Koç Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Koç Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Uyumu
10 Mart 2016 tarihinde eklendi, 5.562 kez okundu.

Aslan burcu erkeği isminden de anlaşıldığı gibi oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Etrafındakilere karşı sıcakkanlıdırlar ve her olaya ilk olarak ılımlı yaklaşmaya çalışırlar, fakat sinirlendikleri an tam bir aslan gibi kükreyerek etrafını paramparça edebilirler.

Koç burcu kadını da tıpkı aslan erkeği gibi güçlü bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda inatçı bir o kadar hareketli hayatıyla etrafındakilerin hayatlarına neşe katmayı başarırlar.

İkili arasında değişik bir ilişki oluşabilmektedir. Ya çok ateşli bir ilişki olur ya da çok kavga dolu bir ilişki ortaya çıkabilir. Bu iki kişide ateş grubu arasında yer almaktadır. Gerek aşk konusunda gerek romantiklik konusunda son derece zirvede bir ilişki yaşarlar. Aşkı da cinselliği de doruklarda yaşarlar. Fakat her ikisinin de güçlü ve inatçı yapıya sahip olmaları ilişkiyi zorlaştırabilir. Çünkü onlar bir tek kendilerini üstün görürler ve birilerinin onlara dik tavırlar sergilemesinden nefret ederler. Ama bu iki aynı karaktere sahip burçlar birbirleri üzerlerin de hakimiyet kurmaya çalışacaklarından bu ilişkinin devam etmesi zor olacaktır.

Bu iki burcun anlaşabilmesi için birbirlerinin düşüncelerine saygı duymaları gerekir. Aynı zamanda birbirlerini özgür bıraktıkları sürece ilişkileri canlı kalacak ve uzun ömürlü olacaktır. Aksi taktirde birbirinin üzerlerine gittikleri sürece ilişkinin devam etmesi çok zor olacaktır.

Aslan burcu erkeği ilişkisinde en çok doğallığa önem verir ve kendisi de ilişkide doğal davranan taraf olur. Koç burcu kadını ise kendisi neyse o şekilde davranır. Bu iki burcun oldukları gibi olmalarından dolayı oldukça sıcak bir ilişki ortaya çıkacaktır. Özellikle cinsel anlamda ateşli olan bu bu burç arasında çok fazla uyum oluşacaktır.

Koç burcu kadını oldukça meraklı ve aceleci tavırlarıyla dikkat çeker. Aslan erkeği ise gizemleri çok sever ve ilişkisinde aşk oyunlarını oldukça çok tercih eder. Koç burcu kadını ise bu aşk oyunlarına hayran kalarak aslan erkeğinin peşinden daha da çok gitmek isteyecektir. Bu şekilde gizemli bir ilişki daha uzun bir ilişki alacaktır.

Unutmayın ilişkide gizem olmazsa hevesler biter. O yüzden yavaş yavaş birbirinizi çözmeniz her zaman ilişkiye daha canlı tutacaktır…

Bir koç kadının hayatı aslanla terse döner. Aslanın dünyası koçu içine çeker bildiği her şey alaşağı olur koçun. Koç kadını gözü kör eden aşkı aslanda tanır.

Hiçbir erkek aslan burcu kadar uyumlu olamaz koça. Koçun tüm cevapları aslandadır. Aslan romantik bir aşıktır, ayağınızı yerden keser. Gönlünün yüceliği sizi yükseklere taşır. El üstünde tutar aslan sizi. Kadın olma duygusunu en iyi aslanda bulursunuz. İstediğiniz aşkı yalnızca o verebilir size. Bu ilişki iki güçlü tarafın birbirine olan çekimidir. Gurur ve güç çarpışır. İki tarafın birbirine güç gösteri daha da yakınlaştırır onları. En önemlisi de aslan rüyalarının kadınını bulduğuna inanırsa hiçbir zaman bırakmaz onu. Sıkıca sarılır, sarmalar. Öylece kolay gitmesine izin vermez. Artık aslanın büyüsüne kapılmışsınızdır ayaklarınız yerden kesilmiş ve aşk sizi esiri altına almıştır. Sevginiz artık büyük bir dalgaya kapılmış sizi götürüyordur. Kendinizi keşfedebilmeniz için yeni bir yol açılmıştır. Aslan burcu erkeği şımarmak ister, şımartılmayı bekler. Bu yüzden de aranızda bir takım problemler ve uyumsuzluklar oluşabilir. Aslanın bu hallerine sabır göstermek sizin en büyük kazancınız olacaktır. Vahşi aslanı evcilleştirmek zor iştir ama koç kadını için bu imkansız değildir.

