Kova Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

09.03.2016
Kova Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

Çoğumuz burçları karşılaştırarak yaşadığımız ilişki hakkında fikir sahibi olmaya çalışırız. Fakat bu göründüğü gibi kolay değildir. İki burcu ayrı ayrı değerlendirip kişilik analizi yapmak gerekmektedir.

Bu ikilinin uyumu, burçlar arasında en sık karşılaşılan beraberliklerin başında yer almaktadır. Fakat bilindiği üzere çoğunlukla kısa süreli olmaktadır. Bunun nedeni ise iki tarafın birbirini tanımaktan kaçınmasıdır. Birini tanıyabilmek için ön bilgiye sahip olmak gerekir. İşte bu ön bilgilerin bilinen en iyi kaynağı ise burçlardır. Birbirleri ile uyum gösterip anlaşabilmeleri, her iki burcun ayrı ayrı değerlendirilmesi ile mümkün. Yapmanız gereken hem kendi burcunuzun, hem de partnerinizin burcunu karakteristik özelliklerini baz alarak değerlendirmek.

Kova burcu kadını mantıksal yönüyle tanınıp akılcı tavırlarıyla çevresi tarafından dikkatleri üstüne çekmektedir. Duygusal yönü mantıksal yönüyle eşdeğer orandadır. Fakat bunu göstermez. Sadece samimi olduğu kişilere bunu yansıtır ve tanıdığı kişilere karşı küçük bir çocuk gibi saftır. İçinde biriktirdiği ne varsa hemen diline vurur. Eğer size güvenip değer veriyorsa ilk olarak size gelir. Ve ilk kime derdini anlattıysa o kişiden başkasına anlatamaz. Karşıdaki insanın düşüncelerine oldukça önem verir ve buna dikkat ederek adım atar.

Güvendiği ve değer verdiği insanların yanında özgür olduğunu hisseder ve doğal tavırlar sergiler. Kendini asla bir kalıba sokmaya çalışmaz. Nedense hep bunu yapmıştır. Daima dış dünyaya karşı bir savunma halindedir. İtici ve soğuk bulunurlar bu yüzden. Onları tanımayanlar için kendini beğenmiş egoist bir kadından başka bir şey değilsinizdir.

Koç burcu erkeği ise tamamen rahatına düşkün, duygusal fakat bunu göstermeyen sert bir kabuğu olan yufka yürekli, inatçı, mükemmeliyetçi ve esprili bir karaktere sahiptir. Aynı kova kadını gibi inandığı değerlerin üstüne gider ve asla geri adım atmaz. Sevdikleri vazgeçilmezleridir. Onların mutsuz olması onuda mutsuz eder. Asla belli etmeseler de yumuşacık bir kalbe sahiptirler. Sert ve ketum görünmeye çalışmaları bu yönlerini saklamalarından kaynaklanmaktadır. Duygusallığı zayıflık, zaaf noktası olarak gördüklerinden kendilerini bu şekilde savunurlar. Hemen güvenmezler, kafalarında kurdukları hazır bir test vardır daima.

Karşısındaki kadını daima dener, kendince süzer, rüzgara kapılmazlar hemen. Aşık olmadan aşık etmek onlar için ayrı bir zevk noktasıdır. Egoları yüksek olduğundan bu onların daima hoşlarına gider. Eğer bir koç erkeği seviyorum derse bu sadece sizi sevdiğini değil, size güvendiğini, sizi özlediğini, sizi istediğini, size değer verdiği anlamına gelir. Tutkuları daha ön planda tutar ve sorgulanmayı ve kısıtlanmayı sevmez. Yapmam diyorsa yapmaz. Eğer size bunu söylemiyor ise korkun. Yalanı kendine yakıştırmaz bu nedenle kaçamak cevap verir ya da hiç cevap vermez yapar sonra yazar sizde bunu anlamazsınız.

Kova Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

Bu iki karakterdeki iki insan bir araya gelirse anlaşma derecesi oldukça yüksektir, fakat birbirlerini anladıkları sürece. Her iki tarafta birbirine benzemekte, dediğim dedik ve inatçıdır. Daima tartışmaların olduğu sempatik bir ilişki süreci yaşarlar. İlişkiye bakış açıları aynı olsa da yaşayış biçimi farklıdır. Kova kadını daha sakin ve minik detaylarla yetinirken partneri daha hareketli ve elle tutulur beklentiler içindedir.

