Kova Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Kova Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
9 Mart 2016 tarihinde eklendi, 4.685 kez okundu.

Mantık, kurallar ve sempatikliğin bir arada görüldüğü tek kadın tipidir kova kadını. Belirli bir plan görünmese dahi iç güdüsel olarak planlı yaşayan, disiplinli, yetenekli, yaratıcı ve kıvrak zekalı bir karaktere sahiptirler. Aileye verdikleri değer ölçülebilir düzeyde dahi değildir. Fakat bunu pek belli etmezler. Hatta sorumsuz ve gamsız görüntüleri çevrelerindeki insanların dahi espri konusudur. Oysaki durum hiç de öyle değildir. Rol yeteneği de olan kova kadını bu yeteneğini zekasını gizlemek ve eğlenmek adına kullanır.

Yalan olduğunu bildiği cümleleri doğruymuş gibi anlatan insanları izleyip kendilerini nasıl küçük düşündüklerini düşünerek eğlenir. Hiçbir şeyden haberdar değilmiş gibi adeta. Oysa o her şeyin farkında ve bilincindedir kova burcu kadını. Bu yüzden tehlikeli kadınlar sınıfına da dahil olmaktadırlar.

Başak burcu erkeği hemen hemen kova kadını ile aynı karakteristik özellikleri taşımaktadır. Aynı özelliklere ek olarak titizlik, düzen ve disiplin eklenmelidir. İhtiras ve hırsı en uyumlu şekilde barındırır. Kayıtsızlık onlar için hakaret niteliğindedir. Önem vermedikleri konuları, kişileri ya da değer vermediklerini açık yüreklilikle ifade ederler. Dobra fakat tatlı dillidir, sevmediğini dile getirirken dahi kırmaz ve incitmek. Onun sevgisi de nefreti de belli bir nezaket kuralına göre dile getirilmektedir.

Üslup konusunda başarı sıralaması yapılırsa eğer ilk sırayı kesinlikle başak alır. Ayrıca başak erkeği dikkat çekici ve karizmatik kişiliğe sahip bireylerdir. Girdikleri ortamda dikkat odağı haline gelir ve kurduğu cümleler can kulağıyla dinlenilir. Ağır başlılık, asalet ve esprili kişiliğin en güzel harmanlandığı başak erkeği karşısında da kendi gibi ve aile değerlerini bilen bir kadın ister. Saygı onun için sevgiden önce gelmektedir.

Birbirine bu denli benzeyen iki burç birbiriyle anlaşabilir ve uzun bir ilişki sürdürebilir. Her iki tarafın da aradığı kriterler birbirinde bulunmaktadır. Kova kadını başak erkeğini tabir etmektedir bir nevi. Bu yüzden uzun ve aşk dolu bir ilişki süreci yaşarlar. Güzel bir evlilik, sevgi dolu bir birliktelik ya da saygıya değer bir ilişki bu ikisinden ortaya çıkabilir.

Kova burcu kadını sever ise tam sever eğer sevmez ise de karşısında yer alan kişi ağzı ile kuş tutsa bile ona yaranamaz. Her ne kadar özgür ruha sahip olan bir bayan olsa bile eğer sevdiği kişi bunları kısıtlama yoluna gidiyor ise ona verdiği değer biraz daha ağır basarak bir kova kadını kendini engellemelere de izin verebilir. Sadece bu huyları ile de değil biraz inat olan yapılarının da bulunması ile bir kez kırıldı ise kalbi de çok zor onarılan olan bayanlar arasında yer alırlar.

Başak burcu erkeği ise sınırlama yollarına başvurmak yerine daha çok güveni tercih etmesi ile birlikte bir kovanın kalbini kolaylık ile kazanabilir. Başak erkeği de bir kova kadını gibi sever ise tam sevip sevmez ise de ömür billah sevmez olacağı için oldukça da sevgileri karşılıklı olduğu sürece rahat anlaşabilirler. Bu kadarı ile de sınırlı kalmayıp başak burcu erkeği karşısında olan kişiyi kırmak yerine her an kendinden ödün vermeyi tercih eden yapıları olması ile de kova kadınlarının kalbinin en güzel köşesine rahatlık ile sahip olabilirler.

