Koç Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

10.03.2016
Koç Burcu Kadını ve Aslan Burcu Erkeği Uyumu

Aslan burcu erkeği oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Etrafındakilere karşı sıcakkanlılardır ve her olaya ilk olarak ılımlı yaklaşmaya çalışırlar; fakat sinirlendikleri an etrafını paramparça edebilirler. İlişkisinde en çok doğallığa önem verir ve kendisi de ilişkide doğal davranan taraf olur. Koç burcu kadını ise kendisi neyse o şekilde davranır. Bu iki burcun oldukları gibi olmalarından dolayı, oldukça sıcak bir ilişki ortaya çıkacaktır.

Aslan burcunun liderlik isteği, zaman zaman karşısındakine hakimiyet kurma isteği ile devam edebilir. Asla yönetilen olmayı kabul etmez. Özellikle bu burcun erkeği, aşk hayatında otoriterdir. Onunla birlikte olmak isteyen kişi buna izin vermelidir. Bunu dengeleyebilen bir koç burcunun partneriyle anlaşmaması imkansızdır; ancak kendisi de üzerinde hakimiyet kurulmasından pek hoşlanmaz. Her ikisinin de özgüveni oldukça yüksektir ve pozitif enerjileri ile bulundukları bütün ortamlarda dikkat çekmeyi başarırlar. Sıcakkanlı ve cömert aslan burcu insanı, sevgilisinin oldukça dikkatini çeker. Birbirlerinin özgüvenlerinden etkilenirler.

Koç Kadını ile Aslan Erkeği Aşk Uyumu

İkisi de kendi özgürlük alanlarına düşkündür ve karşısındakinin de öyle olmasından rahatsızlık duymaz. Liderlik ve öne atılma gibi temel problemler olsa da, çiftin ilişkisi heyecanını her zaman koruyan, güzel bir ilişkidir. İki taraf da hareketli ve pozitif olmayı sevdiği için sürekli birlikte yapacak bir şeyler bulabilecekler ve birbirleri ile geçirdikleri vakitten keyif alacaklardır.

Sosyal ortamlarını birleştirdiklerinde ise birbirleri için vazgeçilmez olacaklardır. Çok şiddetli tartışmalara sahne olsa da bu ilişki, aradaki tutku ve aşk bu iki burcu sürekli bir arada tutacaktır. Aslan burcu oldukça kıskançtır ve hayatındaki insanı sahiplenir, paylaşmak istemez. Bu bazen partnerini yorsa da, ona kıskanmak için alan açın ve siz de onu kıskanarak gururunu okşayın.

İlişkiye gizem hakimdir

Bir koç kadınının hayatı aslanla tersine döner. Onun dünyası içine çeker, bildiği her şey alaşağı olur. Gözü kör eden aşkı onunla tanır. Hiçbir erkek onun kadar uyumlu olamaz partnerine. Aslan romantik bir aşıktır, ayağınızı yerden keser. Gönlünün yüceliği sizi yükseklere taşır. El üstünde tutar sizi. Kadın olma duygusunu en iyi onunla bulursunuz. İstediğiniz aşkı yalnızca o verebilir size.

Koç burcu kadını da tıpkı partneri gibi güçlü bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda inatçı, bir o kadar hareketli hayatıyla etrafındakilerin hayatlarına neşe katmayı başarırlar. Oldukça meraklı ve aceleci tavırlarıyla dikkat çeker. Partneri ise gizemleri çok sever ve ilişkisinde aşk oyunlarını oldukça çok tercih eder. Karşı taraf bu aşk oyunlarına hayran kalarak sevgilisinin peşinden daha da çok gitmek isteyecek ve ilişki bu şekilde, gizemli ve daha uzun bir ilişki halini alacaktır. Unutmayın ilişkide gizem olmazsa hevesler biter. O yüzden yavaş yavaş birbirinizi çözmeniz her zaman ilişkiyi daha canlı tutacaktır.

İkisi de sosyal olmayı, arkadaş edinmeyi çok sever. Bu onları birbirinden bazen uzaklaştırsa da, birbirine vakit ayıran ve aynı sosyal ortamlarda bulunan bu çiftler için mutluluk kaçınılmazdır. İnatçılığını bir kenara bırakıp, aslan burcunun gurur ve egosunu okşayan eşi, onunla mutluluğu yakalayacaktır.

Güç dengesi zordur

Bu ilişki iki güçlü tarafın birbirine olan çekimidir. Gurur ve güç çarpışır. İki tarafın birbirine güç gösterisi daha da yakınlaştırır onları. En önemlisi de aslan rüyalarının kadınını bulduğuna inanırsa hiçbir zaman bırakmaz onu. Sıkıca sarılır, sarmalar. Öylece kolay gitmesine izin vermez. Artık onun büyüsüne kapılmışsınızdır, ayaklarınız yerden kesilmiş ve aşk sizi esiri altına almıştır. Sevginiz artık büyük bir dalgaya kapılmış sizi götürüyordur. Kendinizi keşfedebilmeniz için yeni bir yol açılmıştır.