Biri ufacık şeylerle tatmin olurken bir taraf zor tatmin olmaktadır. İlişki tezat olduğu için uzun süreli olmamaktadır. Tezatlığın ortadan kalkması için iki tarafın özelliklerinin yer değiştirmesi gerekmektedir. Bu yüzden bu ikiliden nadiren mutlu çift ortaya çıkmaktadır.  Ya çok mutlu yada çok mutsuz olmaktadırlar.

Güçlü kadın ile birlikte olmayı isteyen kaç tane erkek kaldı ki?

O yüzden bu ilişkiye olur vermemekle ayıp yapmış oluruz! İnanın birlikte olmamak için daha nice beter sebepler dururken bu tolere edilemeyecek bir durum değil gibi duruyor! Takdir tabii ki sizin. Dürüstlüklerine hiç diyecek bir söz bulamaz kimsecikler. Orada herkes şapka çıkarır! Birbirlerinden saklayacakları pek bir şey olmaz. Sadece kendileri saklamalarını söyler ise o ayrı tabii.

Kavgalar bir şekilde tatlıya bağlanır

Harcamalarına son derece dikkat eden koç burcu erkeği alışverişi seven bu kızları biraz üzeceklerini söyleyebiliriz. Ama yine sevdikleri kalp karşısında en sevmedikleri şeyleri bile gözünü kırpmadan yapabilecek bir erkekten bahsediyoruz! Bu o kadar güzel ve özel hissettirir ki… Sevdiği kız da kıyamaz sonra onun istemediği bir şeyi yapmasına ve yumuk yumuk aşk kokan ağızları ile her şey tatlıya bağlanmış olur. Bunu ikisi de anlamaz!

Nasıl bir araya geldiklerini anlamazlar

Farklı özelliklere sahip bu iki burcun bir araya gelmesi çoğu noktada uyum göstermemektedir. Çok tutkulu, mantıklı bulunan ilişki sonradan kötü bir noktaya ulaşmaktadır. Her iki taraf da bu seviyeye nasıl geldiğini anlamaz. Oysaki beraber olmaları birbirlerini dinledikçe mümkün. Lakin, kova kadını dediğim dedik, partneri ondan inat olunca bu pek mümkün değildir. Ayrılıkları da kavuşmaları gibi şiddetli olmaktadır. Ama beraberlikleri büyük bir samimiyet içinde ilerler. Hiç olmadıkları kadar rahat olurlar birbirlerine. Çok hızlı başladıkları için uyum göstermekte zorlanırlar.

Beraber vakit geçirirken sıkılmalar, takışmalar ve bunun sürekli olması ile zamanla birikerek tartışmalara dönüşmesi durumu iyice güçleştirmektedir ve ayrılıklar genellikle kova kadınının tavırları gerekçe gösterilerek, koçun terk etmesi ile meydana gelir. Fakat, daima partnerine saygı duyar. Bu gibi ilişkiler daima birkaç kez denenen ilişkiler olmaktadır. Ama aynı durum koç kadını ile kova erkeği için geçerli değildir. Aksi gibi çok uyumlu bir çift olurlar.

Doğanın kanunu mudur bilinmez bu iki burç nadiren bir araya gelmektedir

Kova erkeğinin baskın ve yönetici tavrı, bu kadını etkiler ve ilişkinin uzun soluklu olmasını sağlar ve kendinden beklenmeyen sürprizler yaparak koç kadınını tesiri altında bırakır. Birbiri ile uyumu kadın ve erkekte farklılık gösteren bu burçlar karşılıklı olarak dikkat edilmesi halinde istenen sonuç alınabilir. Ayrılıktan sonra daima bir taraf ömrünü diğerini unutmakla geçirir. Bu nedenle koça karşı adım atarken bu uyarıları dikkate alınız.