Bu iki burcun bireyleri olarak ikisinin de insancıl ve yardımsever olduklarını, bu sayede çok iyi anlaşabileceklerini söyleyebiliriz. Fakat tabii ki konu “aşk” olunca birliktelikleri, karakteristik özellikleri ile farklı bir anlam kazanabilir. “Zıt kutuplar birbirini çeker.” tümcesi, bu burçların bireyleri için en ideal söylem olsa da, kova burcu kadını ruhuna işlemiş umursamazlık ve özgür birey olma isteği, Başak’ın mantıksal yapısı ve değişmez karakterine dayanması zor bir zanaat olarak akıllara kazınacaktır. Dengeli partner arayışındaki Başak üyesi erkeği karşısında Kova burcunun çılgın bayanı bu durumun aksi yönde sinyaller dağıtmaktadır. Kendisi; alışılmışın dışında, değişken, tahmin edilemez ve duygusal anlamda her hale bürünebilen bu kadın, titiz olarak nam salmış adamının gözünde hayran bırakan bir havaya sahip olmayı başarmıştır.

Hava kadını ise arkadaş canlısı olarak tanınır. Bunun yanı sıra, kendisini sıkça zeka gerektiren olaylara dahil bir halde bulabilmeniz gayet mümkün. Fakat varlığını, dünyanın geri kalanından soyutlamış gibi görünse de, gayet dikkatli ve en ufak bir ayrıntıyı dahi gözden kaçırmaz. Yaşama sevinci, neşesi ve zekası sayesinde hava insanının, bu toprak adamını kendine aşık etmesi an meselesidir. Hayalperest kova kadını, başak’ın dünyasına canlılık katabilir. Bu durumun en temel sebebi ise, kadının aşk kavramını; duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak erkeğine sezdirmeyi gerçekleştirme arzusudur. Yine de, -her daim olmasa da- soğuklaşma ve ilişkiden uzaklaşma gibi belirtiler göstererek partnerini güvensiz de hissettirebilir. Tüm bunlara rağmen, bir Başak erkeği, mükemmel uyumu oluşturabilecek, söz konusu kadınına içtenlikle bağlı olacaktır.

Bu iki bireyin arasındaki cinsel ahengin mükemmel olduğunu söyleyemeyiz. Nitekim; toprak adamı olan başak erkeği, birleşimlerinin sakinliğini arzularken, Zodyak burçları arasında, duygusuzca yatak maceraları yaşayan bir kaç dişil karakterden biri olan hava grubunun bu kadını, cinsel birlikteliği plansız ve rastgele şekillerde gerçekleştirmeye meyillidir. Bu konuda Başak, tensel birleşimin geleneksel düzeyde ve her iki partnerin de zevk alması yönünde olması gerektiği fikrine sahiptir. Cinsel ilişki sırasında, her iki burcun bireyleri de karakter farklılıklarında dikkat kesilebilir. Başak; sakin ve sonuca odaklanmışken, Kova; telaşlı ve anı yaşama isteği içerisinde olabilir.

Hava elementinin hayalperest kadını, fantezi oyunlarını sever fakat partneri bu oyunlardan pek haz etmez. Zira; kendisi, zihni bulutlarda gezen partnerinin aksine, basit şekilde fiziksel hazzın peşindedir. Kova burcu kadını üst seviyede deneyimler yaşamak isteyebilir. Bununla birlikte partneri olan erkek Başak, bu akıl oyunlarından anlamayabilir. Yaşanan bu durumun sıklıkla tekdüze halde tekrarlanması üzerine bayanımızın, bu geleneksel metot ilişkisinden sıkılması, olağan bir durum olarak karşılanabilir.

Uzlaşmaların zorlaştığı durumlarda sorunlar, yatak odası yaşantısından dışarı taşabilir. Partnerinin yaratıcılıktan uzakta olması, kadını yavaşça çileden çıkartabilir. Bunların yanı sıra; çiftlerin, birbirlerinin isteklerine saygı duyarak birlikte karar vermeleri ise gerçek aşkı yaşadıklarının göstergesi olarak kabul edilebilir. Birbirlerinin güçlü yönlerine güvenir ve zayıf yönlerine saygı duyarlarsa mükemmel bir birliktelik yaşayabilirler. Gözde bir çift olabilmeleri, partnerlerinin farklılıklarını anlayışla karşılamaktan geçmektedir. Hem kova kadınının hem de başak burcu erkeğinin ihtiyacı olan tek şey “gerçek aşk”tır.