Aslanın şımarıklığı sorun olabilir

Aslan burcu erkeği şımarmak ister, şımartılmayı bekler. Bu yüzden de aranızda birtakım problemler ve uyumsuzluklar oluşabilir. Bu hallerine sabır göstermek sizin en büyük kazancınız olacaktır. Sakinleştirmek zor iştir; ama koç kadını için bu imkansız değildir. Mütevazilikten hoşlanan koç kadınına, kendini aşırı beğenmiş olan partneri ilk bakışta itici gelecektir. Her şeyi bilirim, en iyi fikir beni fikrim ve en iyisi benim havaları sevgilisinin arkasına bile bakmadan kaçmasını sağlayacaktır.

Belki ilk başlarda bu özellikler çok göze batmasa da, ilişkinin ilerleyen zamanlarında koç burcu kadınını delirtecek ve uzaklaşma hissi oluşturacaktır. Genel olarak bu iki aynı karaktere sahip burçlar birbirleri üzerinde de hakimiyet kurmaya çalışacaklarından dolayı, bu ilişkinin devam etmesi zor olacaktır.

İlişkileri siyah beyazdır

Çiftler arasında değişik bir ilişki oluşabilmektedir. Ya çok iyi bir ilişki olur yada çok kavga doludur. Bu iki kişi de ateş grubu arasında yer almaktadır. Gerek aşk konusunda gerek romantiklik konusunda son derece zirvede bir ilişki yaşarlar. Her ikisinin de güçlü ve inatçı yapıya sahip olmaları ilişkiyi zorlaştırabilir; çünkü onlar bir tek kendilerini üstün görürler ve birilerinin onlara dik tavırlar sergilemesinden nefret ederler; ama bu iki aynı karaktere sahip burçlar birbirleri üzerinde hakimiyet kurmaya çalışacaklarından, bu ilişkinin devam etmesi zor olacaktır.

Bu iki burcun anlaşabilmesi için birbirlerinin düşüncelerine saygı duymaları gerekir

Aynı zamanda birbirlerini özgür bıraktıkları sürece ilişkileri canlı kalacak ve uzun ömürlü olacaktır. Aksi takdirde birbirinin üzerine gittikleri sürece ilişkinin devam etmesi çok zor olacaktır. Çiftler arasındaki aşk oldukça zorlama olmadığı sürece yürütülebilecek bir ilişki değildir. İki burcun da çabuk sinirlenen yapısı vardır ve öfkelendikleri zaman gözleri hiçbir şey görmez.

Bu aralarındaki en büyük engellerden biridir; çünkü çapkın olan aslan burcu, partnerini neredeyse çıldırtabilecek tüm özelliklere sahiptir. Düzen, plan, ve akışında bir yaşam isteyen koçun aksine sevgilisi doğaçlama ve aklına estiği gibi yaşama taraftarıdır. Bunun yanı sıra boş işler peşinde koşan ve yaptıklar ile oldukça can sıkıcı ve çok bunaltıcı bir eş olabilir.

Eleştirilmeyi sevmez

Aslan kendi öz eleştirisini çok iyi yapabilir; ama başkalarının onu eleştirmesinden nefret eder. Bu yüzden sevgilisi, onu eleştirmek yerine egosunu tatmin etmelidir. Koç kadını, partnerinin egemenliğini yaşadığına inanmasına izin verirse karşı taraf da onun istediklerini yapmasına izin verir. Sürekli güç kavgasının olduğu bu ilişkide iki tarafın da birbirini iyi idare etmesi lazımdır.

Koç burcu özgürlüğüne düşkün ve kısıtlamalardan haz etmeyen bir taraf iken, partneri; kanatları altına aldığı eşini sıkmaya ve kendi isteklerinin olması yönünde aşırı baskıcı bir yapıya sahiptir. Genelde çok düşünmeden konuştuğu gibi diğer birçok şeyi tam olarak düşünmeden, başkalarının etkisi altında yapmaya fazlasıyla meyillidir. Bu özelliği ile koç kadınının kendinden soğuması yeter de artar bile. Yaşam enerjileri ve eğlenceye düşkünleri açısından uyumlu olabilirler ve güzel seyahatlere çıkmaları onları birbirlerine yakınlaştırabilir.

İkisi de kıskançtır ama güven duymak ister

Aslan burcu, sevdiğinde sadıktır ve romantizmi doruklarda yaşamayı sever. Karşıdan da aynı şeyleri görürse bu isteği daha da artar ve kendini tamamen ilişkiye adar. Sevdiği insanla birlikteyken çapkınlık yapmaz. Karşı cinsi sürekli kendine çektiği için bu zor olsa da, sevdiği biri için bunu yapar. Hayatındaki insandan da bunu bekler, bu onun gururunu okşar.

