Boğa Burcu Kadını ile Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Boğa Burcu Kadını ile Terazi Burcu Erkeği Uyumu
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 5.313 kez okundu.

Terazi erkeği konuşmayı ve tartışmayı sever. Tartışmak için birisini seçmez. Herkesle tartışabilir ve boş tartışmaya girmez. Kurduğu mantıklı cümleler sizi etkiler. Bir ortamda kendini fark ettirir. Boğa kadını ise bu durumdan pek hoşlanmaz. Erkeğinin başkalarıyla konuşması ve tartışması onu kıskandırır ve gereksiz bulabilir ve az ve öz konuşur. Fakat ilgilendiği veya evli olduğu erkek terazi ise bu durumda zorluk çekebilir. Eve gergin veya yorgun geldiğinde konuşmak istemeyen boğa kadını terazi erkeğinin çenesinden kaçamaz. Eğer bir sorun varsa terazi erkeği o sorunu enine, boyuna, tüm detaylarına varana kadar konuşmak ister. Bu da ilişkilerinde sorunlar yaratır.

Terazi erkeğini dışarıdan bakışla kolay kandırabileceğinizi düşünürsünüz. İlk intiba böyle olur genelde ama yanılıyorsunuz. Zarif, kibar ve yumuşak görüntüsü sizi aldatmasın. Terazi erkeği bir konuda karar verdiyse eğer onu bu karardan döndürmek hiç kolay olmayacaktır. Hatta muhtemelen hiç olmayacaktır. Kesin hükümleri vardır. Bir konu onun için siyahsa eğer griye dönmesi imkansızdır. Mantıklarından pek ödün vermezler çünkü bu konuda kendilerine güvenirler. Boyun eğmekten hoşlanmayan boğa kadını ise kendisini bir anda terazinin dediğini yaparken bulur.

Boğa burcu kadını evine düşkündür. Öyle pek eğlencede gezip tozmakta değildir gözü. Ama gel gör ki terazi erkeği de bir o kadar eğlenmeyi ve seyahat etmeyi sever. Çok yorgun olmadıkça boğa kadınıyla evde oturmaya yanaşmayacaktır.

Boğa kadınının en belirgin özelliklerinden biri inatçı olmasıdır. Bu duruma terazi erkeği çok katlanmaz. Çünkü ne kadar inatçı olursa olsun terazi erkeğinin kararlarını değiştiremeyecek ve istediğini alamayacaktır. Bu duruma birkaç defa tolerans gösterse de bu çok uzun sürmeyecek ve terazi erkeği bu durumdan sıkılacaktır.

İkili bir müddet iyi anlaşıyor, eğleniyor gibi görünse de bu durum maalesef çok uzun sürebilecek gibi görünmüyor. Birbirine uyumlu değiller. Boğa kadını otoriter fakat terazi erkeği ise bir o kadar kural tanımaz ve meraklı. Her ikisi de en ufak bir tartışmada gemileri yakmaya hazır. Eğer kısa süreli bir birliktelik ise iyi geçinirler ama tadında bırakılmak zorunda kalacaktır bu ilişki.

Boğa kadını basit fikirlerden hoşlanmaz ve böyle fikirlerle ilgilenmez. Terazi erkeği de boğa kadınında aradığı canlılığı bulamamaktan şikayetçi olabilir. Boğa kadınının sakin ve oturaklı tipi, terazi erkeğine sıkıcı gelebilir. Yine de boğa kadınına doğru yaklaşması halinde terazi erkeği de ihtiras ve tutku ile karşılık bulacaktır. Terazi burçlar hiç beklemediği bir biçimde karşısında ateşli bir kadın bulabilir. Yani kontrol tamamen terazi erkeğine aittir. Ancak terazi erkeği bu yaklaşımı sergilerken boğa kadınına baskı kurmaya da çalışmamalıdır. Aksi halde boğa kadınının dizginlenemez öfkesi ile uğraşmak zorunda kalacaktır.