Kova Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Bu iki burcun geçinmesinde cinsiyetlerin ne olduğu da önemli bir faktördür ama öncelikle genel hatlarıyla değinelim… Kova burcu ve başak burcu arasında çoğu zaman tam bir uyum beklenemez. Birbirlerine çok zıt oldukları söylenmese de anlaşabilecek uyumda da değillerdir. Kova burcu özgürlüğüne düşkün, oldukça zeki, yaratıcı ve dizginlenemeyen, dolayısıyla kendi doğrularına sıkı sıkıya bağlı bir burçtur. Genellikle başkalarının söylediği bilgilerden çok kendi araştırıp öğrenmeyi sever ve öğrendikten sonra da yeni bilgilere kapanır. İstediği şeyi elde etmek için oldukça çalışkan olan kova burcu işine gelmeyen hiçbir durumda sorumluluk sahibi olmaz ve kendi bildiğini okur. Tembel olmaya yatkındır. Sadece çok sevdiği işleri yaparken çalışkan ve azimlidir.

Başak burcu ise sorumluluklarına sıkı sıkıya bağlı, disiplinli ve oldukça çalışkandır. Gecenin bir vakti aklına eser ve sıcak yatağından kalkıp tamamlayamadığı bir işi tamamlamak için uğraşabilir. Bu ister mesleğiyle ilgili, ister eviyle ilgili, ister hobisiyle ilgili bir iş olsun, fark etmez. Başak burcu yarım bırakmaktan hiç hoşlanmaz. Ayrıca ilişkilerinde de kıskançtır. Karşı taraftan da kendisi gibi sorumluluk sahibi olmasını bekler.

Kova ve Başak Evlilik Uyumu

Başak burcu ve kova burcu arasında bir ilişki başladığında çoğu zaman tartışmalar olmaktadır. Beraber çok iyi vakit geçirip eğlenseler de bu arkadaşlık ilişkisi ne zaman ki aşka dönüşür o zaman sıkıntılar başlar. Beraber geçirdikleri ve eğlendikleri vakit giderek her ikisi için de külfet olmaya başlar. Zira tartışacak bir durum her zaman yaratabilirler. Beraber bir evin sorumluluğunu alırlarsa daha da sorunlu bir ilişki olur. Evlilik hayatı bu iki burca göre değildir. Başak burcu kova burcunun özgürlüğüne düşkünlüğüne karşı çıkar ve kendisi kadar sorumluluk almasını isterken, kova burcu da kısıtlanmaktan, kıskanılmaktan hiç hoşlanmaz. Eğer her iki burç da fedakârlık yapacak kadar çok âşıksa ve birbirlerine saygı duyuyorlarsa ancak o zaman ilişkileri yürüyebilir. İkilinin cinsel hayatları ise ilişkilerine nazaran oldukça iyidir. Birbirlerinin dilinden anlarlar ve her iki burç da istediği şeyi rahatlıkla beyan edebileceğinden yatak odaları anlaşabilecekleri en iyi yer olur.

Kova erkeği ve başak kadını söz konusuysa ilişkinin yürümesi oldukça zordur hatta imkansızdır. Başak burcunun detaycı ve kıskanç özellikleri zaten çoğu erkeği sıkabilecekken, özgürlüğüne oldukça düşkün kova erkeğinin altından kalkabileceği bir durum değildir. Kova erkeği mutfakta eşine yardım etmedikçe başak kadını kızar ve sözünü sakınmaz. Başak kadını evleneceği erkeğin tam bir hayat eşi olmasını, her konuda yan yana olmayı beklerken kova erkeği bu kadar yan yana olmayı istemeyeceği gibi aynı sorumlulukları da paylaşmaz ve sorun çıkar. Her iki burç da sözünü asla sakınma ve çoğu zaman kırıcı olurlar. Her ikisi de kendi doğrularından emindir ve kendilerinin haklı olduğuna sonuna kadar güvenirler. Böylece en ufak konularda tartışma yaşanır ve ilişki her ikisi için de çekilmez hâle gelir.

Kova kadını ile başak erkeği arasında ise hemen hemen daha uyumlu bir ilişki gözlenebilir. Başak burcu erkeği en ince ayrıntısına kadar kova burcu kadınını inceler ve zekasına, yaratıcılığına, akılcılığına hayran kalır. Her ne kadar günlük hayatta çekingen gibi görünse de başak burcu erkeği aşk hayatında çok daha girişken davranır ve kova burcu kadını onu bu konuda etkilemeyi başarır. Başak burcu erkeği gezmeyi sevmese de aşkı için fedakârlık yapmaya hazırdır ve kova burcu kadınıyla gezer. Kova burcu kadını ise başak burcu erkeğinin detaycılığı hariç pek çok tutumunu görmezden gelebilir ve her ikisinin de görmezden gelebilecekleri takdirde mutlu olacakları bir ilişkileri olur.

