Kahve Falında Karga Görmek

11.04.2015
Kahve Falında Karga Görmek

Kahve falında karga görmek, belirsizliklerin habercisidir. Bu dönemde karışık ve belirsiz geçebilir. Arkadaşlarınız ya da sevdikleriniz tarafından yanlış anlaşılabilirsiniz. Ancak onlara kendinizi anlatmaya çalışmanız hatta bazı tartışmalara girmeniz ancak sizi yıpratacaktır. Bu nedenle bu gibi açıklamalardan ya da tartışmalardan uzak durmanızda fayda vardır. Daha sabırlı ve sakin olmanız daha sağlıklı zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır. İş ve eğitim hayatınızda her şey yolunda giderken bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir ve bu değişiklikler sizi korkutabilir. Ayrıca son zamanlarda bazı istemediğiniz anlaşmalara girmiş olabilirsiniz. Ancak bu anlaşmalar beklemediğiniz kadar karlı sonuçlanacaktır.

Bu dönemde hayatınıza yeni biri girebilir. Bu kişi her ne kadar size sevgisini ve ilgisini belli edemese de aslında etrafınızdaki herkes o kişinin size olan sevgi ve ilgisini bilmektedir. Ancak bu dönem içerisinde sizin de bu sevgi ve ilgiyi fark edeceğiniz gelişmeler yaşanacaktır. Ancak siz de bu durumda partnerinizin beklediği karşılığı vermekte gecikmemelisiniz. Ayrıca son zamanlarda sosyal hayatınızda sizden beklenmeyen hareketleri sık sık tekrarlıyor olabilirsiniz. Bu durum karşısında da kendinizi kontrol altına almanız gerekecektir.

Aşk Hayatı

İş hayatınızda da özel hayatınızda belirsizlikler ve sansasyonların çok olduğu bir dönemdesiniz. Sizi yöneten bir gücün veya iç sesin frekansına kapılmış durumdasınız. Kendinizi ifade etmekte zorlandığınız için agresifleşmeniz söz konusu. Tartışmadan uzak durmak ve kendinizi ifade etmek zorunda kalmamak için biraz sabırlı olup, uzak durmaya çalışacaksınız. Çünkü sonrasında üzülen olmak ve karşınızdakini yıpratmaktan korkuyorsunuz.

Çevrenizdeki herkesin farkında olmasına rağmen sizin hala göremediğiniz biri yakında hayatınıza konuk olmaya hazırlanıyor. Dikkat çekmeyen kendi halinde biri olduğu için size kendini gösterememiş olsa da yakın zamanda duygularını ifade etmeye çalışacak. Siz de onu fark etmek için acele edin ve uzaklara bakmak yerine yakınlara bakmaya çalışın.

Hareketli ve oldukça hızlı başladığınız yaz aşkınız dolu dizgin ilerliyor. 7/24 birlikte geçen ve güzel bir uyum yakaladığınız bu ilişki nazara gelebilir. Biraz gözlerden uzak durmak yerinde bir davranış olur.

Yıllardır kardeş gibi büyüdüğünüz ve aranızdan su sızmayan ailenizden biri gibi olan bayan arkadaşınız, yeni tanıştığınız arkadaşınızın kıskançlık yapmasına neden olabilir. Dengeleri sağlamak için bu aralar zorlanabilirsiniz. Bazı şeyleri oldurmaya çalışmaktansa akışına bırakmak daha doğru olur. Merak etmeyin, nasıl olsa taşlar zamanla yerine oturacaktır.

Sağlık

Sağlığınız genelde sabahları size oldukça sıkıntılı anlar yaşatıyor. Bir kahve içip kendinize gelene kadar vücudunuzun bazı yerlerinde yaşadığınız ağrılar motivasyonunuzu düşürüyor. Bu aralar biraz daha fazla su içerek ve son günleri yaşanan güneşten faydalanmaya bakın.

Bu aralar dışarıda fazla fast food tarzı yiyecekler yemeniz, kilo kontrolünü kaçırmanıza neden olabilir. Yediğinize ve içtiğinize dikkat etmeniz gerektiğinin sinyallerini giysileriniz vermekte geç kalmayacak. Eğer dikkat etmezseniz hem dolabınızı yenilemek hem de sağlığınız için sıkı diyetlerle uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Bu aralar pek belli etmemeye çalışsa da anneniz biraz sağlık sorunu yaşıyor olabilir. Onların artık yavaş yavaş çocuklaştığını ve sizden ilgi beklediğini unutmayın. Elinden tutup hastaneye götürmeseniz de eve geldiğinizde biraz ilgilenmek onu dinlemek hoşuna gidecektir.

