldukça sevindirici gelişmeler yaşanacak ve hayatınız istediğiniz şekilde ilerlemeye başlayacak.

Rüyada Elinde Harita

Rüyada elinde harita görmek, aslında tek başına yorumlanmamalıdır. Çünkü etrafında görülen her türlü eşyanın ve insanın yorum açısından büyük önemi vardır. Mesela haritayı bir çocuk tutuyorsa çok güzel anlamlar içerir ve dikkat edilmesi gereken birçok noktaya parmak basılır. Haritayı tutan çocuk kesinlikle rüya sahibinin hayatına değmiş veya değecek birisidir. Hatta belki de rüya sahibini evladı olabilir. Asıl anlamı ise o çocuğun rüya sahibinin engin tecrübelerine ihtiyaç duyuyor olmasıdır. Kısacası bu çocuğun güzel bir şekilde yetiştirilmesi için rüya sahibinin emeği de lazımdır. Bir çocuğun hayatına yön vermek ise ayrı bir mutluluk olacaktır.

Rüyada Eski Harita

Rüyada eski harita görmek ise burada gerçekleşecek çok önemli bir görüşmeye işarettir. Rüya sahibi bu görüşmenin önemini çok iyi kavramalı ve ona göre daha dikkatli adımlar atmalıdır. Fakat harita bir okulun yada büyük bir binanın duvarında görülmüş ise rüya sahibine güzel bir işi müjdeler. Okul duvarında görülen harita sembolü kesinlikle öğretmenlik haberidir. İş hayatındaki başarıların sürekli artması ve gün geçtikçe itibarın da artması demektir. Ayrıca rüya sahibi maddi anlamda sıkıntısız ve tam dilediği gibi bir hayat yaşayacak demektir. Fakat elbette ki ilerde ufak tefek maddi sıkıntılar yaşamaması için yatırım yaparak zor günlerini kendi başına halletmesi açısından uyarılmalıdır.

Rüyada Osmanlı Haritası

Rüyada osmanlı haritası görmek, rüyayı gören kişinin medeni haline göre farklı şekillerde yorumlanabilir. Bekar olan rüya sahibi için bu sembol uğur gibidir. Çünkü kendisine yol gösterebilecek, karakterine bir şeyler katacak ve onu daha değerli kılacak bir eşe işaret eder. Evli rüya sahibi için ise, eğitim ve öğretimine titizlik gösterildiği takdirde yıldız gibi parlayacak bir evlada işaret eder. Bu evlat hayatının sonuna kadar rüya sahibinin göğsünü kabartacaktır. Eğer bu çocuğa dikkatli davranılmaz ve boşlanırsa çok hayta ve etrafına faydası olmayan bir çocuğa dönüşebilir o yüzden ciddi anlamda dikkat edilmesi gerekir. Rüya sahibinin uyarılması gereken konulardan biri de aile yaşantısıdır. Çünkü aileyi bir arada toplayan ve onları yönlendiren kişinin rüya sahibi olduğunu simgeleyen harita sembolü, asla ihmal edilmemesi gereken konuların varlığını da işaret eder.

Rüyada Harita Çizmek

Rüyada harita çizmek, farklı kırgınlıkların da habercisi olabilir. Rüya sahibinden çok fazla şey beklendiğini ama hiçbir şekilde beklentilerin gerçekleşmediğini fısıldayan harita sembolü dikkate alınmalıdır. Çünkü bu beklentiler her zaman telafisi olan konulardır ve telafi edilmedikleri takdirde eskiyip giden ilişkilere gebedirler.  Eğer rüya sahibi etrafında olup bitenler hakkında biraz daha ilgisiz alakasız tavırlar sergilerse, fazla naz aşık usandırır deyimi ile baş başa kalıp terk edilebilir. Bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise haritanın büyüklüğüdür.

Rüyada Harita İncelemek

Rüyada harita incelemek, rüya sahibi açısından önemsiz görünen ama karşı taraf için çok önemli konuların varlığını işaret eder. Fakat büyük bir harita söz konusu ise gerçekten üzerine düşülüp çözülmesi gereken büyük konular olduğunun habercisidir. Yani rüya sahibi işi gücü bırakıp ilişkisi için mücadele etmelidir.