Aslan kendi öz eleştirisini çok iyi yapabilir ama başkalarının onu eleştirmesinden nefret eder. Bu yüzden koç burcu kadını, aslanı eleştirmek yerine onun egosunu tatmin etmelidir. Koç kadını, aslanın egemenliğini yaşadığına inanmasına izin verirse aslanda koçun istediklerini yapmasına izin verir. Sürekli güç kavgasının olduğu bu ilişkide iki tarafında birbirini iyi idare etmesi lazımdır.

Koç burcu kadını ve aslan burcu erkeği arasında ki aşk oldukça zorlama olmadığı sürece yürütülebilecek bir ilişki değildir. İki burcunda çabuk sinirlenen yapısı vardır ve öfkelendikleri zaman gözleri hiç bir şey görmez. Bu aralarında ki en büyük engellerden biridir çünkü çapkın olan aslan burcu erkeği koç kadınını neredeyse çıldırtabilecek tüm özelliklere sahiptir. Düzen, plan, ve akışında bir yaşam isteyen koçun aksine aslan doğaçlama ve aklına estiği gibi yaşama taraftarıdır. Bunun yanı sıra boş işler peşinde koşan ve yaptıklar ile oldukça can sıkıcı ve çok bunaltıcı bir eş olabilir.

Koç burcu özgürlüğüne düşkün ve kısıtlamalardan haz etmeyen bir taraf iken, diğer yandan aslan burcu kanatları altına aldığı eşini sıkmaya ve kendi isteklerinin olması yönünde aşırı baskıcı bir yapıya sahiptir. Genelde çok düşünmeden konuştuğu gibi diğer bir çok şeyi tam olarak düşünmeden, başkalarının etkisi altında olarak yapmaya fazlasıyla meyillidir. Bu özelliği ile koç burcu kadını kendinden soğuması yeterde artar bile. Yaşam enerjileri ve eğlenceye düşkünleri açısından uyumlu olabilirler ve güzel seyahatlere çıkmaları onları birbirlerine yakınlaştırabilir.

Kısa süreli bir ilişkide anlaşmaları mümkün olsa bile uzun süreli veya evlilikte anlaşma ihtimalleri çok düşük. Aslında bu ilişkiden iki farklı ilişki ortaya çıkabilir. Biri çok ateşli ve eğlenceli diğer biri de aşırı kavgalı ve bunaltıcı bir ilişkidir. Aslan erkeği ve koç kadınının ateş grubunda olduğu için romantik seviyeleri yüksektir ama bunun uzun sürebilmesi için iki taraftan biri tartışmalarda susmalıdır. Maalesef ki iki tarafında böyle bir özelliği yok aksine tartışma ve kavga da olabildiğince kendilerini savunurlar. Bundan dolayı güzel bir ilişki için uygun çift değillerdir.

Mütevazilikten hoşlanan koç kadını, kendini aşırı beğenmiş olan aslan erkeği ilk bakışta itici gelecektir. Her şeyi bilirim, en iyi fikir beni fikrim ve en iyisi benim havaları koç kadının arkasına bile bakmadan kaçmasını sağlayacaktır. Belki ilk başlarda bu özellikler çok göze batmasa da ilişkinin ilerleyen zamanların da koç burcu kadınını delirtecek ve uzaklaşma hissi oluşturacaktır. Genel olarak bu iki aynı karaktere sahip burçlar birbirleri üzerinde de hakimiyet kurmaya çalışacaklarından dolayı bu ilişkinin devam etmesi zor olacaktır.