İki burç da venüs tarafından yönetildiği için ikisinin de pek çok ortak yönü vardır. İkisi de güzellikleri sever ve hayatında güzel şeyler barındırmak ister. Terazi erkeği hayatının her anında olumlu öğütler verir ve çevresine yardım etmekten hiç çekinmez. Boğa kadını kendinden emin bir yapıda olmasına rağmen terazinin verdiği bu öğütleri dikkate alıp uygulayacaktır. Çünkü terazi erkeğinin dikkat çekici ve saygı duyulması gereken bir yapısı vardır. Boğa kadınının onu mutlu etmek için yaptıklarına saygı duyacaktır. Boğa burç kadını son derece de sadıktır. Terazi erkeğinin ihanet şüphesine düşmesine hiç gerek kalmaz. Bazı durumlarda terazi erkeğinin inisiyatifi ele alması gerekecektir. Böyle durumlarda terazi erkeği tembellik yapıp karar vermekten korkabilir. Boğa kadını ve terazi erkeği duygusal ve seksüel anlamda da birbirlerini tamamlayacaklardır.

Boğa Burcu ile Terazi Burcu Uyumu

Her iki burç da aşk ve güzellik gezegeni Venüs tarafından yönetilmektedir. Bu iki burç uyumlu bir ilişki yaşayacaktır. Bu iki karakterin birçok özelliği birbirine benzemektedir. Her iki burç da güzel olan her şeyi sever ve hayata ve hayatın zevklerine sıkı sıkıya bağlıdır.

Boğa ve Terazi Aşk Uyumu

Boğa burcu ve terazi burcu birlikteliğinde, iyi bir uyum ve güçlü bir çekim olacaktır. Boğa burcunun zaman zaman sabit fikirli olması, terazi burcunun inatçı ve başına buyruk olması bu ilişkiyi çıkmaza sokabilir. Bu ikili bakış açısı olarak birbirine ters düşebilir. Ama yine de Zodyak’ta terazi ve boğa burcu ikilisi en uyumlu çiftlerden biri olarak gösterilir. Yine de ikilinin bu ilişkiyi ayakta tutması için ikisinin de fedakarlık göstermesi gerekir. Terazi de boğa da sanata ve müziğe oldukça meraklıdır. Bu iki burcun paylaşacakları ortak şey ise iki burcun da bakımlı ve güzelliğe düşkün olmasıdır. Terazi burcu en romantik burçlardan biridir.

Boğa da aşk için yaşayan burçlardandır. Teraziye ayak uyduran boğa baş başa kaldıklarında romantizm isteyecektir. Bundan dolayı iki burç için de en önemli aktiviteleri arkadaş partileridir. Bu iki burç da yakın arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok hoşlanır. Birlikte sosyalleşmek her ikisine de iyi gelecektir. Beraber yeni mekanlar keşfetmek için ikili paha biçilemez bir eştir. Sosyallikte sınır tanımayan terazinin kendini iyi hissedeceği eğlencelerde boğa burcu gözlerini teraziden alamayacaktır. Boğa burcu kadını çok duygusaldır. Terazi ile izlediği her filmde ağlayacak bir şeyler bulur. Naif ruhunu teslim ettiği eşine kalbinin kapılarını da sonuna kadar açan boğa, konu eğlence olduğunda da teraziden geri kalmaz. Yeniliğe her zaman açık olan iki burç için de zıt özelliklerde olduğu kadar ortak noktalar da oldukça fazladır. Bu duygu yoğunluğu da ilişkinin oldukça eğlenceli ve uzun ömürlü olmasında oldukça etkilidir.

