Kahve Falında Kulak Görmek

Kahve Falında Kulak Görmek
11 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.678 kez okundu.

Kahve falında kulak görmek fal sahibine müjdelenen bir haberin ardından hızla gelişen olaylar zincirini simgeler. Bu müjdeli haberler bütün iyi yürekli insanların tek bir amaç üzerinde odaklanmasını sağlayacaktır. Bu güzel insanların birlikte çok hayırlı işlere girişeceğini ve çokta başarılı olacağını işaret eder. Eğer fincanda yarım bir kulak sembolü varsa bu güzel işlerin olgunlaşması için biraz zamana ihtiyaç var demektir.

Diğer bir anlamı ile etrafındaki dedikoducu, fesat ve işgüzar insanlara kulak tıkamaktır. Eğer fal sahibi kendi bildiği doğrulara odaklanmaya devam ederek dış seslere kulaklarını kapatmayı başarırsa çok daha güzel işlere imza atacak demektir. Bu durum biraz zor gibi görünse bile fal sahibi zoru başarmayı seven bir yapıda olduğu için üstesinden gelecektir. Fal tabağında çıkan büyük bir kulak sembolü fal sahibinin henüz fark etmediği bir insanın onun hayatı ile yakından ilgilendiğini belirtir. Fark edildiği zaman gayet güzel olayların gelişmesine sebep olacak hatta birbirini dinlemeyi bilen bu iki insan hayatlarını birleştirme kararı alacaktır. Yanında beliren bazı sembollere göre de anlamlandırılmaktadır. Fincanda bir çiçek ile beliren kulak sembolü hayatında sadece olumlu insanlara kulak asan bir ruh haline dalalettir. Kötü düşüncelere fikirlere önem vermeyen fal sahibi bu yapısından dolayı iş hayatında da istediği başarıyı elde edebilecek kapasitede bir insandır. Fincanda bir hayvan sembolü ile birlikte belirmiş ise hane içerisinden birisinin geçici bir sıkıntıya düşeceğini simgeler.

Aşk

Aşk hayatınızda yaşanan çalkantılı dönemin sonuna geldiğinizin işaretidir. Aşk yılınız olan bu dönemde ilişki konusunda çok güzel ve heyecan dolu sürprizlerin karşınıza çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Aşk hayatınızda vermiş olduğunuz yanlış kararların aşk hayatınızı olumsuz yönde etkilediğini ve aşka olan inancınızı yitirdiğini gösterir. Tüm bu olumsuz düşüncelerinizi aklınızdan çıkaracak, aşk hayatınıza neşe katacak ve yeniden aşka inanmanızı sağlayacak bir kişinin karşınıza çıkmasına çok kısa bir zaman kaldığını işaret eder.

Bu aralar gittiğiniz yerlere, konuştuğunuz insanlar önem vermeniz gerektiğini gösterir. Gireceğiniz ortamda ilk görüşte aşk yaşayacağınızın habercisidir. Tez zamanda karşılaştığınız bir kişiye ilk gördüğünüzde vurulacağınızı ve onun da size karşı güzel hisler besleyeceğini gösterir. Bu aşk ile çok güzel, bol eğlenceli ve romantik bir ilişki içerisine gireceğinizin habercisidir. Çevrenizden alacağınız destekler ve öğütler birbirinize olan bağınızın artmasına vesile olacaktır. Yaşayacağınız aşkın çok büyük ve gösterişli olacağının işaretidir. İlişkinizin görkemli ve unutulmaz bir evlilik teklifi ile taçlanacağının müjdeli habercisidir. Mutlu bir yuva kurmanın eşiğinde durduğunuzun işaretidir.