İkisi de kıskanç ve bir o kadar özgürlüğüne düşkün sıkılmaya gelemeyen özelliğe sahipler. Diğer bir yandan birazcık çapkın olan aslan erkeğini kısıtlamaya başlayan veya başkalarına bakmasına, aşırı gezmelerine kızan koç kadını. Bunun gibi uzayıp gidecek ve daha fazla olay çıkmasına sebep olacak bir çok tartışma ilişkiye yıpratacak ve ikilinin birbirinden uzaklaşmasını sağlayacak. Ama eğer orta yolu bulmaya başarabilirler ise uyumlu bir çift olma ihtimalleri yok değil. Sadece sorun çıkartabilecek tüm özelliklerini ve isteklerini oturup konuşmaları gereklidir. Eğer bir uzlaşma sağlanabilir ortak istek ve amaç belirlenip ona göre davranabilirler ise her şeyin yoluna girer ve mutlu bir ilişki kurulabilir.

İki tarafta karşılıklı zıt oldukları alışkanlıklarını, isteklerini ve huylarını törpüleyebilirler böylece daha uyumlu ve sevecen bir çift ortaya çıkar. Bu iki burcun anlaşabilmesi için birbirlerinin düşüncelerine saygı duymaları gerekir. Aynı zamanda birbirlerini özgür bıraktıkları sürece ilişkileri canlı kalacak ve uzun ömürlü olacaktır. Aksi taktirde birbirinin üzerine gittikleri sürece ilişkinin devam etmesi çok zor olacaktır. Diğer bir anlaşabilecekleri nokta ise cinsel yaşantıları. Çünkü iki burçta oldukça ateşli ve arzuludur. Birbirlerini yatakta çok fazla mutlu edecektir.

Koç Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Bu yazımızda sizlerle en belirgin özelliği liderlik olan aslan burcu ve öncü niteliği ile bilinen koç burcunun ilişkideki uyumunu konuşacağız. Aslan burcu erkeği, koç burcu kadını ilişkilerini cinsellik, aşk ve evlilik çerçevesinde değerlendireceğiz. Hem koç burcunun hem de aslan burcunun elementi ateş olduğu için bu ilişki heyecanlı ve bir o kadar da gel gitli olacaktır. Aslan burcunun gezegeni güneş iken koç burcunun gezegeni Marstır. Astrolojide aslan ve koç burcu birbiri için ideal eş olarak bilinir.

İkisi de kendi özgürlük alanlarına düşkündür ve karşısındakinin de öyle olmasından rahatsızlık duymaz. Liderlik ve öne atılma gibi temel problemler olsa da koç burcu ve aslan burcu ilişkisi, heyecanını her zaman koruyan güzel bir ilişkidir. Hem koç burcu hem de aslan burcu sosyal olmayı, arkadaş edinmeyi çok sever. Bu onları birbirinden bazen uzaklaştırsa da birbirine vakit ayıran ve aynı sosyal ortamlarda bulunan çiftler için mutluluk kaçınılmazdır. İnatçılığını bir kenara bırakıp aslan burcunun gurur ve egosunu okşayan bir koç burcu, onunla mutluluğu yakalayacaktır.

Aslan burcunun liderlik isteği, zaman zaman karşısındakine hakimiyet kurma isteği ile devam edebilir. Asla yönetilen olmayı kabul etmez. Aslan burcu insanı, özellikle bu burcun erkeği, aşk hayatında otoriterdir. Onunla birlikte olmak isteyen kişi buna izin vermelidir. Bunu dengeleyebilen bir koç burcunun bir aslanla anlaşmaması imkansızdır. Ancak koç burcu da üzerinde hakimiyet kurulmasından pek hoşlanmaz. Her iki burcun da öz güvenleri oldukça yüksektir ve pozitif enerjileri ile bulundukları bütün ortamlarda dikkat çekmeyi başarırlar. Sıcakkanlı ve cömert aslan burcu insanı, koç burcunun oldukça dikkatini çeker. Birbirlerinin öz güvenlerinden etkilenirler.