Terazinin uçuk kaçık hal ve hareketleri boğanın dikkatini çeken ilk şey olmuştur. İçine kapanık ve duygusal bir burç olan boğa insanı için ilginç olan bu eğlenceli ve farklı tavırlar, ilişkinin aksiyonlu olmasını sağlar. Terazilerin yumuşak, narin ve hafif görüntüsü sizi aldatmasın. İsteklerinizi arttırarak ona her istediğinizi yaptıramazsınız, bu sandığınız kadar kolay değildir. Terazi net ve son derece kararlı bir yapıya sahiptir, onu pasif hale getirmek yapılacak olan en büyük hatalardan biridir. Eğer kendini pasif duruma düşürecek kişiye rastlarsa da onunla arasındaki ilişkiyi bitirir. Boğayı kızdırmaktan oldukça çekinen terazi nedenini ve nasıl olduğunu anlamadan sizi etkileyecek ve her dediğini yaptıracaktır. Terazi oldukça duygusal ve romantiktir. Bundan dolayı fiziki açıdan bir teraziyi etkilemek oldukça kolay olacaktır. Sadakat konusunda da terazi kadar iyi olan başka bir burç yoktur.

Boğa ve Terazi Evlilik Uyumu

Terazi burcu genellikle gezginci ve eğlenceyi seven bir burçtur, dışarıya çıkmak, arkadaşlarıyla zaman geçirmek ve onlar ile eğlenmek ister. Ancak boğa biraz eve düşkündür. Bu nedenle boğa burcu bu durumdan rahatsız olabilir. Bundan dolayı bu ilişkide iki taraftan birisinin alttan alması gerekir. Boğa burcu hayatı boyunca onu tamamlayacak bir ruh eşi arayacaktır. Aslında bu konuda ikili birbirini tamamlayacaktır. Boğa burcunun terazi kadar arkadaş çevresi yoktur ama terazinin arkadaş çevresi ona da yetecektir. Bu durum boğa burcunu biraz yorsa da keyif de alacaktır. Ancak en iyisi ikilinin ortak noktayı bulması olacaktır.

Boğa, terazinin arkadaşları ile zaman geçirsin ve ilişkilerini böylece uzun süreli kılsın. Ya da terazinin arkadaşlarını eve davet edin. Böylelikle hem siz evden çıkmamış olursunuz hem de terazi arkadaşlarıyla olduğu için mutluluk duyar. Terazi ile bir araya geldiğinde boğa gerçek aşkı bulduğu için çabalaması gerekecek. Bu ikilinin uyumu evlilikle taçlanacaktır. Karşılıklı iletişim ilişkiyi her zaman canlı tutacaktır. Terazi burcu insanı konuşmayı çok sever. Herkesle her konuda tartışmaya bayılırlar. Mantıklı yorumlar yaparken de fikirlerine değer verilmesini isterler. Boğa burcu ise terazinin çok konuşmasını, özellikle de başka insanlarla sohbet etmesini sevmez, bunu gereksiz bulur. Boğa burcu gergin bir gün sonrası eve gelir fakat terazi dinlenmesine izin vermeden sürekli olarak konuşur, susması için uyarınca da hemen küsebilir.

Terazi her konuyu düşünür ve gecikmeli karar verir, bu nedenle de bu durum ilişkilerinde sorunlar yaratır. Terazi bir konuyu ince ince her detayıyla enine boyuna inceler, düşünür ve her şekilde sizinle konuşur, size derdini anlatır ve fikir alışverişinde bulunur. Terazi evde ise bile mutlaka telefonla konuşuyor olacaktır. Bu durumdan sizin için asla kurtuluş yolu yoktur ama bir yerde onun bu üstün kararlılığı size iyi gelecektir. Boğa burcu olan erkeğin ailesine ve çocuklarına karşı göstermiş olduğu sıcaklık terazi kadınının tutkusu ile birleştiğinde mutlu ve huzurlu bir aile bağı kurulmuş oluyor. Evine sadık olan burçlar arasında olan bu ikili ufak bir tartışmada da ayrılmaya yatkındır. Bundan dolayı kısa süreli aşklarda daha iyi bir birliktelik yaşarlar.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git