Birbirlerini daima korurlar

Birbirlerine her istediklerini söylerler de bir başkasının sevdiği için en ufak bir sözüne gelemezler! Söyletmezler… Öyle de çok severler birbirlerine denk geldikleri zaman. Galiba aşkın insanı kör eden bir hal almasını ikisi de eleştirir. Bundan dolayı da öyle peri masalları ile falan uğraşmazlar! Dümdüz yaşarlar aşklarını da sevdalarını da. Bu ikili çok karmaşık olayların insanları da değillerdir. Kolay kolay kavga edemezler. Ettikleri zaman dediğimiz gibi tatlı… Geçmişte yaşamaları bu iki kalbin arasını açacak gibi durur. Lütfen bu tarz oyunlara gelmeyin. Zamanın insan üzerindeki o büyüsü ile alakalı bu durum. Geçmiş denilen şey geriye bakıp attığımız hikayelerden ibaret değil midir zaten, yapmayın! Değmez, inanın bize!

Kova kadını daima ileriyi düşünür. İlişkisini tutkulu ve ateşli yaşar ve bir o kadar da kıskançtır. İnandığı bir şey varsa onun peşinden gider. Bu yanlış dahi olsa. Ailesi son derece önemlidir. Bu yüzden bir o kadar da fedakardır. Ayrıca zor güvenir, kafasında testleri vardır onun. Bazen tek bir hareket ile onun güvenini kazanabilirsiniz. Bu bazen 5 dk. bazen de 5 yıl sürebilir. Çünkü onun için önemli olan zaman değil tavırdır. En değer verdiği şey kesinlikle saygıdır. Gururlu ve kibirli bir yapısı vardır.

Her ikisi de yeri geldiğinde geri adım atabilmelidir

Bu kadın ve erkeğin birbirini mutlu edebilmesi için hemen hemen her konuda iki tarafın da hep bir adım geri adım atmaları gerekebilir. Demek istediğimiz bir adım o bir adım diğeri derken orta yolu bulabilmeleri lazım. Diğer türlü bu kadının başına buyruk hallerini çekebilecek bir adam olarak karşısında duramayacak gibi bu adam. Kova burcu kadını ile partneri yan yana olmak istiyorlar ise; azıcık isteklerinden ve savundukları fikirlerden uzak durmayı öğrenmelidirler.

“Yaşamımı kazanmak istemiyorum ben; yaşamak istiyorum.” Oscar Wilde, bunu söylerken tam da burada geçen kadının halini anlatmış gibidir ve karşısındaki adamdan da aynı bu ruh halini anlamasını bekler doğal olarak ve karşılık bulamaz ise çok öfkelenir, kırılmaz! Bu kadını güçlü yapan da budur zaten. Koç burcu erkekleri de maalesef yanlarında öyle çok kendine güvenen ve her şeyi ben bilirim havalarında olan kadınları isteyemezler. Bunun sebeplerine ise değinemeyeceğiz. Sadece istemezler de istemezler! Zorla mı yahu?

Ortak noktaları fazladır

Bu ikili ilişkisinde öncelikle belirtmemiz gereken unsur ikisi de idealisttir. Kova kadınları ilk görüşmesinde partnerin başını döndürecektir. En dikkat çekici yerleri olan gözlerine koç erkeği asla hayır diyemeyecektir ve anlam veremeyeceği şekilde ondan etkilenecektir. Ama bunu yaparken zorlanacaktır. Çünkü hiçbir zaman duygularıyla hareket etmez mantığıyla hareket eder. Ama bu ilişki kova için zor değildir. Çünkü o aşk kadınıdır.

Kova burcu kadını özgürlüğüne düşkün, partneri ise asildir. Bu iki insanın birlikteliği muhteşem olacaktır. Kovaların diğer bir özelliği de neşelidirler ve neşeli insanlarla birlikte olmak isterler. Partneri ne kadar asi olsa da neşeli bir yapıya sahiptirler. Bu özellik onun hoşuna gidecektir.

Özellikle kovanın açık alın yapısı hoş ve biçimli yüz yapısı dürüst ve güvenilir oluşu ve kararlı davranışları birçok erkeği etkiler. Ancak seçicidir ve karşı cinste bazı özelikler arar. Kendisi gibi güzel gözlü ve yüz hatları düzgün yapıya sahip erkeklerden hoşlanırlar. Bu özellikler koç erkeğinde bulunan özelliklerdendir. Bu sebepten dolayı güzel anlaşırlar. Onlar kararlıdır bu özellik partneri içinde geçerlidir. Bu onların ilişkisinin iyi bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır.

