Boğa Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

06.02.2016
Boğa Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Her iki burç da aşk ve güzellik gezegeni Venüs tarafından yönetilmektedir. Bu iki burç uyumlu bir ilişki yaşayacaktır. Bu iki karakterin birçok özelliği birbirine benzemektedir. İkiside güzel olan her şeyi sever ve hayata ve hayatın zevklerine sıkı sıkıya bağlıdır. Fakat benzerlikleri burada bittiği için sonrası tam bir muamma.

Genel karakteristik özellikleri ve ortak noktalarına bakıldığında hayatının gelecek temellerini atmak isteyen boğa kadını, tam bir ehlikeyf olan terazi erkeği için sıkıcı gelecektir. İltifatlar, jestler, uçarı yanları ile sizi kendine bağlamayı becermesine rağmen içindeki özgürlükçü ve bağımlı yanına çözüm bulabilirse ancak güzel bir ilişki yaşanması da kaçınılmaz olur.

Boğa Kadını ile Terazi Erkeği Aşk Uyumu

Bakış Açılarında Ters Düşerler

Bu ikilinin birlikteliğinde, iyi bir uyum ve güçlü bir çekim olacaktır. Boğa burcunun zaman zaman sabit fikirli olması, terazi burcunun inatçı ve başına buyruk tavırları, bu ilişkiyi çıkmaza sokabilir. Bakış açısı olarak birbirine ters düşebilirler. Ama yine de Zodyak’ta bu burçlar en uyumlu çiftlerden biri olarak gösterilir. İkilinin bu ilişkiyi ayakta tutması için ikisinin de fedakarlık göstermesi gerekir. Ayrıca sanata ve müziğe oldukça meraklıdırlar. Paylaştıkları ortak diğer bir nokta ise iki burcun da bakımlı ve güzelliğe düşkün olmasıdır. Terazi burcu en romantik burçlardan biridir.

Uçuk Kaçık Hallerden Doğan Uyum

Terazinin uçuk kaçık hal ve hareketleri boğanın dikkatini çeken ilk şey olmuştur. İçine kapanık ve duygusal bir burç olan boğa insanı için ilginç olan bu eğlenceli ve farklı tavırları, ilişkinin aksiyonlu olmasını sağlar. Terazilerin yumuşak, narin ve hafif görüntüsü sizi aldatmasın. İsteklerinizi arttırarak ona her istediğinizi yaptıramazsınız, bu sandığınız kadar kolay değildir. Net ve son derece kararlı bir yapıya sahiptir, onu pasif hale getirmek yapılacak olan en büyük hatalardan biridir. Eğer kendini pasif duruma düşürecek kişiye rastlarsa da onunla arasındaki ilişkiyi bitirir.

Terazi’nin Fendi Boğayı Yendi

Boğa kadınını kızdırmaktan oldukça çekinen terazi erkeği nedenini ve nasıl olduğunu anlamadan sizi etkileyecek ve her dediğini yaptıracaktır. Oldukça duygusal ve romantiktir. Bundan dolayı fiziki açıdan bir teraziyi etkilemek oldukça kolay olacaktır. Sadakat konusunda da onun kadar iyi olan başka bir burç yoktur.

Boş Konuşmaz Ama Çenesi de Çekilmez

Terazi erkeği konuşmayı ve tartışmayı sever. Tartışmak için birisini seçmez. Herkesle tartışabilir ve boş tartışmaya girmez. Kurduğu mantıklı cümleler sizi etkiler. Bir ortamda kendini fark ettirir. Boğa kadını ise bu durumdan pek hoşlanmaz. Erkeğinin başkalarıyla konuşması ve tartışması onu kıskandırır ve gereksiz bulabilir ve az ve öz konuşur. Fakat ilgilendiği veya evli olduğu erkek, terazi ise bu durumda zorluk çekebilir. Eve gergin veya yorgun geldiğinde konuşmak istemeyen boğa kadını, partnerinin çenesinden kaçamaz. Hele hele bir sorun varsa o sorunu enine, boyuna, tüm detaylarına varana kadar konuşmak ister. Bu da ilişkilerinde sorunlar yaratabilir.