Kova ve Başak Aşk Uyumu

Kova burcu hava grubundandır ve bu gruptan olan burçlar abartılı şekilde gösterilen duygulardan kaçarlar. Başak burcu ise toprak grubundandır. Bu iki grup birbirine ateş ve su gibi zıttır. Başak burcu duygularını abartılı olarak göstermekten çekinmez. Çünkü olduğu gibi görünür ve onun mizacında duygusallık vardır. Bir şeyi sevdiği zaman sonsuz bir adanmışlıkla ve bağlılıkla sever. Bir şeyi sevmediği zaman da adeta ondan nefret eder. Dolayısıyla kova burcuna eğer aşıksa bunu göstermekten kaçınmaz. Kova burcu ise böyle bir duygu yoğunluğu karşısında ne yapacağını bilemediğinden şaşkına döner. Bu yoğun hisler hoşuna gidecek bile olsa abartılı olduğundan itici de gelebilir. Başak burcu da karşısında soğuk nevale gibi görünen kova burcuna bir anlam veremez. Sevildiğinin kendisinin gösterdiği gibi gösterilmesini ister. Fakat bu kova burcuna göre bir şey değildir.

Başak burcunun titizliği, ince eleyip sık dokuması, müze gibi olan hayatı, sıradan ilişkilerinde soğuk ve duygusuz görünmesi, eleştirmekten çekinmemesi ile kova burcunun daha enerjik ve rahat hareketleri, arkadaş canlısı olması, başak burcu gibi titiz olmaması ve daha geniş çizgilere sahi olması en büyük zıtlıklarıdır. Kısacası başak burcu ile kova burcu uyumu oldukça zor görünmektedir. İkisinin de kendilerine göre bir hayat tarzı vardır ve bu tarzlar arasında aşılması güç zıtlıklar, uyumsuzluklar vardır. Kimi zaman ev işleri, kimi zaman meslek hayatları, kimi zaman da dostlukları ilişkilerine zarar verebilir çünkü her ikisi de bildiğini okuyan burçlardır.

Onun için aşık olmak oldukça zordur. Yapısı gereği, flört anında çekingen tavırlar sergileyen bu adamın, zaman geçtikten sonra beklenmedik hallerine şahit olabilirsiniz. Fakat bu burcun mensubu eril karakteri flört konularında oldukça yeteneklidir. Yalnız, ondan bu yetilerini romantizme çevirmesini istemek sizin için yanlış bir beklenti olabilir. Zira kendileri, konu romantizm olduğunda, bir adım geri çekilebilir. Tüm bunlara rağmen, eğer gerçekten aşık olduğunu düşünüyorsa, Başak adamımız size sonsuza kadar sadık kalabilir.

Flört aşamasında ilgisini pek göstermeye meraklı olmayan kova kadını, zamanla partnerine tatlı yüzünü gösterebilir. Ancak, yine de eşini yaşamının merkezine yerleştirmeyi tercih etmez. Eğer kendisini uzun süredir bir birliktelik içerisinde görmüyorsanız, bu durum onun seçiciliğinden kaynaklanıyor olabilir. Zira kendisinin partner bulması çok da meşakkatli bir iş değildir. Yalnızca, ona göre mükemmel erkek hiç bir zaman var olmamıştır. kova burcu kadını ve başak burcu erkeği birlikteliği, akıl yürütme yetileri ve ortak düşünce yapıları sayesinde özgün bir ilişkiye dönüşebilir. Toprak adamı; analitik zekaya sahip ve mükemmeliyetçidir. Güçlü bir karakter ile ilişki kurmayı hedefleyen bu adam, dış görünüşünün aksine, sevecen ve şefkatli bir yapıya sahiptir. Fakat kendisini bir o kadar da kötümser görmeniz olağan bir durumdur. Hal böyle olunca, genellikle onun, kendi noksanlarının farkına varamamaktan çok, başkalarının davranışlarını eleştirmeye çalışarak vakit kaybetmesine sıklıkla şahitlik edebilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git