Aile ve Yaşam Alanı

Bu aralar özel hayatınızdan dolayı arkadaşlarınıza fazla zaman ayıramıyor olmanız sitemkar olmalarına neden olabilir. Ağlatacak bir omuz aradığında geç olabilir gibi yorumlar yapabilirler. Onların gönüllerini almak için biraz acele etmelisiniz.

Pazar günleri tembellik etmek ve geç saatlere kadar uyumayı seviyorsunuz. Bu aralar uykunuzu çalan ve sizi erken kaldıran özel hayatınız, ailenizin de gözünden kaçmıyor. Aşk başa düşünce uykularda haram oluyor.

Sürpriz yaparak ailenizle tanıştırmak için eve getirdiğiniz arkadaşınız karşılaştığı sıcak ortamdan çok memnun kalacak. Fakat aileniz bu tarz bir emri vaki yapmanızdan pek hoşlanmayıp, onları zor durumda bıraktığınız için biraz tepki verecekler. Kısa sürede üstesinden geleceğiniz bu sorun bir müddet daha evde gündem olmaya devam edeceğe benziyor. Hazırlıklı olun.

Evinize misafirliğe gelen biri yapacağı dedikodu ile canınızı sıkabilir. Bu tarz konuşmalarda vereceğiniz tepki dedikodunun seyrine yön verecektir. Konuşsanız olmaz, konuşmasanız olmaz, iki arada bir derede kalmak diye buna derler. Fakat sakinliğinizi korumak ve bu tarz lafları taşımanın tehlikeli sonuçlar doğuracağını, bir daha dedikodu duymak istemediğinizi söylemek dostunuzu düşmanınızı görmenizde etkili olacaktır. Unutmayın size laf getiren karşı tarafa da laf taşıyacaktır.

İş ve Kariyer

Birlikte çalıştığınız fakat pozisyonlarınız ayrı olan bir arkadaşınızla işyerinde yaşadığınız ortak sıkıntılarınızı paylaşmanız canınızın sıkılmasına neden olabilir. Kendi sorununu sizin sorununuz olarak konuşup ağız araması yaparak işverenin dikkatlerini sizin üzerinize çevirmesi muhtemel. Herkesi kendiniz gibi görmekten vazgeçmelisiniz.

İş ortamında yaşanan bir olay canınızın sıkılmasına neden olabilir. Umursamaz davranmanız sizin lehinize olacaktır. Unutmayın küçük insanlar olayları tartışır, siz fikirlerin insanısınız. İşinizde oldukça başarılı, düzenli ve seviyelisiniz. Onlara prim vermeyip böyle devam etmeniz yakın zamanda yükselmenize, maddi olarak feraha ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

İşyerinde yaşanan bazı değişiklikler kariyer planlarınız açısından pek hoşunuza gitmeyebilir. Bu süreçte sessiz kalıp, fikir beyan etmeden, biraz sabırlı olmanız, değişimlerin sizi ve diğer çalışanları nasıl etkileyeceğini gözlemlemek ilerisi için size avantaj sağlayacak.

İşinizi ne kadar iyi yapmış olursanız olun şefinize beğendirememeniz sizi kızdırıyor. Şef olması sizden daha fazla bilgi ve tecrübe sahibi olması anlamına gelmediği için, hak etmeyen birinin size egosu ile bu durumu sindirmeye çalışması daha da sinirlenmenize neden oluyor. Fakat sakinliğinizi koruyup, inatlaşmak yerine alttan almanız, sizinle uğraşmasının önünü kapatacaktır.

Asosyal yapınız kendi haline hareket etmekte ve sorunlarınızı da kendi kendinize çözmenize neden oluyor. Bu tutumunuz gerek duyduğunuzda başkalarından yardım almanızın önünü de kesen en büyük etken. İşinizle ilgili ikili ilişkilerinize dikkat etmek, ziyaretler ve sosyal ortamlar fikir alışverişi yapmanızda etkili olacağı gibi yeniliklerden de haberdar olmanıza ve işinizi geliştirmeniz de etkili olacaktır.

Para

Bu sıralar biraz maddi zorluk yaşamanız mümkün. Yaptığınız fazla harcamalar, verdiğiniz borcu zamanında alamama ve beklediğiniz bazı yatırımların prim yapmaması bunlara sebep olabilir. Sıkıntıya düşmemek için bu aralar temkinli davranmak ve durum değerlendirmesi yapmanız yerinde bir davranış olacaktır.

Çevrenizde bazı arkadaşlarınız sizin iyi niyetinizi kullanıyor olabilir. Onlarla birlikte olmak hoşunuza gitse de herkesin üstüne düşeni az veya çok yapması, eğlenirken ceplerine ellerini atmaları gerekir. Bu konuda dikkat etmeniz çevrenizde asalak geçinen kişilerin kendilerine çeki düzen vermesine veya etrafınızdan gitmesine neden olacaktır.