Kontrolleri Eline Alırken Baskı Uygulamamalı

Boğa kadını basit fikirlerden hoşlanmaz ve böyle fikirlerle ilgilenmez. Terazi erkeği de aradığı canlılığı bulamamaktan şikayetçi olabilir, sakin ve oturaklı kadın tipi, ona sıkıcı gelebilir. Yine de boğa kadınına doğru yaklaşması halinde ihtiras ve tutku ile karşılık bulacaktır. Hatta karşısında cazibesi ile hiç beklemediği bir kadın bile bulabilir. Yani kontrol tamamen terazi erkeğine aittir. Ancak bu yaklaşımı sergilerken baskı kurmaya da çalışmamalıdır. Aksi halde boğa kadınının dizginlenemez öfkesi ile uğraşmak zorunda kalacaktır.

Kesin Hükümlerinde Gri Renge Yer Yoktur

Terazi erkeğini dışarıdan bakışla kolay kandırabileceğinizi düşünürsünüz. İlk intiba böyle olur genelde ama yanılıyorsunuz. Zarif, kibar ve yumuşak görüntüsü sizi aldatmasın. Bir konuda karar verdiyse eğer onu bu karardan döndürmek hiç kolay olmayacaktır. Hatta muhtemelen hiç olmayacaktır. Kesin hükümleri vardır. Bir konu onun için siyahsa eğer griye dönmesi imkansızdır. Mantıklarından pek ödün vermezler çünkü bu konuda kendilerine güvenirler. Boyun eğmekten hoşlanmayan boğa kadını ise kendisini bir anda terazi erkeğinin dediğini yaparken buluverir.

Gemileri Bir Anda Yakabilir

İkili bir müddet iyi anlaşıyor, eğleniyor gibi görünse de bu durum maalesef çok uzun sürebilecek gibi görünmüyor. Çünkü hayat anlayışları açısından önemli konularda birbirine uyumlu değillerdir. Boğa kadını fazlası ile otoriterken, terazi erkeği bir o kadar kural tanımaz ve meraklıdır. Her ikisi de en ufak bir tartışmada gemileri yakmaya hazırdır. Eğer kısa süreli bir birliktelik ise iyi geçinirler ama tadında bırakılmak zorunda kalınır.

Toleransının da Bir Sınırı Var

Boğa kadınının en belirgin özelliklerinden biri, inatçı olmasıdır. Bu duruma partneri çok katlanmaz. Çünkü ne kadar inatçı olursa olsun, kararlarını değiştiremeyecek ve istediğini alamayacaktır. Bu duruma birkaç defa tolerans gösterse de çok uzun sürmeyecek ve terazi erkeği bu durumdan sıkılacaktır.

Gezmekten Evde Oturmaya Zaman Bulamaz

Boğa kadını evine düşkündür. Öyle pek eğlencede gezip tozmakta değildir gözü. Ama gel gör ki terazi erkeği de bir o kadar eğlenmeyi ve seyahat etmeyi sever. Çok yorgun olmadıkça evde oturmaya yanaşmayacaktır.

Eğlence Konusunda Sınırları Zorlarlar

Boğa da aşk için yaşayan burçlardandır. Teraziye ne kadar ayak uydursa da baş başa kaldıklarında romantizm isteyecektir. Bundan dolayı iki burç için de en önemli aktivite arkadaş partileridir. İkisidea yakın arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok hoşlanır. Birlikte sosyalleşmek her ikisine de iyi gelecektir. Beraber yeni mekanlar keşfetmek için ikili paha biçilemez bir eştir. Sosyallikte sınır tanımayan ve kendini iyi hissedeceği eğlencelerde boğa burcu gözlerini teraziden alamayacaktır.

Kalbini Sonuna Kadar Açar

Boğa burcu kadını çok duygusaldır. Terazi burcu ile izlediği her filmde ağlayacak bir şeyler bulur. Naif ruhunu teslim ettiği eşine kalbinin kapılarını da sonuna kadar açar. Konu eğlence olduğunda da partnerinden geri kalmaz. Yeniliğe her zaman açık olan iki burç için de zıt özelliklerde olduğu kadar ortak noktalar da oldukça fazladır. Bu duygu yoğunluğu da ilişkinin oldukça eğlenceli ve uzun ömürlü olmasında oldukça etkilidir.