Rüyada Harita

Rüyamı yorumlatmak istiyorum diyorsanız sizde gördüğünüz rüyayı konu altında yer alan yorum alanından bize iletin ve rüyanızı en iyi rüya tabirleri sitesinde yorumlayalım. Rüyada harita görmenin anlamı ve harita rüya tabiri ve rüya yorumları,  dini ve islami rüya tabirleri sitesinde rüyanızı yorumlayın.

Etiketler:

Rüyada Harita Görmek Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. Ali gümş dedi ki:

  Rüyamda masanın üzerinde renkli büyük bir türkiye harita vardı haritayı inceliyordum iç anadolu bölgesine yeni bir şehir eklenmiş gördüm altındada plaka ve şehir isimleri yazıyordu 82 plakalı 4 harfli bi ismi vardı bu şehrin

 2. Umida dedi ki:

  Rüyamda oglum çok aglady

 3. Togrul Eliyev dedi ki:

  Ruyamda harita gordum.
  Gorduyum harita kerbela, Hz.Alinin, zulfukar kilincin resmi adlari yazilimisdi
  Bende bunlarin mukades topraklar oldugunu zan edirem ruyamda. Haritanin bazi yerlerinde parilti var dusunerem ki savas var oralarda. Ben size Azerbaycandan yazdim tesukurler simdiden.

 4. yusuf dedi ki:

  Merhaba, biz gerçek hayatta bi karar vermek uzereyiz, kararı daha sağlıklı verebilmek için istihareye yattım özellikle istemediğimiz seçim hayır mı diye yattım(yinede aklımdan diğer seçeneği çıkaramadım). Rüyamda parisi gördüm plan yapıyorduk ben rota çizmişim aileme anlatıyorum planı çok beğeniyorlar, harita çok ayrıntılıydı gerçek parisle alakkası yoktu. Daha çok cennetten bir köşeye benziyordu dünyada gorduğum hiç bir manzaraya benzemiyordu. Terkedilmiş gibi olan şehirde Başta heryer karlıydı sonra bahar gibi oldu.Nehrin karşısında sarmaşıklı bir ev gördüm bina elmas gibi ışıl ışıl ve camdandı ama etrafı sarmaşıklarla kaplıydı yinede harikaydı. Gezinin son durağı şehirden uzak harika bir köydü

 5. İlyas dedi ki:

  Rüyamda bir harita vardı ve üzeri yuvarlak tablet şeklinde taşlarla kaplıydı sadece bir şehidin üzerinde boşluk vardı , elimdede bir taş, taşı attım ve zıplayarak gitti o boşluğa oturdu..

 6. Buket dedi ki:

  Rüyada annemle haritadan şehir secmeye calışıyoduk tatil deniz kenarı için ve ben samsunu gösteriyodum

 7. Aynur dedi ki:

  Merhaba, rüyamda Türkiye haritası gördüm. Ünlü bir tarih hocası dersi anlatacaktı. Harita yeni evlenmiş bir kişiye aitti. Hocanın işine bu harita yaramayacağı düşüncesiyle ben haritadaki bölgeleri teker teker söktüm yapışkanlıydı. Sonra hoca geldi neden söktün işe yarardı dedi. Hoca söktüğüm parçaları haritada düzenlemeye başladı ama ust üste iğneledi ben beyenmedim her parçanın nereye ait olduğunu biliyordum karadeniz ve akdeniz bölgelerinden parçaları yerleştirmeye başladım ama bitmeden uyandım. Hayır olsun inşallah. >Dönüş yaparsanız çok sevinirim 🙂

 8. Yasin dedi ki:

  Kendi memleketimde okuyorum hoşlandığım kız da başka memleketten bizim şehirde okuyo rüyama gelirsek rüyamda Türkiye haritasını elime aldım hoşlandığım kızın memleketine bakıp gitme planları yapıyodum sadece burayı hatırlıyorum yorumlarsanız sevinirim

 9. Feyzanur özer dedi ki:

  Rüyanda bir dağ vardı ve dağın hemen önünde çok güzel bir su vardı dağın üzerinde harita vardı bu harita suya yansımış tı bende teker teker inceleyip şehirlere bakıyordum çok güzel di yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum 😊

Sayfa başına git