Beklenmedik bazı sorunlar maddi kayıplara neden olurken, tecrübe kazanmanıza da imkan sağlamakta. Piyasada kime güvenip kime güvenmeyeceğinizi para ilişkisi ile deneyimlemek bazen bir kayıp gibi görünse de gelecek için insan sarrafı olmanızda ve doğru yatırımlarda bulunmanıza yardımcı olacaktır. Daha dikkatli ve prensipli hareket etmek iyi analizler yapmak bilgi kadar tecrübede gerektirir.


 

Kahve Falında Karga Burnu Görmek

Çevrenizde sizin hakkınızda kötü konuşan ve size iftira eden birinin varlığından haber verir. İnsanlar arasında da kıskançlık ve çekememezlikten kaynaklanan laf taşıma kötüleme hatta iftiraya kadar giden bazı davranışlar olur ve bu kişiler sizin gelende en yakınız da bulunur. Böyle kişilerin yüz ifadeleri ile vücut dilleri birbirinden farklıdır ve dikkat ederseniz gerçeği anlamanız çok zor olmayacaktır.

Hayatınızda belirsizliklerin olduğunun göstergesidir. Uzun zamandır beklediğiniz ve hayatınızdaki bazı şeylerin olmasını bu beklentinize endekslemişsiniz. Fakat beklentileriniz nedeni ile askıya aldığınız özel hayatınız konusunda karşınızdaki kişiyi de düşünmeniz ve ona göre davranmanız gerekir. Eğer böyle davranmaya devam ederseniz ilişkinize zarar verebilirsiniz. Hayatta beklenti ile hareket etmek olmaması durumunda hayal kırıklığına uğramanız demektir ki buda sizi depresyona sokacak mutsuz edecektir. O yüzden beklentilerinizi bir rafa koyup hayatınıza o yokmuş gibi hareket etmeniz olmadığında yıkılmanızı engelleyip, olduğunda ise sizi daha çok mutlu edecektir.

Dış görünüş olarak uysal, sakin ama içsel olarak inatçı ve öfkeli bir kişiliğe sahipsiniz. Öfkenizi en yakınınızdakilere yansıttığınız ve küçük şeyleri bahane ederek patladığınız için biten evliliğiniz size büyük bir ders olmuş. İyice tanıyıp güvenmeden hayatınıza kimseyi dahil etmemeniz sizi olası tehlikelerden koruyor. Çocuklarınızdan birinden çok beklentiniz var bu yüzden hayatına biraz fazla karışıyorsunuz.


 

Kahve Falında Karga Kafası Görmek

Bilgisi dışında verilen bir söze işaret eder. Bu söz zor duruma sokabilir fakat bu birazda kendisinin vereceği tepkilere bağlıdır. Eğer öfke ile hareket ederek etrafındakileri kırarsa, sözünü tutmamak için yan çizdiğini düşünebilirler. Fakat durumu izah ederek bir yanlış anlaşılma olduğunu vurgulayarak elinden geleni yapmaya çalışırsa insanlar onun hakkında kötü şeyler düşünmeyeceklerdir. Fincanın dip kısmında beliren birden fazla ise kişi hakkında çıkan asılsız dedikodulara dikkat çeker. Etrafında onu kıskanan insanlar olduğu sürece her zaman hakkında söylenecek bir şeyler bulacaklardır.

Bazı fal yorumcularına göre fal sahibini hafızasıyla ilgili birtakım geçici sorunlar yaşayacağına dalalettir. Bu dönemde sağlığına özen göstermesi ve vitamin takviyeleri ile bünyesini kuvvetlendirmesi önerilebilir. Fincanın kulp kısmında ise ağızdan kaçırılan önemli bir sırrı simgeler. Çok eskiye dayalı olduğu için artık insanların hayatında hükmü olmasa da bazı kişileri oldukça büyük bir vicdan azabına sokacak bu sırrın açığa çıkması aslında iyi bile olacaktır. Dargın olduğu kişiler ile tek tek barışarak huzura erdikçe, sırrın açığa çıkmasına daha çok sevinecektir.

Sizden yaş olarak daha küçük bir nişanlınızın olması bazı para canlısı akrabalarınızın dedikodularına maruz kalmanıza neden olacak. Çok fazla kafanıza takmadığınız bu dedikoduları nişanlınız duyacak ve ortalık biraz karışacak. Bazı kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz ve yıllardır aynı yaşamı sürdürdüğünüz için kararlarınızı uygulamakta zorluk çekebilirsiniz. Kendinize dikkat etmezseniz ciddi bir rahatsızlık atlatacaksınız.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.