İkisi de kıskanç ve bir o kadar özgürlüğüne düşkün, sıkılmaya gelemeyen özelliğe sahipler. Diğer bir yanda, birazcık çapkın olan aslan erkeğini kısıtlamaya başlayan veya başkalarına bakmasına, aşırı gezmelerine kızan partneri vardır. Bunun gibi uzayıp, gidecek ve daha fazla olay çıkmasına sebep olacak birçok tartışma ilişkiyi yıpratacak ve ikilinin birbirinden uzaklaşmasını sağlayacak; ama eğer orta yolu bulmaya başarabilirler ise uyumlu bir çift olma ihtimalleri yok değil. Sadece sorun çıkartabilecek tüm özelliklerini ve isteklerini oturup, konuşmaları gereklidir. Eğer bir uzlaşma sağlanabilir; ortak istek ve amaç belirlenip, ona göre davranabilirler ise her şey yoluna girer ve mutlu bir ilişki kurulabilir.

Koç Kadını ile Aslan Erkeği Evlilik Uyumu

İkisinin burcunun elementi de ateş olduğu için bu ilişki heyecanlı ve bir o kadar da gel gitli olacaktır. Aslan burcunun gezegeni güneş iken partnerinin gezegeni Mars’tır. Astrolojide birbirleri için ideal eş olarak bilinir.

Aslan kendini tamamen eşine bağlamak ister

Aslan burcu kadını evlendiyse, kendini eşine adamaya karar vermiştir ve ona tamamen bağlanmıştır. Eşinden de bunu bekler ve bununla ilgili en ufak bir sarsıntıda bu evliliği sürdürmez. Onun dışında evliliği ve eşi için her şeyi yapmaya hazırdır, özverili ve azimlidir. Kendine güveni oldukça yüksektir ve beğenilmezse, bu güven sarsılırsa kendinin huzursuz hissedecektir. Bu da onun özverisinden eksiltir. Bu nedenle sürekli güzel sözler duymalıdır.

Bol sürprizli bir evliliktir

Koç burcu erkeği evliliğinde de diğer alanlarda olduğu gibi oldukça hareketlidir. Eşini sürekli şaşırtmayı başaracak ve heyecanı bu evlilikten eksik etmeyecektir. Eşini her alanda destekleyecek ve sosyal ortamlarda her zaman ondan iyi bahsedecektir. Bu da eşini oldukça mutlu eder. Hayatındaki erkeği her zaman mutlu etmeyi bilen aslan burcu kadını ve evliliğinde bile sürprizlerle dolu koç burcu erkeği evliliği heyecan dolu, uzun süreli bir macera olacaktır.

Aslan burcu erkeği ise kendi özgürlüğüne düşkün olmasına rağmen eşini kısıtlamak isteyebilir. Onunla ilgili her şeyi bilmek, hep onun yanında olmak ister. Bu da partnerine bazen kötü hissettirebilir; çünkü koç burcu kadını kendine yetebilmeyi çok sever. Ancak onu kısıtlamadan yanında olabilen bir eş ile her zaman övünür. Kendisi sürpriz yapmayı ve yeni heyecanları çok sevdiği için, eşinden de bunları bekler. Ofise aniden gelen bir çiçek yada çikolata onu çok mutlu etmeye yetecektir. İlişkide özveriden çekinmeyen aslan burcu erkeği ile iyi anlaşacak ve mutlu bir evlilik yaşayacaktır.

İlişkide denge problemi olur

Kısa süreli bir ilişkide anlaşmaları mümkün olsa bile, uzun süreli veya evlilikte anlaşma ihtimalleri çok düşük. Aslında bu ilişkiden iki farklı ilişki ortaya çıkabilir. Biri çok eğlenceli; diğeri de, aşırı kavgacı ve bunaltıcı olur. Aslan erkeği ve koç kadınının ateş grubunda olduğu için romantik seviyeleri yüksektir; ama bunun uzun sürebilmesi için iki taraftan biri tartışmalarda susmalıdır. Maalesef ki iki tarafın da böyle bir özelliği yok; aksine tartışma ve kavgada olabildiğince kendilerini savunurlar. Bundan dolayı güzel bir ilişki için uygun çift değillerdir.

İki taraf da karşılıklı zıt oldukları alışkanlıklarını, isteklerini ve huylarını törpüleyebilirler; böylece daha uyumlu ve sevecen bir çift ortaya çıkar. Bu iki burcun anlaşabilmesi için birbirlerinin düşüncelerine saygı duymaları gerekir. Aynı zamanda birbirlerini özgür bıraktıkları sürece ilişkileri canlı kalacak ve uzun ömürlü olacaktır. Aksi takdirde birbirinin üzerine gittikleri sürece ilişkinin devam etmesi çok zor olacaktır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.