Eşleri erkeğine çok destek olacaktır

Koçlar, gerçekte nasıl rahat ve huzurlu olurlar kendi kendilerine bilemezler. O yüzden kova kadınına denk geldikleri için oturup kimlere teşekkür edeceğini ciddi ciddi düşünmelidir. Artık onları tanıştıran kişileri yemeğe mi götürür yoksa onu ilk gördüğü sokağın taşlarını mı öper biz bilemeyiz o kadarını. Partnerinin yanında huzur nedir ilk defa öğrenecekleri için o kadar şanslı olacaklar yani.

Anlamanız için idi tüm bu örnekler. Yorgun düştüğünde her zaman aşık olduğu adamı dinlendirecek bir gücü kendinde bulacak olan bu içi dışı bir kadın tam da aradığınız bir kadın olabilir. O kadar yükünüz var ki beyler sizin omuzlarınızda! Birazını da sevdiğiniz kadının taşımasına izin vermelisiniz, size bir şey olacak diye uyku uyuyamıyor o kadın. Size belli etmez tabii. İyi niyetinizden, birbirinizden böyle şeyleri saklamasanız da olur bizce!

Kova Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

Kova kadını sevecen, fedakar, dost canlısı, güler yüzlü, inatçı, kendi değerlerine düşkün, ailesine bağlı, gelecek planları olan, tasarruflu, anlayışlı bir yapıya sahiptirler. Bu yapıdaki bir kadın, koç erkeği ile evlenir ise, evlilikleri koçun sorumsuz tavırları, anı çıkışları, patavatsız sözleri nedeniyle sorunlar ile karşılaşabilir. Aynı zamanda kovanın yıkamadığı tabuları, kıskançlığı, otoriter tavrı ve ani parlamaları da bu sorunlara yol açabilir. Her iki tarafın da birbirinde haz etmediği tavırlardır bunlar.

Koç erkeği, mükemmelliyetçi, detaycı, sevecen, esprili, iletişim yetenekleri kuvvetli, annesine düşkün, duygusal, tutkulu ve şehvetli bir yapıya sahiptir. Kova kadını ile yaşadığı evliliğinde bahsi geçen sorunların yaşanmaması için, tarafların karşılıklı olarak bunları dile getirip zamanla törpülemesi gerekmektedir. Bu denge sağlanır ise, eğlenceli, mutfakta kovanın hakim olduğu, partnerinin muziplikler yaptığı, kahkahaların eksik olmadığı bir ev olur. Özetle mutlu bir evlilik yaşamış olurlar.

Evlilikte mükemmel uyumu yakalarlar

Koç kadını, cazibe katsayısı yüksek, havalı, gösterişi seven, bulunduğu ortamda ilgi odağı olan, bakımlı, üslubu düzgün, ses tonu çekici, anı yaşamayı seven, gelecek planları yapmaktan hoşlanmayan, rahata düşkün, yetenekli ve gezmeyi seven bireylerdir. Kova erkeği ise, güçlü, otoriter, ses tonu kalın, ağır başlı, giyimine kuşamına özen gösteren, alımlı, sert yüz hatları olan, yapılı, çok konuşmayı sevmeyen, akılcı, ileri görüşlü, zeki, esprili fakat sadece sevdiği yakın kişilere, kendini anlatmayı sevmeyen, çevresi kısıtlı, güvenilir ve duygusal bireylerdir.

Eğer bu ikili evlilik için bir araya gelir ise gayet uyumlu, tartışmaların çok nadir yaşandığı, anlayış düzeyinin yüksek olduğu, kaliteli ebeveynlerin olduğu bir evlilik olur. Nadiren de olsa yaşanacak olan sorunların başında, koçun giyim tarzı, özgürlükçü ruhu, gezme tozma merakı, evini ihmal etme, temizliğe dikkat etmeme, sorumsuz davranması ve sadece kendini düşünmesi, kovanın da aşırı kıskançlıkları, kuşkucu tavırları, koçu kısıtlayıcı hareketleri, soğuk davranışları, dünü bugünü uymayan tavırlar sergilemesi ve karmaşık ruh hali yer almaktadır. Eğer bunlara dikkat ederlerse kusursuzluğu yakalayabilir ve iyi birer anne baba olmakla kalmayıp örnek bir çift olabilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.