Para

Yeni fırsatların geleceğinizi şekillendireceği bir süreç içerisinde olduğunuzun işaretidir. Yüksek makamda olan birinin sizi yönlendirmesi ile yeni iş hayatınıza atılacağınızı ve başarı merdivenlerini adım adım çıkacağınızı gösterir. Özellikle bu dönemde aile fertlerinden birinin maddi sıkıntı yaşayacağı ve sizden yardım isteyeceği anlamı taşımaktadır. Onlara yardım eli uzatacak ve feraha çıkmaları için destek olacağınız ile yorumlanır. Ayrıca hiç bilmediğiniz, varlığından bile haberdar olmadığınız bir yakınızdan yüklü miktarda miras kaldığı haberi alacağınızın habercisidir. Bu haberin sizi oldukça mutlu edeceğinin göstergesidir. Mirastan gelecek parayı yaşam koşullarınızı iyileştirmek için kullanacağınızı simgeler.

Uzun süredir kafanızı işgal eden ve bir türlü düzene oturtmayı başaramadığınız borçlarınızla ilgili önemli gelişmelerin yaşanacağını gösterir. Uzun zaman önce yüklü miktarda borç verdiğiniz birine piyango çıkacak ve size olan borcunu fazlasıyla ödeyecek şeklinde yorumlanır. Yakın zamanda kendi ayaklarınız üzerinde durmaya ve hatırı sayılır bir kazanç elde etmenizi sağlayacak bir iş teklifi alacağınızın işaretidir. Hedeflediğiniz yaşam standartlarına ulaşmanıza tek bir adım kaldığının göstergesidir.

Aile ve Yaşam Alanı

Geleceğe daha umutla ve güvenle bakacağınız bir dönem içerisine gireceğiniz şeklinde yorumlanır. Ayaklarınızın yere daha bilinçli ve daha sağlam basacağının göstergesidir. Okul hayatınla ilgili bir konuda bir aile büyüğünün size yardım eli uzatacağının ve maddi, manevi destek sağlayacağının simgesidir. Aynı zamanda bu figür, hanenize güneş gibi doğacak bir haberin tez zamanda evinize ulaşacağının habercisidir. Güzel haberlerin sıra sıra size ulaşması, hanenizde umut ışığının doğacağının işaretidir.

Uzun süredir görmediğiniz ve çok özlemiş olduğunuz bir aile büyüğünün size ziyarete geleceği anlamına gelmektedir. Bu kişinin gelmesiyle birlikte uzun zamandır aile içerisinde yaşanan huzursuzluğun son bulacağını gösterir. Uzun zamandır istemiş olduğunuz ama alamadığınız bir eşyanın size hediye olarak geleceği şeklinde yorumlanır. İçinizde dağ gibi birikmiş olan ve yüreğinizi daraltan sıkıntıların kısa zaman içerisinde son bulacağının habercisidir. Sorunlarınızın ve sıkıntılarınızın birer birer dağılacağı, içinizin hafifleyeceği, sadece geleceğinize odaklanacağınız bir dönemi işaret eder. Hane içerisinde yapılacak bazı değişikliklerin bütün aile bireylerine iyi geleceğinin simgesidir.

İş ve Kariyer Hayatı 

Tez zamanda beklediğiniz ve her zaman hayalini kurduğunuz iş yaşamının kapılarının size aralanacağını ve bu sayede mutlu güzel günlere adım atacağınızı gösterir. Ailenizin yaptığınız ve başardığınız işlerle her zaman gurur duyacağının resmidir. Adım adım ilerlemiş olduğunuz bir projenin başarısız olacağı düşüncesi sizi stresli günlere doğru götürmüş ancak büyük azimlerle bitirmeye çabaladığınız bu projenin başarısı oldukça geniş bir kitleye ulaşacaktır. Bu projenin başarı ile herkes tarafından tanınan biri haline geleceğinizi ve kazançlı bir iş ortaklığına doğru adım atacağınızı gösterir. İş ortaklığı saygınlığınızın artmasına, başarılarınızın katlanmasına, sürekli yeni iş fırsatları ile karşılaşmaya ve eski hayatınızdan çok farklı bir duruma geleceğinizi gösterir.