Sadakati Şüpheye Yer Vermez

İki burç da Venüs tarafından yönetildiği için ikisinin de pek çok ortak yönü vardır. İkisi de güzellikleri sever ve hayatında güzel şeyler barındırmak isterler. Terazi erkeği hayatının her anında olumlu öğütler verir ve çevresine yardım etmekten hiç çekinmez. Boğa kadını kendinden emin bir yapıda olmasına rağmen terazinin verdiği bu öğütleri dikkate alıp uygulayacaktır. Çünkü dikkat çekici ve saygı duyulması gereken bir yapısı vardır. Adaletli ve kararsız yapısı çok ince eleyip dokumasına sebep olmaktadır. Fakat uçarı hareketleri boğa kadınının güven konusunu sorgulamasına sebep olacaktır.

Boğa kadını partnerinin onu mutlu etmek için yaptıklarına saygı duyacaktır. Son derece de sadıktır. Terazi erkeğinin ihanet şüphesine düşmesine hiç gerek kalmaz. Bazı durumlarda inisiyatifi ele alması gerekecektir. Böyle durumlarda terazi erkeği tembellik yapıp karar vermekten korkabilir. Eğer korkuları ile yüzleşebilirse, duygusal ve romantizm anlamında da birbirlerini tamamlayacaklardır.

Boğa Kadını ile Terazi Erkeği Evlilik Uyumu

Terazi Burcunun Arkadaşları İkisine de Yeter

Terazi burcu genellikle gezginci ve eğlenceyi seven bir burçtur, dışarıya çıkmak, arkadaşlarıyla zaman geçirmek ve onlar ile eğlenmek ister. Ancak boğa burcu biraz eve düşkündür. Bu nedenle bu durumdan rahatsız olabilir. Bundan dolayı bu ilişkide iki taraftan birisinin alttan alması gerekir. Boğa burcu hayatı boyunca onu tamamlayacak bir ruh eşi arayacaktır. Aslında bu konuda ikili birbirini tamamlayacaktır. Boğa burcunun partneri kadar arkadaş çevresi yoktur ama terazinin arkadaş çevresi ona da yetecektir. Bu durum boğa burcunu biraz yorsa da keyif de alacaktır. Ancak en iyisi ikilinin ortak noktayı bulması olacaktır.

Aşk İçin Ölmeli Aşk O Zaman Aşk

Boğa kadını, terazinin arkadaşları ile zaman geçirsin ve ilişkilerini böylece uzun süreli kılsın. Yada arkadaşlarını eve davet ederek hem evden çıkmamış olursunuz hem de arkadaşlarıyla olduğu için mutlu olmasını sağlamış olursunuz. Terazi ile bir araya geldiğinde boğa gerçek aşkı bulduğu için çabalaması gerekecek. Bu şekilde olursa ikilinin uyumu evlilikle taçlanacaktır.

Konuşmazsa Küser, Gönlünü Almak Yine Sana Düşer

Karşılıklı iletişim ilişkiyi her zaman canlı tutacaktır. Terazi burcu insanı konuşmayı çok sever. Herkesle her konuda tartışmaya bayılırlar. Mantıklı yorumlar yaparken de fikirlerine değer verilmesini isterler. Boğa burcu ise çok konuşmasını, özellikle de başka insanlarla sohbet etmesini sevmez, bunu gereksiz bulur. Gergin bir gün sonrası eve geldiğinde bile terazi erkeği dinlenmesine izin vermeden sürekli olarak konuşur, susması için uyarınca da hemen küsebilir.

Değiştiremezsin Gülümse

Terazi her konuyu düşünür ve gecikmeli karar verir, bu nedenle de bu durum ilişkilerinde sorunlar yaratır. Bir konuyu ince ince her detayıyla enine boyuna inceler, düşünür ve her şekilde sizinle konuşur, size derdini anlatır ve fikir alışverişinde bulunur. Evde ise bile mutlaka telefonla konuşuyor olacaktır. Bu durumdan sizin için asla kurtuluş yolu yoktur ama bir yerde onun bu üstün kararlılığı size iyi gelecektir.

Severek Ayrılabilirler

Boğa burcu ailesine ve çocuklarına karşı göstermiş olduğu sıcaklık, terazi burcunun tutkusu ile birleştiğinde mutlu ve huzurlu bir aile bağı kurulmuş oluyor. Evine sadık olan burçlar arasında yer alan bu ikili ufak bir tartışmada da ayrılmaya yatkındır. Bundan dolayı kısa süreli aşklarda daha iyi bir birliktelik yaşarlar.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.