Koç ve Aslan Aşk Uyumu

Aslan burcu, sevdiğinde sadıktır ve romantizmi doruklarda yaşamayı sever. Karşıdan da aynı şeyleri görürse bu isteği daha da artar ve kendini tamamen ilişkiye adar. Sevdiği insanla birlikteyken, çapkınlık yapmaz. Karşı cinsi sürekli kendine çeken aslan burcu için bu zor olsa da sevdiği biri için bunu yapar. Hayatındaki insandan da bunu bekler, bu onun gururunu okşar. Koç burcu ise aşk hayatında sürekli sürpriz yapmayı sever. Romantizmi o da doruklarda yaşamayı sevdiği için bu ikilinin ilişkisi romantik filmleri aratmaz. Koç burcunun inadı dışında bu ilişkiyi bozacak bir etki yoktur. İki taraf da hareketli ve pozitif olmayı sevdiği için sürekli birlikte yapacak bir şeyler bulabilecekler ve birbirleri ile geçirdikleri vakitten keyif alacaklardır. Sosyal ortamlarını birleştirdiklerinde ise birbirleri için vazgeçilmez olacaklardır. Çok şiddetli tartışmalara sahne olsa da bu ilişki, aradaki tutku ve aşk bu iki burcu sürekli bir arada tutacaktır. Aslan burcu oldukça kıskançtır ve hayatındaki insanı sahiplenir, paylaşmak istemez. Bu bazen koç burcunu yorsa da ona kıskanmak için alan açın ve siz de onu kıskanarak gururunu okşayın.

Koç ve Aslan Evlilik Uyumu

Aslan burcu kadını evlendiyse, kendini eşine adamaya karar vermiştir ve ona tamamen bağlanmıştır. Eşinden de bunu bekler ve bununla ilgili en ufak bir sarsıntıda bu evliliği sürdürmez. Onun dışında evliliği ve eşi için her şeyi yapmaya hazırdır, özverili ve azimlidir. Kendine güveni oldukça yüksektir ve beğenilmezse, bu güven sarsılırsa kendinin huzursuz hissedecektir. Bu da onun özverisinden eksiltir. Bu nedenle sürekli güzel sözler duymalıdır.

Koç burcu erkeği ise evliliğinde de diğer alanlarda olduğu gibi oldukça hareketlidir. Eşini sürekli şaşırtmayı başaracak ve heyecanı bu evlilikten eksik etmeyecektir. Eşini her alanda destekleyecek ve sosyal ortamlarda her zaman ondan iyi bahis edecektir. Bu da aslan burcu kadınını oldukça mutlu eder. Hayatındaki erkeği her zaman mutlu etmeyi bilen aslan burcu kadını ve evliliğinde bile sürprizlerle dolu koç burcu erkeği evliliği heyecan dolu uzun süreli bir macera olacaktır.

Aslan burcu erkeği ise kendi özgürlüğüne düşkün olmasına rağmen eşini kısıtlamak isteyebilir. Onunla ilgili her şeyi bilmek, hep onun yanında olmak ister. Bu da koç burcu kadınına bazen kötü hissettirebilir. Çünkü koç burcu kadını kendine yetebilmeyi çok sever. Ancak onu kısıtlamadan yanında olabilen bir eş ile her zaman övünür. Koç burcu kadını kendisi sürpriz yapmayı ve yeni heyecanları çok sevdiği için eşinden de bunları bekler. Ofise aniden gelen bir çiçek ya da çikolata onu çok mutlu etmeye yetecektir. İlişkide özveriden çekinmeyen aslan burcu erkeği ile iyi anlaşacak ve mutlu bir evlilik yaşayacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git