Tez zamanda yoğun iş temposuna sahip hayatınızı daha dingin bir hale getirmeye çalışacağınızın göstergesidir. Kısa zaman içerisinde iş stresinden ve yorucu iş hayatından biraz uzaklaşmak için bir tatil planı yapacağınızın simgesidir. İş arkadaşlarınız arasında yaşanacak bir uyumsuzluk ve küçük çaplı bir tartışmanın sizin sayenizde son bulacağının ve kolaylıkla tatlıya bağlanacağının işaretidir.

Sağlık Hayatı

Hastalık sürecinde size yardım eli uzatan birinden göreceğiniz iyiler ile birlikte yaşam sevinci kazanacağınız şeklinde yorumlanır. Kısa sürede ve hafif şekilde atlatacağınız bir soğuk algınlığının kapınızda olduğunun göstergesidir. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesi ve güçlü bağışıklık sistemi ile sağlıklı bir yaşama devam etmek için çaba göstereceğinizin işaretidir. Yaşanan olumsuz bedensel hastalıkların hayatınızda kötü etki bırakması ve hastalık hastası olmanıza neden olması psikolojik destek alacağınızın göstergesidir. Kısa bir dönem alacağınız psikolojik desteğin hayata bakış açınızı değiştireceği ve kendinize yeni yönler çizmenize olanak sağlayacağı anlamı taşımaktadır.

Ailenizde sürekli hastalanan ve çok kısa süre içerisinde iyileşmeyi başaran birinin varlığı şeklinde yorumlanır. Bu kişinin sağlığına verdiği önem sürekli hastane yolu tutmasına neden olmaktadır. Sizi motive eden insanları iyileştirme durumu hayatınıza bu şekilde yön vermenize vesile olacaktır. İnsanları iyileştirmek ve tedavi etmek için maddi imkan sağlamak amacıyla çeşitli yardım kampanyaları düzenleyeceğinizin göstergesidir. Çocuğunuzun yaşayacağı önemli olmayan bir hastalık sizi üzecek olsa da bu hastalığı tez zamanda atlatacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Kahve Falında Tavşan Kulağı Görmek

İlk olarak misafir olarak yorumlanır. Bu misafir çok kısmetli biridir. Eve gelmesiyle bolluk ve bereketi de beraberinde getirir. Bolluk, bereket, şans ve uğur anlamları vardır. Kısa zamanda zengin olunacağına ve mutlu bir hayata kavuşulacağına işarettir. Sevdiğiniz insanla evlenebileceğiniz anlamına da gelir. Hayırlı işler içinde olmanız gereken, yanlış işlerden uzak durmanız gereken bir döneme girileceği anlamına gelir. Bu anlamda dikkatli olmak, temkinli olmak gereken bir dönemdir.

Hanede hamile biri varsa o kişinin erken doğum yapacağı anlamına gelir. Kısmetli bir bebeğin geleceği olarak yorumlanır. Keder ve üzüntülerinizin yok olacağı, ancak bazı eksiklikler yaşayacağınız anlamına gelir. Çok değer verdiğiniz, sevdiğiniz birinden ya da hiç beklemediğiniz, sizi şaşırtacak birinden bir hediye alacağınız anlamına gelir. Ayrıca iş ve okul hayatında diğer insanların kıskanmasına neden olacak başarılar kazanacağınıza işarettir. O dönem, o yıl içinde bolluk ve bereketlilik yaşayacağınıza işarettir. Ancak bazı durumlarda olumsuz anlamları da vardır. Örneğin aşk hayatında sorunlar yaşayabilir ve bu sorunlar yüzünden yıpranabilirsiniz. Ancak bu sıkıntıları yine aileniz ve sevdiğiniz insanlar sayesinde kısa sürede aşabileceğinize yorumlanır. Bu birbirinden çok farklı yorumlar için fincandaki diğer figürleri de doğru şekilde tespit etmeniz ve yorumlamanız gerekir. Aksi halde yanlış yorumlar yapmanız kaçınılmaz olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git